درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

peymanfarashi

عضو جدید
دوست خوبم من فایل شما را بررسی کردم متاسفانه مشکلات فرایندی زیادی داره
راکتور شما در اصل به این شکل عمل میکنه که مواد سوختنی رو که وارد کردین بوسیله هوا در حضور اب میسوزونه که هدفش تولید ازت هست در تاپ راکتور شما گاز دارید پس نصب پمپ در آن قسمت اشتباه است
و همچنین شما دلیلی نداره ابی رو که در جریان 8 موجوده در کولر آبی سرد کنید مجددا آن را گرم کنید و وارد راکتور کنید
ضمنا واکنشهای شما گرما زاست پس بهتره خروجی راکتور را وارد یک مبدل کنید و بخار آب تولید کنید
به نظرم من بهتره اصلا اب را وارد راکتور نکنید و از آب به عنوان jaket راکتور استفاده به این شکل که از یک راکتور که سیستم cooling داره استفاده کنید و q خروجی را وارد یک هیتر نمایید و استیم تولید کنید
حامد جان منم به استاد گفتم بخار وارد پمپ میشه چه کارش کنم گفت هفته آینده بهت می گم البته این سوال رو داده که شبیه سازیش کنم واسه جلسه بعد.آبی رو که در جریان 8 موجوده اگه بجای کولر وارد یک هیتر بشه چی بهتر نیست ؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
مهندس ممنونم. ولی میتونی یه مقاله فارسی بربم معرفی کنیییی

شما یک موضوع جامع رو ارائه دادید و تقاضای مقاله مورد نظر خودتون هستید؟ جهت درخواست یک مقاله شما باید کلمات کلیدی ارائه دهید نه موضوع، کلمات کلیدی رو بنویسید.

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حامد جان منم به استاد گفتم بخار وارد پمپ میشه چه کارش کنم گفت هفته آینده بهت می گم البته این سوال رو داده که شبیه سازیش کنم واسه جلسه بعد.آبی رو که در جریان 8 موجوده اگه بجای کولر وارد یک هیتر بشه چی بهتر نیست ؟

من فرایند پیشنهادیمو براتون قرار میدم

پیوست ها

• 2.rar
    54.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
این شبیه سازی منه در انتها نیز از یک برج جذب کاستیک استفاده کردم تا co2 , h2o اضافی جذب بشه

Eng_barselona_2009

عضو جدید
سلام دوست عزیز از مقاله که برام گذاشتی خیلی ممنون هستم
مممممممممممممممممرررررررررررررررررررررررسسسسسسسسسسسییییییییییییییییییی

majid1986majid

عضو جدید
·▪•●سوالات و درخواست هاي درسي مهندسي شيمي فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

·▪•●سوالات و درخواست هاي درسي مهندسي شيمي فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

ا سلام
اگه کسی میتونه در باره واحدهای تولید بنزین اطلاعاتی داره هر چی که باشه حتما واسم بزاره
متشکرم

behnam_nurse86

عضو جدید
کسی میتونه سوالمو جواب بده؟؟؟!!!

کسی میتونه سوالمو جواب بده؟؟؟!!!

من دارم روی یه دارو روی سوختگی کار میکنم تفاوت اساسی بین وازلین و روغن حیوانی چیه؟؟؟البته نه تفاوت های خیلی ریز.
اخه داروی من با پایه وازلین بهتر جواب داده نسبت به روغن با توجه به اینکه توی دید عامه ی مردم روغن موثر تره!!!:confused:

bahar10

عضو جدید
خواستار مقاله از SCIENCE (فوری فوری)

خواستار مقاله از SCIENCE (فوری فوری)

سلاماگر میشه اFULL TEXT این مقاله رو از سایت SCIENCE DIRECT برام پیدا کنید.تشکر(فوری فوری)

Biocompatibility and osteogenesis of biomimetic Bioglass-Collagen-Phosphatidylserine composite scaffolds for bone tissue engineering Original Research Article
Biomaterials, Volume 32, Issue 4, February 2011, Pages 1051-1058
Caixia Xu, Peiqiang Su, Xiaofeng Chen, Yongchun Meng, Weihua Yu, Andy Peng Xiang, Yingjun Wang
:)

e_mech

عضو جدید
درود بی کران

ای میلتونو بدید تا اگه پیدا کردم،براتون بفرستم.

بدرود:gol:

نفتالین

عضو جدید
کمک

کمک

سلام به همه ی دوستان عزیز من برای چسباندن پشم شیشه به کاغذهای روکش دار به فرمولاسیون یه چسب سیلیکاتی نیاز دارم لطفا کمکم کنید نیاز مبرم دارم با تشکر از همه هم باشگاهی های عزیز;)

m0j

عضو جدید
ایزوتوپ ها چیست؟

ایزوتوپ ها چیست؟

ایزوتوپ ها چیست؟تفاوت ایزوتوپ ها در چیست؟کاربرد ایزوتوپ ها چیست؟تعیین جرم اتمی بر اساس ایزوتوپ ها چگونه است؟روش های تعیین جرم اتمی عناصر چیست؟فرمول جرم اتمی بر اساس ایزوتوپ ها چیست؟

آخرین ویرایش:

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایزوتوپ ها چیست؟تفاوت ایزوتوپ ها در چیست؟کاربرد ایزوتوپ ها چیست؟تعیین جرم اتمی بر اساس ایزوتوپ ها چگونه است؟روش های تعیین جرم اتمی عناصر چیست؟فرمول جرم اتمی بر اساس ایزوتوپ ها چیست؟

ایزوتوپ ها چیست؟

درخواست بود؟ اگر هست لطفاً اینجا مطرح کنید. :smile:

خدمت شما:

انگلیسی

فارسی (1)

فارسی (2)

فارسی (3)

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خواهشآ کمک کنید

خواهشآ کمک کنید

من یه پروزه دارم با موضوع
بررسی معادلات حرکتی و افت فشار در سیالات pseudo plast
هر کس اطلاعاتی داره خواهش میکنم دریغ نکنین...
مرسی

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام کسی در مورد موضوع زیر اطلاعات داره؟؟؟
بررسی معادلات حرکتی و افت فشار در سیالات شبه پلاستیک(pseoudo plast)
ممنون میشم

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
من دارم روی یه دارو روی سوختگی کار میکنم تفاوت اساسی بین وازلین و روغن حیوانی چیه؟؟؟البته نه تفاوت های خیلی ریز.
اخه داروی من با پایه وازلین بهتر جواب داده نسبت به روغن با توجه به اینکه توی دید عامه ی مردم روغن موثر تره!!!:confused:

در بازار وازلین‌های زرد یا قهوه‌ای رنگ یافت می‌شود که برای داروسازی مناسب نیستند. نور از وازلین عبور نمی‌کند و اندکی فلورسانس دارد بخصوص اگر آن را ذوب کنند. بی بو و بی مزه است ولی اغلب هنگامی که آن را گرم می‌کنند کمی بو از آن استشمام می‌شود.
وازلین برای محافظت پوستهای خشک خوب است ولی در پوستهای چرب میتواند باعث جوش شود.
طی فرایندهای آزمایشگاهی برای مقبولیت عمومی رنگ آن را سفید میکنند.

قابلیت فسادپذیری روغن های حیوانی و روغن های نباتی مایع، سریع تر از روغن های جامد نباتی می باشد

شایدم دلیل اصلیش این باشه که :
روغن ها و چربی ها ترکیبات فاسد شدنی هستند. به طور کلی وجود رطوبت، مجاورت با اکسیژن هوا، آهن و مس، حرارت و نور باعث تشدید فساد روغن می گردد. بنابراین روغن باید در محل خشک و خنک و دور از نور و در ظرف درب بسته نگهداری شود و پس از هر بار مصرف روغن درب ظرف محکم بسته شود.
ـ بسته بندی روغن باید حتی الامکان در ظروف غیر قابل نفوذ به نور و محکم و بی عیب باشد

ladanjoon

عضو جدید
سلام
استادم خواسته یک لوپ کنترلی طراحی کنم.سیستم درجه اول با کنترل کننده های P-PI-PID
نمودار جعبه ای فرایند باید رسم شود و هر یک از کنترل کننده ها جایگذاری شود و عملکرد سیستم در مورد هر یک از کنترل کننده ها بررسی شود و نمودارش هم با نرم افزار مطلب ترسیم شود
کسی میتونه به من کمک کنه؟؟؟

novell

عضو جدید
سلام دوستان کسی میتونه به من بگه که این دو واکنش گرمازا هستن یا گرماگیر؟ در صورت امکان مرجع هم معرفی کنین

خیلی نیاز دارم به جوابش ممنونم از همه.

Mg(H2PO4)2 + MgO + 5H2O = 2MgHPO4.3H2O

MgO + H3PO4 +2H2O = MgHPO4.3H2O

Mamad Online

عضو جدید
سلام

دوستان در مورد چاه های نفت پنلی و سیستم پنل چاه ها دنبال مطلب میگردم

دقیق تر بگم سیستم کارکرد ابزار دقیق چاه های نفت پنلی ...که پنلشون معمولا از نوع becker pump هست

ممون میشم اگه کمک کنید

rainbow_sm001

عضو جدید
lotfan komakam konied kheli foriye

lotfan komakam konied kheli foriye

SALAM
ye soal raje be sorat vakonesh dashtam
age a+b ba ham vakonesh bedan va p ro tolid konan va ien vakonesh az martabey dovom bashe va gelzate a va b ba ham barabar nabashan va konesh nahai va ganone soratesh chi mishe:gol:

وحید بلوچی

عضو جدید
روش تولید نیترات نقره

روش تولید نیترات نقره

با سلام کسی در مورد تولید نیترات نقره به روش سرد میدونه من را کمک کنه؟

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام میتونید این مقاله رو برام تهیه کنید؟
ممنون
The advantages of evaporative light scattering detection in pharmaceutical analysis by high performance liquid chromatography and supercritical fluid chromatography
اینم لینکش
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/jhrc.1240150509/abstract
بفرمایین:
The advantages of evaporative light scattering detection in pharmaceutical analysis by high performance liquid chromatography and supercritical fluid chromatography

بالا