تمرین گروهی آزمون نظارت خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

razi azad

عضو جدید
بچه ها اکادمی تخصصی معماری دیروز یه جلسه توجیهی ازمون نظارت گذاشته بود که اطاعات خوبی تا حدی توش گفته شد گفتم اینجا هم بگم شما هم استفاده کنید (متاسفانه فرصت نت اومدن نداشتم که بیام اطلاع بدم که شمام اگه خواستید شرکت کنید ببخشید خلاصه)

کلا یسری درباره خود ازمون صحبت کردن که چیه و واسه چیه و ...
اینکه 60 تا سواله ، 2.5 ساعت زمان

مبحثها و منابع مهم :

• قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان : خیلی مهمه و حداقل 10تا سوال هرسال ازش میاد (بخصوص صفحات اخرش چون کلا کتابش از 40سال پیش نوشته شده و تغییراتی که توش ایجاد شده به مرور اخر کتاب اضافه شده.یعنی مثلا ممکنه واسه تعداد نفرات مجمع یجا 15 باشه یجا دیگه 13 یجا دیگه اخرش 12 نوشته باشه که اعداد و ارقامی که تو صفحات اخر هست الان ملاک عمله یعنی اخرین تغییراته (البته مثالم فقط مثال بودا! :d)
  • مبحث سوم
  • مبحث چهارم
  • مبحث پنجم
  • مبحث 8 (اخرهاش تقریبا مطالب آیین نامه 2800 ئه که تقریبا دیگه نیازی نیست اون ایین نامه رو بخونیم)
  • مبحث 9
  • نشریه 55 ویرایش دوم و نشریه 92 (گفتن این دوتارو حتما باید داشته باشیم سرجلسه که خب چون کتابش نایابه پرینت شده با خودمون ببریم سرجلسه سوال ازش میاد حتما)
  • فولاد و جوش

8 و 9 اجراییهاش مهمه و تو نظارت بیشتر از این قسمتهاش سوال میاد
18 تک و توک سوال داشته تو این ازمونها
بقیه موارد هم انالیز کرده بودن که از کدوم مباحث هرسال چه تعداد سوال اومده من از رو برد عکس گرفتم خیلی واضح نیست متاسفانه ولی خب میذارم
نکته ی مهمی هم که گفت این بود که از قسمتهایی که تو ویرایشهای جدید تغییر کرده حتما حتمابیشتر سوالها از اونها میاد! مخصوصا مبحث 5 و 8 (یعنی فکر کنم اگه یه برنامه بذاریم قسمتهای تغییر کرده تو مبحثهارو پیدا کنیم با هم و رو اونها بیشتر وقت بذاریم خیلی بتونه کمکمون کنه)

درباره جزییات ساعد سمیعی هم گفتن نمیتونه جای 55 رو بگیره چون کلا باهاش فرق داره. گفتن ساعد سمیعی رو همینطوری بخونی نمیفهمی چیه باید یکی واست توضیح بده چون فقط دیتیل گذاشته. گفتن کتاب خیلی خوبیه ولی خب 55 رو داشته باشید حتما

نکاتی هم که باید سرجلسه رعایت کرد:
  • یک اینکه گفتن کلا نباید هی دنبال این باشی همه رو ازتو کتاب پیدا کنی. میگه خیلیها سرجلسه نیم ساعت اول فقط دارن ورق میزنن! ولی بعدش میفهمن اشتباست و دیگه بیشتر با دانش خودشون و گهگاه از کتاب استفاده میکنن.واسه همین میگفت باید خوب خوند نمیخواد حفظ کنید ولی خب اینکه تمام سوالات رو بخوای خیلی دنبالش بگردی خیلی زمان میبره و وقت کم میاد
  • تو این ازمون چون رقابتی نیست و فقط باید حد نصاب رو بیاریم و هیچ مبحث و سوالی هم مثل کنکور ضریب نداره ، همه ی سوالات از نظر نمره دریه سطحن پس وقت واسه سوالهای پیچیده و سخت نذارید و راحت از کنارشون بگذرید.30تا سوال درست جواب بدید قبولید.نهایت اخرش وقت اضافه اومد میشه رفت سراغشون

بعد درباره ازمونها قبل که چندقسمت بوده گفتن عمومیش منظور سوالات از مباحث بوده و بخش تخصصی از ایین نامه ها و ازمون نظارت با عمرانی ها مشترک بوده که خب الان جدا شده

عکسی هم که گفتم از بودجه بندی سوالات کرده بودن از اینجا میتونید ببینید.(چون کیفیتش خوب نبود دیگه کوچیکش نکردم و چون حجم و اندازه ش بزرگ بود لینکشو گذاشتم)

درباره نوع مطالعه هم گفتن روزنامه وار بخونیم و فقط مشخص کنیم مثلا اجر تو کدوم مباحث دربارش مطالب نوشته شده. مثلا گفتن پارسال یه سوال اومده بود درباره اجر که همه کل مبحث 5 رو که درباره مصالحه ورق میزدن ولی پیداش نکردن ولی بعدا معلوم شد از صفحات اخر مبحث 8 که درباره ساختمانهای بنایی بوده یکم درباره اجر نوشته و از اونجا سوال اومده! واسه همین باید مشخص کنیم از هر موضوعی کجا ها مطلب هست.

بعضی مواردم درباره ازمون "اجرا" گفتن که من فکرکنم مشترک با نظارت باشه ولی مطمئن نیستم ولی خب گفتنش خالی از لطف نیست.

گفتن مباحث 4 تا 10 بیشترین سوالات رو داشته
اینکه نشریه 55، 4فصل اولش خیلی مهمه!
نشریه 92 خیلی مهم ( قسمتهای درز و جزییات اجرکاری و عایق کاری و پارکت و .... )
اینکه سوالات از ساختماهای فولادی و بتنی زیاد نیست ولی از ساختمانهای بنایی خیلیه. یعنی همون نشریه 92
بتن و قالب بندی قبلا که ازمونها با عمرانیها مشترک بود بیشتر بود ولی الان واسه معماری 4-5 تا شده

دیگه اینکه همینا یادم بود و نت برداشته بودم:d

ممنون از اطلاعات مفيدت عزيز

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان راهنمای بحث 16 و خود مبحث 9 رو باید چاپ 92 رو بخونیم کسی چک کرده ببینه زیاد تفاوت داره یا نه ؟!!! ممنون

معمار111

عضو جدید
دوستان راهنمای بحث 16 و خود مبحث 9 رو باید چاپ 92 رو بخونیم کسی چک کرده ببینه زیاد تفاوت داره یا نه ؟!!! ممنون

من چک کردم کلمه به کلمشو... فصل ها رو گرفتن با هم قاطی پاطی کردن فقط 10 یا 15 صفحشو باید پرینت بگیری ... میلگرد های کامپوزیتی ص 29-30-31. ص 85-87-86-88.. یه سری نکات ریز دیگه هست که فصل به فصل براتون میزارم

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چک کردم کلمه به کلمشو... فصل ها رو گرفتن با هم قاطی پاطی کردن فقط 10 یا 15 صفحشو باید پرینت بگیری ... میلگرد های کامپوزیتی ص 29-30-31. ص 85-87-86-88.. یه سری نکات ریز دیگه هست که فصل به فصل براتون میزارم
خدا اجرت بده مهندس گلم /آذر 92 دوازده تومن دادم یکی گرفتم الان اگه شما لطفشو نمیکردین دوباره به خاطر این 15 صفحه جدید باید 15 تومن میدادم چاپ 92 !!!!

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

holooooooo

کاربر ممتاز

کفاش زاده

عضو جدید
ممنون از پاسختون.:gol:
پس منم اضافه کنید شماره کارت و اینکه مبلغش چقدره هو اگه بگید .لطف میکنین.

ha@sa

عضو جدید
بابا ما اخر نفهمیدید چقد پول واریز کنیم ؟
خوب دیگه همین 12 نفریم که بریزیم یا قراره اضافه بشه ؟

holooooooo

کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

akropolis

عضو جدید
دوستان فایل جدا جدا که ارزش نداره فایل کلیشو بگیرید لطفا بعدش فایله نظارتو بگیرین چون یکی از دوستان میگه اجرا رو میگیرن یعنی چه............................... ما که میخوایم نظارت امتحان بدیم نه اجرا

holooooooo

کاربر ممتاز
دوستان فایل جدا جدا که ارزش نداره فایل کلیشو بگیرید لطفا بعدش فایله نظارتو بگیرین چون یکی از دوستان میگه اجرا رو میگیرن یعنی چه............................... ما که میخوایم نظارت امتحان بدیم نه اجرا

۷۳۰۰ کلمه کلیدی آزمون نظارت معماری
(شامل: قانون نظام مهندسی و مباحث ۲-۳-۴-۵-۸-۹-۱۲-۱۳-۱۴-۱۵-۱۶-۱۷-۱۸-۱۹-۲۰-۲۱-۲۲ و راهنمای جوش )

۸۸۰۰کلمه کلیدی آزمون اجرا معماری
(شامل: قانون نظام مهندسی و مباحث ۲-۳-۴-۵-۷-۸-۹-۱۰-۱۱-۱۲-۱۳-۱۴-۱۵-۱۶-۱۷-۱۸-۱۹-۲۰-۲۲ و راهنمای جوش و دستور العمل گودبرداری همراه با فایل پی دی اف کتاب)

نفری 2150! واسه اجرا کامل تره خوب، فکر میکنم یک فایل باشه منم دقیق نمیدونم که، با توجه به این که پایین پیجش نوشته کلید واژه ها به صورت تکی حتما این یه کتاب وای دیووووونه شدم بسکه پیام زدم

آرش آزاد

عضو جدید
مشخصه ك اجرا كامل تره و اينكه بهتره اجرا رو بگيريم شايد ي تعدا از دوستان الان احتياج نداشته باشن ولي بعدا ب كارشون مي ياد به هر حال اجرا هم مي خوان بدن

ممنونم هلو جان

holooooooo

کاربر ممتاز
به نظرم تا آخر امشب وقت بزارید.ببینیم چندتا میشیم بعد بگیرن اینطوری بهتر نیست؟

باباااااااااااااااااااا منم همینو گفتم 2 نفر از بچه ها عجله کردن!!!!!!!!!! گفتن آخه بعضیا پولو دادنو!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.