دخترونه ی دخترونه

bahare7

عضو جدید
بیخیال این بچه ننه ها
بگو من میگم ما دخترا گاهی مظلوم واقع میشیم یکیش من دلم برا خودم کلی میسوزه اللهی قربون خودم بشم که از دست ای روزگاره نمیدونم زندگی هرچی هر کی
چی میکشم ننه برات چی بگم هی هی ...:cry:

الهی فدای مظلومیتت گلم این مظلومیته کار دست هممون داده به خدا دیگه رشته کار از دستمون در رفته ولی من بازم میگم خدایا شکرت ترجیح میدم بیشتر مظلوم باشم تا ظالم گلماما همیشه همه چیز که بد نیست گاهی وقتا هم خودمون مقصریم و به روزگار بد و بیراه می گیم

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال ، واقعا دخترا مظلومن؟ چی می شه که بهشون ظلم می شه ( یعنی کی مقصره )که این ظلم اتفاق می افته ؟

bahare7

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

یه سوال ، واقعا دخترا مظلومن؟ چی می شه که بهشون ظلم می شه ( یعنی کی مقصره )که این ظلم اتفاق می افته ؟

مرسی از سوال مفیدت. شروع خوبیه واسه بحث کردنبه نظرم نمیشه مظلومیت رو به گروه خاصی نسبت داد اما این اتفاق بیشتر واسه ما پیش میاد امیدوارم منکر این قضیه نباشین که بیشترین ظلم از جانب احساسات چه وقتی یه دختریم و چه وقتی یه همسر میشیم و چه وقتی یه مادریم در واقع زمانی برای این نداریم که به خود وجودیمون فکر کنیم در حقیقت ما واسه خودمون نیستیم و مقصر هم خودمونیم که نمی تونیم تعادلی ایجاد کنیمو به تدریج تبدیل میشیم به لطف مکرر حق مسلم و از پا در مییام

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمی دونم چرا همه ی کاره می شه وظیفه ی خانوما و کارایی که آقایون باید انجام بدن می شه لطف!!!
هر چی میشه: آقاهه لطف کرد این کارو انجام داد برام!!!!!!!:surprised:
خانومه وظیفش بود!!!!:redface:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز

مرسی از سوال مفیدت. شروع خوبیه واسه بحث کردنبه نظرم نمیشه مظلومیت رو به گروه خاصی نسبت داد اما این اتفاق بیشتر واسه ما پیش میاد امیدوارم منکر این قضیه نباشین که بیشترین ظلم از جانب احساسات چه وقتی یه دختریم و چه وقتی یه همسر میشیم و چه وقتی یه مادریم در واقع زمانی برای این نداریم که به خود وجودیمون فکر کنیم در حقیقت ما واسه خودمون نیستیم و مقصر هم خودمونیم که نمی تونیم تعادلی ایجاد کنیمو به تدریج تبدیل میشیم به لطف مکرر حق مسلم و از پا در مییام

والا به نظر من به خاطر عدم وجود تعادل نیست....... این که زنا مظلومن یا هرچی چیزیه ماله جهان سومیا! اونم به خاطر اینه که همش در حق و حقوق زنا ظلم شده........

وگرنه کسی تو امریکا کانادا انگلیس به زنا نمیگه مظلوم! یعنی ظلمی از نظر اجتماعی طبقاتی بهش وارد نمیشه که بخواد مظلوم باشه........

همه ی این فشارا از جامعه و خالی بودن پشتشون, از عدل و قانونiه که زنارو نازک تر و حساس تر میکنه به خاطر همین زنا مظلوم میشن.......

ولی حالا از یه نظر دیگه هم زنا مظلومن که طبیعت بهشون ظلم کرده..... اگه فکر کردین مثالی به ذهنتون نرسید بگین در خدمتم!:redface:

bahare7

عضو جدید
من نمی دونم چرا همه ی کاره می شه وظیفه ی خانوما و کارایی که آقایون باید انجام بدن می شه لطف!!!

عزیزم چه دل پری داری للهی فدای دل کوچیکما قبل از اینکه به این فکر کنیم که چرا اینطوری شد باید به این فکر کنی که ما چی کار کردیم و چه کاری رو همش تکرار می کنیم و چیه شده عادتمون محبت کردن

bahare7

عضو جدید

عزیزم چه دل پری داری الهی فدای دل کوچیکما قبل از اینکه به این فکر کنیم که چرا اینطوری شد باید به این فکر کنی که ما چی کار کردیم و چه کاری رو همش تکرار می کنیم و چیه شده عادتمون محبت کردن

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز

چند تا دلیل و سناریو:

1- زنی رو تصور کن که شوهرش دست به سیاه سفید نمیزنه وقتی میره جایی و میبینه شوهره کمک دوستش میکنه بحث که میشه میگه شوهرت لطف کرده اینکارو کرده! که هم نشونه حسودیشه هم اینکه شوهر اون بنده خدارو هم مفتخورکنه که دلش خنک شه......:razz:

2- در فرهنگ ما جا افتاده مردا در خانه و غیره به جز محل کار خودشون دست به سیاه سفید نزنن و زنا کار کنن پس زنه وظیفه اش و مرده لطف کرده بشقابشو برده تو آشپزخونه!:w01:

3- گل پسر جان از بچگی دست به سیاه سفید نمیزنه ولی دختر از بچگی به مامانش کمک میکنه پس وقتی یه کار کوچیک هم میکنه منتظر تشکر و قربون صدقه است این "لطف" کلمه کلیدیه!:w02:

4- میتونه دلیل دیگش تشویق مرده واسه انجام اون کار باشه! یعنی من دوست داشتم این کارو کردی بازم بکن

5- متاسفانه وقتی زنا کاری رو میکنن که لطف هم باشه! بر اساس بند 4! تکرار دائمی اون وظیفه حساب میشه و دیگه لطف محسوب نمیشه!:surprised:

جالب اینجاست که بعضی هاشون حافظه قوی برای به خاطر سپردن لطفاشون دارن.........:w15:

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند تا دلیل و سناریو:

1- زنی رو تصور کن که شوهرش دست به سیاه سفید نمیزنه وقتی میره جایی و میبینه شوهره کمک دوستش میکنه بحث که میشه میگه شوهرت لطف کرده اینکارو کرده! که هم نشونه حسودیشه هم اینکه شوهر اون بنده خدارو هم مفتخورکنه که دلش خنک شه......:razz:

2- در فرهنگ ما جا افتاده مردا در خانه و غیره به جز محل کار خودشون دست به سیاه سفید نزنن و زنا کار کنن پس زنه وظیفه اش و مرده لطف کرده بشقابشو برده تو آشپزخونه!:w01:

3- گل پسر جان از بچگی دست به سیاه سفید نمیزنه ولی دختر از بچگی به مامانش کمک میکنه پس وقتی یه کار کوچیک هم میکنه منتظر تشکر و قربون صدقه است این "لطف" کلمه کلیدیه!:w02:

4- میتونه دلیل دیگش تشویق مرده واسه انجام اون کار باشه! یعنی من دوست داشتم این کارو کردی بازم بکن

5- متاسفانه وقتی زنا کاری رو میکنن که لطف هم باشه! بر اساس بند 4! تکرار دائمی اون وظیفه حساب میشه و دیگه لطف محسوب نمیشه!:surprised:

جالب اینجاست که بعضی هاشون حافظه قوی برای به خاطر سپردن لطفاشون دارن.........:w15:
با همش 100% موافقم مخصوصا :
جالب اینجاست که بعضی هاشون حافظه قوی برای به خاطر سپردن لطفاشون دارن.........

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم .:gol::gol:

باز تو اومدی وسط حرف مردم؟!
خوبه پستی که زدم رو نخوندی وگرنه فکر کنم به جا این گلا کاکتوس بهم میدادی........:biggrin: :biggrin: :biggrin:
:gol: [FONT=&quot] [/FONT]

Ali Talash

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چند تا دلیل و سناریو:

نخند....
ای نامرد بی معرفت
اصلا گلم رو بده .... :cry:

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز

بهار جان از بین نظراتی که داده شد ، با نظرت بیشتر موافقم . اتفاقا پنجشنبه با دوستام بحث سر همین بود. من فکر می کنم خانومها مدیریتشون ضعیفه ! یعنی وقتی ازدواج می کنن یواش یواش کار و درس و تفریحشون رو فراموش می کنن! بدتر از اون خودشون رو فراموش می کنن!!! اکثر توی سن ها بالا نگاه کنی ، بد تیپ ، بد قیافه ، فرسوده و خسته هستن!!! بعضی ها دیگه انقدر فداکارن که همسر و بچه هاشون بهشون ظلم می کنن!! نمی گم دعوا و جر و بحث کنن ها! ولی شاید بشه طور دیگه ای برخورد کرد

الان یه دلیل دیگه هم به ذهنم رسید ، اینکه خانومها با حقوق خودشون آشنایی ندارن! یا دارن ولی از ترس به هم خوردن زندگیشون سکوت رو ترجیخ می دن! خیلی از ظلمهایی که به جون می خرند فقط به خاطر همینه که زندگی رو حفظ کنن!!

اگه موافقید با هم بررسی کنیم که چیکار کنیم ، چه جوری باشیم که بهمون ظلم نشه ! می دونید منظورم اینه که راهکار عملی بدید!

آخرین ویرایش:

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز

چند تا دلیل و سناریو:

با صحبتت موافقم ، یه دلیل دیگه اش خانواده هان که بچه ها رو بد بار میارن! گهگاه توی بعضی از خانواده ارزش بیشتری به پسر بودن می دن! این می شه که همیشه این تصور برای پسره هست که یه جنس برتره!!( توهم :D ) از بچگی وظیفه دختر می دونن که توی کارهای منزل کمک کنه ولی پسر چون بچه است و نمی تونه بیرون کار کنه با این وظیفه اش تا سن بالا آشنا نمی شه! در حالیکه به نظر من باید از سن پایین از پسر کنار دختر کار گرفت تا متوجه بشه که بحث وظیفه نیست، بحث پیشبرد زندگیه که افراد باید با تعاون با هم اونو پیش ببرن!

مریم راد

عضو جدید
کاربر ممتاز
داستان ما

داستان ما

من میگم حالا که دخترا جمعن و احساسات لطیفی:heart: حضور دارن از احساساتی بگیم که تو وجودمون هست مثلا از علایقمون از استرسامون از تصمیماتمون و خلاصه هر چی تو این لحظه ذهنمون رو درگیر خودش کرده حرف بزنیم و اینجا با هم درد و دل کنیم و از عقایدمون بگیم:smile:
ببینم کی اولین نفره؟;)

سلام
اول از همه به اون آقایونی که واسم پیام گذاشتند که این تاپیک بی رونق می مونه بگه بد نیست یه سری به اینجا بزنند!

و اما علایق:عاشق کوه و ورزش و شیطونی.از تنهایی زیاد بدم میاد.همکارهای فضول هم زیاد دوست ندارم.کتاب هم خیلی دوست دارم مخصوصا کتاب های دکترعلی شریعتی وسیمین دانشور و به تازگی شهید مطهری.و این ماجرا ادامه دارد...:biggrin::biggrin::biggrin:

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:gol::gol::gol::gol:
سلام به تمام گل دخترا!نمیدونم تاپیکش تکراریه یا نه.گشتم چیزی پیدا نکردم.حالا اینم یه تاپیک ویژه برای خودمون.بسم الله...

مریم جونم.. من امروز این تاپیکو دیدم لطفا توضیح بدم باید چیکار کنم....

خیلی دوست دارم:w27:

nena_921

عضو جدید
متاسفانه مشکل عمده فرهنگی هست که در جامعه ما جا افتاده ، دختر تا مجرده باید از بابا و برادر امر و نهی بشنوه و بعد از ازدواج هم از شوهرش ، برادرت می تونه به مهمونیه دوستاش بره ،با دوستاش پیک نیک بره ، مسافرت و و و ،شوهرت می تونه با دوستا و همکاراش که البته شامل منشیشم میشه بره بیرون و و و ، اما نوبت به ما که رسید : زشته ، عیبه ، قبیحه و وقتی اعتراض کنی حتی مادر خودتم تو روت وایمسه و میگه چقدر قدرنشناس و بی چشم و رویی ، و از همسر بودن و مادر بودن هیچی سرت نمیشه . تو فرهنگ ما اینجوری جاافتاده که آقایون آزادن هرکاری بکنن اما خانوما حتی از حق خودشونم محرومند .

آخرین ویرایش:

N. fotros

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید منم وارد بحث شدم
باید همه خانوما عزمشون رو جذب کنن و یک فرهنگ سازی حسابی بکنیم تا آقایون هم با حقوق و علایق خانومها آشنا بشم و هم به اونها احترام بزارن من به شخصه معتقدم هم خانم ها و هم آقایون باید بعد از ازدواج رابطهشون رو با دوستان صمیمیشون حفظ کنن (که الان این فقط در مورد آقایونه) چون هر دو طرف نیاز به یک دوست قدیمی دارن و گرنه زندگی خیلی تکراری و خسته کننده میشه... البته باید با ضوابط عمل کنن تا خدای نکرده این دوست باعث...نشه
خانومها باید در زندگی مدیریت داشته باشند تا هم ههسری مهربان باشند و وظابفشون رو انجام بدن و هم به خودشون برسن و وقتایی رو هم برای خودشون داشته باشند...

nena_921

عضو جدید
سلام مریم جون
من ظهری داشتم فکر می کردم از اول چکارباید میکردیم تا پسرا نیایند به تایپیک ما و مزاحممون نشن و به این نتیجه رسیدم که :
باید اسم تایپیکمونو میذاشتیم تایپیکه پسرونه پسرونه پسرونه مردونه مردونه تورو خدا آقایون بیان داخل
خوب خانومایه عزیز نظرتون چیه؟

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز

من فقط نظر شخصیمو می گم...

اره مظلوم واقع شدن دوستای عزیز شماره گذاری کردن که همه درسته....

ولی من می گم خودمون هم مقصریم.... شاید قبول کردیم این رفتارهارو ...

خودمون اسمشو گذاشتیم ظلم و ازش می نالیم...

مثلا حتی فکر می کنیم تو احساساتمون هم بهمون ظلم شده...

من می گم بیان یه فکری بکنیم که خودمون فکر نکنیم بهمون ظلم شده...

اخه این واقعیته که ما هر احساسی نسبت به خودمون داشته باشیم به مرور زمان می شه جزو اخلاق و رفتارمون...

بقیه حرفام باشه واسه بعد از شنیدن نظر شماها:w27:

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مریم جون
من ظهری داشتم فکر می کردم از اول چکارباید میکردیم تا پسرا نیایند به تایپیک ما و مزاحممون نشن و به این نتیجه رسیدم که :
باید اسم تایپیکمونو میذاشتیم تایپیکه پسرونه پسرونه پسرونه مردونه مردونه تورو خدا آقایون بیان داخل
خوب خانومایه عزیز نظرتون چیه؟

می شه این راهم امتحان کنیم....:biggrin:

ولی اگه اسم تاپیک عوض شه بازم میان می گن چرا نذاشتین دخترونه...:eek:

bahare7

عضو جدید
من فقط نظر شخصیمو می گم...

اره مظلوم واقع شدن دوستای عزیز شماره گذاری کردن که همه درسته....

ولی من می گم خودمون هم مقصریم.... شاید قبول کردیم این رفتارهارو ...

خودمون اسمشو گذاشتیم ظلم و ازش می نالیم...

مثلا حتی فکر می کنیم تو احساساتمون هم بهمون ظلم شده...

من می گم بیان یه فکری بکنیم که خودمون فکر نکنیم بهمون ظلم شده...

اخه این واقعیته که ما هر احساسی نسبت به خودمون داشته باشیم به مرور زمان می شه جزو اخلاق و رفتارمون...

بقیه حرفام باشه واسه بعد از شنیدن نظر شماها:w27:

منم موافقم با نظرتون در واقع خودمون به این رفتارا عادت کردیم
عادت به اینکه لطف کنیم و اصلا احساس نکنیم چه تاثیری در طرف مقابلمون می ذاره
البته باید قبول کنیم که جنس مخالف هم بی جنبه است و ظرفیتش رو نداره
اگر ظرفیت داشت ما در ارامش کامل زندگی می کردیم و بهشت و جهنمی وجود نداشت

bahare7

عضو جدید
ببخشید منم وارد بحث شدم
باید همه خانوما عزمشون رو جذب کنن و یک فرهنگ سازی حسابی بکنیم تا آقایون هم با حقوق و علایق خانومها آشنا بشم و هم به اونها احترام بزارن من به شخصه معتقدم هم خانم ها و هم آقایون باید بعد از ازدواج رابطهشون رو با دوستان صمیمیشون حفظ کنن (که الان این فقط در مورد آقایونه) چون هر دو طرف نیاز به یک دوست قدیمی دارن و گرنه زندگی خیلی تکراری و خسته کننده میشه... البته باید با ضوابط عمل کنن تا خدای نکرده این دوست باعث...نشه
خانومها باید در زندگی مدیریت داشته باشند تا هم ههسری مهربان باشند و وظابفشون رو انجام بدن و هم به خودشون برسن و وقتایی رو هم برای خودشون داشته باشند...

منم موافقم عزیزم اما می دونی که مردامون ظرفیتش رو ندارن یا افراط می کنن یا تفریط