ديدن تمام بدن زن براي خواستگار جايز است!!!!!!!

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال:
چرا پست اول من تو تاپیک اینقد تشکر داره؟؟
مگه من چی گفتم که اینقد جالب بود؟؟
‏.
‏.
‏.
من فکر کنم تو رساله مکارم این که نگاه جایز هستشو دیدم! فکر کنم ایشون تایید کرده این کارو!!!
حالا اینکه برا دخترشم اینکارو کرده یا میکنه معلوم نیست!

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا ورگی جان درست میفرمایند چی از اون پست این همه تشکر داشت؟؟؟

sacred

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم دارم همین و میگم ارباب

آخه حرف من نیست که من معذرت بخوام اما اگه اینطور حل میشه
من
معذرت میخوام;)
از کی؟؟؟؟!!!!

ئئئئئئهه!!!واقعا؟؟؟ تو هم اینو گفتی!!!!

نظر خودت چیه؟؟؟

sacred

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیگه جای بحثی نیست!!!! هرکی رفت خواستگاری اگه گذاشتن بره.......................(منم ببرید خواستگاری لطفا)
فقط با خواستگاری برای kar20 یکی نشهاااا!!!!!!!! به اون زود تر قول دادم!!!!!!:) :d
:p

مهسا 1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
ضرری وجود نداره!

چون آقایون همینطور که داریم تو خیابون راه میریم حتی اگه نخوام تقریبا" 70 درصد بدن جماعت نسوان رو میبینیم!!!

با این وضع گند حجاب:razz:
حرفتون قبول.
ولی این هم برمیگرده به عده ای از اونها و همه رو شامل نمیشه!!!
بعدشم هون آدما شاید براشون اهمیتی نداشته باشه ولی واسه اونی که حجاب داره این کار یه توهینه به نظر من.

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفتون قبول.
ولی این هم برمیگرده به عده ای از اونها و همه رو شامل نمیشه!!!
بعدشم هون آدما شاید براشون اهمیتی نداشته باشه ولی واسه اونی که حجاب داره این کار یه توهینه به نظر من.

واسه اون عده اصلا" مسئله اینطوری نیست!

معمولا" مادر داماد اینکار رو میکنه....

Atishpare_Shahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه اون عده اصلا" مسئله اینطوری نیست!

معمولا" مادر داماد اینکار رو میکنه....
اصلا چرا مادر داماد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه خونواده پسر دارن میرن یه کالا بخرن که میخوان ببینن احیانا خدایی نکرده روش خطو خشی نداشته باشه که بعدا تو روحیه اقا داماد تاثیر بد بذاره و خدایی نکرده چشمش نیفته دنبال دیگران...
واقعا این بزرگترین توهینی بود که میشد به خانمها کرد...
اصلا همچین حقی رو برا ما خانمها گذاشتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه خونواده پسر دارن میرن یه کالا بخرن که میخوان ببینن احیانا خدایی نکرده روش خطو خشی نداشته باشه که بعدا تو روحیه اقا داماد تاثیر بد بذاره و خدایی نکرده چشمش نیفته دنبال دیگران...

آره هست!!

بابا چرا بد گرفتید قضیه رو....

این حکم واسه اینه که طرفین ببینن زن یا مرد مشکل پوستی مثل پی سی یا ... ندارن یا نه!

در رابطه با کالا بودن هم یه سر به دادگاه خانواده بزنید!!!

نصف این تفاهم نداشتن ها تفاهم روحی نیست سر همین مسائل عذر میخوام جنسیه!!!!

گیریم نصف بدن یه مرد یا زن سوخته باشه و زیر لباس تا شب عروسی مخفی کنه....

یا مرد و زنی پی سی داشته باشن....

زن و مرد مقابل واقعا" میتونه تحمل کنه؟؟؟؟؟

واسه همین میگن قبل ازدواج ببینن تا ا چشم باز تصمیم بگیرن!!!

اصلا" به دید حکم نگاه نکنید به این قضیه!!!گیریم اصلا" حکم نبود!!

عقل سلیم چی میگه؟

Atishpare_Shahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره هست!!

بابا چرا بد گرفتید قضیه رو....

این حکم واسه اینه که طرفین ببینن زن یا مرد مشکل پوستی مثل پی سی یا ... ندارن یا نه!

در رابطه با کالا بودن هم یه سر به دادگاه خانواده بزنید!!!

نصف این تفاهم نداشتن ها تفاهم روحی نیست سر همین مسائل عذر میخوام جنسیه!!!!

گیریم نصف بدن یه مرد یا زن سوخته باشه و زیر لباس تا شب عروسی مخفی کنه....

یا مرد و زنی پی سی داشته باشن....

زن و مرد مقابل واقعا" میتونه تحمل کنه؟؟؟؟؟

واسه همین میگن قبل ازدواج ببینن تا ا چشم باز تصمیم بگیرن!!!

اصلا" به دید حکم نگاه نکنید به این قضیه!!!گیریم اصلا" حکم نبود!!

