دوستی با جنس مخالف

دوستی با جنس مخالف

• بلی

رای: 74 55.6%
  • خیر

رای: 59 44.4%

• مجموع رای دهندگان
    133
  • نظرسنجی بسته .

ssara2025

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه ............ آیا شناخت در مورد یک پسر یا یک دختر ، به منزله شناخت از همه پسرها و خانمهاست ؟
آیا از این قبیل دوستیها شناخت واقعی بدس میاد ؟ مثلا دختر خانمی که زنگ میزنه به دوست پسرش میگه شارژ ایرانسل برام بفرست !!!!!!!!!!!! اون شارژ رو واقعا در چه جهتی قصد داره مصرف کنه ؟ اصلا مگه خود خداوند نگفته که همه انسانها ویژگیهاشون متفاوته .......... پس چطور با شناخت از یک دختر یا پسر که به منزله دوستی تنها باشه و بعد ول کردن اون میتونه شناخت کامل و خوبی به اون دختر مثلا در قبال همه پسرها بده ؟ آیا اصلا چنین چیزی ممکنه ............ پس اگه این چنینه افرادی که خواهر ، برادر دارن دیگه نباید به این سمت کشیده بشن ولی جالبه که حتی چیزی که من دیدم بیشترم کشیده میشن !!!!!!!!!! جالبتر اینکه پسره اگه دوست دختر باشه اصلا مهم نیست ولی اگه خواهرش دوست پسر داشته باشه ببین چه غشغله ای راه میندازه !!!!!!!!!

آقایی رو می شناسم که بخاطر این نوع دوستیها، نسبت به جنس مخالف بدبین شده و میگه که اصلاً قصد ازدواج نداره :(

E_khaleghi

کاربر فعال
صيغه براي بعضي ها واقعا خوبه
دوستي به نظر من باعث ميشه تجريبات انسان بره بالا
ولي مطمئنم كه خوب نيست كه دين اسلام نفي كرده
حالا دقيقا چه ضررهايي داره رو نميدونم
روانشناسي خيلي پيچيده ست

behزاد

عضو جدید
بنظر من اگه با این جور دوستی ها آدم به هدفش سریعتر برسه لازمه

hale a.a

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من ارتباط يه دختر و پسر الزامه همواره به معناي دوستي اونها نيست،دوستي قانون داره شرايط داره اما ايا هميشه كساني كه ما در محيط كار يا دانشگاه يا حتي محيط مجازي نت باهاشون حرف ميزنيم و رابطه داريم دوستان ما هستند؟!من به شناخت جنس مخالف از طريق دوستي متاسفانه اعتقاد دارم و معتقدم كه واقعا اون شناخت اجمالي كه بايد بدست بياد و لازمه طي اين نوع دوستي ها اتفاق مي افته!البته مسلما نه به طور كامل و جامع بلكه در همون حدي كه اكتفا كنه.
من خودم يه مدت از طريق ايميل(فقط ايميل حتي طرفو نديدم هيچ وقت)با يكي از بچه هاي دانشگامون كه اتفاقي توي نت اشنا شده بوديم حرف ميزدم...فقط حرف...در حد اشنايي با روحيات و خصوصيات همديگه....به چالش كشيدن نظرها و عقايدمون...اوئن سني بود و من ميدونستم و مطمئن بودم هيچ وقت اين رابطه از اين حد فراتر نخواهد رفت كه خدا رو شكر نرفت...نه وابستگي به وجودي اومد نه حتي خواستيم هيچ وقت همو ببينيم اما اشنايي با طرز فكر يه پسر جالب بود برام...يا توي همين باشگاه دوستاني بودم كه شايد دوست نداشته باشه اسمشو ببرم اما بيشتر از يه برادر در حق من لطف كرده كه هميشه مديونشم...
خلاصه يكلام اينكه به فرهنگو اعتقادات هر كسي بستگي داره كه بخواد از منظر خودش به اين موضوع نگاه كنه...اما فرهنگ غالب اين كارو مذموم ميدونه...حالا به نظر شما اشنايي دو نفر قبل از ازدواج و به قصد ازدواج ايا دوستي محسوب ميشه و مورد پسند نيست؟در حاليكه اين شناخت قبل از هر ازدواجي لازمه و بايد با تفكر و روحيه يطرف اشنا شد.
اميدوارم كه واسه ي هيچ كسي اون دلبستگي اي كه مد نظر همه مونه پيش نياد چون واقعا سخته!

