تمرین گروهی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Unique.f

عضو جدید
هلوووووووووجان من واقعا با دید به اتاق خواب از پذیرایی مشکل دارمممم .:cry:حداقل یه واحدهام اینطوری میشهههههههه:confused:وقتی میخوام اتاق خواب ها رو نزدیک به ورودی و قبل از پذیرایی حل کنم، پلان خیلی بد میشه و و فضاها خوب در نمیاد و پرتی و راهرو زیاد میشه. البته تو یه سری واحد ها هم بدون این مشکل کار به خوبی در میااااد..........
چه کنمم...

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بله ولی بدون احتساب فضای که پوتر اشغال میکنه حداقل ابعاد داکت رو رعایت کردم..اشکالی داره ؟

مرسی هلو جان از لطفی که میکنی.انشالا امسال خبر قبولیتو بشنویم...
خواهش میکنم ممنون از دعای خیرت، آره عزیزم ایراد داره، نباید پوتر از تو نورگیر،و داکت و آسانسور و پله رد شده،حتی اگ ابعاد داکتتو رعایت کرده باشی

ممنون که نظردادین اماخوب توبحثی که توکارعارفه خانم بود خیلی مهم بود و3 چهارصفحه درمورد ستون گذاری بحث شد اگه زحمتی نیست کل طبقات توصفحه 74 یه نگاه بندازین نمیدونم چرا کیفیت عکس پایین میشه توکامپیوتر خودم کیفیتش بالاس
ساراجون من کارتو باز کردم دیده نمیشد، خیلی سخت بود دیدنم

هلوووووووووجان من واقعا با دید به اتاق خواب از پذیرایی مشکل دارمممم .:cry:حداقل یه واحدهام اینطوری میشهههههههه:confused:وقتی میخوام اتاق خواب ها رو نزدیک به ورودی و قبل از پذیرایی حل کنم، پلان خیلی بد میشه و و فضاها خوب در نمیاد و پرتی و راهرو زیاد میشه. البته تو یه سری واحد ها هم بدون این مشکل کار به خوبی در میااااد..........
چه کنمم...
آره یه واحدت خوبه ،خب به چندتا کارایه بچه ها نگاه کنی دستت میاد چیکارکنی،بیشترنمونه ببین...

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
دوستا یه سوالی. این کاربن که ممنوع شده اصلا چطوری قرار بوده ازش استفاده کنیم؟ دوستان روش ساختن کاربن دست ساز با مداد HB رو هم گفتن ولی من متوجه نشدم قرار باهاش چیکار کنیم؟ مثلا ستون ها و باکس پله رو کپی کنیم؟ آخه از کجا معلوم روی صفحه زیری درست و سر جاش بیفته؟ اگه برگه ها به هم منگنه شده باشن فقط کافیه یه ذره این و اون ور شه
دوم اینکه اگه به هر شکلی ما موفق شدیم از کاربن استفاده کنیم در صورت فهمیدنِ مصحح رده؟ یا فقط مراقبای سر آزمون گیر میدن؟
و نکته آخر اینکه روی دفترچه سوالات که موارد ممنوعه ذکر شده نکته ای در مورد کاربن نیستاااا

رفقا نظری نبود؟

manoom

عضو جدید
رفقا نظری نبود؟

اول کارمون رو روی یه برگه دیگه میکشیدیم بعد کاربن مینداختبم زیرش منتقل میکردیم رو برگه اصلی.اینطوری کثیف کاری نمیشد.
اگه مراقبای سرآزمون فهمیدن نمیدونم چی میشه:razz:.
جزوموارد ممنوعه نمینویسن ولی سر جلسه میگن.

reza1423

عضو جدید
سلام دوستان...اگه کسی تونسته پارکینگ اذر 92 رو حل کنه ممنون میشم بذاره...چون کارهای قبلی که مربوط به اذر 92 هست (خانم عارفه.اگین و اشراق)به نظرم مشکل داره...

hamedzjg

عضو جدید
سلام دوستان...اگه کسی تونسته پارکینگ اذر 92 رو حل کنه ممنون میشم بذاره...چون کارهای قبلی که مربوط به اذر 92 هست (خانم عارفه.اگین و اشراق)به نظرم مشکل داره...

میشه مواردی که به نظرتون تو پلان بچه ها مشکل داره بگید تا حلش کنیم

RAHA60

کاربر فعال
سلام
کدومتون 10تا آزمون آزمایشی اشراق را دارید؟به نظرتون مفیده؟
لطفا جواب دهید.
سپاس....

arefeh

کاربر ممتاز

آذر 92 اتفاقا راحتترین پارکینگ رو داشتیم ...اگر اسفند 91 رو میگفتی باهات کمی موافق بودم....اونم نه اینکه اشتباه باشه اینکه لب مرزی بود اندازه ها

saeid360

عضو جدید
سلام بچه ها چرا کسی در مورذ زیر بناهای خواسته شده در ازمونها بحث نمیکنه که بنظرمن خیلی مهمه مثلا تو همین خرداد 93 گفته 65 و 135 متر مربعی واز اونجایی که مساحت زمین تقریبا 236 میشد که اگه منهای مساحت باکس راه پله واسانسور و راهرو میکردیم تقریبا همون 200 باقی میموند از یه طرف دیگه هم نور گیر هم باید میزاشتیم که باز کم میشد از زیر بنامون وزیر بناهای خواسته شده تامین نمیشد تو کارهای بچه ها وحتی قبولی ها هم زیاد رعایت نشده این موضوع یعنی مهم نیس؟؟؟؟ لطفا اگه عارفه خانوم یا کسی از دوستان اطلاعاتی داره توضیح بده- مرسی

mane1

عضو جدید
سلام دوستان
ممنون بابت راهنمایی
1- ارتفاع مفید لابی در همکف 2.4 کافیه؟
2- اگر سویت سرایدار گفتند توی همکف طراحی بشه ارتفاع 3.23 کف تا کف خوبه؟
3- اگر طراحی استخر توی زیرزمین یا همکف داشتیم چه ارتفاعی تاسقف باید باشه (کف تا کف؟) ؟
باتشکر و آرزوی موفقیت

fereshte2013

عضو جدید
چرا کد ارتفاعی تاسیسات 3.62 هست؟؟؟نیگاه این قسمت زمین که خودش -1 هست....بالای سر اون یعنی لابی توی ارتفاع +10 سانته اونوقت تو فقط نیاز به یه 1.72داری نه کد ارتفاع 3.60......
اره باید 2.62- باشه......توجیه شدم...ممنون

عارفه جون من توجیه نشدم.میشه بیشتر توضیح بدین؟چرا لابی +10 در حالی که اون قسمت -1 هستش؟؟؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
چرا کد ارتفاعی تاسیسات 3.62 هست؟؟؟نیگاه این قسمت زمین که خودش -1 هست....بالای سر اون یعنی لابی توی ارتفاع +10 سانته اونوقت تو فقط نیاز به یه 1.72داری نه کد ارتفاع 3.60......
اره باید 2.62- باشه......توجیه شدم...ممنون

عارفه جون من توجیه نشدم.میشه بیشتر توضیح بدین؟چرا لابی +10 در حالی که اون قسمت -1 هستش؟؟؟؟؟

اون قسمت -1 نیست ...لابی +10 درسته ...در اون سمت کدارتفاعی معبر و خیابان -1 هست و شما برای اینکه زیرزمین داشته باشی نیاز به ارتفاع 2.70 داری....ولی اون قسمت خودش 1 متری پایین تر و شما فقط یه 1.7 باید خاک برداری کنی....

fereshte2013

عضو جدید
اون قسمت -1 نیست ...لابی +10 درسته ...در اون سمت کدارتفاعی معبر و خیابان -1 هست و شما برای اینکه زیرزمین داشته باشی نیاز به ارتفاع 2.70 داری....ولی اون قسمت خودش 1 متری پایین تر و شما فقط یه 1.7 باید خاک برداری کنی....

من متوجه نمیشم :( سر جلسه هم همین قضیه خیلی وقتمو گرفت و به پلان بام و مقطع نرسیدم.میشه با مقطع زمین برام توضیح بدی.ممنونم
و اینکه دیوار کنار رمپو چند بگیریم؟

آخرین ویرایش:

mane1

عضو جدید
عذرخواهی بابت تکرار:
سلام دوستان
ممنون بابت راهنمایی
1- ارتفاع مفید لابی در همکف 2.4 کافیه؟
2- اگر سویت سرایدار گفتند توی همکف طراحی بشه ارتفاع 3.23 کف تا کف خوبه؟
3- اگر طراحی استخر توی زیرزمین یا همکف داشتیم چه ارتفاعی تاسقف باید باشه (کف تا کف؟) ؟
باتشکر و آرزوی موفقیت

مهندسین عزیز و دست اندرکاران به نظر شماها ابعاد ستون را چند بگیریم که هم راحت پارکینگها جواب بده و هم بادبند سازه فلزی مشکل ایجاد نکنه و هم توی پارگردها و رمپ رعایت عدم سرگیری برامون زمانبر و فضاگیر نباشه؟ببینید من کار قبول شدگان را که دیدم مثل اینکه 20 یا 25 گرفته بودند؟یعنی سازه فلزی مدنظر بوده؟ من دیدم بتنی باید 50 در 50 بگیرم ولی شاید پارکینگها و.... به راحتی برام جواب نده ممنون بابت عمومی کردن دانسته ها و تجربیاتتون

azad arc

عضو جدید
بچه ها من تاپیکهای مربوط به آزمون طراحی تو قسمت نظام مهندسیم حذف شده اند برای شما هم هین قضیه س یا فقط برای من حذف شده اند؟؟؟؟؟

واتو واتو

عضو جدید
سلام ممنون از پاسخهاى به موقع
وقتى ميگن زيربنا 60درصد+2متر کنسول
اون دو متر رو توى زير زمين ميشه استفاده کرد؟
ميشه ته زمين رو ستون زد و
توى همکف خالى گذاشت فقط خط چين زد؟
2 دور نورگير بايد ستون بزنيم؟

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
عذرخواهی بابت تکرار:

مهندسین عزیز و دست اندرکاران به نظر شماها ابعاد ستون را چند بگیریم که هم راحت پارکینگها جواب بده و هم بادبند سازه فلزی مشکل ایجاد نکنه و هم توی پارگردها و رمپ رعایت عدم سرگیری برامون زمانبر و فضاگیر نباشه؟ببینید من کار قبول شدگان را که دیدم مثل اینکه 20 یا 25 گرفته بودند؟یعنی سازه فلزی مدنظر بوده؟ من دیدم بتنی باید 50 در 50 بگیرم ولی شاید پارکینگها و.... به راحتی برام جواب نده ممنون بابت عمومی کردن دانسته ها و تجربیاتتون

حالا چرا 240؟ اگه پیلوت باشه 270 کف تا کف به شرطی که مسکونی در همکف نباشه. اگه پیلوت نبود همون 3.23 بگیرید و روزه شک دار نگیرید! سرایدار هم بالاخره محل زندگی محسوب میشه و اونم 3.23
اما توی آذر 88 که در زیر زمین سرایداری 40 متری می خواست من دیدم اگه بخوایم ارتفاع سقف رو 3.23 یا حتی 3 بگیریم طول رمپ خیلی میشه. از اونجاییکه حداقل ارتفاع فضای اقامت 2.40 هست می تونید در چنین مواقعی همین رو رعایت کنین.
استخر رو از کجا آوردی دوست من؟؟ اینقد ذهنتون رو درگیر چیزای بی خودی نکنین. توی هیچکدوم از آزمونهای گذشته همچین چیزی ندادن. به نظرم بجای رویا پردازی در مورد چگونگی سوال بشینین آزمونهای قبل رو مرور کنین تا همه چیز دستتون بیاد.
در مورد ستون باید گفت اینجا از ما سازه نمی خوان و شما همون 30در30 بگیری برای همه مدلش کفایت می کنه. اونا چیزایی خیلی مهم تر از ابعاد ستون براشون مهمه. باز هم با نگاهی به کار قبول شده ها می تونید اونو بفهمید.
ستون گذاری در حد
غافل نبودن از سازه و نداشتن دهانه های غیر منطقی کفایت می کنه.
پله هم اگر ارتفاعات عجیب و غریب نداشته باشین و از روتین ها پیروی کنین نه سرگیر میشه و نه نیازی به فکر کردن داره!

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
اینم تمرین منه برای آذر 92 که با مشورت عارفه خانم روش کار کردیم.

پیوست ها

• tamrin azar 92.pdf
    176.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

holooooooo

کاربر ممتاز
بچه ها من تاپیکهای مربوط به آزمون طراحی تو قسمت نظام مهندسیم حذف شده اند برای شما هم هین قضیه س یا فقط برای من حذف شده اند؟؟؟؟؟
نه حذف نشده،دسته بندیش عوض شده، اومدی تو نظام مهندسی، بیا قسمت آزمون های نظام مهندسی، همه تایپیکا اونجاس...
سلام ممنون از پاسخهاى به موقع
وقتى ميگن زيربنا 60درصد+2متر کنسول
اون دو متر رو توى زير زمين ميشه استفاده کرد؟
ميشه ته زمين رو ستون زد و
توى همکف خالى گذاشت فقط خط چين زد؟
2 دور نورگير بايد ستون بزنيم؟
2 متر کنسول نیست! تو زمین های شمالی زیربنا 60درصد +2متر هست، که روی طول حساب میشه، به فرض طول زمین34 باشه، 22.4 از طولشو میشه ساخت،که تو زیرزمینم همین طوله....
دورنورگیر حتما نباید ستون یاشع،فقط بایدطوری ستوناتو بذاری ک پوتر از توش رد نشه همین..

behnaz-s

عضو جدید
دوستان ممنون ميشم به سوالاي منم جواب بديد
1-اگه زميني بهمون بدن كه نبش خيابان اصلي وفرعي باشه.حتما بايد پخي رو در نظر بگيريم اگه خودشون نگن.
2-اگه موتور خونه كنار داكت اصلي قرار بگيره از همون داكت اصلي ميشه برا موتورخونه استفاده كرد ؟

وسعت

عضو جدید
برای پلان بام....حتما باید ابروهامون کنار داکت ها باشه؟ یا میشه هرجا که لازم بود ی حفره به عنوان ابرو بذاریم؟

وسعت

عضو جدید
دوستان ممنون ميشم به سوالاي منم جواب بديد
1-اگه زميني بهمون بدن كه نبش خيابان اصلي وفرعي باشه.حتما بايد پخي رو در نظر بگيريم اگه خودشون نگن....حتما باید پخی باشه.... البته خود سوال بهت میده چون بهت محدوده اشغال را میده
2-اگه موتور خونه كنار داكت اصلي قرار بگيره از همون داكت اصلي ميشه برا موتورخونه استفاده كرد ؟
همیشه باید ی داکت چجدا 50 رد 50 برای موتورخانه بدی که تا بالا میره

holooooooo

کاربر ممتاز
برای پلان بام....حتما باید ابروهامون کنار داکت ها باشه؟ یا میشه هرجا که لازم بود ی حفره به عنوان ابرو بذاریم؟

حتما کنار داکت باشه،نهایتا تا 50 سانت فاصله از داکت

وسعت

عضو جدید
حتما کنار داکت باشه،نهایتا تا 50 سانت فاصله از داکت

خوب توی طرحی مثلا ساختمان شمالی جنوبی....همه داکت هام قسمت جنوب افتاده.....که طولش بیشتر از 7 متره برای کروم بندی....باید چی کار کنم؟
داکت اضافه کنم برای قسمت شمالی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این داکت اضافه تا کجا بره؟؟؟؟؟؟؟؟ تو طبقات پایین هم میره

ممنون هلوی مهربونم

وسعت

عضو جدید
دوستان میشه راهنماییم کنیدددددددددددددددد واقعا ممنون میشم:

1- در پاسیو قاعده پنجره هایی که در اضلاع مجاور هستند(نه رو به رو) چه جوریه؟
2- در پاسیو میشه از 3 تا ضلع پنجره گذاشت؟ قاعده اش چه جوریه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.