تمرین گروهی اسکیس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

15434

عضو جدید
فايل كاراي كامران ديبا خيلي عالي بود،خيلي بهم كمك كردي mahboooobeh جون!:D:thumbsup2:
بازم كاراي معماراي ديگه رو داري؟من خيلي سرچ كردم اينجور كامل پيدا نكردم:(:(:(

15434

عضو جدید
samra8631 عزيز،ممنون از راهنماييت،اين كتابو قبلا بهم گفته بودن اما من پيداش نكردم!!:cry:

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/user-offline.png

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

elhamparsarad

عضو جدید
بچه ها کسی از شما سوال احتمالی اسکیس امسال و میدونه چیه؟ حدس میزنید چی باشه؟ من این 2 هفته رو چی تمرکز کنم؟

mahboooobeh

عضو جدید

mbarsen

عضو جدید
خوب 24 متر يني چند طبقه؟؟
هر طبقه كه بيشتر از 4 متر بي معنيه
يني بايد 6 طبقه ميكشيديم؟؟؟ اينطوري منظورتونه؟؟

يه سوال ديگه اينكه مثلا گفتن كلاسي طراحي كنيد به گنجايش 20 نفر
حالا براي هر نفر مساحت 1.2 متر مربع كافيه؟

و سوال سوم اينكه مثلا گفته آمفي تئاتري به گنجايش 300 نفر ميخوايم
ميدونيم هر صندلي .4 متر مربع فضا ميخاد و پشت به پشت صندلي ها 90 سانتي متر يا 80 سانتي متر
حالا تقريبا براي هر نفر چند متر مربع فضا لازمه؟؟؟

يا تو سالن گردهمايي واسه هر نفر جقد فضا ميخايم؟

انقد کارو سخت نکنید

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

ميدونيم هر صندلي .4 متر مربع فضا ميخاد و پشت به پشت صندلي ها 90 سانتي متر يا 80 سانتي متر

ميشه يكي جواب بده؟

mahboooobeh

عضو جدید
اسکیس شماره 2(طراحی دیاگرام و رعایت سلسله مراتب تا رسیدن به پلان)زمان برای هر اسکیس 75 دقیقه
1.طراحی مدرسه ابتدایی 6 کلاسه در بندر عباس
2.طراحی خانه سالمندان در پارک لاله تهران
از نکاتی که در تمرینات قبل انجام دادید و از روکشی هاتون استفاده کنین در طراحی این موضوعات
اینا تمرینای اسکیس منه...خیلی وقته انجام دادم:w19:
http://upload.tehran98.com/img1/wwdv5g5gucgnvi8zwdz.jpg
http://upload.tehran98.com/img1/3m152vj1vx3rwnoibwg.jpg
http://upload.tehran98.com/img1/jvg0jgwtlvn6ik8u788h.jpg

arch 1 teh

عضو جدید

اینکه میگم 24 متر یعنی اینکه طراح سوال به ما گفته که باید رو ی ارتفاع و ویو که واسش مهم بوده تاکید کنیم،چون ارتباط عمودی و دیدها ملاک بوده پس شما باید از طریق سکشن و طراحی حجم اینو نشون بدید که شما موضوع رو فهمیدید و به اون جواب دادید
کسی کار شمارو با اشل چک نمیکنه،فقط پلاناتون رو با تناسب بکشید،حالا اگر گفتن این مدرسه و کلاس رو با sc 1/25بکشید چی؟توی a3 جاش نمیشه،ولی شما تناسب رو رعایت کنین،از اینکه این اطلاعات رو راجع به فضاها از نویفرت بدونین خیلی بهتون کمک میکنه ولی زیاد درگیر این ریزفضاها و مبلمان نشین
اولا که هیچ وقت سوالای اسکیس این موضوعات نیستن دوما اگر بخواین یه یه آمفی تئاتر 5000 نفریی یا ورزشگاه 10000 نفری رو طراحی کنیم چی؟فک کنم چند روزی وقت میبره تا این پلان رو کامل با رعایت فضا برای هر نفر حل کنیم،درسته؟دوست عزیز اسکیس یعنی طراحی در زمان کوتاه،شما به هیچ وجه وقت اینو نداری که بشینید به رعایت تک تک جزییات بپردازید،شاید حتی گاهی نرسید پلانتونم مبله کنین که در بحث پلان گفتیم تنها فضاهای اصلی رو مبله کلی انجام بدید،شما تناسبات رو در هر موضوعی رعایت کنید،با اطلاعاتی که از نویفرت دارید و......سوالای خوبی بود موفق باشید

mehraz.amir

عضو جدید
سلام بچه ها من می خوام اسکیس منظر بدم کسی هست که بخواهد این کارو بکنه ؟اگه آره لطف کنه به من پیام بده تا با هم تمرین کنیم.اگه کسی هم اطلاعی در مورد نحوه اسکیس منظر داره لطفا راهنماییم کنه .مرسی دوستان

arch 1 teh

عضو جدید
موضوع اسکیس شمار 2 چی بود؟اسکیس شماره 2(طراحی دیاگرام و رعایت سلسله مراتب تا رسیدن به پلان)زمان برای هر اسکیس 75 دقیقه
شما فقط دیاگرام رو کشیدی،من حوزه و عرصه بندی ها(خانه سالمندان) و پلان هاتو رو ندیدم در کارت؟زمان 75 دقیقه واسه حل کردن این بحثا بوده،حتما اینو کامل کنین عرصه ها ،ترکیب سطح و بعد پلان یعنی روند طراحی
دیاگرامات در کل خوب شدن ولی چندتا نکات رو رعایت کنی بهتر به سوال پاسخ دادید،قرار شد به تک تک کلمات موضوع اسکیس توجه کنیم،مدرسه ابتدایی مهمترین موضوعی که باید بهش توجه بشه چیه؟امنیت که شما به این نکته باید اشاره کنی هم در دیاگرام هم ترکیب سطح هم در پلان،اگر از اول کار راه رو اشتباه بریم و به موضوع خوب جواب ندیم هرچندم که خط قوی داشته باشیم و پلان و دیاگرام و.......خوب باشن ولی داوران میگن این طرف موضوع رو نفهمیده پس بره زیر 30%،پس به تک تک کلمات توجه کنین، اقلیم بندر عباس رو خیلی خلاصه تر و مفید تر بکش همون دیاگرام سکشنی که زدی کافی بوده و میشد هکه اقلیم گرم و مرطوب رو نشون بدی،و اما اشکال های دیاگرام اقلیم بندر عباس،یه اشتباه بزرگ در این دیاگرام اینه که برای این اقلیم اومدین زیر زمین تعریف کردی،و بعدی ،یادت باشه یکی از بهترین چیزای که مهم و باید نشون بدید ایوان های بزرگ و عمیق این اقلیم و سایه اندازی هاست، در مورد خانه سالمندان هم همینطور،شما داری واسه یه عده افراد مسن طراحی میکنین پس طبقات ممنوع،به عرصه بندی های خانه سالمندان هم بیشتر توجه کن،این نکات رو رعایت کنین نتیجه بهتری خواهید گرفت،موفق باشید

galeya

عضو جدید
قابل توجه دوستانی که ساکن قم هستن:
بدونین و آگاه باشین که کلاسای اسکیس آقای صدیق(خودشون) تو جهاد دانشگاهی قم برگزار میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شماره تماسشونم اینه: 7833335

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اینکه میگم 24 متر یعنی اینکه طراح سوال به ما گفته که باید رو ی ارتفاع و ویو که واسش مهم بوده تاکید کنیم،چون ارتباط عمودی و دیدها ملاک بوده پس شما باید از طریق سکشن و طراحی حجم اینو نشون بدید که شما موضوع رو فهمیدید و به اون جواب دادید
کسی کار شمارو با اشل چک نمیکنه،فقط پلاناتون رو با تناسب بکشید،حالا اگر گفتن این مدرسه و کلاس رو با sc 1/25بکشید چی؟توی a3 جاش نمیشه،ولی شما تناسب رو رعایت کنین،از اینکه این اطلاعات رو راجع به فضاها از نویفرت بدونین خیلی بهتون کمک میکنه ولی زیاد درگیر این ریزفضاها و مبلمان نشین
اولا که هیچ وقت سوالای اسکیس این موضوعات نیستن دوما اگر بخواین یه یه آمفی تئاتر 5000 نفریی یا ورزشگاه 10000 نفری رو طراحی کنیم چی؟فک کنم چند روزی وقت میبره تا این پلان رو کامل با رعایت فضا برای هر نفر حل کنیم،درسته؟دوست عزیز اسکیس یعنی طراحی در زمان کوتاه،شما به هیچ وجه وقت اینو نداری که بشینید به رعایت تک تک جزییات بپردازید،شاید حتی گاهی نرسید پلانتونم مبله کنین که در بحث پلان گفتیم تنها فضاهای اصلی رو مبله کلی انجام بدید،شما تناسبات رو در هر موضوعی رعایت کنید،با اطلاعاتی که از نویفرت دارید و......سوالای خوبی بود موفق باشید
ممنون از توضيحاتت كامل و به جا هست
اما يكي اينكه من تو همين نمونه اسكيساي ايوانخانه به كرات ديدم كه مثلا ميگه براي 300 نفر آمفي تئاتر طراحي كنين خودم هميشه ميگم هر نفر .4 متر مربع جا ميخاد و .4*300 ميكنم + 20درصد فضاهاي ارتباطي
ميدونم كسي كه داره كار رو بررسي نميكنه هيچوقت نمياد اشل بزاره روي كار اما اينقد مهارت داره كه با يه نگاه ميفهمه درست ترسيم شده يا نه! درسته؟
بعد من امفي تئاتر تو يه مجموعه منظورم بود و فك كنم اگه طراحي سوال بده كه ي آمفي تئاتر طراحي كنيد خيلي سوال خوبي نيست(نظير اون سالي كه موضوع نميدونم يادمان يه ادمي بوده كه هر كي اومده تو مجموعه مجسمه اونو گذاشته كلا حذفش كردن!

در مورد نظر گاه بله من يكمي ريز شدم روي موضوع

ولي رد كل بازم ميگم منم قبلا فك ميكردم اسكيس يه طراحي شمايتك-اصوليه يني اصولي كار كن اما اغراق كردنم اشكال نداره كه متوجه شدم خير پلان كاملا فني هست
حالا نميدونم بالاخره اساتيد صاحب نام از صديق و شقاقي تا شكوهي و صلواتي هر كدوم يه نظر و يه ايده دارن
طايفه تو كتاباش تاكيد اكيد داره به مقطع اما تا جايي كه من ديدم شقاقي كلي نگر هست و ميگه كه هر طور شده موضوع رو جمع كنيد و ....

اما الان كه اين سوالا مطرح شد يه چيزي اومد به ذهنم
تحليل
من پيشنهادم اينه كه همزمان با اين تمرينا بيايم گروهي تحليل كنيم موضوعات رو هر دو شب يه موضوع
يني من داوطلب ميشم دو شب يكبار يه موضوع انتخاب ميكنم (با اجازه ي بچه ها ) و روش صحبت ميكنيم مثل اين چيزي كه شما ميگين
كه مثلا نظر گاه :‌فوري ذهن بره به طرف ارتفاع و ويو
خانه سالمندان : طراحي در يك طبقه(تا حد امكان و استفاده از شيبراهه و رمپ)
كتابخانه: نياز به سكوت و جدا كردن عرصه ها نسبت به الودگي صوتي
و ...
و به اين ترتيب يك ذهن تحليل گر خواهيم داشت
چطوره؟اگه موافق هستين از امشب شروع كنيم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

پيشنهاد دوم اينه كه بيايم يك ارشيو خوب از كاراي خوب بچه هاي سال قبل و نهايتا دو سال قبل تهيه كنيم بالاخره يه چيزي تو كارشون بوده كه درصدشون شده 50 به بالا
نازي جونش ما اگه بازم كاراي بچه ها رو داري بزار اينجا

mbarsen

عضو جدید
پيشنهاد دوم اينه كه بيايم يك ارشيو خوب از كاراي خوب بچه هاي سال قبل و نهايتا دو سال قبل تهيه كنيم بالاخره يه چيزي تو كارشون بوده كه درصدشون شده 50 به بالا
manam jozveshoonam?

Rrana

عضو جدید
میشه در مورد کارای منم نظر بدید در چه حدی هست و ایرادای اصلی پرسپکتیوام چیه حواشیه پرسپکتیوارو در نظر نگیرید فقط خود پرسپکتیو22.jpg111.jpg

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
میشه در مورد کارای منم نظر بدید در چه حدی هست و ایرادای اصلی پرسپکتیوام چیه حواشیه پرسپکتیوارو در نظر نگیرید فقط خود پرسپکتیومشاهده پیوست 151104مشاهده پیوست 151105

من نظری درباره پرسپکتیوت وایده .. ندارم و از نظر ارائه:

من از دید هر دو استادم که بار ها داور ارشد بودند میگم که این از نظر پرزانته (به جز حواشی) بهتر هست البته بهتره که هی مارکر رو مارکر نکشی
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=151104&d=1368625773

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

نه عزیزم . همینم از باشگاه پارسال برداشته بودم

وضعیت
موضوع بسته شده است.