درخوست های مرتبط با: راهنمایی و نظرخواهی

esul

عضو جدید
راجع به مهندسی که بحث شد.متاسفانه کلمه engineering اصلا معنیش مهندسی نیست به فارسی.معنیش به موتور و اینجور چیزا مربوط میشه.ولی مهندسی(من از این کلمه خیلی بدم میاد) از هندسه میاد که کاملا به معماری مربوط می شه.پس بخوایم حساب کنیم با احترام به رشته های دیگه فقط معماری مهندسیه

• Like
واکنش ها: E110

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
شيت تحليل فضاي شهري

شيت تحليل فضاي شهري

بچه ها كسي نمونه شيت تحليل فضاي شهري نداره؟؟؟
ميشه اگه اينجا گذاشتين تو پروفايلم پيام بزارين؟

ممنوووووووووووووون:gol:

E110

عضو جدید
من تهران مرکز میخونم!اما میدونم وضع کل دانشگاههای دیگه اعم از ازاد و سراسری معماری چندان فرقی با هم نداره
اگه واقعا به طراحی(به خصوص طراحی خودرو که گفتی) علاقه داری به نظرم راجع طراحی صنعتی و گرافیک هم خوب تحقیق کن
در مورد مهندسی بودن معماری هم 2 تا موضوع وجود داره که بگیم مهندسیه ,دلیل لغویشو بخوای همونطور که گفتم مهندس یعنی کسی که هندسه میدونه و خوب میدونی که تو معماری هندسه اهمیت زیادی داره پس 100%مهندسیه اما موضوع دیگه ای که هست اینه که (تو ایران!) بقیه رشته ها در عین حال که مشخصه از معماری خوششون میاد چون ترکیبی از علم و هنره, بنا به یه سری خصومتای بی جا!!!!خیلییییییی علاقه دارن که بگن معماری مهندسی نیست و برای من یکی که به شخصه هیچ اهمیتی نداره که بقیه رشته ها تو(ایران) بهم بگن مهندسی یا نه
!!!

نه اصلا این طور نیست! شما نسبت به رشته معماری تعصب دارید به این خاطره... وگرنه دانشگاه های دولتی از زمین تا آسمون فرق داره. فرقی هم نمیکنه کدوم رشته باشه... البته اینکه آزاد تهران با شهرستان ها فرق داره قبول دارم. یه مثال بزنم برات. من پسرخالم کامپیوتر آزاد میخوند... باباش مرغداری داره... موقع امتحان که میشد دو سه تا شونه تخم مرغ می برد دیگه اون درس پاس بود! :دی اینجوریه... :(

حالا میشه بگید که چند درصد از واحدها عملیه؟

اگه میتونید درس ها رو هم در مقطع کارشناسی لیست کنید و واحدهاشونم بنویسید ببینم اصلا چی به چی هست....

ممنون میشم

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نفهمیدم که از کجای حرفم استنباط کردین که رو معماری تعصب دارم!!اگه خارج تحصیل میکردم مسلما تعصب داشتم روش اما دیگه تو ایرانی که معماری شده دکون دیگه تعصب چیو داشته باشم!!!راجع به دانشگاهم حالا شاید فلان دانشگاه از اون یکی یکم بهتر یا بدتر شه اما از اونجایی که اینجا ایرانه نفس همشون یه مدله دقیقا چون نظام اموزشی کلا مشکل داره و وجدان کاری تو هر 100 تا استاد شاید یکی داشته باشه این واقعیته

اینجام میتونید لیست درسا و عملی نظری بودنشو بینین
دروس دوره کارشناسی معماری

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/263161-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C

آخرین ویرایش:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه ها كسي نمونه شيت تحليل فضاي شهري نداره؟؟؟
ميشه اگه اينجا گذاشتين تو پروفايلم پيام بزارين؟

ممنوووووووووووووون:gol:

برا ما A3 بود شیتامون بعد اینجوری بود که مثلا اگه قرار بود میدون ونک رو تحلیل کنیم کلا میومدیم شیتمونو به 4قسمت از عرضش تقسیم میکردیم بعد نقشه میدون ونک رو بالا گوشه سمت راست میزاشتیم و توضیحات کار رو بالا کنار نقشه (اینا همه تو قسمت اول و بالای شیت بود)تو قسمت دوم شیت عکسای بناها رو که مثلا تو فلان خیابون میدون ونک بود رو به صورتی که عکسا از جلو باشه و نما رو نشون بده میزاشتیم(باید او ن خیابونی رو که تحلیل داری میکنی ساختموناشو اینا رو تو نقشه قسمت اول نشون بدی و برای بناهام شماره بزاری و تو نقشه نشونش بدی)تو قسمت سوم شیت ,عکس کف جلوی بناها رو میزاشتیم پایین هر بنا بعد تو قسمت چهارم شیت هم یا به صورت دستی یا با اتوکد کل اون بدنه شهری رو میکشیدیم و با خط ابی خط اسمانش رو میکشیدیم

E110

عضو جدید
ممنون دوست من
والا دانشگاه ما مکانیکش اصلا اینجوری نیست. الآن دو تا ساختمون مهندسی داره... البته معماری که خارج از دانشگاهه کنار رشته های هنره
میگن ساختمون بعدی که بسازن دانشکده مکانیکه... 16 یا 18 تا دکتر داره 20 تا که بشن مجوز دانشکده اختصاصی میدن... بچه های رشته های دیگه تعریف می کنند. میگن مثلا جزوه رو میخونی میری سر جلسه حد اقل نصف بیشترشو مینویسی. البته نمیگم که رشته های دیگه تعریفی نداره... برقش هم خوبه ولی مکانیک از ابتدای تاسیس دانشگاه بوده... فوقش که هست. دکتراشم قراره همین امسال بیارن. یکی می گفت مکانیک کاشان قوی تر از حتی صنعتی اصفهانه
قدیم دکترای جامدات خیلی خیلی خوبی داشت. الآن اکثرا رفتن خارج تدریس میکنند. فعلا سیالات قوی تر از جامداتشه... یعنی من جامدات بهتره برم دروس انتخابی سیالاتیا رو بگیرم... (هی از جامدات فاصله میگیریم میریم تو مایعات و... :( )

لیست دروس رو دیدم... شما الآن ترم چند هستید؟ میشه بگید چند درصدش کار عملیه؟ همون کشیدن و ترسیم و...

ریاضیات و آمار... آمارش چیه؟ ما مثلا ریاضی 1 و 2 و مهندسی داریم. میخوام ببینم آمارو پوشش میده یا نه
هندسه کاربردیش چیه؟ ما تو ریاضی 2 هندسه تحلیلی خوندیم.
مصالح ساختمانی چیه؟ موضوعش؟ رفته تو کجاها؟ خرپاها و...؟

اینجور که پیداست من 20 واحد دروس معماری رو گذروندم!!

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اگه طبق لیست دروس بخوام بگم حدودا از بین 144 واحد 68 واحد ایناش عملیه اما اونایی هم که ظاهرا نظریه اینجوریه که برای اکثرشون در عین حال که باید یه سری جزوه های تپل مپل رو خوند گاهی تا 2 تا3 تا حتی برای یدونش شد که 4 تا پروژه هم تحویل دادم
والله من نمیدونم ریا ضی و هندسه ای که شما گذروندین رو قبول مبکنن یا نه منم برادرم لیسانس عمران داره الان که داره معماری میخونه خب یه سری درساشو قبول کردن یه سری رو نه
در مورد مصالح ساختمانیم نمیدونم اما تو دانشگاه ما که دقیقا مصالح ساختمون رو یاد میدادن نه خر پا و اینارو
اینجور چیزا یه سری محاسبات داره که تو فلز و بتن و اینا یاد میدن معمولا

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
میشه بپرسم چی میخونی الان و ترم چندی؟
اینی که میگم نظر شخصیمه (به نظر من)اگه تو این رشته ای که هستی بیشترشو خوندی ادامه بدتش و تمومش کن بعد اگه خواستی برای ادامش یه رشته هنری بخون و حتما رو گرافیک و طراحی صنعتی و .... اینام تحقیق کن نه فقط معماری و اینکه به نظر منم کسی که ریاضی قویتری داشه باشه اصولش اینه که تو معماری موفق تر باشه البته 100% در کنار داشتن خلاقیت و اطلاعات بالا از هر چیزی

iman but bi iman

عضو جدید
میشه بپرسم چی میخونی الان و ترم چندی؟
اینی که میگم نظر شخصیمه (به نظر من)اگه تو این رشته ای که هستی بیشترشو خوندی ادامه بدتش و تمومش کن بعد اگه خواستی برای ادامش یه رشته هنری بخون و حتما رو گرافیک و طراحی صنعتی و .... اینام تحقیق کن نه فقط معماری و اینکه به نظر منم کسی که ریاضی قویتری داشه باشه اصولش اینه که تو معماری موفق تر باشه البته 100% در کنار داشتن خلاقیت و اطلاعات بالا از هر چیزی
اولا ممنون از جوابت
بعد اينكه الان سال چهارمم اما يه ترم حذف ترمو دو ترم مرخصي داشتم و الان رسما ترم يوم حسابداري هستم.بعد اينكه راجع به گرافيك حسابي تحقيق كردم هم درآمدش خيلي كمه هم خلاقيت واقعا بالايي ميخواد كه به نظرم از حل كردن سخت ترين مسايل ديفرانسيلم سخت تره پس به درد من نميخوره.
طراحي صنعتي هم كه بازار كار خيلي محدودي داره و تازه قبول شدنش تو دانشگاهم خيلي سخته.اما من مطمئنم كه يا پيام نور يا آزاد معماري قبول ميشم.در ضمن يه كلاساي آزاد براي طراحي صنعتي نشون كردم كه حتما همراه معماري توي اون شركت كنم.و اينم ميدونم كه معماري به طراحي صنعتي خيلي كمك ميكنه.
و اينم بگم كه حاضر نيستم حتي يه لحظه سر شغل حسابداري برم.
حالا با توجه به همه اينا نظرت چيه؟فردا برم براي انصراف؟جدي ميگما

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توی معماری باید هر دوشو داشته باشی یعنی اگه یکی نباشه یه جایی از کار میلنگه. ولی خلاقیت حرف اول رو میزنه. یه طرح خوب و خلاقم طرحیه که بتونی روش اجراشم رو خودت در بیاری و تعیین کنی ،که این قسمتش یه خورده ریاضی میشه یعنی خودتو بجای عمرانه بزاری تا قبل از این که یه مهندس سازه بهت گیر بده که این چه طرحیه و نمیشه اجرا بشه و.... خودت راه حلشو بدی. در مورد شما هم از چیزایی که خودتون گفتید فکر میکنم تغییر رشته بدید چون اگه علاقه باشه با خیلی از چیزا میتونی کنار بیایی

• Like
واکنش ها: raha

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اولا ممنون از جوابت
بعد اينكه الان سال چهارمم اما يه ترم حذف ترمو دو ترم مرخصي داشتم و الان رسما ترم يوم حسابداري هستم.بعد اينكه راجع به گرافيك حسابي تحقيق كردم هم درآمدش خيلي كمه هم خلاقيت واقعا بالايي ميخواد كه به نظرم از حل كردن سخت ترين مسايل ديفرانسيلم سخت تره پس به درد من نميخوره.
طراحي صنعتي هم كه بازار كار خيلي محدودي داره و تازه قبول شدنش تو دانشگاهم خيلي سخته.اما من مطمئنم كه يا پيام نور يا آزاد معماري قبول ميشم.در ضمن يه كلاساي آزاد براي طراحي صنعتي نشون كردم كه حتما همراه معماري توي اون شركت كنم.و اينم ميدونم كه معماري به طراحي صنعتي خيلي كمك ميكنه.
و اينم بگم كه حاضر نيستم حتي يه لحظه سر شغل حسابداري برم.
حالا با توجه به همه اينا نظرت چيه؟فردا برم براي انصراف؟جدي ميگما
والله نمیتونم نه من نه کس دیگه قاطع بهت بگه برو انصراف بده چون اونوقت داره با زندگیت بازی میکنه اما (باز این نظر شخصیه منه)که معماری حتی خیلیییی بیشتر از گرافیک خلاقیت لازم داره چون کلی ضوابط دست و پا گیرم هستن که باید در عین حل اونا خلاقیتتم اعمال کنی تو کار در صورتی که تو گرافیک و بقیه رشته های هنریی خیلیی دستت بازتره تو همه چی
بازم چون من هنوز خودم وارد بازار معماری نشدم و دانشجوام نمیتونم قاطع بگم اما فک نکنم بازار معماریم همچین خوب باشه مگه اینکه پارتی داشته باشی یا بساز بفروش بشی!!!

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والله نمیتونم نه من نه کس دیگه قاطع بهت بگه برو انصراف بده چون اونوقت داره با زندگیت بازی میکنه اما (باز این نظر شخصیه منه)که معماری حتی خیلیییی بیشتر از گرافیک خلاقیت لازم داره چون کلی ضوابط دست و پا گیرم هستن که باید در عین حل اونا خلاقیتتم اعمال کنی تو کار در صورتی که تو گرافیک و بقیه رشته های هنریی خیلیی دستت بازتره تو همه چی
بازم چون من هنوز خودم وارد بازار معماری نشدم و دانشجوام نمیتونم قاطع بگم اما فک نکنم بازار معماریم همچین خوب باشه مگه اینکه پارتی داشته باشی یا بساز بفروش بشی!!!

کاملا با نظرتون موافقم

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
رها جون ایستگاه کلیماتولوژی با سینوپتیک چه فرقی با هم دارن

E110

عضو جدید
برادر شمام تغییر رشته داده؟

شما بی زحمت یه کاری بکنید...
سرفصل های این دروسی که گفتم رو بذارید اینجا ببینم چجوریه

ممنون

masood777

عضو جدید
سوالات کنکور ارشد معماری دانشگاه آزاد اسلامی سال های گذشته

سوالات کنکور ارشد معماری دانشگاه آزاد اسلامی سال های گذشته

سوالات کنکور ارشد معماری دانشگاه آزاد اسلامی سال های گذشته رو میخوام کدوم کتاب راهیان ارشد فقط سوالای آزاد رو داره؟

کتاب دیگه هم هست بگین.اگه یجا خرید پستی داشته باشه بهتره چون من شهرستانم توروخدا زودتر کمک کنین

...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

urmo

کاربر فعال
کتاب ساسان مردادی رو بگیر از سال 81 تا 87 آزاد و سراسری رو داره

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
برادر شمام تغییر رشته داده؟

شما بی زحمت یه کاری بکنید...
سرفصل های این دروسی که گفتم رو بذارید اینجا ببینم چجوریه

ممنون
بله اما برادرم انصراف نداد عمران رو تموم کرد و بعد الان داره معماری میخونه
یه چیزه عالی پیدا کردم که جواب همه سوالات توشه (البته اینم بگم که 60 یا 70% این سرفصلهایی که میبینی معمولا به دلیل هردنبیل بودن همه دانشگاهای ایران در حد شعار باقی میمونه و عمرااااا بهت درس نمیدن )
http://www.iausep.com/Silabes/73108.pdf

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
:huh::wallbash:

زحمت کشیدی ووووووووواقعا
مسلمه که زحمت کشیدم چون خیلی واضح و صریح توضیح دادم که شیت تحلیل فضای شهری باید چطور باشه و انقدرام پیچیده نبود که قابل فهم نباشه!!لطف کنید احترام بقیه رو نگه دارید و شما زحمت بکشید اگه نمونه ای دارید اینجا قرار بدید در غیر این صورت لطفا تاپیک رو با اسپم بیربط پر نکنید

E110

عضو جدید
دستت درد نکنه دوست من
این برای آشنایی با رشته معماری خوبه
ولی من میخواستم بفهمم که چه میزان از دروس با مکانیک یکیه... یعنی میخواستم ببینم دروس پایه سرفصلهاشون چیه... اگه بخوام تغییر رشته بدم باید از صفر شروع کنم یا نه...

برادر گرامی یعنی بعد از کارشناسی عمران کارشناسی معماری گرفتن؟ چرا؟ چرا ارشد ادامه ندادند؟

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دستت درد نکنه دوست من
این برای آشنایی با رشته معماری خوبه
ولی من میخواستم بفهمم که چه میزان از دروس با مکانیک یکیه... یعنی میخواستم ببینم دروس پایه سرفصلهاشون چیه... اگه بخوام تغییر رشته بدم باید از صفر شروع کنم یا نه...

برادر گرامی یعنی بعد از کارشناسی عمران کارشناسی معماری گرفتن؟ چرا؟ چرا ارشد ادامه ندادند؟
خب اگه متنشو بخونین کاملا توضییح داده هر درس چه جوریه و میتونید متوجه شید که با مکانیک کجاهاش مشترکه البته فک میکنم مسلما یه سری واحد هاتونو قبول میکنن اما نه تعداد زیادیشو یه کمیشو بازم اما خودتون که به مکانیک و دروسش اشنایید اون متنی که دادمو کامل بخونید متوجه میشین کجاهاش تشابه داره
والله نمیدونم باید بپرسم چرا این کارو کرد اما البته منم فک میکنم بهترین کار اینه که از همون کارشناسی شروع به خوندن کنه کسی که میخواد معماری بخونه چون مثلا من به عنوان کسی که جدا سعیمو برای همه درسام میکنم و معدلم تقریبا 18اما نه از اون18 که با خرید پروژه اماده و چاپلوسی استادا به دست اومده باشه فک میکنم هنوز جدا هیچی نمیدونمو فقط با معماری اشنا شذم و جدا حاضرم برم یه کشور دیگه از اول شروع کنم خوندنشو بدون پشیمونی مگه این که قصد فقط مدرک گرایی باشه که اونوقت خب بهتره برای کارشناسی ارشد اقدام کرد(البته این فقط نظر منه)

ali.memar

عضو جدید
بادرود فراوان
معماري وصف ناپذيره نميتوني نميخوام به كسي توحين كنم ولي حتي اگه فلان مدركشم داشته باشي و از اصل معماري بي خبر به قول دوستمون ميشي بساز بفروش البته معني ديگش بساز بندازه.
ميخوام يه كمي باهات رك صحبت كنم چون دقيقا منم دانشجوي همون شهريم كه شما هستي و ازقرض چندتايي دوست مكانيك تو خوابگاه دارم ولي اينجور كه شما مي نالي ،نمي نالند.البته اگه بگم آزاد مي خونم ميگي سطح آزاد با دولتي فرق داره ولي بهت بگم كه كلا هرچي دانشگاه تو كاشانه بدليل يسرس مسائل بايد تراز علميش بالا باشه.
شايد محيط دانشگاهيت باعث اين دل زدگيت شده نه رشته ات. شايد اگه محيط يكم نرم تر بود برات بهتر بود
ولي بدون كه اگه بخاطر درس آمدي بايد حاشيه ات رو كم كني تا بيشتر به اصل كار برسي.
اگه در مورد معماري حرفي نمي زنم بخاطر اينه كه تو مشكلت از چيزو جاي ديگس.
معماري كلا تو همه دانشگاهها محيط بسيار نرمي داره و شايد يكي از دلايل انتخاب اين رشته برا برخي از دوستان مسائل حاشيه اش.
من 26 سالم و خدمتمو گذروندم و يه فعاليتيم با شهرداري دارم.نميدونم چند سالت ولي اين دورانو جوري گذروندم كه الان فقط مي خوام درس بخاطر بالا رفتن تراز علميم بخونم چون علاقه وافري به معماري دارم
پس هدفم از درسو دانشگاه مشخصه.البته ناگفته نمونه عضو باشگاه پ‍ژوهشي دانشگاهم هستم.
پس بشين ببين هدفت از درس و دانشگاه چيه؟بخاطر چي ميخواي مدرك بگيري؟گيرم كه مدركيم گرفتي كه چي؟دوست غزيزم اينو بدون كه اگه مدركو برا كارش ميخواي ول متلي چون ديگه دوره مدرك سالاري گذشت الان ازت كار ميخواند.
پس برو خدارو شكر كن كه بقول خودت سختگيريش زياده و اگه دوستاي آزادت بودن نمي تونستند.
شايد منظور اين حرفمو الان متوجه نشي ولي قول بهت ميدم روزي بهش ميرسي.
خوب فكراتو بكن و اگه متوجه شدي گيرت كجاست و بازهم خواستي تغيير رشته بخاطر رشته بدي يه برنامه ريزي بكن تا از نزديك با معماري و دانشجواش و .... آشنات كنم البته اميدوارم بعداز شنيدن حرفاشو ن دوباره نظرت بر نگرده.
از مصاحبت با شما خرسند شدم.
اميدوارم شادو پيروز و سربلند باشي.:gol::)