عقل سلیم چی میگه؟
خوب منم دارم میگم این حق رو واسه خانمها هم گذاشتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nirgiya

عضو جدید
اين فتواها رو ميدن كار خودشون راحت شه;)
كه بگن گناه نيست اسلام همين و گفته
اسلام يعني قران همين و بس:smile:

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه بحثیه واقعا.....تو مملکت ما شب بخوابی روز پاشی یه قانونی تصویب می شه...اگر علنا" بیان اعلام کنن که دیدن بدن دختر به قصد ازدواج حلاله از فردا هم میان می گن انجام رابطه با دختر برای امادگی جوانان واجبه 1ماه بعد میگن تولید بچه نیز با توافق دو طرف ایرادی ندارد
نمیدانم چرا به اسم اسلام دست به این کار ها و حرف ها می زنند.
....الله اعلم..:gol:

آخرین ویرایش:

Schneider

مدیر بازنشسته

دیدن تمام بدن زن برای خواستگار جایز است

از آیت‌الله سید صادق روحانی پرسیده شده:
من با خواستگارم که هنوز او را ندیدم، ارتباط تلفنی و همچنین ایمیل دارم و به تازگی می‌خواهیم از طریق دوربین کامپیوتر همدیگر را ببینیم (ایشان در ایران نیستند) و ایشان می‌خواهند مرا بدون حجاب ببینند. آیا یک نظر اشکالی ندارد؟ و اینکه ایشان به ایران بیایند و بخواهند مرا برای لحظاتی بدون روسری ببینند گناه دارد؟
آیت‌الله سید صادق روحانی به این پرسش چنین پاسخ داده است:
اگر قصد واقعی طرفین ازدواج است و به قصد طرف مقابل یقین دارید (حتی دیدن تمام بدن هم برای یک نظر)، اشکال ندارد، ولی نه برای مدت زیاد، بلکه اسلام!!!فقط برای مدتی محدود که خواستگار تشخیص بدهد که شخص مورد نظر مطابق سلیقه او هست یا خیر را جایز می‌داند.

نظر دوستان؟

زندگی زیباست !!!! :D:D:D

lovalist

عضو جدید

من با خواستگارم که هنوز او را ندیدم، ارتباط تلفنی و همچنین ایمیل دارم و به تازگی می‌خواهیم از طریق دوربین کامپیوتر همدیگر را ببینیم (ایشان در ایران نیستند) و ایشان می‌خواهند مرا بدون حجاب ببینند. آیا یک نظر اشکالی ندارد؟ و اینکه ایشان به ایران بیایند و بخواهند مرا برای لحظاتی بدون روسری ببینند گناه دارد؟
اگر قصد واقعی طرفین ازدواج است و به قصد طرف مقابل یقین دارید (حتی دیدن تمام بدن هم برای یک نظر)، اشکال ندارد، ولی نه برای مدت زیاد، بلکه اسلام!!!فقط برای مدتی محدود که خواستگار تشخیص بدهد که شخص مورد نظر مطابق سلیقه او هست یا خیر را جایز می‌داند.

نظر دوستان؟

اگه قصد ازدواج داشته باشن دیگه مطایق سلیقه ش نباشه که نمی تونه کاری کنه!!

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب منم دارم میگم این حق رو واسه خانمها هم گذاشتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بنده هم گفتم بله

مثل اینکه شما هم خیلی خوشت اومد از فردا شب میخوای بری خواستگاری...:w02:
بنده خیلی وقته میدونم این حکم رو ولی تا به حال همچین برداشتی از این حکم ندیده بودم

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر واقعا خواستگاری همچین خواسته ای داشته باشه باید لنگشو گرفت پرتش کرد بیرون.

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم اگر همچین حقی رو به خانمها بدن خانم ها هیچ وقت تن به این حماقت نمیدن.

میتا

کاربر بیش فعال

نظر دوستان؟

چند سال پیش یه همچین موضوعی برای یکی از کسایی که میشناختم پیش اومد، اما آقایی که میخواستن با ایشون ازدواج کنن بعد از موافقت دختر که فکر میکرد اون آقا شوهر آیندش خواهد بود و بهش اعتماد کرده بود ، خانم رو نپسندیدند!!! حالا از اون جریان خیلی وقته که میگذره و تنها چیزی که برای اون دختر مونده یه روح افسردس و یه حس تنفر شدید نسبت به آقایون....
اون وقتا با شنیدن این خبر من واقعاٌ تاسف میخوردم که چرا باید چنین افراد سود جویی تو جامعه ما باشند...چرا همیشه این خانم ها هستند که قربانی میشند... البته منظورم در مورد دستوری که آیت‌الله سید صادق روحانی صادر کردند، اما حالا به این نتیجه رسیدم که این بستگی به درک و فهم یک زن داره...چرا باید سطح یک انسان انقد پایین بیاد که اجازه بده طرفش که میخواد عمری باهاش زندگی کنه اونو فقط از روی ظاهرش بپسنده....خب معلومه که این یک خواستگاری نیست و صرفا سواستفاده حساب میشه البته با توجه به فرهنگی که بر جامعه حاکمه.....کاش اون روزی بیاد که همه ما ، مخصوصاٌ خانم ها بفهمیم پایان این حکم های به اصطلاح شرعی (!) فقط ضرر رسیدن به زن هاست.....

sharlin

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجام این تاپیک هست؟

کسی که طرفش و انتخاب کرده باشه (معیاراشم اخلاقیات وشخصیت و طرز فکر و خانواده طرف بوده تموم شده رفته)
بیاد دختر مردم و یه نظر ببینه برای چی؟
نه واقعا" برای چی؟
ببینه که اگه مثلا" موهاش فره بگه نمی خوام؟
یا بگه چاق خوشم نیومد..

عجبا..
محرم برن پی زندگیشون دیگه..

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا بیخود تحریف میکنید این مال وقتیه که طرفین کاملا از همه لحاظ تفاهم داشتن و همه چی تقریبا برای ازدواج لازمه ...اونم نه کل بدن فقط موها ...البته من یه مدل دگه هم شنیدم فقط پاها تا مچ ..:surprised:
ولی به نظرم هیچ کدوم ...خیلی حرفا میزنن ولی راست و دروغش معلوم نیست