خبر داغ داغ و اما تاسف بر انگیز برای داوطلبان کاردانی به کارشناسی

خبر داغ داغ و اما تاسف بر انگیز برای داوطلبان کاردانی به کارشناسی

• مجموع رای دهندگان
    133

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سخنان طنز آمیز حاجی بابایی (وزیر آموزش پرورش) در مورد مسائل کنکور کاردانی به کارشناسی
خوب بخوانید خوب تحلیل کنید،آیا این مطلب واقعیست؟

دوره های کاردانی و کارشناسی فنی و حرفه ای در دانشگاهها ایجاد می شود
حمیدرضا حاجی بابایی با اعلام این مطلب افزود: سازمان بازرسی کل کشور از وزارت آموزش و پرورش ایراد گرفته که وظیفه این وزارتخانه طبق اصل سی ام قانون اساسی، ارائه آموزش تا پایان دوره دیپلم است و حق ارائه مدرک کاردانی را ندارد.
وزیر آموزش و پرورش پیرامون آخرین تصمیمگیریها برای ادامه تحصیل دانشجویان فنی و حرفه ای در آموزشکده های وابسته به این وزارتخانه گفت: ادامه تحصیل این افراد از امسال تنها از طریق دانشگاههای وابسته به وزارت علوم امکانپذیر است و آموزش و پرورش مسئولیتی در اینباره ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ،حمیدرضا حاجی بابایی با اعلام این مطلب افزود: سازمان بازرسی کل کشور از وزارت آموزش و پرورش ایراد گرفته که وظیفه این وزارتخانه طبق اصل سی ام قانون اساسی، ارائه آموزش تا پایان دوره دیپلم است و حق ارائه مدرک کاردانی را ندارد.
پیش از این دانش آموزان فنی و حرفه ای پس از اخذ مدرک دیپلم، تحصیلات خود را در آموزشکده ها و دانشکده های وابسته به وزارت آموزش و پرورش ادامه می دادند. دانشجویان دوره کاردانی رشته های فنی و حرفه ای در اعتراض به حذف دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه شهید رجایی بارها جلوی مجلس تجمع کرده بودند. روز گذشته نیز عده دیگری از این دانشجویان با تجمع دوباره روبروی مجلس خواهان حل مشکلات خود از طریق نمایندگان خانه ملت شدند.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دوره های فنی و حرفه ای به وزارت علوم بازگردانده شد که با موافقت وزیر علوم در سال جاری تمامی این دوره ها در دانشگاههای سراسر کشور شامل دولتی و پیام نور ایجاد می شود.
حاجی بابایی تصریح کرد: با ایجاد این شرایط نه تنها مشکلی برای دانش آموزان و دانشجویان فنی و حرفه ای ایجاد نشده بلکه آنها با این تصمیم درست یک گام به جلو بر خواهند داشت.

:eek: :surprised: :warn:

منبع:http://www.scsg.ir/view.aspx?viewid=60

Ho$$ein

کاربر ممتاز
یکشنبه 29/1/89 ساعت 9:30 صبح بزرگترین گردهمایی سراسری دانشجویان فنی کل کشور طبق هماهنگی های انجام شده یکشنبه 29/1/89 ساعت 9:30 بزرگترین گردهمایی دانشجویان فنی کشور جلوی درب مجلس انجام خواهد

http://www.scsg.ir/view.aspx?viewid=59

farzan001

عضو جدید
یکشنبه 29/1/89 ساعت 9:30 صبح بزرگترین گردهمایی سراسری دانشجویان فنی کل کشور طبق هماهنگی های انجام شده یکشنبه 29/1/89 ساعت 9:30 بزرگترین گردهمایی دانشجویان فنی کشور جلوی درب مجلس انجام خواهد

http://www.scsg.ir/view.aspx?viewid=59
ممنون از اطلاع رسانیت منم حتما اونجام تو جمع بچه ها.
بچه های فنی همه بیاید و از حقتون نگذرید.

آخرین ویرایش:

Ho$$ein

کاربر ممتاز
احتمال زیاد منم برم تهران و تو این گردهمایی شرکت کنم.
یا علی....

mahdy_shakerfar

عضو جدید
آقایون دوستان چرا کسی تکلیف مارو مشخص نمی کنه این چه وضعیتیه نه میدونی که باید درس بخونی برای کنکور یا نه اصلا امسال دیگه کنکور هست یا نه از نظر پشیمونی هم چی بگم من فقط به خاطر علاقه اومدم همه خانواده گفتن برو تجربی ولی من مجنون ..... :cry:
اگه خبری شد مارو بی خبر نذارید ما بچه شهرستونیم و از همه جا بی خبر

آخرین ویرایش:

farzan001

عضو جدید
آقایون دوستان چرا کسی تکلیف مارو مشخص نمی کنه این چه وضعیتیه نه میدونی که باید درس بخونی برای کنکور یا نه اصلا امسال دیگه کنکور هست یا نه از نظر پشیمونی هم چی بگم من فقط به خاطر علاقه اومدم همه خانواده گفتن برو تجربی ولی من مجنون ..... :cry:
اگه خبری شد مارو بی خبر نذارید ما بچه شهرستونیم و از همه جا بی خبر
حالا این مسئولین هر شب واسه ما یه خوابی می بینن.اما از بچه ها توقع دارم 1 شنبه بیان و پشت همه ما باشن حتی بچه های شهرستانی که فقط به امید دانشجویان تهرانی نشتن.چرا وظیفه خودتون نمی دونید که بیاید و از حقتون دفاع کنید؟
از همتون توقع دارم بیش تر از این پشت هم باشین.نه این که به امید خدا بذارین.اینا دارن حق ما رو می خورن. واقعا جواب شما بچه های شهرستان سکوته؟ یعنی یه روز نمی تونین از کاراتان بزنین و این جا حاضر بشین؟

farzan001

عضو جدید
احتمال زیاد منم برم تهران و تو این گردهمایی شرکت کنم.
یا علی....
ازت ممنونم حسین جان که برعکس همه اعلام آمادگی می کنی همین اعلام آمادگی شما به بچه ها خیلی روحیه میده حتی اگه حاضر هم نباشی انقدر شهامت داشتی که اعلام کنی منم هستم به نمایندگی از بچه های نیشابور. علی یارت داش حسین

farzan001

عضو جدید
من از همه ی بچه های فنی توقع دارم 1 شنبه بیان بدون هیچ ترسی اعلام کنن که حقشون خورده شده و از این حرفا نترسن که اگه جمع بشین بهتون انگ سیاسی میزنن و این حرفا.اینا همش چرندیاته.
تورو خدا همه بیاین.!

kind killer

عضو جدید
حق ما گرفتنی نیست!

حق ما گرفتنی نیست!

من از همه ی بچه های فنی توقع دارم 1 شنبه بیان بدون هیچ ترسی اعلام کنن که حقشون خورده شده و از این حرفا نترسن که اگه جمع بشین بهتون انگ سیاسی میزنن و این حرفا.اینا همش چرندیاته.
تورو خدا همه بیاین.!
این چه حرفیه بلفرض که انگ سیاسی هم بزنن ! ما نباید برای اینکه مارو گول زدن از اونا جواب بخوایم ؟ من عمرم رو پای این رشته گذاشتم و واسه خودم هزار و یک آرزو دارم حالا یه خ... یهو میاد واسه ما قانون جدید وضع میکنه !
من ممکنه واسه رسیدن به حقم جونم رو هم بدم ولی به این کار خودم افتخار میکنم . این کار سرلوحه همه بزرگان ما بوده خصوصا ائمه ما !

sad@boy

عضو جدید
پسر غمگين

پسر غمگين

سلام نميدونم چي بگم:question:
منم در غمه خودتون شريك بدونين:(:(

sahragol

عضو جدید
و باز هم پی مشکلاتی که همیشه برای دانشجویان فنی و حرفه ای پیش می آید این بار آن ها را از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی بازداشته اند.
با توجه به اخبار و اطلاعات اساتید دانشگاه های فنی و مطابق دفترچه کاردانی به کارشناسی امسال حق درس خواندن این دانشجویان از آن ها گرفته شده امسال یا بسیاری از رشته ها را از مقطع کارشناسی حذف کرده و یا ظرفیت روزانه و شبانه دانشگاه های سراری و یا بهتر بگم آموزشکده های فنی برداشته شده و به فرهنگیان محترم تعلق گرفته است.
در پی این ماجرا امروز 9/12/88 دانشجویان داشکده های شریعتی،شهید شمسی پور،ولیعصر و انقلاب که برترین های کنکور فنی در این دانشگاه ها درس می خوانند برای دفاع از حق خود جلوی درب وزارت علوم تجمع کردند.این دانشجویان که از وضعیت پیش آمده دل خوشی ندارند زیرا رتبه های بالای کنکور هستند و حق آن ها درس خواندن در دانشگاه های سراسری می باشد الان به مدت یک هفته است که بین وزارت آموزش و پرورش ، ساختمان مرکزی پیامبر اعظم و وزارت علوم پاس کاری می شوند و کسی توجهی به در خواست آن ها ندارد و اهمیتی به این دانشجویان نمی دهند جالب این جاست که هیچ کدام از این وزارت خانه ها این دانشجویان را قبول ندارند و زیر نظر وزارت خانه دیگر می دانند.
امیدوارم یکی به وضع ما دانشجویان بدبخت هم رسیدگی کند.حق درس خواندن هم از ما گرفته اند.نمیدانم گناه دانشجویان فنی و حرفه ای چیست که انقدر برای مسئولین بی اهمیت هستند. یا علی

من چند روز پیش یه جایی خوندم که دانش آموزان فنی حرفه ای هم می تونند تو سایر دانشگاهها کنکور ادامه تحصیل بدند. البته برادر من کاردانی رو تو فنی حرفه ایی تموم کرده بود و تو آرزوی این بود که بتونه تو دانشگاههای مختلط درس بخونه که امسال کارشناسی از غیر انتفاعی قبول شد و به آرزوش رسید!

farzan001

عضو جدید
من چند روز پیش یه جایی خوندم که دانش آموزان فنی حرفه ای هم می تونند تو سایر دانشگاهها کنکور ادامه تحصیل بدند. البته برادر من کاردانی رو تو فنی حرفه ایی تموم کرده بود و تو آرزوی این بود که بتونه تو دانشگاههای مختلط درس بخونه که امسال کارشناسی از غیر انتفاعی قبول شد و به آرزوش رسید!
اره دوست خوبم خبری که شما خوندی یه جورایی صحت داشت ولی فعلا جلوش گرفته شده.
اونا می خواستن که بچه های دیپلم هنرستان کنکورشون با بچه های نظری یکی بشه مثل نظام قدیم.
ولی به نظر شما با این وضع ریاضی هایی که به بچه های فنی درس میدن اونا می تونن با بچه های نظری رقابت کنن؟
این بی انصافی نیست در حق دانش آموزان هنرستان که عملی کار می کنن و فیزیک و ریاضی در سطح پایین به اونا درس داده میشه؟

farzan001

عضو جدید
این چه حرفیه بلفرض که انگ سیاسی هم بزنن ! ما نباید برای اینکه مارو گول زدن از اونا جواب بخوایم ؟ من عمرم رو پای این رشته گذاشتم و واسه خودم هزار و یک آرزو دارم حالا یه خ... یهو میاد واسه ما قانون جدید وضع میکنه !
من ممکنه واسه رسیدن به حقم جونم رو هم بدم ولی به این کار خودم افتخار میکنم . این کار سرلوحه همه بزرگان ما بوده خصوصا ائمه ما !
ما هم به داشتن همچین دانشجوهایی افتخار می کنیم.
ولی شاید باورت نشه رئیس دانشگاه های فنی اوایل بچه ها رو می ترسوندن که تو این جو سیاسی اگه برید جلو مجلس یه کاری دست خودتون میدید.
الانم بچه های تهران خیلی خسته شدن چون تا حالا چندین بار رفتن جلو در مجلس من از همه دوستان می خوام که حتی توی شهر های خودشون ما رو حمایت کنند.این وظیفه همه ماست که حقمون رو بگیریم.

kind killer

عضو جدید
حذف کارشناسی

حذف کارشناسی

ببینید ما اگر الان نتونیم در قبال همین خواسته برحق و کوچیکمون در جامعه پافشاری کنیم و اون رو باشهامت مطالبه کنیم هیچ وقت نمیتونیم در برابر مشکلاتی از این قبیل که متاسفانه منبعد خیلی بیشتر اتفاق خواهد افتاد! ، نسبت به سرنوشت و آیندمون در کشور خودمون نقش داشته باشیم ! اگه برگردیم و یه نگاه کوچیک به تاریخ کشورمون بندازیم میبینیم همین دلایل بود که باعث این شده که ایران با این قدمت و ثروتش همچین جایگاهی در دنیا داشته باشه !
دوستان من اینو آویزه گوشتون کنید: از ماست که بر ماست!

Ho$$ein

کاربر ممتاز
مرحبا

مرحبا

مرحبا . . . .:w36:
هرگز نباید از حقمون بگذریم همونطور که دوستمون گفتند اینو ائمه هم تاکید کردند...
هرگز کوتاهی نخواهیم کرد. هرگز... :mad: :w00::w00::w06::w06:
بچه های شهرستانی.... ما میتونیم با ارسال نامه هایی برای نماینده های شهرمون پی گیر قضیه باشیم.
لطفا کوتاهی نکنین...:w09:
من شخصا چندین بار نامه دادم... هم برای نماینده مون و هم از طریق رئیس دانشگاه نامه هایی رو به شورای برنامه ریزی و . .. . :evil:

هرگز کوتاه نمی آییم .:neutral: همه با هم

Ho$$ein

کاربر ممتاز
متاسفم...:( با تمومه تاکیدی که داشتم ... بخاطر کنفرانسی که امروز داشتم نتونستم بیام.:cry:
چه خبر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چی شد؟؟؟؟؟ بچه ها زیاد اومدن؟ واکنش اونا چه بود..؟؟؟؟ زود زود منتظر خبریم. برزان جون زودتر ما رو از بی خبری دربیار مرسی.

farzan001

عضو جدید
متاسفم...:( با تمومه تاکیدی که داشتم ... بخاطر کنفرانسی که امروز داشتم نتونستم بیام.:cry:
چه خبر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چی شد؟؟؟؟؟ بچه ها زیاد اومدن؟ واکنش اونا چه بود..؟؟؟؟ زود زود منتظر خبریم. برزان جون زودتر ما رو از بی خبری دربیار مرسی.
عزیزم من فرزان هستم نه برزان!

farzan001

عضو جدید
4شنبه جلوی دفتر ریاست جمهوری

4شنبه جلوی دفتر ریاست جمهوری

سلام دوستان.ببخشید دیر اومدم پست زدم آخه سرم داشت میترکید الان هم به زور قرص اومدم.بگذریم.
و اما امروز :
امروز 29/2/89 دانشجویان مقطع کاردانی آموزشکده های فنی و حرفه ای برای بار چندم در جلوی درب مجلس تجمع کردند و از مسئولین خواستار شدند که به وضعیت آن ها رسیدگی شود.دانشجویان از ساعت 30/9 صبح گرد هم جمع آمدند ابتدا تا ساعاتی این تجمع با سکوت گذشت تا شاید کسی به آن ها رسیدگی کند اما حوالی ساعت 11 بود که دانشجویان شروع به سر دادن شعار کردند شعارهایی از قبیل (کی گفته ما سیاسی ایم؟ دنبال کارشناسی ایم * ای وکلای ملت حمایت حمایت * ما بیسواد که نیستیم تو کاردانی بیاستیم * علم بهتر است یا ثروت؟ کو علم بدن ثروت؟ * تا حقمو نگیرم نمیرم نمیرم * نصر من الله و فتح الغریب سهمیه دولتی رو پس بدید* و......) اما باز هم تا ساعت 2 کسی به آن ها رسیدگی نکرد در حوالی ساعت 2 نماینده ای از نمایندگان مجلس (نامشون رو یادم رفته) اومدن و بچه ها گفتن که این لایحه تصویب شده و غیر قابل برگشت است(یعنی تمام وعده و وعید های قبل عید بنا بر صدور دفترچه دوم دروغ بوده) مگر از طرف مقامی بالاتر از نمایندگان مجلس (آقای احدی نژاد) و اما اگر شما می خواهید زیر نظر وزارت علوم باشید نه آموزش و پرورش مدرک شما را به معادل پیام نور میزنیم! در غیر این صورت وزارت علوم شما را به عنوان دانشجو قبول ندارد.( نمیدونم اگه قبول نداره پیام نورش چیه؟ اگه قبول داره واسه چی انقد ادا میاد).
خلاصه باز هم امروز به نتیجه ای نرسید. دانشجویان تصمیم گرفتند تجمع بعدی را در خیابان پاستور جلوی دفتر ریاست جمهوری برگزار کنن تا شاید صدایشان را کسی بشنود. (وعده دیدار ما 4 شنبه خیابان پاستور جلوی دفتر ریاست جمهوری).امیدوارم این آقای احمدی نژاد که انقدر دم از مردی بودن میزند به مشکل ما رسیدگی کند.

آخرین ویرایش:

farzan001

عضو جدید
امروز در آخرین دیدار جلوی مجلس دانشجویان با اسپری رنگی شعارهای خود را بر روی زمین حک کردند تا شاید اثری از آنها بماند در زمان حضور نداشتنشان. دوستان امروز تعدادتون خیلی کمتر از قبل بود لطفا یه کم پشتیبانی کنید تا به یک نتیجه درست برسیم.

farzan001

عضو جدید
سريال تكراري تجمع دانشجويان و سكوت مسئولان؛
دانشجويان آموزشكده‌هاي فني‌و‌حرفه‌اي براي پنجمين‌بار در مقابل مجلس تجمع كردند
خبرگزاري فارس: حدود 500 تن از دانشجويان كارداني آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي صبح امروز براي چندمين بار طي ماه‌هاي گذشته در اعتراض به حذف سهميه داوطلبان كنكور كارداني به كارشناسي در مقابل مجلس تجمع كردند.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، حدود 500 تن از دانشجويان كارداني دختر و پسر آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي همچون آموزشكده‌هاي انقلاب 1 و 2، وليعصر، شريعتي و شهيد شمسي‌پور، صبح امروز يكشنبه در مقابل مجلس شوراي اسلامي تجمع كردند.
اين دانشجويان معترض به حذف سهميه داوطلبان آزاد كنكور كارداني به كارشناسي كه براي چندمين بار در ماه‌هاي گذشته مقابل مجلس تجمع مي‌كنند در گفتگو با خبرنگار پارلماني فارس اظهار داشتند؛ كه علي‌رغم وعده مثبت مسئولان در خصوص افزايش ظرفيت براي رفع مشكلات اين دانشجويان اما هنوز اقدام عملي در اين زمينه صورت نگرفته است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8901290848

farzan001

عضو جدید
تجمع دویست دانشجوی فنی‌و‌حرفه‌ای مقابل مجلس

29 فروردین 1389

کليد واژه ها : دانشگاه

ایلنا- حدود 200 نفر از دانشجویان فنی و حرفه‌ای در اعتراض به حذف كنكور كاردانی به كارشناسی مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع كردند.
به گزارش ایلنا، این دانشجویان سال گذشته نیز چندین‌بار در اعتراض به این موضوع در مقابل مجلس تجمع كرده بودند. این دانشجویان علاوه بر اعتراض به حذف كنكور كاردانی به كارشناسی، نسبت به تبدیل فوق دیپلم به دیپلم تكمیلی فارغ‌التحصیلان فنی حرفه‌ای نیز معترض هستند.
شنیده می‌شود شب گذشته چند تن از این دانشجویان با علیرضا زاكانی نماینده تهران و عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات دیدار كرده و این نماینده مجلس قول مساعد برای پیگیری مشكلات آنها را داده بود.
به گفته این دانشجویان، گزارش صداوسیما و همچنین قول نادرست معاون وزیر علوم در این گزارش كار آنها را با مشكل روبه‌رو كردند.
شایان ذکر است که در طی روزهای اخیر این دومین باری است که این دانشجویان برای پیگیری مطالبات خود، دست به تجمع در مقابل مجلس می زنند.

http://chrr.us/spip.php?article9325

farzan001

عضو جدید
دانشجويان کارداني آموزشکده هاي فني و حرفه اي بار ديگر در مقابل مجلس تجمع کردند
500 نفر از دانشجويان کارداني آموزشکده‌هاي فني و حرفه‌اي صبح يکشنبه بار ديگر در اعتراض به حذف سهميه داوطلبان کنکور کارداني به کارشناسي مقابل ساختمان بهارستان تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا ، دانشجويان معترض به آن چه که تضييع حق خود در ادامه تحصيلات تکميلي عنوان مي کردند، براي پنجمين بار مقابل مجلس تجمع و شعارهايي نظير " اي وکلاي ملت - حمايت ، حمايت"‌ و "دست خدا با ما است ،‌کارشناسي حق ما است" را سر دادند.
اين دانشجويان از آموزشکده‌هاي فني و حرفه‌اي انقلاب 1 و 2، وليعصر، شريعتي و شهيد شمسي‌پور هستند که به حذف سهميه کارداني به کارشناسي اين آموزشکده ها در آزمون سراسري معترض مي باشند.
يکي از دانشجويان تجمع کننده به خبرنگار پارلماني ايرنا گفت:‌ سهميه کارداني به کارشناسي اين آموزشکده ها را به فرهنگيان تخصيص داده اند و ما فقط مي توانيم در آزمون دانشگاه آزاد اسلامي يا دانشگاه هاي غير انتفاعي ادامه تحصيل دهيم که هزينه بالايي دارد.
وي افزود:‌تاکنون در هر بار تجمع وعده هايي به ما داده اند که هيچ يک از آنها محقق نشده است.
دانشجويان تجمع کننده خواستار ملاقات با رييس يا اعضاي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس هستد.
http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=1063224

farzan001

عضو جدید
تجمع تکراری و وعده های تو خالی:
کسانی که امروز سر و کارشان به مجلس افتاد بار دیگر برای چندمین مرتبه شاهد تجمع تعدادی از دانشجویان کاردانی آموزشکده های فنی و حرفه ای در اعتراض به حذف سهمیه داوطلبان کنکور کاردانی به کارشناسی بودند.
تجمع دانشجویان دختر و پسر کاردانی آموزشکده های فنی و حرفه ای در مقابل خانه ملت
که برای 5 بار طی ماه های اخیر صورت گرفته ضمن اعتراض به حذف سهمیه داوطلبان کنکور کاردانی به کارشناسی در واقع اعتراضی هم به وعده های تو خالی مسئولین برای افزایش ظرفیت و رفع مشکل آنها بود که تاکنون عملی نشده است.

http://www.newsiran.com

Ho$$ein

کاربر ممتاز
!!!!!!!wow

!!!!!!!wow

یعنی هیچی؟!!!
واقعا اینقدر مسئولین....اند که بازهم کاری نکردند؟!!!! واقعا که . . . :mad:
لعنتی ها ! ! !

farzan001

عضو جدید
یعنی هیچی؟!!!