درخوست های مرتبط با: راهنمایی و نظرخواهی

s.alizadeh

عضو جدید
rahnamaE

rahnamaE

salam arz shod.man shoma ro nemishnasam shoma ham mano.ziad mozahem nemisham.rahnamaE mikhastam.man 16salame.hanuz az reshte computer faregh nashodam.tabestun mikham az tarighe amuzeshgah azad varede memari besham.faghat ham eshghe tarrahi hastam.photoshope herfeE ham kar ikonam.benazare shoma mtunam ba in meyar too in reshte PshrafT dashte basham??mamnun misham javab beDd.ba tshakkor...

reza1470

عضو جدید
درخواست راهنمایی در مورد ایده

درخواست راهنمایی در مورد ایده

لطفا کمکم کنید تاایده مورد نظرم را پیدا کنم
برای درس طراحی معماری

sharlin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بله می تونی
من خودم رشته ام تجربی بود
اما الان دارم معماری داخلی می خونم
کارهم می کنم بسیار هم موفقم

شمام اگه پشتکار داشته باشی می تونی

(گل)

nastaran-20

عضو جدید
کاربر ممتاز
salam arz shod.man shoma ro nemishnasam shoma ham mano.ziad mozahem nemisham.rahnamaE mikhastam.man 16salame.hanuz az reshte computer faregh nashodam.tabestun mikham az tarighe amuzeshgah azad varede memari besham.faghat ham eshghe tarrahi hastam.photoshope herfeE ham kar ikonam.benazare shoma mtunam ba in meyar too in reshte PshrafT dashte basham??mamnun misham javab beDd.ba tshakkor...
آخر تونستید به جواب برسید یا نه؟
راستی از قوانین باشگاه فارسی تایپ کردن هست
امیدوارم شما هم یه طراح خوب بشید البته اگه واقعا عاشق این کار هستید

بانوی مهر

عضو جدید
سوال"تراز برای ورود به رشته معماری در دانشگاه خوب"

سوال"تراز برای ورود به رشته معماری در دانشگاه خوب"

برای ورود به رشته معماری واسه یه دانشگاه خوب تا چه رتبه و ترازی لازمه؟؟

DDDIQ

مدیر ارشد
دوست عزیزم لطفا از ارسال تاپیک مشابه در قسمتهای مختلف و غیر مرتبط خودداری کنید

سوالتون نامفهموم و نا مشخص هست!
منظورتون کنکور کاردانی به کارشناسی هست؟!(زیر اسمتون نوشتین مهندسی معماری)
یا کلن ورود اولیه به معماری !
ورود اولیه به رشته های مهندسی مربوط میشه به تالار دانشگاه ها
که البته با ورود هر سال تراز های دانشگاه ها متفاوت میشه دوست عزیزم که بهتر هست از سایت های که صرفا مربوط به کنکور و مشاوره هستن اطلاعات به روز تری کسب کنبد
راهنمای انتخاب رشته و دانشگاه

دانشگاه ها

ولی اگر در مقطع کاردانی و بالاتر در این قسمت
کارشناسی ناپیوسته ، ارشد و دکترای معماری

انوشه باشین

جوجه سرامیکی

عضو جدید
سوال

سوال

سلام به همگی.من یه سوال دارم.یکی به من گفته مهندسی مدیریت پروژه جزء مهندسی معماری هست.آیا این حرف درسته؟اگر هم درسته ممکنه کمکم کنید تا بهتر بشناسم.چون نه ضریباش رو میدونم نه منابعش رو.

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی.من یه سوال دارم.یکی به من گفته مهندسی مدیریت پروژه جزء مهندسی معماری هست.آیا این حرف درسته؟اگر هم درسته ممکنه کمکم کنید تا بهتر بشناسم.چون نه ضریباش رو میدونم نه منابعش رو.
مدیریت پروزه در دوره کارشناسی زیر شاخه معماری یا صنایع یا هیچ رشته دیگری نیست. ولی دروس مدیریت پروژه ترکیبی از دروس رشته ای عمران مدیریت و صنایع هست. از لینک زیر می توانید دروس ارائه شده برای کارشناسی این رشته در دانشگاه پیام نور رو دانلود کنید.
لینک

جوجه سرامیکی

عضو جدید
ممنون.اما یه سوالی که دارم اینه.پس برای کارشناسی ارشد که میخواهم این رشته را بخوانم تو دفترچه سراسری ندیدم.دانشگاه پیام نور هم از طریق سراسری ست،ندیدم.
خواهشا کمکم کنید.

