(( دنياي خدابيامرز دخترانه ))

baroonearamesh

عضو جدید
کاربر ممتاز

دنياي دخترانه نشاط و شوق زندگي است؛ نمي‌شود آن را از سنوات عمر حذف کرد و بچه‌ها را بدون تغذيه روحي و بي‌مقدمه وسط معرکه زنانه انداخت.

پاتوق شیشه ای- وبلاگ گل دختر در آخرین پست خود در رابطه با دختران امروز و اینکه چگونه وارد دنیای زنانه می شوند می نویسد:
روز دختر به خيلي‌ها پيامک زدم که تبريک بگويم. در جواب‌اش پيامک‌هاي قشنگي هم گرفتم. يکي‌اش اين بود: «روزت مبارک. اميدوارم مثل حنا با مسئوليت، مثل کوزت صبور، مثل ممول مهربان، مثل جودي شاد و سرزنده و مثل سيندرلا خوشبخت باشي. »

پيامک را که براي خواهر دوازده ساله‌ام خواندم بعضي از اين شخصيت‌ها را نمي‌شناخت. دلم گرفت. من با اين‌ها زندگي کرده‌بودم. با ديدن زندگي اينها بزرگ شدم، آن وقت چطور ممکن است يک دختر دوازده ساله اينها را نشناسد؟!
احساس مي‌کنم مادربزرگش هستم نه خواهر بزرگتر! از بس که کودکي‌مان متفاوت بوده؛ آن هم فقط با حدود يک دهه اختلاف سن.

شخصيت‌هاي محبوب ما دختربچه بودند. حنا، کوزت، ممول، دختر مهربون، جودي، آن شرلي، پرين، هايدي، لوسيمي و ... . غير از جودي که شيطنت‌هايش کمي از رفتار دخترانه خارج مي‌زد بقيه‌شان دامن رنگي چين‌دار مي‌پوشيدند، موهايشان را روبان مي‌بستند و وردست مادرشان در آشپزخانه سرگرم بودند. دخترها قرمز پوش بودند و پسرها آبي. حتي خانوم کوچولويي که با پسر شجاع دوست بود يا بلفي و ليلي بيت را که مي‌ديديم مي‌گفتيم خب همسايه هستند و هم‌بازي. يعني غير از اين در فرهنگ‌ مفاهيم‌مان تعريف نشده‌ بود.

آن وقت الگوي دختران امروز ما شده باربي. باربي با اندامي زنانه، وسايلي زنانه ورفتارهايي زنانه. حتي نسخه‌هاي – مثلا- اسلامي‌اش را هم که به اسم فولا و غيره و ذالک بسازند دردي دوا نمي‌کند. الگوي زنانه باربي دنياي دخترانه‌ها را به تاراج برده. دختران ما بچگي نکرده بزرگ مي‌شوند و بزرگ نشده وارد دنياي زنانه مي‌شوند.

نمي‌گويم حنا و پرين و لوسيمي الگوهاي خوبي براي الان هستند؛ نه.! دريغ از يک روز درس و دانش. آنها که همه‌اش داشتند در مزرعه و باغ و بستان مي‌گشتند و حلقه گل درست مي‌کردند!
دنياي دخترانه نشاط و شوق زندگي است. نمي‌شود آن را از سنوات عمر حذف کرد و بچه‌ها را بدون تغذيه روحي و بي‌مقدمه وسط معرکه زنانه انداخت.
خيلي درد است که بچه ده ساله از نگاه‌هاي معنا دار بازيگران زن و مرد سريال بگويد پس چرا از همديگر خواستگاري نمي‌کنند؟ خسته شدم ديگر!

اين بلوغ زودرس، دختر بچه‌ها را به کجا مي‌کشاند؟

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز

ابجي تاپيك پر معنايي زدي..
فقط راجع به اين سوالت بگم..
راستش نميدونم..يني ميدونم اما از گفتنش تنم ميلرزه!
دختراني كه به يك نا كجا اباد در حال پيش رفتن هستند..نسل به نسل هم داره بدتر ميشه..

baroonearamesh

عضو جدید
کاربر ممتاز
ابجي تاپيك پر معنايي زدي..
فقط راجع به اين سوالت بگم..
راستش نميدونم..يني ميدونم اما از گفتنش تنم ميلرزه!
دختراني كه به يك نا كجا اباد در حال پيش رفتن هستند..نسل به نسل هم داره بدتر ميشه..

منم جایی خوندم و به دلم نشست ... گذاشتم بقیه هم بخونن ...

بله متاسفانه ....
دنیای ما کجا و دخترکان امروز کجا ....!!!
امیدوارم فرجی بشه ....
چون چیزاهایی به چشمم دیدم که باعثه تاسفه ...

خدا خودش رحم کنه ...

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واییی
مدتیه دارم به این فکر می کنم
دوستم,صاحب خونه اش 2 تا دختر داره
یکی 3 دبیزستان
یکی 2 راهنمایی
اینها رو می بینم
تنم می لزره
کوچیکه چند روزه دیگه عقدشه!
از ترس اینکه راهی که اولی توشه
این نره
هر چند....

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا قشنگ بود منو به دوران معصومانه کودکی برد
زیباترین خاطره ها پر حسرت ترین انهاست

saeid_sr11

عضو جدید
سلام
بله متاسفانه جامعه ما به اسم مدرن شدن به بهانه های با کلاس بودنو وهزار بهونه دگه به پاییز سردو بی
روحش میرسه. وهمین بچه ها میوه های هستند که هنوز نارسند ودر محاصره هزاران نوع افت اند .

واقعا دلیل اینکه دختر بچه ای قبل از یاد گرفتن الفبای فارسی. مارک های مختلف لوازم آرایش ها رو یاد می گیره چیه.

جالب اینکه هیچ کسی خودشو مقصر نمی دونه.آیا پدر مادر مقصر نیستند؟

وقتی دختر دبیرستانی در زنگ ورزش از دبیرستان می زنه بیرون وبا پسری میره نا کجا و کارشو انجام میده و بر می گرده دبیرستان .
نه مدیر نه معلم ورزش هیچ کدوم نمی فهمند. مقصر کیه؟ آیا مدیر و معلم مسول نیستند؟

وهزاران مسله و مقصر دیگر
همه مقصریم

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
والا من هروقت دخترهای دبیرستانی راهنمایی رو تو خیابون میبینم چهارستون بدنم میلرزه!!به خودم میگم من اگه بچه دار بشم با این اوضاع بچه ی من چه جوری میخواد تربیت بشه!

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا من هروقت دخترهای دبیرستانی راهنمایی رو تو خیابون میبینم چهارستون بدنم میلرزه!!به خودم میگم من اگه بچه دار بشم با این اوضاع بچه ی من چه جوری میخواد تربیت بشه!

سلام
در هر جامعه‌ای خوب بد هست
متاسفانه در دنیای امروزه ما، همیشه دوست داریم مشکلات جوامع غربی رو ببینیم و بگیم ( البته مشکلاتی که تنها از نظر آقایون مشکله )
ببینین، ما هنوز از خودمون یه برنامه درست حسابی نداریم
روزانه برنامه‌های کودک بیشتر سانسور می‌شن، و کودکان ما بیشتر با بزرگانمون بزرگ می‌شن
همینه علت بلوغ زودرس، فرزندان ما با افراد سن بالا همنشینی دارن
فیلم‌های اونا رو می‌بینن، زندگی اونا رو می‌بینن
در مناطق مرزی ( بوشهر خودمون رو مثال می‌زنم )، کمی وضع آزادتره، همسایه بودن با کشورهای عربی این ناحیه، فرهنگ‌سازی و مدل‌سازی‌های اشتباه
متاسفانه مردم ما هر چیزی رو که توی تلویزیون می‌بینن، اون رو مدل خودشون قرار میدن و هرگز بدنبال شخصیت طرف در دنیای واقعی نرفتن

آخرین ویرایش:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم جایی خوندم و به دلم نشست ... گذاشتم بقیه هم بخونن ...

بله متاسفانه ....
دنیای ما کجا و دخترکان امروز کجا ....!!!
امیدوارم فرجی بشه ....
چون چیزاهایی به چشمم دیدم که باعثه تاسفه ...

خدا خودش رحم کنه ...

کلن زندگی کردن توی ایران خطرناکه
نمیشه گفت ما کجا و فرزندان ما کجا

باید بگیم چرااا

Hesam_rumi

عضو جدید
کاربر ممتاز
آن وقت الگوي دختران امروز ما شده باربي

عمر عروسکهای باربی با عمر سیندرلا یکیه..............

عروسکهای باربی از سال 1956 وارد بازار شدن یعنی نیم قرن پیش.............

uliu

عضو جدید
همه‌جا همینه!ولی‌ کمو زیاد!جای تاسف داره!اگه بشه قشنگیشو برا خود بچه جا بندازیم بنظرام خیلی‌ بهتره!کاری که طرف بخواد بکنه می‌کنه!ایییییییییییی یاران چه غریبانه!یاران چه غریبانه !رفتن از این خانه.......ولی‌ خیلی‌ تاپیک قشنگی‌ بود ....مرسی‌;)

simafrj

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیاین فکر کنیم که چیکار میشه کرد
باید از خودمون شروع کنیم
باید سعی کنیم از بچه هایی که تو اطرافمون هستن شروع کنیم ولی کار خیلی سختیه...

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا دخترا رو مثال می زنی؟
پسرا که بدتر شدن....
بابا ما تو دهنمون دوران کودکی فحش چیز دار نبود... آخره فحشمون بیشعور و کثافت و ... بود
الان تو خیابون وقتی بچه دبستانیا تعطیل می شن نگاه کنید .... ببینید چی می شنوید...:eek:
اون موقع ها 6 . 7 سالمون بود. ما می پرسیدیم بچه چطوری بدنیا میاد؟ بزرگترمون می گفت : بچه رو خدا می ده... مام حرفی نمی زدیم و باور می کردیم...
ولی الان به یکی از این بچه مچه ها اینو بگین مسخرت می کنن .... :surprised: می شینه تا آخر سیرو تکاملشو توضیح میده... واقعا متاسفم ....
بخدا منم موندم بچه هامونو چطوری باید بزرگ کنیم ...؟؟؟

یادش بخیر ما اون موقع پسر شجاع ... مگ مگ ... داک بزرگ... رابینسون کروزو... سرنتی پیتی... کاراگاه گجت... بقول یکی از دوستام ( :D بستنیا.... ژولی پولی ..... آقای مجری ...) ... و همون کارتونایی که این دوستمون نام برد رو می دیدیم
وای یادش بخیر

zahra-d

عضو جدید
به شدت تاپیک خوبی زدی.خواهرزاده 5 ساله من خاله بازی بلد نبود .یادمه وقتی 5سالم بود تقریبا هر روز از مامانم می پرسیدم کی میرم مدرسه.خواهر زاده من میگه من مدرسه نمی خوام برم میخوام از اول برم دانشگاه! کلی بازی های قدیمی بهش یاد میدم و کارتونای قدیمی براش میخرم که از اون بازی های کامپیوتری درست برداره و خودش خلاقیت به خرج بده.

maral22

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلن زندگی کردن توی ایران خطرناکه
نمیشه گفت ما کجا و فرزندان ما کجا

باید بگیم چرااا
ببخشید آقا جاوید من در ادامه صحبت شما باید بگم که مشکل از ایران نیست!ما در قبال به دست آوردن دستاوردها و تکنولوژی ها ی جدید خیلی چیزا رو داریم از دست می دیم!که اینم مختص ایران نیست!!!!!!!!نمی خوام عنوان خوب یا بد روی این مسئله بذارم!چون در کناره مواردی که انسان امروز با تفکر و تلاش بدست آورده یه سری موارد رو هم داره از دست میده و یا از دست داده!!!و باید ببینیم آیا این ها ارزش داشته یا نه!؟:razz:

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز

دنياي دخترانه نشاط و شوق زندگي است؛ نمي‌شود آن را از سنوات عمر حذف کرد و بچه‌ها را بدون تغذيه روحي و بي‌مقدمه وسط معرکه زنانه انداخت.

پاتوق شیشه ای- وبلاگ گل دختر در آخرین پست خود در رابطه با دختران امروز و اینکه چگونه وارد دنیای زنانه می شوند می نویسد:
روز دختر به خيلي‌ها پيامک زدم که تبريک بگويم. در جواب‌اش پيامک‌هاي قشنگي هم گرفتم. يکي‌اش اين بود: «روزت مبارک. اميدوارم مثل حنا با مسئوليت، مثل کوزت صبور، مثل ممول مهربان، مثل جودي شاد و سرزنده و مثل سيندرلا خوشبخت باشي. »

پيامک را که براي خواهر دوازده ساله‌ام خواندم بعضي از اين شخصيت‌ها را نمي‌شناخت. دلم گرفت. من با اين‌ها زندگي کرده‌بودم. با ديدن زندگي اينها بزرگ شدم، آن وقت چطور ممکن است يک دختر دوازده ساله اينها را نشناسد؟!
احساس مي‌کنم مادربزرگش هستم نه خواهر بزرگتر! از بس که کودکي‌مان متفاوت بوده؛ آن هم فقط با حدود يک دهه اختلاف سن.

شخصيت‌هاي محبوب ما دختربچه بودند. حنا، کوزت، ممول، دختر مهربون، جودي، آن شرلي، پرين، هايدي، لوسيمي و ... . غير از جودي که شيطنت‌هايش کمي از رفتار دخترانه خارج مي‌زد بقيه‌شان دامن رنگي چين‌دار مي‌پوشيدند، موهايشان را روبان مي‌بستند و وردست مادرشان در آشپزخانه سرگرم بودند. دخترها قرمز پوش بودند و پسرها آبي. حتي خانوم کوچولويي که با پسر شجاع دوست بود يا بلفي و ليلي بيت را که مي‌ديديم مي‌گفتيم خب همسايه هستند و هم‌بازي. يعني غير از اين در فرهنگ‌ مفاهيم‌مان تعريف نشده‌ بود.

آن وقت الگوي دختران امروز ما شده باربي. باربي با اندامي زنانه، وسايلي زنانه ورفتارهايي زنانه. حتي نسخه‌هاي – مثلا- اسلامي‌اش را هم که به اسم فولا و غيره و ذالک بسازند دردي دوا نمي‌کند. الگوي زنانه باربي دنياي دخترانه‌ها را به تاراج برده. دختران ما بچگي نکرده بزرگ مي‌شوند و بزرگ نشده وارد دنياي زنانه مي‌شوند.

نمي‌گويم حنا و پرين و لوسيمي الگوهاي خوبي براي الان هستند؛ نه.! دريغ از يک روز درس و دانش. آنها که همه‌اش داشتند در مزرعه و باغ و بستان مي‌گشتند و حلقه گل درست مي‌کردند!
دنياي دخترانه نشاط و شوق زندگي است. نمي‌شود آن را از سنوات عمر حذف کرد و بچه‌ها را بدون تغذيه روحي و بي‌مقدمه وسط معرکه زنانه انداخت.
خيلي درد است که بچه ده ساله از نگاه‌هاي معنا دار بازيگران زن و مرد سريال بگويد پس چرا از همديگر خواستگاري نمي‌کنند؟ خسته شدم ديگر!

خیلی به جا و خوب بود
ای کاش می شد که واقعا یه راه حلی برای این قضیه پیدا کرد ، وقتی 11 سالگیه خودمو با 11 سالگیه خواهرزاده ام مقایسه می کنم واقعاً نمی دونم چی باید بگم ، ما توی چه دورانی سیر می کنیم و اونا ....

خیلی درآوره ... خیلی

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزيز به موارد خوبي اشاره كردين. ولي من فكر مي كنم تو اين دوره و زمونه بچه ها بايد در تمام موارد آگاهي داشته باشن در غير اين صورت خيلي زود فريب مي خورن !
ولي اي كاش قبل از اينكه بچه ها بعضي چيزا رو از اينترنت و همكلاسياشون ياد بگيرن!! پدر مادراشون بعضي اطلاعات رو به بچه ها بدن. متاسفانه بعضي پدرو مادرا فكر مي كنن هر چي بچه هاشونو چشم و گوش بسته بار بيارن در حقشون لطف كردن ولي به نظر من اين يه اشتباه خيلي بزرگ هست ! بچه هاي امروزي رو ديگه نمي شه به همين راحتي با يه حرف ساده سر كار گذاشت!!:warn:

Sara1772

عضو جدید
سلام
خانواده جایی هست که بچه تربیت می شه پس اگه خانواده سالم باشن بچه هم سالمه گر چه ممکنه تحت شرایط محیطی به بیراهه بره اما طولی نمی کشه به راه بر می گرده پس سعی کنیم در انتخاب شریک زندگیمون دقت کنیم تا بچه های سالمی داشته باشیم ان شاءالله.

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خانواده جایی هست که بچه تربیت می شه پس اگه خانواده سالم باشن بچه هم سالمه گر چه ممکنه تحت شرایط محیطی به بیراهه بره اما طولی نمی کشه به راه بر می گرده پس سعی کنیم در انتخاب شریک زندگیمون دقت کنیم تا بچه های سالمی داشته باشیم ان شاءالله.
زیاد حرفتو قبول ندارم
درسته که خانواده و تربیت خانوادگی خیلی مهمه
درسته خیلی وقتها تو جامعه بچه های موفقی که می بینیم از خانواده هایی بودن
که یه سری اصول رو داشتن
ولی الان جامعه یه جوری شده
که تاثیر فقط از خانواده نیست
از 1000 جا و کسای دیگه تاثیر پذیری دارن
منم دقیقا بچه های الان رو می بینم
می ترسم
واسه تربیت بچه ها تو این جامعه
باید خیلی خیلی درست عمل کرد