behزاد

عضو جدید
به نظر من ارتباط يه دختر و پسر الزامه همواره به معناي دوستي اونها نيست،دوستي قانون داره شرايط داره اما ايا هميشه كساني كه ما در محيط كار يا دانشگاه يا حتي محيط مجازي نت باهاشون حرف ميزنيم و رابطه داريم دوستان ما هستند؟!من به شناخت جنس مخالف از طريق دوستي متاسفانه اعتقاد دارم و معتقدم كه واقعا اون شناخت اجمالي كه بايد بدست بياد و لازمه طي اين نوع دوستي ها اتفاق مي افته!البته مسلما نه به طور كامل و جامع بلكه در همون حدي كه اكتفا كنه.
من خودم يه مدت از طريق ايميل(فقط ايميل حتي طرفو نديدم هيچ وقت)با يكي از بچه هاي دانشگامون كه اتفاقي توي نت اشنا شده بوديم حرف ميزدم...فقط حرف...در حد اشنايي با روحيات و خصوصيات همديگه....به چالش كشيدن نظرها و عقايدمون...اوئن سني بود و من ميدونستم و مطمئن بودم هيچ وقت اين رابطه از اين حد فراتر نخواهد رفت كه خدا رو شكر نرفت...نه وابستگي به وجودي اومد نه حتي خواستيم هيچ وقت همو ببينيم اما اشنايي با طرز فكر يه پسر جالب بود برام...يا توي همين باشگاه دوستاني بودم كه شايد دوست نداشته باشه اسمشو ببرم اما بيشتر از يه برادر در حق من لطف كرده كه هميشه مديونشم...
خلاصه يكلام اينكه به فرهنگو اعتقادات هر كسي بستگي داره كه بخواد از منظر خودش به اين موضوع نگاه كنه...اما فرهنگ غالب اين كارو مذموم ميدونه...حالا به نظر شما اشنايي دو نفر قبل از ازدواج و به قصد ازدواج ايا دوستي محسوب ميشه و مورد پسند نيست؟در حاليكه اين شناخت قبل از هر ازدواجي لازمه و بايد با تفكر و روحيه يطرف اشنا شد.
اميدوارم كه واسه ي هيچ كسي اون دلبستگي اي كه مد نظر همه مونه پيش نياد چون واقعا سخته!

حالا اگه شناخت بدست آمد و دلبستگی ایجاد شد آیا روند اشتباهی طی شده یا اینکه باید فکر دیگه ای کرد؟

hale a.a

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا اگه شناخت بدست آمد و دلبستگی ایجاد شد آیا روند اشتباهی طی شده یا اینکه باید فکر دیگه ای کرد؟

اگه ميتوني از خطاهاش بگذري و چشم بپوشي كه بهتر!نتونستي هم وقتتو بيخود تلف نكن!

hale a.a

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه همين دلبستگي باعث ميشه اگه مشكلي بود شايد به روي هم نيارن و نتونند درست تصميم بگيرن

دقيقا اتفاقي كه براي خود من افتاده!ميدونم زمين تا اسمون با اون چيزي كه ميخوام تفاوت داره ولي چيكار كنم كه دلم گرفتارشه!نميشه كاريش كرد!فكر يه لحظه نبودنش ديوونه م ميكنه!

anne

عضو جدید
..........سلام..
ارتباط با جنس مخالف نیاز هست ..حالا اگه دانشجو باشی نمی تونی که همش همجنس خود باشی به هر حال برای علم هم که شده با یک جنس مخالف مجبوری ارتباط برقرار کنی... سر کار که میریم نمیتونیم که خودمون رو در یک حصار زندانی کنیم و بگیم با جنس مخالف ممنوع.. و همشه اخمو و بد اخلاق رفتار کنیم که مبادا جنس مخالف بیاد سمتمون...
بنظرم اینجوری درست نیست.. باید ارتباط باشه ولی در حد و لزوم خودش....
اگه بتونیم حد خودمون رو بشناسیم با این قضایا به راحتی میتونیم رفتار کنیم....
متاسفاه از اسم دوستی جنس مخالف به بدی در جامعه به کار رفته ..و اگر کسی بگه من با پسری یا دختری دوست هستم افکار به بدی یاد میشه و برای همین افراد مجبور هستن مخفی کنن...
هرچیزی خوب و بد داره ....اگه دیده باشید دوستی های هم جنس هم .. همه خوب نیستن و ممکن هست دچار دوستی های ناواب شویم... پس همه چیز رو با هم قاطی نکنیم و متعصبانه رفتار نکنیم...
و البته باید مواظب احساساتمان هم باشیم .... مخصوصا ما دخترها....
موفق باشید..... در پناه حق

