ديدن تمام بدن زن براي خواستگار جايز است!!!!!!!

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند سال پیش یه همچین موضوعی برای یکی از کسایی که میشناختم پیش اومد، اما آقایی که میخواستن با ایشون ازدواج کنن بعد از موافقت دختر که فکر میکرد اون آقا شوهر آیندش خواهد بود و بهش اعتماد کرده بود ، خانم رو نپسندیدند!!! حالا از اون جریان خیلی وقته که میگذره و تنها چیزی که برای اون دختر مونده یه روح افسردس و یه حس تنفر شدید نسبت به آقایون....
اون وقتا با شنیدن این خبر من واقعاٌ تاسف میخوردم که چرا باید چنین افراد سود جویی تو جامعه ما باشند...چرا همیشه این خانم ها هستند که قربانی میشند... البته منظورم در مورد دستوری که آیت‌الله سید صادق روحانی صادر کردند، اما حالا به این نتیجه رسیدم که این بستگی به درک و فهم یک زن داره...چرا باید سطح یک انسان انقد پایین بیاد که اجازه بده طرفش که میخواد عمری باهاش زندگی کنه اونو فقط از روی ظاهرش بپسنده....خب معلومه که این یک خواستگاری نیست و صرفا سواستفاده حساب میشه البته با توجه به فرهنگی که بر جامعه حاکمه.....کاش اون روزی بیاد که همه ما ، مخصوصاٌ خانم ها بفهمیم پایان این حکم های به اصطلاح شرعی (!) فقط ضرر رسیدن به زن هاست.....

خدایی خودتون این حرفا رو باو میکنید ؟؟؟اولین که ان برداشت کاملا غلطه ..نمیشه از یه طرف اسلام بیاد گه از روی ظاهر افراد تصمیم نگیرید برای ازدواج باطنشون رو ارزیابی کنید بعد از اونور بیادبگه با یه نگاه با سرنوشت یه نفر بازی کنید ؟؟؟
مثلا ؟میتونید نمونه ایاز اینضررها رو بگید ...در مقابل با مطالعه متوجه خواهید شد چقد سود داره
دوست عزیزبرای سوء استفاده نیازی به این همه دنگ و فنگ نیست ..الحمد لله همه جور دختر تو خیابون پیدا میشه که به یه لبخند پسر خودش رو بفرشه ...شدیدا متاسفانه
این کار زیادی طولانی نیست ...تو خیابون واستی بوق بزنی زودتر به نتیجه میرسی ..باز هم متاسفانه ...

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند سال پیش یه همچین موضوعی برای یکی از کسایی که میشناختم پیش اومد، اما آقایی که میخواستن با ایشون ازدواج کنن بعد از موافقت دختر که فکر میکرد اون آقا شوهر آیندش خواهد بود و بهش اعتماد کرده بود ، خانم رو نپسندیدند!!! حالا از اون جریان خیلی وقته که میگذره و تنها چیزی که برای اون دختر مونده یه روح افسردس و یه حس تنفر شدید نسبت به آقایون....
اون وقتا با شنیدن این خبر من واقعاٌ تاسف میخوردم که چرا باید چنین افراد سود جویی تو جامعه ما باشند...چرا همیشه این خانم ها هستند که قربانی میشند... البته منظورم در مورد دستوری که آیت‌الله سید صادق روحانی صادر کردند، اما حالا به این نتیجه رسیدم که این بستگی به درک و فهم یک زن داره...چرا باید سطح یک انسان انقد پایین بیاد که اجازه بده طرفش که میخواد عمری باهاش زندگی کنه اونو فقط از روی ظاهرش بپسنده....خب معلومه که این یک خواستگاری نیست و صرفا سواستفاده حساب میشه البته با توجه به فرهنگی که بر جامعه حاکمه.....کاش اون روزی بیاد که همه ما ، مخصوصاٌ خانم ها بفهمیم پایان این حکم های به اصطلاح شرعی (!) فقط ضرر رسیدن به زن هاست.....

:gol: :gol: :gol:

fire dragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگن یه بنده خدایی که از مقلدان صاحب فتوی بوده میره خواستگاری بعد میگه تمام بدن عروس خانوم رو باید ببینم ...بعد که میبینه میگه نمیخوام
میگن چرا؟ میگه دماغش گنده است :confused:
ما که شنیدیم راست و دروغش با گوینده

sanam_el

عضو جدید
والا من یک بار دیدم تو فاحشه خونه اینکار را میکردند.
همه دختر ها لخت لخت بودند تا طرف انتخابش کنه..
حالا از نظر اسلام همه دختر فاحشه هستند یا نه..نمیدونم.
چه ربطی داشت؟فاحشه خونه با خواستگاری؟
منظورم این نیست که موافقم منتها مقایستون ی کم بی ربط بود.ببخشیدا قصد توهین ندارم.

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تقلید کار میمونه
خدا اولین مرجع رو عقل و بعدا کتاب(قرآن) و بعد سنت(روایات پیامبر و ائمه) قرار داده
این ملاها از کجا اومدن من خبر ندارم
با عرض پوزش
یعنی این جمله شما تقلیدی از اون بنده خدانیست؟

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز

دیدن تمام بدن زن برای خواستگار جایز است
از آیت‌الله سید صادق روحانی پرسیده شده:
من با خواستگارم که هنوز او را ندیدم، ارتباط تلفنی و همچنین ایمیل دارم و به تازگی می‌خواهیم از طریق دوربین کامپیوتر همدیگر را ببینیم (ایشان در ایران نیستند) و ایشان می‌خواهند مرا بدون حجاب ببینند. آیا یک نظر اشکالی ندارد؟ و اینکه ایشان به ایران بیایند و بخواهند مرا برای لحظاتی بدون روسری ببینند گناه دارد؟
آیت‌الله سید صادق روحانی به این پرسش چنین پاسخ داده است:
اگر قصد واقعی طرفین ازدواج است و به قصد طرف مقابل یقین دارید (حتی دیدن تمام بدن هم برای یک نظر)، اشکال ندارد، ولی نه برای مدت زیاد، بلکه اسلام!!!فقط برای مدتی محدود که خواستگار تشخیص بدهد که شخص مورد نظر مطابق سلیقه او هست یا خیر را جایز می‌داند.

نظر دوستان؟

نه دیگه هوایی زدی، اینو ازکجا آوردی ؟سندش کجاست؟:mad:
بیشترین حالتش فقط موهاست اونم توی مراسم خواستگاری رسمی.:evil:
افتاد.:wallbash:
خارجوداخلم نداره اگه مسلمونه به دینش پایبنده اینه .اگه نه شوهر ندیدس که بره، از هفت دولت آزاده.:w04:
افتاد.:w43:

malihe68

عضو جدید
داماد اگه بخواد موی عروس رو ببینه و یا اندامش برای لحظه ای اشکال نداره.............
البته اگه به قصد ازدواج باشه یا لذت نباشه