در گيري هاي سوريه ‹‹نظر شما چيست››

در گيري هاي سوريه ‹‹نظر شما چيست››

• ظلم حكومت و شورش مردم بيگناه

رای: 31 70.5%
  • دخالت بقيه كشورها و شورش آشوبگران و دشمنان خدا

رای: 5 11.4%
  • نظري ندارم

رای: 8 18.2%

• مجموع رای دهندگان
    44
وضعیت
موضوع بسته شده است.

tatu_lover1366

عضو جدید
آفرین لپ کلام رو گفتی و البته تربیت شما مثال زدنیست
مردم رو این چنین خطاب میکنی .....دیگه باید انتظار پاسخ داشته باشی
دوستانی که میگفتن چرا مسائل سوریه برای این باشگاه مشکل زا میشه ......... ببینن
چون بعضیها متوجه نمیشن تاپیک مربوط به سوریه است !!!!!!

خواهش میکنم بحث ادب نکنین من تو این 3-4 سال ادب زیاد دیدم تو این باشگاه
عجیبه که میگید اخبار رو از خبر گذاری سوریه دیدید اما این صحنه ها رو ندیدید
بسیار خوب ما مبنا رو میزاریم بر این اصل که شما ندیدید چون هر چی باشه دارین از یک خبرگذاری دیکتاتور به قضیه نگاه میکنید
حالا به این سوال من لطف بفرمایید جواب بدید که
بنظر با ادب شما
در چوبی یک خونه رو شکستن و اهالی مرد اون خونه رو از یقه گرفتن و روی خاک به بیرون کشیدن رو کدوم انسان در حق یک انسان دیگه میکنه؟
یا نههه
کدوم انسان حاضره یه همچین کاری رو با یک سگ انجام بده؟
میدونم از لحاظ بعضی افراد در ایران این هیچ مشکلی نیس و حقشه اونایی هست که آزادی میخوان , مشکل اون کلمه سگ هستش که بی ادبی محسوب میشه
البته من این حرفتون رو از دو منظر میبینم یا شما اصلا متوجه معنای جمله بکار رفته من نشدید
یا که میفهمید منظور بنده چیه و قراره با وسط کشیدن بحث ادب و دست گذاشتن روی نقطه حساس , بحث رو بکشید به فرعی که حرفی نیست

شما بهتر از هر کسی میدونید که یک استراتژی آشنا برای مردم ما داره توی سوریه پیاده میشه در سرکوب مردم
ساختن آشوبگر و بعد پدیدار شدن دست دشمن خارجی
ظاهر شدن طرفدارهای دولت و درگیر شدن اونا با مخالفین
حمایت همه جانبه تلویزیون ملی
ریختن به خونه سران مخالفان که البته در این مورد سوریه زیاده روی کرده و حریم بیشتر از حدی رو تحت پوشش قرار داده و البته در روز روشن حمله کرده و ملت موفق شدن از این اقدامشون فیلم بگیرن
و .................

آخرین ویرایش:

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته یک سری از اغتشاشگران رو نشان داد اومده بودند تلویزوین سوریه می گفتند که فریب خورده اند
و دولت های غربی به اون ها پول داده تا اغتشاش به پا کنند - مردم هم به مخالفت با اون ها از ارتش خواستند تا وارد عمل بشه!!!

raminbabak

اخراجی موقت
منابع رسمی سوریه با صدور بیانیه هائی اعلام کردند، نا آرامیهای روز جمعه سوریه، 10 کشته و 39 زخمی برجای گذاشت.

به گزارش واحد مرکزی خبر از دمشق، وزارت کشور سوریه در بیانیه ای اعلام کرد، بر اثر حمله مسلحانه دو گروه ناشناس به گشتی های پلیس در شهرهای دمشق و حمص، دو پلیس جان باختند و 11 نفر دیگر از جمله دو افسر با درجه سروانی زخمی شدند.

براساس این بیانیه، گروه های مسلح ، گشتیهای پلیس را در منطقه معضمیه در حومه دمشق و محله بابا عمرو در شهر حمص هدف قراردادند.فرماندهی ارتش سوریه هم در بیانیه ای اعلام کرد، درگیری گروه های مسلح با نیروهای ارتش که عهده دار حراست از فرمانداری منطقه ازرع از توابع شهر درعا و پاسگاه مستقر در ورودی شمال این منطقه بودند، هشت کشته و 28 زخمی برجای گذاشت.

در این بیانیه آمده است، درگیری روز جمعه ، پس از حمله گروه های مسلح به این دو مرکز و تیراندازی خرابکاران به طرف نیروهای ارتش اغاز شد.

ارتش سوریه پس از نا آرمایهای اخیر استان درعا، عهده دار برقراری امنیت در این استان است.فرماندهی ارتش سوریه در جای دیگری از بیانیه خود اعلام کرد، گروهی از موتور سواران با سنگ و شیشه های حاوی مواد آتش زا به پاسگاه ارتش در منطقه "حراک" از توابع استان درعا حمله کردند، اما با تیراندازی هوائی نیروهای ارتش فرار کردند.

این حادثه تلفاتی درپی نداشت.همچنین فرماندهی ارتش سوریه در بیانیه دیگری اعلام کرد، افراد یک گروه مسلح به پاسگاه ارتش در منطقه معضمیه در حومه جنوب غرب دمشق حمله کردندکه با تیراندازی به موقع نیروهای ارتش مواجه شدند.

برپایه این بیانیه، شماری از افراد گروه تروریستی در این درگیری زخمی شدند، اما فرماندهی ارتش به شمار تلفات تروریستها اشاره نکرد.

گفتنی است، تشکلهای غیردولتی مدافع حقوق بشر در سوریه اعلام کردند، تظاهرات اعتراض آمیز روز جمعه سوریه که از سوی مخالفان نظام سیاسی دمشق به جمعه عظیم نامگذاری شده ، 70 کشته برجای گذاشت.
تاریخ خبر رو هم ببین
http://www.tabnak.com/nbody.php?id=102072

من فکر نمیکنم اونی که طرفدار کشور سوریه باشه ...........با اسلحه بیاد وسط خیابون و بخواد حقشو بگیره
چطور تو لیبی می تونن تو بحرین هم اسلحه دارن ...خبرگزاری ترکیه نش.ن میداد ...عزیز تو هم میدونی چی به چیه من هم می دونم بس بهتره سره هم کلاه نزااریم ..در ضمن نه اینکه تو کشور ما ما تونستیم با سکوت و بدون اسلحه حقمون رو بگیریم اونا هم می تونن...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
کدوم مدرکی برای اثبات دیکتاتوری بودن حکومت سوریه بهتر از اینکه در اونجا پسر بعد از پدر به حکومت میرسه !! در حقیقت در اون کشور ( و البته بسیاری از کشورهای دیگه عربی ) فقط نمایشی از حکومت جمهوری وجود داره و در حقیقت اونجا حکومتش پادشاهی هستش و در انحصار یک خانواده معین .

در مورد وضعیت اختناق شدید حاکم بر جامعه سوریه بهتره با چند نفر که به سوریه سفر کردند صحبت کنید . خیلی چیزها دستگیرتون خواهد شد .

اگر هم معیار خوب بودن حکومتها مبارزه با امریکا و اسرائیل باشه هیچ کس حتی حکومت ایران به پای صدام نمیرسه ! اون جنگهای بزرگی با امریکا کرد و در سال 1991 ( در زمان اشغال کویت ) در طی سخنرانی در مجلس عراق حکومت اسرائیل رو تهدید کرد که نیمی از خاک اسرائیل را خواهد سوزاند ! و سپس تعداد زیادی موشک اسکاد به اسرائیل شلیک کرد که اونجا رو پاک بهم ریخت . در نهایت هم که اخر و عاقبت صدام و پسرانش رو دیدید .

در مورد سیاست هم درست گفتید . با دین و بدون دین هم فرق نمیکنه . سیاست موضوعی کثیف و پر از مسائل غیر انسانیه . نمونه اش همین طرفداری رسانه های جمعی ایران از حکومت سوریه اس !

