حذف کوروش کبیر از کتاب تاریخ بچه ها

Belle Fille

عضو جدید
چی میگی تو جمهوری اسلامی چیه

خوبی
قرصاتو خوریدی

من میگم کوروش هم یکی مثل بقیه

چرا از چیزی موهومی در ذهنت یه چی بزرگ واسه افتخار کردن درست می کنی

شما نظرتو برای خودت نگه دار. و وقتی کم می آری به دیگران توهین نکن...!!!!

فکر نمی کنم به کسی ربطی داشته باشه که مردم به چه کسی افتخار می کنند. یا نمی کنند؟
ما به عنوان ایرانی کوروش رو دوست داریم و به تاریخمون افتخار می کنیم.

حالا شما از چی می سوزی؟!!!!
جالبه که توی پستات یک حرف علمی و قابل استناد هم پیدا نمی شه و فقط داری ساز مخالف می زنی تا جلب توجه کنی!

tanhatarin_asb-3

عضو جدید
دوستتون هم مثل خودتون اهل شهرک صنعتی شایعه سازی بوده حتما

هرچه میدانی نیاز نیست بگی
اما آنچه که نمی دانی اصلا نگو

بهتره مودب باشی مشکلی داری میتونی تشریف ببری بیرون ولی اگر خیلی ادعای کوروش شناسی و غیر کوروش شناسی داری به تاپیک من توهین نکن :mad:
اصلا تو فرض کن شایعه ست دیگه این تاپیک از اون تاپیک چرندیاتی که درباره جنس زن و توهین به زن میزنن که بهتره اینجا با هم بحث میکنیم یه چیزی یاد میگیریم

Persia Boy

عضو جدید
کاربر ممتاز
ذواقرنین حدسیات بی مدرک
اینم جواب شما
تطابق ذوالقرنین با کوروش کبیر
مورخینی که ادعا دارند ذوالقرنین همان کوروش کبیر است دلایل عمده زیر را مطرح می کنند:
اشاره به ذوالقرنین در عهد عتیق سؤ ال کنندگان درباره ذوالقرنین از پیامبر طبق روایاتی که در شان نزول آیات آمده یهود بوده اند، و یا قریش به تحریک یهود. و به این داستان پیش از اسلام و در کتاب یهودیان اشاره شده و تعبیر آن پادشاه ماد و فارس ذکر شده است. به قسمت داستان ذوالقرنین در عهد عتیق توجه کنید.
ارتباط کوروش و دوشاخ
برجسته‌کاری کوروش در پاسارگاد که دو شاخ(از نشانه‌های ذوالقرنین) را در بالای سر کوروش نشان می‌دهد.

بدلی از مجسمه کوروش بالدار با کلاهخود دوشاخ که فتوحات سه گانه وی در بالای آن قرار دارد

نقاشي از روي انسان بالدار بر درگاه يكي از كاخ‌هاي كوروش بزرگ كه توسط هنرمند گرامي آقاي جليل ضياءپور ترسيم گرديده است. در این تصویر دوشاخ که از معنای واژهٔ ذوالقرنین برمی‌آید به خوبی نشان داده شده است.

نقش دوشاخ عیلامی که نشان می‌دهد داشتن دوشاخ از گذشته در ایران رواج داشته است.

در قرن نوزدهم میلادی در نزدیکی استخر در کنار نهر مرغاب مجسمه ای از کـوروش کشف شد که تقریبا به قامت یک انسان است، و کوروش را در صورتی نشان می دهد که دو بال همانند بال عقاب از دو جانبش گشوده شد، و تاجی به سر دارد که دو شاخ همانند شاخ های قوچ در آن دیده می شود. ایـن مـجـسـمـه کـه نـمـونـه بسیار پر ارزشی از فن حجاری قدیم است آنچنان جلب توجه دانشمندان را نمود که گروهی از دانشمندان آلمانی فقط برای تماشای آن به ایران سفر کردند. از تـطـبـیـق مـنـدرجـات کتاب مقدس بـا مـشـخـصـات ایـن مـجـسـمـه ایـن احـتـمـال در نظر این مورخین کاملا قوت گرفت که نامیدن کوروش به ذو القرنین (صـاحـب دو شاخ ) از چه ریشه ای مایه می گرفت، و همچنین چرا مجسمه سنگی کورش دارای بـالهـایی هـمـچون بال عقاب است، و به این ترتیب بر گروهی از دانشمندان مسلم شد که شخصیت تاریخی ذو القرنین از این طریق کاملا آشکار شده است. همچنین کوروش دو شاخ گاو را نماد و نشانه هخامنشیان ساخته و مجسمه‌های فراوانی از سر گاو و دوشاخ در بیشتر مناطق ایران و عراق از آن دوره به جا مانده‌است و تصویری نیز نقش شده به تازگی پیدا شده با فردی با کلاه خود همانند شاخ قوچ این پیکر می‌تواند به کوروش و یا یکی از شاهان پارسی باشد. برداشت مفسران درباره نسبت دادن ذو القرنین به اسکندر و یا مردی از قبیله عرب در یمن بدلایل مختلفی اعم از معنی و سیاق آیات قران و دوم تاریخ یونان و ایران، قابل پذیرش به‌نظر نمی‌رسد.در آثار و تندیس‌های کشف شده نیز آنچه تا کنون بدست آمده که تاج با شاخ و یا تاج خروس باشد تندیس‌های و یا سکه‌هایی است از دوره عیلامی و هخامنشی.
دادگری کوروش سنگ نوشته های نقش رستم، منشور حقوق بشر کوروش بزرگ، و مورخین دوران باستان شخصیت و صفاتی از کوروش بیان می کنند که با ذوالقرنین قرآن کاملا تطابق و سازگاری دارد. سنگ نوشته های نقش رستم و منشور حقوق بشر کوروش کاملا مشهور و شناخته شده هستند به همین دلیل از نقل آنها صرف نظر می کنم و در این نوشتار بیشتر به نظرات مورخین دوره باستان در مورد کوروش کبیر می پردازم:
هـردوت مـورخ یـونـانـی مـیـنـویـسـد: کـوروش فـرمـان داد تـا سـپاهیانش جز به روی جنگجویان شمشیر نکشند، و هر سرباز دشمن که نیزه خود را خم کند او را نکشند، و لشگر کوروش فرمان او را اطاعت کردند بطوری که توده ملت، مصائب جنگ را احساس ‍ نکردند. هرودت در ادامه می نویسند: کورش پادشاهی کریم و سخی و بسیار ملایم و مـهـربـان بـود، و مـانـنـد دیـگـر پـادشـاهـان بـه انـدوخـتـن مال حرص نداشت بـلکـه نـسـبـت بـه کـرم و عـطـا حـریـص بـود، ستمدیدگان را از عدل و داد برخوردار می ساخت و هر چه را متضمن خیر بیشتر بود دوست می داشت.
مـورخ دیـگـر ذی نـوفـن مـی نـویـسـد: کـوروش پـادشـاهی عـاقـل و مـهـربـان بـود و بـزرگـی مـلوک بـا فضائل حکما در او جمع بود، همتی فائق و وجـودی غـالب داشـت، شـعـارش خـدمـت انـسـانـیـت و خـوی او بذل عدالت بود، و تواضع و سماحت در وجود او جای کبر و عجب را گرفته بود.
جالب اینکه این مورخان که کوروش را این چنین توصیف کرده اند از تاریخ نویسان بیگانه بودند نه از قوم یا ابناء وطن او، بلکه اهل یونان بودند و می دانیم مردم یونان به نظر دوسـتـی بـه کـوروش نـگـاه نمی کردند، زیرا با فتح لیدیا به دست کوروش شکست بزرگی برای ملت یونان فراهم گشت.
انطباق لشکرکشی های کوروش با لشکرکشی های سه گانه ذوالقرنین از همه گذشته کوروش سفرهایی به شرق غرب و شمال انجام داد کـه در تاریخ زندگانیش به طور مشروح آمده است، و با سفرهای سه گانه ای که در قرآن ذکر شده قابل انطباق می باشد.
نخستین لشکر کشی کوروش به کشور لیدیا که در قسمت شمال آسیای صغیر قرار داشت صورت گرفت، و این کشور نسبت به مرکز حکومت کوروش جنبه غربی داشت. اگر نـقـشه ساحل غربی آسیای صغیر را جلو روی خود بگذاریم خواهیم دید که قسمت اعـظـم سـاحـل در خـلیـجـک هـای کـوچـک غرق می شود، مخصوصا در نزدیکی ازمیر که خلیج صورت چشمهایی به خود می گیرد. قـرآن مـی گـویـد ذو القـرنین در سفر غربیش احساس کرد خورشید در چشمه گل آلودی فرو میرود. این صحنه همان صحنه ای بود که کورش به هنگام فرو رفتن قرص آفتاب (در نظر بیننده ) در خلیجک های ساحلی مشاهده کرد. (بعضی گمان کرده بودند منظور قرآن این است که خورشید در گل و لای غروب می کند!)
دومین لشکرکشی کوروش به جانب شرق بود، چنانکه هردوت می گوید: این هجوم شرقی کـوروش بـعـد از فـتـح لیدیا صـورت گـرفـت، مخصوصا طغیان بعضی از قبایل وحشی بیابانی کوروش را به این حمله واداشت. قرآن لشکرکشی دوم ذوالقرنین را اینطور تشبیه می کند: (حـتـی اذا بـلغ مـطـلع الشـمـس وجـدهـا تـطـلع عـلی قـوم لم نـجـعـل لهـم مـن دونـهـا سـتـرا) که اشـاره بـه سـفر کوروش به منتهای شرق است که مشاهده کرد خورشید بر قومی طلوع می کند که در برابر تابش آن سایبانی ندارند اشاره به اینکه آن قوم بیابانگرد و صحرانورد بودند.
سومین لشکرکشی کوروش بـه سـوی شمال، به طرف کوههای قفقاز بود، تا به تنگه میان دو کوه رسید، و برای جلوگیری از هـجـوم اقوام وحشی با درخواست مردمی که در آنجا بودند در برابر تنگه سد محکمی بنا کرد. ایـن تـنـگه در عصر حاضر تنگه داریال نامیده می شود که در نقشه های موجود میان ولادی کیوکز و تفلیس نـشان داده می شود، در همانجا که تاکنون بازمانده‌های دیوار آهنی موجود است، این دیـوار هـمـان سـدی اسـت کـه کـوروش بـنـا نـموده زیرا اوصافی که قرآن در باره سد ذو القرنین بیان کرده کاملا بر آن تطبیق می کند.

