دوستی با جنس مخالف

دوستی با جنس مخالف

• بلی

رای: 74 55.6%
  • خیر

رای: 59 44.4%

• مجموع رای دهندگان
    133
  • نظرسنجی بسته .

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ............ خیلی ممنون از نظراتتون ........ تقریبا همه جاش موافقم به جز اون قسمت اول ........

شما گفتین غرب از اول دختر و پسر کنار هم هستن و ...................

ولی یه سوال آیا این سبب از بین رفتن غریزه میشه ؟! اگه این چنین بود چرا حتی خود غربیها در این باره فیلمایی که میسازن روابط نادرست دختر و پسر حتما توش هست .................. مخصوصا فرانسوی و ایتالیایی ............ که حتی پا رو خیلی فراتر میزارن .......
و جالبه اینا عادی تلقی میشه ................ اگه عادی تلقی نمیشد تو این فیلمها حداقل ضمن نشون دادن این قبیل صحنه ها که اصلنم درست نیست بحث رو به گونه ای میبردن که این کار درست نیست .............. ولی اینکار رو نمیکنن یا خیلی کم این چنین کارگردانهایی پیدا میشن .......... یکی از این فیلمها که نشون داد در بین غربیها هستن افرادی که مخالف این قبیل مسائلن فیلم خود فروخته بود .......... که البته پخش چندانی نداشت .................... ولی فیلمهایی مثل ویکتوریا و ........... ببین چطور تبلیغ میشن و چه .........

سلام, حق با توه, درست میگید, هر نوع اختلاط پسر و دختر زیانبار هست چرا که هر چقدر دختر و پسر به بلوغ فکری رسیده باشند باز هم قطب مثبت و منفی همدیگه رو جذب می کنند و مشکلاتی رو بوجود میاره, . اما جدایی اونا از هم امکان پذیر نیست, بهتره بین اونا یک حریم وجود داشته باشه. یک حریمی اخلاقی و فرهنگی.

اینکه میگم دختر و پسر از کوچیکی باهم باشند خوبیش اینه که همدیگه و جایگاه همدیگه رو بهتر میشناسن خیلی از روابط دختر و پسر امروز ما به خاطر هوس و نیاز جنسی نیست بیشتر به خاطر کنجکاوی و شناخت جنس مقابل هست. بنظرم تو کشور ما چون شناخت از جنس مخالف وجود نداره, شخص جنس مخالف رو تو ذهنش یه بت مجسم میکنه در حالی که نه بابا, این خبرا هم نیست, اون هم مثله خودش آدمه و چیز خاصی نداره.
بنظرم بهتره مدارس ابتدایی ما رو مختلط کنند. بعد راهنمایی هم مختلط باشه ولی کلاس ها جدا باشند و دبیرستان کاملا جدا و در دانشگاه دوباره مختلط.

E_khaleghi

کاربر فعال
ولی محمد مثل تو فکر نمیکنه . میخوام بدونم نظرش چیه .
به هر حال در دين اسلام هميشه بسياري چيزها پيش بيني شده و مطمئنا صيغه هم در مواردي مثبت هست كه گذاشته شده همانطوري كه طلاق با وجود بد بودنش گاهي بهتر از انجام ندادنشه
حالا به محمد چيكار داري؟!
خودت چه تفكري در مورد صيغه داري؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام, حق با توه, درست میگید, هر نوع اختلاط پسر و دختر زیانبار هست چرا که هر چقدر دختر و پسر به بلوغ فکری رسیده باشند باز هم قطب مثبت و منفی همدیگه رو جذب می کنند و مشکلاتی رو بوجود میاره, . اما جدایی اونا از هم امکان پذیر نیست, بهتره بین اونا یک حریم وجود داشته باشه. یک حریمی اخلاقی و فرهنگی.