ببینم محمد اقا : ایا قبول نداری که اگر روابط ایران و سوریه خوب نبود الان تلویزیون این مملکت برای حوادث سوریه همونجور میگفت که برای یمن و بحرین و مصر میگه ؟؟!! ;) :surprised:
ای خدا
منکه همون اول گفتم ...... حکونت دیکتاتور در دنیای امروز جایی نداره
ولی بحث من اینه دیکتاتور داریم تا دیکتاتور
شما میگی بشار مثل صدام و مبارکه ........ من با دو دلیل دیدگاه خودم رو گفتم که نیست ......... در سال 1991 :cool:
جنگ ایران عراق کی بود ؟
بله که سیاست بدون مرز خیلی کثیفه ........از این مهره های سوخته زیاد در تاریخ بودن و شایدم هنوز باشن

این حرف شما توهین بسیار بزرگیس :
دلیل :
همین الآن چند دقیقه پیش سخنگوی وزارت خارجه نشست مطبوعاتی داشتن
خبرگزار ایرنا ( بله ، ایرنا ) از ایشون پرسیدن نظرتون در مورد وقایع سوریه چیست ؟
ایشون گفتن "موضع ما در قبال اتفاقات منطقه مشخص هستن و سرکوب هرگونه تظاهرات مسالمت آمیز تاکید میکنم مسالمت آمیز از دید ما محکومه ...... این همه سرکوب صورت بگیره و مردم بیگناه کشته بشن اون وقت این دولتها بر کی میخوان حکومت کنن
البته ایشون به این نکته هم اشاره کردن ......... آمریکا ، اسرائیل و چند کشور غربی در این تلاشن که خودشونو در این اتفاقات تبرئه کنن و توپ رو به سوریه بندازن و حوادث رو بزرگنمایی کنن ....طوری که خواست عمومی مردم اینه در حالیکه منابع موثق ما مطرح کردن که خواست اقلیت مردم سوریه است که محترمه و به شرطیکه اقداماتشون مسالمت آمیز باشه باید دولت سوریه با مردمش به گفتگو بشینه و اصلاحاتی انجام بده "

خب این سوال رو از بنده پرسیدین جواب میدم :
شما احتمالا یادتون هست که در عمان هم یه مدت شلوغ شد ........ درسته ؟
کشور ما از یک سال پیش روابطش با عمان قوی شد ..... فکر کنم اینو قبول دارین چون پادشاه عمان پارسال یا همین چند سال اخیر بود که بعد از سی سال به کشور ما اومدن
ولی با این حال ایران اخبارشو کامل نشون داد ........ پس حرف شما خیلی درست نمیباشه

اما اینکه چرا ایران اخبار سوریه رو مثل سایر کشورها مطرح نمیکنه دلایل بسیاری داره ........ مهمترینش خواست عمومی نبودن ....... چیزی که بایستی سوریه بود و دید که کارزار ایران اونجا هستن
مسئله بعد اینکه حوادث سوریه شروعش کی بوده ؟
آیا قبل از حوادث مصر ، اردن ، عمان ، بحرین ، عربستان
یا بعدش
و اینکه یک چیز مشهودی شده که آل سعود و اربابانشون در این زمینه ها دخالت کردن
دلایل دیگه ای هم هست که بماند ............

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم بحث ادب نکنین من تو این 3-4 سال ادب زیاد دیدم تو این باشگاه
عجیبه که میگید اخبار رو از خبر گذاری سوریه دیدید اما این صحنه ها رو ندیدید
بسیار خوب ما مبنا رو میزاریم بر این اصل که شما ندیدید چون هر چی باشه دارین از یک خبرگذاری دیکتاتور به قضیه نگاه میکنید
حالا به این سوال من لطف بفرمایید جواب بدید که
بنظر با ادب شما
در چوبی یک خونه رو شکستن و اهالی مرد اون خونه رو از یقه گرفتن و روی خاک به بیرون کشیدن رو کدوم انسان در حق یک انسان دیگه میکنه؟
یا نههه
کدوم انسان حاضره یه همچین کاری رو با یک سگ انجام بده؟

میدونم از لحاظ بعضی افراد در ایران این هیچ مشکلی نیس و حقشه اونایی هست که آزادی میخوان , مشکل اون کلمه سگ هستش که بی ادبی محسوب میشه
البته من این حرفتون رو از دو منظر میبینم یا شما اصلا متوجه معنای جمله بکار رفته من نشدید
یا که میفهمید منظور بنده چیه و قراره با وسط کشیدن بحث ادب و دست گذاشتن روی نقطه حساس , بحث رو بکشید به فرعی که حرفی نیست

شما بهتر از هر کسی میدونید که یک استراتژی آشنا برای مردم ما داره توی سوریه پیاده میشه در سرکوب مردم
ساختن آشوبگر و بعد پدیدار شدن دست دشمن خارجی
ظاهر شدن طرفدارهای دولت و درگیر شدن اونا با مخالفین
حمایت همه جانبه تلویزیون ملی
ریختن به خونه سران مخالفان که البته در این مورد سوریه زیاده روی کرده و حریم بیشتر از حدی رو تحت پوشش قرار داده و البته در روز روشن حمله کرده و ملت موفق شدن از این اقدامشون فیلم بگیرن
و .................
سلام
بله متاسفانه بی ادبی زیاد هست ولی اگر هر شخصی ادب لازمه رو داشته باشه ......سعی میکنه خودش به راه کج بقیه نره
ادب را از که آموختی .......... از بی ادبان
عجیب نیست ...... عین حقیقت رو گفتم ......اسم خبرگزاری سوریه هم بهتون گفتم ........
شما کدوم خبرگزاری سوریه رو که با زبان عربی نوشته خوندین ؟
الجزیره البته مسائلی نوشته ولی همه میدونیم که مربوط به قطر هست ...... البته یکی از شاخه هاش و اینکه خیلی از خبرنگارانش استعفا دادن .........العربیه هم که هیچ وقت یک روده راست توش نبوده

این الآن سوریه بود ؟
آخه حوادث بحرین رو هم به سوریه نسبت میدین ......... فیلم این موارد که گفتین در مورد بحرین هست ...... ولی در مورد سوریه چه تصویری نشون داده شد ؟
بحث شما حتی اگه درست هم باشه .........بی ادبی به کار رفته توش مشهوده
شما خودت خوشت میاد کسی سگ خطابت کنه ؟
مردم سوریه این حرف شما رو ببینن چی در موردت فکر میکنن ........به این فکر کردی ؟

شما میگی فیلم گرفته شده از سوریه !!!!!!!!
حمله به حریم شخصی مردم
اولا شما چطور متوجه شدی اونجا سوریه است ؟!!!!!!!
بعدشم برادر من یک شبکه اگه اشتباه نکنم العربیه اونو به سوریه قالب کرد که گفته شد مربوط به بحرین بوده
و جالبه تلویزیون پرس تی وی اونو نشون داد و گفت مربوط به بحرینه

از جنگ رسانه ای مثلی که اطلاع چندانی ندارین :cool:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چطور تو لیبی می تونن تو بحرین هم اسلحه دارن ...خبرگزاری ترکیه نش.ن میداد ...عزیز تو هم میدونی چی به چیه من هم می دونم بس بهتره سره هم کلاه نزااریم ..در ضمن نه اینکه تو کشور ما ما تونستیم با سکوت و بدون اسلحه حقمون رو بگیریم اونا هم می تونن...
تو بحرین که خودتون بهتر از همه میدونین .......... من چیزی نمیگم
اما لیبی ........... لیبی خیلی فرق داره حاکم اون شهر قضاوی علنا با موشک به مبارزه با مخالفینش پرداخت !!!!!!!!!
این شخص ما رو به یاد صدام میندازه ............ مخالفینش چاره ای ندارن
و الآن میبینید تی الآنش جنگ نابرابر داره رخ میده
استعمارگرا هم که اومدن تو این کشور با هدف بالا کشیدن نفت و هدف واهی کمک به مردم
جالبه به مردم حمله میکنن ......... اونم به صورت نظامی ......... بعد هم میگن کمک به مردم !!!!!!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
فضاسازی شدید رسانه‎های غربی علیه سوریه