tifoid

عضو جدید
دقيقا اتفاقي كه براي خود من افتاده!ميدونم زمين تا اسمون با اون چيزي كه ميخوام تفاوت داره ولي چيكار كنم كه دلم گرفتارشه!نميشه كاريش كرد!فكر يه لحظه نبودنش ديوونه م ميكنه!

به خودتون یه زمان بدین. مثلا به هم بگین یک هفته با هم ارتباطی نداشته باشین. اون موقع اگه عادت باشه کم رنگ میشه و عقلتون بر قلبتون حاکم میشه. امتحان کن مطمئن باش ج میبینی

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظور از دوستی دختر وپسر اون رابطه های گرم و صمیمی و عمدتا پنهانیه . که شامل رد و بدل کردن نامه و بیرون رفتن های مخفیانه و تلفن زدنهای بهم و اینا میشه ...

محمد منظورت از دوستی همینه دیگه ؟ !
آره ........ از این قبیل منظورم بود

محمد جان ! :gol:

مدنظر من بیشتر دوستی هایی هستش که بیشتر برای آشنایی بیشتر و گاها ازدواجه .

بله درست میگی . نمیشه با دوست شدن با یک پسر اخلاقاتشون رو شناخت . ولی خب میشه اخلاق کلیشون رو بشناسی . موافق نیستی ؟؟؟

آهان ........... اونا احتمال مشکل دار شدنش خیلی کمه ........ البته فکر میکنم ......... هرجند که میگم وقتی مراقبتی نیست ........... احتمال داره خطر آفرین بشه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد آقا کل این پست و پست قبلی شمارو قبول دارم
صیغه واسه بعضی ها واجبه...

ولی واقعا کی زیر بارش میره؟؟

پسر شهید مطهری سال پیش یه مصاحبه ای کرده بودن و توش به این موضوع اشاره شد
نتیجه اون مصاحبه واسه من خیلی جالب بود...
شما خوندین یا بگم؟
احسنت ................ آره فکر کنم خونده باشم که بنده خدا رو هو کردن و .................. .

میدونید شاید خب یه علتش اینه که صیغه ای که علما گفتن برای مرد زندارم ......... که من خودمم به شدت با این مخالفم و توجیهی براش ندارم ............ جامعه ما هم متاسفانه تمامی موارد دیگه رو ول کرده و چسبیده به این

گفتم که فرهنگش هنوز نیومده و البته شاید جنبش ........... منظورم اینه وقتی میگه صیغه هیچ کی به این فکر نمیکنه که میشه توش حد و مرز تعیین کرد ........... همه به اون آخرین درجش فکر میکنن :(

از یکی از اساتیدمون در این باره پرسیدم ........... ایشون گفت این طور که غرب داره فرهنگشو وارد ایران میکنه .............. تنها راه رهایی و برخورد درست با این قضیه وارد کردن این مسئله در فرهنگ اسلامی در ایران اسلامیست .......... وگرنه قطعا فرهنگ غرب خطرناکه و سبب ناهنجاریهای وحشتناکی در جامعه میشه و گفتن شاید نسل بعد شماها با این مسئله کنار بیان

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره ........ از این قبیل منظورم بود

آهان ........... اونا احتمال مشکل دار شدنش خیلی کمه ........ البته فکر میکنم ......... هرجند که میگم وقتی مراقبتی نیست ........... احتمال داره خطر آفرین بشه

گاهی پیش میاد دختر وپسری با همدیگه دوست میشن برای آشنایی بیشتر و بهتر برای ازدواج . و زیر نظر خانواده .

غیر از این باقی دوستیها رو رد میکنم .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
..........سلام..
ارتباط با جنس مخالف نیاز هست ..حالا اگه دانشجو باشی نمی تونی که همش همجنس خود باشی به هر حال برای علم هم که شده با یک جنس مخالف مجبوری ارتباط برقرار کنی... سر کار که میریم نمیتونیم که خودمون رو در یک حصار زندانی کنیم و بگیم با جنس مخالف ممنوع.. و همشه اخمو و بد اخلاق رفتار کنیم که مبادا جنس مخالف بیاد سمتمون...
بنظرم اینجوری درست نیست.. باید ارتباط باشه ولی در حد و لزوم خودش....
اگه بتونیم حد خودمون رو بشناسیم با این قضایا به راحتی میتونیم رفتار کنیم....
متاسفاه از اسم دوستی جنس مخالف به بدی در جامعه به کار رفته ..و اگر کسی بگه من با پسری یا دختری دوست هستم افکار به بدی یاد میشه و برای همین افراد مجبور هستن مخفی کنن...
هرچیزی خوب و بد داره ....اگه دیده باشید دوستی های هم جنس هم .. همه خوب نیستن و ممکن هست دچار دوستی های ناواب شویم... پس همه چیز رو با هم قاطی نکنیم و متعصبانه رفتار نکنیم...
و البته باید مواظب احساساتمان هم باشیم .... مخصوصا ما دخترها....
موفق باشید..... در پناه حق
تشکر از نظرتون .................. ولی به نظر رسید فقط با خوندن عنوان این پست رو دادینا . دی

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
احسنت ................ آره فکر کنم خونده باشم که بنده خدا رو هو کردن و .................. .

میدونید شاید خب یه علتش اینه که صیغه ای که علما گفتن برای مرد زندارم ......... که من خودمم به شدت با این مخالفم و توجیهی براش ندارم ............ جامعه ما هم متاسفانه تمامی موارد دیگه رو ول کرده و چسبیده به این

گفتم که فرهنگش هنوز نیومده و البته شاید جنبش ........... منظورم اینه وقتی میگه صیغه هیچ کی به این فکر نمیکنه که میشه توش حد و مرز تعیین کرد ........... همه به اون آخرین درجش فکر میکنن :(

از یکی از اساتیدمون در این باره پرسیدم ........... ایشون گفت این طور که غرب داره فرهنگشو وارد ایران میکنه .............. تنها راه رهایی و برخورد درست با این قضیه وارد کردن این مسئله در فرهنگ اسلامی در ایران اسلامیست .......... وگرنه قطعا فرهنگ غرب خطرناکه و سبب ناهنجاریهای وحشتناکی در جامعه میشه و گفتن شاید نسل بعد شماها با این مسئله کنار بیان

نه یه مصاحبه دیگرو میگم
آقای مطهری گفتن که پیشنهاد جدا کردن دختر و پسر ها تو دانشگاه را میخوان به مجلس بدن
اون وقت ازشون پرسیدن اینجوری که نمیشه
بیشتر ازدواج ها آشنایی اولیه اش از تو همین دانشگاه هاست
بالاخره دختر و پسر قبل از ازدواج باید یه جایی با هم صحبت کرده باشن و ...
آقای مطهری هم گفتن : نه ! اگه دختر و پسر قراره قبل از ازدواج جلسات حضوری داشته باشن باید برن سراغ همون صیغه !
یه مدت صیغه باشن بعد اگه همدیگرو پسندیدن برن دائمش کنن!!!!!!!!
حالا جالب اینجاست ازشون پرسیدن خود پسر شما اگه خواست دختری رو صیغه کنه شما اجازه میدی؟
ایشون گفتن : نه ! چون شرایط ازدواج دائم رو داره...
این حرفها ضد و نقیض نیست؟؟؟
پسر آقای شریعتی چطور با همسر آیندش آشنا بشه؟؟
برای اولین بار سر سفره ی عقد ببیندش ؟؟!!
حالا این بحث بیخیال...
یه جورایی اسپم بود!

راستش من کلا" از لفظ صیغه بدم میاد
به خاطر همون که فرهنگش جا نیفتاده
الان که فکرشو میکنم میبینم بله حق با شماست
میتونه خیلییییی مفید باشه و جلوی خیلی از مشکلات رو بگیره...
ولی کو تا ساخته شدن فرهنگش....

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
گاهی پیش میاد دختر وپسری با همدیگه دوست میشن برای آشنایی بیشتر و بهتر برای ازدواج . و زیر نظر خانواده .

غیر از این باقی دوستیها رو رد میکنم .
احسنت ............ دوستی تحت نظر ................ اونم خانواده

بحث صیغه هم دقیقا در همین رابطه است و اونجا در خطبه اش حریمها رو دو طرف مشخص میکنن به خصوص جلوی پدر دختر خانمه ....................... الابته میگم صیغه به نظر من راه درمانه و همیشه پیشگیری بهتر از درمانه ............. ولی اگه خب از کنترل پیشگیری خارج شد فکر میکنم راهی که خداوند قرار داده کم خطرتر باشه تا سایر راهها .............. البته میگم حتی اون صیغه هم شاید بتونه مشکلاتی رو سبب بشه ولی به نظرم قطعا مضرراتش کمتر از یه دوستی بدون نظارت و تنها تحت کنترل دو نفره .

E_khaleghi

کاربر فعال
به خودتون یه زمان بدین. مثلا به هم بگین یک هفته با هم ارتباطی نداشته باشین. اون موقع اگه عادت باشه کم رنگ میشه و عقلتون بر قلبتون حاکم میشه. امتحان کن مطمئن باش ج میبینی
اصلا با يك هفته و اين حرفها نميشه اون وابستگي رو كم كرد و تازه بدتر ميشن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه یه مصاحبه دیگرو میگم
آقای مطهری گفتن که پیشنهاد جدا کردن دختر و پسر ها تو دانشگاه را میخوان به مجلس بدن
اون وقت ازشون پرسیدن اینجوری که نمیشه
بیشتر ازدواج ها آشنایی اولیه اش از تو همین دانشگاه هاست
بالاخره دختر و پسر قبل از ازدواج باید یه جایی با هم صحبت کرده باشن و ...
آقای مطهری هم گفتن : نه ! اگه دختر و پسر قراره قبل از ازدواج جلسات حضوری داشته باشن باید برن سراغ همون صیغه !
یه مدت صیغه باشن بعد اگه همدیگرو پسندیدن برن دائمش کنن!!!!!!!!
حالا جالب اینجاست ازشون پرسیدن خود پسر شما اگه خواست دختری رو صیغه کنه شما اجازه میدی؟
ایشون گفتن : نه ! چون شرایط ازدواج دائم رو داره...
این حرفها ضد و نقیض نیست؟؟؟
پسر آقای شریعتی چطور با همسر آیندش آشنا بشه؟؟
برای اولین بار سر سفره ی عقد ببیندش ؟؟!!
حالا این بحث بیخیال...
یه جورایی اسپم بود!

راستش من کلا" از لفظ صیغه بدم میاد
به خاطر همون که فرهنگش جا نیفتاده
الان که فکرشو میکنم میبینم بله حق با شماست
میتونه خیلییییی مفید باشه و جلوی خیلی از مشکلات رو بگیره...
ولی کو تا ساخته شدن فرهنگش....
تشکر .................. واقعا !!!!!!!!! علی مطهری خواهان تفکیک شده بود !!!!!! نمیدونم والا ......... پس ایشون چقدر تغییر .................
من سخنانشو در مورد دفاع از آقای هاشمی گفتم ......... زمانیکه ایشون رییس جمهور بود

بله متاسفانه فرهنگش نیست و به همین خاطر ضررهای زیادی رو میتونه وارد کنه ................... اما بازم فکر میکنم به اندازه اون رابطه پنهانی ضرر نداشته باشه

بالاخره این فرهنگ باید وارد بشه .............. اگه نخوایم مثل غرب کل بنیانهای خانواده ها سست بشه و تعداد بچه های طلاق و معذرت میخوام بچه های ............ زاده زیاد بشه ............ قطعا اینا میتونه معضلات بزرگی رو در اجتماع ایجاد کنه .............. که بالاخره بایستی جلوشو گرفت

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
صمیمانه تشکر میکنم از دوستان .................... به نظرم بحثهای خوبی در حال شکل گیریست ............ و امیدوارم صاحب نتیجه نیز باشد :smile:

پیشاپیش شرمنده همه دوستان هم شدم .................. چون متاسفانه هنوز تشکراتم نیومده

آخرین ویرایش:

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
تشکر .................. واقعا !!!!!!!!! علی مطهری خواهان تفکیک شده بود !!!!!! نمیدونم والا ......... پس ایشون چقدر تغییر .................
من سخنانشو در مورد دفاع از آقای هاشمی گفتم ......... زمانیکه ایشون رییس جمهور بود

بله متاسفانه فرهنگش نیست و به همین خاطر ضررهای زیادی رو میتونه وارد کنه ................... اما بازم فکر میکنم به اندازه اون رابطه پنهانی ضرر نداشته باشه

بالاخره این فرهنگ باید وارد بشه .............. اگه نخوایم مثل غرب کل بنیانهای خانواده ها سست بشه و تعداد بچه های طلاق و معذرت میخوام بچه های ............ زاده زیاد بشه ............ قطعا اینا میتونه معضلات بزرگی رو در اجتماع ایجاد کنه .............. که بالاخره بایستی جلوشو گرفت

خواهان شده بودن!
اما طرحش رو ندادن هنوز!
راستی این خودش میتونه عنوان یه تاپیک جدید باشه!!

چه ضررهایی؟؟
میشه توضیح بدید؟

خدارو شکر تو این زمینه ها هنوز به غرب نرسیدیم
خدا کنه هیچ وقت نرسیم....

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
احسنت ............ دوستی تحت نظر ................ اونم خانواده

بحث صیغه هم دقیقا در همین رابطه است و اونجا در خطبه اش حریمها رو دو طرف مشخص میکنن به خصوص جلوی پدر دختر خانمه ....................... الابته میگم صیغه به نظر من راه درمانه و همیشه پیشگیری بهتر از درمانه ............. ولی اگه خب از کنترل پیشگیری خارج شد فکر میکنم راهی که خداوند قرار داده کم خطرتر باشه تا سایر راهها .............. البته میگم حتی اون صیغه هم شاید بتونه مشکلاتی رو سبب بشه ولی به نظرم قطعا مضرراتش کمتر از یه دوستی بدون نظارت و تنها تحت کنترل دو نفره .

ولی هیچ کس دید خوبی نسبت به عقد موقت نداره . مگر اینکه در دوران نامزدی باشه و بخوان تا مدتی دیگه دائمیش کنن !

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهان شده بودن!
اما طرحش رو ندادن هنوز!
راستی این خودش میتونه عنوان یه تاپیک جدید باشه!!

چه ضررهایی؟؟
میشه توضیح بدید؟

خدارو شکر تو این زمینه ها هنوز به غرب نرسیدیم
خدا کنه هیچ وقت نرسیم....
بله میتونه باشه ولی :D 30 یا 30 تلقی میشه و اخطار و ................... . اسم از یه شخصیته دیگه ........... البته به نظر من چه خوب بود که میشد در این مواردم بحث کرد .......... ولی خب قانون باشگاس کاریش نمیشه کرد و باید تا حد امکان بهش احترام گذاشت ......

مضرراتی که الآن میتونه وجود داشته باشه ............ گفتم خیلی از افراد صیغه رو مثل معذرت میخوام زنا میدونن که کلاه شرعی رفته روش .......... بنابراین شرایط برای اون شخص در صورت فهمیدن بعضی آشنایان غیر از خانواده اصلی کمی سخت میشه ............ شاید ازدواج دائمشون حتی به خطر بیفته ............... و حتی شاید اون دو نفر شرایطی پیش بیاد که زورکی به عقد دائم هم در بیان که اونم میتونه مشکلات خاص خودشو داشته باشه ............ یا وقتی پدر خانواده در این قبال مخالفت کنه .............. قطعا دیگه اون پسر یا دختر به خانوادشون چیزی نمیگن و همشون دوباره میشه همون دوستی های خیابونی و بدون کنترل و نظارت و .................
چون دیگه چی میگن ............. اعتماد کردن و حرف زدن در این قبیل مسائل با خونوادش سخت میشه و ..........

البته بازم میگم به نظر من قطعا حتی تو شرایط کنونی مضررات صیغه کمتره چون در بدبینانه ترین حالت یک گام جلوتر از سایر راه هاست

انشاالله که هیچ وقت در قبیل این مسائل به غرب اجازه بیش از حد دخول رو ندیم

و ای کاش سایر مسائلشون رو که مفیدن مثل تعداد ساعاتی که حقیقتا کار میکنن رو یاد بگیریم
انشاالله

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بحث زیادی به جاهای باریک کشیده ظاهرا!
منظور از دوستی که میگفتی رفتن تا ته قضیه بود؟!؟!