درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

nasim.bahari

کاربر فعال

پیوست ها

• Acentric factor estimation from the corresponding states.pdf
    83.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ehsan_lauren

عضو جدید
سلام

سلام

مي خواستم بپرسم كسي هست كه بتونه تو زمينه برنامه نويسي حل دماهاي يك صفحه به روش Numerical method به من كمك كن؟:redface:

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها اگه کسی بخاد تو شرکتی بره سرکار که شیفتی باشه و تو قرارداد بگن که نباید محصل باشی ایا اگه محصل باشی میشه هم به درست برسی هم به کار؟
اگه متوجه بشن امکانش هست اخراجت کنن؟
برا ارشد استادا تو حضور غیاب خیلی سخت میگیرن؟
تقریبن حداقل واحدی که تو هر ترم میشه برداشت چندتاس؟ و چند ساله باید ارشدت رو تموم کنی؟
کار مهمتره یا درس؟
از هر کسی که این سوالارو جواب میده ممنونم , مرسی دوست عزیز:gol::gol::gol:

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها اگه کسی بخاد تو شرکتی بره سرکار که شیفتی باشه و تو قرارداد بگن که نباید محصل باشی ایا اگه محصل باشی میشه هم به درست برسی هم به کار؟
اگه متوجه بشن امکانش هست اخراجت کنن؟
برا ارشد استادا تو حضور غیاب خیلی سخت میگیرن؟
تقریبن حداقل واحدی که تو هر ترم میشه برداشت چندتاس؟ و چند ساله باید ارشدت رو تموم کنی؟
کار مهمتره یا درس؟
از هر کسی که این سوالارو جواب میده ممنونم , مرسی دوست عزیز:gol::gol::gol:

نه سر کار خانم
مشکلي نيست اما به عنوان يه تجربه،‌ اصلا به کسي نگيد دانشجو هستيد يا مثلا تدريس مي کنيد. نميتونن مشکلي درست کنن يا اخراج کنن اما دنبال راهي ميگردن اذيتت کنن مثلا به رئيست بگن درست نمياد سر کار،‌متوجه هستي که حسادت يا هر فاکتور ديگه‌اي، پس نگو دانشجو هستي.
به دانشگاه و استادا خيلي بستگي داره،‌ خيلي هاشون جاي ديگه هم شاغلن ها اما دانشجو هاي شاغل رو اذيت مي‌کنن،‌ پس استادا رو بايد باهاشون ساخت طبق آمار سال بالايي ها
خيلي ها رو ديدم 4ساله ارشد رو خوندن بعضي ها 5 سال
کار از درس مهمتره اما درسه که پيشنيازه کاره تا يه جايي بايد درس خوند بعد بايد رفت سراغ کار يا هر دو

-civilengineer

کاربر فعال
اون واکنش باعث بخار شدن آب میشه
کسی امتحان کرده که چقدر گرما تولید میشه کرد
ظرف رو چقدر گرم میکنه (دست رو میسوزونه؟)

فهمیدم 20 درجه گرمتر از محیط میشه
حالا یکی بگه میشه بیشتر ازش گرما گرفت که با یک چیز دیگه واکنش بده؟؟

فهمیدم 20 درجه گرمتر از محیط میشه
حالا یکی بگه میشه بیشتر ازش گرما گرفت که با یک چیز دیگه واکنش بده؟؟

سوالتون رو الان دیدم
دوست عزیز، مقدار گرمایی که آزاد می کنه به مقدار آبی که استفاده می کنید بستگی داره. اما اگر بخواهید بیشترین افزایش دما رو داشته باشین، لازم هست که حداقل مقدار مورد نیاز آب برای انجام واکنش بین آهک (اکسید کلسیم) و آب (که منجر به تولید شدن هیدروکسید کلسیم میشه) رو استفاده کنید. به طور خیلی خلاصه و سرانگشتی، حدوداً هر 3کیلو آهک با 1 کیلو آب (حداقل مقدار آب مورد نیاز) واکنش میده و گرمای آزاد شده به حدی هست که می تونه آب دمای صفر درجه رو به جوش بیاره! (مقدار گرمای لازم برای به جوش آوردن 1 کیلو آب صفر درجه سانتیگراد برابر 420 کیلوژول هست ولی واکنش 3کیلو آهک با 1 کیلو آب گرمایی برابر با 3400 کیلوژول آزاد می کنه!)