فضاسازی شدید رسانه‎های غربی علیه سوریه

بامداد روز چهارشنبه یک گروه مسلح ناشناس در نزدیکی مسجد جامع العمری در شهر درعای سوریه به سرنشینان یک آمبولانس حمله کرد و سه نفر از سرنشینان آن را کشت.
یک مقام رسمی سوریه با تایید این تعداد از کشته‎ها اعلام کرد که مردم در حال همکاری با مقامات امنیتی هستند تا این گروه مسلح که انبار سلاح آنان در مسجد العمری کشف شده است، شناسایی شود.
روز گذشته خبرگزاری فرانسه تعداد کشته شدگان این حادثه را حدود 15 نفر و سپس بیش از 22 سوری اعلام کرد و رسانه‎های دیگر نیز این خبر را نقل کردند.
یک مقام سوری در این خصوص اعلام کرد که برخی بیگانگان تلاش می‎کنند با تحریک مردم سوریه، در این کشور اغتشاش ایجاد کنند.
امروز خبرگزاری آلمان در فضاسازی جدیدی مدعی شد که هر چند تعداد کشته شدگان 22 نفر اعلام شده است، ولی یک شاهد عینی اعلام کرده است که تعداد قربانیان این حادثه بیش از 200 نفر است.
خبرگزاری آلمان در حالی این فضاسازی ناشیانه را با افزایش ده برابری قربانیان انجام داد که به نوع حادثه و زمان وقوع آنان که نیمه‎های شب بوده است، توجهی نکرد و توضیح نداد که چگونه چند فرد مسلح در نیمه‎ شب در محل درگیری که در آن ساعت از شب از جمعیت خالی بوده است موفق شده‎اند بیش از 200 نفر انسان را بکشند.
خبرگزاری آلمان که منبع خبر خود را یک فرد ناشناس به نام شاهد عینی معرفی کرد، به نقل از او مدعی شد: شهر درعا به شهر ارواح تبدیل شده است.
در حالی که دمشق اعلام کرد که یک گروه مسلح نیمه‎شب اقدام به تیراندازی کرده‎اند و برخی از آنان نیز بازداشت شده‎اند، مدعی شد که این تعداد از افراد به دست نیروهای امنیتی سوریه کشته شده‎اند در حالی که در اتفاقات مشابه در بحرین یا یمن که نیروهای امنیتی به سوی تظاهرات‎کنندگان شلیک کرده‎اند، تاکنون حتی یک گزارش هم مخابره نشده است که در یک درگیری میان نیروهای امنیتی و مردم، این تعداد انسان یکجا کشته شده باشند حال چطور ممکن است در کشوری که تظاهرات گسترده‌ای هم در آن برگزار نشده است، این تعداد انسان در آن زمان از شب کشته شده باشند.
خبرگزاری آلمان به این حد از فضاسازی بسنده نکرد و به نقل از این منبع ادعا کرد: نیروهای امنیتی سوریه حتی به مجروحان نیز تیر خلاص شلیک کرده‎اند.
این فضاسازی‎ها در حالی است که آمریکا و رژیم صهیونیستی به همراه کشورهای غربی با مشاهده سقوط دولت‎های هم‎پیمان خود در منطقه در صدد هستند انقلاب مردمی را در کشورهای مخالف خود که این روزها کاملا در آرامش هستند، شبیه‎سازی و از آن بهره‎برداری‎های سیاسی و رسانه‎ای کنند.
همچنین، روز گذشته یک مقام رسمی سوریه فاش کرد تاکنون بیش از یک میلیون پیام کوتاه از خارج سوریه که منبع آن اسرائیل شناسایی شده است، به مردم سوریه ارسال شده و آنان را به اغتشاش فراخوانده و از آنان خواسته است تا این کار را از مساجد آغاز کنند

منبع : http://www.khabaronline.ir/news-138810.aspx

خواستم دوستان رو با جنگ رسانه ای آشنا کنم
خبر مربوط به امروز نیست

ولی دقت کنید خبرگزاری فرانسه فرانس 24 هست
و آلمان ضد دی اف

تفاوت آشکار در بیان تعداد کشته ها نشانگر چیست ؟
حال بی بی سی و فاکس که بر همگان دروغگوییهاشون آشکار شده حال و اوضاشون مشخص تر هست

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
پرس تی وی :منابع سوریه می‌گویند، در حمله گروه‌های مسلح به شمال این کشور چند افسر پلیس و شماری از غیرنظامیان کشته شده‌اند.
خبرنگار پرس تی‌وی به نقل از منابع سوریه گزارش داد، این حمله که روز دوشنبه (8 فروردین) در شهر لاذقیه سوریه صورت گرفت، حدود 200 زخمی برجا گذاشت.

بر اساس این گزارش، یک بیمارستان و تعدادی آمبولانس نیز هدف این حملات قرار گرفتند.

این در حالی است که درپی رویدادهای اخیر داخلی سوریه و اعتراض مخالفان دولت، به اموال عمومی و خصوصی این کشور خسارت وارد شده است.

دولت سوریه، روز جمعه (5 فروردین) در عمل به برنامه پیشنهادی اصلاحات که در پی ناآرامی‌های اخیر این کشور ارائه داده بود، 260 زندانی سیاسی را آزاد کرد.

چهره‌های مذهبی سوریه معتقدند، حوادث اخیر این کشور که تاکنون ده‌ها کشته برجا گذاشته است، از خارج تحریک می‌شود.

یکی از مفتیان سوریه می‌گوید: "تمام حوادثی که در چند روز گذشته در سوریه اتفاق افتاد از خارج نشأت گرفته است نه از داخل. مردم سوربه با وجود تنوع و گونه‌گونی یک مسئله ملی و یک ایمان دارند."

این در حالی است که دولت سوریه هرگونه دخالت در حوادث اخیر این کشور را رد کرده و عوامل قدرت‌های خارجی به ویژه رژیم اسرائیل را مسئول درگیری‌های داخلی اخیر در سوریه می‌داند.

مقامات سوریه همچنین از بازداشت تعدادی مظنون و کشف و ضبط چندین قبضه سلاح و مقادیر زیادی وجه نقد خبر داده‌اند.

مقامات سوری ضمن تائید ایجاد اختلال در سیستم‌های ارتباطی محلی اعلام کرده‌‌اند، برخی از مشترکین پیامک‌هایی دریافت کرده‌اند که از آن‌ها می‌خواهد در تظاهرات‌ ضد دولتی در سوریه شرکت کنند.

منبع :
http://www.khabaronline.ir/news-139416.aspx

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
باراک: منتظر رفتن بشار اسد هستم!

باراک: منتظر رفتن بشار اسد هستم!

باراک: منتظر رفتن بشار اسد هستم! (خبرآنلاین )

رسانه‌های رژیم صهیونیستی که اخیرا با پخش مصاحبه های مختلفی از رهبران گروه‌های آشوبگر در سوریه نقاب از چهره آنان زدودند، این بار با پخش اظهارات مقامات رژیم اشغالگر قدس درباره ناآرامی‌های اخیر سوریه، بر دست داشتن این رژیم در این ناآرامی‌ها صحه گذاشتند.
به گزارش العالم،
"ایهود باراک" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در این خصوص در گفتگو با کانال ده تلویزیون رژیم صهیونیستی در اظهاراتی مداخله جویانه مدعی شد نظام بشار اسد مشروعیت خود را از دست داده است.
وی همچنین ادعا کرد: مؤلفه های اعتماد متقابل میان حکومت و مردم در سوریه از بین رفته است.

باراک در ادامه گفتگو با تلویزیون اسرائیل به رویدادهای اخیر خاورمیانه و سقوط رژیمهای مبارک در مصر و بن‌علی در تونس اشاره کرد و گفت: تحولات اخیر خاورمیانه افق مه‌آلودی در برابر اسرائیل گشود.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اظهاراتی که نشان دهنده نگرانی شدید از تحولات منطقه به ویژه پس از سرنگونی رژیمهای همسو با این رژیم است، بر حمایتهای نامحدود آمریکا از این رژیم نامشروع تاکید کرد و در عین حال مدعی شد : آنچه مسلم است این است که با اعتماد به نفس کامل و با تحکیم روابط سنتی خود با آمریکا در برابر طوفانهای ویرانگری که بخشهای وسیعی از خاورمیانه را زیر و رو کرده است، ایستادگی کنیم.:cool:

"معین مناع" کارشناس مسائل سیاسی در پاسخ به این سخنان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، در بخش دیگری از برنامه العین الاسرائیلیه (ازنگاه رسانه های اسرائیل) شبکه خبری العالم، تصریح کرد: تحولات اخیر خاورمیانه بدون شک بر منافع راهبردی، نظامی و امنیتی اسرائیل تاثیر گذار خواهد بود.این تحولات صهیونیست‌ها را بشدت نگران کرده است.

معین مناع ادعای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی را که گفته بود "با اعتماد بنفس کامل در برابر طوفانهای خاورمیانه ایستادگی می کنیم" را تکذیب کرد و گفت: صهیونیستها خود به درستی می دانند که بدون حمایت نظامی آمریکا و اروپا قادر نیستند اسرائیل را از خطر زوال نجات دهند.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تظاهرات ضد امريکايي در سوريه

تظاهرات ضد امريکايي در سوريه

دوشنبه 19 اردی بهشت 1390 | 18:03

تظاهرات مردم سوريه در مقابل سفارت امريکا در دمشق
صدها نفر از مردم سوريه با تجمع مقابل سفارت امريکا در شهر دمشق، از واشنگتن خواسته‌اند تا به مداخله در امور داخلي سوريه پايان دهد.

به گزارش روز يک‌شنبه (18 ارديبهشت) خبرگزاري سوري سانا، تظاهرکنندگان با سردادن شعارهاي ضد امريکايي نظير "سياست‌هاي دوسويه" اعلام کرده‌اند که هرگونه مداخله امريکا تنها منجر به "تقويت اتحاد مردم سوريه" مي‌شود.

به گزارش خبرنگار شبکه تلويزيوني پرس تي‌وي،
رابرت فورد، سفير امريکا در سوريه در گفت‌وگو با راديو ساوا گفت: "دولت امريکا از سوريه خواسته تا هرچه سريع‌تر کمک به حزب‌الله را خاتمه داده و حق حاکميت لبنان در سرزمين‌هايش را به رسميت بشناسد."

اظهارات وي در واقع مدرک ديگري دال بر مداخله امريکا در امور داخلي سوريه و تظاهرات در اين کشور است.

علاوه بر اين، دولت امريکا به دليل آنچه که سرکوب تظاهرات مي‌خواند، عليه سه نفر از مقامات ارشد سوريه و همچنين سازمان اطلاعات اين کشور تحريم‌هايي را اعمال کرده است.

اين درحالي است که افراد مسلح سلفي، با سوءاستفاده از خواسته‎هاي مردم سوريه، اقدام به ايجاد ناامني کرده‎اند.

هيلاري کلينتون وزير خارجه امريکا روز پنج‌شنبه گفت : "امريکا در تلاش است تا تحريم‌هايي را که پيش از اين عليه رهبران سوري اعمال کرده، افزايش دهد."

از زمان آغاز ناآرامي‌ها در سوريه از اواسط ماه مارس، ده‎ها نفر از جمله شمار زيادي از نيروهاي امنيتي و سربازان ارتش در سراسر اين کشور کشته شده‌اند. نيروهاي امنيتي سوريه در نقاط مختلف اين کشور، بارها مورد هجوم گروه‌هاي مسلح ناشناس قرار گرفته‌اند.

در حال حاضر ارتش سوريه بخش‌هايي از شهر باني ياس در شمال غرب کشور را تحت کنترل خود درآورده است. افراد مسلح در شهر حمص در غرب سوريه نيز نظاميان اين کشور را مورد حمله قرار داده‌اند.

مقامات سوريه بارها عناصر خارجي را به دليل اين کشتار سرزنش کرده‌اند.

تحليل‌گران خاورميانه تاکيد کرده‌اند که ناآرامي‌هاي اخير در سوريه تفاوت زيادي با خيزش‎هاي مردمي دارد و به وضوح مقاومت ضد اسرائيلي در اين کشور عربي را هدف گرفته است.

پيش از اين نيز گزارش‌هايي مبني بر ورود نيروهاي ارتش سوريه به شهر بانيياس و بازداشت برخي از تروريست‌هاي مسلح منتشر شده بود.

بر اساس اعلام شبکه تلويزيون دولتي سوريه، بازداشت شدگان اعتراف کرده‌اند که از سوي عوامل خارجي حمايت شده و کمک‌هاي مالي دريافت مي‌کرده‌اند.

يکي از رهبران بازداشت شده شورشيان گفت: "يک مرد سعودي ... مرا با اين برنامه‌ها آشنا کرد. وي با اين سخنان که شما براي نابودي رژيم سوريه که با مذهب مي‌جنگد، تلاش مي‌کنيد، مرا تطميع کرد. "

به گزارش روزنامه ملي الوطن، يک منبع نظامي سوري گفت، گروه‌هاي مسلح در شهر بني ياس از سلاح‌هاي سنگيني عليه ارتش استفاده مي‌کنند.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
أحـداث علـى حقيقتـها>>وحدات الجيش والقوى الأمنية تتابع ملاحقتها للمجموعات الإرهابية المسلحة في ريفي درعا وحمص ومنطقة بانياس

أحـداث علـى حقيقتـها>>وحدات الجيش والقوى الأمنية تتابع ملاحقتها للمجموعات الإرهابية المسلحة في ريفي درعا وحمص ومنطقة بانياس

دمشق-سانا
صرح مصدر عسكري أمس أن وحدات الجيش والقوى الأمنية مازالت تتابع تنفيذ مهمتها بملاحقة المجموعات الإرهابية المسلحة في ريفي درعا وحمص ومنطقة بانياس.
وأضاف المصدر أن وحدات الجيش والقوى الأمنية تمكنت أمس من إلقاء القبض على العشرات من المطلوبين والاستيلاء على كمية من الأسلحة والذخائر والمتفجرات التي كانت معدة للاعتداء على عناصر الجيش والقوى الأمنية والممتلكات العامة والخاصة.

مصدر :
http://www.sana.sy/ara/336/2011/05/10/345799.htm

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید خیلیها متوجه مطلب بالای بنده نشده باشن

یکی از دوستان دیشب خبر گذاشتن در مورد دو شهر درعا و حمص از خبر آنلاین

اینها کشفیاتی است بعد از همون درگیریها تو سط ارتش سوریه

آیا اینها با این اسلحه ها میشه گفت مسالمت آمیز تظاهرات میکنن ؟

آیا اصلا میشه به همچین اشخاصی مردم سوریه گفت ........... اونم مردمی که قلبشون برای کشورشون بتپه ؟

واقعا چرا این اسلحه های سنگین باید به کار برده بشه ؟
اصلا این سلاحها از کجا اومده ؟

سعی کنیم به قضایا یک سویه نگاه نکنیم و همه جوانب رو در نظر بگیریم

XPARS

عضو جدید
کاربر ممتاز
بشار اسد و کلا خاندان اسد در سوریه محبوبیت بالایی بین مردم دارند. اینو هرکس که سوریه رفته تایید میکنه;)

XPARS

عضو جدید
کاربر ممتاز
افشای توطئه مشترک عربستان و آمریکا علیه سوریه

پایگاه اینترنتی موسوم به "فیلکا اسرائیل" از جزئیات طرح مشترک سعودی ها و آمریکایی ها ضد سوریه پرده برداشت.بر اساس این طرح بندر بن سلطان با همکاری جفری فیلتمن سفیر سابق آمریکا در لبنان، در طرحی برای براندازی نظام حاکم در سوریه بایکدیگر مشارکت دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم،جزئیات دقیق این طرح طولانی و مفصل که بندر بن سلطان و دوستش فیلتمن در سال ۲۰۰۸ با ۲ میلیارد دلار هزینه تهیه کرده اند، با ناآرامی ها و تحولات اخیر شهر درعا در سوریه کاملا همخوانی دارد.

سایت فیلکا نوشت: در این طرح از نظر راهبردی به سوء استفاده از تمایل قانونی مردم برای آزادی، و تبدیل تمایلات آنها به انقلاب علیه نظام از طریق متقاعد کردنشان به بسته بودن راه اصلاح از داخل نظام و ضرورت انقلاب فراگیر، و همچنین استفاده از عبارات جذاب و مورد توافق برای مردم، تکیه شده است.

از نظر تاکتیکی این طرح سوریه را به سه منطقه (شهرهای بزرگ ، شهرهای کوچک و روستاها) تقسیم و ۵ باند ایجاد کرده است.

باند نخست که محرک اصلی است، از جوانان تحصیلکرده و بیکار تشکیل شده که طی این طرح آنها به صورت غیر مستقیم به صحنه کشیده می شوند.

باند اراذل و اوباش از قانون شکنان و افراد دارای جرایم سنگین تشکیل می شود که از مناطق دور دست به مناطق درگیری آورده می شوند، که ترجیحا این افراد غیر سوری هستند.

باند فرقه گرایان از جوانان زیر ۲۲ سال که تحصیلات کمتری دارند تشکیل شده که این افراد از هر فرقه یا قومیت مخالف یا موافق رئیس جمهوری متشکل است.

باند اصحاب رسانه که از رهبران نهادهای جامعه مدنی که توسط اروپا و نه آمریکا تامین مالی می شوند، تشکیل شده است.

باند سرمایه داران که از تاجران و صاحبان شرکت ها ، بانک ها و مراکز تجاری فقط در دمشق ، حلب و حمص تشکیل شده است.

در این طرح درباره شیوه استفاده از این گروهها و برقراری ارتباط میان آنها آمده است:

از آرمان و بلندپروازی جوانان در باند نخست با عبارت های جذاب سوء استفاده می شود.

این عبارت ها عبارتند از :

- باید رای داشته باشی

- ایجاد تغییر فقط با زور امکان پذیر است

- آینده تو در دست تو است

- علت این وضعیت سکوت تو است

براساس این طرح از قدرت و توانایی اعضای باند دوم (باند اراذل و اوباش) با شیوه های زیر سوء استفاده می شود.

- آموزش قتل حرفه ای مانند تیراندازی از دور و قتل در کمال خونسردی.

- آموزش به آتش کشیدن ساختمان های دولتی به سرعت و با استفاده از مواد با قابلیت اشتعال بالا.

- آموزش نفوذ به زندان ها و مراکز پلیس و ساختمان های امنیتی.

براساس این طرح از اعضای باند سوم (باند فرقه گرایان) با شیوه های زیر سوء استفاده می شود.

- تحریک احساسات آنها برای حمایت یا مخالفت با رئیس جمهوری با استفاده از زور.

- تاکید بر اینکه اینکه طائفه های آنان در هر شرایطی در معرض تهدید قرار دارند.

- جا انداختن مفاهیم استفاده بیش از حد از زور علیه دیگران.

- متقاعد کردن آنها به اینکه هر کسی که در هر چیزی با آنها مخالفت کند ، خائن است.

- سوء استفاده از کم سن و سال بودن و درنتیجه اطلاعات کم آنها درباره تاریخ و جغرافی و رساندن آنها به آستانه آمادگی برای هر کاری.

همچنین قدرت و توانایی باند چهارم (باند اصحاب رسانه) برای رهبری مردم (افکار عمومی) افزایش و از آن با شیوه های زیر بهره برداری می شود.

- فراهم کردن امکان ارتباط آنها با دستگاههای اطلاع رسانی با استفاده از تلفن های ماهواره ای که نمی توان آنها را زیر نظر گرفت یا قطع کرد.

- معرفی آنها به عنوان افراد میهن پرست که با نظام مخالف نیستند و خواستار جامعه مدنی هستند.

- تهیه تیم های آموزش دیده و آشنا با فناوری های اطلاع رسانی جدید مانند وبلاگ نویسی و اینترنت برای برقراری ارتباط با مردم.

- برگزاری نشست های دوره ای با آنها و یکسان سازی تلاشهای آنها به طوری که بایکدیگر اختلاف نداشته باشند.

در رابطه با باند پنجم (باند سرمایه) ، از ترس و نگرانی آنها درباره مال و ثروت شان و وجود آنها به عنوان ساکنان شهر سوء استفاده و شیوه های زیر به کار گرفته می شود.

- برقرار کردن ارتباط تاجران با مسئولان تجاری در سفارت های اروپا تحت پوشش روابط تجاری.

- برگزاری مراسم با حضور بازرگانان و شخصیت های برجسته و تهیه و تنظیم قراردادها و معاملات در زمینه سرمایه گذاری با آنها و نمایندگان کشورهای خلیج فارس.

- نفوذ به زندگی خصوصی آنها و سوء استفاده از اطلاعات خصوصیشان برای اخاذی و باج گیری.

- تحریک آنها با برگزاری نشست هایی علیه نظام حاکم و ایجاد افکاری در آنها درباره اینکه "کشور ، کشور شما است اما دیگران بر شما حکومت می کنند، نظام حاکم ثروتمندانی به نفع خود و به زیان شما ایجاد کرده است، شما کشور را می سازید اما دیگران بر آن حکومت می کنن ، بشار اسد با گرفتن مالیات از شما دزدی می کند، همه پروژه های تجاری شما به علت رشوه و فساد بی فایده است، ثروت های شما در خطر است و باید به خارج از سوریه منتقل شود زیرا نظام فرو خواهد پاشید و اینکه ما کاری خواهیم کرد که شما بعد از فروپاشی نظام بر کشور حکومت کنید".

این طرح در مرحله اجرایی شامل چند سناریو، است که جزئیات دقیق نحوه آغاز، و سوء استفاده از باندها و شیوه فعالیت آنها را شامل می شود.

مراحل اجرایی این طرح به شرح زیر است :

- باند " محرک واولیه " : اگر شخصی مورد هدف قرار گرفت ، مقادیر کمی پول دراختیار وی قرار می گیرد. یک خودروی اجاره ای و یک تلفن همراه و اینترنت دراختیار او قرار داده می شود. و از او خواسته می شود که به دنبال افراد دیگری با شرایط مشابه خود باشد، و این اقدامات در مورد اشخاص دیگر نیز تکرار می شود.

وقتی تعداد جوانان در شهرهای بزرگ به ۵۰۰۰ نفر و در شهرهای کوچک به ۱۵۰۰ نفر و در روستاهای بزرگ به ۵۰۰ نفر رسید ، آن ها شروع به اعلام تمایل خود برای تغییر و اصلاحات می کنند و دراین مرحله باید از گفتن هر سخنی که تعرض به هر یک از طرف ها باشد، خودداری کرد و درواقع باید از گفتن سخنان طایفه ای، حزبی و سخنانی در طرفداری از راستگرایان و چپ گرایان خودداری کرد.

- حرکت در خیابان درمیان جمع های مثل بازارهای شلوغ و مساجد بعد از ادای نماز و کوچه های تنگ و تقسیم گروه به سه دسته شعاردهندگان و تصویربرداران و مخفی شدگان صورت می گیرد. شعاردهندگان در مرکز تجمع می کنند و شروع به فریاد زدن می کنند، و و افرادی که درگوشه و کنار مخفی شده بودند ، در اطراف آنان جمع می شوند و عکاسان یا تصویربرداران هم در اطراف آنان قرار می گیرند و اگر کسی تلاش کرد که شعاردهندگان را متوقف کند ، کسانی که مخفی شده اند از آنان دفاع می کنند و می گویند "برادر ، بگذار حرفش را بزند" و اگر کسی برای متفرق کردن آنان تلاش نکرد ، افرادی که مخفی شده بودند ، شروع به زدن آنان و متفرق کردنشان می کنند. در هر دو حالت ، موضوعی بسیار خوب و مناسب برای رسانه ها ایجاد می شود".

- اگر مسئولان دراین زمینه دخالت نکنند ، شمار افراد علاقمند به اعتراض افزایش می یابد، زیرا خواسته هایی که جوانان مطرح می کنند، با حمایت و تایید شمار بیشتری از جوانان مواجه می شود و همه افراد جدیدی که به این گروه می پیوندند، نباید چیزی از ارتباط این شبکه بدانند.

- درصورت دخالت مسئولان و بازداشت یکی ا زاعضای شبکه، باید دربرابر مسئولان خویشتن دار باشد و فورا عقب نشینی کند و بدون اینکه کاری انجام دهد که آن ها به رفتارش شک کنند ، به خانه اش بازگردد و درهمین مرحله باقی بماند تا نوبت مرحله بعد برسد. دراین مدت حمایت مالی از او همچنان ادامه داشته باشد.

- اگر مسئولان وارد عمل شوند و یکی از افراد خارج از باند را بازداشت کنند ، باید از این مساله، نهایت استفاده را کرد و خواستار آزادی او شد، و اگر نیروهای امنیتی وی را شکنجه دهند که بسیار بهتر است زیرا ترویج عباراتی مانند شکنجه و آزار و اذیت مردم و ربط دادن آن به نظام، در تحریک احساسات مردم و موثر است .

- وقتی حرکت در خیابان شروع می شود ، باید به سرعت مردم را تحریک کرد و خواسته های آنان را به خواسته هایی در سطح بالاتر مانند سرنگونی نظام ارتقا داد و اقدامات زیر را انجام دهد :

- وارد کردن باند دوم یعنی " اراذل واوباش " به صحنه برای حمله به تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی.

- باید از رویدادها و صحنه هایی که احساسات دینی و اجتماعی را تحریک می کند مانند حمله به زنان که ترجیحا محجبه یا نقاب دار باشند ، عکس گرفت یا فیلمبرداری کرد و این کار با اقدام تظاهرکنندگان در سردادن شعارهایی عمومی همراه می شود و اگر نیروهای امنیتی به آن ها حمله کنند که بسیار عالی است و اگر غیرنظامیان به آنان حمله کنند ، از واژه " نیروی امنیتی با لباس شخصی " استفاده می شود و اگر هیچ کسی به آنان حمله نکرد ، یکی از افراد این باند خود اقدام به حمله به آنان می کند و حتی اگر جراحت های سطحی را به دنبال داشته باشد و تصویری که تهیه می شود ، نباید بیش از ۲۰ ثانیه بیشتر باشد و تهیه فیلم باید از فاصله بسیار نزدیک انجام شود.

- به آتش کشیدن دارایی های بازرگانانی که قبلا اقداماتی تحریک آمیز علیه آنان انجام شده و آن ها تا حد زیادی نگران شده اند تا بدین ترتیب بر زندگی شمار بیشتری از مردم تاثیر گذاشته شود.

