تعجبی از روند فیلمنامه نویسی در جمهوری اسلامی!!

آذرمهر

عضو جدید
کاربر ممتاز
[قبل از هرچیز بگم این مطالب از زبان بنده نیست اما من هم قبولش دارم. 100%]
....................................................................
گاهی گه فیلم های تلویزیونی را می بینم دلم می گیرد. البته نمی خواهم ناشکری کنم تلویزبون ما به مراتب بهتر از آنچه که امروزدر ماهواره می بینیم هست . تلویزیون ما اصلا قابل مقایسه با ماهوراه نیست. اما من که نمی خواهم درباره ی ماهواره صحبت کنم! آن را که اصلا قبول ندارم تا در مورد آن صحبت کنم! صحبت من در مورد چیزی است که قبولش دارم اما می خواهم اصلاح شود. گاهی که فیلم های تلویزیونی را می بینم با خودم فکر می کنم که چرا تا این اندازه محتوای آن با مبانی اسلام ناب متقاوت است! کمی مصداقی صحبت کنم.
صحبتم درباره ی نحوه برخورد خانواده با هم است.
وقتی که زنی با خشونت سر همسرش فریاد می زند و بالعکس،
وقتی که پدری بر فرزندش فریاد بر می آورد،
یا فرزندی که با پدر و مادرش تندی می کند،
...
کجای این کارها اسلام است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا خشونت تا این اندازه در سریال های ما رسوخ کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتی این حرف ها را می زنیم بعضی می گویند دیگر اسلامی بودن فیلم ها جذابیتی ندارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اما به نظر من این طور نیست.

با حرفات کاملا موافقم:gol:
به نظر من وظیفه تلویزیون نشان دادن زشتی ها نیست بلکه باید با شناخت زشتی ها و تقبیح آنها از طریق سریالها و فیلمهای تلویزیونی جهت رفع آنها فرهنگ سازی کندو
نقش صدا و سیما در این فرهنگ سازی آنقدر زیاد است که معمولا جامعه را بشدت تحت تاثیر قرار می دهد!
متاسفانه در بخشهای فرهنگی صدا و سیما دچار اشتباهات استراتژیک زیادی شده که بازخورد آن در جامعه موجب بروز مشکلات فراوانی شدهاست.
اگر امروز صدا و سیما سریالی پخش کند ، به سرعت رفتارها ، تکیه کلامها و حتی اسامی بازیگران آن در جامعه مد می شوند!
بعنوان مثال یکی از اشتباهات سیما در ساخت سریالها این بود که کار کردن خانم ها در بیرون از خانه را بعنوان یک ارزش برتر معرفی کرد و همه مردانی که با این پدیده مخالف بودند را مردانی بی منطق ،زورگو و متحجر معرفی کرد . با این موج تبلیغات ،بازار کار مورد هجوم یکباره خانمها قرار گرفت و باعث افزایش بیکاری شد و تنظیم بازار کار به هم خورد . این در حالی بود که با یک سرعت منطقی و روندی معقول خانم ها در حال ورود به عرصه فعالیتهای اقتصادی بودند و نه تنها آسیبی به بازار کار آقایون نمی زدند بلکه در گزینش شغل خود با وسواس و دقت نظر عمل می کردند در حالیکه امروز بیشتر خانم ها متقاضی کار به هر کاری تن می دند و چه بسا مورد سوء استفاده قرار می گیرند!

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
با حرفات کاملا موافقم:gol:
به نظر من وظیفه تلویزیون نشان دادن زشتی ها نیست بلکه باید با شناخت زشتی ها و تقبیح آنها از طریق سریالها و فیلمهای تلویزیونی جهت رفع آنها فرهنگ سازی کندو
نقش صدا و سیما در این فرهنگ سازی آنقدر زیاد است که معمولا جامعه را بشدت تحت تاثیر قرار می دهد!
متاسفانه در بخشهای فرهنگی صدا و سیما دچار اشتباهات استراتژیک زیادی شده که بازخورد آن در جامعه موجب بروز مشکلات فراوانی شدهاست.
اگر امروز صدا و سیما سریالی پخش کند ، به سرعت رفتارها ، تکیه کلامها و حتی اسامی بازیگران آن در جامعه مد می شوند!
بعنوان مثال یکی از اشتباهات سیما در ساخت سریالها این بود که کار کردن خانم ها در بیرون از خانه را بعنوان یک ارزش برتر معرفی کرد و همه مردانی که با این پدیده مخالف بودند را مردانی بی منطق ،زورگو و متحجر معرفی کرد . با این موج تبلیغات ،بازار کار مورد هجوم یکباره خانمها قرار گرفت و باعث افزایش بیکاری شد و تنظیم بازار کار به هم خورد . این در حالی بود که با یک سرعت منطقی و روندی معقول خانم ها در حال ورود به عرصه فعالیتهای اقتصادی بودند و نه تنها آسیبی به بازار کار آقایون نمی زدند بلکه در گزینش شغل خود با وسواس و دقت نظر عمل می کردند در حالیکه امروز بیشتر خانم ها متقاضی کار به هر کاری تن می دند و چه بسا مورد سوء استفاده قرار می گیرند!
:biggrin::biggrin:
چه نظر عتیقه ای

كربلايي حسام

اخراجی موقت
[قبل از هرچیز بگم این مطالب از زبان بنده نیست اما من هم قبولش دارم. 100%]
....................................................................
گاهی گه فیلم های تلویزیونی را می بینم دلم می گیرد. البته نمی خواهم ناشکری کنم تلویزبون ما به مراتب بهتر از آنچه که امروزدر ماهواره می بینیم هست . تلویزیون ما اصلا قابل مقایسه با ماهوراه نیست. اما من که نمی خواهم درباره ی ماهواره صحبت کنم! آن را که اصلا قبول ندارم تا در مورد آن صحبت کنم! صحبت من در مورد چیزی است که قبولش دارم اما می خواهم اصلاح شود. گاهی که فیلم های تلویزیونی را می بینم با خودم فکر می کنم که چرا تا این اندازه محتوای آن با مبانی اسلام ناب متقاوت است! کمی مصداقی صحبت کنم.
صحبتم درباره ی نحوه برخورد خانواده با هم است.
وقتی که زنی با خشونت سر همسرش فریاد می زند و بالعکس،
وقتی که پدری بر فرزندش فریاد بر می آورد،
یا فرزندی که با پدر و مادرش تندی می کند،
...
کجای این کارها اسلام است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا خشونت تا این اندازه در سریال های ما رسوخ کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتی این حرف ها را می زنیم بعضی می گویند دیگر اسلامی بودن فیلم ها جذابیتی ندارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اما به نظر من این طور نیست.

اینکه در فیلمها واقعیات را بگنجانیم خوب است
یعنی اینکه دعوای بین زن و شوهر ور ...... را نشان دهیم
اما
نه اینکه در صداوسیمای ما فحشا رواج یابد
به همه اعتقادات حمله شود
اسلام باقی نماند و ....

دقیقا علامت ظهور که میگن از دین ظاهرش میمونه رو میشه تو تلویزیون دید

به نظرم ماهواره و اومدنش دو درصد به بهتر شدن محتوای بی محتوای صداوسیما کمک کرد

به قول ابراهیم حاتمی کیا در برنامه دو روز قیبل راز انشالله تعداد شبکه های مثل فارسی1 بیشتر بشه

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه در فیلمها واقعیات را بگنجانیم خوب است
یعنی اینکه دعوای بین زن و شوهر ور ...... را نشان دهیم
اما
نه اینکه در صداوسیمای ما فحشا رواج یابد
به همه اعتقادات حمله شود
اسلام باقی نماند و ....

دقیقا علامت ظهور که میگن از دین ظاهرش میمونه رو میشه تو تلویزیون دید

به نظرم ماهواره و اومدنش دو درصد به بهتر شدن محتوای بی محتوای صداوسیما کمک کرد

به قول ابراهیم حاتمی کیا در برنامه دو روز قیبل راز انشالله تعداد شبکه های مثل فارسی1 بیشتر بشه
پس الکی نیست تلوزیون برنامه های درست حسابی پخش نمیکنه میخواد زمینه های ظهور رو فراهم کنه، آقا مشکل ریشه یابی شد ;)

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
کل کل هم حدی داره. این چه وضعشه! :w01:یهو بیاین یقه بگیرین دیگه. هر دو طرف رو می گم. بس کنید.
....................................................

گفته شد این ها زندگی ایده آلی هست. بنده مخالفم.
ایده آل چیه ؟ حضرات آدم بودند! نه فرشته! مثل خود ما! واسه همین هم شدن الگوی ما!

اگر مسلمون هستیم باید تلاش کنیم که رفتارمون به معصومین و خاندانشون نزدیک بشه.
اگر هم مسلمون نیستیم باید سعی کنیم که رفتارمون انسانی تر و اخلاقی تر بشه.

این حرف بدی نیست که در مقابلش موضع گیری کردید بعضی ها!!

بله مشکل از فیلمنامه نویسان هست. اما مشکل اون ها هم نبود اطلاعات کافی از نوع ارتباط موثر هست.

در کنار فیلم نامه نویس حضور مشاوران خانواده و جامعه شناسان و کارشناسان اصول اسلامی- اجتماعی ، باید حضور داشته باشن.

چرا نباید برای نوشتن یه فیلمنامه وقت و هزینه گذاشت. مگه نمی بینین دشمنان ما چه قدر زمان و هزینه صرف می کنن تا فیلم هایی که ضد مذهبیون ایرانی هم به بد بودنش معرف شدن رو برای شبکه های نمی دونم فارسی 1 و چی و چی بسازن؟!
حالا شبکش رو نمی دونم. چون خودم ماهواره ندارم ولی فکر کنم این شبکه بود!

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
کل کل هم حدی داره. این چه وضعشه! :w01:یهو بیاین یقه بگیرین دیگه. هر دو طرف رو می گم. بس کنید.

بله مشکل از فیلمنامه نویسان هست. اما مشکل اون ها هم نبود اطلاعات کافی از نوع ارتباط موثر هست.

در کنار فیلم نامه نویس حضور مشاوران خانواده و جامعه شناسان و کارشناسان اصول اسلامی- اجتماعی ، باید حضور داشته باشن.

چرا نباید برای نوشتن یه فیلمنامه وقت و هزینه گذاشت. مگه نمی بینین دشمنان ما چه قدر زمان و هزینه صرف می کنن تا فیلم هایی که ضد مذهبیون ایرانی هم به بد بودنش معرف شدن رو برای شبکه های نمی دونم فارسی 1 و چی و چی بسازن؟!
داریم شوخی میکنیم(شوخی شهرستانی!) شما چرا کاسه داغ تر از آش میشی؟;)

....
حرفت درسته. صدا و سیما خیلی توی کارش ایراد داره، هم تو برنامه های تفریحیش هم تو اطلاع رسانی مقرضانش .

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار

حالا اگه ماهواره داشته باشی چی میشه مگه؟
از دین خارج میشی؟ محارب میشی؟ منافق میشی؟

شما چرا فارسی1 رو با صدا و سیما مقایسه میکنی؟ اتفاقا ما بهترین و بی نظیرترین صدا و سیما رو داریم و بهترین کارها رو دارن انجام میدن. برترین رئیس صدا و سیما رو هم داریم. برنامه هاشم همش خوبه.
الان مشکل شما چیه؟

كربلايي حسام

اخراجی موقت
حالا اگه ماهواره داشته باشی چی میشه مگه؟
از دین خارج میشی؟ محارب میشی؟ منافق میشی؟

شما چرا فارسی1 رو با صدا و سیما مقایسه میکنی؟ اتفاقا ما بهترین و بی نظیرترین صدا و سیما رو داریم و بهترین کارها رو دارن انجام میدن. برترین رئیس صدا و سیما رو هم داریم. برنامه هاشم همش خوبه.
الان مشکل شما چیه؟

نه
فقط به شرط اینکه 12 نصف شب به بعد نبینی:biggrin:

بالا