تمرین گروهی آزمون طراحی 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

rivar

عضو جدید
سلام
یکی از دوستان از من خواسته بود که نحوه ترسیماتمو تو سایت بگم
من در آزمون امسال با نمره 84 قبول شدم در صورتی که مقطع رو هم نرسیدم رسم کنم
چیزی که در این آزمون بیشتر از همه مهمه رعایت استانداردهای مقررات ملی ساختمان هست
مواردی که من در طرحم رعایت کردم:
1-تمامی شیت ها باید با مقیاس کشیده شوند
2-رعایت درز انقطاع در طرفین
3-رعایت ضخامت مناسب برای همه دیوارها و تیغه ها
4-رعایت حداقل طول،عرض و ارتفاع برای تمامی فضاها طبق مقررات ملی ساختمان
5-رعایت حداقل عرض و ارتفاع باز شو ها جهت ورود و خروج و هم چنین نورگیری و تهویه مناسب فضاها طبق مقررات ملی ساختمان
6-رعایت حداقل ابعاد آسانسور طبق مقررات ملی ساختمان
7-در نظر گرفتن فضای نیمه باز برای هر واحد در صورت لزوم
8-ارتباطات مناسب و منطقی در طرح معماری
9-در نظر گرفتن داکت در صورت نیاز و نشان دادان آن در پلان بام
10-ترسیمات مناسب در کلیه شیت ها
11-نشان دادن محورها و سازه در کلیه شیت ها
12-اندازه گذاری مناسب و کدهای ارتفاعی در کلیه شیت ها
13-توجه به جانمایی مناسب فضاها برای نورگیری فضاهایی که الزاما باید به صورت طبیعی نورگیری داشته باشند
موفق باشید

آخرین ویرایش:

mohamad_art

عضو جدید
سلام
چیزی که در این آزمون بیشتر از همه مهمه رعایت استانداردهای مقررات ملی ساختمان هست
مواردی که من طرحم رعایت کردم:
5-رعایت حداقل عرض و ارتفاع باز شو ها جهت ورود و خروج و هم چنین نورگیری و تهویه مناسب فضاها طبق مقررات ملی ساختمان
9-در نظر گرفتن داکت در صورت نیاز و نشان دادان آن در پلان سقف
13-توجه به جانمایی مناسب فضاها برای نورگیری فضاهایی که الزاما باید به صورت طبیعی نورگیری داشته باشند
موفق باشید

سلام شما از طرحتون عکسی دارین بزارین ببینیم چی کشیدین من قبول شدم اما برام جای سوال هستش که ملاک نمره دادن چیه ؟؟؟؟
من پارسالم همینا را که امسال کشیدم کشیده بود ولی پارسال قبول نشدم ی فرق داشت امسالم اونم رعایت درز انقطاع در طرفین بودش .....

mohamad_art

عضو جدید
سلام
این دوستانی که قبول نشدن ببین همه ی کارای که انجام دادن درست بوده مثلا سیستم سرمایش کولر انتخاب کردین امدین تو پلان بام نشون بدین و تو پلان رو سقف کاذب در نظر گرفتین یا ونت ها رو نشون دادین یا نوع سیستم سازه رو مشخص کردین .گرمایش در نظر گرفتین برای شوفاژ پکیج داخل آشپز خانه رو درنظر گرفتین چه میدونم نما رو فاز دو در نظر گرفتین واون حداقل بازشو نمای ساده که نیاز به دیتایل نداشته باشه رو در نظر گرفتین یا تو مقطع همه چی رو نشون دادین جان پناه یا خرپشته رو تو نما ومقطع دیدید. برای اندازه گذاری بالا وسمت چپ ونیز داخل پلان رعایت کردین .استاندارد دیگر چه طور
اصلان چطور ترسیم کردین قوانین ترسیم عمل کردن

میگم مهندس فاز دو میخواستی کار کنی
من که مثل هر سال کشیدم فقط ی دوتا نکته را رعایت کردم اونم درز انقطاع بود و اکس بندی رو برش همین فکر کنم سوال اول خیلی مهم بود من خودم ی صفحه نوشتم و همه گزینه ها را تحلیل کردم .

rivar

عضو جدید
دوست عزیز اینایی که شما میگین اکثرا فاز 2 هستن و خواسته آزمون فاز 1
من اصلا فاز 2 طراحی نکردم و قبول هم شدم

rivar

عضو جدید
سلام شما از طرحتون عکسی دارین بزارین ببینیم چی کشیدین من قبول شدم اما برام جای سوال هستش که ملاک نمره دادن چیه ؟؟؟؟
من پارسالم همینا را که امسال کشیدم کشیده بود ولی پارسال قبول نشدم ی فرق داشت امسالم اونم رعایت درز انقطاع در طرفین بودش .....

متاسفانه از کارم عکس نگرفتم چون موبایلامونو گرفتن
خب درز انقطاع اولین کار تو طراحیه

rivar

عضو جدید
به نظرم سوال اول بیشترین نمره رو داشت
چون دید کلی و ایده یه معمار رو نشون میداد
دوستانی که رد شدن احتمالا اکثرشون گزینه A رو انتخاب نکردن(راه پله وسط و راست)

saghi23

عضو جدید
سلام- من نمره 68 گرفتم و بار اولی بود که امتحان میدادم
سوال اول رو کزینهA انتخاب کردم ودلیل عدم انتخاب گزینه های دیگه رو توضیح دادم
4 تا پارگینک در آوردم و مثل بقیه وقت خیلی زیادی رو بابت مشخص نبودن اندازه ها و تعداد پارکینگ از دست دادم و به همین خاطر نما رو فرصت نکردم طراحی کنم برشم هم کامل نبود ولی سعی کردم چیز های مهم مثل آکس و کد های ارتفاعی رو نشون بدم در واقع هیچ نوع جزییاتی نداشت ولی کاملا فرم طبقات و پیشروی و زیر زمین مشخص بود پلان پشت بام رو کشیدم فقط در مرحله آخر فراموش کردم که محل داکت ها رو قرار بدم ولی محل خرپشته و موتورخانه اسانسور و شیب بندی رو ترسیم کرده بودم
روی پلان هام خیلی کار کردم که محل فضاها و نور گیری ها درست در بیاد یک واحد شمالی و یکی جنوبی برای واحد جنوبی تراس طراحی کردم سعی کردم ابعاد تمام فضاها تا جایی که راه داره مناسب باشه پیشروی رو رعایت کردو و درز انقطاع و همه نکته هایی که در پست های قبلی روی پلان ها مطرح شده بود (مثلا اینکه ورودی دید مستقیم نداشته باشه گذاشتن تراس کمد خوری محل توالت و حمام نورگیریها داکتها و..)در ضمن یکی از واحد ها هم نورگیر داشت برای آشپزخانه چون هر طور چیدمان میدادم با توجه به محل راه پله امکان حذفش نبود یا من نتونستم به هر حال من فکر میکنم با توجه به فضای کم نبودش خب بهتر بود ولی چون ابعادش برای آشپزخانه مناسب بود از این بابت نمره کم نکردن-زیر زمین هم کل فضا رو اشغال نکرده بود و قسمتی از زیر ساختمان رو اشغال میکرد-با همه فرصت هایی که از دست دادم به زور رسیدم راپیدی و اندازه گذاری کنم و فرصتی برای کشیدن مبلمان هم نداشتم این چیزایی بود که یادم میاد منم عکسی ندارم ولی یه پوستی از بعضی از پلانام دارم که اگر فرصت شد کدی میکنم و قرار میدم-

آخرین ویرایش:

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
موفق باشید

سلام دوست عزیز.
اعتراض من هم به همینه!
من 90% مواردی که گفتین رو رعایت کردم.حتی تیپ بندی دروپنجره ها رو براساس مقررات ملی طراحی کردم. اما نمره من مثل دوستم شده که هیچی رو رعایت نکرده و از خودش کشیده.
نمیدونم چه جوابی به من میدن!!!!

nini_nj

کاربر فعال
ممنونم دوست عزیز
ولی اینها رو من هم رعایت کردم ولی قبول نشدم
یک سوال هم در مورد نورگیر یا حیاط داخلی داشتم
یکی از قوانین این بود که 12درصد از مساحت زمین باید به این فضاها اختصاص پیدا کنه و مساحت زمین بیشتر از 200 متر بود
با در نظر گرفتن این نکته که برای طبقات پیشروی در نظر گرفته بودند
ولی اکثر دوستانی که قبول شدند نورگیر درنظر نگرفته بودند
راستش من متوجه نمیشم؟
راستی من هم گزینه A رو زدم با توضیحات فراوان برای همه گزینه ها
سلام
موفق باشید

آخرین ویرایش:

saghi23

عضو جدید
در صورتی که اولا فضاها نیاز به نورگیر داشته باشند -ننوشته حتما باید نورگیر داشته باشند نوشته اگر نورگیر داشتن باید 12 درصد باشه-مبحث 4 صفحه 24:در ساختمان های گروه 1 تا 5 حیاطهای داخلی که برای تامین نور و تهویه فضاها در طبقات پیشبینی میشوند باید دارای حداقل 12 متر مربع مساحت با حداقل 3 متر عرض باشند
در ساختمان های گروه 1 تا 5 اگر حیاطهای داخلی فقط برای تامین نور و تهویه آشپزخانه یا انبار در طبقات پیشبینی شوند باید دارای حداقل 6 متر مربع با حداقل عرض 2 باشند
صفحه 54-اتاق های تو در تو:اتاقهای منظم به فضای اقامت و اشتغال در صورتی که 80 در صد دیوار مشترک آن با فضای اصلی باز باشد (در اینجا مثلا آشپزخانه اپن باشد)نیاز به نور و هوای مستقل ندارد و برای محاسبه نور و هوای لازم سطح اتاق منظم به سطح فضای اصلی افروده میشود (البته در این صورت برای آشپزخانه یک داکت تهویه هوا در نطر میگیرند)
در طرح من در این واحدم به خاطر وجود راهپله فضا کم بود پس مقداری آشپزخانه در قسمتی که سهم واحد دیگه بود رفته بود که فاصله دیوار ته آشپزخانه از پنجره زیاد میشد طبق صفحه ی 60 بازشوی شیشه ای در یک دیوار به فاصله بیش از 4.5 متر باید 7/1 مساحت باشه که برای طرحم سطح شیشه خوری جواب نمیداد
-برای سوال اول شاید مصححان جواب خاصی مد نظرشون بوده خوبه از دوستان در باره جوابهاشون نظر بخواین -راستش من دقیقا یادم نیست ولی :در گزینه های دیگه راه راهپله از سطح نورگیر فضا ها کم میکرد-یا فاصله ورودی زیاد میشد-یا تعداد پارکینگ ها کم میشد یا فرم تقسیم بندی فضا ها با توجه به نور مطلوبی که مد نظرم بود تغییر میکرد
-راستی من یک در هم برای ورود به حیاط پشتی از توی پارکینگ قرار دادم

rivar

عضو جدید
ممنونم دوست عزیز
ولی اینها رو من هم رعایت کردم ولی قبول نشدم
یک سوال هم در مورد نورگیر یا حیاط داخلی داشتم
یکی از قوانین این بود که 12درصد از مساحت زمین باید به این فضاها اختصاص پیدا کنه و مساحت زمین بیشتر از 200 متر بود
با در نظر گرفتن این نکته که برای طبقات پیشروی در نظر گرفته بودند
ولی اکثر دوستانی که قبول شدند نورگیر درنظر نگرفته بودند
راستش من متوجه نمیشم؟
راستی من هم گزینه A رو زدم با توضیحات فراوان برای همه گزینه ها
دوست عزیز گذاشتن نورگیر یا حیاط داخلی در طرح اجباری نیست
شما باید دقت کنین که گذاشتن نور گیر در طرح یک ضعف به حساب اومده
چون بدون نورگیر هم ساختمان نورگیری کافی داشت
منظور کردن نورگیر باعث از دست دادن استفاده مفید از زمین میشد

آخرین ویرایش:

artarr

عضو جدید
دوستانی که در ازمون طراحی قبول نشدن لطفا به سایت فکر نو به ادرس مراجعه کنن.http://www.fekre-no.ir/index.php?op...8:-91&catid=919:1390-09-30-20-25-21&Itemid=14
نامه اعتراض به آزمون طراحی معماری نظام مهندسی شهریور 91
سایت فکرنو در نظر دارد با توجه به اعتراضات گسترده داوطلبان شرکت کننده در آزمون نظام مهندسی (طراحی معماری) ، اعتراض افراد را طی نامه ای به گوش مسئولین مربوطه برساند. از داوطلبانی که نسبت به نتیجه و نحوه برگزاری آزمون فوق معترض هستند خواهشمندیم نام و نام خانوادگی و شماره عضویت نظام مهندسی خود را در قسمت نظرها برای ما ارسال نمایید.

لطفا در نظرسنجي مربوط به آزمون شركت كنيد. در صورت داشتن هرگونه نظر، مي توانيد در قسمت نظرات، آن را ثبت كنيد. هم چنين براي كسب نتايج بهتر، لطفا لينك نظرسنجي را براي دوستانتان نيز ارسال كنيد.
متن نامه اعتراض به شرح زیر می باشد:

بسمه تعالي

مدير كل مقررات ملي ساختمان جناب دكتر غلامرضا هوائـي
با سلام واحترام خدمت جنابعالي و كليه همكاران شما در دفتر امور مقررات ملي
به استحضار ميرساند ، ما جمعي از داوطلبان شركت كننده در آزمون نظام مهندسي (طراحی معماری) مورخ 31 شهريور ماه 91 ؛ نسبت به طرح سوال ونحوه برگزاري آزمون ياد شده بشدت معترض هستیم.

جناب دكتر همانگونه كه مستحضريد متاسفانه در آزمون ياد شده استانداردهاي طراحی رعايت نشده است . از جمله می توان به نامفهوم بودن سوال ، اشکال در ترسیم زمین موردنظر ، عدم در نظرگرفتن ضوابط پارکینگ و ... اشاره کرد و اين سوال در ذهن پیش مي آيد كه آيا طراحان سوال اطلاع كافي از نوع آزمون ياد شده داشته اند ؟ آيا با مباحث مقررات ملي آشنايي كافي داشته اند تا بتوانند بر اساس آن آزموني در حد استاندارد طراحي كنند ؟ جناب دكتر آيا كسي از طرف سازمان براي چك كردن سئوالات در نظر گرفته شده بود ؟
در پایان از شما خواهشمندیم در صورت امکان معیار تصحیح سوالات طراحی را به طریقی در اختیار شرکت کنندگان قرار داده تا ابهامات موجود برطرف گردد و همچنین در صورت صلاحدید نسبت به نتیجه آزمون و تراز قبولی تجدید نظر فرمایید.
با توجه به موارد ذکر شده از شما مدیر توانا خواهشمندیم نسبت به پیگیری اعتراض اینجانبان همکاری لازم را مبذول فرمایید.
پيشاپيش از بذل توجه جنابعالي كمال تشكر را داريم .توفيق روزافزون شما را از درگاه ايزد منان خواستاريم .

MARY TANHA

عضو جدید
میگم مهندس فاز دو میخواستی کار کنی من که مثل هر سال کشیدم فقط ی دوتا نکته را رعایت کردم اونم درز انقطاع بود و اکس بندی رو برش همین فکر کنم سوال اول خیلی مهم بود من خودم ی صفحه نوشتم و همه گزینه ها را تحلیل کردم .
با تشكر از شما مهندس گرامي و آگاه تبريك ميگم قبول شديد و از اين آزمون سخت راحت شديد با آرزوي موفقيت روز افزون

آخرین ویرایش:

nini_nj

کاربر فعال
دوست عزیز گذاشتن نورگیر یا حیاط داخلی در طرح اجباری نیست
شما باید دقت کنین که گذاشتن نور گیر در طرح یک ضعف به حساب اومده
چون بدون نورگیر هم ساختمان نورگیری کافی داشت
منظور کردن نورگیر باعث از دست دادن استفاده مفید از زمین میشد

ممنونم
البته جوری فضاها رو چیدم که به نورگیر نیاط داشته باشه چون فکر میکردم اجباریه
ولی در مورد پیش آمدگی چطور؟
به همون میزان باید نورگیر برای کارمون در نظر میگرفتیم
البته الان یادم نیست چقدر پیشروی داشتیم

najme.m

عضو جدید
-سلام یکی از دوستان خواسته بود که نکاتی که تو طرحم رعایت کردم را بنویسم
1-سوال اول گزینه A پله سمت راست وسط: این سوال را با تحلیل ترسیمی و نحوه دسترسی ها به واحد ها جواب داده بود
2-واحد ها شمالی و جنوبی تک خوابه ،بدون نورگیر،همراه با تراس، و داکت برا سروسی بهداشتی و آشپزخانه
3-پیش آمدگی از طیقه دوم به بعد اعمال کردم که دوستان اینو میدونن.
4-وقتی تو صورت سوال خودش محدوده را با خط چین نشون داده نیازی نیست که قانون 60% + 2 متر اعمال بشه
5-پارکینگ دارای لابی و 3 پارکینگ کاملا استاندارد جواب گرفتم.
6-ستون گذاری،آکس بندی،هم در پلان و نما و مقطع
7-اندازه گذاری ،کد ارتفاعی به صورت کامل در هم در نما و پلان ها و مقطع
8-زیر زمین 8 انباری و موتور خونه و اینکه تمام سطح زمین اشغال نشد به اندازه نیاز از زمین گرفتم
9-نما و مقطع تنها نکته اش :پیش آمدگی-کد ارتفاعی-آکس بندی-و ذکر نوع مصالح نما –من نحوه بازشو پنجره ها را هم مشخص کرده بودم
10-من سیستم کولر دو تکه استفاده کردم پس نیازی به کانال کشی نداشتم
11-اصلا هم نیازی به فاز 2 نیست .
12-باید ضوابطی که در تهران استفاده میشه رعایت کرد چون همه برگه ها تهران تصحیح میشن
13-یه سری نکات ریز مثل آستانه در ها –باز شو درها به چه سمتی باشه (برا ضوابط آتش نشانی)- ابعاد آسانسور-.....
البته بگم که بعضی دوستام خیلی از این ها رو رعایت نکردن هم قبول شدن:que: اگه چیز دیگه ای یادم اومد اضافه می کنم. با آرزوی موفقیت برای تمام دوستان...:gol:

yasi84

عضو جدید
1-سوال اول گزینه A پله سمت راست وسط: این سوال را با تحلیل ترسیمی و نحوه دسترسی ها به واحد ها جواب داده بود
2-واحد ها شمالی و جنوبی تک خوابه ،بدون نورگیر،همراه با تراس، و داکت برا سروسی بهداشتی و آشپزخانه
4-وقتی تو صورت سوال خودش محدوده را با خط چین نشون داده نیازی نیست که قانون 60% + 2 متر اعمال بشه
8-زیر زمین 8 انباری و موتور خونه و اینکه تمام سطح زمین اشغال نشد به اندازه نیاز از زمین گرفتم
9-نما و مقطع تنها نکته اش :پیش آمدگی-کد ارتفاعی-آکس بندی-و ذکر نوع مصالح نما –من نحوه بازشو پنجره ها را هم مشخص کرده بودم
12-باید ضوابطی که در تهران استفاده میشه رعایت کرد چون همه برگه ها تهران تصحیح میشن
13-یه سری نکات ریز مثل آستانه در ها –باز شو درها به چه سمتی باشه (برا ضوابط آتش نشانی)- ابعاد آسانسور-.....
البته بگم که بعضی دوستام خیلی از این ها رو رعایت نکردن هم قبول شدن:que: اگه چیز دیگه ای یادم اومد اضافه می کنم. با آرزوی موفقیت برای تمام دوستان...:gol:

منون دوست عزيز
من هم به جز مورد10 تمام قسمت هارو مثل شما طراحي كردم و همه كامل بودند.41 شدم!!!!انميدونم چرا؟!؟!؟
ميشه لطفابگيد شما با چند قبول شديد؟

najme.m

عضو جدید
منون دوست عزيز
من هم به جز مورد10 تمام قسمت هارو مثل شما طراحي كردم و همه كامل بودند.41 شدم!!!!انميدونم چرا؟!؟!؟
ميشه لطفابگيد شما با چند قبول شديد؟
مهندس عزیز 89 شدم ولی بعضا از ذوستان که اینا را هم رعایت نکردن 70 شدن:eek:
تمام کار هام راپیدی با مقیاس بودن ولی فکر نمی کنم راپیدی تاثیر زیادی تو نمره داشته باشه
درز انقطاع ،رعایت ضخامت دیوار ها،رعایت ضخامت خطوط ،راستش تو هر صفحه اعتراض و ابهام خودم از سوال نوشته بودم .:)

واتو واتو

عضو جدید
سلام دوستان اینجا کسی هست مهندسی تکنولوژی معماری باشه و طراحی قبول شده باشه؟
کسی میدونه به ماها طراحی میدن؟
اگه ارشد بگیریم چطور؟

yasi84

عضو جدید
مرسي مهندس جان
تبريك ميگم رتبت خيلي عاليه.
اينطور كه معلومه راپيدي بودن كارا مهم نبده چون كاراي من راپيدي بودن...در مورد اعتراض ابهام سوال كار خلاقانه اي انجام دادي دست عزيز.
هميشه موفق باشي.

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

لازم به ذکره نباید طراحی بر اساس ظوابط تهران باشه .بلکه باید بر اساس مبحث 4 طراحی بکنیم، حداقل اندازه ها رعایت بشه

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان اینجا کسی هست مهندسی تکنولوژی معماری باشه و طراحی قبول شده باشه؟
کسی میدونه به ماها طراحی میدن؟
اگه ارشد بگیریم چطور؟

سلام
تا جایی که من میدونم بچه های تکنولوژی معماری لیسانس نمیتونن طراحی امتحان بدن.
در مورد ارشد اطلاعی ندارم

jafarsydi

عضو جدید
آخرین ویرایش:

لوتوس

عضو جدید
من تمام مدارکم کتمل نبود مقطع نداشتم.اما 65 شدم.پس به کار نگاه کردن.پلانمم مو لا درزش نمیرفت.البته من تو آتک کار میکردم یه زمانی.اونجا فنون طرح معماری رو حرفه ای یاد گرفتم.دستم به pc عادت کرده بود واسه همین مقطعم موند.خدا رو شکر طراحی و نظارت قبول شدم.دفعه اولمم بود.خدارو شکر از این امتحان نظام راحت شدم.ایشالا قسمت شمام بشه.

آخرین ویرایش:

yasi84

عضو جدید
بچه ها چرا ديگه خبري نيست؟من هم نامه دادم هم ايميل زدم واسه اعتراض... حالا ديگه چه كار مي شه كرد دوستان؟!؟!؟

• Like
واکنش ها: agin

jafarsydi

عضو جدید
بچه ها چرا ديگه خبري نيست؟من هم نامه دادم هم ايميل زدم واسه اعتراض... حالا ديگه چه كار مي شه كرد دوستان؟!؟!؟

yasi84 جان تنها کاری که میتونیم انجام بدیم, فرستادن همین نامه هاست.
من نامه فرستادم به سازمان سنجش،و سازمان بازرسی کل کشور. فقط شما به چه آدرسی ایمیل فرستادی؟

دانلود نمونه فرم اعتراض نامه آزمون طراحی 91

یک دست صدا ندارد...........

دوستان بخاطر اعتراض های سراسری همه مهندسین بود که کلید سوالات رو عوض کردند، و نمره سوالات غلط رو به همه دادند.دوستان بی تفاوت نباشید.

sara0325

عضو جدید
دوستان معمار میشه بیاین و راجع به کار دوستمون نظر بدین .و تبادل اطلاعات کنیم.

برای ازمون طراحی چه کتابایی بهتره مطالعه بشه ؟؟؟؟؟؟؟

کلاس چی ؟؟جایی سراغ دارین ؟خوب باشه؟؟؟؟؟؟؟

respina

عضو جدید
از دوستانی که در ازمون طراحی شرکت کردند میخوام که تجربیات خودشونو در این زمینه در اختیار ما هم قرار بدن و اینکه چه مواردی رو تو امتحان طراحی باید رعایت کنیم؟

یه سوال هم داشتم اونم اینه:اسم کتاب ساعد سمیعی رو زیاد شنیدم ،خوبه یا نه؟ بیشتر در چه مورده؟ اصلا میتونه کمکی کنه یا نه؟

mehdi t

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام[/FONT]
[FONT=&quot]چند مورد پرسش از آزمون طراحی دارم لطفا دوستان پاسخ بدن:[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]1-در طراحی مون از اسکلت فلزی استفاده کنیم یا بتنی ؟[/FONT]
[FONT=&quot]2-ارتفاع کف زیرزمین تا زیر سقف جهت انباری وتاسیسات چنده وآیا باید پنجره یا نورگیر داشته باشه؟[/FONT]
[FONT=&quot]3-پیشروی در ساختمان حتما باید تحت زاویه 45 درجه صورت بگیره؟[/FONT]
[FONT=&quot]4-ابعاد درب انباری وتاسیسات چنده؟[/FONT]
[FONT=&quot]5-آیا پله 3 طرفه به شرطی که آسانسور جدا باشه وپله 4 طرفه ممنوعه؟[/FONT]
[FONT=&quot]6-در مورد درز انقطاع عددی که بدست میاریم نصف میشه و هردو طرف اجرا میکنیم یا عدد بدست امده در هر دوطرف اعمال میشه؟وایا مساحتی که به خاطر درز انقطاع کم میشه به چه صورت به زیربنا اضافه میکنیم؟[/FONT]
[FONT=&quot]7-ابعاد بالابر ماشین؟[/FONT]

s.y.s

عضو جدید
دوستان
من نزدیک به 2 سال هست که کار طراحی انجام ندادم ( به خاطر داشتن یک پسر کوچولوی شیطون )
امسال تصمیم دارم امتحان بدم اما اصلا نمی دونم برای تمرین باید از کجا شروع کنم
احساس میکنم تمام ضوابط از ذهنم رفته
:(

وضعیت
موضوع بسته شده است.