pause

عضو جدید
دوران قبل حکومت کوروش با حکومت کوروش به کل فرق داره توصیه میکنم یه کم اطلاعاتتو در این مورد ببر بالا
شما گفتید اگه مردم اون زمان خوب بودند کوروش هم خوب بوده وگرنه برعکس که منم مثال پیامبرو آوردم .منظور من این بود که اگه تو دورانی همه یه عقایدو دنبال میکنند غیر ممکن نیست کسی عقیده خاص خودشو داشته باشه

هرچند کوروش اونچه به دست ما رسیده ( صحتش معلوم نیست فرضیاته) در نتیجه زد و خوردهایی به حکومت رسیده اما درواقع وارث همون حاکمیت قبلی بوده و بنا به داشته های قبلی تونسته اون رو تثبیت کنه

و وقتی حاصل این سیستم چند صد ساله شده طبیعیه که باید کسی باشه اون رو تقویت کنه هرجند حرفتون درسته ممکنه کسی هم باشه که برعکسش عمل کنه و آخرسر برا ریا کاری کتیبه جعل کنه

و به هیچ وجه قابل مقایسه با سیستم به قدرت رسیدن پیامبر یا کسی که از ابتدا نظمی رو پایه ریزی می کنه نیست

tanhatarin_asb-3

عضو جدید
من به عنوان یک آریایی از خودم شرم میکنم که تمام ملت ها روزی به عنوان روز جهانی کوروش بزرگ دارن اون روز 29 اکتبره ولی من که آریایی هستمو کوروش از خاک کشور من و از نژاد منه یه همچین روزی رو توی کشورم ندارم ولی تا دلت بخواد عید غدیر و عید مبعث عید... در کل هر چی عید عربیه باید تو کشور آریایی من باشه

Persia Boy

عضو جدید
کاربر ممتاز

فکر نمی کنم به کسی ربطی داشته باشه که مردم به چه کسی افتخار می کنند. یا نمی کنند؟

جالبه که توی پستات یک حرف علمی و قابل استناد هم پیدا نمی شه و فقط داری ساز مخالف می زنی تا جلب توجه کنی!
من نمیدونم دیگه باید چطور با این آقا صحبت کنم این همه مدرک میارم اما همه را میگه حدسیات.اما اون یه مدرک هم برا حرفای خودش نمیاره

Belle Fille

عضو جدید
کجا رفت این belle fille فقط بلده یه چی بگه و در بره و از دیگران تشکر کنه در خفا سیر می کنی

حالا حسودی هم می کنی؟!:biggrin:

شما اگه اینقدر محتاج یه سپاس هستی. بگو تا به همه ی بچه ها بگم از نظرات گرانمایه ات تشکر کنن تا خوشحال شی.

بچه ها همه برای pause کوچولو سپاس بزنید تا دچار کمبود محبت نشه...!:w24:
برو با تفکرات قشنگت خوش باش.:gol:

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما اگه اینقدر محتاج یه سپاس هستی. بگو تا به همه ی بچه ها بگم از نظرات گرانمایه ات تشکر کنن تا خوشحال شی.

"خانوم خوب" عزیز, مرسی بابت جواب دندان شکنت, می گم منم در حقش یه لطفی می کنمو می رم نوبت دندون پزشکی براش بگبرم :دی

tanhatarin_asb-3

عضو جدید
راستی عکس آواتارم یه عکس دسته جمعی از بانوان ........هست کاملا چهره ها واضحه درسته؟

pause

عضو جدید
شما که هرچی ما میگیم میگید حدسیات بی مدرک
شما بهتره نظر مورخان در این موردو بخونید تا ببینید از رو اجبار مردمان اونها را نوشته اند یا واقعیت داشته
شما انتظار داری به غیر از کتیبه ها و دیوار نوشته ها چیزی از 2500 سال پیش ثبت شده باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

قربون آدم چیز فهم
آره یه سر بزنیم ببینم حکاکی ها و آثار چی میگه خوبه دیگه نیاز آنچنانی به تفسیر باستان شناسها نداریم

تصاویر نشان از خوشی مردم نداره
تصاویر نشان از استثمار داره
مگه اینکه با یک کتیبه خودمون رو گول بزنیم

شما اینطور فکر کن
خواستم بیای اگه واقعا نظر منطقی داری ارائه بدی همه استفاده کنند شاید من اشتباه بگم و اصلاح کنید
شاید پذیرفتم :gol:

بهتره مودب باشی مشکلی داری میتونی تشریف ببری بیرون ولی اگر خیلی ادعای کوروش شناسی و غیر کوروش شناسی داری به تاپیک من توهین نکن :mad:
اصلا تو فرض کن شایعه ست دیگه این تاپیک از اون تاپیک چرندیاتی که درباره جنس زن و توهین به زن میزنن که بهتره اینجا با هم بحث میکنیم یه چیزی یاد میگیریم

من به عنوان یک آریایی از خودم شرم میکنم که تمام ملت ها روزی به عنوان روز جهانی کوروش بزرگ دارن اون روز 29 اکتبره ولی من که آریایی هستمو کوروش از خاک کشور من و از نژاد منه یه همچین روزی رو توی کشورم ندارم ولی تا دلت بخواد عید غدیر و عید مبعث عید... در کل هر چی عید عربیه باید تو کشور آریایی من باشه

من بعنوان یک آریایی شرم می کنم ملتی شدیم بی منطق و بی تحقیق و شایعه ساز
از کوروش شرم دارم که نوادگانی داره که اینطور به سرو کله هم می زنند و واسه حرافی تاپیک می زنند

tanhatarin_asb-3

عضو جدید
تاريخ‌نويسان كه قلم در كفشان بود
جز ننگ به پيشاني ميهن ننوشتند
يك عمر از اين شاخه به آن شاخه پريدند
يك برگ ز خاموشي سوسن ننوشتند
هفتاد من از كاغذ ملّت به هدر رفت
افسوس كه قانون مدوّن ننوشتند

محمد سلماني:gol:

tanhatarin_asb-3

عضو جدید
از کوروش شرم دارم که نوادگانی داره که اینطور به سرو کله هم می زنند و واسه حرافی تاپیک می زنند[/QUOTE]

تو آریایی نیستی تو نژادت دست بردند

گفتم تو فکر کن قراره اینطور بشه باز میاد فلسفه میچینه و یه چیز دیگه رو بهونه میکنه.....به غیر از کلمه ی شایعه چیز بهتری نداری بگی؟

Persia Boy

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرچند کوروش اونچه به دست ما رسيده ( صحتش معلوم نيست فرضياته) در نتيجه زد و خوردهايي به حکومت رسيده اما درواقع وارث همون حاکميت قبلي بوده و بنا به داشته هاي قبلي تونسته اون رو تثبيت کنه

و وقتي حاصل اين سيستم چند صد ساله شده طبيعيه که بايد کسي باشه اون رو تقويت کنه هرجند حرفتون درسته ممکنه کسي هم باشه که برعکسش عمل کنه و آخرسر برا ريا کاري کتيبه جعل کنه

و به هيچ وجه قابل مقايسه با سيستم به قدرت رسيدن پيامبر يا کسي که از ابتدا نظمي رو پايه ريزي مي کنه نيست
شما خيلي راحت ميگي رياکاري و جعل کتيبه اما مدرکي نداري؟؟؟؟ لطفا با مدرک صحبت کن

pause

عضو جدید

خوب خدا رو شکر فهمیدی

جواب دندون شکن هم که داری خیلی با حالی

اگه نقدی به تفکراتم داری مثل بچه آدم بگو

اگرم که نداری خوب مهم نیست همین کاری که تا الان داشتی رو انجام بده
درمجموع حرفی واسه زدن نداری بهتره مطالعه کنی و یه قطره ای چیزی بخوری زبونت واشه

Persia Boy

عضو جدید
کاربر ممتاز
قربون آدم چیز فهم
آره یه سر بزنیم ببینم حکاکی ها و آثار چی میگه خوبه دیگه نیاز آنچنانی به تفسیر باستان شناسها نداریم

تصاویر نشان از خوشی مردم نداره
تصاویر نشان از استثمار داره
مگه اینکه با یک کتیبه خودمون رو گول بزنیم
یه نمونه از ترجمه اون کتیبه ها همین وصیت نامه هست که شما قبول ندارید یه نمونه دیگه همین منشور حقوق بشره که اونم قبول ندارید
میشه یه نمونه از همین تصاویرم بیارید تا ما هم ببینیم؟؟؟

آخرین ویرایش:

pause

عضو جدید
از کوروش شرم دارم که نوادگانی داره که اینطور به سرو کله هم می زنند و واسه حرافی تاپیک می زنند

تو آریایی نیستی تو نژادت دست بردند

گفتم تو فکر کن قراره اینطور بشه باز میاد فلسفه میچینه و یه چیز دیگه رو بهونه میکنه.....به غیر از کلمه ی شایعه چیز بهتری نداری بگی؟[/QUOTE]

نه نچ ندارم
تو داری میگی کافیه تنها ترین اسب

pause

عضو جدید
شما خيلي راحت ميگي رياکاري و جعل کتيبه اما مدرکي نداري؟؟؟؟ لطفا با مدرک صحبت کن

یه نمونه از ترجمه اون کتیبه ها همین وصیت نامه هست که شما قبول ندارید یه نمونه دیگه همین منشور حقوق بشره که اونم قبول ندارید
میشه یه نمونه از همین تصاویرم بیارید تا ما هم ببینیم؟؟؟

ندارم حالا رفتی سفر به تخت جمشید و بیستون اینبار با دقت بیشتری مشاهده کن شباهت زیادی به مصر داره

تعصب ایرانی مانع پیشرفتش بوده تو این صده های گذشته
از تو لاکمون کی می خوایم بیرون بریم:gol::gol::gol:

Persia Boy

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید عظمتش شبیه باشه اما طریقه ساختش نه. اهرام مصرو برده ها با زور و شلاق ساختند ولی تخت جمشیدو در قبال دریافت حقوق و دستمزد.
دوست عزیزبرا گفته هات مدرک بیار :gol::gol::gol: :gol::gol::gol:

pause

عضو جدید
شاید عظمتش شبیه باشه اما طریقه ساختش نه. اهرام مصرو برده ها با زور و شلاق ساختند ولی تخت جمشیدو در قبال دریافت حقوق و دستمزد.
دوست عزیزبرا گفته هات مدرک بیار :gol::gol::gol: :gol::gol::gol:

من هم توتخیلاتم دوست داریم این باشه و افتخار کنم

Persia Boy

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میگم شمابی دلیل قبول داری و چشمت رو رو واقعیاتو آثار بستی
تو میگی من بی دلیل قبول ندارم و چشمم رو رو کتیبه بستم
من اینهمه دلیل دارم ولی شما بی دلیل اونا را رد میکنی و بازم بی دلیل میگی کوروش جنایتکار بوده.

kamyab_65

عضو جدید
بگو ببینم از کوروش چی می دونی
اصلا چقدر صحت خبر استارتر رو چک کردی
اصلا می دونی چه جنایتهایی کرده کوروش
حالا گیریم یک امپراتوری واسه خودش راه انداخته بودی اینکه ماییه فخر نیست هست؟

من پارسال هم شنیدم که قراره تاریخ قبل اسلام رو حذف کنن این اعراب احمق ....

امثال تو باید دک و دهنشون رو اب بکشن وقتی اسم کورش رو میارن ....
از کورش همین بس که اون زمان کتیبه صلح بشری داشته و الان اون کتیبه سر در سازمان صلح جهانیه .....
و از مسلمونا همین بس که دین شمشیر و خون و زور و کمر به پایینه ....

راستی امروز یه سر کلاس e-tabse استاد میگفت :
مقبره کورش بزرگ ضد زلزله ساخته شده و توش از سیستم
Floor paste earthquake استفاده شده ......

تو چی داری بگی ؟
بگو بینم چند تا از کتابخونه هایی که کورش بزرگ ساخت رو با وحشی گری اتیش زدین ؟

افتخاراتتون رو بگو دیگه ........

• Like
واکنش ها: kung

kamyab_65

عضو جدید
بگو ببینم از کوروش چی می دونی
اصلا چقدر صحت خبر استارتر رو چک کردی
اصلا می دونی چه جنایتهایی کرده کوروش
حالا گیریم یک امپراتوری واسه خودش راه انداخته بودی اینکه ماییه فخر نیست هست؟

ذواقرنین حدسیات بی مدرک

منشور کورش که گفتم احتمال همون مورد اجبار در نوشتن کتیبه هست که ببینیم کتیبه های تخت جمشید رو وقتی مردمان عادی باید بیگاری می کشیدند و تعظیم و پرستش می کردند. اون همه جبروت تداعی کننده مصریان هست نیست؟

چیزی از اون زمان ثبت شده واقعی که بخواد رفتار حکومت روو مشخص کنه و داستان بشه نمونده

بیگاری چیه ؟
همه اونا حقوق داشتن ....
مهندس بوده .... کارگر بوده .... بیمه بوده ....

