جوكهاي ماهواره اميد و بي انصافي هموطنان

Sarp

مدیر بازنشسته
لابد خبر پرتاب موفقیت آمیز ماهواره امید را با پرتابه سفير شنيدين و ديگه اين مطلب حداقل اين روزها تكراري شده هرچند هنوز هم در برخي روزنامه هاي خارجي تفاسير اين موفقيت رو درج ميكنن. حتي توي ويكيپديا هم اسم ماهواره اميد سريعا درج شده است (Omid Satellite). ولی قصد من انعکاس این خبر نیست!

گلایه من از برخی هموطنان عزیز ایرانی هستش. شما تصور کنید که اگه ایران این پرتاب رو انجام نداده بود و کشورهای اطراف ما مثل افغانستان و امارات متحده و یا یکی از این کشورهای عربی زودتر از ما ماهواره به فضا فرستاده بودند. اونوقت سیل پیامکها و ایمیلها و بیانیه انجمنها بود که بر سر مردم ما ریخته می شد که مثلا "خاک بر سر ما که در گیر تورم و بازار هستیم که فلان کشور ماهواره به فضا فرستاده و ما تماشاچی هستیم" و یا اینکه "برای ایران و ایرانی اظهار تاسف میکردیم که فلان کشور مسلمان یا عرب ماهواره هوا کرده و ما هنوز افسوس کوروش و داریوش رو می خوریم"

خداییش قبول دارین که اینطوری بود. حالا شاید بپرسید که چه ربطی به الان داره، مگه چی شده؟؟ میدونید چی شده؟ از این دارم می سوزم که ما یه زمانی پرتاب ماهواره ای مثل آپولو را سخت ترین کار میدونستیم و اصطلاح آپولو هوا کردن را ضرب المثل کارهای دشوار کردیم ولی الان که خودمون ماهواره هوا کردیم - فارغ از هیاهو های تبلیغاتی سیاسی له یا علیه اون- و راه به راه پیامکها و ایمیلهای مسخره کننده و جوک برای هم می فرستیم که مثلا "ماهواره امید کشف کرده که زمین گرد است!"، "ماهواره امید خبر از کشف یک امامزاده بین زهره و مریخ داده" یا صد تا از این جوکهای مسخره که بیشتر از اینکه آدم خنده اش بگیره به حال این ملت گریه اش میگیره که داره توانمندیهای جوانان دانشمندشون رو به باد مسخره میگیرن.

بابا برین توی وبلاگ های انگلیسی و عرب زبانان ببینید که این همسایه های ما چقدر دارن حسرت میخورن و حسودی میکنن و در ضمن خیلی هاشون به ایرانیها به خاطر این کار تبریک میگن. اونوقت ما داریم خودمونُ خودمون رو مسخره میکنیم.

برای اینه که ما هنوز خودمون باورمون نشده که فارغ از ایرانی بودن و مسلمان بودن، هر انسانی هر آرزویی داشته باشه میتونه بهش برسه.

ما پدید آورنده شرایطیم نه برآمده از پدیده ها!

منبع: سایت لطیفه های ایرانی

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا این ایرانیا به مسخره کردن عادت دارن ....
آب بخوری مسخرت می کنن...
ولی دمت گرم یدونه از لطیفه هی بالان جدید بود :biggrin: اونی که گفتی امامزاده کشف کردن!!!!!!!!

Sarp

مدیر بازنشسته

بابا این ایرانیا به مسخره کردن عادت دارن ....
آب بخوری مسخرت می کنن...
ولی دمت گرم یدونه از لطیفه هی بالان جدید بود :biggrin: اونی که گفتی امامزاده کشف کردن!!!!!!!!
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
شرط میبندم از بین این همه متن فقط اون دو تا جک رو دیدی;)

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی فارق از اینکه آخرش منبعت سایت لطیفه های ایرانی بود بقیش خیلی خوب بود.
راس میگه تو ایران هر کی هر کاری بکنه بقیه بهش میخندن و مسخرش میکنن که نتیجش بعدن مشخص میشه.

Sarp

مدیر بازنشسته
ولی فارق از اینکه آخرش منبعت سایت لطیفه های ایرانی بود بقیش خیلی خوب بود.
راس میگه تو ایران هر کی هر کاری بکنه بقیه بهش میخندن و مسخرش میکنن که نتیجش بعدن مشخص میشه.
زبان طنز کاربردش دقیقا همینه دوست عزیز

منبع غیر این باشه ملت کلی بد و بیراه میگن هم به نویسندش و هم به صاححاب تایپیک :biggrin::gol:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو ایران هر کاری انجام بشه حتی کار خوب باز مسخره میشه به خاطر اینکه هیچ کاری در زمان خودش انجام نمیشه مثلا وقتی کسی خونش داره اتیش میگیره به فکر غذای فردا نیست یا کسی که تصادف کرده به فکر چک و بدهی نیست و ...... و همینطور است ملتی که در غم نان هستند نه ماهواره نیاز دارند نه با خبر ماهواره هوا کردن خوشحالی میکنند و نه دردی از انها دوا میکند پس به مسخره کردن روی می اورند
هر سخن جایی و هر نکته مکانی و هر کاری حتی اگه کار خوب و مفید باشه زمانی دارد

Sarp

مدیر بازنشسته
تو ایران هر کاری انجام بشه حتی کار خوب باز مسخره میشه به خاطر اینکه هیچ کاری در زمان خودش انجام نمیشه مثلا وقتی کسی خونش داره اتیش میگیره به فکر غذای فردا نیست یا کسی که تصادف کرده به فکر چک و بدهی نیست و ...... و همینطور است ملتی که در غم نان هستند نه ماهواره نیاز دارند نه با خبر ماهواره هوا کردن خوشحالی میکنند و نه دردی از انها دوا میکند پس به مسخره کردن روی می اورند
عزیز من این درست که شیکم ملت مهمتره
ولی این امید ننه مرده رو هم چن تا دانشجو مثل منو شما ساختند نه احمدی نژاد و موسوی و خامنه ای:gol:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز من این درست که شیکم ملت مهمتره
ولی این امید ننه مرده رو هم چن تا دانشجو مثل منو شما ساختند نه احمدی نژاد و موسوی و خامنه ای:gol:
باشه این اصلا چیزی از کلیت قضیه کم نمیکنه
اخیرا تایپیکی بود در مورد وضعیت زندگی مردم کره شمالی نمیدونم خوندی یا نه یا اصلا مونده یا حذف شده
ولی انتظار داری مردم کره شمالی با اون وضعیت زندگی از داشتن بمب اتمی و ماهواره و موشک و ... خوشحال باشند حالا دولت کره ساخته باشه یا چند تا جوونش؟؟؟

Sarp

مدیر بازنشسته
باشه این اصلا چیزی از کلیت قضیه کم نمیکنه
اخیرا تایپیکی بود در مورد وضعیت زندگی مردم کره شمالی نمیدونم خوندی یا نه یا اصلا مونده یا حذف شده
ولی انتظار داری مردم کره شمالی با اون وضعیت زندگی از داشتن بمب اتمی و ماهواره و موشک و ... خوشحال باشند حالا دولت کره ساخته باشه یا چند تا جوونش؟؟؟
من عمرا خودمو با کره شمالی مقایسه کنم

بهتره یه سرچی در مورد وضعیت زندگی مردمشون بزنی

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کلاً غیرت ملی و احساس افتخار از موفقیت چند تا دانشجوی مثل خودمون توی بعضی هامون مرده یا بهتر بگم کشتنش، متاسفانه...
بعد هم دادمون هواست چرا اونجا همچین شد اینجا همچون شد، یکی نیستبگه خوب خودت خودت رو دست کم میگیری و چیزهایی که داری رو نمیبینی و به نداشته هات فکر میکنی، یه کم از بدبینیت کم کن و به موفقیت ها هم نگاه کن و فقط جنبه سیاه قضیه رو نبین!!!

این خطاب به هیچ کس توی این تاپیک نیست، یه تاپیک دیگه هم بود راجب افتخارات جمهوری اسلامی که حرفهای محیر العقولی توش زده شد که ادامه حرفهای توی دلمه از اونجا...

واقعاً دستشون درد نکنه، و خسته نباشن، من که اشک گوشه چشمام جمع شد تا شنیدم، چون توی دانشگاه خودمون هم یه گروهی بودن روی ساخت موشک کار میکردن میدیدم چقدر دارن اذیت میشن و زحمت میکشن با همه کاستی ها، بعد یه عده راحت میبرن زیر سوال و میگن ای بابا به چه درد میخوره!!!!

ما برای بوسیدن خاک سر قله ها، چه خطرها کرده ایم

Sarp

مدیر بازنشسته
توی دانشگاه خودمون هم یه گروهی بودن روی ساخت موشک کار میکردن
همینه دیگه
بچگیشون ماماناشون یادشون ندادند با کبریت بازی نکنند

حالا شدند مرد گنده دارند تو دانشگاه با موشک بازی میکنند :razz:

اون منفجر شه دانشگاه میره هوا آخه :razz:

:gol:;)

atish pare

عضو جدید
کاربر ممتاز
ملت میزنن تو سر همه اتفاقاتی که تو کشور میفته...

حالا هر اتفاقی که باشه...به مسخره میگیرن...

بعد انتظار پیشرفت دارن

کلا مردم جالبی هستیم!

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همینه دیگه
بچگیشون ماماناشون یادشون ندادند با کبریت بازی نکنند

حالا شدند مرد گنده دارند تو دانشگاه با موشک بازی میکنند :razz:

اون منفجر شه دانشگاه میره هوا آخه :razz:

:gol:;)
:d :biggrin:
:gol:
اتفاقاً موشکشون هم رفت هوا و اگه اشتباه نکنم توی جشنواره خوارزمی جایزه گرفتن...:smile:

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلاً غیرت ملی و احساس افتخار از موفقیت چند تا دانشجوی مثل خودمون توی بعضی هامون مرده یا بهتر بگم کشتنش، متاسفانه...
بعد هم دادمون هواست چرا اونجا همچین شد اینجا همچون شد، یکی نیستبگه خوب خودت خودت رو دست کم میگیری و چیزهایی که داری رو نمیبینی و به نداشته هات فکر میکنی، یه کم از بدبینیت کم کن و به موفقیت ها هم نگاه کن و فقط جنبه سیاه قضیه رو نبین!!!

این خطاب به هیچ کس توی این تاپیک نیست، یه تاپیک دیگه هم بود راجب افتخارات جمهوری اسلامی که حرفهای محیر العقولی توش زده شد که ادامه حرفهای توی دلمه از اونجا...

واقعاً دستشون درد نکنه، و خسته نباشن، من که اشک گوشه چشمام جمع شد تا شنیدم، چون توی دانشگاه خودمون هم یه گروهی بودن روی ساخت موشک کار میکردن میدیدم چقدر دارن اذیت میشن و زحمت میکشن با همه کاستی ها، بعد یه عده راحت میبرن زیر سوال و میگن ای بابا به چه درد میخوره!!!!

درسته دوست من ...خود من تو یه دانشگاهی بودم که یه کار تحقیقاتی داشتم...انجامش دادم بعد 5 سال رو زمین موندنش.....ولی آخرش رییس دانشگاه گفت کاری که شما انجام دادین واسم اصلا مهم نیست...بعدشم شدیم آواره استادا و ضرب المثلشون تو دانشگاه..............................منظورم این بود که اگه ما اینطوریم ایراد از خودمون نیست...ماها درست مقایسه کردن بلد نیستیم...................................

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w27: اینو خوب اومدی
استاد خدا رحمتت کنه.
اینو راس میگی
ما هیچ خودمونم خودمونو قبول نداریم.یادمه دوره کاردانی تو درس محوطه سازی یه پروژه باید تحویل میدادیم مجتمع مسکونی5 ،6 بلوکه.ینی همه چیشو باید در نظر میگرفتیم.یه استاد بود خیلی سخت گیر بود همیشه نمره پروژهاش 1 و 2 بود.خلاصه ما نشستیم یه پروژه طراحی کردیم اوف بیا و ببین فقط سردر ورودی مجتمع سه صفه A1 نقشه و محاسبات داشت ،حالا بقیش بماند.
آخر ترم وقتی استاد دید دهنش باز مونده بود میگفت تا حالا همچین چیزی ندیده بودم،یه خورده دیگه هم رش کار میکردیم اجرایی بود.خلاصه از 6 شدیم 6 :cool:
همه کف کرده بودن،یارو تو اتوبوس مارو میدید میگفت شنیدم از فلان استاد 6 گرفتین ها؟
خلاصه کلی مشهور شدیم رفت.

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته دوست من ...خود من تو یه دانشگاهی بودم که یه کار تحقیقاتی داشتم...انجامش دادم بعد 5 سال رو زمین موندنش.....ولی آخرش رییس دانشگاه گفت کاری که شما انجام دادین واسم اصلا مهم نیست...بعدشم شدیم آواره استادا و ضرب المثلشون تو دانشگاه..............................منظورم این بود که اگه ما اینطوریم ایراد از خودمون نیست...ماها درست مقایسه کردن بلد نیستیم...................................
با عرض معذرت از حضار محترم عجب رئیس دانشگاه نفهمی داشتین.

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض معذرت از حضار محترم عجب رئیس دانشگاه نفهمی داشتین.

آره خب....جالب این بود که ما درست کنار دانشگاههای مطرح ایران بودیم..حتی از چندتاشونم بالاتر..................................:gol::gol:
میدونی ایرادش چی بود درک صحیح ...چون مهندسی نخونده بود و رشته اش یه چیز دیگه بود...نمیدونست تلاش یعنی چی؟؟؟

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره خب....جالب این بود که ما درست کنار دانشگاههای مطرح ایران بودیم..حتی از چندتاشونم بالاتر..................................:gol::gol:
میدونی ایرادش چی بود درک صحیح ...چون مهندسی نخونده بود و رشته اش یه چیز دیگه بود...نمیدونست تلاش یعنی چی؟؟؟

باریکلا حیف شده پس اونم خیلی.
ولی وقتی بعد اونهمه تلاش میبینی کارت درسته واقعا آدم بال در میاره و لحظه شیرینیه.
آره کسی که از این کارا نکرده باشه نمیفهمه این حرف چقدر به آدم فشار وارد میکنه.
امیدوارم همیشه موفق باشی.

iranaero

عضو جدید
لابد خبر پرتاب موفقیت آمیز ماهواره امید را با پرتابه سفير شنيدين و ديگه اين مطلب حداقل اين روزها تكراري شده هرچند هنوز هم در برخي روزنامه هاي خارجي تفاسير اين موفقيت رو درج ميكنن. حتي توي ويكيپديا هم اسم ماهواره اميد سريعا درج شده است (Omid Satellite). ولی قصد من انعکاس این خبر نیست!

گلایه من از برخی هموطنان عزیز ایرانی هستش. شما تصور کنید که اگه ایران این پرتاب رو انجام نداده بود و کشورهای اطراف ما مثل افغانستان و امارات متحده و یا یکی از این کشورهای عربی زودتر از ما ماهواره به فضا فرستاده بودند. اونوقت سیل پیامکها و ایمیلها و بیانیه انجمنها بود که بر سر مردم ما ریخته می شد که مثلا "خاک بر سر ما که در گیر تورم و بازار هستیم که فلان کشور ماهواره به فضا فرستاده و ما تماشاچی هستیم" و یا اینکه "برای ایران و ایرانی اظهار تاسف میکردیم که فلان کشور مسلمان یا عرب ماهواره هوا کرده و ما هنوز افسوس کوروش و داریوش رو می خوریم"

خداییش قبول دارین که اینطوری بود. حالا شاید بپرسید که چه ربطی به الان داره، مگه چی شده؟؟ میدونید چی شده؟ از این دارم می سوزم که ما یه زمانی پرتاب ماهواره ای مثل آپولو را سخت ترین کار میدونستیم و اصطلاح آپولو هوا کردن را ضرب المثل کارهای دشوار کردیم ولی الان که خودمون ماهواره هوا کردیم - فارغ از هیاهو های تبلیغاتی سیاسی له یا علیه اون- و راه به راه پیامکها و ایمیلهای مسخره کننده و جوک برای هم می فرستیم که مثلا "ماهواره امید کشف کرده که زمین گرد است!"، "ماهواره امید خبر از کشف یک امامزاده بین زهره و مریخ داده" یا صد تا از این جوکهای مسخره که بیشتر از اینکه آدم خنده اش بگیره به حال این ملت گریه اش میگیره که داره توانمندیهای جوانان دانشمندشون رو به باد مسخره میگیرن.

بابا برین توی وبلاگ های انگلیسی و عرب زبانان ببینید که این همسایه های ما چقدر دارن حسرت میخورن و حسودی میکنن و در ضمن خیلی هاشون به ایرانیها به خاطر این کار تبریک میگن. اونوقت ما داریم خودمونُ خودمون رو مسخره میکنیم.

برای اینه که ما هنوز خودمون باورمون نشده که فارغ از ایرانی بودن و مسلمان بودن، هر انسانی هر آرزویی داشته باشه میتونه بهش برسه.

سلام
گل گفتی
واقعا درد ناکه که مردم ما نمیتونن تحیلیل کنن

تمام صنعت دنیا یک طرف ، صنایع هوا فضا و تولید انرژی
مخصوصا توربین های گازی یک طرف

قلب تپنده ای دنیا یعنی توربین ، چیزی که نزدیک به 97 در صد از کل انرژی دنیا رو تامین میکنه
هر مدل انرژی که ما فرص بکنیم اخرش به توربین می رسه.

از طرف دیگه

صنایع دفاعی امروز یعنی تقریبا فقط صنایع هوایی ، کسی که هواپیماهای نظامی میسازه میتونه ادعای صنعت دفاعی بکنه
تمام این صنایع دفاعی هوای هم روی این قلب زیبای تکنواوژی مکانیک می تپه.
اگر کسی بتونه این مدل توربین های پیشرفته رو تو دنیا بسازه آدم حساب میاد
و الا تا دنیا دنیاست با این صنایع خرده ریز و پیش گا افتاده هیچ کشوری معنی استقلال و اقتصاد رو لمس نمیکنه

از صنایع انرژی و دفاعی هوایی که رد بشیم
می رسیم به صنایع فضایی !! جایی که هر کسی حتی نمیتونه خوابش رو ببینه، درسته ماهواره ای امید کوچیک و لی کاری که ما انجام دادیم تو همون مقیاس ساختن میکرو توربین های ماهواره بسیار غرور آفرین هست.

باید انتظار روز های زیبا رو داشت و با امید کوشید.
اون ماهواره حرفهای زیادی رو زد که خارجی ها بهتر از ما شنیدنش.

امروز باعث افتخار که ایران حدا اقل میتونه 3 مدل توربین گاز تولید کنه برای تولید انرژی
و از توبین هایی که در پرندک ماهواره ای امید استفاده شد و یا توبین هایی که در هواپیماهای کاملا ایرانیه صاعقه و آذرخش استفاده شد کسی خبر نداره اما وجود داره وبه معنیه یک قدم هست.
این یعنی عشق به وطن و احترام به کاری که دانشمند ها یی که تو ایران می مونند و زندگی در خارج رو با ایرانیتشون تاخت نمیزنن برای ما واقعا واجبه.

امید وارم مردم ایران در اینده واقعا بیشتر به تکنولوژی و تحقیقات علمی فرزنداشون احترام بگذارن
حداقل اندازه از فوتبالیستامون یا بازیگر های سینما !!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز

کاملا درسته.ممنون

rozan

عضو جدید
هر کشوری برای رفاه و کامیابی ملتش باید عناصر مختلفی رو باید در کنار هم داشته باشه درست عین یه پازل شاید بعضی تکه ها در ظاهر به کار نیاین ولی اگر هم نباشن جای خالیشون احساس میشه.
درسته که گاها توی ایران اصل و فرع تشخیص داده نمیشه ولی دست پیدا کردن به علوم پیشرفته دنیا هم لازمه هم غرور افرین.
یاعلی

ssara2025

عضو جدید
کاربر ممتاز
ملتی که گرسنه ان ماهواره میخوان چی کار؟

بعد از اینکه سیر شدن می خوان چی کارکنن این ملت ؟؟
اصلاً معنی گرسنگی از دید شما یعنی چی ؟
خودت واسه این ملت گرسنه چی کارکردی غیر از حرففففففففففففف زدن ؟

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز

می بینید دوستان
اینا ادامه ی همون تفکرات جوک ساز هستن

نه اینکه در دولت های قبلی فقیری وجود نداشت و نه اینکه در هیچ یک از کشورهای پیشرفته فقیر وجود نداره
نه اینکه دولت قبلی سالها در به در دنبال به دست آوردن همچین ماهواره ای اونهم از طریق کشورهای استعمارگر خارجی نبود

ali135ugd

عضو جدید
بعضی وقتا بعضیا در اوج بی نیازی و سیری احساس گشنگی و در حقیقت گدا گشنگی دارند ... جنگلی جان پیشنهاد میکنم حتما به روانپزشک مراجعه کنند اینجور افراد:surprised:

Sarp

مدیر بازنشسته
تا جائی که تو تاریخ خوندم (چه منابع داخلی و چه خارجی ) ایران همیشه در لجنزار گشنگی و فقر دست و پا زده .

پس با این حساب یه تاریخ مشخص کنید که در اعتراض به این رویه گشنگی همه موبایل و لپ تاپ و پی سی و تی وی و یخچال و . . . رو بریزیم تو خیابونها و آتش بزنیم تا مسئولین هم حساب کار دستشون بیاد:biggrin:

که متوجه بشن با این گشنگی و فقر ما موبایل و این همه تکنولوژی نیاز نداریم:gol:

known

عضو جدید

هیچکی تا به حال از گرسنگی توی این مملکت گدا پرور نمرده ,
ولی به بعضی از مردم گدا گشنه بیای پول 100 برابر ماهواره امیدم بدی سیر نمی شن وبه لجبازی خودشون ادامه میدن

Eshragh-Archi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

مصداق همون ضرب المثل هست که همیشه مرغ همسایه غازه
واسه چیزی که خودمون داریم ارزشی قائل نیستیم
فقط میشینیم واسه داشته های دیگران حسرت میخوریم

استاد نوری روحش شاد
سرود های قشنگی از خودش یادگاری گذاشته

:w27: اینو خوب اومدی
استاد خدا رحمتت کنه.
اینو راس میگی
ما هیچ خودمونم خودمونو قبول نداریم.یادمه دوره کاردانی تو درس محوطه سازی یه پروژه باید تحویل میدادیم مجتمع مسکونی5 ،6 بلوکه.ینی همه چیشو باید در نظر میگرفتیم.یه استاد بود خیلی سخت گیر بود همیشه نمره پروژهاش 1 و 2 بود.خلاصه ما نشستیم یه پروژه طراحی کردیم اوف بیا و ببین فقط سردر ورودی مجتمع سه صفه A1 نقشه و محاسبات داشت ،حالا بقیش بماند.
آخر ترم وقتی استاد دید دهنش باز مونده بود میگفت تا حالا همچین چیزی ندیده بودم،یه خورده دیگه هم رش کار میکردیم اجرایی بود.خلاصه از 6 شدیم 6 :cool:
همه کف کرده بودن،یارو تو اتوبوس مارو میدید میگفت شنیدم از فلان استاد 6 گرفتین ها؟
خلاصه کلی مشهور شدیم رفت.

ایول پسر خاله زرنگ :w17:

• Like
واکنش ها: Sarp
بالا