• Like
واکنش ها: E110

E110

عضو جدید
سلام دوست من
از اینکه نظر دادی ازت تشکر میکنم
اول بگم که هرچی رک صحبت کنید من بیشتر استقبال میکنم چون خودمم آدم رکی هستم البته تا جایی که بی احترامی نشه
دوست من، من درس رو به خاطر مدرک نمیخونم. به هیچ عنوان. کلا از آدم هایی هم که این طرز فکرو دارند خوشم نمیاد چون احساس میکنم اگه به دنبال مدرکن بهتر که نیان دانشگاه و اجازه بدن کسی که واقعا علاقه داره بیاد
ببین دوست من نالیدن من به خاطر علاقه هست. تابلوئه که "ان مع العسر یسرا" ولی اگه علاقه در کنارش باشه این سختی به چشم نمیاد و حتی لذت بخش هم هست. من رفیقهایی دارم که میگن کیف میکنیم وقتی میشینیم مسائل مثلا طراحی رو حل میکنیم.
ببینید من اول تاپیک هم گفتم. من از مکانیک بدم نمیومد ولی معماری رو بیشتر دوست داشتم و مکانیک رو ترجیح دادم (مهمترین مساله بازار کاره). الآن که اومدم مکانیک و آشنایی بیشتری پیدا کردم می بینم تعداد درس هایی که من دوست دارم از این رشته فقط 30% درس ها هست. یعنی منم کیف میکنم بشینم مسائل مثلا مقاومت رو حل کنم. ولی به شدت از درس های سیالاتی متنفرم ولی تو دانشگاه اینجوری نیست که بگی اگه جامداتی سیالات کم اهمیت میشه. اتفاقا الآن سیالات دانشگاه قوی تر از جامداتش شده چون اغلب دکترای مهم و با سواد جامدات از دانشگاه رفتن بیرون. مثلا پیشنهاد میشه که دروس انتخابی رو از سیالات انتخاب کنی... که این یعنی تعداد درسهای مورد علاقه میشه کمتر از 20%

الغرض همین امشب فرصت شد با دوستانم برم یه جایی تنیس بازی کنیم. دو ساعت که گذشت با وجود خستگی ای که داشتم ولی باز علاقمند به ادامش بودم. (متاسفانه احساسی که تو این سال ها خیلی کم داشتم. کوچیک که بودم یه لحظه هم نبود که بخوام احساس بدی نسبت به موقعیت داشته باشم) ولی من تو دانشگاه مثلا وقتی سر یه کلاس مثل ترمودینامیک، سیالات یا... میشینم همش نگاهم به ساعته که کی تموم میشه... یعنی دارم تحمل میکنم. چند شب پیش بود مستقیم به یکی گفتم من این دو ساله نقش بازی میکردم که مکانیک رو دوست دارم (در کل)... کلا رشته خشکیه و طراوت نداره. به همون اندازش هم دانشجواش بی طراوت اند. من موقع انتخاب رشته اول جامدات رو زده بودم بعد برق و بعد سیالات! حتی سیالات هم به شرطی که تغییر گرایش بدم