مثل اینه که بگی الان مثلا اکیپ های ارماتور بند که سره ساختمونن داره ازشون بیگاری کشیده میشه ...
تو اون همه مجسمه هیچ کس در حال تعظیم نیست .....

بابا جون تو چه موجود عجیبی هستی ( ادم نه ها ..... موجود)
ولی من نگران نیستم ...
چون دارم با چشم منقرض شدن طرز فکرتو میبینم ....

مسیح 110

عضو جدید
پیامبرم کوروش و دینم زرتشت:gol:

پیامبرم محمد است ودینم اسلام ومکتبم تشیع سرخ علویست ..........
خدایا.........
هرکس با پیامبرش ودینش محشورش کن ........
وما را ازشفاعت حبیبت محمد مصطفی در روز جزا محرومان نکن
این خدا ؛ تو فرمودید "
ای احمد اگر تو نبودی هرگز افلاک را خلق نمی کردم :gol:

آخرین ویرایش:

مسیح 110

عضو جدید
من پارسال هم شنیدم که قراره تاریخ قبل اسلام رو حذف کنن این اعراب احمق ....

امثال تو باید دک و دهنشون رو اب بکشن وقتی اسم کورش رو میارن ....
از کورش همین بس که اون زمان کتیبه صلح بشری داشته و الان اون کتیبه سر در سازمان صلح جهانیه .....
و از مسلمونا همین بس که دین شمشیر و خون و زور و کمر به پایینه ....

راستی امروز یه سر کلاس e-tabse استاد میگفت :
مقبره کورش بزرگ ضد زلزله ساخته شده و توش از سیستم Floor paste earthquake استفاده شده ......

تو چی داری بگی ؟
بگو بینم چند تا از کتابخونه هایی که کورش بزرگ ساخت رو با وحشی گری اتیش زدین ؟

افتخاراتتون رو بگو دیگه ........
هرچه گفتید.... خواندم جواب ندادم ولی وقتی به دینم وپیامبرم دورغ وتهمت میزنید
مجبورم رسواتون کنم:
کوروش دروغ است وفریب وساخته وپرداخته وزائیده یهود است باورندارید اینهم مردکش :
.
.
.