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
این رشته ای که شما می فرمایید مربوط به کارشناسی ارشد هست و عنوان کاملش اینه: کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت و گویا از مجموعه مهندسی معماری هست.
منابع سوال ضرایب و نمونه سوالات رو از اینجا دانلود کنید

mamad 70i

عضو جدید
راهنمایی "آفتابگیرو آفتابشکن"

راهنمایی "آفتابگیرو آفتابشکن"

سلام .دوستان خوبین....من توی طرح 1 ، طراحی کتابخانه دارم ...در زمینی در اقلیم کوهستانی بروجرد...حالا توی این حجمم باید از آفتابگیر ها و آفتابشکن ها استفاده کنم و بادگیر ها رو توی چه ضلعی یا توی کردوم ضلع ساختمان باید استفاده کرد؟چطور بفهمم توی فضای باز چطور باید استفاده کنم ؟ کسی میتونه برام توضیح بده ؟بعدا توی قسمت دانشکده مجازی میزارم همه استفاده کنن...ممنونم از همتون

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
معماری معاصر جزیره قشم (کمک!!!)

معماری معاصر جزیره قشم (کمک!!!)

سلام. بچاها اگه مطلبی در مورد معماری معاصر جزیره قشم (منطقه ازاد تجاری قشم) دارین لطفا بزارین...
برای پروژه درس معماری معاصر میخوام.
پیشاپیش از همتون ممنونم....

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اين سازمان چي هست؟؟؟؟!!!!!!
ببین تو تهران یه سازمانی هست تو فرمانیه که نقشه های همه جارو کدی داره 25 تومن هم میگیره تا بده
اسمش هم سازمان GIS هستش فک میکنم احتمالا هر شهری یه سازمانی مثل این حتما داره دیگه برای گرفتن نقشه های کدی

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
رها جان میشه در مورد این دوتا توضیح بدی که در مورد چیه؟
relative humidity at 03 utc
relative humadity at 15 utc

raha

مدیر بازنشسته
سلام
رها جان میشه در مورد این دوتا توضیح بدی که در مورد چیه؟
relative humidity at 03 utc
relative humadity at 15 utc

مقدار رطوبت نسبی هست در ساعاتی که هوا بیشترین و کمترین رطوبت نسبی رو داره در طول روز
اگر آمار رو ملاحظه کنید میبینید که همیشه در ساعت 3 صبح بیشترین رطوبت نسبی و ساعت 3 بعدازظهر پائین ترین مقدار رطوبت نسبی رو داریم
یه داده ی دیگه هم هست که رطوبت نسبی در ساعت 9 رو نشون میده، مقدارش بین این دو قرار داره ؛ ولی واسه ترسیم نمودار بهش نیاز ندارید.

آخرین ویرایش:

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مقدار رطوبت نسبی هست در ساعاتی که هوا بیشترین و کمترین رطوبت نسبی رو داره در طول روز
اگر آمار رو ملاحظه کنید میبینید که همیشه در ساعت 3 صبح بیشترین رطوبت نسبی و ساعت 3 بعدازظهر پائین ترین مقدار رطوبت نسبی رو داریم
یه داده ی دیگه هم هست که رطوبت نسبی در ساعت 9 رو نشون میده، مقدارش بین این دو قرار داره ؛ ولی واسه ترسیم نمودار بهش نیاز ندارید.
رها جان پس max hmt داده های 3 صبح (relative humidity at 03 utc)در نظر بگیرم
و min hmt میشه داده های بعد از ظهر (relative humadity at 15 utc)???

raha

مدیر بازنشسته
آره. البته نیازی نیست شما در نظر بگیرید...
اگر به داده ها دقت کنید متوجه میشید خودتون که اصولا همینطوره!
نمودارتون اگر مربوط به یکی از شهرهای ایران هست باید تقریبا شبیه به نموداری بشه که عکسش رو واستون گذاشتم
یعنی واسه هر ماه یک نمودار درجه 2 با شیب منفی خواهید داشت نهایتا...
که براساس موقعیت قرارگیریشون نسبت به منطقه آسایش (ذوزنقه وسط نمودار) تحلیل میکنید نمودار رو!

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
e9z3a9b8zo22uychoq0.jpg
رها جان لطف میکنی راجبه این قسمت که مشخص کردم هم توضیح بدی و میشه بگی که این نمودار برای چند ساله؟
و من اگه بخوام 10 سال و بررسی کنم باید برای هر سالش یک نمودار جدا رسم کنم؟
سوال دیگه اینکه این خط چین های بنفش و منحنی های ابی و زرد چی هستن؟
ببخشید انقدر سوال پرسیدما
ممنون:redface:

آخرین ویرایش:

raha

مدیر بازنشسته
این نمودار الگی واسه روستای ابیانه ست از سال 1994 تا 2003
نه عزیزم شما میانگین میگیرید داده های اون چند سالی رو که میخواید بررسی کنید و همه رو یکجا ترسیم میکنید.

طبق چیزی که یادمه. این خطوط پیشنهادی برای تعدیل شرایط آب و هوایی اون محدوده های زمانی هست که دما و رطوبت خارج از منطقه آسایش قرار میگیره
بالای منطقه آسایش؛ اون خطوط آبی پررنگ دقیق یادم نیست اما «به گمانم» سرعت باد موثر بود ؛ برای زمانهایی که هوا گرمتر از 8-27 درجه ست ...
مثلا طبق نمودار اگه دما 30 درجه و رطوبت نسبی 40 درصد باشه.. ما نیاز به جریان هوا با سرعت 200 (کیلومتردر دقیقه؟) داریم تا بتونیم به شرایط آسایش برسیم!
خط چین های بنفش و زرد رو فراموش کردم چی بودن... فکر کنم تو کتاب اقای کسمایی باشه توضیحاتش!

imamin

عضو
"کمک..." طراحی دفترکار در جنگل با اقلیم معتدل و مرطوب

"کمک..." طراحی دفترکار در جنگل با اقلیم معتدل و مرطوب

سلام دوستان عزیز
من دانشجوی ترم2 هستم
برای درس مقدمات1 میخوام یه دفتر کار توی جنگلی در شمال کشور طراحی کنم
کسی میتونه این افتخار رو به من بده که بتونم از کمکش استفاده کنم.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
من دانشجوی ترم2 هستم
برای درس مقدمات1 میخوام یه دفتر کار توی جنگلی در شمال کشور طراحی کنم
کسی میتونه این افتخار رو به من بده که بتونم از کمکش استفاده کنم.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
مطالعات شما در دو حيطه است
1- اقليم و تاثير آن بر طراحيتون:به طور خلاصه ساختمان مورد طراحي بايد امكان كوران دو طرفه را داشته باشد
از فضاهاي كوچك بدون تهويه بايد دوري كنيد
مهمترين معضل جنگلهاي شمال رطوبت و بارندگي است
اگر استادتان موافقت كرد براي جلوگيري از نفوذ رطوبت از كف، زير ساختمان را پيلوت قراردهيد
در ضمن سقف براي هدايت آب باران و نيز عدم تجمع زطويت شيبدار باشد
دور ساختمان ايوان بگذاريد تا ضمن كمك به تهويه ديوارها از كج بارانها در امان باشند
ممكن است از استاد خود بشنويد كه درختان جلوي نزولات آسماني به ساختمان را بگيرند مي توانيد پاسخ دهيد كه يك الهام از معماري سنتي منطقه نيز است
براي اين بخش كتب (بررسي ابنيه سنتي -وحيد قباديان) و اقليم معماري كسمايي و طراحي اقليمي قباديان را پيشنهاد مي كنم
2- بخش دوم مطالعات شما در خصوص خود دفتر كار است عزيزم اين موضوع گسترده است زيرا نوع فعاليت مي تواند ليست فضاها را تغيير دهد اما اگر عنوان كلي را بخواهيد در نظر بگيريد مي توانيد از دفاتر اداري واقع در مجتمعهاي تجاري الهام بگيريد
همچنين در بعضي از شماره هاي مجله معماري به معرفي دفاتر كار بعضي از معماران پرداخته است
توجه به فضاهاي داخلي و طراحي و چيدمان مبلمان در دفاتر بسيار اهميت دارد

بالا