راهنمایی در مورد مهندسی هوافضا

2sa

عضو جدید
سلام
اولا ببخشید که من این تاپیک رو اینجا زدم.

از دوستان رشته مهندسی هوافضا در مورد رشته شون می خوام سوال کنم که این رشته چه جوری هست بازار کار داره یا نه سختی رشته در چه حدی هست و خلاصه چیزای دیگه. چون من برای ادامه تحصیل می خوام برم خارج از کشور درس بخونم بعد برگردم. به من چندتا رشته پیش نهاد شده برم بخونم.
1.مهندسی هوافضا 2.دندانپزشکی 3.مهندسی نفت.
میدونم پزشکی سخته حالا از دوستان می خوام بدونم رشته هوافضا چطوریه البته تا کارشناسی ارشد.

لطفا یک راهنمایی کلی بکنید.ممنون میشم

2sa

عضو جدید
سلام
کسی از دوستان نیست منو در مورد هوافضا راهنمایی کنه

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
عجولید ها! تازه 8 ساعت از ارسالتون گذشته.
چقدر رشته های پیشنهادی متفاوتن!

هوافضا، تا سال 3 دروسش عیناً شبیه مکانیکه. سال 3و4 دروس تخصصیش شروع میشه. میشه گفت سختی رشته هوافضا مثل رشته مکانیکه. بازار کار رشته هوافضا هم در حال تقویته. قبلاً این دید وجود داشت که یه مهندس مکانیک می تونه کار مهندس هوافضا رو انجام بده اما بعد از چندین سال معلوم شد که دیدی که یه مهندس هوافضا در رابطه با وسایل پرنده داره، یه مهندس مکانیک نمی تونه پیدا کنه.
تحصیل این رشته توی خارج هم معمولاً مشکلات زیادی داره مگر این که شهروند اون کشور به حساب بیاید یا اون کشور، روسیه باشه.

arash_arn

عضو جدید
سلام،
عجولید ها! تازه 8 ساعت از ارسالتون گذشته.
چقدر رشته های پیشنهادی متفاوتن!

هوافضا، تا سال 3 دروسش عیناً شبیه مکانیکه. سال 3و4 دروس تخصصیش شروع میشه. میشه گفت سختی رشته هوافضا مثل رشته مکانیکه. بازار کار رشته هوافضا هم در حال تقویته. قبلاً این دید وجود داشت که یه مهندس مکانیک می تونه کار مهندس هوافضا رو انجام بده اما بعد از چندین سال معلوم شد که دیدی که یه مهندس هوافضا در رابطه با وسایل پرنده داره، یه مهندس مکانیک نمی تونه پیدا کنه.
تحصیل این رشته توی خارج هم معمولاً مشکلات زیادی داره مگر این که شهروند اون کشور به حساب بیاید یا اون کشور، روسیه باشه.
روسیه هم هوافضا نمی گیره

hamed_m313

عضو جدید
سلام . میخوام بهتون بگم که این سه رشته که شما میگید باهمدیگه زمین تا اسمون فرق داره .بستگی به علاقه ات داره . دروس مهندسی هوافضا در مقطع کارشناسی حدود 75% بادروس مهندسی مکانیک مشترک است اما این رشته درمقطع کارشناسی ارشد تقریبا درگرایشهای مختلف بطور تخصصی پیگیری میشود . مهندسی هوافضا نسبتا جدید ومشکل است .در خارج ازکشور این رشته جز پردرامدترین پرطرفدارترین وپرکارترین رشتهای دانشگاهی است درایران (باوجود پیشترفتهای اخیر) درچند سال اینده بازار کار این رشته زیاد میشود و رشته مهندسی هوافضا ارزش جهانی خودرا در ایران نیز پیدا میکند .( آینده متعلق به رشته هوافضاست);) راستی بستگی به کشورش هم داره . کدوم کشورقصدداری بری؟؟؟؟؟؟؟؟

2sa

عضو جدید
سلام . میخوام بهتون بگم که این سه رشته که شما میگید باهمدیگه زمین تا اسمون فرق داره .بستگی به علاقه ات داره . دروس مهندسی هوافضا در مقطع کارشناسی حدود 75% بادروس مهندسی مکانیک مشترک است اما این رشته درمقطع کارشناسی ارشد تقریبا درگرایشهای مختلف بطور تخصصی پیگیری میشود . مهندسی هوافضا نسبتا جدید ومشکل است .در خارج ازکشور این رشته جز پردرامدترین پرطرفدارترین وپرکارترین رشتهای دانشگاهی است درایران (باوجود پیشترفتهای اخیر) درچند سال اینده بازار کار این رشته زیاد میشود و رشته مهندسی هوافضا ارزش جهانی خودرا در ایران نیز پیدا میکند .( آینده متعلق به رشته هوافضاست);) راستی بستگی به کشورش هم داره . کدوم کشورقصدداری بری؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام.
ببخشید دیر جواب دادم. آخه مسافرت بودم.
دوستان ببینید من از رشته مهندسی مکانیک یا مهندسی هوافضا چیزی نمیدونم. واسه همین سوال کردم. من فقط می خوام بدونم من رشتم حسابداری بوده و درس خوندم در حد متوسط هست. الان من با این وضع درس خوندم می تونم تویه رشته هوافضا موفق بشم حالا تلاش بیشتری هم میکنم ولی دقیق بگین سختی این رشته چقدره و کجاشه چون می خوام تا کارشناسی ارشد برم 6سال خارج از کشور بخونم.

و در مورد کشور. به من دوتا کشور اکراین و مالزی پیشنهاد شده. ولی اون بنده خدایی که پیشنهاد کرده خودش اکراین دندانپزشکی خونده تمام شده آمده و میگه زبان اونجا روسی هست و خیلی بدرد نمیخوره بخاطر همین به من میگه برو مالزی بخون زبونشم انگلیسی هست و همه جا بدردت می خوره.
حالا من دارم تحقیق میکنم کدوم یکی از این دوتا بهتره هم از لحاظ امنیت و دانشگاهی.

hamed_m313

عضو جدید
حسابداری تا مهندسی هوافضا

حسابداری تا مهندسی هوافضا

دوستان کسی نبود جواب بده
بازم سلام میخواهم بهت بگم که هر رشته ای سختیهای خودش رو داره اما مهندسی هوافضا یه رشته ی سنگین و سخت ودرعین حال یه رشته ی به دردبخوره . شما باید حتما پیش یه مشاور تحصیلی برید تا مسئله شما دقیق بررسی بشه .اصلا عجله نکن پای یه عمر زندگی با رشته تحصیلی در میونه . اگه میخوای واقعا پیشرفت کنی باید یه کشور قوی تو این رشته بری مثل آمریکا یا روسیه . بین دوکشور مالزی واوکراین اگه من بودم اوکراین رو انتخاب می کردم چون ارتباط اون در رشته هوافضا با روسیه خیلی زیاده.

arash_arn

عضو جدید
سلام.
دوستان ببینید من از رشته مهندسی مکانیک یا مهندسی هوافضا چیزی نمیدونم. واسه همین سوال کردم. من فقط می خوام بدونم من رشتم حسابداری بوده و درس خوندم در حد متوسط هست. الان من با این وضع درس خوندم می تونم تویه رشته هوافضا موفق بشم حالا تلاش بیشتری هم میکنم ولی دقیق بگین سختی این رشته چقدره و کجاشه چون می خوام تا کارشناسی ارشد برم 6سال خارج از کشور بخونم.

و در مورد کشور. به من دوتا کشور اکراین و مالزی پیشنهاد شده. ولی اون بنده خدایی که پیشنهاد کرده خودش اکراین دندانپزشکی خونده تمام شده آمده و میگه زبان اونجا روسی هست و خیلی بدرد نمیخوره بخاطر همین به من میگه برو مالزی بخون زبونشم انگلیسی هست و همه جا بدردت می خوره.
حالا من دارم تحقیق میکنم کدوم یکی از این دوتا بهتره هم از لحاظ امنیت و دانشگاهی.
ببینید کدوم دانشگاهو بهتون معرفی می کنن بعد ببینید کدموش از لحاظ شهر و محیط و اعتبار و... بهتره؟تو اُکراین فکر کنم 1 سال باید دوره ی زبان خودشون یا پادفکت اگه اشتباه نکنم بگذرونید،مدرک زبان انگلیسی دارید یا مالزی هم باید برید دوره ی زبان؟

Peyman M

عضو جدید
سلام.

سلام.
من دانشجوی ارشد هوافضای اکراینم.
اینجا از لحاظ اموزش رده بالایی رو داره ولی از از نظر نحوه اموزش خیلی باینه تقریبا نصف اموزشتو خودت باید انجام بدی.... به علاوه زبان روسی هم خیلی دشواره.
حجم دروس ریاضی هم خیلی کمه..تقریبا 4ترمه.

2sa

عضو جدید
سلام.
اینجا از لحاظ اموزش رده بالایی رو داره ولی از از نظر نحوه اموزش خیلی باینه تقریبا نصف اموزشتو خودت باید انجام بدی.... به علاوه زبان روسی هم خیلی دشواره.

