تمرین گروهی اسکیس 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
من نمیدونم چرا شماها همهش منتظرید یکی بیاد بگه چیکار کنید
دوستان من کلاس رفتم اما تو این 2جلسه ای که رفتم عین تمرین هایی که تو تایپیک بودکار کردیم.(همون تایپیکی که تمرین های کلاس مهندس شقاقی مرحله مرحله توضیح داده.بلد نیستم لینک بدم الهام کجایی:) ) .
منظورم اینه که فک نکنید اونی که رفته کلاس یه چیز بیشتری میدونه..دقیقا همین هاس
بعدم ما هفته ای یه جلسه کلاس داشتیم تا حالا کلا شده 2جلسه...
جلسه اول تمرین خط سریع بدون فکر به مسیر..بعد ترکیب مربع بازم سریع..بعد هم از رو عکس چند تا ساختمون کشیدیم
تمرین خونه هم همین هاس...البته میدونید هرچی بیشتر تمرین کنیم به نفع خودمونه
جلسه دوم هم مثل اون تمرینی که گذاشتم..اول تو پلان یکی یا دو تا حجم ترکیب کردیم بعد از 4طرف هم دید پرنده هم ناظر پرسپکتیو کشیدیم
تمرین خونه هم همینه با تعداد بیشتر فقط زمان بگیرید که سرعتتون هی بیشتر بشه
بجز اینها فعلا کاری انجام ندادیم...البته من فک میکنم بچه ها اینجا جلو تر هستن چون الان مهندس حسینی تمرین اقلیم هم دادن
بشینید کارکنید...من هر جلسه رفتم کلاس میام میگم چه خبر بوده...تمرین تمرین تمرین
سلام
این تمرینهای استاد شقاقیه

s.sahba

عضو جدید
قسم می خورم 2جین کلاس و ورکشاپ sms و email و... از این اموزشگاه ها به سانِ ابشار به گوشیامون سرازیر میشه
مطمئن باش برادر...البته منم این کلاسارو میرم

مرسی برادر شما اهل کجایی؟ من خودم رشت زندگی می کنم اصلا هم حوصله هر هفته رفتن به تهرانو ندارم می شناسی شما کلاس خوبی این طرفا؟؟ راستی مشکل اینجاست که من به جای خاصی وصل نیستم که بخواد ازین sms ها برام بیاد!!؟

s.sahba

عضو جدید
از دوتا دوست عزیز sombrero و cna12 بخاطر اینکه حداقل یه جوابی به من دادن خیلی متشکرم، راستش بعضی از دوستان نمی دونم خجالت می کشن جوابی به کسی بدن یا فکر کردن اینجا وال خصوصی شونه که بیان دو نفرو پیدا کنن دوست شن قربون صدقه هم دیگه برن، من واقعا تعجب می کنم از بعضی رفتارها!! ازینا گذشته یه عده اینجا فقط میان میگن ما تا الان کاری نکردیم از حالا چیکار کنیم طوری که آدم فکر می کنه اینجا ستاد روحیه دهیه!! یه عده که میان گلایه می کنن چرا همه نیستن انگار که اگه اونا باشن اینا یه شبه به رتبه یک می رسن!! اونایی هم که نیستن هفته ای یه بار می یان تریپ مهم بودن و بامرام بودن برمیدارن انگار که یه ملتی منت کردن که اینا بیان!!! یه عده ام که دنبال رئیس می گردن واسه اینکه کار کنن!!!!!!!!!!!!!!!! واقعا دیدگاه من چیز دیگه ای بود ازین تاپیک من اینجا آدمی که واقعا به فکر خودش و کار کردن باشه نمی بینم فقط دنبال یه نفر می گردن که بهشون بگه این طور کن و اون طور کن، به نظر من هر انسانی اول در قبال خودش مسئوله نه کسای دیگه، من بازم از دوستانی که واقعا روابط اجتماعی رو درک می کنن و پاسخ من رو دادن متشکرم امیدوارم که همه موفق باشن هرچند که می دونم با این اوصاف هیچ اتفاق بزرگی برای هیچ آدمی نخواهد افتاد حالا از ما گفتن بود.

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دوتا دوست عزیز sombrero و cna12 بخاطر اینکه حداقل یه جوابی به من دادن خیلی متشکرم، راستش بعضی از دوستان نمی دونم خجالت می کشن جوابی به کسی بدن یا فکر کردن اینجا وال خصوصی شونه که بیان دو نفرو پیدا کنن دوست شن قربون صدقه هم دیگه برن، من واقعا تعجب می کنم از بعضی رفتارها!! ازینا گذشته یه عده اینجا فقط میان میگن ما تا الان کاری نکردیم از حالا چیکار کنیم طوری که آدم فکر می کنه اینجا ستاد روحیه دهیه!! یه عده که میان گلایه می کنن چرا همه نیستن انگار که اگه اونا باشن اینا یه شبه به رتبه یک می رسن!! اونایی هم که نیستن هفته ای یه بار می یان تریپ مهم بودن و بامرام بودن برمیدارن انگار که یه ملتی منت کردن که اینا بیان!!! یه عده ام که دنبال رئیس می گردن واسه اینکه کار کنن!!!!!!!!!!!!!!!! واقعا دیدگاه من چیز دیگه ای بود ازین تاپیک من اینجا آدمی که واقعا به فکر خودش و کار کردن باشه نمی بینم فقط دنبال یه نفر می گردن که بهشون بگه این طور کن و اون طور کن، به نظر من هر انسانی اول در قبال خودش مسئوله نه کسای دیگه، من بازم از دوستانی که واقعا روابط اجتماعی رو درک می کنن و پاسخ من رو دادن متشکرم امیدوارم که همه موفق باشن هرچند که می دونم با این اوصاف هیچ اتفاق بزرگی برای هیچ آدمی نخواهد افتاد حالا از ما گفتن بود.
سلام
دوست عزیز ... اگه کسی جوابی نداده خب شاید بلد نبوده ..مثلا خود من ...در جریان نیستم ک کدوم موسسه مثلا تو رشت ک خودتون گفتید فعالیت داره
بعدشم جوی ک اینجا حاکم شده بخاطر شوک کنکوره ..و گرفتاریای نزدیک عید
اگه منظورتون من بودم ... ک من برام ی مشکلی پیش اومده و متاسفانه هنوز شروع نکردم ...شاهدم هم بخیه های پام هستن و نیازی ندارم ک بخوام دروغ بگم ک کسی امیدوار یا نا امید بشه
شما اجازه بده ی مدت بگذره با همه آشنا میشی
کسی دنبال مدیر نیس و اون اصطلاح مدیر منظور ی چیز دگ هست ... حالا شما هم همگام باش با ما ی مدت ... امیدوارم ک ضرر نکنی
اگه جور شد براتون ک کلاس برید ک ی توفیق دیگه هستش اگه هم نه خب من خودم ب شخصه قول دادم از اول ک هرچی ک راجبه اسکیس دارم ب همه بگم ک چیزی کم نباشه
ریلکس جانم ... ریلکس:smile:

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مهندس من همه پستاتونو خوندم اما من ک تازه ترم دومیه ک دارم معماری میخونم،واقعا هیچ اطلاعاتی نداشتم ک بخوام باهاتون درمیون بذارم
بقیه دوستان هم لابد اطلاعات دقیقی واسه گفتن نداشتن
اینقد منفی نگاه نکنید ب دوستامون...
راجب موضوعات دیگه اما حق باشماست
منم حس میکنم کار گروهیمون خوب نیس...

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن .. من با استاد صحبت کردم ..ایشون واقعا گرفتار هستن ... اما لطف کردن و قبول کردن ک بالای سرمون باشن و کارهامون رو چک کنن
... پس لطفا همه ی کارها رو تا قبل از 10 شب بذارید ک من همه رو تو ی پست برای استاد لینک کنم ک بتونن راجبه کارای هممون نظر بدن

Sombrero

عضو جدید
بچه ها همه ی دنیا میدونن که ما ایرانیا تو کار گروهی تنبلیم ولی وقتی پایه کار فردی بیاد وسط یه نفرمون به اندازه 2 نفر کار میکنه!!!!!!!!!!!!!
من چنتا اسکیس موضوعی برا استاد فرستادم ایشونم واقعا کارمو تحلیل کرد گفتن تحلیلاشونو بزارم که شمام ببینین ولی نمیدون چطور پیام خصوصی ها رو اینجا منتقل کنم؟:confused:

آخرین ویرایش:

s.sahba

عضو جدید
سلام
دوست عزیز ... اگه کسی جوابی نداده خب شاید بلد نبوده ..مثلا خود من ...در جریان نیستم ک کدوم موسسه مثلا تو رشت ک خودتون گفتید فعالیت داره
بعدشم جوی ک اینجا حاکم شده بخاطر شوک کنکوره ..و گرفتاریای نزدیک عید
اگه منظورتون من بودم ... ک من برام ی مشکلی پیش اومده و متاسفانه هنوز شروع نکردم ...شاهدم هم بخیه های پام هستن و نیازی ندارم ک بخوام دروغ بگم ک کسی امیدوار یا نا امید بشه
شما اجازه بده ی مدت بگذره با همه آشنا میشی
کسی دنبال مدیر نیس و اون اصطلاح مدیر منظور ی چیز دگ هست ... حالا شما هم همگام باش با ما ی مدت ... امیدوارم ک ضرر نکنی
اگه جور شد براتون ک کلاس برید ک ی توفیق دیگه هستش اگه هم نه خب من خودم ب شخصه قول دادم از اول ک هرچی ک راجبه اسکیس دارم ب همه بگم ک چیزی کم نباشه
ریلکس جانم ... ریلکس:smile:

خانم ایماه من منظورم شخص خاصی نیست و نیازی هم ندارم که اینجا کسی رو بشناسم اینجا که کارگاه دوست یابی نیست من سعی می کنم چه بدون شناخت چه با شناخت با همه مرتبط باشم گرچه کم میام اینجا و از طرف دیگه من اینجا منتظر هیچ شخص خاصی نیستم من در دوران دانشگاه اسکیس های خیلی هارو خودم میکشیدم علاوه بر کار خودم الانم اگه دنبال کلاسم فقط بخاطر به دست آوردن یه سری لم هایی که می تونه مصحح هارو بیشتر جلب کنه همین، من برای یادگیری خط کشیدن اینجا نیومدم منتظر و نیازمند به کسی هم نیستم اما اینجا جو رو طور دیگه ای می بینم و اکثرا دنبال چیزهایی هستن که من دنبال اونها نیستم. به هر حال از شما هم ممنونم که پاسخ دادید امیدوارم موفق باشید.

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانم ایماه من منظورم شخص خاصی نیست و نیازی هم ندارم که اینجا کسی رو بشناسم اینجا که کارگاه دوست یابی نیست من سعی می کنم چه بدون شناخت چه با شناخت با همه مرتبط باشم گرچه کم میام اینجا و از طرف دیگه من اینجا منتظر هیچ شخص خاصی نیستم من در دوران دانشگاه اسکیس های خیلی هارو خودم میکشیدم علاوه بر کار خودم الانم اگه دنبال کلاسم فقط بخاطر به دست آوردن یه سری لم هایی که می تونه مصحح هارو بیشتر جلب کنه همین، من برای یادگیری خط کشیدن اینجا نیومدم منتظر و نیازمند به کسی هم نیستم اما اینجا جو رو طور دیگه ای می بینم و اکثرا دنبال چیزهایی هستن که من دنبال اونها نیستم. به هر حال از شما هم ممنونم که پاسخ دادید امیدوارم موفق باشید.
معذرت میخوام اما منظور من دوست یابی نبود :|
هر طور خودتون مایل هستید ... من قصدم فقط کمک بود و منظور دیگه ای نداشتم ... شما لحنتون خوب نیس
موفق باشید

s.sahba

عضو جدید
مهندس من همه پستاتونو خوندم اما من ک تازه ترم دومیه ک دارم معماری میخونم،واقعا هیچ اطلاعاتی نداشتم ک بخوام باهاتون درمیون بذارم
بقیه دوستان هم لابد اطلاعات دقیقی واسه گفتن نداشتن
اینقد منفی نگاه نکنید ب دوستامون...
راجب موضوعات دیگه اما حق باشماست
منم حس میکنم کار گروهیمون خوب نیس...

من منظورم با شخص خاصی نبود کلا گفتم شما هم خیلی با حوصله هستی که از الان اینجا شرکت میکنی من که امسال اسکیس دارم حوصلم سر رفته!! موفق باشی...

--زهرا

عضو جدید
ایما جان من چند صفحه قبل وخوندم اما چیزی دستگیرم نشد از روی تمرینات استاد شقاقی پیش بریم؟ یا تمرین خط کشیدن --
تحویلمون جمعه 23 باشه ؟
ی باید بکشیم ؟ من فعلا روی خط کشیدنم البته خ ضعیفم ها

• Like
واکنش ها: imah

cna12

عضو جدید
مرسی برادر شما اهل کجایی؟ من خودم رشت زندگی می کنم اصلا هم حوصله هر هفته رفتن به تهرانو ندارم می شناسی شما کلاس خوبی این طرفا؟؟ راستی مشکل اینجاست که من به جای خاصی وصل نیستم که بخواد ازین sms ها برام بیاد!!؟
از قضا منم بچه رشتم ولی ساکن رشت نیستم کلا
تو این سایتای مربوط به معماری سر بزنی می بینی مرکز معماریو اینا

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایما جان من چند صفحه قبل وخوندم اما چیزی دستگیرم نشد از روی تمرینات استاد شقاقی پیش بریم؟ یا تمرین خط کشیدن --
تحویلمون جمعه 23 باشه ؟
ی باید بکشیم ؟ من فعلا روی خط کشیدنم البته خ ضعیفم ها

والا من میترسم حرفی بزنم دگ ... کلی برچسب بهم زده شد
من واقعا توقعشو نداشتم همچین برخوردی بام بشه :(

اون تمرین هارو بچه ها دنبالش بودن من لینکاشو گذاشتم دم دستشون باشه ... خب تمرین خطو شروع کن ...بعدش تقریبا مشترک میشه ...میشه همون پرسپکتیو ها ک گفتم کار کنیم ...
دوس داشتی همه رو جمعه بذار اگه هم نه هر کدوم رو ک انجام دادی اینجا بذار ک کم کم ایرادات برطرف بشه عزیزم
اما تا جمعه وقت داریم ک انجامشون بدیم

Sombrero

عضو جدید
سلام و درود بر استاد گرامی
میشه لطفا کار منو یه کرکسیون کنین و نقاط ضعفم رو بگین
موضوع محفل شعر و موسیقی هست
میخوام بدونم روندی که پیش رفتم درسته

Click here to view the original image of 2000x1500px and 1501KB.

Click here to view the original image of 2000x1500px and 1252KB.

سلام..اولا من یاده احسان طایفه یا صدیق می افتم.مهندس سعی نکن شبیه کسی کار کنی..حتی اگر دیدی اینجوره عوضش کن کارتو...کلا بفهمن شبیهکار استادای کن.کوریه که بین اساتید دیگه بدنام هستن ( به خاطر کار سخیف فروش دانش) نمرشو کم میکنن.
در مورد محفل:

محفلش کو!؟
نمیگم شعرش کو...موسیقیش کو..اینا الکیه..اما مخفل نداره..جای جمع شدن اون وسط خالبه.
کلاسات نور شمال میگیرن..آمفی ور جنوب؟>! اصلا آمفی نور میخواد؟ من اینو صحیح میکردم که رد بودی با این همه تواناییت پسر.
بیشتر تو کارت خط بکش.
منظر رو هماهنگ کن. از جنوب پله داری از شرق نداری..اگر زمین شیب داره نشون بده.
خط ندید هارو بکش..کلا پلانت نباید وقتی انقدر بزرگه انقدر تهی باشه.
پرسپکتیو داخلی اون بالا سمت راست افتضاحه.غلط داره.
میدونی شیت رو چشم ابتدا از بالا سمت راست میبینه و بعد رو قطر به سمت پایین سمت چپ حرکت میکنه (کتاب مبادی سواد بصری)
خارحیتم بده.ازت انتظار بیشتری میره.خط زمین کو..
چند لکه گذاشتی انگار به هم وصل نیستن.
من جات بودم کل فضای سفید سمت راست شیت رو که پیرمون 3 پرسپکتیوه با پاستل رنگ میزدم!
دیاگراما بد نی.
سایه زن.هم پلانو هم خارجیو
لطفا فلش رو ضایعنکن.بزن ویو یک بعد پرسپکتیوشو بزن.

اگر صلاح بود کارتو +توضیحات منو بزار بچه ها هم ببینن.
کاراات خیلی خوبه.این شیت دسته من بود بهش 31 میدادم.(من زیادی سخت گیرم)

محفل شعر و موسیقی :

اسکیس که نست.یه عده دیاگرامه.
وسط شیت قشنگه.فقط تاکید بر زمین و بکگراند کار وحود نداره.مهندس مهمتر از آبجکت بک گراند و فورگرانده!یادت نره

ببین اخوی..این چیزا دموده شده .تا میگن موسیقی یاد نت ها میافتیم.جالب اینه ک کار اصلا موسیقایی نیست! یعنی موسیقی قشنگه توازن داره این خیلی درهم بر هم و ناجوره که! انگار هوی متال یا زد بازیه؟! ((پایاننامه دکتر حسام الدین سراج در دوره دکتری معماری دانشگاه بهشتی نت سی و سه پل بود...اون موسیقیه...)

ما در کل شیت ارزنده ایه.

پیوست ها

• 06032014538.jpg
    06032014538.jpg
    53 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

خب لول بچه ها باهمدیگه متفاوته
چون شما خطاتونو قبلا کشیدید نباید انتظار داشته باشید همه مث شما باشن و تاپیک تو سطح شما و طبق نیاز شما پیش بره

• Like
واکنش ها: imah

Sombrero

عضو جدید
استاد خیلی خوبه طعنه اس!به خدا ناراحت نمیشم ادم نقاط ضعفشو بدونه که بهتره تا این که خودشو گول بزنه
منکه دیدی رکه رکم.
معروفم به رک بودن
این کارا که میکنی..یعنی ketabe geraphic thinking رو خوندی! این عالیه!(فکر کنم اسم ترجمش تفکر ترسیمیه)
من کتا ب برای هنرستان نوشتم(مبانی طراحی معماری ورژن جدید) خیلی این کارا رو برای دانشجو ها مفید میدونم.
این کارا نمره بیاره.یعنی تحلیل کردید و نتیجه گرفتید.حالا اگر تحلیل غلط باشه هم باز کسی نمیتونه ایرادتون بگیره!چون این دید شماست و بنا بر اون باقی کار انجام شده.

پاینده باشی

s.sahba

عضو جدید
معذرت میخوام اما منظور من دوست یابی نبود :|
هر طور خودتون مایل هستید ... من قصدم فقط کمک بود و منظور دیگه ای نداشتم ... شما لحنتون خوب نیس
موفق باشید

از کمک شما ممنونم و قصد ناراحت کردنتونم نداشتم اما به نظر من تو دنیای مجازی نمیشه اسکیس رو به طور گروهی تمرین کرد اونم به دلایل متعدد، اول اینکه یکی از فاکتورهای مهم اسکیس سرعته اینکه ما کاری رو از الان مشخص کنیم برای هفته بعد دقیقا نادیده گرفتن این بخش مهمه. ثانیا توانایی افراد تو اسکیس متفاوته ما نمی تونیم تمرینی رو نام ببریم که موجب پیشرفته تمامی افراد حاضر باشه بنابراین من فکر می کنم تمرین گروهی تو دنیای مجازی هیچ وقت به نفع همه نخواهد بود. به نظر من بهترین راه اینه که هرکسی در هر جایی از تمریناتش که هست انجام بده و بذاره اینجا تا هم کسی که در اون مقطع قرار داره از نقاط قوتش استفاده کنه و هم اونی که در آینده به اون مقطع خواهد رسید. این نظر منه حالا هرجور که مایلید.

amineh_taheri

عضو جدید
در ضمن .. من با استاد صحبت کردم ..ایشون واقعا گرفتار هستن ... اما لطف کردن و قبول کردن ک بالای سرمون باشن و کارهامون رو چک کنن
... پس لطفا همه ی کارها رو تا قبل از 10 شب بذارید ک من همه رو تو ی پست برای استاد لینک کنم ک بتونن راجبه کارای هممون نظر بدن

کدوم تمرینها را؟ تا 10 امشب؟ :que::w19::w47:

Sombrero

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله Sombrero
استاد هر چقد راه داره بزن تو ذوقم من پارسال غصه هاموخوردم امسال وقتی برا غصه خوردن ندارم
گفتم که من تو ایده ضعیفم نمیدونم تو این مدت کم چطور قوی شم

Click here to view the original image of 2000x1500px and 1295KB.

barikala,,randoye khis,,,nakhle seyhoon
afarin!
midoni,,manjat basham in zavie he k modam dare to karat tekrar mishe va zire 90 daraje hasto mikonam 110 daraje
in pole k soton dare kheili bayad kaj tar bashe,,,tamrine mokaab hamono yadeton mide,,k zaveye pp zadan ro wide begirid,,balye 90,hodode 110 khobe
alan male shoma 80 e
dar zemn
ide ba motale epeyda mishe va etode karae memaraye saheb name donaya
شرمنده استاد ولی نگرفتم چطوری 110 درجه بکشم میشه لطفا خطوطه اصلی کار منو بکشین و 110 درجه درستو کنارش خواهش میکنم استاد
Click here to view the original image of 863x416px and 46KB.

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
از کمک شما ممنونم و قصد ناراحت کردنتونم نداشتم اما به نظر من تو دنیای مجازی نمیشه اسکیس رو به طور گروهی تمرین کرد اونم به دلایل متعدد، اول اینکه یکی از فاکتورهای مهم اسکیس سرعته اینکه ما کاری رو از الان مشخص کنیم برای هفته بعد دقیقا نادیده گرفتن این بخش مهمه. ثانیا توانایی افراد تو اسکیس متفاوته ما نمی تونیم تمرینی رو نام ببریم که موجب پیشرفته تمامی افراد حاضر باشه بنابراین من فکر می کنم تمرین گروهی تو دنیای مجازی هیچ وقت به نفع همه نخواهد بود. به نظر من بهترین راه اینه که هرکسی در هر جایی از تمریناتش که هست انجام بده و بذاره اینجا تا هم کسی که در اون مقطع قرار داره از نقاط قوتش استفاده کنه و هم اونی که در آینده به اون مقطع خواهد رسید. این نظر منه حالا هرجور که مایلید.
صحبت شما کاملا درسته و من قبول دارم ... اما گاهی اوقات شاید گفتن ی چیزهایی ب دیگران و اینکه حس کنن عقب نیستن و هماهنگ با ی عده هستن بهشون بیشتر کمک کنه تا انفرادی کار کردن
اینجا هم خیلیا هستن ک خیلی زودتر شروع کردن
آدم ها با هم متفاوت هستن ... امیدوارم همگی موفق باشیم
کدوم تمرینها را؟ تا 10 امشب؟ :que::w19::w47:
هر چی ک ایراد داری تا 10 بذار ک من لینک ی پست رو برای استاد بذارم ک راحت بتونن همه ی کارهارو ببینن ...من خودم از خط شروع میکنم

cna12

عضو جدید
استاد خیلی خوبه طعنه اس!به خدا ناراحت نمیشم ادم نقاط ضعفشو بدونه که بهتره تا این که خودشو گول بزنه
منکه دیدی رکه رکم.
معروفم به رک بودن
این کارا که میکنی..یعنی ketabe geraphic thinking رو خوندی! این عالیه!(فکر کنم اسم ترجمش تفکر ترسیمیه)
من کتا ب برای هنرستان نوشتم(مبانی طراحی معماری ورژن جدید) خیلی این کارا رو برای دانشجو ها مفید میدونم.
این کارا نمره بیاره.یعنی تحلیل کردید و نتیجه گرفتید.حالا اگر تحلیل غلط باشه هم باز کسی نمیتونه ایرادتون بگیره!چون این دید شماست و بنا بر اون باقی کار انجام شده.

پاینده باشی
graphic thinking (زنده باد) اثر پل لازیو عالیه-100در 100 پیشنهاد میکنم به همه
و همینطور کتاب freehand sketching دوباره از ایشون

omid0000

عضو جدید
این تمرین هم که واقعاً اعصاب فولادی می خواد...... من که نتونستم هیچ کدومشو تا آخر شکلمو ثابت نگه دارم!!! از مربع شروع می کنم معمولاً، بعدبه چیزای مختلفی می رسم! :دی

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    47.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    59.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منکه نباید همیشه اسکیس بزارم و اینها! بچه هایی که دانشگاه با من کلاس داشتن اخلاقه منو خوب میدونن...همیشه با یاد خدا آغاز میکنیم!
این دعا برای اون دسته از عزیزان که به سید مظلومان عالم مولی علی ع اعتقاد دارن و از طرفی برای تمرین نیاز به شخصیت قوی تر دارن.

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم انى اتوجه الیک بنبیک نبى الرحمه(و سلام) و اهل بیته الذین اخترتهم على "علم"على العالمین .الهم فذلل لى صعوبتها و حزونتها، و اکفنى شرها فانک (انت) الکافى المعافى و الغالب القاهر( و القادر العالم)

تو پرانتزی هارومن خودم اضافه کردم! فینگیلیشم بنویسم چون اعراب گذاشتن بلد نیستم
allahoma ,enni atavajaho be nabiyeka nabie rahmate va salam, va ahlol baytehi alazina akhtartahom alal alamin.allahoma fa zalel li saoubateha va hozonateha va kfeni sharaha fa ennaka anta alkafe almoafi va lghalebo alghaherva lghadero al alem
be rahamtek ya arham alrahemin

خداوندا روى به سوى تو مى کنم با توسل به مقام پیامبر رحمت و اهل بیت او ،که همگى پاک و برگزیده ترین (علمی) از بین همه مخلوقاتند که مشکلات و غمها و سختى ها را بر من آسان و کوچک سازى و مرا از شر بدیها حفظ کنى که تو بر همه این امور قادر و دانا و توانایی.

لطفا به عقاید من احترام بزارید.این برای اون دسته از عزیزانه که هم کیش من هستند وگرنه همه عقاید مقدس اند.

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین
عالی
فقط منم ی چیزی بگم در تکمیل کارهاتون ک بهتر بشن
با اجازه :
اون پرسپکتیوی ک شما زدی من اینجوری بگم ک با رنگ نمیشه چیزی رو القا کرد ... شاید روز اسکیس دچار کمبود وقت بشیم مثلا یا چ میدونم چیزی جا گذاشته باشیم ... من میگم بهتره ک همون رو خوب دیتیله کنید ...مثلا اگه بتن هستش میتونید تقسیمات رو با همون روان نویس مثلا نشون بدید ک خیلی کار رو پخته نشون بده
شما ک انقد زحمت کشیدی... چرا زمین کار رو رها کردی ... میتونی اونو هم طراحی کنی ک طراح نتونه ایرادی از کارت بگیره
مثلا با ی سری باکس یا مثلا اختلاف ارتفاعی چیزی ... اینا همه مثاله ها ..
اشل انسان ...بهتره کمی محو تر کار بشه ک ب عنوان اشل عمل کنه فقط .. نه؟
اشل درخت ها هم بهتره کمی اشله تر باشه ک تصور درستی از ارتفاع بنا بهمون بده .. اینا همه ابزار هستن برای اینکه کار رو منطقی تر جلوه بدن
برای سایه ها ...واقعا آفرین .... عالیه .
اما بهتره بعضی جا ها مثلا با چند تا هاشور کمی با کنتراست بیشتر نشون داده بشه (اینا کار رو پخته تر میکنه)
مقطع ... احسنت ...آفرین
خوب روی دیتیل ها کار کردید
خسته نباشی
فقط ب نظرم بهتره کمی مرتب تر ...مثلا حاشیه ی سمت چپ همه رو نشون بدی ک ذهن طراح گمراه نشه ک فقط خواستی شیتت پر شه و زحمتت دیده نشه
در کل عالی ... خسته نباشی
:)

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
و الهام دست ب قلم میشود

نخندینا این بعد از 1 ساله ک اصن دست ب قلم نبودم
... نمیدونم چرا دستم لرزش گرفته یهویی ....فکر کنم استرس دارم...لرزششم خیلی زیاده در اون حد ک مامان خندش گرفت بهم ... فکر کنم دستم خستس خخخخ مقاومت میکنه
ایرادامو تو خط کشیدنام فهمیدم اون خط هام ک بد شده کنارش ضربدر زدم
تا شب بازم تمرین میکنم

باشد ک رستگار شویم و دوستان هم ب ما بپیوندند خخخخخخخ

jon_sina

عضو جدید
آفرین
عالی
فقط منم ی چیزی بگم در تکمیل کارهاتون ک بهتر بشن
با اجازه :
اون پرسپکتیوی ک شما زدی من اینجوری بگم ک با رنگ نمیشه چیزی رو القا کرد ... شاید روز اسکیس دچار کمبود وقت بشیم مثلا یا چ میدونم چیزی جا گذاشته باشیم ... من میگم بهتره ک همون رو خوب دیتیله کنید ...مثلا اگه بتن هستش میتونید تقسیمات رو با همون روان نویس مثلا نشون بدید ک خیلی کار رو پخته نشون بده
شما ک انقد زحمت کشیدی... چرا زمین کار رو رها کردی ... میتونی اونو هم طراحی کنی ک طراح نتونه ایرادی از کارت بگیره
مثلا با ی سری باکس یا مثلا اختلاف ارتفاعی چیزی ... اینا همه مثاله ها ..
اشل انسان ...بهتره کمی محو تر کار بشه ک ب عنوان اشل عمل کنه فقط .. نه؟
اشل درخت ها هم بهتره کمی اشله تر باشه ک تصور درستی از ارتفاع بنا بهمون بده .. اینا همه ابزار هستن برای اینکه کار رو منطقی تر جلوه بدن
برای سایه ها ...واقعا آفرین .... عالیه .
اما بهتره بعضی جا ها مثلا با چند تا هاشور کمی با کنتراست بیشتر نشون داده بشه (اینا کار رو پخته تر میکنه)
مقطع ... احسنت ...آفرین
خوب روی دیتیل ها کار کردید
خسته نباشی
فقط ب نظرم بهتره کمی مرتب تر ...مثلا حاشیه ی سمت چپ همه رو نشون بدی ک ذهن طراح گمراه نشه ک فقط خواستی شیتت پر شه و زحمتت دیده نشه
در کل عالی ... خسته نباشی
:)
سلام
متشکر از راهنمایی هاتون
میشه شما یه نمونه از پرسپکتیو که توش مصالح بتن کار کردین بزارین؟ میخوام ببینم که چجوری هست این که میگین با روان نویس نشون بدم
این تمرین مال یه سال پیشه!!! هنوز درست و حسابی شروع بکار نکردم
میخوام با یکی از اساتید موضوعی کار کنم بدون موضوع نمیشه کار کرد

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا