حكايت دو برابر شدن قيمت نان در گلستان

godmaycry

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقاى خاكسترى راننده تاكسى با تنها مسافر تاكسى گرم بحث اقتصادى بود كه دو نفر ديگر به مقصد مستقيم دست تكان دادند و پس از سوار كردن آنها به بحث ادامه داد:
- آقاى خاكسترى: تا همين چند سال پيش وقتي مى‌خواستى بگى يه غذاى ارزان و مستضعفى دارى، مى‌گفتى نون و پنيرى با هم مى‌خوريم. الان دو تا نون و سيصد گرم پنير و چهار تا دونه گوجه ميكنه به قاعده هفت هشت هزار چوق.
مسافر صندلى جلويى ادامه داد: چلو مرغ و كبابم آرزوست.
آقاى خاكسترى فورى جواب داد: مرغ؟ دو روز ديگه كه يارانه ها را بردارند، تخمشم نميتونى بخورى.
بعد به سرعت نگاهى به صندلى عقب انداخت كه ببيند مسافر خانم نداشته باشد.
مسافر صندلى جلو گفت: ميگن استان گلستان، نان دو برابر شده. از همين امروز يارانه هاى نان را از گلستان برداشتن.
آقاى خاكسترى در حالى كه سعى مى‌كرد از ماشين جلويى سبقت بگيرد پرسيد: واسه چي حالا از اونجا شروع كردن؟ قانون مگه مال همه نيست؟
مسافر صندلى پشتى كه از وقتى سوار شده بود به بحث آن دو گوش مى‌كرد پاسخ داد: هدفشان گرفتن آستانه تحمل مردمه. اول يك نقطه را گران مى‌كنند و خبر آن در همه كشور پخش مى‌شود. هم ذهنها آماده مى‌شود و هم دولت ارزيابى مى‌كند كه مردم چقدر مقاومت مى‌كنند. اگر سروصدا شد، مى‌گويند آن استان اشتباه كرده و اگر خبرى نشد به كل كشور تعميم مى‌دهند.

اگر آقاى صندلى جلويى نمى‌خواست ميدان قيام پياده شود، بحث همچنان ادامه پيدا مى‌كرد.

Sarp

مدیر بازنشسته
قبل از اینا موش آزمایشگاهی کشور تبریز بود
الان انگار عوضش کردن :d

گلستان هم میخواد به جرگه شهر اولینها بپیونده (استان اولینها)

گلفام

عضو جدید
قبل از اینا موش آزمایشگاهی کشور تبریز بود
الان انگار عوضش کردن :d

گلستان هم میخواد به جرگه شهر اولینها بپیونده (استان اولینها)

نه داداش من دیدن از شمالی بدبخت،خاک شیر مزاج تر(به قول ما آدمی که خیلی راحت خودشو با شرایط وفق می ده) و راحت گیرتر پیدا نمی شه،اول ازونجا شروع کردن،ربطی به اولین و آخرین نداره.;);)

Sarp

مدیر بازنشسته
نه داداش من دیدن از شمالی بدبخت،خاک شیر مزاج تر(به قول ما آدمی که خیلی راحت خودشو با شرایط وفق می ده) و راحت گیرتر پیدا نمی شه،اول ازونجا شروع کردن،ربطی به اولین و آخرین نداره.;);)
حتما خودشون میخوان که بدبخت باشن !:surprised:

تا کسی خودش رضایت نده ، هیشکی نمیتونه ازش سواری بگیره

گلفام

عضو جدید
حتما خودشون میخوان که بدبخت باشن !:surprised:

تا کسی خودش رضایت نده ، هیشکی نمیتونه ازش سواری بگیره

وقتی یه قانونی واسه یه جا وضع می کنن،دیگه مردم نمی تونن واسه هرچیزی بریزن بیرون اعتراض کنن.اونم نون.می تونی بگی اعتصاب کنن و نخورن؟
چکار کنن خوب بدبختا؟؟؟؟

دلیل بر بدبختی نیست بابک خان.حالا خوشبختانه یا بدبختانه ما شمالیا اینطورییم دیگه.مسائل و راحت می گیریم.

Sarp

مدیر بازنشسته
وقتی یه قانونی واسه یه جا وضع می کنن،دیگه مردم نمی تونن واسه هرچیزی بریزن بیرون اعتراض کنن.اونم نون.می تونی بگی اعتصاب کنن و نخورن؟
چکار کنن خوب بدبختا؟؟؟؟

دلیل بر بدبختی نیست بابک خان.حالا خوشبختانه یا بدبختانه ما شمالیا اینطورییم دیگه.مسائل و راحت می گیریم.
بازی چن تا بچه نیس که واسه هر موضوعی جر بزنن :surprised:

از کجا معلوم نارضایتی مردم به گوش مسئولان کله گنده میرسه ؟!! :surprised:

نه میتونی واسه نون اعتراض کنی
نه واسه آب
نه واسه برق
نه واسه گاز
نه واسه آسفالت خیابونا
نه واسه قیمت بنزین
نه واسه قیمت ویزیتها
نه واسه کرایه تاکسیها
نه واسه ماهیانه کارگران
.
.
..
.........

با این حساب کوچکترین انتظاری عینمفت خوریه !

انگار میگی من بشینم و به چن تا بالش حریر تکیه بزنم و پاهامو دراز کنم و . . .، یه نفر هم لقمه رو بیاره بذاره تو دهنم

گلفام

عضو جدید
بازی چن تا بچه نیس که واسه هر موضوعی جر بزنن :surprised:

از کجا معلوم نارضایتی مردم به گوش مسئولان کله گنده میرسه ؟!! :surprised:

نه میتونی واسه نون اعتراض کنی
نه واسه آب
نه واسه برق
نه واسه گاز
نه واسه آسفالت خیابونا
نه واسه قیمت بنزین
نه واسه قیمت ویزیتها
نه واسه کرایه تاکسیها
نه واسه ماهیانه کارگران
.
.
..
.........

با این حساب کوچکترین انتظاری عینمفت خوریه !

انگار میگی من بشینم و به چن تا بالش حریر تکیه بزنم و پاهامو دراز کنم و . . .، یه نفر هم لقمه رو بیاره بذاره تو دهنم

انتظار چی؟متوجه منظورت نمی شم.

Sarp

مدیر بازنشسته
انتظار چی؟متوجه منظورت نمی شم.
میگی :
نمیشه واسه نون اعتراض و اعتصاب کرد !

من هم میگم:

با این حساب واسه آب و برق و بنزین و . .. .هم نمیشه اعتراض و اعتصاب راه انداخت ! (با استناد به حرفات)

پس اگه اعتراض نکنی شرایط هیچ وقت بهتر از این نمیشه که بدتر هم میشه !
وقتی فکرت اینه که نمیشه واسه یه نون اعتراض کرد ، پس نباید انتظار شرایط بهتر از شرایط موجود رو داشته باشی !

اگه انتظار داشته باشی که اعتراض نکنی و شرایط درست بشه این یعنی همون مفت خوری !:gol: