درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

ihih_jimbo

عضو جدید
سلام به مهندسان شیمی
یه مقاله راجب تولید Ethanol,2-tert-butoxy یا ETB میخواستم.........اگه توی مقاله PFD واحد و شرایط عملیاتی هم باشه ممنون میشم..............مرسی;)

mohandes-87

عضو جدید
خب اگه درسات راحته خیلی خوبه ولی من ترم بعد و بعدش هم واحد دارم راستش نمیدونم خودت پارسال شرکت کردی؟

نه ولی خیلی تعریفشوشنیدم ازازمونای پارسه که استانداردتره چون پارسه یه باربیجهت اسون میگیره یه باربیجهت سخت ادم نمیتونه درست خوشومحک بزنه .اگه میخوای ازمهرشروع میشه فکرکنم ازمون اولش 28مهرباشه یک سوم مطالب کل هست باهم شرکت کنیم وبریم جلو

alikaka22

عضو جدید
اقا یکی واسه رضای خدام که شده جواب مارو بده

دوستان عزیز که ترمو 2 پاس کردید حتما میدونید دیگه

اینک لینک رو ببینید

http://up.vatandownload.com/images/wkeaxhgf2ei6ywj1xi.jpg

حل این معادله که تغییرات انتالپی هست چجوریه؟با چه ماشین حسابی میشه؟؟ یکی هست راهنمایی کنه؟؟ممنون میشم

معتمدد

عضو جدید
نه ولی خیلی تعریفشوشنیدم ازازمونای پارسه که استانداردتره چون پارسه یه باربیجهت اسون میگیره یه باربیجهت سخت ادم نمیتونه درست خوشومحک بزنه .اگه میخوای ازمهرشروع میشه فکرکنم ازمون اولش 28مهرباشه یک سوم مطالب کل هست باهم شرکت کنیم وبریم جلو
آزموناش روز جمعه؟

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز
این کتابو میخوام:

Fundamentals of Natural Gas Processing (Dekker Mechanical Engineering)
By Arthur J. Kidnay, William R. Parrish

Publisher: CRC
Number Of Pages: 464
Publication Date: 2006-06-21
ISBN-10 / ASIN: 0849334063
ISBN-13 / EAN: 9780849334061
Binding: Hardcover

Download

khodaparasti

عضو جدید
ASTM يكي از مراجع معتبر تدوين استاندارد به شمار مي رود كه در سال 1898 ميلادي تاسيس شده است. ASTM كوتاه شده عبارت American Society for Testing and Materials است. اولين كتاب كامل استانداردهاي ASTM در سال 1915 چاپ شد.

استاندارد ASTM در حالت كلي در برگيرنده 15 فصل و 77 بخش به قرار زير است:

فصل اول : مشتمل بر هشت بخش پيرامون محصولات آهني و فولادي
فصل دوم : مشتمل بر پنج بخش پيرامون محصولات فلزي غير آهني
فصل سوم : مشتمل بر شش بخش در حوزه روشهاي آزمون فلزات و دستورالعمل هاي تحليلي
فصل چهارم : مشتمل بر سیزده بخش درباره مصالح ساختمانی
فصل پنجم : مشتمل بر شش بخش شامل فرآورده هاي نفتي، روانکارها، سوختهاي فسيلي
فصل ششم : مشتمل بر چهار بخش رنگها و پوشش ها
فصل هفتم : مشتمل بر دو بخش در برگيرنده اطلاعات منسوجات
فصل هشتم : مشتمل بر چهار بخش در برگيرنده اطلاعات پلاستيكها
فصل نهم : مشتمل بر دو بخش در مورد اطلاعات لاستيكها و انواع آنها
فصل دهم : مشتمل بر چهار بخش در برگيرنده اطلاعات عایقهای الكتريكي و مباحث الكترونيك
فصل يازدهم : مشتمل بر شش بخش اطلاعات تكنولوژي آبي و مسایل محيطي
فصل دوازدهم : مشتمل بر دو بخش پيرامون انرژي هسته اي، انرژي خورشيدي و انرژی زمین گرمایی
فصل سيزدهم : مشتمل بر دو بخش پيرامون ابزارهاي پزشكي
فصل چهاردهم : مشتمل بر چهار بخش روشهاي كلي و ابزارهاي اندازه گيري
فصل پانزدهم : مشتمل بر نه بخش در حوزه ويژگيهاي محصولات عمومی

در ضمن فصل 00 آن هم به نمایه (Index) اختصاص دارد.
با توجه به اين كه استاندارد ASTM استانداردي رايج در صنعت است لازم است نگاهي كلي به اين استاندارد داشته باشيم .
[h=3]چند نكته درباره استاندارد ASTM[/h]هريك از استانداردهاي ASTM با تركيبي از حروف و شماره‌ها معرفي مي‌شوند كه هر كدام از اين حروف و شماره‌ها اطلاعاتي را درباره آن استاندارد در اختيار ما قرار مي دهند.

ذكر اين نكته لازم است كه اگر از حرف M پس از شماره استاندارد استفاده شده باشد ، نشان دهنده تغيير سيستم استاندارد از سيستم اينچي به متريك است مانند: ASTM F 606M-01 .در برخي موارد هم ممكن است حروف d, c, b, a دیده شوند كه مربوط به ترتيب بازنگري‌ها و اصلاحات انجام شده برروي آن سند در همان سال مي‌باشد مثلا 99a نشان‌دهنده دومين بازنگري در سال 99، 99b سومين بازنگري در سال 1999 و الي آخر مي‌باشد. براي استانداردهايي كه در اين بازنگري‌ها بدون هيچ تغييري به تصويب مي‌رسند، سال اين تصويب مجدد را در پرانتز نشان مي‌دهند مثلا (2004). اگر از اپسيلون به‌صورت superscriptاستفاده شده باشد نشانگر تغييرات editorial بر روي آخرين بازنگري يا تصويب مجدد آن سند است ε1 براي اولين تغيير و الي آخر. بعنوان مثال: A 144-90(2003)ε1 . براي كامل‌تر شدن نكات مربوط به شناسايي شماره استاندارد ASTM ، گروه‌بندي موضوعات اين استاندارد در زير آورده شده است:
A ferrous metals; B nonferrous metals; C cementitious, ceramic, concrete, and masonry materials; D miscellaneous materials; E miscellaneous subjects;
F materials for specific applications; G corrosion, deterioration, and degradation of materials; ES emergency standards; P proposals; PS provisional standards

پایدار باشید

azadehkind1

عضو جدید

پیوست ها

• azadeh.PDF
    543.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

azadehkind1

عضو جدید
اي بابا...حواسم نبود يكي ديگه جواب داد....بهرحال اشكال نداره!ببين چقدر طرفدار داري

azadehkind1

عضو جدید
سلام به مهندسان شیمی
یه مقاله راجب تولید Ethanol,2-tert-butoxy یا ETB میخواستم.........اگه توی مقاله PFD واحد و شرایط عملیاتی هم باشه ممنون میشم..............مرسی;)

اين چه امضاييه؟اول بختطر امضات نميخاستم مقالت دربيارم...ولي پشيمون شدم:razz:
بفرما...اينم 8تا مقاله

مشاهده پیوست azadeh.rar

alireza_hadi

عضو جدید
من امسال کنکور دادم . از نظر من پارسه خیلی خوب بود هم از نظر برنامه ریزی هم سوالات . اتفاقا اینکه یبار سخته یبار آسون یه مزیته که خودتو عادت بدی با همه ی شرایط . خود کنکور هم همین طوره یه سال سخت و یه سال آسون البته درس به درس اینطوره مثلا سیالات امسال سخت بود پارسال جرم وحشتناک بود. در ضمن با اینکه پارسه گاهی سخت بود کاهی آسون رتبه ی من همیشه تو یه حدود بود که نشون میده محک خوبی هم هست. راستی بجه هابرای رتبه کنکورمون دعا کنین. ممنون

yalda azizi

عضو جدید
سلام دوستان،موضوع سمینارم تک سلولی (single cell)کسی چیزی داره برام بذاره خیلی فوریه مرسی :(

معتمدد

عضو جدید
به چشم انشاالله به اندازه تلاشت نتیجه بگیری
نمیدونم بین سنجش تکمیلی و پارسه باید کدومو انتخاب کرد لطفا بیشتر راهنمایی کنید

mohandes-87

عضو جدید
به چشم انشاالله به اندازه تلاشت نتیجه بگیری
نمیدونم بین سنجش تکمیلی و پارسه باید کدومو انتخاب کرد لطفا بیشتر راهنمایی کنید
راستشوبخوای من تاحالاهیچ کدوموتجربه نکردم ولی ازدوستام شنیدم که ازمونای پارسه استانداردنیست یعنی میزان سختی واسونی ازمونها منظم نیست وممکنه یه ازمون اونقدرسخت باشه که روحیتو ازدست بدی ویه ازمون اونقدرراحت باشه که نتونی نقطه ضعفاتوپیداکنی ولی سنجش رولااقل واسه کنکوریه بارتجربه کردیم ومن فکرمیکنم که این بهترباشه

معتمدد

عضو جدید
راستشوبخوای من تاحالاهیچ کدوموتجربه نکردم ولی ازدوستام شنیدم که ازمونای پارسه استانداردنیست یعنی میزان سختی واسونی ازمونها منظم نیست وممکنه یه ازمون اونقدرسخت باشه که روحیتو ازدست بدی ویه ازمون اونقدرراحت باشه که نتونی نقطه ضعفاتوپیداکنی ولی سنجش رولااقل واسه کنکوریه بارتجربه کردیم ومن فکرمیکنم که این بهترباشه
از دوستاتون کسی سنجش شرکت کرده؟

alireza_hadi

عضو جدید
من از برنامه ریزی پارسه واقعا راضی بودم جوری بود که درسارو سر موقع تموم کردم و مرور کردم . بچه ها از همه مهم تر جامعه آماری بالاس تو کنکور آزمایشی . پارسه هر آزمون 1200 نفر م.شیمی بودن که خیلی خوبه بخاطر این تعداد زیاد پارسه تو دانشگاه امیرکبیر برگزار میکرد اما اکثر موسسه ها تو خود آموزشگاهشون برگزار میکنن دیگه خودتون قضاوت کنین . البته ببینید شرایطتون با چه آزمونی مطابقت داره.

معتمدد

عضو جدید
من نمیدونم جامعه آماری بالا یا پایین برای یه موسسه چه ربطی به سوالای کنکور داره!!!!! مهم خود سوالای آزمون!
هر چه قدر آزمون های آزمایشی به سوالای کنکورهای (بهتر بگیم به کتابای مرجع)نزدیک باشه بهتره
ولی راجب به سنجش تکمیلی بگم که اگه واقعا کیفیت جزوه هاش و آزموناش خوب باشه باید از پارسه بهتر باشه

mohandes-87

عضو جدید
من نمیدونم جامعه آماری بالا یا پایین برای یه موسسه چه ربطی به سوالای کنکور داره!!!!! مهم خود سوالای آزمون!
هر چه قدر آزمون های آزمایشی به سوالای کنکورهای (بهتر بگیم به کتابای مرجع)نزدیک باشه بهتره
ولی راجب به سنجش تکمیلی بگم که اگه واقعا کیفیت جزوه هاش و آزموناش خوب باشه باید از پارسه بهتر باشه

من که مرحله اول ازمون سنجش روشرکت میکنم اگه خوشم اومدبقیه روهم ثبت نام میکنم

ihih_jimbo

عضو جدید
سلام خدمت گل تمام بچه ها:D
کسب از بچه ها هندبوکی به نام
Incyclopedia of chemical process
Kirck-ottmer
داره................البته ممکنه که غلط املاییم داشته باشم:D...اگه کسی دارش ممنون میشم بزارش واسم;)

بالا