در زنگی زناشویی مرد بودن سخت تره یا زن بودن ؟

مدیر فردا

عضو جدید
اعضای این سایت یا الان پدر و مادرند یا پدر ومادر های آینده خواستم با طرح این سوال به خانوم هایی که دنبال حقوق مساوی با مرد ها هستند بفهمونم که مثل مردها بودن اصلا" جالب نیست چون مردها تو زندگی بر خلاف اون چیزی که تصور میشه آزادی عمل کمتری از زنها دارند چون باید درست ترین تصمیم با بهترین نتیجه رو بگیرند وگرنه تا آخر عمر باید سرکوفت بشنوند و این مسولیت سنگین به دوش کشیدنش بسیار سخته ...

حالا نظر شما چیه ؟

پرندیس

کاربر بیش فعال
سلام به عقیده من جفتش سخته.........هر کدوم نسبت به هم مسولیت و وظایفی دارن که اگه واقعا به دنبال هدف اصلی (خوشبخت کردن همدیگه) هستن،باید یه سری سختی ها رو تحمل کنن.......این رسم روزگاره..........:smile:

archi_arch

مدیر بازنشسته
چون مردها تو زندگی بر خلاف اون چیزی که تصور میشه آزادی عمل کمتری از زنها دارند چون باید درست ترین تصمیم با بهترین نتیجه رو بگیرند وگرنه تا آخر عمر باید سرکوفت بشنوند و این مسولیت سنگین به دوش کشیدنش بسیار سخته ...
میشه بیشتر توضیح بدی؟از چه نظز میگی ازادی عمل کمتری دارن؟
بعد یه چیزی رو بگم انتظار داشتن از اینکه هر کس درستترین کارو انجام بده مختص همه ی ادماست و این زن و مرد نداره.یعنی تو از هر کس انتظار داری درستترین کارو انجام بده مگر اینکه اونو ناتوان در انجام اون کار ببینی( مثلآ تو از بچه انتظار نداری که هر کاری میکنه درست باشه چون هنوز عقلش کامل نشده و خیلی چیزها رو نمیدونه!)بنابراین میشه این برداشت رو از حرفای شما داشت که شما میدونین زنها ناتوانن و نمیشه ازشون انتظار داشت که کار رو درست انجام بدن پس راحتترن چون هیچ کس ازشون انتظاری نداره!!!در واقع فکر میکنم شما به این عقیده که زنها ناقص العقلن اعتقاد کامل دارین!!!
در حالی که این سرکوفتی که میگی واسه همه هست.حتی الان دیگه واسه زنها هم سختتر شده چون مردها به خاطر خصوصیات ذاتیشون اون وظایفو دارن و زنها یه وظایف دیگه و که اون مردی که همه میگن و میشه بهش تکیه کرد الان دیگه خیلی کمیابه!!!!!بنابراین زنها مجبورن کار اونها رو هم بکنن!و این بر خلاف طبیعتشونه و خیلی براشون سختتره.
ولی در صورت شرایط مساعد و اینکه هر چیزی سر جای خودش باشه کار هر دو سخته و نمیشه مقایسه کرد و هر کس وظایفی که داره به جای خودش سخته و هیچ کدوم نمیتونن به طور کامل جای همدیگرو پر کنن.

مدیر فردا

عضو جدید
میشه بیشتر توضیح بدی؟از چه نظز میگی ازادی عمل کمتری دارن؟
بعد یه چیزی رو بگم انتظار داشتن از اینکه هر کس درستترین کارو انجام بده مختص همه ی ادماست و این زن و مرد نداره.یعنی تو از هر کس انتظار داری درستترین کارو انجام بده مگر اینکه اونو ناتوان در انجام اون کار ببینی( مثلآ تو از بچه انتظار نداری که هر کاری میکنه درست باشه چون هنوز عقلش کامل نشده و خیلی چیزها رو نمیدونه!)بنابراین میشه این برداشت رو از حرفای شما داشت که شما میدونین زنها ناتوانن و نمیشه ازشون انتظار داشت که کار رو درست انجام بدن پس راحتترن چون هیچ کس ازشون انتظاری نداره!!!در واقع فکر میکنم شما به این عقیده که زنها ناقص العقلن اعتقاد کامل دارین!!!
در حالی که این سرکوفتی که میگی واسه همه هست.حتی الان دیگه واسه زنها هم سختتر شده چون مردها به خاطر خصوصیات ذاتیشون اون وظایفو دارن و زنها یه وظایف دیگه و که اون مردی که همه میگن و میشه بهش تکیه کرد الان دیگه خیلی کمیابه!!!!!بنابراین زنها مجبورن کار اونها رو هم بکنن!و این بر خلاف طبیعتشونه و خیلی براشون سختتره.
ولی در صورت شرایط مساعد و اینکه هر چیزی سر جای خودش باشه کار هر دو سخته و نمیشه مقایسه کرد و هر کس وظایفی که داره به جای خودش سخته و هیچ کدوم نمیتونن به طور کامل جای همدیگرو پر کنن.

من برای این لفظ آزادی رو بکار بردم که بگم داشتن اختیار و آزادی در برخی مسائل باعث مسئولیت در اون مسائل ومحدودیت در بسیاری از زمینه های دیگه میشه بدوش کشیدن یک مسئولیت سنگین جدا از اینکه برای آدم فوق العاده استرس زاست کلی وقت وانرژی از آدم برای انجام کارهای دیگه حتی کارهای شخصی میگیره و اینطوری آدم محدود میشه . در مورد برداشت شمام باید بگم که من هیچ اعتقادی به ناقص العقل بودن خانوما ندارم و به آفرینش خداوند ( که همه رو بطور یکسان از نعمت عقل برخوردارکرده ) و وجود زنی مثل ماری کوری شک ندارم . اما به این موضوع اعتقاد دارم که احساسات روی تصمیم گیری عقلانی تاثیر گذاره و زنها بدلیل نوع آفرینشی که دارند بسیار احساسی تر از مردها هستند .

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر کار سر جای خودش سخته. میدونید متاسفانه در جامعه ما جا افتاده که مرد باید حرف نهایی رو بزنه و خانومها هم دنباله رو اونها باشند. ما هنوز یاد نگرفتیم که باید مشورت کرد و یک تصمیم نهایی رو گرفت. البته اینم پر واضحه که همیشه همه چیز و همه نظرات با هم یکی نیست. باید بلاخره یکی از دو طرف کوتاه بیان. که اصولا طرفی که کوتاهمیاد در اکثر اوقات خانومها هستند و اگه کوتاه نیان جنگ جهانی راه می افته.
به نظر من هر دو مورد سخته. ولی بهتره قبل از نتیجه گیری به بررسی وظایف و انتظارات طرفین از همدیگه بپردازیم.
آقایون از خانومشون چه انتظاری دارند(وظایف خانمها از دیدگاه آقایان(؟
خانومها از همسرشون چه انتظاری دارند(وظایف آقایان از دیدگاه خانمها(؟

nino

مدیر بازنشسته
اعضای این سایت یا الان پدر و مادرند یا پدر ومادر های آینده خواستم با طرح این سوال به خانوم هایی که دنبال حقوق مساوی با مرد ها هستند بفهمونم که مثل مردها بودن اصلا" جالب نیست چون مردها تو زندگی بر خلاف اون چیزی که تصور میشه آزادی عمل کمتری از زنها دارند چون باید درست ترین تصمیم با بهترین نتیجه رو بگیرند وگرنه تا آخر عمر باید سرکوفت بشنوند و این مسولیت سنگین به دوش کشیدنش بسیار سخته ...

حالا نظر شما چیه ؟

مي دوني چرا به نظر بعضي ها مرد بودن سخت تره چون اصلا نگاهشون اشتباهه . چون فكر مي كنن خودشون بايد تصميم بگيرن و همسرشون رو كاملا ناديده مي گيرن . پس زندگي مشترك چه مفهومي داره ؟
غير از اشتراك همه چيز هست ؟
چطوري مي تونن نقش همسر رو ناديده بگيرن ؟ :razz:

eng-rafiei

عضو جدید
بستگی به شرایط داره ولی الان که زن و مرد هر دو شاغلن یه جورایی زن بودن سخت تره ، چون تایم کاری رو که هر دو دارن ولی مسئولیت های روزمره زندگی
مخصوصا اگه یه کوچولو هم داشته باشن برای خانم ها سخت تره چون ما مردها هر چقدر هم تو این جور کارها مسئولیت پذیر باشیم باز هم همیشه دنبال یه راه فراریم .

eng-rafiei

عضو جدید
ولی در مورد صحبت مدیر فردا با نظرشون تا حدی موافقم از این دید که واقعا اگه تو شرایط خاص تصمیم گیرنده باشی ، خیلی سخت خواهد بود . من یه زمان تو پروژه ها کارشناس بودم و کارهام مشخص ولی زمانیکه سرپرست شدم تازه متوجه شدم این حرف آخر یا تصمیم نهایی چقدر سخت ... درسته زن و مرد تو جامعه کنونی ما تقریبا دارای حقوق یکسانی هستند
ولی بازهم تو فرهنگ ما تقریبا مرد ها تصمیم آخر رو میگیرن .