سلام
دوست عزیز چند روز پیش براتون پیغام خصوصی گذاشتم لطفا جواب بدین.

arash_arn

عضو جدید
سلام.
متوجه منظورتون در مورد کم بودن دروس ریاضی نشدم!چند تا درس ریاضی دارید؟

mah677040

عضو جدید
سلام من میخوام برای ساله آینده هوافضا بخونم ولی همه میگن بازار کارش افتضاحه پس این همه فارغ تحصیلای هوافضای امیرکبیر و ........... چیکار می کنن
سپاه و وزارت دفاع و ارتش برا خودش میگیره پس بقیه هوافضاییا چی میشن
مهندسی سیالات خوندم منتظر جواب هاتون هستم​

mah677040

عضو جدید
کسی نیست به من جواب بده؟

کسی نیست به من جواب بده؟

کسی نیست به من جواب بده

arash_arn

عضو جدید
خوب ریلضیات بیشرفته/دیفرانسیل/محاسبات انتگرالی و ... البته من دقیق نمیدونم ارانم اینارو درس میدن یا نه..!
تو ایران ریاضی عمومی 1،2،معادلات دیفرانسیل،ریاضی مهندسی،محاسبات عددی
فکر نکنم کم ارائه داده باشن براتون، گرایشتون چیه؟

Peyman M

عضو جدید
تو ایران ریاضی عمومی 1،2،معادلات دیفرانسیل،ریاضی مهندسی،محاسبات عددی
فکر نکنم کم ارائه داده باشن براتون، گرایشتون چیه؟
موتور جت /کمبرسور/جریانات حول توان یک کمبرسور(لایه مرزی)ونوسانات صوتی وارتعاشی توان یک.
شما چی...؟

arash_arn

عضو جدید
موتور جت /کمبرسور/جریانات حول توان یک کمبرسور(لایه مرزی)ونوسانات صوتی وارتعاشی توان یک.
شما چی...؟
منظورم گرایش خودتون بود!
یعنی تو مدرکتون می زنه مهندسی هوافضا گرایش نوسانات صوتی و ارتعاشات توان یک؟

mehran087

عضو جدید
توجه داشته باشید که به خاطر تحریم ها دیگه هیچ کشوری دانشجوی ایرانی هوافضا تو هیچ مقطعی قبول نمیکنه مگر اینکه تابعیت اون کشور رو داشته باشی و یا واقعا نابغه باشی...

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
سلام

اقا اگر اطلاع نداری مجبور نیستی که اطلاعات ...

همین امسال رفیق فاو خودم رفت بلاد نیمچه کفر !!! (کاندا) محض اطلاع شما ارشد خودش را هم مالک گرفته بود ...

مخ هم نبود ، ولی پروژه نظامی انجام نداده بود ...

mehran087

عضو جدید
دوست عزیز!
من این مطلب رو بدون هیچ واسطه ای از زبون مسئول تایید صلاحیت مدارک بین الملل وزارت علوم و مسئول سابق دانشجویان خارج از کشور وزارت امور خارجه اوایل سال 90 شنیدم و می گفت الان اگر کسی مدرک هوافضا از خارج از کشور بیاره برای تایید و یا برای استخدام مراکز داخل ایران ، ما باید کلی بررسی کنیم که جعلی و یا مشکل دار نباشه و موارد زیادی رو هم داشتیم که یه مدت درس خوندن بعد ریپورت شدن ولی در کل دیگه اجازه تحصیل به ایرانی ها تو هوافضا و هسته ای نمیدن.
البته بودن کسایی که شرایط خاص دارن و خیلی راحت درسشون رو دارن می خونن به خصوص تو کشور های بلوک شرق.
من صمیمانه برای دوست شما آرزوی بهروزی دارم و امید وارم سخت گیری ها تموم شده باشه چون خودم هم بدم نمیاد برم اونور برای ادامه تحصیل...

indigo1

عضو جدید
سلام. من هم خیلی به رشته هوافضا علاقه دارم با مشاور تحصیلی هم مشورت کردم اما مساله یا بهتر بگم مشکل اصلی در واقع ورود به دانشگاهه که بهم گفتن با کلی کلاس و وقت و خیلی چیزای دیگه میشه وارد دانشگاه شد با این معدل و وضعیت متوسط تحصیلی م هم کلی ناامید شدم. حالا نمیدونم چیکار کنم! کسی میتونه راهنمایی م کنه باید برای ورود به رشته هوافضا تو دانشگاه های تهران باید چیکارکنم؟ توروخدا راهنماییم کنید.

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
سلام. من هم خیلی به رشته هوافضا علاقه دارم با مشاور تحصیلی هم مشورت کردم اما مساله یا بهتر بگم مشکل اصلی در واقع ورود به دانشگاهه که بهم گفتن با کلی کلاس و وقت و خیلی چیزای دیگه میشه وارد دانشگاه شد با این معدل و وضعیت متوسط تحصیلی م هم کلی ناامید شدم. حالا نمیدونم چیکار کنم! کسی میتونه راهنمایی م کنه باید برای ورود به رشته هوافضا تو دانشگاه های تهران باید چیکارکنم؟ توروخدا راهنماییم کنید.

چه راهنمایی ؟؟

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
دوست عزیز!
من این مطلب رو بدون هیچ واسطه ای از زبون مسئول تایید صلاحیت مدارک بین الملل وزارت علوم و مسئول سابق دانشجویان خارج از کشور وزارت امور خارجه اوایل سال 90 شنیدم و می گفت الان اگر کسی مدرک هوافضا از خارج از کشور بیاره برای تایید و یا برای استخدام مراکز داخل ایران ، ما باید کلی بررسی کنیم که جعلی و یا مشکل دار نباشه و موارد زیادی رو هم داشتیم که یه مدت درس خوندن بعد ریپورت شدن ولی در کل دیگه اجازه تحصیل به ایرانی ها تو هوافضا و هسته ای نمیدن.
البته بودن کسایی که شرایط خاص دارن و خیلی راحت درسشون رو دارن می خونن به خصوص تو کشور های بلوک شرق.
من صمیمانه برای دوست شما آرزوی بهروزی دارم و امید وارم سخت گیری ها تموم شده باشه چون خودم هم بدم نمیاد برم اونور برای ادامه تحصیل...

خوب معلوم که کسی درسشو تموم کنه بر نمیگرده !

ببین فقط در همین بلاد کفر چه قدر فرصت شغلی برای هوافضا وجود داره :
http://www.indeed.com/jobs?q=Aerospace+Engineer&l=

حالا در ایران چی ؟ به چه امیدی برگرده ؟؟

mehran087

عضو جدید
بازاکار...

بازاکار...

البته توقع زیاد از حد هستش که ما بازار کارمون با اجنبی همطراز و یا حتی نزدیک به هم باشه...
تو یه کتاب خوندم زمانی که برنولی،اویلر و دالامبر داشتن در مورد آیرودینامیک و مکانیک سیالات تو اروپا تحقیق میکردن تو ایران داشتن سر جانشین نادرشاه افشار میزدن تو سر و کله هم!تازه اون دوره حال و روزمون خیلی خوب بوده نسبتا!
عشق وطن و میهن پرستی و مام ایران و از این حرفا هم بالاخره بی تاثیر نیست...

mehran087

عضو جدید

ببین اگر امسال میخوای کنکور شرکت کنی هنوز کلی وقت داری تا همه چیزر رو عوض کنی...
کافیه یه هدف خیلی عالی مثل همین قبولی تو هوافضا رو انتخاب کنی و درشت بنویسی و بچسبونی جاهایی که همیشه ببینی، اگر از همین امروز برنامه ریزی کنی و به برنامه ات پایبند باشی مطمئن باش،مطمئن باش که نشد نداره و بدون شک میتونی به خواسته ات برسی...این کار فوق العاده روی انگیزه ات تاثیر میزاره.البته توکل به خدا رو هم فراموش نکن.
من هنوز اون یادداشتی رو که روش نوشته بودم "سراسری-هوافضا-تهران" و چسبونده بودم رو دیوار اتاقم رو نگه داشتم.;)

indigo1

عضو جدید
خیلی ممنون.اینارو خیلیا بهم گفتن یعنی اگر انگیزه کافی نداشتم که برای سال دوم شرکت نمی کردم اما مسئله اینه که میگن هرکسی با هر وضعیت تحصیلی نمیتونه توی این رشته های سخت اونم دانشگاه های دولتی پذیرفته بشه!!! یعنی اینکه به همین سادگی ها که خودم فکر و برنامه ریزی میکنم نیست.

mehrdad.aero

عضو جدید
سلم بچه ها. پیشنهاد میکنم به جای این کارا و بحث و جدل ها به فکر ارتقا معدل باشین و هرجایی مشکلی یا سوالی داشتین مطرح کنین.خوش به حالت مهران من که دانشگاه ازادی شدم

بالا