دختري باهوش تر از بيل گيتس و اينشتين

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز

او دختري ۱۱ ساله است و همانند بسياري از هم سالانش از بازي و تفريح كردن لذت مي‌برد. هرچند ويكتوريا كوي مي‌گويد همانند همه هم سن و سالانش است اما او با همه افراد يك تفاوت بزرگ دارد و آن هم ضريب هوشي فوق العاده‌اش است.

اين دختربچه ۱۱ ساله پس از تستي كه در «منسا» (سازمان افراد با ضريب هوشي بالا) نشان داد كه از افرادي چون اينشتين، استفان هاوكينگ و بيل گيتس باهوش تر است. ويكتوريا كوي با ضريب هوشي ۱۶۲ در حال حال حاضر بالاترين ضريب هوشي در جهان را از آن خود كرده است.

اينشتين، استفان هاوكينگ و بيل گيتس با ضريب هوشي ۱۶۰ پيش از اين باهوش ترين افراد جهان محسوب مي‌شدند. پس از اين نتيجه از سوي چهار مدرسه از مدارس سطح اول جهان براي اين دختربچه پيشنهاد بورس تحصيلي مطرح شده است. ويكتوريا در اين باره مي‌گويد: «وقتي از نتيجه تست باخبر شدم خودم هم تعجب كرده بودم. برايم خيلي جالب است كه هوش من را با افراد بزرگي چون اينشتين و بيل گيتس مقايسه مي‌كنند اما مسئله مهمي كه وجود دارد اين است كه هرچند هوشم از بقيه بالاتر است اما از كوچك ترين لحظات زندگي ام لذت مي‌برم. پازل حل كردن را خيلي دوست دارم و زماني كه بزرگ تر شدم مي‌خواهم در رشته بيولوژي تحصيل كنم.»

ويكتوريا با اين تست نه تنها از دانشمندان بزرگي چون بيل گيتس و استفان هاوكينگ پيشي گرفته بلكه ازافرادي چون سيگموند فرويد، (ضريب هوشي ۱۵۶)، ناپلئون بناپارت (ضريب هوشي ۱۴۵) و هيلاري كيلينتون(ضريب هوشي ۱۴۰) باهوش تر محسوب مي‌شود.تنها دو درصد از افراد جهان ضريب هوشي بالاي ۱۴۸ دارند و ضريب هوشي ميانگين و نرمال ۱۰۰ است. ويكتوريا تنها كودكي است كه در تست منسا شركت كرده و به اين امتياز جالب توجه دست يافته است. او مي‌گويد:«من واقعا از علم لذت مي‌برم و دوست دارم همه چيز را تجربه كنم اما در عين حال عاشق بازي كردن و ورزش كردن هم هستم».

shiva.vahed

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم ضریب هوشیم 140 بود اما به هیچ جایی نرسیدم(وایسو ببینم الان دقیقا کجام؟! :w15: )،هیچ بورسیه ای هم بهم تعلق نگرفت!!! :biggrin::biggrin::biggrin:

Mythical

کاربر بیش فعال
خوب از این تستا از ما هم بگیرن شاید ما از اون باهوشتر بودیم:D
حال میکنی اعتماد به نفسو

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
این" همهٔ افراد جهان" منظور چیه؟
الان من مگه آدم تو این دنیا نیستم چرا این تستو ندادم...یعنی‌ الان از همهٔ افریقیا و مصریها و استرلییی‌ها و کل جهان تست گرفتن فقط اینا ضریب هوشیشون بالا بود...
بعدشم هوش چی‌؟ انواع هوش داریم... هوش ریاضی‌... هوش هیجانی... اجتماعی. .. موسیقی‌... حرکتی....!!

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
الان من مگه آدم تو این دنیا نیستم چرا این تستو ندادم...یعنی‌ الان از همهٔ افریقیا و مصریها و استرلییی‌ها و کل جهان تست گرفتن فقط اینا ضریب هوشیشون بالا بود...
بعدشم هوش چی‌؟ انواع هوش داریم... هوش ریاضی‌... هوش هیجانی... اجتماعی. .. موسیقی‌... حرکتی....!!
شاید از مام تست گرفتن خودمون خبر نداریم ! :D

niloofar mi

عضو جدید
حق با الهست .تازه اگه از بچه های ایران تست بگیرن من مطمئنم که ایرانیا خیلی باهوشن.فقط نمی دونم چرا این همه استعداد و هوش بکار گرفته نمیشه؟

lord of darkness

عضو جدید

ضمن تشکر از یاداوریه شما که هوش انواع مختلفی دارد مثلا هوش فضایی و کلامی و....
اما در جنین ازمون هایی هوش منطقی یا ریاضی که در عامیانه به ان iq می گوییم بیشتر مدنظر است!;)
ضمنا زمان انیشتین هم ازمون هوش به صورت فعلی نبوده و دانشمندان صرفا هوش او را تخمین می زنند
در این نکته که این ازمون از همه گرفته نشده و شاید افراد باهوشتر از این دختر در جهان وجود دارند موافقم اما
چه از لحاظ منطقی چه از لحاظ علم اماری گرفتن این تست از تمامی انسانهابرای اینکه مشخص شود چه کسی باهوشترین است امکان بذیر نیست!
و مسلما نکاتی که برای یک نمونه اماری قابل اطمینان باید لحاظ می شده لحاظ گشته است

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
حق با الهست .تازه اگه از بچه های ایران تست بگیرن من مطمئنم که ایرانیا خیلی باهوشن.فقط نمی دونم چرا این همه استعداد و هوش بکار گرفته نمیشه؟

ایران از نظر IQ بطور متوسط حدود 85 . البته معلوم نیست روشهای اندازه گیریشون چطوریه .احتمالا اقتصاد کلی کشورها تو نتیجه خیلی موثره مثلا چین رو ببینید میشه بالای 105 !
لینک

خیلی ممنون جالب بود

منم ضریب هوشیم 140 بود اما به هیچ جایی نرسیدم(وایسو ببینم الان دقیقا کجام؟! :w15: )،هیچ بورسیه ای هم بهم تعلق نگرفت!!!

بسیار عالیه ! با لینکی که اقا کوروش گذاشت من شدم 126 ! :biggrin:

WOMIS

عضو جدید
از بچهای ایرانی هم تست ایکیو میگیرن برای منکه اول دبیرستان گرفتن البته نمیدونم برامن چنده!؟ چون مدرسمو عوض کردم البته خداروشکر میکنم که نیدونم:biggrin:
درضمن ایکیو ایرانیا به دلیل فرار مغزها کمه مثله اسکاتلند

آخرین ویرایش:

سایرس

عضو جدید
منم اول دبیرستان تست هوش دادم یعنی تو دبیرستان ازمون گرفتن ولی نتیجه رو بهمون نگفتن شاید......