در این زمونه که هیچ چیزی دائمی نیست آیا آدم عاقل ازدواج میکنه؟

ArasH-M1

عضو جدید
ازدواج برای خیلی از ما بخشی عادی از زندگی است. ما بزرگ می شویم، دیپلممان را می گیریم، کار پیدا میکنیم یا وارد دانشگاه می شویم و بعد یک روز ازدواج مي كنيم. اما این روزها افراد خیلی دیرتر ازدواج می کنند و قبل ازاینکه "بله" را سر سفره عقد بگویند مکث طولانی تری دارند. .با گذشت زمان، احتمال با دوام ماندن ازدواج ها کمتر و کمتر می شود. تعداد بالای شکست های ازدواج باعث می شود مردم بیشتر به مسئله ازدواج کردن یا نکردن فکر کنند.
اکثر مردم می فهمند که اول آشنایی همیشه سرشار از عشق و محبت است. اول همه رابطه ها همه چیز خوب است. همراهی و همدلی دو نفر با هم خوب است، و مقدار کمتر تعهدات مشترک زندگی را برایشان ساده تر می کند. زندگی کردن در خانه های جدا به هر دو طرف آزادی بیشتری داده و نگرانی ها معمولاً کمتر است. همه ما خودمان را چنین متقاعد می كنیم كه زندگی بهتری خواهیم داشت اگر ازدواج كنیم.به خیالمان می رسد كه اگر ازدواج كنيم بعد از آن زندگی ما، زیبا و لذت بخش خواهد بود!
ازدواج معایبی به همراه دارد.سالیان سال است که در مورد تعهدات ازدواج هشدار می دهند. گفتن دوستت دارم فدایت شوم فرد عاشق تا زمانی ادامه می یابد که فرد به معشوق خود برسد بعد از آن طرف مقابل است که باید از خود مایه بگذارد .در زمان مجردي هیچ کس نبود که بهش جواب پس بدهید، کسی نبود که نگرانش شوید، کسی نبود که مجبور باشید از او مراقبت کنید و هیچ کس هم نبود که به شما بگوید چه باید بکنید و چه نباید بکنید.خیلی وقت ها تا زمانیکه مجبور می شویم با یک نفر زیر یک سقف زندگی کنیم، خودمان و همه پیجیدگی های خودمان را نمی شناسیم. ازدواج کردن راحته . ولی زندگی مشترک و توام با تفاهم داشتن خیلی گذشت میخواد.هر فرد متاهلی که به شما می گوید، ازدواج چیزی را تغییر نمی دهد، کاملاً اشتباه می گوید. ازدواج خیلی چیزها را عوض میکند.
بعد از يك مدت عشق بین دو طرف محو می شود، زن خانه مدام غرغر می کند، مرد به فردی تنبل تبدیل می شود که جز دستور دادن و خوردن کار دیگری در خانه نمی کند. زن و شوهر هر شب از سر عادت در اتاق نشیمن می نشینند و تلویزیون تماشا می کنند، هر روز همان کارهای مشابه و تکراری را انجام می دهند و زندگیشان کاملاً یکنواخت می شود. این مسئله باعث می شود متوجه شوید که خیلی چیزها درمورد همسر هست که دوست نداریم و آزارمان می دهد. متاسفانه، دیگر خیلی دیر شده است. دیگر ازدواج کرده اید و باید با آن کنار بیایید و خیلی چیزهای دیگر. اینجاست که می گویند، سری که درد نمی کند را دستمال نمی بندند.
هرچقدر هم که دو طرف سعی کنند استقلال خود را در ازدواج حفظ کنند اما باز هم بخش اعظمی از استقلالتان با ازدواج از بین می رود.و باعث می شود آن چیزهایی که درمورد همسرمان دوست نداریم را بیشتر به چشممان می آورند.
خیلی وقت ها ازدواج کردن مثل این می ماند که دوباره بچه شده باشید. بعد از ازدواج می بینید که دوباره با احساسات یک نفر دیگر محدود شده اید.
خستگی جنسی هم بعد از ازدواج ایجاد می شود. صادقانه بگوییم، چند بار می توانید با یک نفر خاص قبل از اینکه پیر شوید رابطه جنسي داشته باشید؟
در جايي خوانده‌ام كه انگليسي‌ها در يك ضرب‌المثل مي‌گويند: زندگي مشترك 3 دوره دارد، در دوره اول يعني آشنايي و ازدواج مرد هرچه بگويد، همسرش پاسخ مثبت مي‌دهد. در دوره دوم زندگي اين بار زن هرچه بگويد مرد پاسخ مناسب ارائه مي‌كند، اما در دوره سوم زن و مرد باهم مي‌گويند، اما اين بار همسايه‌ها براي آرامش خود به آنها بله مي‌گويند!
سوال این است که در این روزگاری که هیچ چیز دائمی و بادوام به نظر نمی رسد، آیا آیا اصلاً باید ازدواج دائم کرد؟ یا خیر؟
داستان های دختر شاه پریان که در زمان کودکی برایمان می گویند فقط داستان اند. داستان واقعی جذابیت خیلی فرق دارد و تلاش بیشتری هم می برد. برای ازدواج باید بخش خیلی بزرگی از خودمان را فراموش کنیم و خیلی آرزوها و خواسته های شخصیمان را مدتی متوقف کنیم. خیلی ها بعد از مدتی می فهمند آنچه که اول کار می خواستند و تصور میکردند خیلی با آن چیزی که رخ مي دهد فرق می کند. آیا همه اینها ارزشش را دارد؟
البته با توجه به آمار بالای طلاق خیلی ها موقتا ازدواج دائم میکنن.

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
عقیده هر کس برای خودش محترمه
اما باید بگم که از نظر من دید شما از عقیده تون به اومانیسم نشئت می گیره
یعنی انسان محوری
چیزی که در اون هیچ چیز و هیچ کسی نمی تونه خواست انسان رو محدود کنه
چطوره کمی بزرگتر فکر کنیم و جای اینکه خود دانی مون رو اصل قرار بدیم
خدا رو بزاریم مرکز هستی
والا خدا ساعت ساز نیست و جهان هم ساعت نیست
خدا تو لحظه لحظه زندگیمون وجود داره
نه فقط وقتایی که یه جای کارمون می لنگه
یا تو دردسر افتادیم
همین خدا واسه ما برنامه زندگی فرستاده
و گفته من تو رو آفریدم واسه خودم
نه واسه اینکه مرد از زن لذت جنسی ببره یا برعکس
ما ازدواج می کنیم تا کامل تر بشیم و درنتیجه به خدا نزدیکتر
نه اینکه مثل حیوانات چند ساعتی از هم لذت ببریم و فقط غریزه مون رو ارضا کنیم
انسان هیچ وقت به طور مطلق آزاد نیست
این یه دروغ بزرکه
انسان برای اینکه توی این دنیا بتونه زندگی کنه و یا حتی لذت ببره مجبوره که از قوانینی تبعیت کنه
حتی حیوانات هم برای خودشون قوانینی دارن
به هرحال برای آدم شدن باید با خدا بود
و ازدواج چیزیه که خدا بسیار بر اون تاکید کرده
هرکی خدا رو فراموش کنه
خداوند خودش رو از یادش می بره
این وعده راستین خداست
با خدا باشیم

aphrodait

عضو جدید
از دوستمون باید تشکر کنم که درست و به جا گفت و در ادامش لازمه بگم که انسان ها با قدرت تفکر و اختیاری که دارن خودشون زندگیشون رو می سازن
و اگه بخوا هند زندگیشون رو بر اساس حرف ها مشکلات جامعه ... خلاصه چیزایه معمولی که معمولا همه غصه می خورند بسازند واون ها رو ملاک قرار بدن
نمی شه زندگی کرد.
ازدواج سنت پیغمبر است و به ان سفارش بسیار شده است.

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادم عاقل تو این زمونه هیچ وقت ازدواج نمیکنه...................

ArasH-M1

عضو جدید
یعنی انسان محوری
خدا رو بزاریم مرکز هستی
یا تو دردسر افتادیم
این یه دروغ بزرکه
انسان برای اینکه توی این دنیا بتونه زندگی کنه و یا حتی لذت ببره مجبوره که از قوانینی تبعیت کنه
هرکی خدا رو فراموش کنه
این وعده راستین خداست
با خدا باشیم
مثل کتابا حرف میزنی.
چیزی از خودت داری بگو.
وگرنه حرفای دیگران را بلغور نکن.