- تحریک طرفداران بشار اسد و سوق دادن آن ها به سمت بحث و جدل با دیگران به ویژه اسلام گرایان از طریق متهم کردن آنان به وابستگی به سازمان اطلاعات و ابزار تبلیغاتی نظامی و سودجویان از قدرت و ایجاد بی اعتمادی بین آنان و مردم با هدف متشنج کردن روابط آنان و دعوت به تظاهرات خودجوش درحمایت از اسد و مطرح کردن برخی درخواست ها برای کشتار و ایجاد رعب و وحشت و در مقابل ایجاد مخالفان و آرام نگاه داشتن آنان و به تاخیر انداختن هرگونه تحرکات از سوی آنان به مرحله بعد از درگیری های طایفه ای و نژادی، تا تحرکات و درخواست آنان برای اصلاحات سیاسی، آزادی، دموکراسی و حقوق مدنی سازماندهی شود.

- به شکست کشاندن هرگونه تلاش نظام برای ارائه راه کارهای سیاسی از طریق به آتش کشیدن ساختمان ها و نهادهایی مانند مراکز حزب بعث و پاسگاه های پلیس و زندان ها و مراکز نیروهای امنیتی و تخریب وجهه بشار اسد.

- وارد عمل کردن باند چهارم ( رسانه ها ) با هدف ارتباط دادن حوادث قبلی به بشار اسد و وانمود کردن این موضوع که این حوادث ، درواقع امتداد رویدادهای گذشته است. کم ارزش جلوه دادن اقدامات قبلی بشار اسد و مطرح کردن ضعف های تاریخی و معرفی کردن نظام فعلی به عنوان مسئول آن.

پایگاه فیلکا اسرائیل خاطرنشان کرد: بندر بن سلطان دراین طرح اقرار می کند که بشار اسد چه در داخل و چه در خارج سوریه از محبوبیت برخوردار است و نباید آن را دست کم گرفت.

وی معتقد است که باید از این محبوبیت سوء استفاده کرد و باید با استفاده از شور و اشتیاق طرفدارانش علیه تحرکات مردمی و شوراندن آن ها علیه این تحرکات، این نقطه قوت را به نقطه ضعف تبدیل کرد و این مساله را نیز نباید نادیده گرفت که قدرت اصلی او ارتش و نیروی امنیتی بسیار قدرتمند آن است.

بر اساس این گزارش، بندر بن سلطان بر این باور است که برای درهم شکستن ارتش، دولت و دستگاه امنیتی سوریه باید آنها را براساس طوایف و فرقه ها تقسیم کرد.

در اینجا نوبت به ایفای نقش شبکه سوم یعنی تفرقه گرایان می رسد که البته بی طرفی مذاهب بزرگ از جمله شافعی ها و حنبلی ها نیز به ترتیب زیر در نظر گرفته شده است:

- تشویق هر کدام از گروههای مذهبی و فرقه ای به ارتکاب جنایات خونین علیه مخالفانشان و تصویر برداری و انتشار این جنایتها در رسانه ها در اسرع وقت ممکن.

این جنایات باید از مناطق دور از دمشق آغاز شود، و در ابتدا از بیم عقب نشینی مردم از این تاکتیک نباید خونریزی فراوانی انجام گیرد.

برای نمونه در لاذقیه و طرطوس علوی های مرتبط با این شبکه اقدام به کشتار جوانان سنی مذهب کرده و پیکرهای آنها را در ملأ عام و در برابر دید همگان قرار داده و شعار "زنده باد بشار" سر دهند.

در حلب سلفی ها هم با حمله به روستاهای علوی ها، خانه هایشان را آتش بزنند و برای اخراج آنها، به ایجاد رعب و وحشت روی بیاورند، و شعار "مرگ بر نصیری ها، مرگ بر دشمنان صحابه" سر دهند.

در منطقه حسکه اعراب مرتبط با این شبکه علاوه بر بریدن سر شماری از کردها و دار زدن شماری دیگر، آنها را آشکارا و به صورت غیر مستقیم مورد تمسخر قرار دهند؛ به طوری که کردها برای پی بردن به این اقدامات تمسخر آمیز نیازی به دانستن زبان عربی نداشته باشند.

از سوی دیگر اعراب شماری از مسیحی ها به ویژه ارمنی ها را به قتل برسانند. در شهر درعه نیز تک تیراندازهای مناطق دیگر جوانان محله های جوابره و محامید را مورد هدف قرار دهند اما از حمله به مناطق ابازید و مسالمه خودداری کنند.

علاوه بر این شماری از مسیحی های کاتولیک و مرشدی ها را نیز به قتل برسانند. در شهر سویدا دروزی های مرتبط با این شبکه شماری از مسیحیان روستاهای اطراف را کشته و چند کلیسا را به آتش بکشند. در قامشلی نیز کردهای مرتبط با این شبکه در انتقام کشته شدن هم زبانانشان در حسکه اقدام به انتقام از اعراب کنند. علاوه بر این ارمنی ها نیز برخی از اعراب مسلمان را به قتل برسانند. در دیرالزور تک تیراندازهای غیر بومی، شماری از جوانان مناطق عقیدات و بنی نعیم را به قتل برسانند و از نزدیک شدن به قبایل اصغر، روله، جبور و شمر خودداری کرده و در زمان فیلم برداری از نامهای بوخابور و موحسن استفاده کنند.

در این مرحله نوبت به دمشق خواهد رسید تا نقش خود را ایفا کند. به طوری که هر اقلیتی اقدام به انتقام از سایر اقلیت ها خواهد کرد و مردم شهر در مناطق مختلف به ترتیب زیر مشغول درگیری خواهند بود:

در شرق دمشق مسیحی ها مسلمانان همسایه خود را در منطقه قصاع و باب توما و دروزی ها را در روستای جرمانا قتل عام کنند. سنی ها در جنوب شهر به شیعیان همسایه شان در منطقه شاغور و در غرب دمشق در شهرک المهاجرین حمله کنند.

سلفی ها در دوما و داریا اقدام به آتش زدن ساختمان شهرداری، دادگاهها و کلانتری ها کنند.

علوی های غرب دمشق در منطقه جبل مزه سنی های همسایه شان را کشتار خواهند کرد.

کردها در شهرک رکن الدین در شمال دمشق به اعراب از مذاهب مختلف حمله خواهند کرد.

بندر بر این باور است در این مرحله ارتش دچار چند دستگی شده و دستگاههای امنیتی از هم فروخواهند پاشید و دولت سقوط خواهد کرد و جز گارد ریاست جمهوری هیچ احدی از بشار اسد حمایت نخواهد کرد، و او دیگر نخواهد توانست به آنها دستور دهد، زیرا ارتش در مقابل اسد خواهد ایستاد. این امر باعث خواهد شد تا بشار اسد به عنوان عامل همه مشکلات معرفی شود.

در اینجا نوبت شبکه پنجم یعنی "شبکه سرمایه" می رسد. وظایف این شبکه به ترتیب زیر است:

- گردهمایی سرمایه داران به همراه فرماندهان ارتش و دستگاههای امنیتی و وزرای دمشق و حلب و قانع کردن آنها به دست برداشتن از حمایت بشار اسد و دادن وعده ماندن در مناصبشان پس از سرنگونی بشار اسد.

- در صورت خودداری برخی از تجار این افراد تهدید خواهند شد که سرمایه هایشان مصادره شده و در صورتی که مسائل اخلاقی پشت پرده داشته باشند تهدید خواهند شد که این مسائل برملا خواهد شد.

- باید یک شورای ملی از بازرگانان، وزرا و فرماندهان امنیتی تشکیل شود که آمریکا، فرانسه، انگلیس، عربستان و مصر آن را به رسمیت بشناسند و بر موضوع تهدید بشار اسد به وسیله این شورا تمرکز شود.

بندر بر این باور است که در این مرحله باید اقدامات زیر انجام شود:

- شورای مذکور باید از بشار اسد بخواهد تا از مقام خود کناره گیری کند.

- این شورا باید روابط سوریه با ایران، حزب الله، حماس و جهاد اسلامی را قطع کند.

- شورا علاوه بر این باید به طور سری متعهد شود تا روند سازش با اسرائیل را ادامه دهد.

- شورا باید دولت موقتی را تشکیل دهد تا احزاب را منحل، انتخابات پیش از موعد برگزار و قانون اساسی را اصلاح کند.

- شورا همچنین باید فقط به شرکت های آمریکایی، اروپایی، عربستانی و مصری اجازه فعالیت اقتصادی در سوریه را بدهد.

در همین رابطه شبکه خبری العالم کشف کرده است که تحرکات صورت گرفته روی سایت فیس بوک از طرف ۲۰۰ نفر سازمان دهی می شود که با فعالیت در شرکتی تحت عنوان "کام اند کام" جهت فتنه انگیزی آموزش دیده اند.

به گفته این شبکه، شرکت مذکور و کارکنان در سکوت و به طور مخفیانه و با حمایت اردن اقدام به فعالیت می کنند. اما اموال و استراتژی این شرکت از سوی اطلاعات عربستان (شاخه بندر بن سلطان) تأمین می شود.

این گزارش می افزاید: شرکت "کام اند کام" که در ظاهر شرکتی خصوصی است و مالک آن فردی به نام محمد قیسی است در امان پایتخت اردن فعالیت می کند و در شهرهای بزرگ عربستان شعبه هایی دارد.

شرکت مذکور با وزارت دفاع عربستان همکاری می کند و پیشنهادهای خود را به دستگاه اطلاعات و وزارت کشور عربستان ارائه می کند.

بر اساس این گزراش، این شرکت حلقه بحرانی را تشکیل داده است که به طور مستقیم تحت نظر بندر بن سلطان است. حلقه مذکور از طریق ۲۰۰ کارشناس اینترنت و تحت رهبری افسران عربستانی و با مشاوره کارشناسان جنگ روانی امریکا فعالیت می کند و هدف این شرکت ضربه زدن به منافع سوریه از طریق حلقه های فعال بندر بن سلطان در جنوب سوریه است.

این در حالی است که مروان حماده، باسم سبع و هانی حمود نیز حلقه های بحران مشابهی با حمایت افسران شاخه اطلاعات وابسته به سعد حریری را به کمک مشاوران جنگ روانی آمریکا و همکاری یک کارشناس شایعه پراکنی به نام ایلی خوری مدیریت می کنند.

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
بشار اسد و کلا خاندان اسد در سوریه محبوبیت بالایی بین مردم دارند. اینو هرکس که سوریه رفته تایید میکنه;)
یکی از اقوام تازگیا سوریه رفتن و کاملا خلاف این رو تائید می کردند . جو بسیار نا آرامی هم حکمفرما بوده.

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
در کشوری که فقط دولت اجازه حرف زدن دارد هیچ حرفی را باور نکن(این در جواب کسانی که منابع سوری رو منبع موثق میدونن)
[FONT=&quot]چه حقیر و کوچک است زندگی آنکه دستانش را میان دیده ودنیا قرار داده وهیچ نمی بیند جز خطوط باریک دستانش(این برای کسانی که مظلوم رو جناح بندی میکنن و دنیا رو اونجوری که میپسندن و به نفعشونه تفسیر میکنن)
[/FONT]

m saeidi

عضو جدید
در کشوری که فقط دولت اجازه حرف زدن دارد هیچ حرفی را باور نکن(این در جواب کسانی که منابع سوری رو منبع موثق میدونن)

بله ، بله این حرف درسته .
منابع سوری چرا بیاید اخبار 20:30دقیقه از شبکه دو رو نگاه کنید . واقعیت اینه . بله ، بله .
اونم فقط بخاطر آزادی بیانی که در ایرانه اخبارها دقیق و کامله وگرنه بقیه کشورهای دنیا که شبکه هاشون دولتیه و خفقان کامل دارن و روزنامه نگارا و وبلاگ نویسا و خیلی های دیگه توی زندانن و هر خبری دلشون بخواد رو میگن .
بله .

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا افسوس میخورم که کسی پیدا باشه از دروغگوترین منابع خبری دنیا و شاید کهکشهان راه شیری و شاید هم تمام گیتی بر علیه مردمی مظلوم وبدان علت که منافع شخصی کنون ایجاب میکنه خبر بگذارند/ رژیم بشار اسد از فاسد ترین رژیم های عربی/ پدر این بشار در شهر حماه سال 1982 بیش از 30 هزار نفر رو قتل عام کرد/ در کشوری که خبر نگارها رو اخراج میکنند به بهانه اینکه خبر دروغ میفرستند و فارغ از درک این موضوع که وقتی خبری نیست چگونه میتوان بر صفحه تلوزیون کشت و کشتار رو نشون داد حال کسی از بشار و رژیمش حمایت کنه چگونه می تواند خود رو مسلمان بنامد/
این دیکتاتور ها اگه واقعا مردمی بودند هر ده بیست سال یکبار با نظارت سازمان ملل همه پرسی برگذار میکردند/ چگونه امکان داره ملتی از پدر وپسری که جانشین هم شدند حمایت کنه؟ الا اینکه اون ملت در قرون گذشته سیر کنند

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خبر مربوط به چهارشنبه 17 فروردین
در ضمن از یک وبلاگ خبرگزاری خبر آنلاین گرفته
"حسین علایی، در مطلب جدید خود تحولات در سوریه و شباهت آن با انقلاب های جهان عرب را بررسی کرده است."

دوستانی که بر صحت حرف بنده اعتماد ندارن ..........تشریف ببرن در لینکی که دوستمون گذاشتن و بنده هم قرار دادم
سوریه و تظاهرات علیه استبداد جمهوری موروثی

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا افسوس میخورم که کسی پیدا باشه از دروغگوترین منابع خبری دنیا و شاید کهکشهان راه شیری و شاید هم تمام گیتی بر علیه مردمی مظلوم وبدان علت که منافع شخصی کنون ایجاب میکنه خبر بگذارند/ رژیم بشار اسد از فاسد ترین رژیم های عربی/ پدر این بشار در شهر حماه سال 1982 بیش از 30 هزار نفر رو قتل عام کرد/ در کشوری که خبر نگارها رو اخراج میکنند به بهانه اینکه خبر دروغ میفرستند و فارغ از درک این موضوع که وقتی خبری نیست چگونه میتوان بر صفحه تلوزیون کشت و کشتار رو نشون داد حال کسی از بشار و رژیمش حمایت کنه چگونه می تواند خود رو مسلمان بنامد/
این دیکتاتور ها اگه واقعا مردمی بودند هر ده بیست سال یکبار با نظارت سازمان ملل همه پرسی برگذار میکردند/ چگونه امکان داره ملتی از پدر وپسری که جانشین هم شدند حمایت کنه؟ الا اینکه اون ملت در قرون گذشته سیر کنند
حال اینکه یک نفر در این حد توهین میزند و تهمت و افترا
چگونه خود را میتواند مسلمان بنامد
و اون کس که بهترین لقبش برای مردم استفاده از نام یک جانور هست چگونه میشه او رو آزادی خواه خطاب کرد

در جواب اون شخص که خبرگزاری سوریه رو مورد تمسخر قرار داد ........ در مملکتی که فقط دولت حرف میزنه بله نباید به حرفش اعتنا کرد جمله دکتر شریعتی است که باید با طلا نوشت
ولی جالبه این مسئله ربطی فقط به دولت نداشت ........ربط به امنیت کشور داره .............
روزنامه وطن سوریه رو هم بخونید

esmikhani.m

عضو جدید
به گزارش روز شنبه ايرنا ، ' احمد بلخي ' 35 ساله كه اعترافاتشان شب گذشته از تلويزيون سوريه پخش شد، گفت: وظيفه من گرفتن تصاوير ويديويي و عكس هاي ساختگي از اشخاصي به نام هاي 'علي يتيم' ، 'عبد الرئوف' و 'خالد' و ارسال آن به شخصي به نام ' ابو وسام ' در منطقه ' مساكن برزه ' در دمشق بود.
وي با اشاره به اين كه وسايل و پول مورد نياز براي برگزاري تظاهرات از برخي شيوخ سعودي و كويتي براي آنان ارسال مي شد ، افزود: تظاهر كنندگان از طريق تلفن هاي همراه با سيم كارت هاي اردن با ' هيثم مناع ' مخالف دولت سوريه و مقيم خارج مرتبط بوده و توافق كرده اند تا براي آنان پول و اسلحه ارسال كند.
اين تروريست دستگيري شده با بيان اين كه برادرم 'مهند' دستورات مسوولان تظاهرات از خارج كشور را به من ابلاغ مي كرد، گفت : برادرم در پاسخ به سوال هاي من در خصوص تظاهرات مي گفت كه اين كارها از خارج هدايت مي شود و پول و اسلحه نيز از طريق آنان به دست افراد مي رسد.
بلخي با اشاره به اين كه آنان اسلحه مورد نياز افراد را در مقابل درب منازلشان تحويل مي دهند و من نيز از همين راه سلاح تحويل گرفتم ،گفت : در يك مورد برادرم از من خواست تا فهرست اسامي افرادي را كه پيش من هستند به وي اطلاع دهم .
اين عضو گروه تروريستي ادامه داد : مخالفان دولت سوريه در خارج با مسوولان برگزاري تظاهرات تماس تلفني داشتند و آنان به اين مسوولان قول داده بودند كه هر كسي در درعا دستگير شود به دمشق منتقل شده و در آنجا يكي از مسئولان رده بالا حضور دارد تا زمينه آزادي اين افراد را فراهم كند.
وي با بيان اين كه ' احمد صياصنه ' ، 'محمد مسالمه'، ' ربيع ' و ' محمد ' از شيوخ درعا در اقدامات مسلحانه دست دارند ، ادامه داد: تظاهر كنندگان درعا از مسجد ' العمري ' به عنوان مركزي براي معالجه زخمي ها استفاده مي كردند و سعي داشتند تا بيمارستاني صحرايي تشكيل داده و لوازم پزشكي و دارو به آنجا منتقل كنند.
مسجد العمري مركز اصلي شكل گيري تظاهر كنندگان درعا است كه گروه هاي تروريستي آنجا را تبديل به مركزي براي انبار اسلحه و مهمات خود براي هدف قرار دادن مردم و نيروهاي امنيتي و ارتش قرار داده اند.
اين مسجد در حال حاضر تحت محاصره نيروهاي امنيتي و ارتش سوريه است .
' ابراهيم محمد عيسي ' يكي ديگر از افراد دستگير شده در شهرك 'الجيزه' از توابع استان درعا نيز گفت : شيخ ' طلال ' و شيخ ' حوران ' با در دست گرفتن پرچم سوريه و حركت در روستا شعار مي دادند ، بشتابيد بسوي جهاد، و مردم را تحريك مي كردند تا ساكت نمانند و تظاهرات كنند.
وي با بيان اين كه آنان ما را دعوت كردند تا به مسجد العمري برويم ، چرا كه آنجا يك نفر را كشته و سه نفر ديگر را زخمي كرده بودند ، گفت : ما در ادامه به مقر حزب بعث رفتيم و فردي به نام ' سعود ' به پشت بام آن رفت و شروع به فرياد كرد كه مگر شما مرد نيستيد .. انقلاب .. انقلاب و شما مي توانيد ، بشكنيد و خراب كنيد.
اين عضو تروريستي تصريح كرد: سعود مي گفت اين حزب دشمن ما است و حزب اسرائيلي است ، بياييد در را بشكنيم و پس از آن برخي افراد مانند 'باسل' ، 'حمزه' ، 'عصام' ، 'قصي' و 'جمال' در را شكستند و با بنزين مقر حزب بعث و اموال داخل آن را به آتش كشيدند.
عيسي گفت: شيوخ مردم را به جهاد دعوت مي كردند و مي گفتند كساني كه كشته شدند ، بهتر از شما نيستند ، برويد و شما نيز شهيد شويد. :(
' نمر يوسف خروب ' يكي ديگر از افراد دستگير شده در درعا نيز در اعترافات خود در تلويزيون سوريه گفت: ما در ابتدا تعداد اندكي بوديم و كم كم تعداد بيشتري از مردم به ما پيوستند و اقدام به آتش زدن اماكن و محله هاي تجاري كرديم. :(
وي ادامه داد: ما تصميم گرفتيم تا به يك پاسگاه حمله كرده و آن را به آتش بكشيم و براي اين كارها پول و اسلحه از شيخ ' احمد صياصنه ' دريافت مي كرديم.
خروب ادامه داد: پس از حمله به پاسگاه با سوراخ كردن ديوار آن وارد پاسگاه شديم و مشاهده كرديم كه چهار مامور آن كشته و دو نفر ديگر زخمي شده اند، لذا با بنزين پاسگاه را آتش زديم و شخصي به نام ' شرف ' و فرد ديگر با خنجر به جسدهاي ماموران ضرباتي وارد كرده و صورتشان را از بين بردند. :mad:
روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته نيز تلويزيون سوري اعتراف يكي از اهالي درعا در سوريه را مبني به دريافت پول براي اقدامات تروريستي پخش كرد.
بر اساس اعلام تلويزيون سوريه ، نيروهاي امنيتي و پليس در حال بازجويي از افراد دستگير شده با هدف تعقيب و دستگيري ساير همدستان آنان هستند.
منبع : ایرنا
http://irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30363853
الهی چه تلا شی میکنی برایحفظ سباط کشوردوست سوریه....
این از همون اعترافاتیه که از تلویزیون ما پارسال پخش شد...
این که آأدم بخواد بخودش دروغ بگه جای تاسف داره....

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
خبر مربوط به چهارشنبه 17 فروردین
در ضمن از یک وبلاگ خبرگزاری خبر آنلاین گرفته
"حسین علایی، در مطلب جدید خود تحولات در سوریه و شباهت آن با انقلاب های جهان عرب را بررسی کرده است."

دوستانی که بر صحت حرف بنده اعتماد ندارن ..........تشریف ببرن در لینکی که دوستمون گذاشتن و بنده هم قرار دادم

پس شما حرفاش رو قبول دارید:

وبلاگ - حسین علایی، در مطلب جدید خود تحولات در سوریه و شباهت آن با انقلاب های جهان عرب را بررسی کرده است.

علایی درباره فصل مشترک انقلاب های جهان عرب به سه اصل زیر اشاره کرده است :

اول، تغییر روش حکومت ها از نپذیرفتن مخالف به پذیرش تنوع در دیدگاه ها و پذیرش مخالفین به عنوان یک اصل.
دوم، حذف رفتار نامناسب با مخالفین از جمله زندانی کردن و سرکوب آنها.
و در نهایت دمکراتیزه شدن ارکان حکومتی به گونه ای که مردم بتوانند در انتخاب حاکمان خود نقش اول را ایفا کنند و افراد در رأس حکومت به صورت مادام العمر بر مردم حکم نرانند.

وی در ادامه درباره سوریه عنوان کرده است : اما درباره سوریه باید گفت ماهیت تظاهرات در این کشور از حرکت عمومی در جهان عرب جدا نیست. در سوریه از زمانی که حافظ اسد با کودتا بر سر کار آمد، مردم در این کشور تا کنون انتخابات آزاد را به چشم ندیده اند. در واقع حافظ اسد تا زمان مرگ بر مردم حکومت کرد و بعد از آن نیز حکومت را به جمهوری موروثی سلطنتی تبدیل و فرزندش بشار اسد را به قدرت رساند. ماهیت این حکومت به گونه ای است که مردم در تعیین رییس حکومت و سایر ارکان حکومتی تقریبا نقشی ندارند.

متن کامل مطلب وی را اینجا بخوانید.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ کدومتون چیز خوبی(اطلاعات کاملی) راجع به این مسئله ندارین .
با اینهمه چرتوپرت نوشتن فقط وقت خودتونو تلف کردین .
فقط یه چیز اینکه سوریه توی سالهای اخیر همراه ایران بوده (حالا کار نداریم که چرا با ما همراه بوده).
این بیداری اسلامی که توی چند کشور عربی اتفاق افتاد ازین ورهم اونا(آمریکن و عربین) دست بکار شدن تا سوریه رو هم مغتش نشون بدن.
توی اون تظاهرات مردمیشون دیدین که چیقد مردم واسه پشتیبانی بشار اسد اومده بودن.
این قصه سر دراز دارد .اگه خیلی به این مسائل علاقه مندین فقط یکار بکنین از کشور خودتون از جوونو دل حمایت کنین .
البته این حرفمو تقدیم میکنم به آدمای ماهواره نزده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هیچ کدومتون چیز خوبی(اطلاعات کاملی) راجع به این مسئله ندارین .
با اینهمه چرتوپرت نوشتن فقط وقت خودتونو تلف کردین .
فقط یه چیز اینکه سوریه توی سالهای اخیر همراه ایران بوده (حالا کار نداریم که چرا با ما همراه بوده).
این بیداری اسلامی که توی چند کشور عربی اتفاق افتاد ازین ورهم اونا(آمریکن و عربین) دست بکار شدن تا سوریه رو هم مغتش نشون بدن.
توی اون تظاهرات مردمیشون دیدین که چیقد مردم واسه پشتیبانی بشار اسد اومده بودن.
این قصه سر دراز دارد .اگه خیلی به این مسائل علاقه مندین فقط یکار بکنین از کشور خودتون از جوونو دل حمایت کنین .
البته این حرفمو تقدیم میکنم به آدمای ماهواره نزده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

تو کشور های لیبی و یمن و اردن هم راهپیمای در حمایت از دولت انجام شده بود و میشود. مثل سوریه. اگر در سیمای ما پخش نمیشود دلیل بر نبودنش نیست.
در ضمن این جنبش دمکراسی خواهی جهان عرب در تمامی کشور های عربی نمود پیدا کرده که سوریه هم در این جمع است.
به هر حال برخورد با معترضین در سوریه بسیار وحشیانه تر از مصر و تونس و حتی یمن است و نقض حقوق بشر کاملا مشهود . این خود قابل توجیه نیست.

وضعیت
موضوع بسته شده است.