تمرین گروهی آزمون اسکیس 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.به نظرم کاراتون خیلی خوبه.یه جورایی میشه گفت به یه درجه ای از پختگی رسیده اما جای پیشرفت خیلی داره.همیشه این پله از سطح کاری خیلی سخته.از مرحله آماتوری خارج شدیم اما باید خودمون رو بکشونیم بالاتر.;)
بچه ها من برا طرح 5(طراحی برج)، حجمم تایید شده.استاد گفتن وسایل اسکیس بیرین سر کلاس. به نظرتون چه کاری قراره ازمون بخوان تا من یکم تمرین کنم؟حجم برج رو اسکیس میزنیم؟مقطع؟طراحی سردر ؟
میشه راهنماییم کنین؟فدا مدا:gol::gol:

jeny02

عضو جدید
سلام بچه ها ...من توی ترکیب احجام یکم مشکل دارم ...چیکار کنم ذهنم باز شه ؟........کمممممممممممممممممممک کنید لدفن:cry:

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاراتون خیلی خوبه ولی کاش کفسازی ام میزاشتین که مقیاس دستتون بیاد مثلا اون مهده کودکه یه طوری شده که اگه من کودک بودم اونجارو یه غوله بی شاخو دم تصور میکردم ...ببخشید این مثالو زدم که بدونی تناسبات واقعا کار رو چشم نواز میکنه ....موفق باشی

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها ...من توی ترکیب احجام یکم مشکل دارم ...چیکار کنم ذهنم باز شه ؟........کمممممممممممممممممممک کنید لدفن:cry:
بغیر از خودت کسی نمیتونه کمکت کنه ...باید کار معمارای خوب رو زیاد ببینی و دستت بیاد چه شگردایی بکار بردن ...و خودتم تا میتونی ایزومتریک بزنی و از کلیات به جزئیات برسی و حجم حذف واضافه کنی ...تا به نتیجه برسی موفق باشی

jeny02

عضو جدید
بغیر از خودت کسی نمیتونه کمکت کنه ...باید کار معمارای خوب رو زیاد ببینی و دستت بیاد چه شگردایی بکار بردن ...و خودتم تا میتونی ایزومتریک بزنی و از کلیات به جزئیات برسی و حجم حذف واضافه کنی ...تا به نتیجه برسی موفق باشی

مرسی دوست عزیزم...توام موفق باشی فدات شم

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
اینا کارای خودمه.نظر؟البته از روی کارای طایفه اس.خواستم تمرین خط کنم
مشاهده پیوست 237921مشاهده پیوست 237922

کارتون خوبه خسته نباشید
اما من ی ایرادی که میتونم بگیرم از خطتون هست
خطت قوی نیس.. جون دار نیس ...
قوی خط بکش محکم : )
ی کار ک دوستان همینجا برای من انجام دادن برای شما من انجام میدم چون باعث شد حواسمو بیشتر جمع کنم نسبت ب خطام : )

میبینی اشکالاتت رو ؟
این کارو یکی از دوستان برای من زحمت کشیدن و انجام دادن واسه من ی تلنگر درست حسابی بود : ) امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم : )

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی دونم دوس داری کتاب بخری یا نه.ولی یه کتابی هست من 5 سال پیش که ترم یک بودم گرفتم (یادش به خیر
)اسمش رسم فنی متقی پور هست. یه کتابیه با جلد آبی.ببخش که نمیتونم عکس بگیرم ازش.کامپیوترم ویروس داره نمیتونم موبایلمو بش وصل کنم.توش پره از ترکیب حجم و فرم های برش خورده.اگه خواستی بخر.;)

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

این مشکلو منم دارم ولی الان وضعیتم خیلی بهتره
روشی ک یکی از دوستان بمن گفت رو ب تو میگم.اگه تمرین کنی مطمئن باش حل میشه! بشرطی ک واقعا تمرین کنی و خسته و ناامید نشی

1. 30-40 تا حجم(مثلا کارای آرک دیلی) رو بدار.و مرحله ب مرحله روکشی کن.چجوری؟؟ اینجوری ک اول مثلا ی مکعب مستطیل ساده س.بعد مثلا ی قسمت برش میخوره.مرحله بعد ی حجم میاد کنارش و ... تا ب حجم نهایی برسی. این خیلی کمک میکنه بشرطی ک مرحله ای بکشی
2. حالا پلان بام بردار و ب حجم تبدیلشون کن. من خودم پلان بامهای کتاب مفاهیم پایه رو برداشتم. اینا رو هم مرحله ای پیش ببر تا ب دیتیل برسی
3. (من خودم الان اینجام) این دفه نما بردار و از نما ب حجم برس.تاکید میکنم ک مراحل مختلف رسیدن ب حجم رو بکش حتما!!
4. حالا خودت پلان بام بزن و ب حجم تبدیلش کن
5.حالا خودت نما بزن و ب حجم تبدیلش کن

ی مرحله * هم هست ک خیلی مهمه!! مابین این مراحل هروقت خواستی استراحت کنی برو حجم ببین و ببین و ببین و تحلیل کن!

نتیجه کاراتو هم بذا اینجا.. حتما بذا نقد شه کارات تا اشکالاتتو بفهمی! اینجوری مسیرت کوتاهتر میشه!

چند صفحه قبل من بعضی از این تمریناتو ک انجام دادمو گذاشتم..

موفق باشی: )

archisal

کاربر بیش فعال
کارتون خوبه خسته نباشید
اما من ی ایرادی که میتونم بگیرم از خطتون هست
خطت قوی نیس.. جون دار نیس ...
قوی خط بکش محکم : )
ی کار ک دوستان همینجا برای من انجام دادن برای شما من انجام میدم چون باعث شد حواسمو بیشتر جمع کنم نسبت ب خطام : )

میبینی اشکالاتت رو ؟
این کارو یکی از دوستان برای من زحمت کشیدن و انجام دادن واسه من ی تلنگر درست حسابی بود : ) امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم : )
واقعا ممنونم.از همه تون.مرسی که رفع اشکال می کنین.فقط یه استرسی دارم تند تند بکشم.به این خاطر کج و کوله میشه.باید بیشتر حواسمو جم کنم.یه مقدار هم زمان کمی مونده واسه ازمون و نتایج.اونم عذابم میده.به امید موفقیت همه مون.انشاا........راستی به نظرتون این ماه اخر رو موضوعی کار کنیم بصورت تکمیل با برش و پرسپکتیو و پلان و.....

archisal

کاربر بیش فعال
روشی ک یکی از دوستان بمن گفت رو ب تو میگم.اگه تمرین کنی مطمئن باش حل میشه! بشرطی ک واقعا تمرین کنی و خسته و ناامید نشی

1. 30-40 تا حجم(مثلا کارای آرک دیلی) رو بدار.و مرحله ب مرحله روکشی کن.چجوری؟؟ اینجوری ک اول مثلا ی مکعب مستطیل ساده س.بعد مثلا ی قسمت برش میخوره.مرحله بعد ی حجم میاد کنارش و ... تا ب حجم نهایی برسی. این خیلی کمک میکنه بشرطی ک مرحله ای بکشی
2. حالا پلان بام بردار و ب حجم تبدیلشون کن. من خودم پلان بامهای کتاب مفاهیم پایه رو برداشتم. اینا رو هم مرحله ای پیش ببر تا ب دیتیل برسی
3. (من خودم الان اینجام) این دفه نما بردار و از نما ب حجم برس.تاکید میکنم ک مراحل مختلف رسیدن ب حجم رو بکش حتما!!

ی مرحله * هم هست ک خیلی مهمه!! مابین این مراحل هروقت خواستی استراحت کنی برو حجم ببین و ببین و ببین و تحلیل کن!

نتیجه کاراتو هم بذا اینجا.. حتما بذا نقد شه کارات تا اشکالاتتو بفهمی! اینجوری مسیرت کوتاهتر میشه!

اتفاقا همین تمرینات از روف پلان به حجم رسیدن و از نما به خجم رسیدن یا زا تصاویر ساختمونا تمرین کردن و از روی کتاب مفاهیم پایه تمرین کردن رو تو موسسه ایوانخانه معمار،مهندس شقاقی و بقیه اساتید خیلی بهش تاکید کرده بودن.امیدوارم اونایی هم که مشکل دارن این تمرینات رو حتما انجام بدن.خودمم همینطور.

shima 70

عضو جدید
دوست عزیز کارت خوبه در این مرحله ولی از خط زمین و خز اسمان غافل نشو این دو تا به کارت جلوه میدن و اصلا باعث میشن کارت سرو ته داشته باشه همینجور در زمین و اسمان و بی هدف رها نشده باشه
موفق باشی :gol:

jeny02

عضو جدید

خیلی خیلی مرسی...کمک بزرگی بهم کردی دوست جونم...;):heart:

jeny02

عضو جدید
نمی دونم دوس داری کتاب بخری یا نه.ولی یه کتابی هست من 5 سال پیش که ترم یک بودم گرفتم (یادش به خیر
)اسمش رسم فنی متقی پور هست. یه کتابیه با جلد آبی.ببخش که نمیتونم عکس بگیرم ازش.کامپیوترم ویروس داره نمیتونم موبایلمو بش وصل کنم.توش پره از ترکیب حجم و فرم های برش خورده.اگه خواستی بخر.;)

این کتابو خودمم خریدم ترم اول:cap: اصن یادم نبود...راس میگی توش پر حجم بودا....مرسی مهربوووووون

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونین چند سالیه که پرسپکتیو دید پرنده نخواستن و یا کم خواستن !پس دوسومو نیم وقتتونو :)question:)بذارید برای دید ناظر با دیدای خاص مثلا ناظر در قطار در حال حرکت !!!!

استاد من میگه ناظر بزن من حرف گوش نمی کنم تقریبا همه را پرنده میزنم :biggrin:

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
استاد من میگه ناظر بزن من حرف گوش نمی کنم تقریبا همه را پرنده میزنم :biggrin:
عذرا جان پرنده رو باید واسه معرفی طرحت کوچیک بزاری ...حتی شاید از هر 4 زاویه برای معرفی کار مجبور باشی پرنده بزنی و خیلی کوچیک شاید کوچیکتر از کف دست ...پس پرنده بجای خود ارزش داره ...ولی پرسپکتیوی که از ما میخان ناظره و دقیقا میگن اون ناظر کجا وایساده و چی رو داره میبینه ...

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
عذرا جان پرنده رو باید واسه معرفی طرحت کوچیک بزاری ...حتی شاید از هر 4 زاویه برای معرفی کار مجبور باشی پرنده بزنی و خیلی کوچیک شاید کوچیکتر از کف دست ...پس پرنده بجای خود ارزش داره ...ولی پرسپکتیوی که از ما میخان ناظره و دقیقا میگن اون ناظر کجا وایساده و چی رو داره میبینه ...

واقعاااااااااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نمی دونستم .............خاک بر سرم من این که میگی را تمرین نکردممممممممممممم

coleopatra

عضو جدید
سلام بچه ها
من گهگاهی میام اینجا، تغییر رشته ای هستم، از پارسال شرووع کردم، امسال هم کنکورمو معمولی دادم فک کنم میانگین درصدام بشن 35. این وسطا هم هی شل کن سفت کن درآوردم، الان یه هفته ای هست شروع کردم اسکیس کار کردن، پارسال کلاسای شقاقی و علی نیا را رفتم ولی خیلی استرس وارد می کنن، امسال تصمیم گرفتم خودم توی خونه کار کنم، ولی خیلی عقبمخ، خیلی ناشی ام، رشته قبلیم هم معماری نبوده، گفتم میشینم فیلمای کلاسای پارسال را نگاه می کنمف اما اینجا که میام یه عالمه وواسم سوال یش میاد و می گم نکنه من وواسه خوودم تنهایی اشتباهی برمف مثلا یکی الان گفته سالهاست ازمون پرسپکتیوو پرنده نمی خوان و ...
کارهایی که به ذهن خودم می رسن همون روکشی از کارهای مختلفه، دست این دوستمون درد نکنه آرکی دیلی را معرفی کرده ایشالا اونو هم توی برنامم میذارم. حالا خورد خورد سوالامو میام می پرسم، اینا دو وتا از کارامن، همین جوری کشیدم، ولی نمی تونم مثل بقیه اون طوری هی آب و تاب و طبیعت و ... بدم به طرح ها، تازه از خودمم که نمی تونم طرحی بزنم، ممنون میشم کمکم کنید.
یه وقتایی زیادی به کارام گیر میدم. آخه خیلی آدم ریزربینی ام، ووقتی می بینم خطام کج می شن، یا کارم تمیز در نمیاد، حس می کنم، خیلی سرعتم را میاره پایین.
20150418_125331.jpg

20150418_125321.jpg

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

archisal

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها
من گهگاهی میام اینجا، تغییر رشته ای هستم، از پارسال شرووع کردم، امسال هم کنکورمو معمولی دادم فک کنم میانگین درصدام بشن 35. این وسطا هم هی شل کن سفت کن درآوردم، الان یه هفته ای هست شروع کردم اسکیس کار کردن، پارسال کلاسای شقاقی و علی نیا را رفتم ولی خیلی استرس وارد می کنن، امسال تصمیم گرفتم خودم توی خونه کار کنم، ولی خیلی عقبمخ، خیلی ناشی ام، رشته قبلیم هم معماری نبوده، گفتم میشینم فیلمای کلاسای پارسال را نگاه می کنمف اما اینجا که میام یه عالمه وواسم سوال یش میاد و می گم نکنه من وواسه خوودم تنهایی اشتباهی برمف مثلا یکی الان گفته سالهاست ازمون پرسپکتیوو پرنده نمی خوان و ...
کارهایی که به ذهن خودم می رسن همون روکشی از کارهای مختلفه، دست این دوستمون درد نکنه آرکی دیلی را معرفی کرده ایشالا اونو هم توی برنامم میذارم. حالا خورد خورد سوالامو میام می پرسم، اینا دو وتا از کارامن، همین جوری کشیدم، ولی نمی تونم مثل بقیه اون طوری هی آب و تاب و طبیعت و ... بدم به طرح ها، تازه از خودمم که نمی تونم طرحی بزنم، ممنون میشم کمکم کنید.
یه وقتایی زیادی به کارام گیر میدم. آخه خیلی آدم ریزربینی ام، ووقتی می بینم خطام کج می شن، یا کارم تمیز در نمیاد، حس می کنم، خیلی سرعتم را میاره پایین.
سلام.منم پارسال کلاس علی نیا و شقاقی میرفتم.کارشون خوب بود.
اما امسال کلی برنامه و روند کلاسیشونو تغییر دادن و بهتر شده.حیف که دیگه نتونستم برم.آره همونطور که دوستمون گفت از روی ارک دیلی میشه خوب تمرین کرد.البته یه سی دی تصاویر هم داده بودن بهمون توش پر بود از حجم های ساختمونای مختلف،که تمرین می کردیم و نشون استادا میدادیم.که خیلی ذهن مونو باز تر کرد. واینکه چطور ترکیب حجم هارو انجام بدیم.فکر کنم خودشون هم از ارک دیلی ورداشته بودن.چون اردسشو هم میدادن.به نطر من اونایی هم که تازه شروع کردن به تمرین هم خوب باشه.سعی کن نه تنها حجم بلکه منظره اطراف و جزییات رو هم وقت بذاری و بکشی تا دستت عادت کنه.موفق باشی

وضعیت
موضوع بسته شده است.