مدیر فردا

عضو جدید
مي دوني چرا به نظر بعضي ها مرد بودن سخت تره چون اصلا نگاهشون اشتباهه . چون فكر مي كنن خودشون بايد تصميم بگيرن و همسرشون رو كاملا ناديده مي گيرن . پس زندگي مشترك چه مفهومي داره ؟
غير از اشتراك همه چيز هست ؟
چطوري مي تونن نقش همسر رو ناديده بگيرن ؟ :razz:

nino جان تو این دوره زمونه دیگه هیچ کس نمیتونه در تصمیم گیری برای جمع از نظر مشورتی دیگران استفاده نکنه ، مخصوصا" اگه یه خانومم تو اون جمع باشه ... :biggrin: ( شوخی کردم )
ولی واقعیت اینه که تو هر جمعی بالاخره یه رئیس یا رهبر لازم فرقیم نمیکنه که خانوم باشه یا آقا باشه هرکی که باشه ، مشورتم بکنه یا نکنه دیکتاتور باشه یا دموکرات بهرحال باید یک تصمیم گیرنده نهایی باشه ودر مورد تصمیمی هم که میگیره مسئوله و این یک شرط لازم زندگی اجتماعی ... حالا بحث اینجاست که تو جامعه ای مثل ایران که زندگی زناشویی بر اساس یک سری واقعیات فرهنگی و مذهبی قرار گرفته کاری مثل سرپرستی یک خانواده که به نوعی بر عهده آقایونه اصلا" چرا برعهده آقایون قرار گرفته ؟ برای این دو تا پاسخ وجود داره :
1 . گذشتگان ما ، فرهنگ ما، وعقاید دینی ما همه در مسیری اشتباه بودند !
2 . این مسئولیت بدیل ویژگی های خاصی که در مردها وجود داره از جمله مقاومت ، کمتر احساسی بودن و ...بر عهده اونا گذاشته شده ...
اگه پاسخ دوم رو که به عقلانیت نزدیکتره بپذیریم پس جواب رو گرفتیم یعنی دشواری این وظیفه باعث شده تا در طول زمان مردها به دلایلی که گفته شد چون بهتر از پس اون بر میان اون رو بر عهده بگیرند

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
در موردمقاومت هر 2 طرف به نظر من شرایط یکسانی رو دارند. یعنی هم آقایون و هم خانومها می تونند در شرایط خاص مقاومت یکسانی رو نشون بدن. هر دو هم می تونن کم طاقت باشند.
اما در مورد احساس , کمتر خانومی رو میشه پیدا کرد که احساسات قوی نداشته باشه. لااقل برای من اینطوریه که اول سعی می کنم منطقی تصمیم بگیرم اما بعدا که دقت می کنم می بینم که بیشتر احساسی بوده.

eng-rafiei

عضو جدید
تازه وقتی یه سوسک میاد ما مردا باید بکشیمشون ، خانم پنچر میکنه ما باید پنچری بگیریم ، خانم تصادف میکنه یه زنگ میزنه میگه ( الو امین ماشین اینجا بیا ) ، حمل و نقل وسایل سنگین منزل ما مردهای ستم دیده ، ...
نتیجه اخلاقی ازدواج نکنیم .

eng-rafiei

عضو جدید
یکی نیست به من بگه موضعتو روشن کن
، باز خانم های باشگاه بگین امین بده ... اینم دفاع از حقوق شما

چرا شاهان و کدخداها همه (تا آنجا که می دانم) مرد بوده اند؟ چرا لقب سید از پدر سید به پسر می رسد ولی از مادر سید نمی رسد؟ (منظور مادری که پدرش سید است!!) چرا اشتباه زن بخاطر بی غیرتی مرد است ولی اشتباه مرد نشان از بی غیرتی زن نیست؟ چرا برای صدور گذرنامه برای زن ایرانی باید شوهرش اجازه دهد؟ چرا برای ازدواج دختر تایید پدر لازم است ولی برای ازدواج پسر لازم نیست؟ آیا به پسرمان آزادی بیشتری میدهیم یا به دخترمان؟ چرا واژه هایی مثل مردانگی، نامردی، مردعمل را برای مفهوم های شجاعت، خیانت و … بکار می بریم؟ چرا واژه زن ذلیل داریم ولی واژه مرد ذلیل نداریم؟ راستی چرا دانشمندان زن کمتر از دانشمندان مرد هستند؟ چرا در زبانهای آلمانی، فرانسه، ایتالیایی و … خدا اسم مذکر است؟ چرا در زبان فارسی مثل زبانهای دیگر ضمیر مونث و مذکر نداریم؟

شما به مردسالاری معتقدید؟ چرا؟

نظر من اینست که تقریبا در سراسر دنیا مرد سالاری است ولی در گذشته بیشتر بوده و الان کمتر میشود. ولی در مورد ایران یکی بخاطرپیشینه تاریخیش است و یکی بخاطر مسایل مذهبی و یکی هم بخاطر خود خانم ها. بعضی خانم ها ترجیح می دهند که مرد سالاری باشد تا خود را درگیر مشکلات شغلی، اقتصادی و … نکنند. اینکه در گذشته مرد سالاری بیشتر بوده و الان کمتر میشود؛ شاید به این خاطر است که در گذشته زور بازو حرف اول را می زده و زن ها هم می خواستند که مردها از آنها دفاع کنند ولی الان در کشورهایی که صلح و ثبات حاکم است دیگر زور بازوی مرد کارایی ندارد. آیا علت اینکه زن دانشمند کمتر است به خاطر اینست که دختران همانند پسران تربیت نمی شوند یا از لحاظ فیزیولوژی متفاوتند؟ من هم نمی دونم چرا به هرصورت زنها نیمی از استعداد و نیروی جامعه هستند که نباید به هدر رود. مادران قوی تر مردان قوی تری هم تربیت می کنند.

مدیر فردا

عضو جدید
تازه وقتی یه سوسک میاد ما مردا باید بکشیمشون ، خانم پنچر میکنه ما باید پنچری بگیریم ، خانم تصادف میکنه یه زنگ میزنه میگه ( الو امین ماشین اینجا بیا ) ، حمل و نقل وسایل سنگین منزل ما مردهای ستم دیده ، ...

تازه سربازی و خط مقدمم بهش اضافه کن ...

مدیر فردا

عضو جدید
در موردمقاومت هر 2 طرف به نظر من شرایط یکسانی رو دارند. یعنی هم آقایون و هم خانومها می تونند در شرایط خاص مقاومت یکسانی رو نشون بدن. هر دو هم می تونن کم طاقت باشند.
اما در مورد احساس , کمتر خانومی رو میشه پیدا کرد که احساسات قوی نداشته باشه. لااقل برای من اینطوریه که اول سعی می کنم منطقی تصمیم بگیرم اما بعدا که دقت می کنم می بینم که بیشتر احساسی بوده.

این حرفتو قبول ندارم اتفاقا" خانوما همیشه با شرایط تغییر میکنند و یهو میزنند زیر هم چیز این دیگه برای همه ثابت شدست

مدیر فردا

عضو جدید
یکی نیست به من بگه موضعتو روشن کن
، باز خانم های باشگاه بگین امین بده ... اینم دفاع از حقوق شما

چرا شاهان و کدخداها همه (تا آنجا که می دانم) مرد بوده اند؟ چرا لقب سید از پدر سید به پسر می رسد ولی از مادر سید نمی رسد؟ (منظور مادری که پدرش سید است!!) چرا اشتباه زن بخاطر بی غیرتی مرد است ولی اشتباه مرد نشان از بی غیرتی زن نیست؟ چرا برای صدور گذرنامه برای زن ایرانی باید شوهرش اجازه دهد؟ چرا برای ازدواج دختر تایید پدر لازم است ولی برای ازدواج پسر لازم نیست؟ آیا به پسرمان آزادی بیشتری میدهیم یا به دخترمان؟ چرا واژه هایی مثل مردانگی، نامردی، مردعمل را برای مفهوم های شجاعت، خیانت و … بکار می بریم؟ چرا واژه زن ذلیل داریم ولی واژه مرد ذلیل نداریم؟ راستی چرا دانشمندان زن کمتر از دانشمندان مرد هستند؟ چرا در زبانهای آلمانی، فرانسه، ایتالیایی و … خدا اسم مذکر است؟ چرا در زبان فارسی مثل زبانهای دیگر ضمیر مونث و مذکر نداریم؟

شما به مردسالاری معتقدید؟ چرا؟

نظر من اینست که تقریبا در سراسر دنیا مرد سالاری است ولی در گذشته بیشتر بوده و الان کمتر میشود. ولی در مورد ایران یکی بخاطرپیشینه تاریخیش است و یکی بخاطر مسایل مذهبی و یکی هم بخاطر خود خانم ها. بعضی خانم ها ترجیح می دهند که مرد سالاری باشد تا خود را درگیر مشکلات شغلی، اقتصادی و … نکنند. اینکه در گذشته مرد سالاری بیشتر بوده و الان کمتر میشود؛ شاید به این خاطر است که در گذشته زور بازو حرف اول را می زده و زن ها هم می خواستند که مردها از آنها دفاع کنند ولی الان در کشورهایی که صلح و ثبات حاکم است دیگر زور بازوی مرد کارایی ندارد. آیا علت اینکه زن دانشمند کمتر است به خاطر اینست که دختران همانند پسران تربیت نمی شوند یا از لحاظ فیزیولوژی متفاوتند؟ من هم نمی دونم چرا به هرصورت زنها نیمی از استعداد و نیروی جامعه هستند که نباید به هدر رود. مادران قوی تر مردان قوی تری هم تربیت می کنند.

بابا تو دیگه کی هستی . . .؟

eng-rafiei

عضو جدید
ولی اگه من میخواستم تو این مملکت تصمیم گیری کنم ، شرایطی ایجاد میکنم که خانم ها نتوانند وارد بازار کار شوند ، به جاش شرایط حقوقی مردها رو افزایش میدم به طوری که کفاف اداره زندگی رو بده . به این ترتیب بنیان خانواده قوی تر و تربیت فرزندان ایران صحیح تر میشود.

حالا اینو گذشته از شوخی و غرض میگم یکی از عواملی که بازار کار ایران که خراب شده حضور زن ها با هر دستمزد پیشنهادی . من یکی از محل کارهای سابقم دو تا خانم با مدرک لیسانس بودن واسه ماهی 115000 تومان تمام وقت کار میکردن .( از 10 صبح تا 6 بعدازظهر)
به جاش من چند ساعت بعداز ظهر میومدم از اونا بیشتر حقوق میگرفتم.
(
فکر کنم هیچ خانمی دیگه تو این باشگاه منو دوست نداشته باشه
)

sara_hyperactive

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی اگه من میخواستم تو این مملکت تصمیم گیری کنم ، شرایطی ایجاد میکنم که خانم ها نتوانند وارد بازار کار شوند ، به جاش شرایط حقوقی مردها رو افزایش میدم به طوری که کفاف اداره زندگی رو بده . به این ترتیب بنیان خانواده قوی تر و تربیت فرزندان ایران صحیح تر میشود.

حالا اینو گذشته از شوخی و غرض میگم یکی از عواملی که بازار کار ایران که خراب شده حضور زن ها با هر دستمزد پیشنهادی . من یکی از محل کارهای سابقم دو تا خانم با مدرک لیسانس بودن واسه ماهی 115000 تومان تمام وقت کار میکردن .( از 10 صبح تا 6 بعدازظهر)
به جاش من چند ساعت بعداز ظهر میومدم از اونا بیشتر حقوق میگرفتم.
(
فکر کنم هیچ خانمی دیگه تو این باشگاه منو دوست نداشته باشه
)
خودتو ناراحت نكن چون قبلنم كسي دوستت نداشت:w15:

sara_hyperactive

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا اعتماد به نفست كو؟ من كه نگفتم تنفر :D
راستي بدون اونا هم مي فهميديم حس و حالت چيه
منظورم دليل ويرايشه ;)

nino

مدیر بازنشسته
nino جان تو این دوره زمونه دیگه هیچ کس نمیتونه در تصمیم گیری برای جمع از نظر مشورتی دیگران استفاده نکنه ، مخصوصا" اگه یه خانومم تو اون جمع باشه ... :biggrin: ( شوخی کردم )
ولی واقعیت اینه که تو هر جمعی بالاخره یه رئیس یا رهبر لازم فرقیم نمیکنه که خانوم باشه یا آقا باشه هرکی که باشه ، مشورتم بکنه یا نکنه دیکتاتور باشه یا دموکرات بهرحال باید یک تصمیم گیرنده نهایی باشه ودر مورد تصمیمی هم که میگیره مسئوله و این یک شرط لازم زندگی اجتماعی ... حالا بحث اینجاست که تو جامعه ای مثل ایران که زندگی زناشویی بر اساس یک سری واقعیات فرهنگی و مذهبی قرار گرفته کاری مثل سرپرستی یک خانواده که به نوعی بر عهده آقایونه اصلا" چرا برعهده آقایون قرار گرفته ؟ برای این دو تا پاسخ وجود داره :
1 . گذشتگان ما ، فرهنگ ما، وعقاید دینی ما همه در مسیری اشتباه بودند !
2 . این مسئولیت بدیل ویژگی های خاصی که در مردها وجود داره از جمله مقاومت ، کمتر احساسی بودن و ...بر عهده اونا گذاشته شده ...
اگه پاسخ دوم رو که به عقلانیت نزدیکتره بپذیریم پس جواب رو گرفتیم یعنی دشواری این وظیفه باعث شده تا در طول زمان مردها به دلایلی که گفته شد چون بهتر از پس اون بر میان اون رو بر عهده بگیرند

مدير جان اينكه ايراني ها از قديم مردسالار بودن كه اصلا توش حرفي نيست و اصلا هم به شماها ( مردان امروز) ايراد نمي گيرم كه بخوان مردسالار باشن چون اين جزئي از فرهنگ ما شده .
راستش همه فكر مي كنن كه اسلام دين مردسالاريه ولي من مخالفم و مردها هم اون قسمت هاشو سانسور ميكنن ( مردسالاري )
اسلام ميگه كه زنها مي توانند در قبال شير دادن به بچه از همسر پول بگيرن و يا مهريه ( البته با مشكلاته امروزه اش كار ندارم چون مربوط به شرايط اجتماعي نه دين ) يا اسلام دستور داده براي همسرانتان كنيز بگيريد تا كار خانه انجام ندهند تا هميشه شاداب باشند . و ...

كلا من اعتقاد دارم كه مشكل ما فرهنگيه
من يه استاد داشتم كه تو آكسفورد درس خونده بود يه حرف جالبي مي زد ميگفت :
انگليسي ها خودشون رو گوسفنداني مي دونن كه دنبال چوپان ميگردن ولي ايراني ها همشون خودشون رو چوپاناني مي دونن كه دنبال گوسفند مي گردنند .
ما ايراني ها كلا مشكل مديريتي داريم .
مديريت يعني چي ؟
يه مدير يك يا چند مشاور داره مشاور ها چندتا ناظر دارن كه گزارش ميدن بعد مشاور ها تحليل مي كنن و راه كار مي دن با مدير مشورت مي كنن و در آخر مدير انتخاب گرز وتصميم گيره نهايي ولي كار گروهي بوده و بقيه پشت پرده بودن .
در خانواده هم همينه ، اسلام گفته مرد مدير خانه است . چرا دلايل زيادي داره از نظر رواني هم قدرت و احترام و ... اما تا حالا كدوم مدير تنهايي موفق بوده ؟
مشكل اينكه غير از مدير بقيه نقش ها پاك ميشن . حتي اسلام ميگه در مسائل زندگي با فرزندان بالغ خود مشورت كنيد .
خلاصه اش اينكه من ميگم جنسيت مهم نيست مهم فكر و عمل و شخصيته نه زن يا مرد بودن . كم زناني نيستن كه بسيار برتر از مردان هستن و بر عكس .
اينكه مرد بودن يا زن بودن كدوم سخته اشتباهه ! آدم بودن ، انسان بودن ، مشاور بودن ، همراه بودن ،‌همسر واقعي بودن سخته .
ما خودمون مسئوليت رو سخت مي كنيم چون فقط اون مسئوليت رو مي بينيم ، مشكل ما اينكه من هستيم نه ما . من بودن هميشه سختي به دنبال داره . چرا بقيه رو پاك مي كنيم . چرا بقيه رو نمي بينيم ؟ چون هممون خودخواهيم

تازه سربازی و خط مقدمم بهش اضافه کن ...

اگه سربازي براتون سخته كدوم پسري حاضر به جاي سربازي 9 ماه بارداري و بعد زايمان و بعد مراقبت شبانه روزي از بچه رو قبول كنه
تازه اين تو كشور ما مشكله ! البته تو اسرائيل دخترها هم سربازي مي رن :confused:

اگه ديدگاهت اينه واقعا زن نگير چون هنوز مونده تا همسر مناسبي بشي !
زندگي رو عميق تر ببين

sara_hyperactive

عضو جدید
کاربر ممتاز
مدير جان اينكه ايراني ها از قديم مردسالار بودن كه اصلا توش حرفي نيست و اصلا هم به شماها ( مردان امروز) ايراد نمي گيرم كه بخوان مردسالار باشن چون اين جزئي از فرهنگ ما شده .
راستش همه فكر مي كنن كه اسلام دين مردسالاريه ولي من مخالفم و مردها هم اون قسمت هاشو سانسور ميكنن ( مردسالاري )
اسلام ميگه كه زنها مي توانند در قبال شير دادن به بچه از همسر پول بگيرن و يا مهريه ( البته با مشكلاته امروزه اش كار ندارم چون مربوط به شرايط اجتماعي نه دين ) يا اسلام دستور داده براي همسرانتان كنيز بگيريد تا كار خانه انجام ندهند تا هميشه شاداب باشند . و ...

ببخشيد نينو جون ولي اين كه دليل نمي شه اگه يه فرهنگ يا باور غلط تو گذشته وجود داشته ما تا آخر عمرمون اونو يدك بكشيم. مثلا بگيم چون از قديم كشتن آدما خيلي راحت بوده و كسي مواخذه نمي شده واسش پس الان جزيي از فرهنگه و ما نبايد از كسي كه اين فرهنگو دنبال مي كنه ايراد بگيريم! :surprised:
از نظر من هر چيزي كه اشتباهه بايد به مرور زمان حل بشه. ما تو خونواده هاي فاميلامون نه زن ذليليه نه مرد ذليلي . اصولا مثل آدم زندگي مي كنن:D ولي چندتا از فاميلاي پدريم بيش از حد زن سالاريه كه من اونم اصلا عقلاني نمي دونم. تو زندگي زناشويي كسي قرار نيست سالار اون يكي باشه قراره همسرش باشه.:razz:

eng-rafiei

عضو جدید
اگه ديدگاهت اينه واقعا زن نگير چون هنوز مونده تا همسر مناسبي بشي !
زندگي رو عميق تر ببين

عزیزم پست من کاملا روشن که جنبه مزاح داشته و نه دیدگاه من ...
البته دید مثبتی در مورد ازدواج و جنس مونث ندارم ، فکر میکنم بهتر باشه فقط ما نظر و عقاید خودمونو مطرح کنیم نه اینکه به نظر دیگران خرده بگیریم .

ضمنا اگه تجربه من رو تو زندگی داشتین سعی میکردی زندگی رو سطحی ببینی ...

آخرین ویرایش:

nino

مدیر بازنشسته
عزیزم پست من کاملا روشن که جنبه مزاح داشته و نه دیدگاه من ...
البته دید مثبتی در مورد ازدواج و جنس مونث ندارم ، فکر میکنم بهتر باشه فقط ما نظر و عقاید خودمونو مطرح کنیم نه اینکه به نظر دیگران خرده بگیریم .

ضمنا اگه تجربه من رو تو زندگی داشتین سعی میکردی زندگی رو سطحی ببینی ...

بله عزيزم كاملا متوجه شدم كه جنبه مزاح داشت
متاسفم كه اطرافت جنس مونثي درخور تو نبوده كه چنين ديد منفي پيدا نكني .من هم اصلا قصد خرده گرفتن ندارم .
تجارب ديد آدما رو عميقتر ميكنه نه سطحي پس اسمش تجربه نيست .
ديدت رو عوض كني آدم هاي بهتري و مناسبتري رو براي خودت مي بيني .

ميدونم اين نوع شوخي ها هميشه بين دختر پسرا بوده و هست .