هر چی میرم جلو با درس هایی روبرو میشم که هی خرده طراوتی هم که داره کم میشه... من آدم اینجوری نیستم اصلا. مثلا خیلی به خصوصیاتی مثل زیبایی اهمیت میدم حالا هرجا و هر موضوعی که میخواد باشه. تو همه جای زندگیم هنر حرف اول رو میزده...
دو سه تا گردش رفتیم با دوستان... فقط یه عده که طراوت بیشتری داشتند باعث شدن که از اون گردش لذت ببرم. وگرنه اصلا از دیدن چهره اون درس خون های واقعی که اومده بودند خسته میشدم. آره محیط دانشگاه هم بی تاثیر نبوده. ما تو دبیرستان که بودیم (دبیرستان دولتی بودیم و نه غیر انفاعی و یا...) اصلا نمیخواستیم ساعت بگذره... الآن اصلا اینجوری نیست. تعریفهایی از دانشگاه میکردن که فلانه و... ولی الآن که اومدم دیدم اصلا اینجوری نیست. حالا شاید این دانشگاه اینجوری باشه. ولی دیدم که رشته های دیگه خیلی بهترن. رابطه دانشجوها طراوتشون. مکانیکیا خیلی خشکن!! خیلی!
قدیما حداقل روزی نیم ساعت میخندیدیم! الآن اگه روزی 5 دقیقه بخندم اونم بیشترش تو نته! و یا دوستانی که شاید تو دانشگاه ببینم و مثل خودم باشند
پیش یه عده نشسته بودم... معدلشون 16 یکی هم 18 بود. (درس خون) میدونی موضوع خنده اینا چی بود؟! نمیدونم مثلا من فلان درسو با فلان درس تو یه روز امتحان داشتم و کلی به فلاکت افتادم و...!!!!! که من خندیدم بهشون گفتم خنده من از این بود که شما راجع به این چیزا حرف میزنید و میخندید!!

در مورد دانشگاه آزاد نمیخوام صحبت کنم. چون متنی که نوشتم خیلی شد! بگم که حین متن داشتم جواب دوستان دیگه رو میدادم نفهمیدم اینقدر شد! فقط یه مثال بزنم...
تو مکانیک این دروس پشت سر هم اند: استاتیک / مقاومت 1 / مقاومت 2 / طراحی 1 / طراحی 2 ... یعنی به هیچ عنوان نمیشه اگه قبلی رو بلد نباشی بتونی بعدی رو بفهمی.... یکی تعریف میکرد تو دانشگاه آزاد همین کاشان یکی مقاومت 2 و طراحی 1 رو هم نیاز کرده و تو یه ترم داره میگذرونه!! دانشگاه آزاد خوب بود. کی؟ 10 سال پیش.

الکی تصمیم نمیگیرم. میخوام برم دانشگاه معماری هنر ببینم اونجا چجوریه جوش و اگه بتونم میرم سر دو سه تا کلاسشم میشینم
زود تصمیم نمیگریم. البته تصمیم برای تغییر رشته بستگی به یه موضوع دیگه هم داره............ که دیگه بی خیال

peyman_bestarchi

عضو جدید
درخواست راهنمایی - نامی فراتر از مکان های امروزی

درخواست راهنمایی - نامی فراتر از مکان های امروزی

نامی فراتر از مکان های امروزی مثل ویلا بیمارستان .....
مثل تجلی گاه انسان و خدا
ممنون میشم اگه یک همچین نامی بگید

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مثلا ميعادگاه ساكنان علم خاكي:surprised::surprised::eek::eek::eek::surprised::biggrin::biggrin::biggrin:
واسه چچه درسي اينو خواستن دوست عزيز؟

baiaz

عضو جدید
درخواست راهنمایی - ترکیب اشکال هندسی

درخواست راهنمایی - ترکیب اشکال هندسی

سلام دوستان.برای درس بیان معماری2استادمون گفته چندشکل هندسی رو باهم ترکیب کنیم.اگه کمکم کنید ممنون می شم.:smile:

reza1470

عضو جدید
سلام کار ساده ای است
ترکیبی از مثلث ، دایره ، مربع یا مستطیل
این سه شکل را باهم ترکیب کن

پیوست ها

• 0.jpg
    0.jpg
    15.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا