تمرین گروهی آزمون طراحی 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saghi23

عضو جدید
سلام- کتاب ساعد سمیعی برای جزییات خیلی مفیده و معمولا چند تا سوال ازتوش میاد من برای امتحان کل تایپیک ها رو خوندم و خودم هم شرکت کردم وتنها منبعم همین بود جواب تمام سوالاتتونو پیدا میکنید مخصوصا تایپیک نظام مهندسی و طراحی 89 و 90

saghi23

عضو جدید
دوستان
من نزدیک به 2 سال هست که کار طراحی انجام ندادم ( به خاطر داشتن یک پسر کوچولوی شیطون )
امسال تصمیم دارم امتحان بدم اما اصلا نمی دونم برای تمرین باید از کجا شروع کنم
احساس میکنم تمام ضوابط از ذهنم رفته
:(
سلام منم دقیقا شرایط شما رو داشتم مشکل اصلی سرگرم کردن بچه بودبعضی روزا بچه رو به مادر بزرگش مسپردم برای 2 یا 3 ساعت و شبا تا صبح میموندم بیدار چون توی روز اجازه نمیداد
من شروع کردم کل تایپیک ها رو خوندم و پلان هایی رو که گذاشته بودن بررسی کردم منابع رو از اینترنت و بازار پیدا کردم و خوندم و کم کم خودم موضوعات سالهای قبل روطراحی کردم و با طرح هایی که توی سایت بود مقایسه کردم و ایرادات طرح و نکات مثبتش رو پیدا کردم هم درکار خودم هم کار هایی که وجود داشت و طرحامو توی سایت قرار دادم این طور دیگران هم نظر دادن و ..شما بسم الله کن انشاالله قبول میشی
اگه تونستی پلان هایی که قبلا کار کردی رو پیدا کنی خیلی کمک میکنه اگر نه توی سایت ها پلان زیاده یا از دفاتر کارهای جدیدشونو بگیر

pantea-art

عضو جدید
سلام- کتاب ساعد سمیعی برای جزییات خیلی مفیده و معمولا چند تا سوال ازتوش میاد من برای امتحان کل تایپیک ها رو خوندم و خودم هم شرکت کردم وتنها منبعم همین بود جواب تمام سوالاتتونو پیدا میکنید مخصوصا تایپیک نظام مهندسی و طراحی 89 و 90

اسم کتاب ساعد صمیعی چیه دقیقا؟

pantea-art

عضو جدید
کتاب با جواب تشریحی برای نظارت معماری

کتاب با جواب تشریحی برای نظارت معماری

کتاب با جواب تشریحی برای نظارت معماری میشناسید که خوب باشه؟:redface:

salva

عضو جدید
salam ta jayi ke man etela daram bachehaye arshadam nemitonand tarhi bedand

من ارشد تکنولوژی معماری دارم و تو بخش طراحی امسال شرکت کردم! بماند که نمره ام 49 شده! ولی خوب چرا نتونن شرکت کنن؟! بچه های تکنولوژی هم 3 تا طرح تو دوره ارشدشون می گذرونن... از دوستامم خبر دارم که طراحی رو گرفتن! پس مشکلی نیس شایعه نپراکنید!

نلا

عضو جدید
سلام.ازبچه هایی که امتحان طراحی قبول شدن خواهش می کنم لطف کنن یه طرح شماتیک از کارهاشون رو توسایت بذارن.ممنون

saghi23

عضو جدید
اسم کتاب ساعد صمیعی چیه دقیقا؟

من اینو دارم راهنمای ساختمان سازی دفتر تمرین و جزییات ساختمانهای متداول
من اون کتابو ندیدم ولی اگه شما دیدید با هم مقایسه کنید اگه جزییاتشون با هم فرق میکرد هر دو رو بگیرید

respina

عضو جدید
سلام
یکی از دوستان از من خواسته بود که نحوه ترسیماتمو تو سایت بگم
من در آزمون امسال با نمره 84 قبول شدم در صورتی که مقطع رو هم نرسیدم رسم کنم
چیزی که در این آزمون بیشتر از همه مهمه رعایت استانداردهای مقررات ملی ساختمان هست
مواردی که من در طرحم رعایت کردم:
1-تمامی شیت ها باید با مقیاس کشیده شوند
2-رعایت درز انقطاع در طرفین
3-رعایت ضخامت مناسب برای همه دیوارها و تیغه ها
4-رعایت حداقل طول،عرض و ارتفاع برای تمامی فضاها طبق مقررات ملی ساختمان
5-رعایت حداقل عرض و ارتفاع باز شو ها جهت ورود و خروج و هم چنین نورگیری و تهویه مناسب فضاها طبق مقررات ملی ساختمان
6-رعایت حداقل ابعاد آسانسور طبق مقررات ملی ساختمان
7-در نظر گرفتن فضای نیمه باز برای هر واحد در صورت لزوم
8-ارتباطات مناسب و منطقی در طرح معماری
9-در نظر گرفتن داکت در صورت نیاز و نشان دادان آن در پلان بام
10-ترسیمات مناسب در کلیه شیت ها
11-نشان دادن محورها و سازه در کلیه شیت ها
12-اندازه گذاری مناسب و کدهای ارتفاعی در کلیه شیت ها
13-توجه به جانمایی مناسب فضاها برای نورگیری فضاهایی که الزاما باید به صورت طبیعی نورگیری داشته باشند
موفق باشید

سلام دوست عزیز
بهتون تبریک میگم . یه سوال داشتم و اون اینه که از مبحث سوم تو طراحیتون استفاده کردین؟ و اگر استفاده شده میشه نکاتشو بگین؟ ممنون میشم

jafarsydi

عضو جدید
بچها من برای آزمون طراحی خواستم ثبت نام کنم،اشتباهی کارت نظارت معماری خریدم
اگه از دوستان کسی خواست ممنون میشم که شماره من رو بهش بدید،
09187265165 نظارت معماری

respina

عضو جدید
دوستانی که طراحی قبول شدن میشه بگن از مبحث سوم (حفاظت ساختمانها در برابر حریق) چه استفاده ای کردن؟ اصلا لازمه یا نه؟

jafarsydi

عضو جدید
بچها اینقدر اعصابم خورد بود، خواستم برای آزمون طراحی ثبت نام کنم،اشتباهی کارت نظارت معماری خریدم
اگه از دوستان کسی خواست ممنون میشم که شماره من رو بهش بدید،
09187265165 نظارت معماری

mahsa.mahdi

عضو جدید
منم حرفتون رو تایید میکنم. خود استاد ساعد سمیعی هم استاد فوق العاده ای هستن . افتخار میکنم که ایشون دانشگاه ازاد قزوین (دانشگاه ما) تدریس میکنن.

sahraaa

عضو جدید
من میخوام برای آزمون طراحی ثبت نام کنم ولی وقتی خرید کارت میزنم مینویسهكارت اعتباری آزمون برای فروش ارائه نشده است.
چیکاربایدکنم ؟:question:

salva

عضو جدید
فکر میکنم موعد خرید کارت تموم شده! تا اخر وقت چهارشنبه 4 بهمن مهلت داشت! اگه تمدید کرده باشن البته خبر ندارم...

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من میخوام برای آزمون طراحی ثبت نام کنم ولی وقتی خرید کارت میزنم مینویسهكارت اعتباری آزمون برای فروش ارائه نشده است.
چیکاربایدکنم ؟:question:

زمان ثبت نام تا 2 شنبه تمدید شد.
دوباره امتحان کنین یا از طریق explorer برین

mostafa1427

عضو جدید
دوستانی که طراحی قبول شدن میشه بگن از مبحث سوم (حفاظت ساختمانها در برابر حریق) چه استفاده ای کردن؟ اصلا لازمه یا نه؟

دیوار ضد حریق اطراف بالکس پله و باکس آسانسو و اتاق تاسیسات و... که باید در پلانها نشان دهید و در صورت امکان بنویسید دیوار مقاوم در برابر حریق به مدت 2 ساعت

arezooo82

عضو جدید
دوستان میشه یه سری پلان آماده با خودمون ببریم سر جلسه؟؟ بعنوان تقلب محسوب نمیشه؟؟؟

pampam2

عضو جدید
مجموعه ای از ابهامت در خصوص آزمون طراحی

مجموعه ای از ابهامت در خصوص آزمون طراحی

دوستان ممنون میشم تو این چند روز کوتاه باقی مونده در خصوص مجموعه ای از ابهامات ازمون طراحی تبادل نظر کنیم.
1- آیا در عقب نشینی زمین میشه رمپ پارکینگ و یا پله و رمپ معلولین را قرار داد؟(سوال طراحی آذر 90)
2- از پلان هایی که دوستان در تاپیک های مختلف گذاشتن کدوم ها صحیح تر هست اگر کسی داره اینجا قرار بده لطف (اسفند 89 - آذر 90 - شهریر 91)

maktoobian

عضو جدید
دوستان ممنون میشم تو این چند روز کوتاه باقی مونده در خصوص مجموعه ای از ابهامات ازمون طراحی تبادل نظر کنیم.
1- آیا در عقب نشینی زمین میشه رمپ پارکینگ و یا پله و رمپ معلولین را قرار داد؟(سوال طراحی آذر 90)
2- از پلان هایی که دوستان در تاپیک های مختلف گذاشتن کدوم ها صحیح تر هست اگر کسی داره اینجا قرار بده لطف (اسفند 89 - آذر 90 - شهریر 91)
سلام عقب نشيني منظورت چيه؟توي آزمون بايد 40و 60 در نظر بگيري اونو ميگي؟

pampam2

عضو جدید
سلام عقب نشيني منظورت چيه؟توي آزمون بايد 40و 60 در نظر بگيري اونو ميگي؟
مرس از توجهتون.عقب نشینی زمین هاشور خورده نسبت به خیابان اصلی در آزمون آذر 90 زمین نسبت به خیابان 4 متر عقب نشینی داره

maktoobian

عضو جدید
مرس از توجهتون.عقب نشینی زمین هاشور خورده نسبت به خیابان اصلی در آزمون آذر 90 زمین نسبت به خیابان 4 متر عقب نشینی داره

اونو تو سوال گفته بود خودسش قسمتي كه بايد توش طراحي كنيو مشخص كرده من اون امتحانو دادم.اگه منظورت توي حياطت ميشه كه ميتوني. ببين كجا امتحان ميدي؟

pampam2

عضو جدید
اونو تو سوال گفته بود خودسش قسمتي كه بايد توش طراحي كنيو مشخص كرده من اون امتحانو دادم.اگه منظورت توي حياطت ميشه كه ميتوني. ببين كجا امتحان ميدي؟

بعضی از دوستان توی اون 4 متر عقب نشینی رمپ پارکینگ رو داده بودن.میخوام ببینم امکان استفاده از اون 4 متر برای رمپ هست یا نه؟
منظورتون کدوم شهر هست؟تهران
آیا برای محاسبه درز انقطاع ارتفاع ساختمان رو با احتساب ارتفاع زیر زمین در نظر میگیریم؟

maktoobian

عضو جدید
بعضی از دوستان توی اون 4 متر عقب نشینی رمپ پارکینگ رو داده بودن.میخوام ببینم امکان استفاده از اون 4 متر برای رمپ هست یا نه؟
آیا برای محاسبه درز انقطاع ارتفاع ساختمان رو با احتساب ارتفاع زیر زمین در نظر میگیریم؟
اشكال نداره اگه جزو حياطت باشه.اما اگه جزو معبر عمومي باشه خير. منظورم اينه كه ساكن كجايي! محاسبه درز انقطاع 200/1ارتفع از 0.0 است

pampam2

عضو جدید
نه جزو حیاط نیست.ملک جنوبی هست و این 4 متر عقب نشینی از خیابان اصلی هست.فکر می کنم یک قانونی باشه که پیداش نمی کنم.بیشتر طرح ها از اون 4 متر استفاده کردن و خودم هم که دارم سعی می کنم طراحی کنم بدون استفاده از اون 4 متر تقریبا در آوردن پارکینگ ها ممکن نیست!

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اشكال نداره اگه جزو حياطت باشه.اما اگه جزو معبر عمومي باشه خير. منظورم اينه كه ساكن كجايي! محاسبه درز انقطاع 200/1ارتفع از 0.0 است

بچه ها اشتباه نکنید محاسبه ارتفاع برای درز انقطاع از روی فنداسیونه نه از 0.00

وضعیت
موضوع بسته شده است.