تصاویری حیرت انگیز از سیر تکاملی انسان از نگاه داروين

رامين..

عضو جدید
دوست من موضوع مورد بحث نظریه تکامل داروین هستش نه درباره اعتقادات شیعیان و امام زمان و اهل بیت ! مقلطه گویی و مطرح کردن مباحثی که من در این مکان هم بخاطر رعایت احترام به عقاید دیگران وهم بخاطر محدودیت آزادی بیان از پاسخ دادن به آنها معذورم, فقط باعث میشه بحث به بی راهه بره و باعث بی حوصلگی بقیه دوستان بشود.
دوست عزیز آفریدگار من آفریدگار علم و خرد است نه خدای جهل و نادانی , آفریدگار من خدایی نیست که بنده گان خود را آنقدر نادان وگمراه فرض کند که برای هدایت آنها 124000 پیامبر کوچک وبزرگ و چندین کتاب به اصطلاح آسمانی بفرستد.
همچنین برای اثبات اعجاز قران می توان موارد دیگری را نیز ذکر نمود که من در زیر به دو نمونه اکتفا میکنم.
1: در آیات 11-12و 176 سوره نسا . در این آیات شریفه که در مورد نحوه تقسیم ارث است پس از جمع سهام وراث، مجموع سهام بیش از کل دارایی می شود. آیا به اذن الله همه چیز ممکن است؟
2:به آیات (54/اعراف - 3/ یونس -59/ فرقان - 7/ هود) که آفرینش جهان را در 6 روز و در آیات ( 9-10-11-12/ فصلت) که آفرینش جهان را در 8 روز بیان کرده، مراجعه کنید. اعجاز در این است که هنوز علم ریاضیات نتوانسته آنقدر پیشرفت کند که 6 را برابر 8 قرار دهد!!

مرتضی جان پروردگار من همه ی انسانها را اعم از زن و مرد یکسان و با عدالت خدایی خود آفریده، نه آنکه پس مانده ی سرشت انسانی را صرف خلق انسان دیگری کند.
مباحث مطرح شده چون خارج از موضوع بود، فقط به حکم ادب پاسخگوی شما دوست عزیز شدم. اما پیشنهاد می کنم که اگر به مباحث دینی علاقه مندید در تاپیک جدیدی این مسائل را مطرح نمایید. موفق باشید.

گویند بهشت و حور و کوثر باشد
جوی می و شهد و شکر باشد
پر کن قدح باده و بر دستم نه
نقدی ز هزار نسیه بهتر باشد
باسلام خدمت آقا كورش عزيز. آقا كورش ببخشيد كه اين سئوال را از شما اينجا مطرح ميكنم و سئوالم ربطي به فرضيه تكامل نداره ولي از آنجائي كه بحث شما و آقا مرتضي برام خيلي جالب بود چند تا سئوال مطرح ميكنم .شما فرموديد كه به خدائي اعتقاد داريد كه خداي عقل و خرد است. پس لطفا بفرمائيد اينهمه ظلم و ستم كه محصول جهل و ناداني انسانها است را چه كسي آفريده ؟افراد بيمار ،معلول ،مجنون ، يا با ضريب هوشي پائين،افرادي در خانوادهاي بزه كار و آلوده رو چه كسي آفريده؟ (حتما مثل فلسفه تمامي اديان، خود بندگان خلقش كردند يا شايد شيطان دخيله!!)؟ اين خداي شما بجاي چند هزار پيغمبر ،چند تا پيغمبر فرستاده؟نحوي ارتباطش با انسانها چه جوريه؟ اصلا اين خداي شما كه اينقدر براي انسانها ارزش غائله چرا مستقيما با مردم صحبت نميكنه ؟ چرا اين خداي شما جلوي ظلم وستم و نميگيره؟ اين خداي شما كه اينقدر مهربونه ، نهايتا با ظالم و ستمگري كه خودش خلق كرده چطور تسويه حساب ميكنه؟(امثال چنگيز خان و هيتلر و صدام و....)اصلا چرا اين خداي شما مثل خداي تمام اديان، دانسته انسانهاي ظالمو خلق ميكنه و بلاي جان انسانهاي ديگه ميكنه ؟(اميدوارم خداي شما ديگه بحث قديمي جبرو اختيارو پيش نكشه) و چرا خداي شما ؟؟؟؟؟ و چراها ي فراوان ديگر. دوست عزيز فلسفه تمام اديان يكيه و دركليات مثل همند.تمام ايراد هاي اساسي و فلسفي كه براي يك دين گرفته ميشه براي تمام اديان صادقه . اصلا چه فرقي ميكنه كه اين جهان رو خداي محمد خلق كرده يا خداي شما.فرض كنيم كه خداي شما خلق كرده ،در اصل قضيه كه فرقي نميكنه. آش همان آشو كاسه همان كاسه .اگه وجود خداي اديان ديگر افسانه است ،پس خداي شما هم افسانه و ساخته ذهن بشره. اگه وجود خدا واقعيته ، تمام كم و كاستي هايي كه شما براي خداي مسلمونا قائليد براي خداي شما هم صدق خواهد كرد ونهايتا و ناچارا به يك مبدا خواهيم رسيد.لطفا يه بيوگرافي كامل از خدايتان ارائه كنيد ببينيم آيا خداي شما هم مثل خداي ساير اديان عمل ميكنه يا يك فلسفه جديدي رو ارائه ميده. باتشكر

آخرین ویرایش: