تمرین گروهی اسکیس 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

الهام مدرسی

عضو جدید
سلام خسته نباشید
من امروز به جمع شما پیوستم و می خوام با تمرینات استاد شقاقش برای اسکیس خودمو آماده کنم ولی اینجور که معلومه دو جلسه عقبم :cry:
به نظر شما چیکار کنم

الهام مدرسی

عضو جدید
سلام
من نازه عضو شدم و از الان می خوام شروع کنم
به نظر شما حالا که یه جلسه تشکیل نشد من از تمرینات جلسه 2 شروع کنم؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان کسی میدونه قیمت میز و صندلیش باهم چنده؟ و اینکه میشه میز و صندلیو برد سر جلسه اسکیس؟؟؟؟
والا من میزشو چن وقت پیش گرفتم 38 تومان البته از عمده فروشی..............43 هم هست...بله میزارن ببرین سر جلسه .من 50 در 70 رو خریدم همیشه دراز میکشیدم اسکچ میزدم دراز کش خطام خیلی خوب بود ولی رو میز مشکل داشتم واسه همین سعی کردم بدنمو با شرایط جلسه تطبیق بدم

shematik

عضو جدید
والا من میزشو چن وقت پیش گرفتم 38 تومان البته از عمده فروشی..............43 هم هست...بله میزارن ببرین سر جلسه .من 50 در 70 رو خریدم همیشه دراز میکشیدم اسکچ میزدم دراز کش خطام خیلی خوب بود ولی رو میز مشکل داشتم واسه همین سعی کردم بدنمو با شرایط جلسه تطبیق بدم

یعنی میزایی که تو جلسه آزمون هست، انقدر وضعش بده که باید میزم ببریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mon-@-rchitect

عضو جدید
سلام دوستای گلم خوبید؟
من یک سوال دارم واسه تمرین خط گفتید میشه با چی کار بشه بهتره مداد؟ راپید؟ ماژیک؟میدونم تکراری ولی شرمنده ب خدا

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خوبین
من اومدم .. کلی به یادتون بودم ، همه رو خیلی دعا کردم...:gol:

کلا از صفر شروع کردم اسکیسم از صفر شروع میکنم
میخواستم عکسای دفترچه اسکیسمو براتون بذارم منتها پیداش نکردم:|
پیشنهاد میکنم حتما تهیه ش کنید و دیتیل هایی که دور و اطرافتون میبینید رو بکشید یا مثلا از اونجا عکس بگیرید بعدا تو خونه رسمش کنین
بعد یه مدت یه مجموعه دیتیل که منحصر به فرد خودتونه دارین که برای اسکیس موضوعی به کار میاد

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای گلم خوبید؟
من یک سوال دارم واسه تمرین خط گفتید میشه با چی کار بشه بهتره مداد؟ راپید؟ ماژیک؟میدونم تکراری ولی شرمنده ب خدا
راپید
ماژیک
از ماژیک وایت برد یا مداد یا مداد فشاری اصلا استفده نکن که بد یاد می گیری.

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
من یه خواهش دارم از کسانی که پرسپکتیوشون قوی هست
چند تا عکس رو که مرحله به مرجله کشیدن یه بنا رو نشون میده و خودتون اون رو کشیدین بذارید تا بتونم با اون تمرین کنم.تمام نقاط رو بدارین که بدونم از کجا شروع شد و به کجا رسید.خیلی خیلی ممنونم
ازتون ممنونم

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

sheelan

عضو جدید
بچه ها کتاب 1000x landscape رو دارید؟؟؟؟pdfشو میخوام،شدیدا لازم دارم...

memare iran

عضو جدید
سلام به همه...خسته نباشید و امیدوارم از تمرین های اسکیستون لذت ببرین
گفته بودم هرجلسه میام درباره کلاس آقای شقاقی میگم 2جلسه ش قبلا توضیح دادم الان 2جلسه بعدی میگم..البته بابت تاخیر ببخشید وقت نشد زودتر بیام.
جلسه سوم درباره ترکیب بندی بود وپلان..کلا بحث دوبعدی بود
برا ترکیب بندی خوب باید 2تا شکل فرض کنید 2تا مربع به صورت
آکس روی ضلع
آکس روی راس
آکس روی آکس باشن معمولا ترکیب های قشنگی میشه درآورد..
برا چرخش 2تا شکل نسبت به هم از زاویه های 15،30،45،60،75،90 درجه استفاده کنید وسعی کنید گوشه تیز بیرون کار نباشه.
تناسبات طلایی یا تناسبات با نسبت 1به 2 تا 1به6 هم برا ترکیب بندی مناسبه
برا تمرین ترکیب یک مربع+یک مستطیل شروع کردیم تا4تا از هرکدوم دیگه به سلیقه خودتون اما با رعایت اصول..
جلسه چهارم
تمرین پرسپکتیو بود که دیگه خودتون استادین فقط وقتی پرسپکتیو میزنید دیگه سعی کنید فضای سبز هم به کارهاتون اضافه کنید
برا تمرین اینم پلان و بعد از چهارطرف پرسپکتیو دید ناظروپرنده با یه کم فضای سبز برا کار

آخرین ویرایش:

nrchitect

عضو جدید
.مرسی.................خیلی خوبه.........تسلطتت رو استفاده از رنگ مشکی و سایه هات قابل تحسینه......
بچه ها کسی فایلی خلاصه ای از مفاهیم پایه در معماری نداره؟؟؟؟؟؟

مفاهيم پايه صفحه به صفحه اش مهمه سعى كنيد تهيه اش بفرماييد

samantharaha

عضو جدید
سلام . دوستان کسی از زمان اسکیس امسال خبر داره یا سر کلاس استادشون راجبش صحبتی کرده؟؟؟؟ چون امسال ماه رمضون 8و9 تیره آیا زمان امتحان زودتره یا دیرتر؟

لطف میکنن دوستان از اساتیدشون بپرسن و اطلاع بدن.

آخرین ویرایش:

محمود عینی

عضو جدید
سلام اقای محمد رضا امیر شقاقی از اساتید قدیمی اسکیس هستند و تو ایوان خانه معمار تدریس میکنن که بیشترین امار قبولی رو دارن اقای پژمان شقاقی جدیدا تدریس میکنن.
موفق باشی

r.a.m.in

عضو جدید
من برا طراحی شهری بیشتر زووم کردم.اما اگه تاپیکارو بخونید مهندس حسینی یه سری راهنماییهایی گذاشتن.مثلا مطالعات اقلیمی.فرم.سازه.مبانی نظری مختص موضوعات که باید برید و راجبشون اطلاعات گرداوری کنید.بنظر من یه بار تاپیکارو بخونید به نتایجی میرسید

asaall

عضو جدید
سلام دوستان امیر شقاقی تو شهرما کلاس اسکیس گذاشته 800تومن 10 جلسه از چهارشنبه هم شروع میشه؟؟؟ برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised:

من خودم اولش دو دل بودم ولی از جلسه دوم سوم به بعد ادم خودش روند پیشرفتشو حس میکنه

من برا طراحی شهری بیشتر زووم کردم.اما اگه تاپیکارو بخونید مهندس حسینی یه سری راهنماییهایی گذاشتن.مثلا مطالعات اقلیمی.فرم.سازه.مبانی نظری مختص موضوعات که باید برید و راجبشون اطلاعات گرداوری کنید.بنظر من یه بار تاپیکارو بخونید به نتایجی میرسید

ممنون از لطفتون

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

مشاهده پیوست 200510اینا کلیت اموزش اسکیس تو کلاسای اساتیده البته فک کنم.امیدوارم به دردتون بخوره:gol:

دمت گرم مهندس خیلی خوب بود ،راستش چند روزی که میام تایپک خیلی دلسرد میشم من اولش خیلی با شوق می اومدم ولی وقتی می بینم بچه ها دیگه همه کم کم دارن میرن و به قولی هر کی کاری داشته باشه میاد دلم میگیره الان وقتی اومدم دیدم که این را گذاشتید گفتم بازم شکر هنوز چند تایی هستن ،من خودم کلاس نمیرم یعی اینجاکه هستم نیست که برم تا الان هم چون کارام داغون بوده خجالت می کشیدم که بزارم اینجا

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهشا به من بگید واسه اسکیس چه کتابی رو مطالعه کنم خوبه؟ که با ریز فضاهای هر مجموعه ای آشنا بشم :confused:

ببین مهندس کتاب که زیاد هستش ولی به نظر من با مفاهیم پایه در معماری و فرم فضا نظم شروع کن ،کتاب اموزش اسکیس هم مال صدیق مطالعه کن خوبه ،نویفرت با هندبوک هم نگاه بنداز،غیر از این ها کتاب زیاد هست که خوب هم هستن ولی خب فرصت هم زیاد نیست دیگه ،از طرفی کار معمارای بزرگ تحلیل کن و سعی کن اصول کارشون بفهمی

r.a.m.in

عضو جدید
خواهش میکنم.والا من فقط میام تاپیکارو میخونمو کاری ا دستم براومد انجامش میدمو میرم تاپیک طراحی شهری.اینجاکه خیلی فعالن.من تو تاپیک طراحی شهری بعضی وقتا باخودم حرف میزنم از بس که خلوته:cry::w46:
منم کلاس نمیرم اما با یکی از دوستام که همشهری هستیمsamranegonبعضی شبا میشینیم یه موضوع انتخاب میکنیم و یه سری اطلاعات راجبش پیدا میکنین بعد شرو به اسکیس میکنیم
شماهم اینکارو بکنید بنظرم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا