حسینیه باشگاه مهندسان ایران

Data_art

مدیر بازنشسته
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]ذکر من، تسبیح من، ورد زبان من علی است[/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot][/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]جان من، جانان من، روح و روان من علی لست[/FONT]

[FONT=&quot]تا علی (ع) دارم ندارم کار با غیر علی[/FONT]

[FONT=&quot]شکر لله حاصل عمر گران من علی است[FONT=&quot][/FONT][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
التماس دعا​

[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT]​

Data_art

مدیر بازنشسته
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]سخنان حضرت امام جعفر صادق علیه السلام[FONT=&quot][/FONT][/FONT]

[FONT=&quot] ثلاثة تورث المحبة: الدین و التواضع و البذل.[FONT=&quot][/FONT][/FONT]

[FONT=&quot]سه چیز دوستی را به دنبال دارد: دین، فروتنی، بذل و بخشش.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​

mahsa_af سبز

عضو جدید
گاهی وقتا از اینکه ازش هر چی می خوام بهم می ده شرمنده می شم.وقتی به سنگینی بار گناهام و به محبتش نگاه می کنم زبونم بند میاد و دوست دارم از خجالت برم جایی که هیچ کس منو نبینه!اما همه جا هست و جلوی چشمش همه جور نا فرمانی می کنم!خدایا لیاقت بده تا بتونیم حق بندگیتو به جا بیاریم.آمین

پس اونقدر ها هم باز گناهات سنگین نیست یا شایدم از حد انتظارت بیشتره . فکر نمیکنم از من پرروتر باشی با این همه ....
التماس دعا واسه یکی از عزیز ترین دوستام دارم :(:gol:

نگين...NeGiN سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
جان از تو میخواهیم که از خدا بخواهی امام زمانمان ظهور کند ما تشنه دیدار او هستیم....
ولادت باسعادت مولی الموحدین علی (ع) را به همه مسلمانان (بخصوص آقایون مسلمون!) تبریک عرض میکنم.
زنده یاد آقاسی:
علی جان کوفیان غیرت ندارند که فرمان تو را گردن گذارند
علی جان کوفیان خِفّت پذیرند که دامان بلندت را نگیرند
علی جان، کوفیان با کیاست(زیرکی) جدا کردند دین را از سیاست
به نام دین سرِ دین را شکستند دو بال مرغ آئین را شکستند
به پیشانی اگر چه پینه دارند ز فرزند تو در دل کینه دارند
چو بنچاق(قباله) فدک را پاره کردند غزالان تو را آواره کردند
شغالان، شیرها را سر بریدند کبوتر بچـّگان را سر بریدند

مفهوم گل و معنی آب است علی ::::::::::::::::::: مضمون بلند آفتاب است علی

ای دوست تو هم مثل علی خاکی باش ::::::::::: چون گفت نبی که بوتراب است علی

دریاست علی و جمله هستی چون جو :::::::: مغز است همه علی و عالم همه پوست

در کعبه اگر علی به دنیا آمده است ::::::::::::::: از کوزه همان برون تراود که در اوست

روزی نبود که وصف حیدر نکنیم :::::::::::::::::::::: شب نیست که با یاد علی سر نکنیم

ماییم که با عشق علی خو گرفتیم :::::::::::::::::: کس را به جهان به او برابر نکنیم

دل گرچه زند دم از تولای علی ::::::::::::::::::::: اما نرسد به کنه معنای علی

خوابیده شبی به بستر محمد ::::::::::::::::::::::::::: اما احدی نخفته بر جای علی

آن شهنشاهی که بحر لا فتی را گوهر است

شحنه دشت نجف شاه ولایت، حیدر است

ذات پاک مرتضی را با کسی نسبت مکن

زانکه این آب حیات از چشمه سار دیگر است

معنی قول علی بابها آسان مدان

کاین سخن را صد جهان معنی به هر باکی در است

سر سبحانی که پنهانست در نادعلی

هم به معنی مظهرش او هم به معنی مظهر است

در میـــان کعـبه جـان ، پـرتـو حق جلــوه گر شــد

فاطمه بنت اســد هم ، صــاحب زیبـا پسر شــد

کعبه آن شب ، غـرقـه در نـور دل افـروز خـدا بـود

آسمان کعبه گویی ، مظــهر صــدها گهـــر شــد

عطــر جـانبخش بهشـتی در فضــای کعبه پیچید

تا کـه میـــلاد ســعید مـرتضی فخــر بشــر شــد

مـژده میـــلاد مـولا ، می کنــــد از غم رهـــــــایم

زین بشارت کام امّت ، مملو از شهد و شکر شـد

اسوه تقـوی علی و مظــهر ایمــان علی

عـزت آل پیمـــبر ، عاشــــق جانـان علی

منشــاء جـود و سخاوت ، موج دریای وفا

لعل رخشـــان ولایت ،گوهــر تـابـان علی

منبع مهــر ومحبت ، صــاحب لطف و کرم

افتـــخار شیـعیان و آیت الـرحمــــان علی

کربلایی

مدیر بازنشسته
امدم اینجا تا چند خط از زینب و بزرگی او بنویسم! اما نمی دونم چرا هر کاری می کنم نمی تونم بنویسم! تا حالا بیش از سه بار متن رو نوشتم و پاک کردم!!!
نمی دونم چی بنویسم و از کجا بنویسم! از مصیبتهایی که در پنج سالگی دیده بگم یا از مصائبی که در هنگام تکه تکه شدن برادر دید؟
از مدینه بگم یا از کوفه؟
درباره زینب نوشتن خیلی سخته، وقتی تاریخ رو ورق میزنی و زندگی این بانوی بزرگ رو می خونی از اینکه چطور یه خانوم تونسته این همه مصیبت رو تحمل کنه متعجب میشی!

نمی تونم چیزی بنویسم! تنها به این بسنه میکنم که کربلا در کربلا می مانداگر زینب نبود...

نگين...NeGiN سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
زمان بر عاشورا مانده است

اکنون تو بنگر در کدام سوی میدانی ...

سالروز وفات حضرت زینب (س) تسلیت باد

زینب همان بانویی است که در راه عفتش عباس میدهد ولی نخ معجرش را نمیدهد
السلام علیکِ یا زینب کبری السلام علیکِ یا بنت رسول الله

صبر را مفهوم معنا زینب است

کعبه غمهای دنیا زینب است

چون حسین است آفتاب شهر عشق

ماهتاب عالم آرا زینب است

هر کس بر مصیبت های این دختر ( زینب سلام الله ) بگرید ، همانند کسی است که بر برادرانش ، حسن وحسین (ع) ، گریسته است . پیامبر اکرم (ص)

السلام علیکِ
یا بنت امیرالمومنین (س)

نام : زینب (س)
نام پدر : حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع)
نام مادر : حضرت فاطمه زهرا (س)
ناریخ ولادت : روز پنجم جمادی الاولی سال پنجم یا ششم هجری قمری
محل تولد : مدینه
کنیه : ام الحسن و ام الکلثوم
القاب : صدیقه الصغری، عصمة الصغری، ولیه الله العظمی ، ناموس الکبری ، شریکةالحسین (ع) ، کامله ، فاضله و...
همسر : عبدالله فرزند جعفر بن ابیطالب
تعداد فرزندان : 3 پسر ( علی ، عون ، جعفر ) و1 دختر ( ام الکلثوم )
وفات : شب یکشنبه 15 رجب سال 63 هجری قمری
محل دفن : شام

مقدمه :
آن گلهای زیبا وپر طراوت بهار را دیده اید که چگونه به فضای اطراف خود جان می بخشند وهمه جا را آکنده از زیبائی و لطافت میسازند ؟ وآیا تا بحال دیده اید که ناگهان تند بادی خشمگین وبیرحم دمیوزد ، گلهای زیبا را از شاخه های درختان جدا میسازد وبر زمین میافکند.
هنگامیکه آن گلبرگهای زیبا روی زمین پراکنده میشود آن باغبان شوریده را مشاهده کنید که با چه حسرت واندوهی به آن گلبرگها ی زیبا مینگرد . قطرات اشکهایش را ببینید که آرام آرام بر گونه اش سرازیر میشود . باغبان خوب میداند که دقایقی پس از ان زیبائی وطراوت باغش با ریختن گلبرگها از بین میرود ودیگر از آن عطر مست کننده خبری نخواهد بود .
وزینب (س) نیز همچون آن باغبانی شوریده حال ناظر پر پر شدن گلهای زیبائی بود که جهان را عطراگین میساختند ونمونه های کاملی از فضیلتهای انسانی بودند. زینب در دنیائی پر از نامردی ، پلیدی وفریب صلای آزادی وانسانیت سرداد واز فضیلت های انسانی وارزش تعالیم اسلام سخن گفت ومردمی را که دست خویش را بجنایت آلوده وبعد ابلهانه بر کرده های خویش افسوس خورده وبر سوگ نشسته بودند بباد ملامت گرفت .

هوش و ذکاوت:
در اهمیت هوش و ذکاوت آن بانوى بزرگوار همین بس که خطبه طولانى و بلندى را که حضرت صدیقه کبرى فاطمه زهرا (س) در دفاع از حق امیرالمؤمنین (ع) و غصب فدک در حضور اصحاب پیغمبر اکرم (س)ایراد فرمودند، حضرت زینب (ع) روایت فرموده است. که حضرت زینب علیها السلام با اینکه دخترى خردسال (یعنى هفت ساله و یا کمتر) بود، این خطبه عجیب و غرّاء که محتوى معارف اسلامى و فلسفه احکام و مطالب زیادى است را با یک مرتبه شنیدن حفظ کرده، و خود یکى از راویان این خطبه بلیغه و غراء می باشد.

فصاحت و بلاغت:
کلمات و فرمایشات گهربار آن حضرت در خطبه هایى که از آن حضرت روایت شده، خود قوی ترین دلیل بر کمال فصاحت و بلاغت آن بانوى بزرگوار می باشد. همان بانویى که امام سجاد (ع) در حق ایشان فرمودند:
«اى عمّه! شما الحمد للّه بانوى دانشمندى هستید که تعلیم ندیده، و بانوى فهمیده اى هستى که بشرى تو را تفهیم ننموده است».
در اینجا مرورى کوتاه به قسمتى از خطبه آن حضرت در مجلس یزید که یکى از بزرگترین حرکتهاى آن حضرت، در واقعه کربلا بود که دستگاه حکومت بنى امیه را به شدّت لرزاند می کنیم:
«به خدا قسم اى یزید، هر چه کردى بازگشت آن به سوى خودت خواهد بود، چرا که تو جز پوست خود نشکافتى و جز گوشت خود ندریدى.
اى یزید! در آن روزى که خداوند بدنهاى پاک شهیدانمان را حاضر می کند تا حقوق خود را از ستمگر بستاند، تو بر رسول خدا (ص) وارد خواهى شد، امّا می دانى در چه حالى؟ در حالیکه خون عزیزان او را ریخته و حرمت ذرّیه او را از بین برده اى. آرى اى یزید! از این پیروزى ظاهرى که به دست آورده اى، غرق شادى مشو، و آن عزیزان را که در کربلا به خاک و خون کشیده اى، مغلوب و مرده مپندار. که خداوند می فرماید: (کسانى را که در راه خدا شهید شده اند مرده مپندارید. بلکه آنان زنده اند و در نزد خداى خود روزى می خورند). سوره مبارکه آل عمران ، آیه 169
و اى یزید! براى تو همین بس که حاکم در آن روز خداوند، و دشمن تو پیامبر خدا، و یاور و پشتیبان اهل بیت جبرئیل باشد. و به زودى کسى که این مقام را براى تو زینت داده و تو را بر گردن مسلمین سوار کرده است (یعنى معاویه)، خواهد دانست که چه جانشین بدى براى خود تعیین کرده و در روز جزا درخواهید یافت که بدترین مکان از آنِ کیست؟ و بدبختى و ضعف و زبونى شامل چه افرادى خواهد شد.
حضرت زینب (س) بزرگ بانوی جهان اسلام، بیدادگر و ادامه دهنده حادثه عاشورا و دارنده دانشهای دو جهان و به گفته امام سجاد (ع): " دانای بدون آموزگار و فهمیده بدون فهماننده " بود. الگوی راستین وی، بانوی دو جهان, حضرت فاطمه (س) مادر وی بوده است. زینب (س) در دامان پرمهر و معنویت فاطمه (س) از سرچشمه معارف اسلامی و قرآنی سیراب گشت. رسالت راستین زینب هنگامی آغاز گردید که پس از به شهادت رسیدن امام حسین (ع) و هفتاد و دو تن از یارانش با ایراد سخنان آتشین به بیدارگری مردم کوفه و ستیز با ستمکاران و یزیدیان پرداخت.
پس از واقعه خونبار کربلا نقش ایشان روند تازه تری یافت. آن حضرت در این دوران ضمن حضور در کاروان اسرای کربلا در برابر حکام جور قرار گرفتند و به افشاگری ظلم و ستم وارد بر آل طه از سوی خاندان امیه پرداختند. آن حضرت در این دوران سخت با حضور در کاخ برخی حکمرانان جور زمان مانند یزید و ابن زیاد، با تاکید برحقانیت طریق آل محمد بر سخنان و تبلیغات مسموم خاندان امیه درباره بنی هاشم خط بطلان کشیدند.
صدیقه توانا، عقلیه دودمان وحی، تربیت شده خاندان نبوت، حضرت زینب کبری(س) است. همو که در بزرگواری و کرامتش بسیار سخن ها گفته و نوشته اند.
او نمودار حق و جهاد در راه خدا و نگهدارنده ایمان و عقیده، قهرمان دلیری و شجاعت، جلوه فصاحت و بلاغت، شعله ستیزه جوی باطل و آتش افشان حق در برابر نیروهای ستمگر و کوبنده دژخیمان زورگو است.
زینب(س) تجسم زهد، ورع، علم، عفاف و شهامت و عقیله طاهره، متعلق به اخلاق الهی است.
این بزرگوار (س) راه مقاومت در برابر باطل را به امت نشان داد و فداکاری در راه خدا و چشم پوشی از همه چیز را در راه برافراشتن پرچم حق به همه یاد داد.

