درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

parsname

عضو جدید
سلام
ببحشید من برای تکمیل گزارشکار به گرماي تبخير مولي اتانول نیاز دارم. کسی میدونه این عدد چنده؟؟؟ تو رو خدا کمکم کنید... فردا باید گزارشکار و تحویل بدم... ممنون میشم:gol::gol::gol:

said92

عضو جدید
*****ي براي تبديل مونوكسيد كربن به دي اكسيد ؟

*****ي براي تبديل مونوكسيد كربن به دي اكسيد ؟

دوستان گرامي
با درود
بنده اطلاعاتي در زمينه ف ي ل ت ر و يا راهكردي براي تبديلمونوكسيد كربن به دي اكسيد كربن مي باشم و يا اينكه آيا چنين ف ي ل ت ر ي وجود دارد يا خير ودر صورت وجود قيمت وهزينه عملكرد آن ؟
اطلاعات بنده در اين زمينه در حد صفر مي باشد خواهشمندم هرگونه اطلاعاتي در اين مورد داريد بنده را راهنمايي فرماييد

بسيار سپاسگذارم

moradipour_f

عضو جدید
در مراجع نوشته حدود 10% بيشتر يا حدود 3 فوت كه البته ترجيح داده ميشه حدود 50% بيشتر باشه.NPSHA كه شما نوشتين(8 بار)خيلي زياده و همونطور كه دوستان بالا گفتن هر چه فشار بالاتر باشه هزينه ها هم بالاتر ميره و نيازي به اين ميزان فشار نيست.

ولي فكر كنم مشكل شما ربطي به اين صورت مساله كه طرح كرديد نداره .شما يه سيستم در حال حاضر داريد و مي خوايد يه پمپ مناسب براش نصب كنيد يعني در مساله خاص شما NPSHA موجوده و شما بايد پمپي با NPSHR مناسب سر راه جريانتون نصب كنيد.درسته؟اگر صورت مساله اينه كه جواب ميشه اين كه پمپ با NPSHR=0.3 BAR از نظر كاويتاسون براي شما ايجاد مشكل نمي كنه ولي تاثيري روي فشار خروجي از پمپ نداره .فشار خروجي به توان پمپ و دبي جريان و همينطور بازده پمپ بستگي داره و NPSHR تنها معياري براي بررسي امكان بروز كاويتاسيون در پمپه.

آخرین ویرایش:

nazanin1811

کاربر فعال
:w10:اقا مجتبي ميخواي جواب سوالتونو بگيري؟ بله من اگه جاي شما بودم ميرفتم مهندسي عمران(البته من به عمران در كنار مهندسي شيمي خيلي علاقه داشتم).
اينم بگم توي شهري مثل تهران حقوق فارغ التحصيل هاي عمران خيلي هم مناسبه. ولي اينو بدونين اگه يه مهندس عمران باشيد كه حتي از پس يه نرم افزار معمولي بر نياد هيچ جاي دنيا بهتون كار نميدن.دنياي فارغ التحصيلي با دنياي دانشجويي خيلي فرق ميكنه.
فقط تو هر رشته اي كه هستي يه دانشجو واقعي باش چون فقط در اين حالته كه از تصميمي كه گرفتي حالا چه عمران چه شيمي، پشيمون نميشي.:gol:

اميدوارم بهترين تصميمو بگيري

آخرین ویرایش:

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
رامین جان اگه مطمئنی اگر بری عمران برات فوری کار پیدا میشه خوب میتونی بری. ولی علاقه هم مهمه تو رشته چون اگر علاقه نداشته باشی زود از درسا خسته میشی. یکی از همکلاسی های خودم بعد از ترم پنج بهو رفت عمران و انجا خوب داره پیش میره چون گفت من کشش درسایی مثل انتقال جرم و یا عملیات واحد یا ریاضیات مهندسی شیمی یا راکتور رو ندارم. الان اونجا معدلشم بهتره.
بهترین کار اینه که بری و درسای رشته خودتو کامل و رشته عمران رو هم کامل ببینی و بعد تصمیم بگیری.

مهندسی گاز

عضو جدید
ایستگاه تقویت فشار وتوربین های گازی .

ایستگاه تقویت فشار وتوربین های گازی .

سلام
لطفا اطلاعاتی درزمینه ایستگاه تقویت فشار وتوربین های گازی برام ارسال کنید.

رامین نظامی

عضو جدید
من گفتم یه فارغ التحصیل جواب بده چون همونطور که نازنین خانوم گفتن دنیای فارغ التحصیلی با دنیای دانشجوی خیلی فرق میکنه اتفاقا من خیلی تو شیمی موفقم و کشش هم دارم و تو ترم ذوم و سوم شاگرد دوم دانشکده هم شدم ولی به خاطر شرایط بدی که الان فارغ التحصیل ها دارن میخوام این کار رو بکنم الان چند تا فارغ التحصیل امیر کبیر و صنعتی اصفهان می شناسم که اوضاشون داغونه و در ضمن مسائل مالی زیاد برام اهمیتی نداره چون جوری بار اومدم که این چیزا برام چندن مهم نیست! در ضمن مگه من نگفتم که بدون تعصب جواب بدین.

فارس تکنیک

عضو جدید
ایا کسی از دوستان مهندسی شیمی میتونن منو کمک کنند سوالم در مورد چگونه گاز کردن یخچالهای قدیمی نفتی

ایا کسی از دوستان مهندسی شیمی میتونن منو کمک کنند سوالم در مورد چگونه گاز کردن یخچالهای قدیمی نفتی

:gol:سوالم در مورد یخچالهای قدیمی نفتی یا گازی میخواستم ببینم چگونه میشود انا رو گاز کردیا چگونه مقدار گازو اندازه گرفت
:gol:

sayna

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال

سوال

سلام میشه یکی راجع به لایه مرزی سرعت تو سیالات توضیح بده آخه نمی تونم بفهمم منظور از اینکه تو این لایه سرعت سیال نود و نه درصد سرعت اولیه است چیه؟کدوم سرعت اولیه؟سرعت تو سیالات قبل از ورود در هر لایه متفاوته؟

grindelvald

عضو جدید
کمک درباره ی پروژه ام میخوام لطفا

کمک درباره ی پروژه ام میخوام لطفا

سلام به همه.بچه ها پروژه ی من روشهای نوین در تصفیه فاضلاب شهریه.
اگه اطلاعی،مقاله ای ؛کلا هر چیزی که احساس میکنین میتونه کمکم کنه،دارین لطفا کمکم کنید.ممنون از همه.;)

سلام میشه یکی راجع به لایه مرزی سرعت تو سیالات توضیح بده آخه نمی تونم بفهمم منظور از اینکه تو این لایه سرعت سیال نود و نه درصد سرعت اولیه است چیه؟کدوم سرعت اولیه؟سرعت تو سیالات قبل از ورود در هر لایه متفاوته؟
نه ببين دوست عزيز بذار اينجوري بگم واست كه بهتر متوجه شي

فرض كن يه صفحه افقي داري و جرياني از هوا بصورت افقي روش داره مي وزه مثلا با سرعت 100 متر بر ثانيه! حالا اين جريان وقتي روي صفحه داره عبور ميكنه ،‌روي صفحه كشيده ميشه و بعبارتي به صفحه برخورد ميكنند و مولكولهاي سيال(هوا) كه در تماس با صفحه هستند سرعت صفر كيلومتر بر ثانيه دارند(ثابت اند) با فاصله گرفتن از صفحه افقي سرعت مولكولها بيشتر ميشه (فاصله گرفتن بصورت عمودي). طبيعيه ديگه . چون كمتر در برخورد با سطح افقي صفحه هستند.
همينجوري كه بصورت عمودي از صفحه دور ميشيم ، مولكولها چون كمتر تحت تاثير صفحه قرار دارن ، سرعتشون به سرعت اوليه(100 كيلومتر بر ثانيه) نزديكتره . يني در فاصله اي مشخص از صفحه افقي ، سرعت تقريبا به 99% سرعت اوليه ( كه همون 100 متر بر ثانيه هست) ميرسه . ميشه تقريبا گفت كه با سرعت اوليه برابره . كه نشون ميده در اون فاصله صفحه هيچ تاثيري روي سرعت سيال نداره . اين فاصله ضخامت لايه مرزي رو نشون ميده

سوالي داشتي من در خدمتم :gol:

nazanin1811

کاربر فعال
آقاي پيرجو راست ميگن علاقه خيلي مهمه حتما از ترم بالايي هاي عمران كمك بگيرين شايد از درس هاشون خوشتون نيومد.چون وقتي ميتونيد مهندس خوبي بشيد كه دوران دانشجويي خوبي رو پشت سر گذاشته باشيد .
مگه رامين خان نگفتي ترم دومي اين قضيه شاگرد دومي تو ترم سوم چيه؟:biggrin::surprised:

آخرین ویرایش:
••ஐ••ஐ•• درخواست راهنمايي در زمينه پروژه ها و كارآمورزي ها، فقط در اینجا مطرح شود••ஐ••ஐ••

••ஐ••ஐ•• درخواست راهنمايي در زمينه پروژه ها و كارآمورزي ها، فقط در اینجا مطرح شود••ஐ••ஐ••

دوستان عزيز سوالات و در خواست هاي پروژه اي رو ميتونيد در اينجا مطرح كنيد تا هر كسي بتونه بياد و پاسخ بده :gol:

moki

عضو جدید
لطفا كتاب رياضيات پيشرفته دكتر مستوفي (دانشگاه تهران) رو تو سايت قرار دهيد.

said92

عضو جدید
دوستان گرامي
با درود
بنده اطلاعاتي در زمينه فيلت ري و يا راهكردي براي تبديل يا جدا سازي مونوكسيد كربن به دي اكسيد كربن مي باشم و يا اينكه آيا چنين ف ي ل ت ر ي وجود دارد يا خير ودر صورت وجود قيمت وهزينه عملكرد آن ؟
بطور كلي بنده مي خواهم مونوكسيد حاصل از سوختن گازاييل را حذف نمايم ولي دي اكسيد را نياز دارم
اطلاعات بنده در اين زمينه در حد صفر مي باشد خواهشمندم هرگونه اطلاعاتي در اين مورد داريد بنده را راهنمايي فرماييد

بسيار سپاسگذارم

مهربان والا

عضو جدید
:cry:دوستان عزیز
درمورد فرمولاسیون ژلها - نحوه آزمون - خصوصیات شیمیایی و فیزیکی خلاصه هرچی مطلب در این مورد باشه لازم دارم .
خواهشمندم جواب دهید .:wallbash:
سلام
به سايت sciencedirect.comرجوع كن اميدوارم كه زبانت خوب باشه تا بتوني بهترين استفاده رو ببري

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد

exammojtaba

عضو جدید
نانو لوله ها+انتقال حرارت

Ariyaee_0098

کاربر فعال
اگه کسی پایان نامه یا یه مطلب یا آدرس یه سایت خوب در مورد تولید و مصرف CNG در ایران وجهان داره به من بده واقعاً لطف می کنه ،موضوع پروژه پایانیمه :smile:مرسیییییییییی ;)

اگه کسی پایان نامه یا یه مطلب یا آدرس یه سایت خوب در مورد تولید و مصرف CNG در ایران وجهان داره به من بده واقعاً لطف می کنه ،موضوع پروژه پایانیمه :smile:مرسیییییییییی ;)
تاپيك توي تالار هست بنام LPG-LNG-CNG
يه جستجو كنيد پيدا ميشه . اگه نشد خبرم كنيد

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
دوستان گرامي
با درود
بنده اطلاعاتي در زمينه فيلت ري و يا راهكردي براي تبديل يا جدا سازي مونوكسيد كربن به دي اكسيد كربن مي باشم و يا اينكه آيا چنين ف ي ل ت ر ي وجود دارد يا خير ودر صورت وجود قيمت وهزينه عملكرد آن ؟
بطور كلي بنده مي خواهم مونوكسيد حاصل از سوختن گازاييل را حذف نمايم ولي دي اكسيد را نياز دارم

بسيار سپاسگذارم

سلام، فیـلتری که شما قصد طراحی دارید باید در آن نوعی کاتالیست تعبیه شود که در صورت برخورد مونوکسید که گازی مضر و زیان آور برای محیط زیست می باشد را به یک گاز دیگر به دی اکسید کربن تبدیل نموده تا میزان آسیب کمتری تولید کند، طبق قرارداد کیوتو و قوانین HSE از تولید این گازها در محیط خود داری بشه، بله امکان پذیر می باشد و پروژه خوبی هم می شود.
موفق باشید.:gol:

said92

عضو جدید
سلام، فیـلتری که شما قصد طراحی دارید باید در آن نوعی کاتالیست تعبیه شود که در صورت برخورد مونوکسید که گازی مضر و زیان آور برای محیط زیست می باشد را به یک گاز دیگر به دی اکسید کربن تبدیل نموده تا میزان آسیب کمتری تولید کند، طبق قرارداد کیوتو و قوانین HSE از تولید این گازها در محیط خود داری بشه، بله امکان پذیر می باشد و پروژه خوبی هم می شود.
موفق باشید.:gol:

دوست گرامي ممنون از اينكه راهنمايي فرموديد اگر امكان دارد كمي بيشتر توضيح دهيد اينكه ايا جنابعالي چنين كاتاليستي را ديده ايد يا با آن اشنا هستيد آيا يا جايي را مي شناسيد كه چنين دستگاهي را فروشنده باشد دقت فرماييد كه بنده گاز دي اكسيد خالص را بعنوان محصول دستگاه نياز دارم
خوشحال مي شوم اگر شما يا ديگر دوستان امكان طراحي آن را داريد دستگاه را از شما تهيه نمايم

سپاسگذارم

بالا