تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

میلاد معمار

عضو جدید
حالا روی 10 و 20 سانت گیر ندین...همون 1.7*1.9 درسته.......بع ی سوال دیگه دیوارهای خارجی زیرزمین رو 30 بگیریم؟؟؟

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم .
بعضی مواقع لازمه ابعاد رو خیلی فشرده تر در نظر گرفت به شرطی که به عملکرد لطمه نزنه !! راه حل دیگه ای نداره البته یکی دو مدل دیگه هم میشه پارکینگ رو حل کرد ولی پلانهام اتو بوسی در میومدن

sal-sa

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png
نوشته اصلي بوسيله
sal-sa
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
وقتی باکس پله رو برا 18 تا طراحی میکنیم. چه ط.ر تو همکف به اول که 4 متر هست این اضافه ها رو حل کنیم؟ باید جوری بشه که حتما دو دور بچرخیم؟؟؟

چرا همکفو 4 بگیریم؟!!!! اگه منظورت برای سوالیه که همکفش تجاریه!! باید با همون باکس پله 3 دور بچرخی، و تو مقطع 3 تا شمشیریو بکشی..

برای زمانی که خودشون بهمون کد ارتفاعی دادن و یا کاربری خواص هست.
3 دور بچرخیم در ورود پله ،طبقه بالا متفاوت میشه. درسته؟

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
حالا روی 10 و 20 سانت گیر ندین...همون 1.7*1.9 درسته.......بع ی سوال دیگه دیوارهای خارجی زیرزمین رو 30 بگیریم؟؟؟
میشه با این رنگ ننویسی چشمام کور شد
من 30 میگیرم

چرا همکفو 4 بگیریم؟!!!! اگه منظورت برای سوالیه که همکفش تجاریه!! باید با همون باکس پله 3 دور بچرخی، و تو مقطع 3 تا شمشیریو بکشی..

آره درسته تو مبحث 15 هم نوشته؛ ابعاد کابینم 1.1*1.4
من مبحثه جدیدو دارم ننوشته 2 در 1.6 !! http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/eek.gif هلو جان مبحث 15 صفحه 66 . زده 190 *160 ...................منبع شما واسه ابعاد 1.7 *190 چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همون صفحه سری ب

amindarbasi

کاربر فعال
میشه اگه نمونه از پلان دوبلکس دارید واسم بزارید .من خودمم که گفتم شک دارم درست کار کرده باشم . دوستان کسی این سوال رو انجام داده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(

اینم یه نمونه کار از دوستانمشاهده پیوست 5-Model.pdf البته ایراداتی دارهومن برای رفع ایراد نذاشتم

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها لطفا بگین توی پخ میشه در گذاشت یا نه؟

gh.fariba

عضو جدید
مهندس جان اره او کابه بستگی به فضایی داره که پنجره به اونجا باز میشه ولی در کل 1.10 خوبه و واسه okb پاسیو حتما حتما باید 1.80 باشه و از نوع شیشه مشجر / موفق باشی عزیز جان.
پنجره شمالی را نگفتید پس.... اونم 180؟

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
بچه ها سوال؟؟؟؟؟؟؟/
1.سرعت آسانسر چند شد آخر؟؟؟
2.okb پنجره ها رو چن بگیریم؟؟؟؟
3.آیا دیوار زیرزمین رو 30 بگیریم؟​

سلام.
آقا سوال هات رو چند بار چند بار نپرس دیگه.همه شو که پایین جواب دادن.

gh.fariba

عضو جدید
سلام.
توی پخ به هیچ وجه نمیشه ورودی در نظر بگیرید.
ورودی سواره رو مطمئنم. ورودی نفر رو هم نمبتونیم بداریم؟
جناب فرزاد میشه خواهش کنم این مورد رو هم رفع ابهام کنید؟ من واقعا تو این قضیه مشکل دارم. ممنون
تو امتحان باید o.k.b پنجره ها ذکر بشه؟​
خانوم آگین که اینکارو کرده بودند. برای پنجره های جنوبی که مطمئنم 1.10 هست ولی برای پنجره های شمالی با اینکه قبلا هم پرسیده بودم کسی جواب درست نداد که دقیقا باید چی بنویسیم واسش! طرح خانم آگین هم پنجره های جنوبیش مشخصه ولی متاسفانه پنجره های شمالیش نه! تو عکس زیاد واضح نبود. واسه پنجره های نورگیر چطور؟ اونارم باید بنویسیم؟ چقدر میشه o.k.b ش؟
هستند
ممنون پیشاپیش

gh.fariba

عضو جدید
دیوار 30رو کسی جواب نداد ک ...okb هم اولین بار بود پرسیدم فرزاد خان.
ما که همیشه دیوار زیرزمین را 35 میگرفتیم، دیوار خارجی رو 25، دیوار داخلی رو 15... البته تو نقشه های شهرداری. حالا اینجا میگن تو امتحان نقشه فاز یک میخوان. دیوار داخلی 10، دیوار خارجی20، فکر کنم اینجوری منطقیش اینه که دیوار زیرزمین 30 یا دیگه حداکثر 25 باشه. ولی بچه ها میگن همون 20 بگیرید. من که به شخصه تو امتحان 30 میگیرم و اگه تو پارکینگ بهم جواب نداد و مشکل ساز شد، اونوقت 25... به نظرم 20 دیگه خیلی غیر منطقیه با وجود عایق و دیوار حائل.
حالا دیگه نمیدونم درسته یا نه! برای o.k.b هم خودم منتظر یه جواب منطقی و شفاف هستم
اگه کسی نظری داره ممنون میشم ما رو از ابهام دربیاره :confused:

amin576

عضو جدید
Untitled.jpg
دوستان توی صفه 59 مبحث4 خط آخرش گفته "درصورت نورگیری فضا از طریق یک فضای نیمه باز سرپوشیده مانند ایوان، عمق نورگیری مجاز از لبه خارجی آن فضای نیمه باز محسوب میشود." یعنی برای تراسهایی که میذاریم مثلا عمق تراس باشه 2 متر، جلوشم پذیرایی بطول 7 متر داشته باشیم عمق نورگیری میشه 9متر؟!!

:(

در صورتیکه ایوان سرپوشیده باشه بله

اگه منظورت اینه که طبق تعاریف مبحث 4، ایوان به فضای نیمه باز سرپوشیده میگن منظورم هرگونه فضای نیمه بازی است که می تونه سرپوشیده باشه یا نه (مثل تراس که طبق تعاریف روبازه)

گفته عمق نورگیری از لبه بیرونی فضای سرپوشیده محسوب میشه ، یعنی اگه عمق بالکن 2 متر بود بعد از بالکن تا 5 متر دیگه میتونی نورگیری کنی که با هم بشن 7 متر از لیه خارجی بنا

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط اون ستونه یه کم مشکل ساز شده وسط کاریش نشد بکنم /

farzad_h_n

عضو جدید
با سلام
فکر کنم فایل پاک شده چون یه فایل دیگه است تون این آدرس
ممنون می شم دوباره چک کنید

s.salar

عضو جدید
ما که همیشه دیوار زیرزمین را 35 میگرفتیم، دیوار خارجی رو 25، دیوار داخلی رو 15... البته تو نقشه های شهرداری. حالا اینجا میگن تو امتحان نقشه فاز یک میخوان. دیوار داخلی 10، دیوار خارجی20، فکر کنم اینجوری منطقیش اینه که دیوار زیرزمین 30 یا دیگه حداکثر 25 باشه. ولی بچه ها میگن همون 20 بگیرید. من که به شخصه تو امتحان 30 میگیرم و اگه تو پارکینگ بهم جواب نداد و مشکل ساز شد، اونوقت 25... به نظرم 20 دیگه خیلی غیر منطقیه با وجود عایق و دیوار حائل.
حالا دیگه نمیدونم درسته یا نه! برای o.k.b هم خودم منتظر یه جواب منطقی و شفاف هستم
اگه کسی نظری داره ممنون میشم ما رو از ابهام دربیاره :confused:
okb سانت 180

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
ورودی سواره رو مطمئنم. ورودی نفر رو هم نمبتونیم بداریم؟
جناب فرزاد میشه خواهش کنم این مورد رو هم رفع ابهام کنید؟ من واقعا تو این قضیه مشکل دارم. ممنون
تو امتحان باید o.k.b پنجره ها ذکر بشه؟​
خانوم آگین که اینکارو کرده بودند. برای پنجره های جنوبی که مطمئنم 1.10 هست ولی برای پنجره های شمالی با اینکه قبلا هم پرسیده بودم کسی جواب درست نداد که دقیقا باید چی بنویسیم واسش! طرح خانم آگین هم پنجره های جنوبیش مشخصه ولی متاسفانه پنجره های شمالیش نه! تو عکس زیاد واضح نبود. واسه پنجره های نورگیر چطور؟ اونارم باید بنویسیم؟ چقدر میشه o.k.b ش؟
هستند
ممنون پیشاپیش

سلام.
ورودی نفر اشکال نداره.فقط ورودی سواره رو نمیتونید از پخ داشته باشید.

آره okb جز ترسیم فنی حساب میشه و حتما باید دکر بشه.
واسه پنجره های شمالی 1.80 بگیرید و عنوان شیشه مشجر رو جلوی پنجره بنویسید.(کلا سمت شمال شما 2 حالت دارید1-یا حیاط خلوت دارید 2-از نورگیر استفاده میکنید....در هر دو حالت okb و عنوان شیشه مشجر باید مشخص باشه)
واسه پنجره های نورگیر هم همینطوره.okb رو 1.80 بگیرید و عنوان شیشه مشجر رو بنویسید.

gh.fariba

عضو جدید
سلام.
ورودی نفر اشکال نداره.فقط ورودی سواره رو نمیتونید از پخ داشته باشید.

آره okb جز ترسیم فنی حساب میشه و حتما باید دکر بشه.
واسه پنجره های شمالی 1.80 بگیرید و عنوان شیشه مشجر رو جلوی پنجره بنویسید.(کلا سمت شمال شما 2 حالت دارید1-یا حیاط خلوت دارید 2-از نورگیر استفاده میکنید....در هر دو حالت okb و عنوان شیشه مشجر باید مشخص باشه)نه یه حالت دیگه هم هست. ممکنه در جبهه شمال گذر هم داشته بشیم. در این حالت بازم 180 میشه؟
واسه پنجره های نورگیر هم همینطوره.okb رو 1.80 بگیرید و عنوان شیشه مشجر رو بنویسید.
اول خیلی خیلی ممنون از جوابهای بسیار خوبتون. خوشحالم آدمای باسوادی اینجا هستند که میتونند کمکی به ما بکنند. اجرتون با خدا.
راستش جناب فرزاد من فکر نمیکنم o.k.b و شیشه مشجر همزمان باهم استفاده بشه ها... شیشه مشجر مال زمانیه که بحث مشرفیت باشه. و ما داریم با 180 او.کا.به مشکل مشرفیت رو حل میکنیم پس دیگه نیازی به مشجر شدن شیشه نیست. اگه اشتباه میکنم لطفا راهنماییم کنید. من با مطالعه این تاپیک به این نتیجه رسیدم که به شما خیلی میتونم اعتماد کنم. البته همه بچه ها باسوادن اینجا و واقعا خوب راهنمایی میکنن. ممنون از همه

farinaz_kiani

عضو جدید
اول خیلی خیلی ممنون از جوابهای بسیار خوبتون. خوشحالم آدمای باسوادی اینجا هستند که میتونند کمکی به ما بکنند. اجرتون با خدا.
راستش جناب فرزاد من فکر نمیکنم o.k.b و شیشه مشجر همزمان باهم استفاده بشه ها... شیشه مشجر مال زمانیه که بحث مشرفیت باشه. و ما داریم با 180 او.کا.به مشکل مشرفیت رو حل میکنیم پس دیگه نیازی به مشجر شدن شیشه نیست. اگه اشتباه میکنم لطفا راهنماییم کنید. من با مطالعه این تاپیک به این نتیجه رسیدم که به شما خیلی میتونم اعتماد کنم. البته همه بچه ها باسوادن اینجا و واقعا خوب راهنمایی میکنن. ممنون از همه

منم مثل شما فکر میکنم میشه okb سمت جنوبم بگین ودیگه این که به عرض گذر بستگی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

gh.fariba

عضو جدید
منم مثل شما فکر میکنم میشه okb سمت جنوبم بگین ودیگه این که به عرض گذر بستگی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سمت جنوب که اصلا مشکلی نیست و در هر صورت به گذر اصلا ربطی نداره. اگر تراس جلوی کار نداشته باشیم o.k.b میشه 110. و اگر تراس جلوی بازشو باشه بازشو میتونه تا کف امتداد پیدا کنه.
واسه شمالی و نورگیر هم من منتظر میمونم جناب فرزاد جواب بدن که دیگه شکی و شبهه ای توش نداشته باشیم ;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.