خبر داغ داغ و اما تاسف بر انگیز برای داوطلبان کاردانی به کارشناسی

خبر داغ داغ و اما تاسف بر انگیز برای داوطلبان کاردانی به کارشناسی

• مجموع رای دهندگان
    133

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقایون محترم آموزشکده ها حذف شده که شده بخونید دانشگاه سراسری یا غیر انتفاعی قبول شید..کی گفته پارسال دانشگاه سراسری از فنیا بر نمیداشت.....من بیشتر دوستان فنیم تو رشته معماری...............تو آموزشکده ها درس خونده بودن...........حالا امسال تو دانشگاه تبریز با رتبه 6 کشوری.میفهمی یا نه ...........900 غیر انتفاعی.................200 سراسری اردبیل....سراسری زنجان..........قبول شدن.خجالت داره این حرفا فکر میکنی با یه عده بیسواد طرف حسابی........امسالم مثل سال قبل .............فقط دیگه نمیشه آموزشکده های وابسته به آموزش پرورشا انتخاب کرد.........که کار درستیه به نظر من آموزش پرورش میخواد نیروی متخصص خودشا اونجا پرورش بده.وگرنه برای چی نیرویی را پرورش بده که کار وزارت علومه.هیچ سودیم براش نداره؟..........کار خیلی خوبی کردن........برید بخونید اگه تونستید ...........هرکی به اندازه سعیش نتیجه میگیره...دانشگاههای سراسری از اولش بودن خواهند بود.........مدرک فنیا هم بعد اتمام دوره کاردانی توسط وزارت علوم تایید میشه.میفهمی هی نگو فرق داره...یعنی فرقی بین اون با مدرک دانشگاه های سراسری ....غیر انتفاعی........آزادو...... نیست..........یا بازم بگم......بعد اینکه مدرکا گرفتید........با اعتبار مدارک دانشگاه های دیگه.آقایون محترم چه جوری میگید ما هنرستانی ها.مگه مدرک الانتونا هنرستانتون تایید میکنه...........منظور مدرک کاردانی.............مدرکتونا وزارت علوم تایید میکنه یعنی میتونید تو دانشگاه دولتیشم بخونید وتا دکترا ادامه بدید.......مشکل تو ورودی دوره کاردانی بود که حلش کردن .......علاوه بر اون مگه شما دروسیا که به عنوان پیش نیاز برای جبران اطلاعاتت با ریاضی فیزیکیا میدن پاس نکردید........اول خوب تحقیق کنید بعد بیا تاپیکای جنجالی بزنید.................
یا مدرک ندارید یا دارید فکر میکنید هنرستان تائیدش میکنه........بهتره دیگه این بحثا ادامه ندید گفتم برید تحقیق کنید بعد بیایید.؟فهمیدید...............چند روزه فکر بیشتر بچه های باشگاها بهم ریختید همه دارن از هم درباره شایعات شما میپرسن.....منم از روی شایعات شما اینجا اومدم..........

آخرین ویرایش:

Calli

عضو جدید
آقایون محترم آموزشکده ها حذف شده که شده بخونید دانشگاه سراسری یا غیر انتفاعی قبول شید..کی گفته پارسال دانشگاه سراسری از فنیا بر نمیداشت.....من بیشتر دوستان فنیم تو رشته معماری...............تو آموزشکده ها درس خونده بودن...........حالا امسال تو دانشگاه تبریز با رتبه 6 کشوری.میفهمی یا نه ...........900 غیر انتفاعی.................200 سراسری اردبیل....سراسری زنجان..........قبول شدن.خجالت داره این حرفا فکر میکنی با یه عده بیسواد طرف حسابی........امسالم مثل سال قبل .............فقط دیگه نمیشه آموزشکده های وابسته به آموزش پرورشا انتخاب کرد.........که کار درستیه به نظر من آموزش پرورش میخواد نیروی متخصص خودشا اونجا پرورش بده.وگرنه برای چی نیرویی را پرورش بده که کار وزارت علومه.هیچ سودیم براش نداره؟..........کار خیلی خوبی کردن........برید بخونید اگه تونستید ...........هرکی به اندازه سعیش نتیجه میگیره...دانشگاههای سراسری از اولش بودن خواهند بود.........مدرک فنیا هم بعد اتمام دوره کاردانی توسط وزارت علوم تایید میشه.میفهمی هی نگو فرق داره...یعنی فرقی بین اون با مدرک دانشگاه های سراسری ....غیر انتفاعی........آزادو...... نیست..........یا بازم بگم......بعد اینکه مدرکا گرفتید........با اعتبار مدارک دانشگاه های دیگه.آقایون محترم چه جوری میگید ما هنرستانی ها.مگه مدرک الانتونا هنرستانتون تایید میکنه...........منظور مدرک کاردانی.............مدرکتونا وزارت علوم تایید میکنه یعنی میتونید تو دانشگاه دولتیشم بخونید وتا دکترا ادامه بدید.......مشکل تو ورودی دوره کاردانی بود که حلش کردن .......علاوه بر اون مگه شما دروسیا که به عنوان پیش نیاز برای جبران اطلاعاتت با ریاضی فیزیکیا میدن پاس نکردید........اول خوب تحقیق کنید بعد بیا تاپیکای جنجالی بزنید.................
یا مدرک ندارید یا دارید فکر میکنید هنرستان تائیدش میکنه........بهتره دیگه این بحثا ادامه ندید گفتم برید تحقیق کنید بعد بیایید.؟فهمیدید...............چند روزه فکر بیشتر بچه های باشگاها بهم ریختید همه دارن از هم درباره شایعات شما میپرسن.....منم از روی شایعات شما اینجا اومدم..........

دوست عزیز ما داریم اینجا شلوغش میکنیم ، شایعه پراکنی می کنیم یا مسئولین محترم که هر دفعه یه چیزی می گن. بابا ما دیگه به آخر رسیدیم. شما چه حالی پیدا می کنی که بعد از کلی درس خوندن و امید و آرزو برای ادامه تحصیل یه دفعه بیان بگن پذیرش در دوره های روزانه نداریم و به جاش برید پیام نور یا غیر انتفاعی؟ نه می خوام بدونم واقعا برای شما تحصیل در دانشگاه دولتی با پیام نور هیچ فرقی نداره؟

شما چه حالی پیدا می کنی وقتی که داری برای کارشناسی خودتو آماده می کنی بعد یهو بیان ظرفیت رو 0 اعلام کنند و مدتها دانشجو رو بلا تکلیف بزارن؟ شما خودت با این شرایط چجوری دست و دلت به درس خوندن میره؟

جالبه احتمالا همه ی ماها بیکاریم و دنبال دردسر می گردیم که همینجوری بیاییم و برای هیچی شلوغش کنیم یا جلوی مجلس تجمع کنیم!!!

میدونی مشکل کجاست دوست من؟ مشکل اینجاست که در کشور ما به بچه های فنی بها داده نمیشه.

اون از وزیر قبلی که سال 87 می خواست مدارک ما رو از فوق دیپلم به دیپلم تکمیلی و از کارشناسی به دیپلم تکمیلی پیشرفته (!) تنزل بده ( اینجا را بخوانید ) که خوشبختانه دانشجویان به طور جدی جلوی این کار ایستاند و جا داره اینجا از بچه ها تشکر کنم و اینم از الانشون که میگن سهمیه ی روزانه به پیام نور داده شد.

واقعا شما خودتو بزار جای ما آخه زور نداره این همه تا کارشناسی بخونی بعد دیپلم تکمیلی پیشرفته (!) بخوان بهت بدن؟

واقعا زور نداره این همه برنامه بریزی و بعد از کلی بلاتکلیفی بیان بگن سهمیه ی روزانه به پیام نور داده شد؟

بله دوست عزیز متاسفانه به بچه های فنی اهمیت داده نمیشه.

اگه ما هم می تونستیم برای دانشگاه های دولتی امتحان بدیم که مشکلی نبود اما اینجاش خیلی زور داره که سهمیه های روزانه رو بدن به چی؟ به پیام نور!!!

متاسفانه حتی برنامه ریزی درتی هم وجود نداره. ما وقتی اومدیم هنرستان کف دستمون رو بو می کردیم که همچین کاری رو می خوان انجام بدن؟

در باره ی فرمایش شما هم که گفته بودید آموزش و پرورش می خواد نیروی متخصص خودشو پرورش بده و ما باید بریم زیر نظر مزارت علوم کاملا صحیح. این موضوع رو من و بقیه ی بچه های فنی و نمایندگان مجلس و رييس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس قبول دارن. اما خودتون بگید آیا واقعا این درسته که مایی که تا نیمه ی راه رو امدیم و برنامه ریزی کردیم یک دفعه بیان و مسیر و اینجوری برامون تغییر بدن؟

اگر هم می خوان چنین کاری بکنن باید از همین الان به کسانی که وارد هنرستان ها می شن اطلاع رسانی کرده و بزارن بچه های وارد شده رد بشن بعد این طرح رو پیاده کنند وگرنه این عدالت نیست دوست من. این راهش نیست.

یعنی فرقی بین اون با مدرک دانشگاه های سراسری ....غیر انتفاعی........آزادو...... نیست..........یا بازم بگم......بعد اینکه مدرکا گرفتید........با اعتبار مدارک دانشگاه های دیگه .

بدون شرح !!!

بد نیست یه نگاهی به لینک های زیر هم بندازید:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8812170609

http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1126602&Lang=P

http://www.daneshnews.com/news/view.aspx?mid=1&bid=21&nid=4874

http://www.daneshnews.com/news/view.aspx?mid=1&bid=21&nid=4868

این هم از صحبت رييس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس که داره حرف حق رو میزنه :

http://www.daneshnews.com/news/view.aspx?mid=1&bid=21&nid=4871

در آخر هم ببخشید که سرتون رو درد اوردم اینها حرف دل من و برخی دانشجویان فنی دیگر بود!

موفق باشید.

farzan001

عضو جدید
آقای محترم شما مثلا توی تهران چند تا دانشگاه سراسری اسم ببر که کاردانی به کارشناسی میگیره تا منم بفهمم که سراسری هم ما رو می گیره.
شریف؟ امیر کبیر؟ علم وصنعت؟ خواجه نصیر؟دانشگاه صنعتی اصفهان؟ فردوسی؟ کدومشون ما رو میگیرن؟
منظورت از دانشگاه سراسری چیه؟
من برادرم با رتبه 29 کنکور کاردانی به کارشناسی رشته مکانیک فقط تونست آموزشکده های فنی رو بزنه؟
لطف کن اسم این دانشگاه های سراسری که ما رو میگیرن بگو تا منم حالیم بشه.
از طرفی با این چند واحد جبرانی سطح ریاضی ما به بچه های نظری نمیرسه.
در ضمن مدرک کاردانی ما توسط آموزش و پرورش امضا میشه نه وزارت علوم.من نگفتم نمیشه ادامه تحصیل داد شما خودت بیخود برداشت می کنی. بنده هم بیسواد نیستم و در این رابطه خیلی تحقیق کردم.
شما اون دانشگاه هایی سراسری رو که هی میگی اسم ببر. چند تا معروفشو که همه بشناسن.

آخرین ویرایش:

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای محترم شما مثلا توی تهران چند تا دانشگاه سراسری اسم ببر که کاردانی به کارشناسی میگیره تا منم بفهمم که سراسری هم ما رو می گیره.
شریف؟ امیر کبیر؟ علم وصنعت؟ خواجه نصیر؟ کدومشون ما رو میگیرن؟
منظورت از دانشگاه سراسری چیه؟
من برادرم با رتبه 29 کنکور کاردانی به کارشناسی رشته مکانیک فقط تونست آموزشکده های فنی رو بزنه؟
لطف کن اسم این دانشگاه های سراسری که ما رو میگیرن بگو تا منم حالیم بشه.
تو رشته معماری..............دانشگاه میراث فرهنگی10 نفر روزانه.10 نفر شبانه-دانشگاه تبریز 35 نفر روزانه.دانشگاه زنجان 25 روزانه25 شبانه.دانشگاه سیستان.حدود25 یا 30 نفر روزانه.دانشگاه قم 25 روزانه 25 شبانه.دانشگاه محقق اردبیلی 35 روزانه 35 شبانهok بازم هست.........شریف میخوای بری..............برو بخون دکترا اونجایی نه کاردانی به کارشناسی.........خیلی بلند پروازی میکنی.یه کاردانی فنی داری میخوای علم و صنعتم بری اصلا بزارنم نمیتونی تو آزمونش قبول بشی........مگه به همین سادگیاست....پسر خوب......ریاضی بلدی...:biggrin:
شریف مگه کاردانی به کارشناسی داره......مدرکتم وزارت علوم تایید میکنه نه آموزش و پرورش ..........سواد داری روشا بخون من خوندم تو هم بخون:surprised:

آخرین ویرایش:

farzan001

عضو جدید
در ضمن آقا سعید شما که انقد ادعا میکنی حالیته و هی میگی دانشگاه سراسری و دانشگاه سراسری بذا محض اطلاع شما و دوستان بگم این دانشگاهی که آقا سعید سنگشو به سینه میزنه یه تعداد دانشگاه های خاص هستن که تو یه سری از رشته ها پذیرش دارن.
مثل دانشگاه تبریز و ارومیه و شیراز و بیرجندو چندتا دیگه که تازه خیلی از رشته هارو هم نمیگیرن مثل رشته خود من که فقط از بین این دانشگاه ها شیراز میگیره اونم به صورت مجازی.
این دانشگاه ها تعدادشون کمه و همه نمی تونن استفاده کنن.یعنی ما نباید اونقد واسه فنی ها داشگاه داشته باشیم که بچه های فنی بتونن توی شهر خودشون درس بخونن؟
شما به اینا میگی دانشگاه چون اونجور که بوش میاد این دانشگاه ها بهتون خیلی نزدیکه و راحتی واسه ادامه تحصیل.
آقای محترم همه ما نمیتونیم به خاطر دانشگاه سراسری بکوبیم بیایم تو این 4-5 تا شهر درس بخونیم یه کم به دورو بری هات هم نگاه کن.خیلی از این پسرا نون آور خانواده ان که نمیتونن شهرشون رو ترک کنن از طرفی روزانه که برداشته شد اینا واقعا مونده بودن که چی کار کنن. شما اینا رو نمیبینی؟
فقط چون تبریز و ارومیه بهت نزدیکه(البته از صحبت هات برداشت کردم) هی میگی دانشگاه سراسری دانشگاه سراسری .آخه کدوم سراسری؟

آخرین ویرایش:

farzan001

عضو جدید
تو رشته معماری..............دانشگاه میراث فرهنگی10 نفر روزانه.10 نفر شبانه-دانشگاه تبریز 35 نفر روزانه.دانشگاه زنجان 25 روزانه25 شبانه.دانشگاه سیستان.حدود25 یا 30 نفر روزانه.دانشگاه قم 25 روزانه 25 شبانه.دانشگاه محقق اردبیلی 35 روزانه 35 شبانهok بازم هست.........شریف میخوای بری..............برو بخون دکترا اونجایی نه کاردانی به کارشناسی.........خیلی بلند پروازی میکنی.یه کاردانی فنی داری میخوای علم و صنعتم بری اصلا بزارنم نمیتونی تو آزمونش قبول بشی........مگه به همین سادگیاست....پسر خوب......ریاضی بلدی...:biggrin:
شریف مگه کاردانی به کارشناسی داره......مدرکتم وزارت علوم تایید میکنه نه آموزش و پرورش ..........سواد داری روشا بخون من خوندم تو هم بخون:surprised:
معلومه فقط به فکر خودتو رشته خودتو ادامه تحصیل خودتی.این فایل رو ببین بعد دانشگاه دانشگاه کن.
من بلند پروازم خیلی هم بلند پروازم.مدرک لیسانس رو هم اصلا قبول ندارم. برنامه من واسه فوقه اونم امیرکبیر.
شما نگران ریاضی من نباش.
در ضمن اونجاهایی از تاپیک رو که شایعه میدونی بنویس تا بقیه هم بدونن شایعست.

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
معلومه فقط به فکر خودتو رشته خودتو ادامه تحصیل خودتی.این فایل رو ببین بعد دانشگاه دانشگاه کن.
برادر گلم.ببین من آرزومه همه دوستان بتونن یه جای خوب و نزدیک درس بخونن...ولی چکار میشه کرد رشته ما که مشکلی نیست..ولی من میدونم که بیشتر رشته ها سراسری ندارن امیدوارم براتون یه ظرفیت زیاد تو رشته های مختلف ایجاد کنن.آرزوی قلبی من موفقیت دوستای گلمه.یکم شوخی کردیم ....زیاد جدی نگیر وگرنه..منم دعا میکنم مشکل دوستای گلی مثل شما زودتر حل بشه.موفق باشید

farzan001

عضو جدید
برادر گلم.ببین من آرزومه همه دوستان بتونن یه جای خوب و نزدیک درس بخونن...ولی چکار میشه کرد رشته ما که مشکلی نیست..ولی من میدونم که بیشتر رشته ها سراسری ندارن امیدوارم براتون یه ظرفیت زیاد تو رشته های مختلف ایجاد کنن.آرزوی قلبی من موفقیت دوستای گلمه.یکم شوخی کردیم ....زیاد جدی نگیر وگرنه..منم دعا میکنم مشکل دوستای گلی مثل شما زودتر حل بشه.موفق باشید
آقا سعید من با کسی بحث و دعوا ندارم واسه خودمم خیالی نیست من آزاد رو از همه این آموزشکده ها بیشتر قبول دارمو به احتمال خیلی زیاد برم آزاد ولی واقعا خیلیا شرایطش رو ندارن،خیلی از دوستای خودمون نمی تونستن با اون شرایطی که پیش اومده بود ادامه تحصیل بدن،خیلی از رشته ها رو حذف کردن مثل گرافیک و شیمی و ...
من با دید کلی به قضیه نگا میکنم نه این که چون رشته من دانشگاه داره پس کاردانی به کارشناسی دانشگاه داره.نه سعید جان اینطور نیست. شما رشتتون دانشگاه زیاد داره ولی بقیه رشته ها چی؟
امیدوارم موفق باشی.
فقط خواستم بدونی من انقد بیکار نیستم که بیام اینجا و شایعه پراکنی کنم.

kherkhere

عضو جدید
عزیزان نا امید نشید
درستونو بخونید برای بهترین رتبه
فوقش در بدترین حالت ممکن میریم غیر انتفاعی.
من پارسال آزاد شهر ری قبول شدم نرفتم به خاطر دولتی
دولتی هم که فعلآ رو هوای..
توکلت علی الله تا ببینیم چی میشه
یا حق

veronikaa

عضو جدید
من برم فلسفه و روانشناسی بخونم؟
ممنون از پیشنهادت و این که انقد با هم دانشگاهیات هم صدا بودی و توی این تجمعات شرکت کردی .واقعا خسته نباشی تا دانشجوهایی مثل شما داریم.نیازی به این نداریم که دیگران پشتمون باشن؟
واقعا شما که تو تهران داری درس می خونی حتی یک بار هم وظیفه خودت ندونستی توی این تجمعات شرکت کنی؟
کارتون درسته. واسه همین می گم بچه های فنی حقشونه هر بلایی سرشون میارن.
من بهت خسته نباشید میگم.

اولا مرسی از خسته نباشید گفتنت چون واقعا از این شرایط خسته ام ثانیا من لیسانس مهندسی هستم ولی ما هم بعضی از بچه هامون میان چون میگن باید به کاردانی ها کمک کرد .اره راست میگی هر چی سرتون بیاد حقتونه چون بلد نیستید و نمیخواین دفاع کنید منم چون رشتمو دوست نداشتم میخوام عوضش کنم همین.

veronikaa

عضو جدید
تازه مثلا که چی طومار درست کردید میدید استادا امضا کنن بعد فرداش میاین از بچه ها طومار جمع میکنید یکم بزرگ شدی خواهشا .یا مثلا اون دعوای ما بین پسرا که همدیگرو میزدند دمه مجلس یعنییییییییییی چییییییییییییییی اخه به خدا من که خنده ام میگیره بیشتر شبیه بچه بازی نا تجمع.راستی من خبر ندارم مثل اینکه فردا و پس فردام تجمع دمه مجلس در هر صورت کارا داره درست میشه نگران نباشید.شما مشکلتون اینه که نمیدونید اعتراضو پیشه کی ببری ی مشت معذرت میخوام بچه جمع شدید حالا نمیدونید چی کار کنید در ضمن در مورد ریاضی ما نظریا چیزی نیست تا اونجا که مطلع هستم شما تا ریاضی 3 خوندین میمونه چندتا دروس تخصصی که از پس شماها که برق میخونید بر میاد من بقیه رو نمیدونم.پایان نیمه شب شنبه.(از رک بودن بیش از حد مذرت طبق عادت بود)

farzan001

عضو جدید
اولا مرسی از خسته نباشید گفتنت چون واقعا از این شرایط خسته ام ثانیا من لیسانس مهندسی هستم ولی ما هم بعضی از بچه هامون میان چون میگن باید به کاردانی ها کمک کرد .اره راست میگی هر چی سرتون بیاد حقتونه چون بلد نیستید و نمیخواین دفاع کنید منم چون رشتمو دوست نداشتم میخوام عوضش کنم همین.
دوست عزیز شما نگفته بودی که رشتت مهندسیه و کاردانی نیستی. اون جوری که شما حرف زدی من فکر کردم کاردانی هستی و وظیفه همه بچه های کاردانی بود که تو این تجمعات شرکت کنند هرچند بچه بازی.
شما وظیفه ای در قبال ما بچه های فنی نداری.ولی دست اونایی که ما رو همراهی کردن درد نکنه.
من رشتمو دوست دارمو حاضر نیستم دوبار برگردم از اول ادامه میدم هر جور شده چون دنبال کارشناسی نیستم دنبال مدارک بالاترم.

farzan001

عضو جدید
تازه مثلا که چی طومار درست کردید میدید استادا امضا کنن بعد فرداش میاین از بچه ها طومار جمع میکنید یکم بزرگ شدی خواهشا .یا مثلا اون دعوای ما بین پسرا که همدیگرو میزدند دمه مجلس یعنییییییییییی چییییییییییییییی اخه به خدا من که خنده ام میگیره بیشتر شبیه بچه بازی نا تجمع.راستی من خبر ندارم مثل اینکه فردا و پس فردام تجمع دمه مجلس در هر صورت کارا داره درست میشه نگران نباشید.شما مشکلتون اینه که نمیدونید اعتراضو پیشه کی ببری ی مشت معذرت میخوام بچه جمع شدید حالا نمیدونید چی کار کنید در ضمن در مورد ریاضی ما نظریا چیزی نیست تا اونجا که مطلع هستم شما تا ریاضی 3 خوندین میمونه چندتا دروس تخصصی که از پس شماها که برق میخونید بر میاد من بقیه رو نمیدونم.پایان نیمه شب شنبه.(از رک بودن بیش از حد مذرت طبق عادت بود)
فکر می کنم قضیه دیپلم تکمیلی رو یادتون رفته.از دانشگاه شریعتی استاد محمودیان بود که پیگیر ماجرا بود و پشت همه بچه ها.گرفتن امضا از اساتید فقط به منزله پشتیبانی اونا بود.
منم قبول دارم که خیلی بچه بازی جلوی مجلس شد اتفاق هایی که در شان یه دانشجو نبود.من با حرف شما کاملا موافقم.
ولی شما هم به خودت اجازه نده که به شخصیت هرکس توهین کنی.شما یه جور حرف میزنی که انگار تمام اتفاقاتی که اونجا افتاده تقصیر بنده بوده.
ممنون از پیشنهادت و پیگیریت.
این ماجرا برنامه ریزی منو کلا به هم ریخت و من دیگه حاضر نیستم دانشگاه به قول اینا سراسری درس بخونم. راه من خیلی عوض شد.
سراسری پیش کش خودشون.

veronikaa

عضو جدید
نه واسه چی تقصیر تو بندازم .ولی بعضی از صحنه ها ادمو ازار میده .و واقعا از اینکه دانشجو خجالت میکشه.ولی ی توصیه از ی ادمی که خودش تا تقریبا ته ته ته ته خط همه چیو رفته بشنو .اونم اینکه تا اخرش برو و برای بدست اوردنه افسانه شخصیت بجنگ من نمیتونم خیلی چیزایرو برات توضیح بدم همین بس که من تا انصراف از این رشته به دلایلی که همین دانشگاه گند شریعتی باهام کردرفتم اما میخوام ادامه بدم واگه بشه تغیر گرایش بدم و مهندسی پزشکی بخونم این نتایج همین ی هفته اخیر اگه دوباره تغیر نکنه من نمیدونم ماله کدوم دانشگاهی ولی بچه های شمسی پور و ولیعصر چنتاشون اومدم یونی ما.من تقریبا تو جریانات اخر بودم چون یکی از بچه هامون نماینده بود به ما میگفت. اخیر اگه دوباره .تو ام بجنک چون این زندگی جبره میفهمی/؟

آخرین ویرایش:

veronikaa

عضو جدید
در ضمن ی توصیه دوستانه ببین تو این مملکت تو دانشگاه سراسریش ادم به خدا میرسه چه برسه به ازادش بعدم تو اگه بخوای بری خارج از کشور مدرک سراسری برای بورسیه و گرفتن ویزا ی امتیازه وگرنه من خودم دیوونه نبوم که برم سراسری .می امتیاز و ی پوان مثبته(من چقد حرف میزنم واااااااااااااااااااااااای خدای من)دیگه حرفی ندارم اصرار نکن من دیگه حرفی ندارم:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

farzan001

عضو جدید
دوست عزیزم مممنون که به تاپیک ما سر میزنی هر چند وظیفه ای نداری.
باید بگم خواهر خود منم تو دانشگاه شما درس می خونه و از وقتی اومده اونجا شده یه روانی به تمام عیار من نمیدونم تو اون دانشگاه چه خبره؟ مسئولینش چیکار می کنن با دانشجو که انقد دانشجو از درس و کتاب زده میشه.جایی که مسئولین درستی نداره همین میشه.دانشجو بدبخت رو انقد دنبال یه چیزی میدوونن که خودش بگه غلط کردم.البته دور از انصاف نباشه یه چند تایی تک و توک اساتید خوب هم داره.البته انگشت شمار.
من واقعا از سراسری و این دانشگاه هایی که واسه فنی ها گذاشتن خسته شدم.بخوام کنکور ریضی بدم خیلی عقب میفتم. آخه من پسرم سربازی دارم خرج یه زندگی رو دوشمه.واسه همین نمیخوام برم عقب و فقط به جلو نگاه میکنم.تو این مملکت اهمیت نداره مدارکت مال کجا باشه فقط مدرک داشته باشی و چون از طرفی هدف من ارشد و دکتراست برام مهم نیست کارشناسیم آزاد باشه یا سراسری مهم مدرک ارشدمه.
امیدوارم شما هم تو هدفت به موفقیت برسی.همون طور که گفتی برای رسیدن به هدف باید جنگید.
موفق باشی.

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
باید بگم خواهر خود منم تو دانشگاه شما درس می خونه و از وقتی اومده اونجا شده یه روانی به تمام عیار من نمیدونم تو اون دانشگاه چه خبره؟ مسئولینش چیکار می کنن با دانشجو که انقد دانشجو از درس و کتاب زده میشه.جایی که مسئولین درستی نداره همین میشه.دانشجو بدبخت رو انقد دنبال یه چیزی میدوونن که خودش بگه غلط کردم.البته دور از انصاف نباشه یه چند تایی تک و توک اساتید خوب هم داره.البته انگشت شمار.
من واقعا از سراسری و این دانشگاه هایی که واسه فنی ها گذاشتن خسته شدم.بخوام کنکور ریضی بدم خیلی عقب میفتم. آخه من پسرم سربازی دارم خرج یه زندگی رو دوشمه.واسه همین نمیخوام برم عقب و فقط به جلو نگاه میکنم.تو این مملکت اهمیت نداره مدارکت مال کجا باشه فقط مدرک داشته باشی و چون از طرفی هدف من ارشد و دکتراست برام مهم نیست کارشناسیم آزاد باشه یا سراسری مهم مدرک ارشدمه.
امیدوارم شما هم تو هدفت به موفقیت برسی.همون طور که گفتی برای رسیدن به هدف باید جنگید.
موفق باشی.
من خواهرم کامپیوتر شریعتی خونده. هم شریعتی و هم شمسی پور دانشگاه های خوبی هستن و واقعا بچه هایی هم که اونجا درس می خونن سطح علمی شون بالاست.واقعا شوکه شدم این مطلب رو خوندم.:cry:
امیدوارم بچه ها همت کنن و کار رو پیش ببرن.

mary83

عضو جدید
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1076594

تهران:۱۲:۴۵ , ۱۳۸۹/۰۲/۱۴ نسخه چاپي نسخه فقط متني دريافت فايل txt ارسال اين خبر به دوستان

با رأی نمایندگان مجلس؛ دو فوریت طرح پذیرش دانشجو در مراکز فنی و حرفه‌ای و تربیت معلم تصویب شد
نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی امروز سه شنبه به بررسی طرح دوفوریتی پذیرش دانشجو در آموزشکده های فنی و حرفه ای، مراکز تربیت معلم و دانشگاه شهید رجایی پرداختند و دو فوریت طرح مزبور را با 191 رأی موافق به تصویب رساندند. به گزارش خبرگزاری مهر، در مقدمه توجیهی این طرح که به امضاء 98 نفر از نمایندگان رسیده، آمده است: وزارت آموزش و پرورش ظرفیت پذیرش دانشجو در آموزشکده های فنی و حرفه ای مراکز تربیت معلم و دانشگاه شهید رجایی برای مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته برای داوطلبان آزاد را به طور ناگهانی به صفر رسانده است و علت آن را عدم وظایف خود در پذیرش این دانشجویان می داند این عمل موجب شده است که حق دانش آموزانی که در سال تحصیلی 89 ـ 88 فارغ التحصیل می شوند و سه سال گذشته به امید ورود به این مراکز رشته های فنی و حرفه ای در دوران دبیرستان انتخاب کنند از بین رفته و از سوی دیگر موجب شده است که بسیاری از اولیاء که فرزندان آنها در هنرستانها تحصیل می کنند و یا در شرف تعیین رشته برای فرزندان خود هستند دچار سردرگمی شده و تصمیم به عدم ثبت نام فرزندانشان یا تغییر رشته آنها از رشته های فنی و حرفه ای دارند که این امر ضربه شدیدی به نیروهای کارآزموده و تکنسین های ورزیده مورد نیاز جامعه و آموزشهای فنی و حرفه ای وارد می کند.
معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در نامه خود به وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد حذف تدریجی پذیرش دانشجویان آزاد را برای این مراکز ظرف مدت پنج سال کرده است، نه دفعتا و یکباره لازم به توضیح است که اغلب این مراکز به خصوص آموزشکده های فنی و حرفه ای دارای امکانات وسیع و مناسب و آزمایشگاه های مجهز برای پذیرش دانشجو و آموزشهای عملی و مهارتی به آنها بوده که با حذف پذیرش دانشجو بلااستفاده خواهند ماند و برنامه ریزی هم برای آنها نشده است.
از سوی دیگر در سال تحصیلی 89 ـ 88 (مهرماه سال 88) قریب به نود و یک هزار دانشجو برای آموزشکده های فنی و حرفه ای و پنج هزار دانشجو برای مراکز تربیت معلم و دانشگاه شهید رجایی پذیرفته شده (که بیش از نیمی از آن داوطلبان آزاد می باشند) و حذف ظرفیت این تعداد دانشجو برای مهرماه 89 از این مراکز آموزش و پرورش و به هیچ وجه نمی توانند از مراکز آموزش عالی کشور به طور صحیح ایجاد گردد و ضربه شدیدی به امید جوانان وارد می کند. لذا این طرح با قید دو فوریت تقدیم مجلس شورای اسلامی می گردد.

در صورت تصویب نهایی این طرح وزارت آموزش و پرورش موظف است برای سال تحصیلی 1390ـ 1389 نسبت به پذیرش دانشجو روزانه و شبانه از بین داوطلبان آزمون در مقطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و همچنین کارشناسی ناپیوسته حداقل برابر با ظرفیتی که در سال 1389 ـ 1388 پذیرفته شده است برای آموزشکده های فنی و حرفه ای، مراکز تربیت معلم و دانشگاه شهید رجایی اقدام کند.

همچنین اعتباراتی که برای پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی ناپیوسته در مراکز فوق الذکر به وزارت آموزش و پرورش اختصاص یافته است صرفا جهت دانشجویان و پذیرش دانشجو در مراکز فوق الذکر است و در امر دیگری قابل هزینه کردن نیست این اعتبارات صددرصد تخصیص یافته تلقی می شود.

طبق تبصره 2 ماده واحده این طرح پذیرش دانشجو در این مراکز حداقل پنج سال دیگر ادامه می یابد و هرگونه تغییر پس از بازنگری در ساختار آموزش کشور و تهیه سند ملی آموزشهای فنی و حرفه ای و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی خواهد بود.
همینطور تا تصویب سند ملی آموزشهای فنی و حرفه ای انتزاع آموزشکده های فنی و حرفه ای از وزارت آموزش و پرورش و همچنین انتزاع دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ممنوع است.

براین اساس وزارت آموزش و پرورش مجاز به اخذ شهریه از دانشجویان پذیرفته شده شبانه در مراکز فوق الذکر طبق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است

آخرین ویرایش:

ehsanstr

عضو جدید
تقصیر

تقصیر

ای بابا
تقصیر خودمان است که رفتیم فنی و حرفه ای!!!!!!!!!!!!!!!!1
رشته ریاضی بود که چرا نرفتیم؟
:warn::warn::warn::warn::warn:

maryam862086

عضو جدید
سلام

سلام

من تازه عضو اینجا شدم
جریان کاردانی به کارشناسی چیه ؟
من کاردانی کامپیوتر دانشکده شریعتی دارم و جزو بچه هایی بودم که کاردانش خوندم اما ادامه ندارم به دلایل شخصی ... خواهش می کنم منو راهنمایی کنيددر همه موارد .

alizard

عضو جدید
اگه در همه موارد راهنمایی میخواید که بشین از صفحه 1 تا 24 همین ادرس رو کامل بخون بعد برو توی سایت های خبری در مورد دانشجویان فنی جستجو کن(البته من اکیدا و شدیدا توصیه میکنم فکر کن هیچ اتفاقی نیوفتاده و تا بعد از کنکور دور رو بر اینترنت نچرخ چون مثل من مخت سوت میکشه(البته با همون لحنی که نمیتونم بگم) بعدشم انواع و اقسام خبر ها رو میشنوی و هر کدومشون هم یه چیزی میگن)

http://www.khabaronline.ir/news-59515.aspx
زمان انتشار: سه شنبه 14 اردیبهشت 1389 - 13:50:16
نسخه چاپی

طرح دو فوریتی پذیرش دانشجویان فنی و حرفه‌ای/گزارش مجلس 3

جامعه > آموزش - سال گذشته و حتی اویل سال جاری صدها نفر از فارغ التحصیلان سازمان فنی و حرفه‌ای در مقابل مجلس تجمع می‌کردند که امروز نمایندگان برای سر و سامان دادن به اعتراض آنها، طرحی دو فوریتی تصویب کردند.

به گزارش خبرآنلاین، اعتراض این دانش‌جویان و دانش‌آموزان به این بود که آموزش و پرورش و وزارت علوم، مانع از ادامه تحصیل آنها در دانشکده‌های کاردانی شده و آنها را به سوی ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد و پیام نور سوق می‌دهند و امکان ادامه تحصیل در دانشگاههای روزانه را ندارند.
کمیسیون آموزش و تحقیقات به منظور رفع نیاز تحصیلی این افراد طرح دو فوریتی پذیرش دانشجویان فنی و حرفه‌ای را صبح امروز در مجلس مطرح کرد که علی عباسپور رئیس این کمیسیون در دفاع از آن گفت: در سال 89 اعتبار لازم برای ادامه تحصیل دانشجویان فنی و حرفه‌ای تامین شده است اما آقای حاجی‌بابایی از زمانی که وزیر شده‌اند، ظرفیت پذیرش این دانش‌آموزان را صفر اعلام کرده‌اند.
به گفتهوی استناد وزیر آموزش و پرورش به دستورالعمل معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری است که گفته است این مساله وظیفه این وزارتخانه نیست. اما در این دستور آمده است که باید طی برنامه 5 ساله رشد کمی آموزشگاه‌های فنی حرفه‌ای کم شود نه یکباره. چون با این حذف یکباره تعداد زیادی از دانش‌آموزان بلاتکلیفند.
نماینده تهران ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش تلاشی برای حل این مساله نکرده است و گفته ما قانون بنویسیم تا آنها اجرا کنند. از آنجا که دفترچه آزمون این دانش‌آموزان پایان اردیبهشت ماه چاپ می‌شود باید زودتر در اینباره تعیین تکلیف شود.
عباسپور تاکید کرد: تصمیمات اجتماعی صفر و یک نیست که لامپ را خاموش و روشن کنند و بگویند که چیزی اجرا شود یا نشود!
اگرچه دو فوریت این طرح، مخالفانی داشت اما نهایتا با آنچنان رای بالایی به تصویب رسید که رئیس‌مجلس آن را رای عجیب و غریب خواند.

elham_k

عضو جدید
مشکل یکی دوتا نیست که هزار تاست
شمام که فقط انگشت گذاشتین رو یکیش
بزرگتر فکر کنین یکم:eek::confused:

veronikaa

عضو جدید
موفق باشی.
باباااااااااااااااااااااااااا خرجه ی زندگی رو دوشته .بابااااااااااااااا پسر فک کردم دختری نمیدنستم مررررررررردی خرج زندگی رو دوشته.خواهش میکنم قابلی نداشت میدونی چرا به اینجا سر میزنم اخه اینجا باز چندتا ادم میاد ی نفر جواب میده تو تاپیکای دیگه ماشالا ........... ادم اینجا احساس نمیکنه همه چی خاک خورده،eeeeeeeeeeeeee جون من خواهرت دانشگاه ماست اسمش چیه فامیلیش چیه؟ خونش کجاست؟ :biggrin::biggrin:اگه دوست داشتی بگو از کجا معلوم شاید دوستم بود هاااااااان از کجا معلوم.ولی من خودم اگه خدا بخدا تا بهمن ساله دیگه رفتنیم اگه نظرم عوض نشه اخه همش در حال تغیرم ثبات ندارم ننه.

veronikaa

عضو جدید
اهاااااااااااااااااان ی چیزه دیگه یادم اومد .منم همین طوری شدم از وقتی رفتم این دانشگاه داغون شدم داغوووووووون اخلاقم 180 درجه عوض شد.یعنی پاچه همرو تو خونه میگیرم به خدا به قران مجید این دانشگاه همه چیش داغونه ولی ناگفته نماند استادای معماری خیلی خیلییییییییییییی (تاکید دار بخوون) خوبن.من دیگه حرفی ندارم ببین دوستم فک نکنی من پرحرفما اصلا من اصلا پرحرف نیستم.من موقعی که خیلی درس میخونم قاطی میکنم این هفته از اون هفته های که من خیلی خوندم.

veronikaa

عضو جدید
من خواهرم کامپیوتر شریعتی خونده. هم شریعتی و هم شمسی پور دانشگاه های خوبی هستن و واقعا بچه هایی هم که اونجا درس می خونن سطح علمی شون بالاست.واقعا شوکه شدم این مطلب رو خوندم.:cry:
بااااااااااااابااااااااا کدوم سطح علمی چه کشکی چه دوغی من از همین جا اعلام میکننم که اصلا و ابدا سطح علمی بچه ها بالا نیست فقط خر زدن همین.

farzan001

عضو جدید
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1076594

تهران:۱۲:۴۵ , ۱۳۸۹/۰۲/۱۴ نسخه چاپي نسخه فقط متني دريافت فايل txt ارسال اين خبر به دوستان

با رأی نمایندگان مجلس؛ دو فوریت طرح پذیرش دانشجو در مراکز فنی و حرفه‌ای و تربیت معلم تصویب شد
نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی امروز سه شنبه به بررسی طرح دوفوریتی پذیرش دانشجو در آموزشکده های فنی و حرفه ای، مراکز تربیت معلم و دانشگاه شهید رجایی پرداختند و دو فوریت طرح مزبور را با 191 رأی موافق به تصویب رساندند. به گزارش خبرگزاری مهر، در مقدمه توجیهی این طرح که به امضاء 98 نفر از نمایندگان رسیده، آمده است: وزارت آموزش و پرورش ظرفیت پذیرش دانشجو در آموزشکده های فنی و حرفه ای مراکز تربیت معلم و دانشگاه شهید رجایی برای مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته برای داوطلبان آزاد را به طور ناگهانی به صفر رسانده است و علت آن را عدم وظایف خود در پذیرش این دانشجویان می داند این عمل موجب شده است که حق دانش آموزانی که در سال تحصیلی 89 ـ 88 فارغ التحصیل می شوند و سه سال گذشته به امید ورود به این مراکز رشته های فنی و حرفه ای در دوران دبیرستان انتخاب کنند از بین رفته و از سوی دیگر موجب شده است که بسیاری از اولیاء که فرزندان آنها در هنرستانها تحصیل می کنند و یا در شرف تعیین رشته برای فرزندان خود هستند دچار سردرگمی شده و تصمیم به عدم ثبت نام فرزندانشان یا تغییر رشته آنها از رشته های فنی و حرفه ای دارند که این امر ضربه شدیدی به نیروهای کارآزموده و تکنسین های ورزیده مورد نیاز جامعه و آموزشهای فنی و حرفه ای وارد می کند.
معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در نامه خود به وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد حذف تدریجی پذیرش دانشجویان آزاد را برای این مراکز ظرف مدت پنج سال کرده است، نه دفعتا و یکباره لازم به توضیح است که اغلب این مراکز به خصوص آموزشکده های فنی و حرفه ای دارای امکانات وسیع و مناسب و آزمایشگاه های مجهز برای پذیرش دانشجو و آموزشهای عملی و مهارتی به آنها بوده که با حذف پذیرش دانشجو بلااستفاده خواهند ماند و برنامه ریزی هم برای آنها نشده است.
از سوی دیگر در سال تحصیلی 89 ـ 88 (مهرماه سال 88) قریب به نود و یک هزار دانشجو برای آموزشکده های فنی و حرفه ای و پنج هزار دانشجو برای مراکز تربیت معلم و دانشگاه شهید رجایی پذیرفته شده (که بیش از نیمی از آن داوطلبان آزاد می باشند) و حذف ظرفیت این تعداد دانشجو برای مهرماه 89 از این مراکز آموزش و پرورش و به هیچ وجه نمی توانند از مراکز آموزش عالی کشور به طور صحیح ایجاد گردد و ضربه شدیدی به امید جوانان وارد می کند. لذا این طرح با قید دو فوریت تقدیم مجلس شورای اسلامی می گردد.

در صورت تصویب نهایی این طرح وزارت آموزش و پرورش موظف است برای سال تحصیلی 1390ـ 1389 نسبت به پذیرش دانشجو روزانه و شبانه از بین داوطلبان آزمون در مقطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و همچنین کارشناسی ناپیوسته حداقل برابر با ظرفیتی که در سال 1389 ـ 1388 پذیرفته شده است برای آموزشکده های فنی و حرفه ای، مراکز تربیت معلم و دانشگاه شهید رجایی اقدام کند.

همچنین اعتباراتی که برای پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی ناپیوسته در مراکز فوق الذکر به وزارت آموزش و پرورش اختصاص یافته است صرفا جهت دانشجویان و پذیرش دانشجو در مراکز فوق الذکر است و در امر دیگری قابل هزینه کردن نیست این اعتبارات صددرصد تخصیص یافته تلقی می شود.

طبق تبصره 2 ماده واحده این طرح پذیرش دانشجو در این مراکز حداقل پنج سال دیگر ادامه می یابد و هرگونه تغییر پس از بازنگری در ساختار آموزش کشور و تهیه سند ملی آموزشهای فنی و حرفه ای و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی خواهد بود.
همینطور تا تصویب سند ملی آموزشهای فنی و حرفه ای انتزاع آموزشکده های فنی و حرفه ای از وزارت آموزش و پرورش و همچنین انتزاع دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ممنوع است.

براین اساس وزارت آموزش و پرورش مجاز به اخذ شهریه از دانشجویان پذیرفته شده شبانه در مراکز فوق الذکر طبق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است
ماری جان ممنون از اطلاع رسانیت منم اومده بودم این خبر رو بذارم. کار منم راحت کردی.
لطف کردی.

farzan001

عضو جدید
مهناز جان راجع به شریعتی و شمسی پور باید بگم فقط و فقط یه اسمی بین دانشگاه ها در آوردن و سطح علمی اساتیدش در حد صفره.
(البته بازم میگم یه سری اساتید خوب و دلسوز دانشجو هم داره)
این دانشگاه ها سطح علمی بالایی ندارن.

farzan001

عضو جدید
ای بابا
تقصیر خودمان است که رفتیم فنی و حرفه ای!!!!!!!!!!!!!!!!1
رشته ریاضی بود که چرا نرفتیم؟
:warn::warn::warn::warn::warn:
راجع به این حرفت باید بگم چرا اشتباه؟
من هیچ وقت تجربه هایی که توی هنرستان یاد گرفتمو هیچ جای دیگه نمی تونستم به دست بیارم.من از هنرستان رفتن راضیم فقط مشکل از مسئولین سطح بالای کشوره که به بچه های هنرستان بها نمیدن.
من خودم با معدل 19 و نمره کل ریاضی 19.75 وارد هنرستان شدم و فکر نمیکنم هنرستان جای دانش آموزای ضعیف باشه.
در حال حاضر همه جای دنیا به فنی ها اهمیت داده میشه ولی ما همیشه برعکس عمل میکنیم.

farzan001

عضو جدید
من تازه عضو اینجا شدم
جریان کاردانی به کارشناسی چیه ؟
من کاردانی کامپیوتر دانشکده شریعتی دارم و جزو بچه هایی بودم که کاردانش خوندم اما ادامه ندارم به دلایل شخصی ... خواهش می کنم منو راهنمایی کنيددر همه موارد .

ممنون که به جمع ما پیوستی. خوش اومدی مهندس.
باید بگم نمیشه جریانو از اول واست توضیح بدم چون به تعداد صفحات همین تاپیک باید توضیح بدم شما تاپیکو بخون اگه سئوالی واست پیش اومد بپرس من و بچه ها جواب میدیم.
موفق باشی.

بالا