[ دانشگاه هاي برتر گروه مهندسي عمران در كشور ] مشاوره و گفتگو

[ دانشگاه هاي برتر گروه مهندسي عمران در كشور ] مشاوره و گفتگو

• دانشگاه تهران

رای: 103 25.8%
  • دانشگاه صنعتی شریف

رای: 83 20.8%
  • دانشگاه صنعتی اصفهان

رای: 28 7.0%
  • دانشگاه علم و صنعت

رای: 44 11.0%
  • دانشگاه امیرکبیر(پلی تکنیک)

رای: 72 18.0%
  • دانشگاه شیراز

رای: 29 7.3%
  • دانشگاه صنعتی خواجه نصیر

رای: 31 7.8%
  • دانشگاه تربیت مدرس

رای: 9 2.3%

• مجموع رای دهندگان
    399

The Lunatic

عضو جدید
حالا همونشم دیگه نیست!!!!!!!!!!!!!!
هر دانشگاهی رو با پایه علمی و وزن علمی فارغ التحصیلاش می سنجن و اساتیدی که تو دنیا قبولش داشته باشن
شما یه نگاهی به عکس ماهواره ای شریف بنداز یا همون دانشگاه تهران
اگه برای اولین بارت باشه هر فکری میکنی الا اینکه اینجا دانشگاه باشه.:eek:
البته سطح علمی فک نمیکنم به عکس هوایی و این جور چیزا باشه.
مثلاً علوم تحققیات با اون وسعت سطحش از شریف پایین تره.
در کل فک میکنم هممون ول معطلیم. تو دنیا هیشکی آدم حسابمون نمیکنه.

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نمیدونم ، به نظر من ولی از نظر عمرانی ، دانشگاه های ایران توی منطقه خیلی بالا هستند ، چون بزرگترین کارهای منطقه رو بومی ایرانی ها میکنند :)

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از همین دانشمندان ارانی مقیم امریکا می گفت مشکل ما اینه که محدود به قدرت سیاسی هستیم در حالی که مملکتتو جووناش میسازه .جوونای مملکت ما هم که ماها باشیم صبح تاشب داریم پای رایانه آهنگ و عکس بازیگر دانلود می کنیم و جک پشت سر این و اون درست می کنیمتا استاد یه پروره میده هزار تا بد و بیراه نثار پدر و مادرش می کنیم بعئ هم ادعا می کنیم زمینه شکوفایی نداریم تو رو خدا به خودمون بیاییم و الا .....

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
ای قربون آدمی که حرف حق می زنه!
قابل توجه کسانی که حاضر نیستن حتی 1کتاب تخصصی بخونن! :)
واقعاً می گم، اصلاً جدا از ساخت مملکت، به تمام دلائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، که نمیشه ساخت، خودمون رو بسازیم!
یادمون نره، شغل و حرفه ی ما در تمامی بخش ها مستقیماً با جون آدم ها سر و کار داره!!!!

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس با این حساب خیلی نباید به دانشگاه هامون بنازیم و باید سرمونو بندازیم پایین و درسمونو بخونیم:cry:
چون در جهان حرفی برای گفتن نیست که نیست
البته گفتنی است که تعداد بسیار زیادی از اساتید ایرانی در دانشگاه های معتبر آمریکا و اروپا تدریس میکنند که بسیار معتبر هستند. ایکاش که به ایران میومدند تا ما هم حظی از حضورشان ببریم.
برای آشنایی با تعدادی از ایشان به سایت زیر سری بزنید
http://www.topiranian.com/page/bozorganeiran/default.html

دانشگاه رو دانشجو میسازه نه استاد.

Amin-ICPSCo

عضو جدید
چرا بیان ایران
اونجا دارن با شرافت و بزرگی تدریس می کنن
شما خودت حاضری بری جایی که تحقیر و کوچک بشی؟

خیر، حق با شماست. ولی این رو در نظر بگیرید که یک نفر که سطح تحصیلات بالایی داره و پروفسور و دکتر هست با یه آدم معمولی باید فرق داشته باشه و یکی از اون فرقها اینه که در مورد وطنش و جوانهایی که در اون زندگی و تحصیل میکنند احساس مسئولیت زیادی میکنه. کلاً یک معلم که واقعا تعلیم دادن رو دوست داره مثل یک سرباز عمل میکنه و با گذشتن از خودش و خواسته های شخصیش سعی در کمک و بهبود وضعیت شاگرداش میکنه. ما در اروپا و امریکا استادان بزرگ و مطرحی داریم که دیگه خیلی وقته که ایرانی بودن یادشون رفته و حتی در محل زندگیشون کمتر کسی اونها رو بعنوان ایرانی میشناسه و اکثراً بعنوان ایرانی تبار شناخته میشن. البته این اساتید گرامی حق دارن که راه زندگیشونو خودشون انتخاب کنند ولی این باعث سلب مسئولیتشون نمیشه.
در نهایت من خیلی دلم میخواد که شرایطی پیش میومد که این اساتید بزرگ خودشون با میل خودشون به ایران بر میگشتند و به وضعیت جوانان باهوش و با استعداد ایرانی که تعدادشون بسیار زیاد و در دنیا مثال زدنیه رسیدگی میکردن و اجازه نمیدادن که انگیزه و شور این عزیزان وطنمون هرز بشه و از بین بره.
به امید رسیدن اون روز :)

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند وقت پیش با یکی از دانشجو های خوب کلاس صحبت می کردیم می گفت من واسه استاتیک فقط یه حل المسائل گرفتم چون استاد فقط سوالایی که مشخص می کنه تو امتحان طرح می کنه.
آخه یکی نیس بگه آخه تو فردا قراره مهندس مملکت بشی 90% دانشجو های ما همینن
نمی دونم فک کنم باید یه معجزه ما رو از این وضع نجات بده
مایی که می خوایم یه پست تو عرش رو قبضه کنیم حداقل چهار تا کتاب دانشگاهی خودمونو خوب بخونیم کتاب تخصصی پیش کش!!!!!!!!!!!111111

msn_syst3m

عضو جدید
خیر، حق با شماست. ولی این رو در نظر بگیرید که یک نفر که سطح تحصیلات بالایی داره و پروفسور و دکتر هست با یه آدم معمولی باید فرق داشته باشه و یکی از اون فرقها اینه که در مورد وطنش و جوانهایی که در اون زندگی و تحصیل میکنند احساس مسئولیت زیادی میکنه. کلاً یک معلم که واقعا تعلیم دادن رو دوست داره مثل یک سرباز عمل میکنه و با گذشتن از خودش و خواسته های شخصیش سعی در کمک و بهبود وضعیت شاگرداش میکنه. ما در اروپا و امریکا استادان بزرگ و مطرحی داریم که دیگه خیلی وقته که ایرانی بودن یادشون رفته و حتی در محل زندگیشون کمتر کسی اونها رو بعنوان ایرانی میشناسه و اکثراً بعنوان ایرانی تبار شناخته میشن. البته این اساتید گرامی حق دارن که راه زندگیشونو خودشون انتخاب کنند ولی این باعث سلب مسئولیتشون نمیشه.
در نهایت من خیلی دلم میخواد که شرایطی پیش میومد که این اساتید بزرگ خودشون با میل خودشون به ایران بر میگشتند و به وضعیت جوانان باهوش و با استعداد ایرانی که تعدادشون بسیار زیاد و در دنیا مثال زدنیه رسیدگی میکردن و اجازه نمیدادن که انگیزه و شور این عزیزان وطنمون هرز بشه و از بین بره.
به امید رسیدن اون روز :)

اون روز هیچ وقت نمیاد
چون اینجا علمی نیست
او آقای پروفسور زندگیش علمشه بعد بیاد جایی که علم نیست
اون زمانی که داشتن علم رو می نوشتن ما دنبال تنباکو و نفت بودیم

msn_syst3m

عضو جدید
یکی از همین دانشمندان ارانی مقیم امریکا می گفت مشکل ما اینه که محدود به قدرت سیاسی هستیم در حالی که مملکتتو جووناش میسازه .جوونای مملکت ما هم که ماها باشیم صبح تاشب داریم پای رایانه آهنگ و عکس بازیگر دانلود می کنیم و جک پشت سر این و اون درست می کنیمتا استاد یه پروره میده هزار تا بد و بیراه نثار پدر و مادرش می کنیم بعئ هم ادعا می کنیم زمینه شکوفایی نداریم تو رو خدا به خودمون بیاییم و الا .....
و الا چی؟
اون چیزیو که نگفتی اتفاق افتاده
ما نابود شدیم

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
و الا چی؟
اون چیزیو که نگفتی اتفاق افتاده
ما نابود شدیم
بابا آفرین به این همه روحیه ! اگه قرار باشه همه مثل شما فک کنن دیگه نباید جناب آقای اوباما نگرانه این باشه که چه جوری تو ایران ما فتنه انگیزی کنه :mad:شما خودت دیگه در مملکتو گل گرفتی رفت پی کارش !!!!!!!!!! :surprised:به دشمنامون تبریک می گم;) خوب تونستن ما رو از تو بخورن............. ولی نه این خودمونیم که دنباله نونه مفتیم منتظریم لقمه خودش بیاد تو دهنمون بد می گم بگو بد می گی!

rezaafsharpoor

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا شماها که اکثرا دانشجوی دانشگاه های سراسری هستید و بهترین امکانات هم دستتونه...ما که دانشجوی دانشگاه آزاد پرندیم چی باید بگیم...یادمه برای مسابقه قاب محافظ ICI امسال بچه های دانشگاه چه بدبختی کشیدن...با این تفاسیر دوم شدیم...ولی چه فایده وقتی رنکینگ دانشگاه ها این طوریه این مسابقات هم از ارزشش کاسته میشه...فقط باید تلاش کرد...تا ما هم بتونیم در سطح جهانی حرفی برای زدن داشته باشیم

shino

عضو جدید
دانشگاه تران در سطح بالاتری قرار داره و امکاناتش هم خوبه
درضمن دانشگاه مهاباد هم بهترین دنشگاه ازاد در عمرانه

shino

عضو جدید
دانشگاه تهران در عمران از همه بالاتر و امکاناتش هم عالیه
درضمن دانشگاه ازاد مهاباد هم در عمران دانشگاه خوبیه و جدیدا گرایش دکتری سازه آن نیز تصویب شده است

rezaafsharpoor

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه آزاد پرند :biggrin:
ولی از شوخی گذشته امیرکبیر و تهران حرف ندارن;)

hannah

عضو جدید
به نظر من دانشگاه هرمزگان از همشون بهتره ...............:eek: :surprised:!!
فکر کنم تنها رشته ای که ارزش خوندن داره اینجا همین باشه:redface:! ولی کار دانشگاه تهران و شیراز رو قبول دارم;)!

آراد

عضو جدید
سلام به همه
خيلي جالب بود نظرات متفاوت و هر كدوم براي خودش دلايلي داشت
منم انتخاب خودم رو ميگم
من خودم آزاد ميخونم ولي به نظرم در رشته عمران امير كبير - علم وصنعت و صنعتي اصفهان كارهاي خوبي انجام داده اند
مثلا همين اصفهان اساتيد عالي داره كه كتابهايشان مورد استفاده دانشجويان كارشناسي هست

از سطح علمي دانشگاه خودمون هم بگم كه با آزاد نجف آباد قياس ميشه و رقابت داره پس اون بالا مالا ها نيست اما جالب اينه كه با اينكه دانشجوهاي زيادي ميگيره متاسفانه و امكانات هم در حد متوسط به پايين
(البته الان خيلي بهتره ولي از ما گذشته اين ترم فارغ شديم داريم ميخونيم برا ارشد ان شاالله ازاد يزد سازه :Dيا دولتي هر جا كه باشه اراك باشه بهتره :) ) اما اساتيد خوبي داره كه اكثر مواقع جوابگوي دانشجو هستند

masoodazizi

عضو جدید
سلام
من با توجه به اینکه چندتا از دوستام تو دانشگاه امیر کبیر درس میخونن و از طرفی
تالیفات اساتید و هیات علمی این دانشگاه هم قابل توجه و مرجع هستن به این دانشگاه رای میدم البته دانشگاه شریف و تهران واصفهان هم در رده های بعدی انتخاب من هستن .

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حالا هرکی اومد یه جایی رو گفت ، ولی برای چی اونجا رو گفت نمیدونم ؟ :) برای کم نیاوردن من هم میگم دانشگاه شهرستان علی آباد کتول بهتره .

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
در مورد تهرام جنوب که دوستمون گفتند باید عرض کنم که تعدد بالای اساتید گلابی انقدرزیاده که اگر ملاک و نمره بخوایم حساب کنیم ، باید در دانشگاه تهران جنوب و گل بگیریم ، بخصوص توی عمران :( استادایی مثل نوایی و الوانکار و چهرازی و حیدری که من میشناسم که ... :) خدا حفظشون بکنه ...

46523

عضو جدید
باعرض سلام وخسته نباشيدبه تمام اعضاي سايت ومسولين ومديرمحترم سايت.
راستش من خودم دانشجوي دانشگاه علم وصنعت نمي باشم ولي يكي ازاستاتيدبزرگوارم ازآن دانشگاه فارق التحصيل شده اند ايشان براي من الگوي بسياروالاي علم مي باشندوفقط چون كه دربين گزينه هاي مطرح شده اين گزينه راديدم به اين دليل كه به يادم استادم افتادم اين گزينه راانتخاب كردم

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره خیلی تابلو فقط شریفیا هستن که دست به خاک نمیزنن مبادا لباساشون خاکی بشه:D

بالا