درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
چرا تو هر قسمت راجب این موضوع سوال میپرسم کسی جوابمو نمیده؟؟؟؟؟؟؟

کسی با مخازن نفت وگاز اشنایی داره
کسی میدونه retrograde condensation یا پدیده میعان معکوس که در مخازن رخ می ده علتش چیه؟

به کتاب ترمودیامیک ون نس جلد دوم فصل دوازدهم مراجعه کنید.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام.اگر كسي از دوستان مقاله كاملي در مورد شيرين سازي گاز طبيعي داره لطفا بزاره

مدل سازی انتقال جرم برج جذب آمین و بررسی تاثیر پارامترهای عملیاتی مطالعه موردی پالایشگاه گاز مسجد سلیمان
دانلود

hormozdi

عضو جدید
در اين خصوص بايد جزوات و كتابهاي اندازه گيري(Metering) را مطالعه كنيد. فكر كنم در تاژيكهاي موجود در امضاي من جزوات مفيدي پيدا نماييد.
موفق باشيد.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس کوو شکولاااااااااااااااااات ؟ من شکوول میخوام :D

zahra gholami

عضو جدید
Campbell

Campbell

سلام من این کتابو خیلی نیاز دارم
gas conditioning and processing by cample volume 1
البته لینک دانلود رپیدشر نباشه

http://www.4shared.com/file/48049464/38e9e0e1/Gas_conditioning__processing_Vol_1.html

http://www.4shared.com/file/48050653/ce4c94d5/Gas_conditioning__processing_Vol_2.html

http://www.4shared.com/file/48049908/6fdd981f/Gas_conditioning__processing_Vol_3.html

جلد اول و دوم campbell و جلد سوم madox.

امیدوارم به دردتون بخوره

آخرین ویرایش:

zahra gholami

عضو جدید
دانلود کتابهای مهندسی شیمی

دانلود کتابهای مهندسی شیمی

www.chemicalebooks.com

تو این سایت می تونین کتابهای مختلف مهندسی شیمی رو پیدا کنین.

آخرین ویرایش:

hormozdi

عضو جدید
اگه شكلات ميخواهي مقاله مورد نياز دوستمان را برايش پيدا كن، خودش بهت شكلات ميده!!:D

abgh64

عضو جدید
سلام
می خواستم بدونم
اساس کار یا ایجاد خلا در برج های تقطیر در خلا چیست؟(اصول علمی این کار رو می خوام)

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
سلام
كسي در مورد نرم افزار piping system fluid flow اطلاعات كامل تري داره؟
البته فكر ميكنم نرم افزاري كه بيشتر بدرد رشته سيالات ميخوره.
ميخوام بدونم اگه كسي اين نرم افزارو ميشناسه هنوزم كاربرد داره؟

راستش من در مورد اين نرم افزار اطلاعاتي ندارم ولي معمولا واسه مهندسين شيمي نرم افزار پايپسيس‌ كه ساخت شركت هايپروتچ هست بيشتر استفاده مي شود البته pipenet و Pipe Phase هم هستند.

nazanin1811

کاربر فعال
فقط ميخوام بدونم با وجود نرم افزارهايي مثل همين pipe net و ... اين نرم افزار چقدر كاربرد داره با توجه به اينكه خيلي هم نرم افزار ساده و روونيه

jiordano

عضو جدید
اقای hormozdi اگر جواب نمی دی حداقل کاری نداشته باش، بذار بقیه ببینن و جواب بدن.
دوستان مطالبی گفتن و راهنمایی هایی شد ولی من به جواب درست تا حالا نرسیدم.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا تو هر قسمت راجب این موضوع سوال میپرسم کسی جوابمو نمیده؟؟؟؟؟؟؟

کسی با مخازن نفت وگاز اشنایی داره
کسی میدونه retrograde condensation یا پدیده میعان معکوس که در مخازن رخ می ده علتش چیه؟

یه همچین چیزی باید باشه

یه سری گازها و مایعات در فشار عادی تغییر فاز اصلن نمیدن و با تغییر اندک فشار نیز همینطور و ثابتن، ولی بالعکس این موضوع هم داریم

ولی در مخازن، فشار بالایی داریم، و تو این فشار اتفاقات ناگواری میفته و تغییر فازها صورت میگیره

در واقع علتش همین فشار بالاست دیگه

یه همچین چیزایی فقط میدونستم !

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
می خواستم بدونم
اساس کار یا ایجاد خلا در برج های تقطیر در خلا چیست؟(اصول علمی این کار رو می خوام)

ها یه بار جوابیدم خوب

کتاب عملیات واحد تریبال - پریسا زینی رو مطالعه کنید

فصل تقطیر، در این باره کمی نوشته

amin aj

عضو جدید
درخواست كمك

درخواست كمك

سلام
خواهش ميكنم اگه كسي ميتونه در مورد روشهاي غير فعال كردن آنزيم در صنايع غذايي كمكم كنه اين كار بكنه چون واقعا كمك نياز دارم.:(

سلام
می خواستم بدونم
سلام دوست عزيز
اساس كار ايجاد خلا(فشار منفي هستش ) واسه موادي كه حساس به دما هستن معمولا با كاهش فشار دماي جوش رو ميارن پايين . برج خلا هم اساسا كارش همينه :)

nikyarp

عضو جدید
كاشي كاري ضد اسيد

كاشي كاري ضد اسيد

سلام سلام
من تازه عضو شدم و مطالب خوبي دوستان گذاشته بودند.مي خواستم خواهش كنم اگه در مورد كاشي كاري يا آجر كاري ضد اسيد مطلبي داره لطف كنه و بده.ممنون مي شم. خيلي فوريه.

parsname

عضو جدید
مایعات ویسکوز

مایعات ویسکوز

سلام دوستان
من دانشجوی مهندسی کشاورزی گرایش گیاه پزشکی هستم.. توی درس آزمایشگاه شیمی آلی استاد یک سوالی پرسیده که من توی اینترنت هر چی گشتم نتونستم جوابی براش پیدا کنم... خواهشا جواب بدهید... خیلی نیاز دارم...!!!

سوال استاد اینه:
نقطه جوش مایعات ویسکوز را چگونه اندازه میگیریم؟

من اصلا نمیدونم مایعات ویسکوز چی هست که بتونم جوابش رو بدم...

خواهشا کمکم کنید

سلام دوستان
من دانشجوی مهندسی کشاورزی گرایش گیاه پزشکی هستم.. توی درس آزمایشگاه شیمی آلی استاد یک سوالی پرسیده که من توی اینترنت هر چی گشتم نتونستم جوابی براش پیدا کنم... خواهشا جواب بدهید... خیلی نیاز دارم...!!!

سوال استاد اینه:
نقطه جوش مایعات ویسکوز را چگونه اندازه میگیریم؟

من اصلا نمیدونم مایعات ویسکوز چی هست که بتونم جوابش رو بدم...

خواهشا کمکم کنید
سيالات ويسكوز يني سيالاتي كه ويسكوزيته بالايي دارن . مثل نفت - روغن غليظ و ...
ويسكوزيته هم كه همون گرانروي هست كه به مقاومتي كه سيال در مقابل حركت در خودش نشون ميده ميگن ويسكوزيته . مثلا آب كه روي زمين ميريزه راحت جاري ميشه ولي قير به سختي حركت ميكنه كه نشون ميده ويسكوزيته قير زياده .
در مورد تعيين نقطه جوش سيالات معمولي مث آب گزارش كار شيمي الي رو دارم ولي در مورد سيال ويسكوز كه ميگي ، من فكر ميكنم نقطه جوشش تقريبا برابر با نقطه اشتعال يا فلش پوينتش هست كه اينجوري flash point رو اندازه ميگيرن :
سيال رو توي مخزني كه زيرش شعله هست و يه دماسنجم بهش وصله ميريزن . هيمنجوري هي حرارت ميدن تا هي دما بره بالا . همزمان روي دهانه ظرف شعله كوچكي رو حركت ميدن ، به محض اينكه دما رسيد به جايي كه روي مايع شعله آتيش روشن شد ، دمارو از دماسنج ميخونن كه به اين دما ميگن نقطه اشتعال كه فكر ميكنم واسه سيالات ويسكوز اين دما با دماي جوش يكي باشه :gol:

parsname

عضو جدید
خیلی خیلی ممنون

خیلی خیلی ممنون

سلام دوست عزیز

خدا خیرت بده... ایشالله هر چی از خدا میخواهی بهت بده;)

ایشالله همینطوری که امروز دل یه بچه سید رو شاد کردی خدا دلت رو شاد کنه:gol:

داشتم دق میکردم:cry: بازم ممنون:biggrin:

oOSanazOo

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوست محترم
بنده لیسانس حسابداری هستم و در حال حاضر سال سوم دوره سه ساله IT را می گذرانم و جدیدا" با مبحث جالب MSProject آشنا شدم .
در نظر دارم که بعد از اتمام دوره IT با استفاده از مدرک لیسانس حسابداری فوق لیسانس فنی بخونم (البته احتمالا" در سیستم پیام نور)ولی نمی دونم که چه رشته و گرایشی را انتخاب کنم.
با توجه به رشته شما و آشنائیتان با مبحث کنترل پروژه لطفا" من را در این زمینه راهنمائی کنید ...
" از مبحث کنترل پروژه خیلی خوشم آمده و نمی دونم که آیا این گرایش فقط در رشته صنایع هست ؟اگر که اینطور هست آیا با تفاوت شاخه های درسی که طی کردم صلاح هست که این گرایش را انتخاب کنم ؟"
متشکرم

baran.bahari

عضو جدید
سلام ، اینه حمایت از دانشجوا !!!! من الن نزدیک 2هفته مطلب راجع به نانوکپسول ها و اهداف و مواد محتوی آن و طرز عملکردش می خوام اما هیچ کی به دادم نمی رسه!؟!

abgh64

عضو جدید
سلام
می خواستم بدونم اساس کار یا ایجاد خلا در برج تقطیر در خلا چیه؟ (با اصول علمی)

بالا