ایران شناسی بدون دروغ، 234، نتیجه 42، حقه بازی ها در هند، 11
کسانی معمولا زیر لبی، با بی باوری و از روی ناآگاهی نسبت به آن چه نمایندگان فرهنگی کلیسا و کنیسه، در کرسی های علوم انسانی دانشگاه ها، بر سر اندیشه ورزی کنونی آدمی آورده اند به کارگیری عنوان و انتساب حقه بازی در تاریخ هندیان را شایسته ندانسته و نصایح شبه عارفانه ای عرضه می کنند که از سر بی تجربگی است. اینان بدون توان ورود به این اصل و مبتدای نخستین که انسان شناسی در تمام شعبه های خود، از تاریخ و جغرافیا و فلسفه و حکمت و مذهب و زبان شناسی و آشنایی با رجال و تدوین دائره المعارف و تدارک فرهنگ لغتات و درویش تراشی و خلق اهل تصوف و عرفان و از این قبیل، به دلیل ساده ی فقدان پاره مکتوبی با عمر بیش از پانصد سال، در تمام زبان ها، که حتی به تلویح و تلمیح اشاراتی در این گونه امور بر آن ثبت باشد، سراپا حقه بازی است...
[ چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۸ ساعت: ۲۱:۳۰ ] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ 233، نتیجه 41، حقه بازی ها در هند، 10
برنارد لوییس کتابی دارد به نام «خاور میانه، از ظهور مسیح تا امروز» که گرچه مغول و سلجوق و عثمان نامه ی داستانواره و دور و درازی است، ولی از اسناد شرق شناسی معتبر شمرده می شود. به جهاتی نیازمند بازخوانی آن شدم و در ورود به نخستین برگ و در برخورد با اولین سطور، بوی تورات و تمهیدات استعماری را شنیدم و کتاب را کنار گذاردم...
[ چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۸۸ ساعت: ۰۱:۴۵ ] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ، 232، نتیجه 40، حقه بازی ها در هند، 9
برای کشف رمز بناهای ظاهرا مغولی در هند و جست و جوی صاحبان اصلی آن ها، توجه به این نکته اهمیت اساسی و دست اول دارد که بدانیم این آثار، در سراسر هندوستان، با مراکز تجمع شهری، به میزان زیاد فاصله دارد و به معنایی همگی را در میان بیابان ها ساخته اند! این که مثلا حاکمان به اقتدار مشهور شده ای، چون جهانگیر و اکبر، برای رفتن به خانه و مسجد، چهل کیلومتر از دهلی دور شوند، که یک روز مسافت با مرکبی راهوار است، از شوخی های معمول مورخین کنیسه و کلیسا با مردم خطه ما شناخته می شود...
[ چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۸۸ ساعت: ۰۲:۰۰ ] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ، 231، نتیجه 39، حقه بازی ها در هند، 8
اگر نهرو هم مطلب چندانی از سلسله مغولان هند نمی داند و دانایی عمومی او در باب این متجاوزین قلابی به سرزمین اش، عمدتا به همان بی ارزشی اکبر شناسی اوست، و اگر گمان می کند سلسله ی مغولان هند در انتهای حکومت اورنگ زیپ بسته می شود، پس در مورد این مغولان با جلوه ای رو به روییم که پیوسته مورد استناد این یادداشت ها بوده است: هر حاکمیت مقتدری که قرنی در محلی قرار می گیرد، باید آثار و الگوی حضور، چون لوازم مصرفی، بقایای زیستی و گور و گردشگاه و عماراتی از خود به جای گذارد و گرنه قابل امتداد و اثبات نیست و در صف مجعولات می ایستد...
[ پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸ ساعت: ۰۵:۳۰ ] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ، 230، نتیجه 38، حقه بازی ها در هند،7
پس سلسله ای از سلاطین مغول - تیموری حاکم شده بر هند ساخته اند، که تعداد زمام داران و سلاطین آن، به شرحی که خواندید و نیز خواهد آمد، از ۵ تا ۲۷ نفر متغیر است و هر بررس جدید به سلیقه ی خود و یا حد اکثر بر اساس نقش اندازی های مسخره ای چون نمونه ی زیر، به زمان لازم، اشخاصی را از جمع امپراتوران عالی جاه مغولان هند اخراج و یا به آن وارد کرده است!
[ جمعه ۱۷ مهر ۱۳۸۸ ساعت: ۰۷:۴۵ ] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ، 229، نتیجه 37، حقه بازی ها در هند،6
مسیر مفاهیم راه نما را بسته اند تا با تبدیل عادی ترین مشغولیات زندگی، به انواع کلاشی، آخرین سکه های سیاه خلق خدا را نیز بربایند. حالا ورزش همان گلادیاتور بازی و وحشیگری پول سازی است که میلیون ها کس را تا سرحد جنون چنان از خود بی خود می کند، تا مثلا گذر توپی از دروازه گشادی را نهایت کام یابی بدانند و بر سر کسب آن آماده اند تا خون مدافع مقابل را بریزند. ابراز هنر گذر از بازار مکاره ای است که دکان داد و ستد مصرع سازان و مشاطه گران هجویات، مزقون نوازان و آوازه خوانان و رنگ گذاران بر بوم را رواج می دهد، که در واقع خیالات خام قافیه دار و پارچه های رنگ شده ی قاب گرفته می فروشند.
[ پنجشنبه ۰۹ مهر ۱۳۸۸ ساعت: ۰۶:۰۰ ] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ، 228، نتیجه 36، حقه بازی ها در هند، 5
بنیان اندیش، منطق مطلب را پی می گیرد و با سخاوت لازم، آماده پرداخت عوارض و هزینه هایی است که قبول قانونمند روند رخ دادها، مطالبه خواهد کرد. بنیان اندیش، چنان که از آغاز گفته ام، به خانه و شهر و سرزمین و زبان و قوم و سنت و باور پدران و کشور و پرچم و این گونه تعلقات، به خصوص که در اساس جاعلانه و عاریتی باشد، دل بسته نیست و سرسپردگی متعصبانه به چنین پای بندی ها، او را رویاروی حقیقت قرار نمی دهد. بنیان اندیش به کلان و کل توجه دارد که در مباحث جاری، بی شمار جعلیات راه یافته در آگاهی های موجود آدمی و به خصوص هستی و هویت مردم ممتاز شرق میانه است. بنیان اندیش آن گاه که با نحوه عمل متجاوزین به فرهنگ جهان آشنا شد، تافته تفاخرات قلابی اش را جدا نمی بافد، خود را از عواقب مصیبت جمعی مبرا و برکنار نمی داند، ابلهانه برای قوم خود امتیازات انحصاری نمی سازد، رد پای ورود دشمنان به منطقه تمرکز مسلمانان را دستمال نمی کشد، به روال برتر انگاران با نیروی تجاوز همکاسه و شریک نمی شود و به فکر تبرئه ی آنان نمی افتد.
[ پنجشنبه ۰۲ مهر ۱۳۸۸ ساعت: ۱۵:۳۰ ] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ، 227، نتیجه 35، حقه بازی ها در هند، 4
پس خبردار شدیم که پیش چشم مردم روزگار ما، بی حیله گری های معمول و متعارف در معرفی بناهای تاریخی، در فاصله ی کوتاه پنج سال و بدون امداد از امکانات روز، مجموعه ای تاریخی - آیینی به نام آخشاردام را در هندوستان بالا برده اند که اینک شگفت انگیزترین اثر معماری معاصر در روی زمین است. حالا می توان دریافت نازیدن بر دیوار شکسته ای در این جا و آن جا، از سوی قوم پرستان، که غالبا سر به مالیخولیا می زند و چهاردیوار نیمه ویران بی سر و سامان در میان صحرایی را، که شاید مزغلی بوده، به نام سلطانی فارس و سرداری ترک ثبت می کنند، از آن آتشکده و محراب بانوی آب می سازند و...
[ پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۸ ساعت: ۰۷:۰۰ ] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ 226، نتیجه،34، حقه بازی ها در هند، 3
مورخ در حواشی این بررسی ها، به ویژه در ورود به تاریخ معاصر جهان، یعنی زمان عبور آدمی از مانع اوقیانوس ها، که شناخت جغرافیای عالم، آشنایی با اقالیم و ملل دیگر و گسترش ارتباطات میسر شد و نیز در برداشت عام از مجموعه تلاطم های دائما فزاینده ای که از آغاز آن دوران بروز کرده و می کند، با پیچیدگی هایی مواجه است که حل منطقی آن به نفی و رد و طرد مطلق آن روندی منجر می شود که اینک مدرنیسم و تمدن غرب می شناسیم.
[ جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۸۸ ساعت: ۲۲:۰۰ ] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ، 225، نتیجه،33، حقه بازی ها در هند، 2
در حال حاضر، مردم سرزمین پرآوازه و پهناور هند، با استقبال فراوان از دیدار آخشاردام، ظاهرا آن را به جای اوراق تاریخ شگفت انگیز، رمزآمیز و غیر قابل تحریر خود قبول کرده اند. هند اقلیم پهناوری است با جغرافیا و آب و هوای متنوع، که به مدد مدیریتی ناشناخته و دشوار، مردم بی شماری را با معتقدات و فرهنگ و زبان و باورهای به راستی رنگارنگ، بدون تنش های معمول این گونه درهم آمیزی ها، در دامان خود می پرورد. مورخ گمان ندارد کشف اسرار پیدایش چنین مجموعه ی گیج کننده ای از تجمع آدمیان، که حیات اجتماعی آنان، نه با پیوند ملی، که تنها با تکیه به رسومات و رفتارها تعریف می شود، در شرایط فرهنگی موجود میسر باشد...
[ شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۸ ساعت: ۲۳:۰۰ ] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ 224، نتیجه،32، حقه بازی ها در هند، 1
تصویر چند برگی از کتابی به زبان ترکی، به نام سبحة الاخبار، در موضوع تاریخ انبیاء، از همان رنگ و روغن خورده و طلاکاری شده های مجعول و نوسازی که همه جا ریخته و هنوز بوی روغن جلای آن ها کاملا نپریده، از مجموعه تلنبار شده در زیر زمین های واتیکان را، در کتابی شگفت، با نام «در ابتدا کلمه بود»، به چاپ رسانده اند که تماشاگهی از اقوال مکتوب در باب ادیان آسمانی است. آگاهی از متن سطور آغازین سبحة الاخبار شاید به عنوان تکمله ای بر مبحث زبان ترکی، آگاهانی را به کار آید و آب و نفتی بر آتش تعصب قوم پرستانی خیال اندیش بپاشد.
[ پنجشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۸۸ ساعت: ۰۳:۰۰ ] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ، ۲۲۳، نتیجه،31، آخرین بررسی ها
به گفتار نهایی کتاب سوم، برآمدن صفویه، نزدیک می شوم. کتاب کلانی که ضرورتا فصول آن را به حوزه های گوناگون کشاندم تا ضمن نمایش پرده های متنوعی از شیادی های رنگارنگ مراکز فرهنگی غرب، سرانجام دو قوم و ملت تازه ساز فارس و ترک را آماده پذیرش این حقیقت مطلق کنم که در اساس و آغاز، اندک مردمی اعزام شده به دو جغرافیای خالی از نفوس و گردآمدگانی برابر برنامه، با فرهنگی وصله پینه، خطی عاریه و زبانی فاقد ارزش تکلم اندیشمندانه بوده ایم، تا کار ترویج و تبلیغ قوم گرایی و فرقه پرستی مذهبی با ده ها حاشیه ی درویشی و عرفان و تصوف و غیره، بدون مزاحمت میراث پیشین در منطقه میسر و از آن راه وسیع و عمیق ترین نطفه های دشمنی و مخالفت سرسختانه و متعصبانه و برنامه ریزی شده به بهانه های میان تهی، به گونه ای در بین ما نهادینه شود که در حال حاضر لااقل در حوزه ی بین النهرین هیچ مسلمان فرقه گرایی آماده ی دیدار و گفتار با مسلمان فرقه گرای دیگر نیست، مگر به زبان انفجار، و گرچه هر یک قرآنی به دست و زیر بغل و بر طاقچه گذارده ایم، اما منطبق با اشاره تحقیرآمیز آیات آن، عملا از چند پاره کردن دین خود شادمانی می کنیم: من الذین فرقوا دینهم و کانوا شیعا کل حزب بما لدیهم فرحون.
[ یكشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۸۸ ساعت: ۰۲:۱۵ ] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ، 222، نتیجه، 30 ، نگاهی به موقعیت جغرافیایی اقوام توراتی منطقه
این وبلاگ، بنا به روال خود، هر مدخل نوگشوده را، چنان از جوانب گوناگون بررسی می کند، که مفر و مسیر گریزی برای منکر بهانه گیر نیز باقی نماند و در مواردی در ارائه ی دلایل، کار را به افراط هم کشانده است. حال آن که در مراودات معمول و حرفه ای، در این گونه مفاتیح و مقولات، مثلا اثبات مدخل نوساز بودن زبان ترک و فارس را، فقط اشاره به فقدان برگ نوشته ای با خط و زبان ترک و فارس، بر مواد و ماتریالی کهن، کفایت می کند و دهان مخالف عاقل را می بندد، بی آن که نیاز به مراجعات و مباحث دیگر باشد و اگر نخستین ظهور کتابت این دو زبان را بر مواد جدید و نیز متوسل به الفبای همسایگان و متن را هم به وجهی فقیرانه وام دار لغت عرب بیابیم، پس هر ادعایی در باب قدمت هر یک از این دو زبان، با زیاده روی در کج فهمی متعصبانه برابر است...
[ دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۸۸ ساعت: ۰۳:۰۰ ] ادامه مطلب...

مسیح 110

عضو جدید
ایران شناسی بدون دروغ 221، نتیجه، 29، بررسی بی باری و آلودگی در علوم انسانی
به نظر می رسد هنوز رشته های رنگارنگ آن رسن فریب را، که یهودیان بر اعضای فرهنگی ما بسته اند، به درستی ندیده ایم و جز معدودی نمی دانند هر داده ای در زمینه مسائل انسانی، درست به دلیل منشاء دانشگاهی آن مردود است! برای جذب و هضم این مدخل کلان، کافی است توجه کنید که مقابلین دریافت های تازه، در موضوع تاریخ و فرهنگ شرق میانه و مانعین انتشار مقالات اسلام و شمشیر، کارشناسانی حوزه گذرانده و دانشگاه دیده اند که اینک به سیمای بررسان کتاب جلوه می کنند. هدایتگر آن ها در رد مطالب نو، مغایرت با ذخیره ی داشته های دانشگاهی و یا حوزوی آن هاست و بیافزایید خیل بزرگی از همین گروه کلاس و استاد دیده را، که هرچند به دنبال دیدار مستند تختگاه هیچ کس، به زاری و با احساسی از بی کسی می گریند، ولی نان شب خویش را در گروی سکوت می بینند و آماده نیستند حتی دنیای بدون چنگیز را بپذیرند، زیرا هر داده نو، به گمان آن ها، موریانه ای است که گوشه ای از دانش نامه ی به زحمت فراهم کرده شان را می جود و پودر می کند! گویی این حضرات، استاد و کتاب های درسی شان را، حتی اگر مانده هایی از عهد رضا شاه باشد، نهایت علم و معلومات تا پایان جهان می دانند! چنین اصراری بر بقای در عقب ماندگی و این گونه واهمه از شنیدن سخن نو، بی تردید انعکاس نحوه آموزشی است، که در سراسر عالم سخت منافع قومی و فرهنگی یهودیان را، از راه منع باریک بینی منتقدانه، پاسداری کرده است. هرچند که گاه بر حال یهودیان دل می سوزانم که باروی بلند دویست سال ساخته ی خود در علوم انسانی را، که گمان آسیب بر آن نداشتند، در حال واریز می بینند...
[ دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۸ ساعت: ۲۲:۰۰ ] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ 220، نتیجه، 28، نگاهی به تاریخ نویسی توراتی شرق میانه
آن چه با عنوان کلی تاملی در بنیان تاریخ ایران نوشته ام و از جمله یادداشت های ایران شناسی بدون دروغ، جز پرده برداری از چهره ی پنهان دشمن اولیه و اصلی مردم مسلمان و ممتاز شرق میانه، یعنی یهودیان نیست و هدفی جز دعوت به اتحاد اسلامی ندارد. گستردگی متن و موضوع، در این بررسی ها، همراه مستندات محکم و مقدمات اقناعی، در نهایت لشکر دروغ را از همه سو سخت در محاصره دارد، و جبهه فریب را چنان ناتوان می بینم که ذخیره های پنهان خود را نیز برای بی آبرویی بیش تر خویش به میدان فرستاده است. به زودی و با مدد الهی معلوم خواهم کرد که هیاهوی تازه درگرفته نه با مبتدای دفاع از قوم و فرهنگ ترک، که عمدتا رو به تضعیف مستند خیره کننده طوفان نوح دارد که آبروی خاخام های تورات ساز را به باد داده و بر باور و احترام به قرآن قویم، در میان غیر مسلمین نیز افزوده است...
[ جمعه ۱۹ تیر ۱۳۸۸ ساعت: ۰۳:۳۰ ] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ 219، نتیجه، 27، بررسی مصادیق توراتی در تالیفات تاریخی
خردمندان، هنگامی که در تورات های ترکی ۱۲۰ سال پیش، لغات فراوانی از زبان نوزاد فارسی می یابند، قانع می شوند که زبان اصطلاحا ترکی و زبان اصطلاحا فارسی موجود، دو برادر توامان از یدیش منطقه اند که مراکز معینی، با فاصله ای کوتاه، از رحم فرهنگی ضعیف و سترون هر دو سرزمین بیرون کشیده اند. ظواهر امر حکایت می کند که به این دو کودک علیل، نخست با اهدای الفبای عرب، رنگ و رو داده و سپس در ناتوانی و تنگناهای مکرر بیان، دست شان را در غارت نامحدود و بی رحم و طلب کارانه لغت عرب باز گذارده اند...
[ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۸ ساعت: ۲۲:۰۰ ] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ 218، نتیجه، 26، بررسی زبان های یدیش منطقه، 3
اگر در حوزه ی حادثه ی پوریم، مکتوباتی به تعداد فراوان، منظوم و منثور، به زبان فارسی کنونی، ولی با خط عبری، با محتوا و موضوعات عقیدتی و عبادی قوم یهود یافته ایم، پس به استثنای کران و کوران و عامیان، متابعین عقل اذعان می کنند که این گونه مجموعه ها جز به کار یهودیان نمی آمده، تا از ساده ترین راه و مطمئن ترین روش اثبات شده باشد که یهودیان ساکن ایران، در دوران معینی، برای رفع نیاز، کتاب هایی مناسب اعتقادات و با زبان و خط خود، فراهم کرده اند. مورخ با تکیه بر نحوه ی صفحه آرایی و نقش اندازی و نصب مینیاتور و نوع کاغذ و سبک جلد سازی و صحافی و غیره، یادآور می شود که این کتاب ها متعلق به دورانی است که یهودیان مامور بازسازی ایران، پس از ۲۲۰۰ سال به این سرزمین بازگشته و با آگاهی از فقدان معارض و ناظر، در رفتارهای اجتماعی خود، بی پروا و به اختیار عمل کرده اند ...
[ شنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۸ ساعت: ۰۱:۰۰ ] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ 217، نتیجه، 25، بررسی زبان های یدیش منطقه، 2
مقدمتا یادآور شوم در سلسله یادداشت های آتی، که به مدد الهی عرضه می شود، سخن از قوم گرایی متعصبانه است، نه موجودیت قومی. به این معنا که قوم گرا تسلیم هیچ پدیده ای در حوزه ی شناخت نمی شود که به محتواي پیش فرض ها و پندارهای تاریخی اش، که او را صاحب اختیار مطلق جهان می داند، خدشه ای وارد کند. مثلا او زبان اش را نه برای تکلم درون قومی، بل برای تراش چنگیز خان دیگری می خواهد تا عالمیان از جبروت و قدرت آن بهراسند، و یا حرکت لجن های بستر دریای مدیترانه را، جایگزین تبعات ناشی از طوفان نوح می کند، اما کشتی به آن عظمت را در ارتفاعات آرارات نمی بیند که مسلما باد از دریا نیاورده است. بنا بر این و متاسفانه ناظریم که قوم پرستان ترک در مقابل مستند می خواهم بگویم مقدس طوفان نوح، عکس العمل عصبی بسیار بدتر و عامیانه تری از فارس پرستان در مواجهه با مستند تختگاه نشان داده اند! مطلبی که ضعف واضح نیرو و نمونه های اندیشمندی غیر متعصب را در میان ترکان، آشکارتر می کند، زیرا بدون شک آن کسی که در روزگار ما مردم اطراف خویش را به دل خوشی هایی از قماش زیر می فریبد، دوست فرهنگ و هویت آن مردم نیست...
[ دوشنبه ۰۸ تیر ۱۳۸۸ ساعت: ۰۳:۰۰ ] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ 216، نتیجه، 24، بررسی زبان های یدیش منطقه، 1
بدین ترتیب و با احضار انبوهی شواهد نوین، که بر تارک آن دو مستند یگانه تختگاه هیچ کس و طوفان نوح نشسته است، بر خواستاران و خردمندان و بی تعصبان معلوم شد که در آغاز ورود به دوران معاصر جهان، یعنی عصر تجسس زمین بر اثر کسب امکان عبور از مانع بزرگ اوقیانوس ها، ایران از عوارض رخ داد پوریم و ترکیه به دلیل تبعات طوفان، از مظاهر هستی بومی و قومی تخلیه بوده است، چنان که اگر برنامه ریزی مخصوص مراکز بین المللی معین و جرات ملاحان و جاشویان و ناخدایان در اواخر قرن پانزدهم نبود و ارتباطات جهانی شروع به انبساط نمی کرد، هنوز هم بخش مرکزی و شرقی ترکیه و سراسر ایران، بدون نمایه های هستی متمدنانه در زیر آفتاب تند صحراها، بی صاحب مانده و همانند سده و هزاره های ماقبل، قومی به نام ترک به تاریخ وارد نشده بود...
[ پنجشنبه ۰۴ تیر ۱۳۸۸ ساعت: ۰۰:۰۰ ] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ، 215، درباره ی منابع زبان فارسی، بررسی متون یهودی - فارسی
پرگویی و برهم انباشتن آواری از شبه مستندات گوناگون، نزد اهل نظر، نشانه ضعف مدخل و دشواری اثبات آن است. مثلا در مبحث جاری تنها اگر از خواننده خردمند بپرسیم: همزمانی ظهور متون فارسی در دوران جدید، به خط و حرف عرب، با غروب متون نظیر و قدیم تر، به خط و حرف عبری، علامت چیست؟ با تاملی کوتاه و با ملاحظه ی ارتباطات هر دو متن، در می یابد که متقدمان، حق امتیاز بهره برداری از زبان بومی خود را، با نام گذاری جدید زبان فارسی و با استمداد و اختلاس از خط عرب، به مامورانی واگذارده اند، تا به مرور زمان و با مدد کوهی از جعلیات گوناگون، اساس و ابزار زیاده نویسی هایی را فراهم کنند، تا از آن کلنی کوچک، به تدریج، ملت بزرگ فارس، با تاریخ و هنر و معماری و سلاسل معتبری از مدیریت و مرکزیت سیاسی و دور تسبیحی از عناصر فرهنگی آوازه مند بسازند، دلقکانه پرچم نخبگی مطلق جهان را به دست شان بسپارند، تا مدعی مالکیت هر آب و خاک و نقش و نعشی شوند، با ذوالاکتافی باسمه ای که گویا تسمه از کتف و گرده ی همسایگان می گذرانده و سلطان محمودی، که قدم زنان ۱۹ بار هندوستان را تسخیر کرده است!!!؟ دریافت از بنیان دانش و داده ای که در چند سطر فوق مستتر است، برای قوم پرستی که اصل و عوارض ماجرای هولناک پوریم در شرق میانه و وقوع طوفان در ترکیه را، از بیم دست تنگی تاریخی نپذیرفته باشد، ممکن نیست.
[ چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۸ ساعت: ۲۱:۰۰ ] ادامه مطلب...