اینکه میگم دختر و پسر از کوچیکی باهم باشند خوبیش اینه که همدیگه و جایگاه همدیگه رو بهتر میشناسن خیلی از روابط دختر و پسر امروز ما به خاطر هوس و نیاز جنسی نیست بیشتر به خاطر کنجکاوی و شناخت جنس مقابل هست. بنظرم تو کشور ما چون شناخت از جنس مخالف وجود نداره, شخص جنس مخالف رو تو ذهنش یه بت مجسم میکنه در حالی که نه بابا, این خبرا هم نیست, اون هم مثله خودش آدمه و چیز خاصی نداره.
بنظرم بهتره مدارس ابتدایی ما رو مختلط کنند. بعد راهنمایی هم مختلط باشه ولی کلاس ها جدا باشند و دبیرستان کاملا جدا و در دانشگاه دوباره مختلط.

تا حدود خیلی زیاد موافق .............. البته راهنماییم به نظرم نه ...........
در مورد دبستانم میتونه تاثیرات خوبی داشته باشه .............. البته باید توجه کرد که بچه کوچیک خیلی چیزها رو نمیفهمه ........... بنابراین ممکنه همه کاری رو ناخواسته انجام بده ..................

در ضمن مسئله دیگه دخترو پسر تنها در مدارس قبل از دوران بلوغ از هم تفکیکن و جاهای دیگه به نظرم این طور نیست ............ شما با دختران هم محلت تو کوچه دوران حتی کودکی بازی نمیکردی ......... یا اقوام دخترت ؟
خانواده ها هم خیلی سختگیری نمیکنن ....... چون اگه تحت نظارت باشه مشکلی پیش نمیاد ................ خطرناکترین زمان روابط دختر پسر بعد از به بلوغ کامل رسیدن اون دوست ............ که به هر حال حریمهایی بایستی در نظر گرفته بشه

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به هر حال در دين اسلام هميشه بسياري چيزها پيش بيني شده و مطمئنا صيغه هم در مواردي مثبت هست كه گذاشته شده همانطوري كه طلاق با وجود بد بودنش گاهي بهتر از انجام ندادنشه
حالا به محمد چيكار داري؟!
خودت چه تفكري در مورد صيغه داري؟

بحث ما در مورد صیغه نیست . نظر خوبی ندارم نسبت بهش ...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه از موضوع تاپیکت منحرف نمیشیم . بگو از نظر تو صیغه چیه ؟ احکامشو میدونی یا نه ؟

ولی محمد مثل تو فکر نمیکنه . میخوام بدونم نظرش چیه .
من خواهر خوبم نظرمو در قبال اون در همین تاپیک در صفحات قبلی دادم .................... چرا میتونه تاپیک رو منحرف کنه ......... چون هنوز فرهنگش جا نیفتاده

منم یه بار دیگه کلی میگم ............... با بند بندی که در رساله اومده موافق نیستم ولی خیلی جاها قطعا صیغه راه درمان افرادیست که گرفتار وسوسه های شیطانی میشن .......... بوسیله اون راه کنترل این اعمال و البته نظارت اقوام اجرا میشه و...........

tifoid

عضو جدید
سلام آقا محمد. یه سول ؟ اگه دوست جنس مخالف خوبه چرا بعضیا می خوان با گرفتن یه بهونه از طرفشون باج بگیرن؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقا محمد. یه سول ؟ اگه دوست جنس مخالف خوبه چرا بعضیا می خوان با گرفتن یه بهونه از طرفشون باج بگیرن؟
سلام ............ من کی گفتم تحت همه شرایط خوبه ؟!!!!!!!! هرگز موافق نیستم .............. گفتم حریمها رعایت بشه بلامانع است که اگه رعایت نشد بنا به دلایلی راهکار درمانیشم گفته شده از دید اسلام ........... در اون قبیل دوستیها ............. دوستی با جنس مخالف من باب مسائل علمی به شرطیکه در همون خد بمونه کاملا موافقم ........... چون سبب کسب تجربه میشه ..................... و اعتماد به نفس مرد در برابر زن یا برعکس ............ دیگه تو محیط کار زن به مردی برخورد کنه یا برعکس لکنت زبون نمیگیره .................

اما در مورد سوالی که شما پرسیدین ......... با توجه به توضیحاتی که گفتم ........... همون قضیه جا نیفتادن در فرهنگه ......... جامعه طوری شده که به هرگونه از این قبیل دوستیها نگاه ناپاک میکنه .................. البته من فکر میکنم الآن خیلی بهتر از گذشته شده به خصوص دید خانواده ها .............. اقداماتی که اساتید در دانشگاهها انجام میدن مثل مختلط کردن کلاسهای آزمایشگاهها و ..........

و البته بایدم حق داد .............. چون متاسفانه در حال حاضر حداکثر افرادی که به فکر اینگونه دوستیها میفتن هدف و نیتشون چیز دیگه است .............. اما میگم با این حال فرهنگ جامعه از این بابت بالاتر رفته ................

گفتم هم کلامی ، هم صحبتی یا همون دوستی دختر پسر فراتر از مرزهای مشترک علمی و مباحثه رو بر اساس دینم جایز نمیدونم

و بازم تاکید دارم بر اینکه پیشگیری بهتر از درمانه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون استفاده کردم
خواهش میکنم ........... انشاالله .......... منم به شخصه از صحبت دوستان خیلی استفاده بردم ..........

راستی تشکر نمیکنم ........ یه وقت فکر نکنید من با کسی مشکل دارما ............ خدا میدونه دوباره تموم شده ........... این قضیه آخر منو روانی میکنه

آخرین ویرایش:

sajjad.DSA

عضو جدید
سلام ............ من کی گفتم تحت همه شرایط خوبه ؟!!!!!!!! هرگز موافق نیستم .............. گفتم حریمها رعایت بشه بلامانع است که اگه رعایت نشد بنا به دلایلی راهکار درمانیشم گفته شده از دید اسلام ........... در اون قبیل دوستیها ............. دوستی با جنس مخالف من باب مسائل علمی به شرطیکه در همون خد بمونه کاملا موافقم ........... چون سبب کسب تجربه میشه ..................... و اعتماد به نفس مرد در برابر زن یا برعکس ............ دیگه تو محیط کار زن به مردی برخورد کنه یا برعکس لکنت زبون نمیگیره .................

اما در مورد سوالی که شما پرسیدین ......... با توجه به توضیحاتی که گفتم ........... همون قضیه جا نیفتادن در فرهنگه ......... جامعه طوری شده که به هرگونه از این قبیل دوستیها نگاه ناپاک میکنه .................. البته من فکر میکنم الآن خیلی بهتر از گذشته شده به خصوص دید خانواده ها .............. اقداماتی که اساتید در دانشگاهها انجام میدن مثل مختلط کردن کلاسهای آزمایشگاهها و ..........

و البته بایدم حق داد .............. چون متاسفانه در حال حاضر حداکثر افرادی که به فکر اینگونه دوستیها میفتن هدف و نیتشون چیز دیگه است .............. اما میگم با این حال فرهنگ جامعه از این بابت بالاتر رفته ................

گفتم هم کلامی ، هم صحبتی یا همون دوستی دختر پسر فراتر از مرزهای مشترک علمی و مباحثه رو بر اساس دینم جایز نمیدونم

و بازم تاکید دارم بر اینکه پیشگیری بهتر از درمانه

خیلی خوبه
منم با نظر شما موافقم
و فراتر از اون حدی رو که شما گفتین رو جایز نمی دونم
هرچند خودم تا اون حدم جلو نرفتم ولی باهاش مخالفتی هم ندارم
هرچی باشه ما مسلمانیم ولی ارتباط هم باید تا حد متعارفش وجود داشته باشه
ممنون آقا محممد

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی خوبه
منم با نظر شما موافقم
و فراتر از اون حدی رو که شما گفتین رو جایز نمی دونم
هرچند خودم تا اون حدم جلو نرفتم ولی باهاش مخالفتی هم ندارم
هرچی باشه ما مسلمانیم ولی ارتباط هم باید تا حد متعارفش وجود داشته باشه
ممنون آقا محممد
خواهش میکنم دوست عزیز

فعلا این گلها علی الحساب خدمت شما تا بلکه این تشکرات ما بالاخره بیاد :gol::gol::gol:
هرچند که امیدی ..............:(

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که کاملا با دوستی با جنس مخالف مخالفم.

به نظرم اگه چیزه خوبی بود و نیاز بود خدا این همه در مورد محرم و نامحرم برامون احکام نمیذاشت.
اگه دوستی مد نظر باشه آدم با هم جنس خودش خیلی راحتتره از همه جنبه ای و نیازای روحیشون برطرف میشه ولی توی دوستی با جنس مخالف آدم به راحتی دوستی با دوستای هم جنسش نیست بعد از یه مدتیم وابستگی و علاقه مندی ایجاد میشه اینو کاملا قبول دارم از یه طرفیم آدم همش ذهنش درگیر میشه و مسائل دیگه...
این دوستیا هم فکر نمیکنم به ازدواج موفق ختم بشه چون مثلا کسی که یک بار با من دوست شده از کجا معلوم قبل از من با کسای دیگه ای دوست نبوده که فکر نکنم اینو نه دخترا بپسندن نه پسرا در مورد همسرشون.
اتفاقا یکی از بچه ها فقط فکر کنم 5 یا 6 ماه با یکی دوست بود براش یه خواستگار خوب اومده بود از همه جنبه ای خوب بود دختره هم از این خواستگارش خیلی خوشش اومده بود شب عروسی پسریه عوضی بی همه چیز تو جمعیت عکس پخش کرد آبروی دختر بی چاره رو ریخت...حالا فکر کن این دختر چه حالی داشت تا چندماه

خودمم خیلی روش فکر کردم اینکه مثلا دختری که دوست پسر داره وقتی ازدواج میکنه با یکی دیگه این دوست پسرش راحت دست از سرش بر میداره؟

راستی این 17 صفحه بود من فقط صفحه اول رو خوندم نمیدونم حرفام تکراری بود یا نه

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مگه پیام نور کلاساشم تشکیل میشه ؟ ............. والا ما یه دوست داریم پیام نور میخونه ......... یه روزی دیدمش گفتم از دانشگاه چه خبر ؟ گفت : دیدیش سلام ما رو هم برسون !!!!!!!!
گفتم چطور ؟! گفت : ای محمد چه دل خوشی داری تو ........... کلاساش که اکثرا نهایتش به ده نفر برسه ....... بعدشم حضور غیابم که نمیشه ............... منم که نمیرسم برم .......... کتاباشم که مخصوص خود دانشگاه پیام نوره ! و با بقیه دانشگاهها متفاوت ................ من فقط برای رفع اشکال یه سری میزنم ........... امتحاناش که تستیه و از تهرون میاد ................... استاد عملا هیچ کارس ............. تو نمره دهیم دخالت چندانی نداره

خداییش وقتی مثلا فکر میکنم برای رشته خودم الکترومغناطیس ، امتحان ترمم تستی باشه .......... هوش و حواس از سرم میپره :confused:
بگذریم ...............:smile::cool:
ممنون بابت نظری که دادین :gol::gol::gol:

واسه بعضی رشته هاش بله تشکیل میشه.
حق با دوستتونه بیشتر رشته ها کلاسشون رفع اشکاله و حضور و غیابم نمیشه هرچند جدیدا دارن کلاساشونو بیشتر میکنن و امتحاناتم بعضی هاشون تستی تشریحیه!
همون کلاس رفع اشکال داره جدا میشه مثلا فارسی عمومی صبح دخترا و بعدازظهر پسرا با همون استاد.
فعلا هوش و حواستون سر جاش باشه پیام نور رشته برق نداره!البته فعلا، شاید سال جدید اینم بگیره!!!!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که کاملا با دوستی با جنس مخالف مخالفم.

به نظرم اگه چیزه خوبی بود و نیاز بود خدا این همه در مورد محرم و نامحرم برامون احکام نمیذاشت.
اگه دوستی مد نظر باشه آدم با هم جنس خودش خیلی راحتتره از همه جنبه ای و نیازای روحیشون برطرف میشه ولی توی دوستی با جنس مخالف آدم به راحتی دوستی با دوستای هم جنسش نیست بعد از یه مدتیم وابستگی و علاقه مندی ایجاد میشه اینو کاملا قبول دارم از یه طرفیم آدم همش ذهنش درگیر میشه و مسائل دیگه...
این دوستیا هم فکر نمیکنم به ازدواج موفق ختم بشه چون مثلا کسی که یک بار با من دوست شده از کجا معلوم قبل از من با کسای دیگه ای دوست نبوده که فکر نکنم اینو نه دخترا بپسندن نه پسرا در مورد همسرشون.
اتفاقا یکی از بچه ها فقط فکر کنم 5 یا 6 ماه با یکی دوست بود براش یه خواستگار خوب اومده بود از همه جنبه ای خوب بود دختره هم از این خواستگارش خیلی خوشش اومده بود شب عروسی پسریه عوضی بی همه چیز تو جمعیت عکس پخش کرد آبروی دختر بی چاره رو ریخت...حالا فکر کن این دختر چه حالی داشت تا چندماه

خودمم خیلی روش فکر کردم اینکه مثلا دختری که دوست پسر داره وقتی ازدواج میکنه با یکی دیگه این دوست پسرش راحت دست از سرش بر میداره؟

راستی این 17 صفحه بود من فقط صفحه اول رو خوندم نمیدونم حرفام تکراری بود یا نه
دست شما درد نکنه

هم تکراری بود .............. هم نه

بازم از حضورتون خیلی ممنون

nilofarane

کاربر بیش فعال
من بيشتر مخالفم تا موافق...
چون به نظر من كه تو اين دوستي ها اين دختران كه از همه بيشتر آسيب مي بينند....
مثلا وقتي طرف مقابلشون تركش ميكنه كه اگه دل بستن شديد باشه باعش شكست روحي ميشه...
يا اينكه قبل از ازدواج با كسي دوست بوده باشي...(به جز پشيموني)باعث ميشه كه تو برخورد با همسرت دچار مشكل شي و زندگيت خراب شه.....
(البته اين برا پسرا هم هست)

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه بعضی رشته هاش بله تشکیل میشه.
حق با دوستتونه بیشتر رشته ها کلاسشون رفع اشکاله و حضور و غیابم نمیشه هرچند جدیدا دارن کلاساشونو بیشتر میکنن و امتحاناتم بعضی هاشون تستی تشریحیه!
همون کلاس رفع اشکال داره جدا میشه مثلا فارسی عمومی صبح دخترا و بعدازظهر پسرا با همون استاد.
فعلا هوش و حواستون سر جاش باشه پیام نور رشته برق نداره!البته فعلا، شاید سال جدید اینم بگیره!!!!
اون دوستمم صنایع میخونه ........... گفت معماریم اورده

احتمالا برقم میارن ............... اگه واقعا بتونن کنکور رو بردارن ............... قطعا میارن و دانشگاه پیام نور نسبت به امروز پیشرفت قابل ملاحظه ای میکنه
بگذریم .......... فکر کنم یه خورده ، فقط یه خورده بحث منحرف شده . دی

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون دوستمم صنایع میخونه ........... گفت معماریم اورده

احتمالا برقم میارن ............... اگه واقعا بتونن کنکور رو بردارن ............... قطعا میارن و دانشگاه پیام نور نسبت به امروز پیشرفت قابل ملاحظه ای میکنه
بگذریم .......... فکر کنم یه خورده ، فقط یه خورده بحث منحرف شده . دی

ببخشید فقط به سوالتون جواب دادم قصد منحرف کردن بحث نداشتم.
بنظر منم خوب نیست یعنی ضررش بیشتر از سودشه
در مورد اینکه اجتماعی تر میشنم موافق نیستم مگه این همه ادم که اجتماعی هستن با جنس مخالفشون دوست بودن؟
در مورد شناخت ویژگی های دختر و پسرم هم توی کلاس وهم محل کار میشه شناخت بدست آورد!اون ویژگی های خاص هر فردم نمیشه توی دوستی شناخت ،زمان خیلی بیشتری میخواد!
در هر صورت به دردسرش نمی ارزه!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید فقط به سوالتون جواب دادم قصد منحرف کردن بحث نداشتم.
بنظر منم خوب نیست یعنی ضررش بیشتر از سودشه
در مورد اینکه اجتماعی تر میشنم موافق نیستم مگه این همه ادم که اجتماعی هستن با جنس مخالفشون دوست بودن؟
در مورد شناخت ویژگی های دختر و پسرم هم توی کلاس وهم محل کار میشه شناخت بدست آورد!اون ویژگی های خاص هر فردم نمیشه توی دوستی شناخت ،زمان خیلی بیشتری میخواد!
در هر صورت به دردسرش نمی ارزه!

شرمنده که فعلا جز بیان تشکر لفظی کار دیگه ازم برنمیاد بیاد جبران میکنم .:gol::gol::gol:
...................................... خود منم تقصیرکار بودم در منحرف کردن
بیشتر به خودم گفتم . دی

coldstar

عضو جدید
دوستی خوبه اوصولا ما تو اینکه به کی بگیم دوست اشتباه میکنیم...همه چی در حد مجاز تو محدوده باشه خوبه....ولی بعضی وقتا روح ادم میخواد فراتر از این محدووده بره و یه چیزاییو به عینه تجربه کنه...اما خود ادم مهمه تو رابطش چی می خواد ..........ولی نظر شخصی من اینه که تو رابطه این جور دوستیا زیاد مفید نیست ولی خب صد در صد هم مخرب نیست

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب الان بحثتون کجاست؟
بحث که همین جاست . دی

دوستی خوبه اوصولا ما تو اینکه به کی بگیم دوست اشتباه میکنیم...همه چی در حد مجاز تو محدوده باشه خوبه....ولی بعضی وقتا روح ادم میخواد فراتر از این محدووده بره و یه چیزاییو به عینه تجربه کنه...اما خود ادم مهمه تو رابطش چی می خواد ..........ولی نظر شخصی من اینه که تو رابطه این جور دوستیا زیاد مفید نیست ولی خب صد در صد هم مخرب نیست
ممنون از نظراتتون
و امیدوارم که نظرات سایر دوستان رو نیز خونده باشین................. تا به یک اجماع کلی انشاالله رسیده باشین

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نتیجه تا اینجای بحثتون چی ده؟

نتیجه تفاوتی نکرده :D
همینکه پیشگیری بهتر از درمانه ............ ولی اگه شما نتونستی پیشگیری کنی بایستی رفت سراغ راه درمان

راه های درمان متفاوتی وجود داره ................ ولی بهترینش راهی هست که حریمها در اون مشخص بشه و کنترل بشه و شخص یا اشخاصی غیر اون دو طرف از ماجرا مطلع باشن
منظورم اینه که اون دو طرف ، وجود لااقل ناطر زمینی رو احساس کنن و کمتر به فکر شکستن حریمها و البته به گناه آلوده شدنی که بعدا ممکنه مشکلاتی رو براشون ایجاد کنه رو بیارن

آخرین ویرایش:

tifoid

عضو جدید
نتیجه تفاوتی نکرده :D
همینکه پیشگیری بهتر از درمانه ............ ولی اگه شما نتونستی پیشگیری کنی بایستی رفت سراغ راه درمان

راه های درمان متفاوتی وجود داره ................ ولی بهترینش راهی هست که حریمها در اون مشخص بشه و کنترل بشه و شخص یا اشخاصی غیر اون دو طرف از ماجرا مطلع باشن
واو یکم سخته. اما به چشم ما سعیمونو میکنیم. راستی شما احیانا اهل اصفهان نیستین؟ یا دوستاتون؟