ArasH-M1

عضو جدید
از دوستمون باید تشکر کنم که درست و به جا گفت و در ادامش لازمه بگم که انسان ها با قدرت تفکر و اختیاری که دارن خودشون زندگیشون رو می سازن
و اگه بخوا هند زندگیشون رو بر اساس حرف ها مشکلات جامعه ... خلاصه چیزایه معمولی که معمولا همه غصه می خورند بسازند واون ها رو ملاک قرار بدن
نمی شه زندگی کرد.
ازدواج سنت پیغمبر است و به ان سفارش بسیار شده است.

مشکلات جامعه توهمن؟

ArasH-M1

عضو جدید
مرور جدیدترین آمار ثبت احوال کشور نشان می دهد میزان طلاق در پنج سال گذشته، 37 درصد رشد داشته و بیشترین آنها مربوط به زوجهای با سن زیر 30 سال است.
به گزارش خبرنگار مهر، طلاق یکی از مقوله های بسیار پیچیده اجتماعی به شمار می رود که روانشناسان و جامعه شناسان از آن به عنوان مرحله آخر یک زندگی مشترک یاد می کنند و معتقدند باید راههای دیگری جایگزین این پدیده ناهنجار قرار گیرد.
اما با وجود تمام تبلیغات منفی علیه این پدیده، آمارها نشان می دهد که طلاق در طول 5 سال گذشته با رشد چشم گیری روبرو بوده و بسیاری از زوجها، آن را بر هر راه دیگری ترجیح می دهند و به راحتی تیر خلاص را بر پیشانی زندگی مشترکشان رها می کنند.
این آمارهای نجومی در حالی از سوی منابع رسمی کشور همچون ثبت احوال و سازمان اسناد ارائه می شود که توجه مسئولی را به خود جلب نمی کند و هیچ دستگاهی خود را موظف به پاسخگویی در این مقوله نمی داند.
جوانان زیر 30 سال در معرض طلاقهای زودهنگام
یکی از نکات قابل توجه در این باره، آمار بالای طلاق زوجهای جوان بین 20 تا 29 ساله است که در تمام این پنج سال تکرار شده است. در واقع بیشترین آمار طلاق برای این گروه است.
طبق اعلام سازمان ثبت احوال بیشترین آمار ثبت شده طلاق در سال 1386، برای مردان در گروه سنی 25 تا 29 سال و برای زنان در گروه سنی 20 تا 24 سال است.
همچنین در سال 89 بیشترین آمار طلاق برای هر دو گروه مردان و زنان در گروه سنی 25 تا 29 سال بوده که 65 هزار مورد از طلاق را شکل می دهد.
زندگی های بی دوام و کمتر از 10 سال
بررسی ها و مطالعات سازمان ملی جوانان نشان می دهد، طول مدت زندگی مشترک 15،2 درصد از کل طلاق های واقع شده در سال 85، کمتر از یک سال بوده و 28،9 درصد کمتر از دو سال، 39،4 درصد کمتر از سه سال، 47،2 درصد کمتر از چهار سال و 72 درصد کمتر از 10 سال بوده است.
نتیجه اینکه حدود سه چهارم از طلاق ها مربوط به زوجهایی بوده است که کمتر از 10 سال از زندگی زناشویی آنان می گذرد.

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونی که ازدواج نمی کنه ناقص العقل هست نه عاقل
مثل کتابا حرف میزنی.
چیزی از خودت داری بگو.
وگرنه حرفای دیگران را بلغور نکن.
بهتر بود جای زدن این حرف اعتراف می کردی که جوابی برای گفتن نداری
من رو متهم کردی به تقلید کار بودن
باشه
این یعنی که خودت تقلید نمی کنی
هوافضا خوندی نه؟!!!
حتما دینامیک پاس کردی؟!!!
اما بزار ببینم تو که تقلیدکار نیستی
چطوری تونستی از نیوتون و کوپرنیک تقلید نکنی؟
چطوره همه کتابات رو آتیش بزنی و خودت از اول همه قوانین رو کشف کنی
آخه استفاده از کتاب بلغور کردن حرف دیگرونه
یا چطوره اصلا فارسی حرف نزنی و ننویسی
اینجوری که می شی مقلد لااقل مادرت
من خیلی که زور بزنم
از کتاب و حرفای شهید مطهری
رحیم پور ازغدی
و قرآن
حرف هام رو آوردم
میگیم شهید مطهری و رحیم پور ازغدی مثل تو و من آدم و خطا پذیر
نکنه با قرآن هم مشکل داری و می خوای بگی توش ایراد هست؟
اگه اینطوره که بگو تا همه بدونیم با چجور آدمی طرفیم؟!!!

Atusa*

عضو جدید

باشه
هوافضا خوندی نه؟!!!
من خیلی که زور بزنم
رحیم پور ازغدی
و قرآن
حرف هام رو آوردم
قوانین مکانیک چیزیه که دنیا باهاش میچرخه.با هم قاطی نکن
ادم عاقل توی ایندوره که نمیتونه شکم خودشم سیر کنه مرض نداره چند نفرم تو بدبختیش شریک کنه!!!!!!!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه انسان میخواست به منطق شما و دوست استارتر عمل کنه .و ازدواج نکنه الان نسل انسان منقرض شده و نه شما بودی و نه دوست استارتر که اظهار نظر کنید.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز

باشه
هوافضا خوندی نه؟!!!
من خیلی که زور بزنم
رحیم پور ازغدی
و قرآن
حرف هام رو آوردم

بابا بنده خدا رو کشتی.ولش کن.

با این دوستان با زبون منطق و علم و ...صحبت نکن که هم سر خودتو و سر این دوستان رو درد میاری.

با یه سوال ساده بریزشون بهم.

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کلا منم با ازدواج مخالفم چون آدم رو از زندگی دور میکنه
ترجیح میدم درس بخونم تا بیام ازدواج کنم.

MehrAn.ButterFly

عضو جدید
من هنوز ازدواج مکردم ولی حتما تو فکرش خواهم بود
چرا همتون نیمه خالی لیوانو میبینید
کنی هم نیمه پرشو نگاه کنید
همه ازدواجا که طلاق سرانجامش نیست

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه انسان میخواست به منطق شما و دوست استارتر عمل کنه .و ازدواج نکنه الان نسل انسان منقرض شده و نه شما بودی و نه دوست استارتر که اظهار نظر کنید.
شما فقط فکر میکنید زندگی فقط ازدواجه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی انسان محوری
خدا رو بزاریم مرکز هستی
یا تو دردسر افتادیم
این یه دروغ بزرکه
هرکی خدا رو فراموش کنه
این وعده راستین خداست
با خدا باشیم

طبق معمول شعار و حرف و تکرار شعارهای دیگران !

ازدواج میکنیم که به خدا نزدیکتر بشیم ؟!!!!! :surprised: ازدواج میکنیم تا کاملتر بشیم ؟!!! :surprised: پس لطفا فرصت رو از دست ندید و زودتر بجنبید تا از خدا دور نشدید ! :razz:

المینا

عضو جدید
ازدواج برای خیلی از ما بخشی عادی از زندگی است. ما بزرگ می شویم، دیپلممان را می گیریم، کار پیدا میکنیم یا وارد دانشگاه می شویم و بعد یک روز ازدواج مي كنيم. اما این روزها افراد خیلی دیرتر ازدواج می کنند و قبل ازاینکه "بله" را سر سفره عقد بگویند مکث طولانی تری دارند. .با گذشت زمان، احتمال با دوام ماندن ازدواج ها کمتر و کمتر می شود. تعداد بالای شکست های ازدواج باعث می شود مردم بیشتر به مسئله ازدواج کردن یا نکردن فکر کنند.
اکثر مردم می فهمند که اول آشنایی همیشه سرشار از عشق و محبت است. اول همه رابطه ها همه چیز خوب است. همراهی و همدلی دو نفر با هم خوب است، و مقدار کمتر تعهدات مشترک زندگی را برایشان ساده تر می کند. زندگی کردن در خانه های جدا به هر دو طرف آزادی بیشتری داده و نگرانی ها معمولاً کمتر است. همه ما خودمان را چنین متقاعد می كنیم كه زندگی بهتری خواهیم داشت اگر ازدواج كنیم.به خیالمان می رسد كه اگر ازدواج كنيم بعد از آن زندگی ما، زیبا و لذت بخش خواهد بود!
ازدواج معایبی به همراه دارد.سالیان سال است که در مورد تعهدات ازدواج هشدار می دهند. گفتن دوستت دارم فدایت شوم فرد عاشق تا زمانی ادامه می یابد که فرد به معشوق خود برسد بعد از آن طرف مقابل است که باید از خود مایه بگذارد .در زمان مجردي هیچ کس نبود که بهش جواب پس بدهید، کسی نبود که نگرانش شوید، کسی نبود که مجبور باشید از او مراقبت کنید و هیچ کس هم نبود که به شما بگوید چه باید بکنید و چه نباید بکنید.خیلی وقت ها تا زمانیکه مجبور می شویم با یک نفر زیر یک سقف زندگی کنیم، خودمان و همه پیجیدگی های خودمان را نمی شناسیم. ازدواج کردن راحته . ولی زندگی مشترک و توام با تفاهم داشتن خیلی گذشت میخواد.هر فرد متاهلی که به شما می گوید، ازدواج چیزی را تغییر نمی دهد، کاملاً اشتباه می گوید. ازدواج خیلی چیزها را عوض میکند.
بعد از يك مدت عشق بین دو طرف محو می شود، زن خانه مدام غرغر می کند، مرد به فردی تنبل تبدیل می شود که جز دستور دادن و خوردن کار دیگری در خانه نمی کند. زن و شوهر هر شب از سر عادت در اتاق نشیمن می نشینند و تلویزیون تماشا می کنند، هر روز همان کارهای مشابه و تکراری را انجام می دهند و زندگیشان کاملاً یکنواخت می شود. این مسئله باعث می شود متوجه شوید که خیلی چیزها درمورد همسر هست که دوست نداریم و آزارمان می دهد. متاسفانه، دیگر خیلی دیر شده است. دیگر ازدواج کرده اید و باید با آن کنار بیایید و خیلی چیزهای دیگر. اینجاست که می گویند، سری که درد نمی کند را دستمال نمی بندند.
هرچقدر هم که دو طرف سعی کنند استقلال خود را در ازدواج حفظ کنند اما باز هم بخش اعظمی از استقلالتان با ازدواج از بین می رود.و باعث می شود آن چیزهایی که درمورد همسرمان دوست نداریم را بیشتر به چشممان می آورند.
خیلی وقت ها ازدواج کردن مثل این می ماند که دوباره بچه شده باشید. بعد از ازدواج می بینید که دوباره با احساسات یک نفر دیگر محدود شده اید.
خستگی جنسی هم بعد از ازدواج ایجاد می شود. صادقانه بگوییم، چند بار می توانید با یک نفر خاص قبل از اینکه پیر شوید رابطه جنسي داشته باشید؟
در جايي خوانده‌ام كه انگليسي‌ها در يك ضرب‌المثل مي‌گويند: زندگي مشترك 3 دوره دارد، در دوره اول يعني آشنايي و ازدواج مرد هرچه بگويد، همسرش پاسخ مثبت مي‌دهد. در دوره دوم زندگي اين بار زن هرچه بگويد مرد پاسخ مناسب ارائه مي‌كند، اما در دوره سوم زن و مرد باهم مي‌گويند، اما اين بار همسايه‌ها براي آرامش خود به آنها بله مي‌گويند!
سوال این است که در این روزگاری که هیچ چیز دائمی و بادوام به نظر نمی رسد، آیا آیا اصلاً باید ازدواج دائم کرد؟ یا خیر؟
داستان های دختر شاه پریان که در زمان کودکی برایمان می گویند فقط داستان اند. داستان واقعی جذابیت خیلی فرق دارد و تلاش بیشتری هم می برد. برای ازدواج باید بخش خیلی بزرگی از خودمان را فراموش کنیم و خیلی آرزوها و خواسته های شخصیمان را مدتی متوقف کنیم. خیلی ها بعد از مدتی می فهمند آنچه که اول کار می خواستند و تصور میکردند خیلی با آن چیزی که رخ مي دهد فرق می کند. آیا همه اینها ارزشش را دارد؟
البته با توجه به آمار بالای طلاق خیلی ها موقتا ازدواج دائم میکنن.
سلام
با هیچکدوم از حرفاتون موافق نیستم.
اگه از اول هر دو طرف بدونن برای چی قراره ازدواج کنن و با کی قراره ازدواج کنن این مشکلات اصلا پیش نمیاد!
مشکل اینجاست فلسفه مقدس و فوق العاده ازدواج کاملا محموش ده.....
آدما توی این دوره ازدواج میکنن چون فکر میکنن باید اینکارو بکنن!!!!!!!!!!!!!
چون همه اینکارو انجام میدن!!!!!!!!
اگه معرفت آدما نسبت به خودشون و طرف مقابلشون در حد قابل قبول میبود آمار طلاق تا این حد زیاد نمیشد!
جای تاسفه که توی این دنیا هیچی سر جاش نیست!