مسیح 110

عضو جدید
اسلام و شمشیر [11]
پیش از ورود به موضوع اصلی این یادداشت ها، یعنی اثبات پوچ بودن تمام داده هایی که به عنوان تاریخ و حوادث صدر اسلام و احوال و رفتار پیامبر مرسل، در مجموعه نوشته های مشکوک سیره ها و مغازی و فتوحات و فهارس و رجال و غیره آمده، می خواهم بحث و بخش و فصل دیگری را بگشایم، که چون چراغی، نور لازم را بر تاریکی و ناشناختگی گوشه هایی از مسائل صدر اسلام می تاباند و آن هم اشاره به آیات متعددی... آرشیو نظرات
[ چهارشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۸۵ ساعت: ۰۴:۳۰ ] ادامه مطلب...
اسلام و شمشیر [10]
اینک به مراتب اصلی در این بررسی ها نزدیک می شویم که مبین نگاه و نظارت دائم خداوند بر اعمال رسولان خویش و به ویژه پیامبر والا مقام اسلام است تا به فارغ شدگان و عبور کردگان از مسیر تعصب معلوم و مفهوم کند که فاصله ی میان انسان ناموخته و خام، با راه یافته ای خدا شناس و خالص، چنان که آیات پر تعداد بعدی حکایت می کند و گواهی می دهد، مستلزم طی چه مراتب مسلسلی از خود سازی است و از آن که طبیعت... آرشیو نظرات
[ شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۸۵ ساعت: ۰۶:۳۰ ] ادامه مطلب...
اسلام و شمشیر [9]
یادداشت های «اسلام و شمشیر»، که به اجازه ی الهی، ممکن است بسیار هم مطول شود، در پی اثبات این است که حکایت شمشیر کشی های آغازین مسلمین، به روی یکدیگر، به روی کفار و بت پرستان مکه و مدینه و یهودیان و طبیعتا به روی مردمی که پس از رحلت پیامبر رحمت و معدلت، به اسلام پیوسته اند، مدارک قرآنی ندارد و غالب بل تمامی آن ها افسانه هایی است آمده در یک سلسله کتاب، که زمان تالیف و حضور تاریخی و فرهنگی مولفان ... آرشیو نظرات
[ جمعه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۸۵ ساعت: ۰۳:۳۰ ] ادامه مطلب...
اسلام و شمشیر [8]
به راستی که قرآن پاکیزه، قطعی ترین و قانع کننده ترین سند شناخت تاریخ صدر اسلام، در زمان حیات پیامبر گرامی است و از میان آیات آن برداشت از گردش های عمده ی تاریخی و اجتماعی و سیاسی و عقیدتی در سال های نخست دعوت، تا رحلت پیامبر گرامی، به سهولت میسر است. با نهایت افسوس جهان اسلام و روشنفکر و مولف مسلمان، در هیچ زمان، به ویژه در سده های اخیر، قرآن را به عنوان سند تاریخی نکاویده ... آرشیو نظرات
[ سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۸۵ ساعت: ۰۰:۵۰ ] ادامه مطلب...
اسلام و شمشیر [7]
واقعیات بس آموزنده و سازنده ی دین مبین اسلام، که تنها و تنها در کتاب مجید قرآن مستتر و مسطور است، در انبوه تبلیغات و تعقیدات و تقلیدات و تظاهرات و رسومات پنهان مانده و دینی که به راستی نخستین و آخرین بیان کامل الهی در هدایت آدمی است و با چنان صراحت و سادگی اجزاء هستی را تبیین و مسیر رهایی را تعیین می کند که جان های جورکشیده و جویا را به اندک تعمق و تاملی مشتاق و شیفته کرده، به تبعیت وا می دارد... آرشیو نظرات
[ یكشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۸۵ ساعت: ۰۲:۰۰ ] ادامه مطلب...
اسلام و شمشیر [6]
پس ملاک ما در شناخت همه چیز اسلام، از جمله جنگ های آغازین آن و به خصوص ستیزه هایی که در آن ها شمشیر را به دست مبارک پیامبر رحمت و واسطه ی ابلاغ آیات الهی می سپارند، قرآن است و بس. زیرا که گفته ام زمان بیان شرح های موجود و مکتوب بر حوادث صدر اسلام، لااقل ۳۰۰ سال از بروز آن ها دورتر است و نه تنها این شروح، در غالب موارد، قابل اعتنای عقل و مورد تایید قرآن نیستند، بل شخص این شرح... آرشیو نظرات
[ جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۸۵ ساعت: ۰۹:۱۰ ] ادامه مطلب...
اسلام و شمشیر [5]
مقصود از عرضه ی مقدمات قبل، این بود تا معلوم شود که قرآن، در زمره ی مهجور و محبوس ترین متونی است که در میان مسلمانان و معتقدان ایران، صرفا برای تبرک و تظاهر، در مراسم خانوادگی و رسمی و اداری، به سفره و تاقچه و میز کار و قفسه ی کتابی سپرده می شود و از آن که زبان قرآن، از نظر زبدگان ما نیز، متعلق به عرب متجاوز و دشمن خوست، که گویا با بر باد دادن تمدن دروغین ایران باستان، با زور و تزویر، ما را به پذیرفتن ... آرشیو نظرات
[ سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۵ ساعت: ۲۲:۳۰ ] ادامه مطلب...
اسلام و شمشیر [4]
در قرآن فصیح و کبیر، چند انحنای عبور نشده ی لفظی وجود دارد که حکمت استقرار آن ها هنوز بر مسلمان و غیر مسلمان آشکار نیست و در راس آن ها حروف مقطعه، همچون «کهیعص»، «ن»، «ص»، «الم»، «یس» و غیره قرار می گیرد که علی رغم انبوه کنجکاوانی که به آن توجه کرده اند و به دنبال گشایش قصد کاربرد آن بوده اند، تاکنون کسی به رمز این غمزه در بیان الهی پی نبرده و ادراک مقصود از نصب این نشانه های منفرد ... آرشیو نظرات
[ پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵ ساعت: ۲۳:۳۰ ] ادامه مطلب...
اسلام و شمشیر [3]
زمان ترک تعارفات فرا رسیده و بر صاحبان خرد فرض است تا شجاعانه، ستیزه ی آشکار با بی هویتی فرهنگی موجود و نبرد با ترتیبات و تنظیمات پوچ و بی پایه ای را، که اینک به باورهای ملی در زمینه هایی متنوع بدل شده، آغاز کنند و بی هراس از این همه مبتلا و مشغول به تکرار و تبلیغ و تلقین مطالبی موهوم درباره ی هویت و هستی و دین و دارایی تاریخی ما، با درک و دریافت عمیق از واقعیاتی، که از هنگام آغشته شدن به معجون ... آرشیو نظرات
[ سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۸۵ ساعت: ۲۳:۰۰ ] ادامه مطلب...
اسلام و شمشیر [2]
گرفتاری های جاری زندگی، که وبال گردن همه ی ماست، کار توان فرسای تالیف تک نفره ی بدون یاور، آن هم در زمینه ای چنین بی پیشینه، دشمنی های رنگ رنگ ناجوانمردانه، که به شرح نمی آید، اداره ی دشوار یک مرکز فرهنگی بی رونق و رمق و مورد غضب دستگاه های رسمی، و بسیاری از بی توازنی های روزانه، که حاصل کار شکنی های این و آن است، تا اندازه ای که در محضر قاضی دادگستری و در... آرشیو نظرات
[ دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۸۵ ساعت: ۱۶:۵۵ ] ادامه مطلب...
اسلام و شمشير [1]
بيش‌ترين کوشش دشمنان اسلام در کار پيوند دادن انديشه‌ی اسلامی با کارآيی تيغه‌ی شمشير گذشته است. ابزار دست اين دشمنان حيله گر و در موارد بيش‌تری دوستان سهل‌انگار و آسان‌گير، توسل به آيه های «قتال» در قرآن عظيم است که عمدتا در سوره ی بقره ديده می‌شود. اينک در گمان و بيان بسياری از غيرمسلمانان و نيز مسلمانانی که داستان‌های رسوخ اسلام به‌جهان از مسير شمشيرکشی‌های سرباز مسلمان ... آرشیو نظرات
[ دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۸۵ ساعت: ۱۶:۵۵ ] ادامه مطلب...

بعدی 1 2 3 قبلی

نمایش مطلب از 41 تا 51
کل مطلب 51

مسیح 110

عضو جدید
ایران شناسی بدون دروغ 273، نتیجه 81، نقشه اصفهان
حالا از آسان ترین مسیر، یعنی فقط با نصب یک سئوال، تکلیف امروزین مشتاقان آشنایی با فرهنگ مکتوب آدمیان، در تمام ادوار و نزد تمام اقوام روشن می شود. کافی است از هر مدعی جلالت فرهنگی سئوال کنیم: با چه و بر چه نوشته اید؟! به راستی که بیان شیرین و پر تمسخر قرآن در باب آن کسان که در عرضه این بازی مکارانه در عرصه فرهنگ و ایمان و باور آدمی، خود را موفق فرض کرده اند، در این جا نیز مصداق خود را می یابد:
[چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۹ ساعت: ۱۲:۵۳] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ، 272، نتیجه80 ، نقشه همدان.
به نظر می رسد کسانی این آمادگی اولیه و اساسی را ندارند که با درک مبانی و اصول، خود را به منظر هستی شناسانه نوین نزدیک کنند و دریابند انسان قلم به دست که بانی انتشار اندیشه ای شده باشد، پدیده ای کاملا نوظهور و در زمان و جهانی است که به زحمت ده میلیون نفر ساکن داشته است. آن ها مباحث جمعیت شناسی تاریخی، نبود خط، محدودیت ماتریال و فقدان ابزار مناسب برای کتابت عمومی را درک نکرده اند و از آن که حتی معنای درست آن آگهی سرقلم را هم نفهمیدند که در پایان دوران رضا شاه از ظهور وسیله ای برای فارسی نویسی درست خبر می داد،
[دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۸۹ ساعت: ۱۶:۳۰] ادامه مطلب...
ایران شناسی بدون دروغ 271، نتیجه 79، قلم، 8
اینک با عنایت الهی از گردنه ای گذشته ایم که هویت مکتوبات موجود را، به دو بخش شناخته و ناشناخته و مجعول و غیر مجعول تقسیم می کند و میزانی به دست آورده ایم که حتی غباری از دروغ را وزن می کند و بی کم ترین تعارف و تحاشی، می توان از طریق ملاک و محک مبحث فوق کلان قلم، که گران سنگ ترین مقوله مطرح شده در تکاپوهای حقیقت شناسانه ی جهان در تمام قرون است، ذخایر مکتوب ملت ها را به آزمایشگاه تشخیص ابزار نگارش بفرستیم تا جنسیت و سلامت و حیات و مرگ هر یک از آن ها را بی اندک انحراف تعیین کند.
[یكشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۹ ساعت: ۱۰:۰۷] ادامه مطلب...
اسلام و شمشیر، 50
برای ورود به آن قسمت از مباحث قرآنی، که در معصومانه ترین صورت خود، قصد دریافت کامل تری از واژگان آیات را دارد، ارائه پاسخ به دو سئوال زیر از نیازهای مقدم است. آیا قرآن متنی زمینی است؟ آیا متن موجود همان نازل شده نخستین است؟
[سه شنبه ۰۸ تیر ۱۳۸۹ ساعت: ۰۸:۳۱] ادامه مطلب...

بالا