دلم گرفته...همينطوری...خدايا خيلی خستمه...

mehii

عضو جدید
نامت چه بود؟
آدم
فرزند؟
من را نه مادري نه پدري، بنويس اولين يتيم خلقت
محل تولد؟
بهشت پاك
اينك محل سكونت؟
زمين خاك
آن چيست بر گردن نهادي؟
امانت است
قدت؟
روزي چنان بلند كه همسايه خدا،اينك به قدر سايه بختم به روي خاك
اعضاء خانواده؟
حواي خوب و پاك ، قابيل خشمناك ، هابيل زير خاك
روز تولدت؟
روز جمعه، به گمانم روز عشق
رنگت؟
اينك فقط سياه ، ز شرم چنان گناه
چشمت؟
رنگي به رنگ بارش باران ، كه ببارد ز آسمان
وزنت ؟
نه آنچنان سبك كه پرم دور هواي دوست
نه آنچنان وزين كه نشينم بر اين خاك
جنست ؟
نيمي مرا ز خاك ، نيمي دگر خدا
شغلت ؟
در كار كشت اميدم
شاكي تو ؟
خدا
نام وكيل ؟
آن هم خدا
جرمت؟
يك سيب از درخت وسوسه
تنها همين ؟
همين!!!!
حكمت؟
تبعيد در زمين
همدست در گناه؟
حواي آشنا
ترسيده اي؟
كمي
ز چه؟
كه شوم اسير خاك
آيا كسي به ملاقاتت آمده؟
بلي
كه؟
گاهي فقط خدا
داري گلايه اي؟
ديگر گلايه نه؟، ولي ...
ولي چه ؟
حكمي چنين آن هم يك گناه!!؟
دلتنگ گشته اي ؟
زياد
براي كه؟
تنها خدا
آورده اي سند؟
بلي
چه ؟
دو قطره اشك
داري تو ضامني؟
بلي
چه كسي ؟
تنها كسم خدا
در آ خرين دفاع؟
مي خوانمش كه چنان اجابت كند دعا

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سخت نگیر. دنیا همین صد سال اولش سخته. بعدش همه چی حل میشه. نشد هم نشد. مگه قراره همه چی میزون باشه که ما حالمون خوب بشه؟ حال باید خوب باشه. بدون تشویق و تنبیه از بیرون. اگه نمیشه باید دید خودت رو به دنیا عوض کنی. بازم نشد یه سر برو بیمارستان بیماران سخت ببین انسانها چی میکشند. گاهی از اوقات هم بس که خوشی میزنه زیر دلمون , برعکسش میبینیم و خیال میکنیم ناراحتیم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سؤال اینجاست که چرا جامعه ایران، در حال حاضر بیش از هر زمانی در خود فرو رفته ؟

mehii

عضو جدید
من این متن رو واسه آدمای اینجا نوشتم چون با غم و دلتنگی سازگاری بیشتری دارن برعکس من.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من این متن رو واسه آدمای اینجا نوشتم چون با غم و دلتنگی سازگاری بیشتری دارن برعکس من.
یعنی سرکاری ؟
چرا آدمای اینجا رو طرف شادی نکشیدی شیطوون؟
راست میگی : این نوع تاپیک بزنی همه میان شرکت میکنند. تاپیک مفهومی و شاد بزنی مگس هم توش پر نمیزنه. اصولا فلسفه مجالس عزا داری و شیون و اینام از همین خصوصیت ما ظهور پیدا کرد و گسترش یافت. خلایق هر چی لایق. بذار آنقدر غصه بخورن تا هلاک بشن. اونوقت بجاش ملت شاد بیاد.

mehii

عضو جدید
شاید شادی رو دوست ندارن. شایدم شادی واقعی رو لمس نکردن تا بخوان به سمتش برن نمیدونم..

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شاید شادی رو دوست ندارن. شایدم شادی واقعی رو لمس نکردن تا بخوان به سمتش برن نمیدونم..
از وقتی چشمشونو باز کردن همش محرم و مردن انسانها و مراسم شام غریبان و سوم و هفته و چهلم و گریه کردن برای خرید بهشت و لباس های سیاه و پرچم های سیاه و الی آخر .
با این وضعیت طبیعیه که انسان همه چی رو تو گریه ببینه و یه مثال هم دارن که میگن : خنده زیاد شگون داره باید کفاره بدی تا اگه زیاد خندیدی بدبیاری سراغت نیاد.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شایدم یکی یه مشکل داره.مشکل بزرگ.
اون که بالاخره حل میشه.البته مشکل و واژه مشکل تو هیچ جای دنیا معنی نداره. بجای مشکل میگن اتفاق که خوب و بد داره و همشم یه جورائی حل میشه.

parissan

عضو جدید
اون که بالاخره حل میشه.البته مشکل و واژه مشکل تو هیچ جای دنیا معنی نداره. بجای مشکل میگن اتفاق که خوب و بد داره و همشم یه جورائی حل میشه.
امیدوارم حل بشه چون من باعثش شدم ناخواسته