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
قوانین مکانیک چیزیه که دنیا باهاش میچرخه.با هم قاطی نکن
ادم عاقل توی ایندوره که نمیتونه شکم خودشم سیر کنه مرض نداره چند نفرم تو بدبختیش شریک کنه!!!!!!!
اونوقت لابد این قوانین رو هم آدم ها بوجود آوردن؟
همون خدایی که قوانین مکانیک رو بوجود آورده تا دنیا روش بچرخه
قوانین زندگی رو هم بوجود آورده
یکی از این قوانین ازدواجه
عقلی که تو ازش دم می زنی
متاسفانه عقل نیست
خدا خودش آفریده
خودش غریزه و احساس رو بوجود آورده
راه ارضائش رو نشون داده
شما هم لازم نیست نگران روزی باشی
خدا همه کاراش کامله
روزی رو هم می رسونه
بابا بنده خدا رو کشتی.ولش کن.

با این دوستان با زبون منطق و علم و ...صحبت نکن که هم سر خودتو و سر این دوستان رو درد میاری.

با یه سوال ساده بریزشون بهم.
دلم می سوزه
همه مون هی گفتیم ولش کن که حالا به اینجا رسیدیم آقا رضا
بزار لااقل بدونن که نظری جز نظر خودشون هم وجود داره
نه
زندگی فقط خداست و اون چیزایی که خدا می خواد
نکنه تو زندگی شما کسی جز خدا مالک و ناظر و سرپرسته؟!!!!!
شما پس برید زودی ازدواج کنید....................
مطمئن باش اگه افکار منحطی مثل فکر همین دوستمون تو جامعه شایع نشده بود الان کلی وقت بود که ازدواج کرده بودم
خدا نیامرزه باعث و بانی همچین افکاری رو که زندگی پاک رو از خیلی از ما ها گرفته
طبق معمول شعار و حرف و تکرار شعارهای دیگران !

ازدواج میکنیم که به خدا نزدیکتر بشیم ؟!!!!! :surprised: ازدواج میکنیم تا کاملتر بشیم ؟!!! :surprised: پس لطفا فرصت رو از دست ندید و زودتر بجنبید تا از خدا دور نشدید ! :razz:
چطوریه واقعا که حرف های ما شعاره و تکرار حرف دیگرون؟
نکنه این شمایید که میزان معلوم می کنید؟
واقعا جای تاسفه که برای اثبات عقاید پوچتون دست به فرافکنی و متشنج کردن فضا و برچسب زدن می کنید
اگه حرفت منطقیه دلیل بیار نه اینکه به دیگرون انگ و برچسب بزنی

به استارتر جواب ندادم که قانعش کنم یا زمینش بزنم
اومدم که بدونه نظری جز این نظر هست
فقط همین

• Like
واکنش ها: Sarp

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز

ازدواح همه زندگی نیست اما جزئی مهم و بزرگ از زندگیه و زندگی بدون اون معنا نداره.
یعنی زندگی بدون ازدواج اصلا دوومی نداره و اگه ازدواج نبود الان نبودی که زندگی کنی و با من بحث کنی!!!!

فکر کردم با جوابی که دادم مشکلتون حل شد ولی مثل اینکه خیلی شماها مشکل دارید!!!!

به تالار های روانشناسی مراجعه کنید .انها میتونن بهتون مشاوره بدن.

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر کسی که میگه ازدواج کار درستی نیست، یا خودشو لوس میکنه یا جدا دچار مشکله و می بایست بهش کمک کرد، اما اینکه دیر یا زود بخواد ازدواج کنه به خودش مربوطه و شرایطش... بهتر با خودمون روراست باشیم.
ازدواج اگه از روی منطق نباشه در نهایت به نهار خوردنی در آشپزخونه می انجامه...
دختر و پسر جنس مخالف نیستن، بلکه جنس مکملن... این دو قرار نیست از یک جام زندگی بنوشند، بلکه می بایست جام یکدیگر را پر کنند.