ایثار، فداکاری، صبر و بردباری، علم وسیع و دانش وافر، سخنان سنجیده و منطقی او در فرصت های حساس توأم با آن مظلومیت و ستم های جانکاهی که به او وارد آمده است، از او چهره یک شخصیت بی نظیر، رزم آور شجاع، جهادگر بی باک و سخنور توانا را در قلوب و اذهان ترسیم نموده است که تا چرخ زمان حرکت دارد، تا نسل ها در روی زمین حیات دارند و تا زمین دور خورشید می گردد این چراغ فروزان، نورافکن جهانیان و نسل های آینده خواهد بود.

کرامات
به غیر از انوار مقدسه چهارده معصوم (ع ) ، در میان خاندان رسالت و اهل بیت گرامى پیامبر اکرم (ص) ، افرادى هستند که در نزد خداوند متعال داراى رتبه و منزلت رفیع و والایى می باشند و توسل به ایشان، موجب گشایش مشکلات و معضلات امور دیگران است. مانند حضرت اباالفضل (ع) که حتى در موارد زیادى مسیحیان به آن حضرت متوسل شده و به برکت توسل به آن حضرت مشکلاتشان حل گردیده و به حوائج و خواسته هاى خویش نائل گردیده اند.
حضرت زینب (س) نیز بانویى بزرگوار از این دودمان پاک است که توسل به آن حضرت براى حل مشکلات بزرگ بسیار تجربه شده است و کرامات بسیارى از آن بانوى گرامى نقل شده است.

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
السلام عليكِ يا زينب كبري
السلام عليكِ يا بنت رسول الله
السلام عليكِ يا بنت اميرالمومنين (سلامالله)

کيستم من دختر شا ه عرب
رازق بي منت نان و رطب
کيستم من عشق را معنا منم
دختر انسيه الحورا منم
کيستم من عاشقي دلسوخته
سرنوشتش را به دلبر دوخته
کيستم من در هجومي بي امان
غم طوافم مي دهد چون حاجيان
کيستم من آسمان را اخترم
ذوالفقار در نيام حيدرم(ع)
کيستم من بهر حيدر زينتم
دختري نيکو سرشت و طينتم
کيستم سرمايه آل عبا
کيستم پيغمبر کرب و بلا
کيستم من عشق در بنيان من
صدچو مريم ميهمان خوان من
کيستم من ماه شبهاي حسين
خواهر بي مثل و همتاي حسين
کيستم من نافله خوان شبم
زينبم من زينبم من زينبم
زينبم من يار و غمخوار حسين
آمدم تا که شوم يارحسين
زينبم من آرزوي فاطمه(س)
از تلاطمها ندارم واهمه
زينبم صبرم زجنس آهن است
سربه محمل کوفتن کار من است
زينبم استاد دانشگاه عشق
هستي ام را داده ام در راه عشق

Data_art

مدیر بازنشسته
سلامت مي کنم اي زائر دوست
که بوي تو ز بوي دامن اوست
تو مي آئي ز کوي عشق جانان
تو آوردي صفاي مهربانان
تو داري عطر زهراي مطهر
انيس و مونس غمهاي حيدر
بقيع و غربت و شبهاي خاموش
نمي گردد ز خاطرها فراموش
اُ حد را ديده اي با رمز و رازش
حرا و احمد و راز و نيازش
مدينه خاطرات اشک و سيلي
مدينه آتش و بازوي نيلي
مدينه بارش تير و کمانها
حسن بود و همه زخم زبانها
مدينه جاي بازي حسين است
مدينه يادي از بدر حنين است
خداوندا به اشک به زائر خويش
به آه و ناله ياران دل ريش
به فريادي که از دلها به در شد
به شبهائي که با يادت به سر شد
مرا کن لايق ديدار رويت
گشايم بال و پر جانا به سو يت
طواف کعبه گرداگرد سنگ است
طواف قلب مظلومان قشنگ است

baroonearamesh

عضو جدید
کاربر ممتاز
در جوانی شده ام از غم این دوران پیر

لیکن از عشق تو ای یار، نمی گردم سیر

ای منتظر غمگین مباش خوش روزگاری میرسد

این کشتی طوفان زده روزی به ساحل میرسد

بر منتظرين مژده بده! منتظر آمد!
از مهد بقا مهدى ثانى عشر آمد!

Data_art

مدیر بازنشسته
بر قلب زينب ابر غم مي‏بارد امشب

سوز دلش بوي مدينه دارد امشب

زينب ز ابر ديده مي‏بارد ستاره

دارد به پيشاني بابايش نظاره

آرام بهرش سفره افطار چيند

در چشم او رخساره مادر بيند

اين عالمه غير معلم بي قرار است

آگه شده باباي او چشم انتظار است

آرامش او كرده زينب را پريشان

گويد پدر اينگونه قلبم را ملرزان

اي كاش من در كوچه سيلي خورده بودم

اينجا نبودم در مدينه مرده بودم

اي كوچه‏هاي كوفه از غربت بميريد

بوسه ز پاي رهبري مظلوم گيريد

اي خاك نخلستان ز رويش توشه بردار

خود را به زير پاي او آرام بگذار

مرغان عاشق راه مولا را بگيريد

او بي كس است امشب شما بهرش بميريد

امشب علي مات جمالي لاله گون است

ذكر لبش »انا اليه راجعون« است

خانه نشين داغ زهراي نجيب است

دلخسته از نامردي شهري غريب است

محراب را چون پشت در گلگون نمايد

بر شهر خونين او سر غربت بسايد

بهر علي هنگامه پرواز گرديد

تا كه ز پا افتاد دستش باز گرديد

نرگس313

عضو جدید
بوی رمضان
بوی رمضان می آید. بوی ماه خدا، بوی سفره ای به پهنای آسمان می آید. صدای پای علی دوباره در کوچه های کوفه طنین انداز می شود. چه زیباست ایستادن و تماشای بار بستن شیطان و یارانش برای رفتن. مست بوی رمضان شدن، چه زیباست. باز مهمانش می شویم و آن خدای جاه وجلال و جمال و کمال، همچون تمامی میزبانان، ما را از خود نیز بیشتر قدر می نهد و به بالای خانه اش می خواندمان. می خواندمان به بزرگی و شکوه خانه اش و خوان رحمت بی پایانش.

آه که گاه عاشقانه باز نزدیک است. شبهای قدر که در آن ها به قدر تمامی زیباییهای جهان، چون باران، مهرش را بر کویر دلهای خشک و ترک خورده ی ما نازل می کند و چه جوی های رحمتی که از چشم های مملو از شوقمان جاری نمی شود.

آری، رمضان باز هم می آید، بی آن که به رویمان بیاورد خاطرات یک سال فراموشی توبه ها و ضجه های العفومان را. رمضان بی آن که حتی لحظه ای عهدهای صد بار شکسته امان را به رخمان بکشد، آرام و بی صدا می آید و باز ما را در آغوش گرمش می فشرد و باز قامتمان نرم و رها در میان دستان پر مهرش می افتد. تا باز هم میان این همه نور، حسابی گر بگیرد. داغ شود و دردهامان التیام یابد.

سلام بر تو رمضان، ای ماه خدا، سلام بر تو، سلام بر تو.

phalagh

مدیر بازنشسته
صدای پای عید می آید و دل مومن بر سر دو راهی آمدن عید رمضان و رفتن ماه رمضان بلا تکلیف است.. از آمدن آن یک دل شاد باشد یا از رفتن این یک محزون؟ عید فطر پاک ترین و عیدترین عیدهاست چرا که پاداش یک ماه عبادت و شست و شوی جان در نهر پاک رمضان است.

عید فطر.. عید پایان یافتن رمضان نیست.. عید بر آمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است.. چونان ققنوس که از خاکستر خویش دوباره متولد می شود. رمضان کوره ایی است که هستی انسان را می سوزاند و آدمی نوبا جانی تازه از آن سر بر می آورد. فطر شادی و دست افشانی بر رفتن رمضان نیست، بر آمدن روز نو، روزی نو و انسانی نو است. بناست که رمضان با سحرها و افطارهایش.. با شبهای قدر و مناجاتهایش از ما آدمی دیگر بسازد. اگر درعید فطر درنیابیم که از نو متولد شده ایم.. اگر تازگی را در روح خود احساس نکنیم.. عید فطر عید ما نیست.

از این روست که در دعای قنوت نماز عید فطر می خوانیم:

اسئلک بحق هذاالیوم الذی جعلته للمسلمین عیدا و لمحمد صلی الله علیه و اله ذخراً و مزیداً
"از تو خواهم به حق این روز که آن را برای مسلمانان عید قرار دادی و برای محمد و آل او ذخیره و فزونی ساختی"

phalagh

مدیر بازنشسته
فرازهايي از دعاي وداع امام سجاد-ع با ماه رمضان:
بدرود اي بزرگترين ماه خداوند و اي عيد اولياي خدا...
بدرود اي ماه دست يافتن به آرزوها...
بدرود اي ياريگر ما که در برابر شيطان ياريمان دادي...
بدرود اي که هنوز فرا نرسيده از آمدنت شادمان بوديم
و هنوز رخت برنبسته از رفتنت اندوهناک.
* التماس دعا*

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام
پارسال ان موقع ها یادتونه باشگاه چه حال هوایی داشت؟
کجان اون برچه های پارسالی؟
کجاست اون همه شور و اشتیاق برای رسیدن محرم؟

کجاست اون حرفایی که در باب عذاداری درست زدیم؟
یعنی بازم باشگاه حال و هوای محرم میگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
صدای قافله به گوش میرسد
گوش کن
...
صدای ناله های طفل حسین به گوش میرسد
گوش کن
...
صدای ناله های دختر سه ساله به گوش میرسد
گوش کن
...
صدای موج های رود فرات به گوش میرسد
گوش کن
....
آه
محرم از راه میرسد

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
پارسال ان موقع ها یادتونه باشگاه چه حال هوایی داشت؟
کجان اون برچه های پارسالی؟
کجاست اون همه شور و اشتیاق برای رسیدن محرم؟

کجاست اون حرفایی که در باب عذاداری درست زدیم؟
یعنی بازم باشگاه حال و هوای محرم میگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

صدای قافله به گوش میرسد
گوش کن
...
صدای ناله های kkkk,طفل حسین به گوش میرسد
گوش کن
...
صدای ناله های دختر سه ساله به گوش میرسد
گوش کن
...
صدای موج های رود فرات به گوش میرسد
گوش کن
....
آه
محرم از راه میرسد
نوحه ي زير رو تقديم ميكنم به جفت داداشاي گلم..
نوحه اي در مورد محرم از حاج مومني..

*Afash*

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهادت حضرت امام جعفر صادق رو به همه تون تسلیت میگم ....

شيعه يعني عشقبازي با خدا
يك نيستان تكنوازي با خدا

شيعه يعني هفت خطي در جنون
شيعه توفان مي كند در كاف و نون

شيعه يعني تندر آتش فروز
شيعه يعني زاهد شب، شيرروز

شيعه يعني شير، يعني شير مرد
شيعه يعني تيغ عريان در نبرد

شيعه يعني تيغ، تيغ موشكاف
شيعه يعني ذوالفقار بي غلاف

شيعه يعني سابقون السابقون
شيعه يعني يك تپش عصيان و خون

شيعه بايد آبها را گل كند
خط سوم را به خون كامل كند

خط سوم خط سرخ اولياست
كربلا بارزترين منظور ماست

شيعه يعني بازتاب آسمان
بر سر ني جلوه رنگين كمان

شيعه يعني امتزاج نار و نور
شيعه يعني رأس خونين در تنور

شيعه يعني هفت وادي اضطراب
شيعه يعني تشنگي در شط آب

التماس دعا ....

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
مختصری از زندگینامه امام جواد(ع)

امام جواد(ع) با سرمایه‌ای معنوی خود که از سرچشمه ولایت مطلقه و الهام ربانی نشأت گرفته بود، احکام اسلامی را گسترش و به تعلیم و ارشاد اهتمام ورزید.

حضرت امام محمد تقى دهم ماه رجب سال 195 هجری قمری در مدینه منوره چشم به جهان گشود. پدر بزرگوارش حضرت رضا(ع) و مادر ارجمندش بانویى مصرى تبار به نام سبیکه بود . ریحانه و خیزران از دیگر نامهاى مادر امام جواد است. حضرت رضا در مورد منزلت فرزندش امام جواد و مادر مکرمه آن حضرت، به یارانش فرمود: من داراى پسرى شده‏ام که همچون موسى شکافنده دریاهاى علم است و مانند عیسى مادرى پاک دارد.

پیشواى نهم در سن 7 سالگى به امامت رسید و هفده سال رهبرى شیعیان را به عهده داشت. دوران امامت ‏آن حضرت با دو نفر از خلفاى ستم پیشه عباسى مأمون و معتصم مقارن بود.

حضرت جواد در داشتن تمام صفات زیباى اخلاقى و انسانى سرآمد خوبان روزگار بود. پارسایى، علم و دانش و بخشندگى‏اش موجب شده بود با القاب جواد، تقى، مرتضى و منتجب شناخته شود. اما در این میان لقب "ابن الرضا" به خاطر شکوه و جلال امام رضا (ع) در میان مردم شهرت بیشترى داشت .

امام جواد در سال 203 هجری قمری پس از شهادت پدرش امام رضا به امامت رسید. دوران هفده ساله امامت او با حکومت مأمون و معتصم، خلفای عباسی، همزمان بود. هنگامی که امام رضا به دعوت مأمون از مدینه به توس رفت امام جواد (ع) که کودک بود، مانند دیگر افراد خانواده حضرت رضا در مدینه ماند و در سال 202 هجری قمری برای دیدار پدر به مرو رفت و سپس به مدینه بازگشت .

پس از شهادت امام رضا مأمون به بغداد رفت . او که از کمالات علمی و معنوی امام جواد آگاه بود ایشان را از مدینه به بغداد دعوت کرد. اما دولتمردان حکومت عباسی و اطرافیان مأمون از این اقدام ناخشنود بودند، به ویژه آنکه مأمون تصمیم داشت دختر خود، ام الفضل را به همسری امام جواد (ع) در آورد. مأمون برای آنکه آنها را از مقام علمی و فضل آن حضرت آگاه کند، در بغداد مجلس بحثی میان او و دانشمندان بزرگ آن روزگار ترتیب داد. در این مجلس، امام به پرسشهای علما پاسخ گفت و میزان دانش و هوش وی بر آنان آشکار شد. پس از آن مأمون دختر خود را به همسری امام درآورد.

حضرت جواد بر این باور بود که آیات الهى باید در جامعه فراگیر شوند و تمام مسلمانان در گفتار و رفتار و استدلال‌ روزمره خود از قرآن و معارف بلند آن بهره گیرند، به همین جهت‏ سعى مى‏ کرد در گفتگوها و معاشرت و برخورد با مردم از آیات قرآن استفاده کند.

امام جواد به عنوان پاسدار حریم وحى از تفسیرهاى نابجا و غیر عقلانى آیات قرآن جلوگیرى کرده و علما و دانشمندان را به سوى فهم صحیح آیات راهنمایى مى‏کرد .

یکى از خطراتى که همیشه بزرگان و رهبران یک مذهب یا کشور را تهدید مى‏کند، وجود اطرافیان ناصالح است که به خاطر اغراض‏ انحرافى، مادى یا اعتقادى پیرامون بزرگان را گرفته، بین آنان و مردم فاصله ایجاد و راه هاى ارتباطى آنان را با مردم قطع مى‏کنند. اگر بزرگان مواظب اینگونه افراد نباشند، چه ‏بسا زیانهاى جبران ناپذیرى به بار خواهد آمد .

در زمان امام جواد(ع) نیز این گونه افراد با سوء استفاده از کمى سن امام، به خیال خود فکر مى‏کردند مى‏توانند بر امور امام ‏مسلط شوند و هر طور که خواستند، عمل کنند. امام این خطر را احساس و بى‏ هیچ اغماضى آنان را طرد کرد. ابوالعمر، جعفر بن ‏واقد و هاشم بن ابى‏هاشم در شمار این افراد جاى داشتند. امام درباره آنان فرمود: خداوند آنان را لعنت کند زیرا به اسم ما از مردم اخاذى مى‏کنند و ما را وسیله دنیاى خود قرار داده‏ا ند.

امام را همه مسلمانان، عالمی بزرگ می دانستند. ایشان انسانی بردبار، نیکو سخن، عابد و بسیار باهوش بود. حدیثهای بسیاری از آن امام، در کتابهای حدیث، از جمله عیون اخبار الرضا، تحف العقول، مناقب و بحارالانوار نقل شده است.

حضرت جواد مانند جده اش فاطمه زهرا(س) زندگی کوتاه و عمری سراسر رنج داشت . امام نهم در آخر ماه ذیقعده سال 220 هجری به سرای باقی شتافت . مزار مطهر وی در کاظمین است .

ترانه

عضو جدید
کاربر ممتاز
چندين و چند ساله که تکرار مي شن اما تکراري نمي شن .همه ساله مردم به عشق اوني که پسر فاطمه س و به نشونه ي اينکه يه عزيزي رو از دست دادن، محرم رو عزا مي گيرن و خونه هاشونو، مسجداشونو، تکيه گاهاشونو سياه پوش مي کنن. هر سال واسه اوني که بهش مي گن"حسين" سينه مي زنن و کلي نوحه و.. مي خونن.

ميگن توي اين روزا يه مردي با خانوادش رهسپار يه سرزميني شد که اين روزا بهش مي گن "کربلا" مي گن داشته مي رفته طرف "کوفه" مي گن مردم اونجا چه رقعه هايي که ننوشته بودن واسه اومدن اون آقا و نجات مردم اونجا از دست حاکم بلاش. اما بعد نمي دونم چي شده که همه مي زنن زير همه چيزو اون مرد بزرگ و خوانوادش رو تنها مي زارن، حاکم اون زمون هم واسه رو کم کني لشکر کشيده و خلاصه اينکه يه جنگ مي شه . مي گن يه طرف،لشکر 72 نفره بوده ، اون طرف هم خيلي خيلي زياد بوده. مي گن اون آقا به همه گفته که کشته مي شن.

همه ساله اين ماجرا رو واسه خودمون تکرار مي کنيم. اما چند نفر از دليل اين ماجرا مي پرسن؟ و چند نفر دليل اين اتفاقات رو مي دونن؟

عزاداري تنها، واسه کسي که امامون بوده کافي نيست.کاش لااقل به اون چيزايي که اين روزا گفته مي شه دقت کنيم، بعضي حرفا رو بايد مستقيم به سمت زباله دوني هدايت کرد و بعضي ديگه رو بايد به خاطر سپرد.

تاسوعا و عاشورا فرصت خوبيه که بدونيم آزاد بودن و آزاد زندگي کردن يعني چي؟ و بفهميم بهاي يه زندگي آزاد چه قدره. يه فرصت خيلي خوب تا لااقل خودمون رو آزاد کنيم از خيلي چيزا و البته بهاشونم رو پرداخت کنيم.

پ: کاش مردم يه خورده به متن عزاداري هم توجه بکنن و اين قدر با حاشيه ها خودشون رو سرگرم نکنن.

محرم و ماجراهاش هنوز دردناکه.....

به نقل از وبلاگ http://ahlehagh.parsiblog.com/Archive49084.htm

متن بالا رو دیدم خوشم اومد گفتم بزارم بقیه هم بخونن........متاسفانه خیلی ها از عاشورا گل گرفتن به سر و زار زدن رو بلدن.....من عاشق امام حسینم اما اعتقادی هم ندارم هر چی بیشتر توی سرم بکوبم مسلمون واقعیم....امروز خیلی دلم گرفته ....نمیدونم شاید من اشتباه می کنم اما احساس میکنم امام حسین خیلی غریبه حتی بین این همه مردم که براش سیاه میپوشن و با وحود گذشت این همه سال اشکهاشون خشک نشده

نظر شما چیه؟

sun_girl

عضو جدید
کاربر ممتاز
السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین

منم به نوبه خودم فرا رسیدن محرم و ایام سوگواری سید الشهدا اباعبدالله الحسین رو به همه محبان حضرت تسلیت عرض می کنم.
از خداوند منان خواستارم که همه ما رو مشمول شفاعت سالار شهدا قرار بده.

بالا