البته دقت کنید آهکی که در مصالح فروشی ها عرضه میشه، آهک هیدراته (یا همون هیدروکسید کلسیم) هست که بهش آهک مُرده می گن که اضافه کردنش به آب گرمایی ایجاد نمی کنه. باید دنبال «آهک زنده» (همون اکسید کلسیم ) باشید.

mohandes-87

عضو جدید
دوستای خوبم

دوستای خوبم

:(سلام بچه ها خسته نباشید با امتحانا چیکارمیکنید؟بچه ها یه کمک ازتون میخوام مثل همیشه !اولین امتحان من عملیات واحده وازمک کیب -پانچون ساواریت واستخراج مایع -مایع هست وتوی رسم نموداروحل مسیله مشکل دارم میشه خواهش کنم یه جزوه خوب برام توی سایت بذاریدتاخودموبرای امتحان آماده کنم ؟البته بایدقدرشناسی هم ازهمتون بکنم که مثل خواهروبرادرخوب توی این مدت خیلی کمکم کردیدجاهایی که اصلا فکرنمیکردم موفق بشم ممنونم ولی بازم ازتون میخوام کمکم کنید

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچهّ ها. :smile:

کسی می دونه ظرفیت اسمی واحدهای پالایشگاه های ایران رو باید از کجا پیدا کنم؟

ممنون میشم. :smile:

125478

عضو جدید
درخواست تحقیق

درخواست تحقیق

با عرض سلام خدمت همه بچه ها
لطا اگه کسی مطلبی در مورد رآکتورهای تبدیلی ( reactor conversion ) لطف کنه برام بذاره

asadi_2212@yahoo.com

pooya1072

عضو جدید
پانچون ساواریت

پانچون ساواریت

سلام دوستان
اگه ممکنه
اولا : روش پیدا کردن نقطه خوراک در حالت دوفازی در روش پانچون
دوما : روش پیدا کردن نقطه ( 'D مینیمم) رو در این روش
برای من توضیح بدید.

متاسفانه استاد این بخش رو سرسری گفت و من چیزی متوجه نشدم.

با تشکر

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچهّ ها. :smile:

کسی می دونه ظرفیت اسمی واحدهای پالایشگاه های ایران رو باید از کجا پیدا کنم؟

ممنون میشم. :smile:
سلام بابک. خوبی؟ من تو یکی از تالارها فایل پی در افی پیدا کردم. فکر کنم تو تالار معرفی پالایشگاهها

PFD واحد HDS

PFD واحد HDS

دوستان عزیز سلام
خسته نباشید
بچه ها، کسی PFD واحد Hydrotreating رو اگه داره، میتونه برام بزاره توی سایت ؟
مرسی

اشکال در تصویر تقطیر چند جزئی

اشکال در تصویر تقطیر چند جزئی

بچه ها امروز داشتم ویکی رو میخوندم، به یه تصویر برخوردم به نظرم تصویرش یه کم اشکال داره.
این تصویر رو نگاه کنید:

توی این تصویر نگاه کنید، میبینید که برای برش های میانی هم کندانسور و جریان برگشتی گذاشته! به نظرم نمتونه چنین کاری درست باشه. مگه جریان میانی که از وسط ستون گرفته میشه تو فاز بخار هست که کندانسور احتیاج داشته باشه ؟ از این گذشته، چه دردی داره بخاد یه حجمی جریان رو بگیره، بعد سردش بکنه و درصدی اش رو دوباره به ستون برگردونه ! خب از همون اول دبی خروجی رو کمتر بکنه!

حالا دوستانی که تجربه دارن بگن من اشتباه می کنم یا واقعاً این تصویر اشکال داره ؟

پیوست ها

• Continuous_Fractional_Distillation.jpg
    Continuous_Fractional_Distillation.jpg
    8.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
شیر فشار شکن

شیر فشار شکن

یه سوال دیگه هم داشتم.
برای کاهش فشار از 50 اتمسفر به فشار اتمسفریک، میخوام جریانی رو تقطیر فلش بکنم. سوالی که دارم اینه که توی PFD یک واحد دیدم برای چنین کاری، از 2 مرحله فلش استفاده کردن. بار اول فشار رو به 15اتمسفر رسوندن و بار دوم به فشار اتمسفریک.
علت این کار، محدودیت عملیاتی هست (صرف نظر از هدف احتمالی که 2دفعه بخواهیم فلش بکنیم) ؟ یعنی میشه از فشار 50 اتمسفر یه راست تفطیر فلش کرد و به فشار اتمسفریک رسوند ؟

k_siroos

مدیر بازنشسته
بچه ها امروز داشتم ویکی رو میخوندم، به یه تصویر برخوردم به نظرم تصویرش یه کم اشکال داره.
این تصویر رو نگاه کنید:

توی این تصویر نگاه کنید، میبینید که برای برش های میانی هم کندانسور و جریان برگشتی گذاشته! به نظرم نمتونه چنین کاری درست باشه. مگه جریان میانی که از وسط ستون گرفته میشه تو فاز بخار هست که کندانسور احتیاج داشته باشه ؟ از این گذشته، چه دردی داره بخاد یه حجمی جریان رو بگیره، بعد سردش بکنه و درصدی اش رو دوباره به ستون برگردونه ! خب از همون اول دبی خروجی رو کمتر بکنه!

حالا دوستانی که تجربه دارن بگن من اشتباه می کنم یا واقعاً این تصویر اشکال داره ؟

فکر نمی کنم تصویر اشکالی داشته باشه .

اگه اشتباه نکنم جریان های خروجی از برش های برج به صورت دو فازی اند (فکر نکنم به این سادگی بشه جریان مایع از برج با اون همه پیچیدگی جریانی خارج کرد) و با سرد کردن اونها ، محصول مورد نظر که برش سنگین تر هست (دمای جوش و میعان بالاتری داره) به صورت مایع از سایر مواد جدا و خارج میشه و ما بقی مواد مجددا به یک یا چند سینی پایین تر برگردونده میشند تا مجددا انرژی لازم رو از سینی های پایین تر که دمای بیشتری دارند بگیرند .

بازم اگه من اشتباه می کنم خوشحال میشم دوستان حرف من رو تصحیح کنند .

فکر نمی کنم تصویر اشکالی داشته باشه .

اگه اشتباه نکنم جریان های خروجی از برش های برج به صورت دو فازی اند (فکر نکنم به این سادگی بشه جریان مایع از برج با اون همه پیچیدگی جریانی خارج کرد) و با سرد کردن اونها ، محصول مورد نظر که برش سنگین تر هست (دمای جوش و میعان بالاتری داره) به صورت مایع از سایر مواد جدا و خارج میشه و ما بقی مواد مجددا به یک یا چند سینی پایین تر برگردونده میشند تا مجددا انرژی لازم رو از سینی های پایین تر که دمای بیشتری دارند بگیرند .

بازم اگه من اشتباه می کنم خوشحال میشم دوستان حرف من رو تصحیح کنند .

اول از همه مرسی که جوابم رو دادی :)

تا جایی که می دونم جریان خروجی در نقطه جوش هست اما به صورت دوفازی نیست. چون اگه بخواهیم بخار رو از اینجا خارج کنیم، دبی بخار توی ستون به شدت افت می کنه و لازم میشه قطر قسمت بالایی ستون کاهش پیدا کنه.
ما میخواهیم که برش سنگین رو از ستون استخراج کنیم (چون قرار برش سبکتر به بالای ستون بره) و می دونیم که در روی هر سینی، در فاز بخار اجزای سبکتر هست تا فاز مایع. پس ما باید فاز مایع رو خارج کنیم و نباید بزاریم فاز بخار کندانس بشه قاطی فاز مایع بشه و برش سنگینی که می خواهیم از ستون خارج کنیم رو سبکتر کنه.
از طرفی، خارج کردن جریان مایع از ستون کار ساده ای هست. کافیه تغییراتی جزئی در ساختمان سینی مورد نظرمون بدیم تا بتونیم جریان خروجی مایع بگیریم و میشه با یه مبدل حرارتی ساده دمای برش رو کاهش داد تا بشه پمپش کرد و به قسمت بعدی فرستادش.

بالا