Sarp

مدیر بازنشسته
من تازه تازه از امسال میفهمم ازدواج چیه که ترسیدم

ازدواح همه زندگی نیست اما جزئی مهم و بزرگ از زندگیه و زندگی بدون اون معنا نداره.
یعنی زندگی بدون ازدواج اصلا دوومی نداره و اگه ازدواج نبود الان نبودی که زندگی کنی و با من بحث کنی!!!!

فکر کردم با جوابی که دادم مشکلتون حل شد ولی مثل اینکه خیلی شماها مشکل دارید!!!!

به تالار های روانشناسی مراجعه کنید .انها میتونن بهتون مشاوره بدن.
سنشون که برسه نظرشون عوض خواهد شد

الان هرچی میگن از رو احساسات و . . .است

*Atusa*

عضو جدید
اونوقت لابد این قوانین رو هم آدم ها بوجود آوردن؟
همون خدایی که قوانین مکانیک رو بوجود آورده تا دنیا روش بچرخه
قوانین زندگی رو هم بوجود آورده
یکی از این قوانین ازدواجه
عقلی که تو ازش دم می زنی
متاسفانه عقل نیست
خدا خودش آفریده
خودش غریزه و احساس رو بوجود آورده
راه ارضائش رو نشون داده
شما هم لازم نیست نگران روزی باشی
خدا همه کاراش کامله
روزی رو هم می رسونه

دلم می سوزه
همه مون هی گفتیم ولش کن که حالا به اینجا رسیدیم آقا رضا
بزار لااقل بدونن که نظری جز نظر خودشون هم وجود داره

نه
زندگی فقط خداست و اون چیزایی که خدا می خواد
نکنه تو زندگی شما کسی جز خدا مالک و ناظر و سرپرسته؟!!!!!

مطمئن باش اگه افکار منحطی مثل فکر همین دوستمون تو جامعه شایع نشده بود الان کلی وقت بود که ازدواج کرده بودم
خدا نیامرزه باعث و بانی همچین افکاری رو که زندگی پاک رو از خیلی از ما ها گرفته

چطوریه واقعا که حرف های ما شعاره و تکرار حرف دیگرون؟
نکنه این شمایید که میزان معلوم می کنید؟
واقعا جای تاسفه که برای اثبات عقاید پوچتون دست به فرافکنی و متشنج کردن فضا و برچسب زدن می کنید
اگه حرفت منطقیه دلیل بیار نه اینکه به دیگرون انگ و برچسب بزنی

به استارتر جواب ندادم که قانعش کنم یا زمینش بزنم
اومدم که بدونه نظری جز این نظر هست
فقط همین

متاسفم که برای ارضای غریضه حاضرید خودتونو تو چاه بندازید
الان یه ادم عاقل صاحب 7تا بچه نمیشه چون میدونه ایجاد شرایط زندگی سزاوار یه ادم برای یکیش هم مشکله.تنها بحث کمیت نیست اصل کار کیفیته.
خرج ومخارج زندگی الان توسط چند نفر واقعا میتونه تامین بشه؟قوانین زندگی با شرایط جامعه خیلی تغییر پذیرند.

sanam_el

عضو جدید
الان یه ادم عاقل صاحب 7تا بچه نمیشه چون میدونه ایجاد شرایط زندگی سزاوار یه ادم برای یکیش هم مشکله.تنها بحث کمیت نیست اصل کار کیفیته.
خرج ومخارج زندگی الان توسط چند نفر واقعا میتونه تامین بشه؟قوانین زندگی با شرایط جامعه خیلی تغییر پذیرند.

ی حدیث هست از یکی از ائمه(فک کنم امام علی،مطمئن نیستم)میگن کسی که توانایی به عهده گرفتن مسئولیتی رو نداره،اگه مسئولیت قبول کنه خیانت کرده.
کسی نمیگه شما نسنجیده و هرمه ای بری ازدواج کنی،صحبت رو اصل قضیه است!!!

Sarp

مدیر بازنشسته
قوانین زندگی با شرایط جامعه تغییر میکنه

ولی غریزه ربطی به قانون زندگی و جامعه نداره
غریزه جزو ذات انسانه
فقط مرگ میتونه جلوشو بگیره