درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

snow berry

مدیر بازنشسته
با سلام من به مقالات زیر احتیاج دارم ، ممنون میشم برام بزارین.
1. Fe(II/III) adsorption onto styrene/divinyl benzene based polymers
G. Ahmetli1,*, E. Tarlan2 Journal of Applied Polymer Science
Volume 104, Issue 4, pages 2696–2703, 15 May 2007
2. Highly efficient removal of heavy metals by polymer-supported nanosized hydrated Fe(III) oxides: behavior and XPS study.
Pan B, Qiu H, Pan B, Nie G, Xiao L, Lv L, Zhang W, Zhang Q, Zheng S.
2010 Feb;44(3):815-24. Epub 2009 Oct 28.
3. Batch and fixed-bed column techniques for removal of Cu(II) and Fe(III) using carbohydrate natural polymer modified complexing agents
AHMAD Salwa A (1)
Carbohydrate polymers ,2011, vol. 83, no4, pp. 1470-1478 [9 page(s) (article)] (3/4 p.)
4. Polymer-Enhanced Crossflow Filtration for Removal of Fe(III), Cu(II), and Cd(II) Ions from Dilute Aqueous Solutions
Cemal Çifci; Oya Şanlı
Separation Science and Technology, 1520-5754, Volume 44, Issue 8, 2009, Pages 1722 – 1736

با سلام
اگه ممكن به مقاله اينجانب دسترسي بدهيد از springer link
Journal of Mathematical Chemistry
Volume 38, Number 4, 541-564, DOI: 10.1007/s10910-005-6907-1

On Transfer Function Formalism for Chemical Reactor Monitoring by Continuous Flow Techniques

A. Abad, S. C. Cardona, J. I. Torregrosa, F. López and

با اجازه از مدیران مربوطه باید تذکر دهم که:

دوستان گرامی بنا به صلاحدید مدیران در این تالار به درخواست مقالات لاتین رسیدگی نمی شود.
درخواستتان را در تاپیک مربوطه در این تالار و یا در تالار پسوردهای دانشگاهی مطرح نمایید تا تقدیمتان شود.

milad835

عضو جدید
اهن فروشی هم پر درامده اما دست کم 300-400 میلیون سرمایه میخوادوجالب اینجاست اکثر شغل های پر درامد نیازی به سواد انچنانی نداره باید از فکر استفاده کرد

msmshavi

عضو جدید
امونیوم سولفات

امونیوم سولفات

سلام به همه ی بچه های گل
فرایند تولید امونیوم سولفات را و یه سری مطلب مرتبط میخواستم

*Afash*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی بچه های گل
فرایند تولید امونیوم سولفات را و یه سری مطلب مرتبط میخواستم

سلام
تو لینک زیر یه PDF برات آپلود کردم، دانلود کن:

Ammonium Sulfate

دوتا لینک مفید دیگه هم هست که یه سری بهشون بزنی بد نیست:

لینک 1

لینک 2

انشالله که به دردت بخوره.
موفق باشی
یا علی

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
اهن فروشی هم پر درامده اما دست کم 300-400 میلیون سرمایه میخوادوجالب اینجاست اکثر شغل های پر درامد نیازی به سواد انچنانی نداره باید از فکر استفاده کرد

بله البته پر درآمدترین شغل فکر کنم کلاه برداری باشه، که میتونه گاهی روزی چندین میلیون درآمد داشته باشه، اما تو کارای درست و نون حلال ،اینکه واسه خودت کار کنی معمولا در آمد خوبی داری که اونم یه سرمایه اولیه میخواد.
اما درس خوندن شاید مطمئن ترین راه باشه.

milad835

عضو جدید
بله البته پر درآمدترین شغل فکر کنم کلاه برداری باشه، که میتونه گاهی روزی چندین میلیون درآمد داشته باشه، اما تو کارای درست و نون حلال ،اینکه واسه خودت کار کنی معمولا در آمد خوبی داری که اونم یه سرمایه اولیه میخواد.
اما درس خوندن شاید مطمئن ترین راه باشه.
اما سرمایه ای که واسه درس باید گذاشت عمر ادمه که واقعا گرونه

mohamaddjasd

عضو جدید
سلام
مقاله در مورد کاتالیست مولبید یا نیکل بر واحد هیدروکراکینگ می خواستم .

maede_chem

عضو جدید
دو سوال در مورد ترمودینامیک 1:
1-یک نفر برای افزایش بازده یک نیروگاه،پیشنهاد می کند که با کمک یک پمپ حرارتی،حرارت را از منبع انرژی بگیریم وبا افزایش دمای ان توسط پمپ،به نیروگاه وارد نماییم.نظر شما در مورد این پیشنهاد چیست؟

2-سه موتور کارنورا در نظر بگیرید که اولی بین درجه حرارت Th و Ti،دومی بین Ti و Tc و سومی بین Th و Tc کار میکند.رابطه بین راندمان حرارتی بین این سه موتور را بیابید.؟
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم.:D;)

کسی جواب اینارو بلد نیست؟؟؟؟؟:(

بچه ها خواهش میکنم اگه بلدین جواب بدین این سوالارو :(

3-چرا یک فرایند انبساط غیر شبه تعادلی کار کمتری از یک فرایند شبه تعادلی مشابه پس می دهد؟

4-چرا یک فرایند انقباض غیر شبه تعادلی کار ورودی بیشتری از یک فرایند شبه تعادلی مشابه،لازم دارد؟

5-در مطالعه فرایند جوشاندن تخم مرغ،آیا آب جوشان را می توان به عنوان یک منبع انرژی حرارتی در نظر گرفت؟دلیل خود را توجیه کنید.

6-یک ظرف آب در حال گرم شدن را در نظر بگیرید.کدام حالت بازده بیشتری در حرارت دادن به آب را دارد؟دلیل خود را توجیه نمایید.
الف)بوسیله قرار دادن آب روی یک گرمکن برقی
ب)بوسیله قرار دادن یک المان گرمایی در داخل آب

7-یک ظرف آب در حال گرم شدن را در نظر بگیرید.کدام حالت بازده بیشتری در حرارت دادن به آب را دارد؟دلیل خود را توجیه نمایید.
الف)با قرار دادن یک المان گرمایی در داخل آب
ب)قرار دادن آب روی یک گرمکن

8-آیا در حالت تئوری می توان گفت که انتقال حرارت در اختلاف دمایی dT
برگشت پذیر در نظر گرفته می شود؟

sheytonak_91@yahoo.com

haft11

عضو
با سلام
احتراما اگر به مقاله دسترسي دارين به من لينك بفرمائيد
وان مقاله: روش اكسيداسيون فوق بحراني روشي مطمئن براي زدايش مواد آلي در پسابهاي صنعتي سرفصل مربوط:
سال انتشار: 1385 نوع ارايه:
محل انتشار: [ ششمين همايش ملي دانشجويي مهندسي شيمي و پنجمين همايش ملي دانشجويي مهندسي نفت ] زبان مقاله: فارسي حجم فايل: 110.09 كيلوبايت
نمايش خلاصه مقاله
لطفا اگر نقد و نظری درباره این مقاله دارید آن را درج کنید: [ نوشتن نقد بر اين مقاله ]​
روش اكسيداسيون فوق بحراني روشي مطمئن براي زدايش مواد آلي در پسابهاي صنعتي Fulltext
نويسنده‌گان: [ حسن هاشمي‌پور ] - دانشگاه باهنر كرمان دانشكده مهندسي شيمي
[ راضيه كبريايي ] -

خلاصه مقاله:

در اين مقاله روش اكسيداسيون فوق بحراني آب (SCWO) و كاربرد آن براي زدودن مواد آلي از پساب آلوده بيان شده است. به اين منظور خواص آب فوق بحراني و تغييرات خواص فيزيكي آن در اين گستره دما و فشاري توضيح داده شده است. با توجه به شرايط عملياتي خاص فرآيند و ايجاد برخي از اسيدها مانند HCl و H2SO4 طي اين فرآيند كه قابليت خورندگي زيادي دارند مكانيسم‌هاي متفاوتي جهت طراحي راكتورهاي مربوطه معرفي شده كه از مهم‌ترين اين نوع راكتورها، راكتور با ديواره متخلخل يا TWR مي‌باشد. كارآيي اين روش در تخريب اغلب مواد آلي مانند بايفنيل‌هاي كلرينه، DDT، آروماتيك‌هاي هالوژنه، مشتقات بنزن، دي بنزوفوران‌هاي پركلرينه و ساير تركيبات پيچيده آلي و آمونياك تا حدود 99/99% پيش‌بيني شده است.

كلمات كليدي: اكسيداسيون فوق بحراني آب، پساب آلي،‌TWR، اكسيدكننده SCWO
http://www.civilica.com/Paper-SCCE06-SCCE06_212.html

fatemeh biglar

عضو جدید
یه استادی داشتیم میگفت دلالی تو ایران از همه شغلا پر درامدتره اگه دنبال معنویتین مث من درس بخونین نه برین تو کار دلالی:D

sssepideh

عضو جدید
کارگزاری بورس و شرکت های بزرگ حسابرسی وشرکتهای پیمانکاری بزرگ واقعا پول ساز هستند.البته توی ایران همه چیز به میزان وسطح روابط شما بستگی داره.توی هر حرفه ایی یا باید خیلی خیلی قوی و پوست کلفت باشی و زرنگ یا آشنا داشته باشی تا بازار رو دست بگیری.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول مشخص کنید
ایران یه کشوری نیست که حداقل استانداردها رو هم داشته باشه
اینجا یه جنگله وحشیه، همین
توی این جنگل، هیچ قانونی وجود نداره
ولی گاه میشه به دستمزد خیلی بالایی دست یافت، از راه طبیعی، انسانی و امثالهم

دو شخص رو می‌شناسم، مهدسی شیمی صنایع گاز - ارشد : طراحی فرایند!
یکیشون الان انگلیسه، توی ایران حتا حاضرن بخاطر اسمش، ماهیانه چندین میلیون پول بدن، اونم شرکتهای بزرگ
یکیشون هم الان ایرانه که میلیاردره واسه خودش، و اونم قصد داره بره خارج از کشور
( خودتون دیدین یه آدم با سواد بتونه تو ایران بمونه؟ دلیلش رو حتمن میدونین ؟ )

جالبه بدونین هیچ کدوم نه دارای خانواده ثروتمندی بوده و نه در شهری بزرگ، رشد کردن، بلکه فقط تونستن تلاش کنن، همین

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلالی ....
دکتری رو میشناسم که جلوی چشم من با یک تلفن 100 و با یک تلفن دیگه 50 گیرش اومد (البته میلیون )
حالا .....

ALUK

عضو جدید
دزدی- حق مردم خوری- ادم کشی - دروغ . در حال حاضر تو ایران پردرامد ترینه حالا به عناوینه مختلف و اسمهایی که خودشون میزارن

milad835

عضو جدید
دوستان میخوایم به نتیجه ی مثبتی برسیم ,پس اینقدر نگیم فلان شغل دزدیه یا اینکه کلاه برداریه...همون شغلایی که میدونید پر درامده رو بگید .شاید کسی بتونه شغل مناسبشو پیدا کنه

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
ژلاتین ترکیب قطبیه؟ (که تو حلال قطبی حل میشه)
اگه باشه حلال های قطبیه دیگه هم میتونن ژلاتینو حل کنن

sssepideh

عضو جدید
من از تجربیات افراد نزدیک خانوادم به این نتیجه رسیدم اولین شرط موفقیت هر کار اینه که رو کاری سرمایه گذاری کنید که توش تخصص دارین و اگه تخصصی ندارین حتما از افراد با تجربه کمک بگیرید.من کسی رو میشناسم که یک کارخونه بزرگ آجر دارن ولی به دلیل نداشتن همین موارد ورشکسته شدن.پس حتما تحقیق کنید.

TIBA

عضو جدید
سلام یه مطلب در مورد برج جذب با بستر سیال می خواستم کسی می تونه کمکم کنه؟

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام کسی میتونه بطور کامل تفاوت کندانسورهای عمودی و افقی رو با هم بهم بگه ممنونم.

در ظرفيتهاي بالا كه بعيد مي‌دونم كندانسور عمودي استفاده بشه.
كندانسور عمودي نسبت به افقي جاي كمتري روي زمين يا پايه مربوطه اشغال مي‌كنند.
اما انتقال حرارت و تغيير فاز اونها به مراتب كمتر از افقي هست
به گمانم در مدل عمودي بايد فاز بخار درون تيوب باشه و جريان سرد درون پوسته از روي تيوبها برقرار باشه
اما در مدل افقي فاز بخار ميتونه درون پوسته جريان داشته باشه مثل اغلب كندانسورهاي توربين‌هاي بزرگ

fati_6485

عضو جدید
سلام دوستان من به يك برنامه ي نوشته شده در نرم افزار مطلب احتياج دارم كه در رابطه با رشته ي مهندسي شيمي در درس موازنه انرژي و مواد و يا ترموديناميك يك باشه ممنون ميشم كمكم كنيد:gol:
سلام عزیزم من یک برنامه دارم مربوط به معادله حالت میشه خواستی آدرس میلت رو بده

milad835

عضو جدید
من از تجربیات افراد نزدیک خانوادم به این نتیجه رسیدم اولین شرط موفقیت هر کار اینه که رو کاری سرمایه گذاری کنید که توش تخصص دارین و اگه تخصصی ندارین حتما از افراد با تجربه کمک بگیرید.من کسی رو میشناسم که یک کارخونه بزرگ آجر دارن ولی به دلیل نداشتن همین موارد ورشکسته شدن.پس حتما تحقیق کنید.

منم به همین موضوع اعتقاد دارم

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان میخوایم به نتیجه ی مثبتی برسیم ,پس اینقدر نگیم فلان شغل دزدیه یا اینکه کلاه برداریه...همون شغلایی که میدونید پر درامده رو بگید .شاید کسی بتونه شغل مناسبشو پیدا کنه

ببین هیچ وقت نمیشه یه نسخه کلی پیچید، من همیشه میگم تو هرکاری که باشی اگر نوآوری داشته باشی به موفقیت و پول میرسی.
همین آقاهه که آیس پک رو اختراع کرد مگه نبود! از همین بستنی که هیچکس روش حساب نمیکنه پولدار و معروف شد.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین هیچ وقت نمیشه یه نسخه کلی پیچید، من همیشه میگم تو هرکاری که باشی اگر نوآوری داشته باشی به موفقیت و پول میرسی.
همین آقاهه که آیس پک رو اختراع کرد مگه نبود! از همین بستنی که هیچکس روش حساب نمیکنه پولدار و معروف شد.

من خودم دو مدل کتاب خلاقیت و نو آوری گرفتم بخونم
باهاتون موافقم
در هر زمینه‌ای میشه پولدار شد، ولی باید یاد گرفت خیلی چیزا رو

milad835

عضو جدید
امار گرفتم کارخونه ی جعبه سازی درا مدش عالیه .البته از اونجایی که همه ی اجناس باید بسته بندی بشهبا عقل هم جور در میاد

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
امار گرفتم کارخونه ی جعبه سازی درا مدش عالیه .البته از اونجایی که همه ی اجناس باید بسته بندی بشهبا عقل هم جور در میاد

آره تو نمایشگاههایی هم که واسه صنایع مختلف میزارن تبلیغات روی پاکت و تقویم و اینا و بسته بندی ها همیشه هستن.

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرت شغل خوب باید چطور باشه؟

من معتقدم علاوه بر درآمد خوب باید به شان اجتماعیم توجه کرد، یعنی برام مهمه که تو جامعه قابل احترام باشم، با تمام احترامی که واسه آرایشگرا قائلم اما الان یه خانم خیلی راحت میتونه با آرایشگری درآمد میلیونی داشته باشه اما شان اجتماعی خیلی خوبی نداره و حتی بعضی مواقع به اشتباه خیلی حرفا پشتشون هست. یا رستوران داری و کلا کار اصطلاحا بی کلاس (البته بهتره بگم اشتباها) زیاده که پولم توش زیاده اما ما این همه درس خوندیم که جایگاه اجتماعی مناسبی داشته باشیم دیگه.

بالا