تراختور!!!؟؟؟و....

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
این بچه باز تو خواب داره حرف میزنه :razz:
عزیزم شما همون فارسیت رو بخون
ما میخوایم یه کم سطح سواد نداشته مون بالا یره:gol:

ای بابا
حالا شما هم هی گیر بده به این

بابا این یه چیزی گفت
ای باز این روح خبیث اومد تو خوابم:razz:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیاست تفرقه بندازو حکومت کن که سالهاست در این کشور حکومت میکند وسطش به اینجا و اخرش به ........ الله اعلم میکشد

سنگر

عضو جدید
ما همه جزو یک آب و خاک هستیم
به واقع اگر کسی ادعای جدا شدن را بکند و یا خلاف قوانین قدم بردارد خائن به این آب و خاک است!

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز من ، من به همه قومیتها و حقوقشون احترام میذارم .
چون درکشون میکنم برخلاف شما
چرا باید کار به جایی بکشه که هر کی بخواد حقشو طلب کنه .
طلب رو سروقت بدی بعدا دیگه دردسر نمیشه

منم درک میکنم.ولی فوتبال وسیله ای نیست که بخواهید ازش سو استفاده کنید.ماشالله این همه مسئول و نماینده و دولتمرد هست.راهش هم هست.اما فوتبال راهش نیست.حالا شما قبول نکن.

من یکی که شخصا فرهنگمو به خاک نمیفروشم . میخوام صد سال سیاه ایران و کل دنیا نباشن .:gol:

اینجاست که هویت واقعی جدایی طلبیتون مشخص میشه.منم قصدم از زدن این تاپیک مبارزه با همین حرفا بوده.یه دفعه ته دلت رو بگو که اذربایجان یه کشور شه خلاص!
اولین پستم هم حرف یکی از دوستاتو گذاشتم تا همینو گوشزد کنم.که بعضی از همشهریها انقدر افراطی ناسیونالیست هستن که حاضرن برا قومشون کشورشون رو هم بفروشن.دقیقا عین جمله خودتون.
و این در اینده میشه یه معضل بزرگ.چطور؟؟؟
دشمن برای از پا در اوردن ایران اسلامی میاد شماها رو بیشتر اتیشی میکنه و اختلافو بیشتر میکنه.شما هم داغ ،اخراش ادعای استقلال طلبی میکنید.بعد ایران ضعیف شده و دارای بحران داخلی برای دشمن دیگه خطری نداره.راحت از پا در میاد.

کاش شهیدانی مثل باقری رو سر لوحه کارتون قرار میدادید نه قهرمانهای افسانه ای و کوروغلی ها رو !!!

Sarp

مدیر بازنشسته
منم درک میکنم.ولی فوتبال وسیله ای نیست که بخواهید ازش سو استفاده کنید.ماشالله این همه مسئول و نماینده و دولتمرد هست.راهش هم هست.اما فوتبال راهش نیست.حالا شما قبول نکن.

اینجاست که هویت واقعی جدایی طلبیتون مشخص میشه.منم قصدم از زدن این تاپیک مبارزه با همین حرفا بوده.یه دفعه ته دلت رو بگو که اذربایجان یه کشور شه خلاص!
اولین پستم هم حرف یکی از دوستاتو گذاشتم تا همینو گوشزد کنم.که بعضی از همشهریها انقدر افراطی ناسیونالیست هستن که حاضرن برا قومشون کشورشون رو هم بفروشن.دقیقا عین جمله خودتون.
و این در اینده میشه یه معضل بزرگ.چطور؟؟؟
دشمن برای از پا در اوردن ایران اسلامی میاد شماها رو بیشتر اتیشی میکنه و اختلافو بیشتر میکنه.شما هم داغ ،اخراش ادعای استقلال طلبی میکنید.بعد ایران ضعیف شده و دارای بحران داخلی برای دشمن دیگه خطری نداره.راحت از پا در میاد.

کاش شهیدانی مثل باقری رو سر لوحه کارتون قرار میدادید نه قهرمانهای افسانه ای و کوروغلی ها رو !!!
مثلا ؟

باز که مثل همون پست اولت واسه خودت داستان بافتی !
این بحث هرچقدر ادامه پیدا کنه تو از موضعت پائین نمیای
یعنی توجیه پذیر نیستی .
فقط قصدت اینه که به طرفت بقبولونی که هدفش تجزیه طلبیه .
هروقت خواستی قانع شی و فقط نظرت رو تحمیل نکنی برگرد بقیه بحثمون رو ادامه بدیم .
و جوابهای چند پست قبلم رو هم که ندادی . باز هم دلیلش اینه که فقط میخوای حرف خودت رو بزنی .

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما چقدر بیسوادین.:mad:

تو تمام کشور ها این موضوع رعایت میشه.
این جزو ابتدایی ترین حقوق افراده و علاوه بر زبان رسمی زبان مادری هم تدریس میشه.
تو قانون اساسی خودمون هم این اصل اومده.....اصل 15 ...ولی اجرا نمیشه....

توی شهری که هستی چند تا کانون زبان ترکی هست؟ایجاد کانون زبان که خصوصیه.کدومتون همت داشتین سرمایه گذاری کنین؟

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من , اگه میدونی جواز این کانون رو کجا میدن برامون بنویس بریم بگیریم و سرمایه گذاریشم انجام بدیم.

همت داری خودت برو دنبالش. آماده خور نباش:D

از یکی که کانون زبان انگلیسی زده بپرس راهنماییت کنه. کانون زبان انگلیسی که خدارو شکر یه خیابون در میون وجود داره. از مسئول یکیش بپرس.

تو شیراز غیر انگلیسی ، فرانسه عربی چینی آلمانی اسپیرانتو هم تدریس میشه

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر با هم بدید شماها

تو شیراز فارس داریم ترک داریم لر داریم تا حدودی عرب داریم خلار داریم. هیچ وقت هم جنگ دعوا نیست همه خوش و خرم میرن میان.
چقدر این فارسای خارج از فارس دو آتیشه هستن چقدر هم تبریزیا دو آتیشه(شرقی بیشتر از غربی دو آتیشه هست)خیلی دیگه دارین ...

Sarp

مدیر بازنشسته
با این کل کل نکن.Ip شما را پیدا میکنه.ادرستون را میگیره.میاد دم خونتون
مواظب باش.از من گفتن بود.:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
:smile:
شلوارای اروپائیهارو شمردی تموم شد ؟:smile:
توی شهری که هستی چند تا کانون زبان ترکی هست؟ایجاد کانون زبان که خصوصیه.کدومتون همت داشتین سرمایه گذاری کنین؟
همت
اتفاقا کسانی پیدا میشن که از این همتها بکنن
یکیش تشکل آرمان داشنجوئی دانشگاه آزاد تبریز که الان مدرس زبان ترکی که تو دانشگاه و رایگان واسه داوطلبها زبان ترکی تدریس میکرد الان داره تو اطلاعات آب خنک میخوره
یا الف - س که جرمش از طرف آقایون آموزش زبات ترکی اعلام شده .
بنده خدا وضعش خوب بود و رایگان تدریس میکرد
ایشون هم تازگیها دستگیر سدند

پس لطفا تا از چیزی خبر ندارید اظهار نظر نفرمائید .;)
و در ضمن ، هدف ما آموزش زبان ترکی نیست . هدف ما نگهداری فرهنگمان هست و بس .;)
چقدر با هم بدید شماها

تو شیراز فارس داریم ترک داریم لر داریم تا حدودی عرب داریم خلار داریم. هیچ وقت هم جنگ دعوا نیست همه خوش و خرم میرن میان.
چقدر این فارسای خارج از فارس دو آتیشه هستن چقدر هم تبریزیا دو آتیشه(شرقی بیشتر از غربی دو آتیشه هست)خیلی دیگه دارین ...
بله ترکهای استان فارس رو هم دیده ایم
طفلی بچه داشت شاخ درمیاورد
باورش نمیشد تو یه شهر همه ترکی صحبت میکنند
یه هفته اول رو هنگ کرده بود :smile:

باز هم عرض میکنم خدمتتون ، شما از چیزی خبر ندارید اظهار نظر نکنید ، ملت فکر منیکنند سوادش رو ندارید

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز

همت
یکیش تشکل آرمان داشنجوئی دانشگاه آزاد تبریز که الان مدرس زبان ترکی که تو دانشگاه و رایگان واسه داوطلبها زبان ترکی تدریس میکرد الان داره تو اطلاعات آب خنک میخوره

باز هم عرض میکنم خدمتتون ، شما از چیزی خبر ندارید اظهار نظر نکنید ، ملت فکر منیکنند سوادش رو ندارید

اتفاقا خبر دارم و کانون زبان هم یه مجرای قانونی و با مجوز هست نه غیر قانونی. مثلا کتابای استاندارد بین المللی توش تدریس میشه و شما باید نمایندگی یه موسسه معتبر بین المللی بگیری. بعدش هم من خودم بین ترکها بودم زیاد هم بودم سر کلاسا هم کم نبودن معلمهایی که ترکی درس میدادن مهمون نواز بودن اما خوبترینشون بعد از سلام احوالپرسی میگفت ترکی سوم فارسی بیست و سوم:Dحالا من کاری به اینا ندارم. راه قانونیش هم همینه. این اساتیدی هم که بیان کردی طبق کدوم استاندارد درس میدادند؟ هر زبانی یه استانداردی داره دیگه که ترکی هم مستثنا نیست و قطعا انستیتو های بین المللی که این استانداردها رو پوشش میدن وجود داره. از روی شکم سیری هم حرف نزن.بزگورد هم نماد پانترکیسم هست و میتونی سرچ کنی تو اینترنت و افسانش هم که یه اثر ادبی هست که دستمایه سواستفاده یه عده شده(افسانشو میدونی؟).

بعدشم غرض ورزی یه چیزه هویت طلبی یه چیز جدایی طلبی یه چیز دیگه

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز

همت

چرا جعل حدیث میکنی:D

Sarp

مدیر بازنشسته
اتفاقا خبر دارم و کانون زبان هم یه مجرای قانونی و با مجوز هست نه غیر قانونی. مثلا کتابای استاندارد بین المللی توش تدریس میشه و شما باید نمایندگی یه موسسه معتبر بین المللی بگیری. بعدش هم من خودم بین ترکها بودم زیاد هم بودم سر کلاسا هم کم نبودن معلمهایی که ترکی درس میدادن مهمون نواز بودن اما خوبترینشون بعد از سلام احوالپرسی میگفت ترکی سوم فارسی بیست و سوم:Dحالا من کاری به اینا ندارم. راه قانونیش هم همینه. این اساتیدی هم که بیان کردی طبق کدوم استاندارد درس میدادند؟ هر زبانی یه استانداردی داره دیگه که ترکی هم مستثنا نیست و قطعا انستیتو های بین المللی که این استانداردها رو پوشش میدن وجود داره. از روی شکم سیری هم حرف نزن.بزگورد هم نماد پانترکیسم هست و میتونی سرچ کنی تو اینترنت و افسانش هم که یه اثر ادبی هست که دستمایه سواستفاده یه عده شده(افسانشو میدونی؟).

بعدشم غرض ورزی یه چیزه هویت طلبی یه چیز جدایی طلبی یه چیز دیگه
بله
لطف کردید که قوانینی چند از قوانین شوونیسم رو یادآوری فرمودید
تدریس غیراستاندارد هم طبق این قوانین جرم محسوب میشه .
ممنون از یادآوریتون . (البته نمیدونستم و الان یاد گرفتم)

:biggrin::biggrin:
شما سرچ کنید منبعش رو بدین ما مطالعه کنیم :biggrin:
ایشالا که منبعت تبیان نیست
ولی این دو جملت بیشتر شبیه یه پارادوکسه تا واقعیت ;)
تو فقط اون چیزی که از جزوه های منتشره پان فارس و آپارتاید دیدی نقل قول میکنی .
چون اینجا فکر نکنم هنوز بحث بؤزقورد پیش اومده باشه ;)

تو اگه تو سرچهات این اثر ادبی رو به فارسی خونده باشی من هردوتاش رو (حالا سرچ کن ببین اون یکی چیه) نقد و تحلیل کردم .
پس لطف میکنید شما افسانه سیمرغتون رو نقد میکنید و ما هم افسانه بؤزقوردمون رو .

آموزش زبان مادری که فرهگ و تاریخم با اون زبان مکتوب شده و برای انتقال و بقای این فرهنگ آموزشش نیاز هست . . . . . .محسوب میشه .
گزینه 1 . غرض ورزی
گزینه 2 . هویت طلبی
گزینه 3 . جدائی طلبی

حتما که کنکور دادی
پس به سوال کنکوری بالا جواب بده .:w12:
چرا جعل حدیث میکنی:D
جعل نیست
واقعیته
هر چی بهش گفتیم بابا ، ما تو شهر و بیرون از خونه هم ترکی صحبت میکنیم
باورش نمیشد
خودش هم که اومد دید از خوشحالی کم مونده بود به گریه بیفته

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله

تو اگه تو سرچهات این اثر ادبی رو به فارسی خونده باشی من هردوتاش رو (حالا سرچ کن ببین اون یکی چیه) نقد و تحلیل کردم .

آموزش زبان مادری که فرهگ و تاریخم با اون زبان مکتوب شده و برای انتقال و بقای این فرهنگ آموزشش نیاز هست . . . . . .محسوب میشه .
گزینه 1 . غرض ورزی
گزینه 2 . هویت طلبی
گزینه 3 . جدائی طلبی

حتما که کنکور دادی

جعل نیست
واقعیته
باورش نمیشد

اتفاقا یه شعر به زبون ترکی بود (با معنی فارسی) تو یکی از وبلاگای پانترک که فیلـتر هم نبود اون باعث شد دنبال یه سری معنی ها بگردم این تبیان هم کلا نگاه نکردم نمیدونم چیه:D(چی هست؟)

اونجا بود که اسنا رو دیدم و دنبالشو گرفتم.

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله

گزینه 1 . غرض ورزی
گزینه 2 . هویت طلبی
گزینه 3 . جدائی طلبی

حتما که کنکور دادی

جعل نیست
واقعیته
باورش نمیشد

سیمرغ یه پرنده افسانه ی هست نه یک مادر افسانه ای;)

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه طرف بحث استاتر , فردی بیسواد و یا بی اطلاع باشه , اون روز جهنم میشه برا استاتر.
خیلی سخته که انسان با کسانی بحث کنه که فقط عقده هاشونو پای بحث میارن و سواد اون مورد بحث رو هم ندارند. خیلی سخته.
تا اینجا که همه دوستان فارس زبان , سواد این بحث رو نداشتند و همش چیزایی از خودشون بافتند و جالب اینه که یه عده شون هنوز هم نفهمیدن که موضوع رو نفهمیده اند. ( این جمله آخری یه تیکه ادبی هم بود که از دستم در رفت و نگاریدم.)

• Like
واکنش ها: Sarp

Sarp

مدیر بازنشسته
اگه طرف بحث استاتر , فردی بیسواد و یا بی اطلاع باشه , اون روز جهنم میشه برا استاتر.
خیلی سخته که انسان با کسانی بحث کنه که فقط عقده هاشونو پای بحث میارن و سواد اون مورد بحث رو هم ندارند. خیلی سخته.
تا اینجا که همه دوستان فارس زبان , سواد این بحث رو نداشتند و همش چیزایی از خودشون بافتند و جالب اینه که یه عده شون هنوز هم نفهمیدن که موضوع رو نفهمیده اند. ( این جمله آخری یه تیکه ادبی هم بود که از دستم در رفت و نگاریدم.)
هست:razz:

Sarp

مدیر بازنشسته

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعیت ؟
افسانه ادبی رو با چی مقایسه میکنی تو ؟ :surprised:

من بهت میگم درباره چیزی که سوادش رو نداری حرف نزن .
ولی تو به جای جواب دادن حرف خودتو تکرار میکنی .

نه دیگه نشد نیگا تو میگی زایش کوروش افسانه هست (نمونه های واقعی از تولد اینشکلی وجود داشتن) من میگم به واقعیت نزدیکه. شما سر سیمرغ گفتی افسانه هست منم گفتم آره افسانه هست اما یه افسانه ملایم نه مثل افسانه گرگ خاکستری. نمیخوام بگم گرگ خاکستری شبیه افسانه های اسکاندیناوی هستا اما مسئله اینه که از نماد گرگ خاکستری برای نژاد پرستی استفاده میشه اما سیمرغ چی؟پشت سکه 50 تومنی هست با یه جایزه سیمرغ بلورین هست که اونم برگرفته از منطق الطیر عطار هست نه شاهنامه فردوسی. مسائل رو قاطی نکن. من با هویت مخالف نیستم اما با نژاد پرستی مخالفم چه فارس چه ترک چه اسلامیش حتی همین آیه که تو امضام هست نفی نژاد پرستی هست.

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعیت ؟
افسانه ادبی رو با چی مقایسه میکنی تو ؟ :surprised:

من بهت میگم درباره چیزی که سوادش رو نداری حرف نزن .
ولی تو به جای جواب دادن حرف خودتو تکرار میکنی .

نیس که شما درباره قوم فارس زیاد سواد دارید. جالبه

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز

حالا برای اینکه بدت نیاد میگیم تاریخشون رو بدن شما تصحیح کنی یا اینکه از اول بنویسی.

اتفاقا فارسا هم حرفای شما رو با پی رادیان اختلاف فاز عنوان میکنن.

arasbaran

عضو جدید
یادداشت ویژه : بازنده اصلی داربی "شبکه سهند"
دیدار دو تیم آذربایجان در داربی تبریز در حالی با نتیجه تساوی به پایان رسید که بیشتر از نتیجه و سبک بازی شاید حاشیه های این بازی در نوع خود جالب توجه بود.

تحلیل بازی :

در حالی که تیم شهرداری تبریز در نیمه اول بازی را کاملا در اختیار داشت که با پیش افتادن از حریف خود و با اخراج کیانی بازیکنان شهرداری در سیستمی قرار گرفتند که میثاقیان همیشه در لیگ یک از آن نتیجه کافی را برده بود، آنها در حالی نیمه دوم و بازی را آغاز کردند که یک یار از حریف خود بیشتر داشتند و در نتیجه هم پیروز میدان بودند اما میثاقیان باز با اشتباه گرفتن لیگ برتر با لیگ یک دستور به حفظ نتیجه و توپ را صادر کرده بود که 45 دقیقه تا پایان بازی فرصت وجود داشت و این ثابت می کند که اکبر آقا راه را کمی اشتباه آمده است. کمالوند با تغییر سیستم بازی تیمش و روی آوردن به بازی سه دفاع موجب شد که میثاقیان عملا نتواند آن تاکتیک لیگ یکی اش را با موفقیت به اجر درآورد، کمالوند نشان داد که با یک یار کمتر هم تیمش را پس نمی کشد و همین تاکتیک موجب شد که تیم تراکتور در نیمه دوم با در دست گرفتن بازی هم نتیجه را به تساوی بکشاند و هم در لحظات آخر اگر ابراهیم زاده کمی دقت می کرد به گل برتری هم دست یابد اما آنچه که این داربی برای میثاقیان داشت این بود که نباید در حالی که تیمش با یک گل جلو افتاده به فکر حفظ نتیجه باشد چرا که این نوع سبک بازی در لیگ برتر چندان کارساز نیست .

اما حواشی و چه حواشی مهمتر از نظرسنجی شبکه سهند . . .

اما نمی توان از این بازی نوشت و در مورد تنها نکته قابل توجه این بازی که همان نظرسنجی صدا و سیمای مرکز تبریز بود چیزی ننوشت، ابتدا باید به این موضوع اشاره کنم که بعد از بازی تیم تراکتور و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی اتفاقاتی صورت گرفته و چه خوب و بد تیم تراکتور دو جلسه محروم شده و در حالی که اکثر به اتفاق مسئولان استانی از استاندار گرامی گرفته تا مسئولان رده بالای سیاسی استان شامل نمایندگان مجلس این حکم را منطبق بر جرم ندانسته و آن را سنگین شمرده اند و آن را عجولانه دانسته اند تنها ارگانی که خود را به کوچه علی چپ زده و با مقصر قلمداد کردن هواداران تیم تراکتور و بارها با بکار بردن کلمه تماشاگر نماها سعی در جریان سازی درست این ماجرا دارد و در واقع آقایان سیاست گذار رسانه مذبور سعی در انداختن توپ به زمین هواداران تیم تراکتور با درست کردن انواع و اقسام برنامه ها و گزارش ها از سطح شهر فکر می کردند می توانند از تبعات این موضوع کاسته و نشان دهند پرتاپ چند ساندیس مهمتر از شعارهای زشتی بود که برخی ها از تریبون صدا و سیما پخش کرده اند و این در حالی بود که خیلی از هواداران تیم تراکتور خود را نه تماشاگر نما بلکه هوادارانی می شمارند که در تهران مورد هتاکی قرار گرفته اند و جریمه ای را متحمل شده اند که قابل تصور برایشان نیست .

این نوع برخورد با این نوع سبک و سلوک شبکه سهند تنها می تواند نشانگر یک چیز باشد و آن اینکه شبکه مذبور چندان با روحیات فرهنگی و اجتماعی هواداران آذربایجانی چندان سازگاری و هماهنگی ندارد و در واقع این رسانه با این برخورد خود و با تولید و ارائه برنامه های اینچنینی نه تنها موجب شده که شعور مخاطبان به بازی گرفته شود بلکه موجب شود که هواداران تیم تراکتور خود را از این جریان کنار نکشند و در حالی که آنها خود را بانی و باعث اتفاقات ورزشگاه آزادی نمی پندارند و این می تواند برای رسانه ای که باید از حق و حقوق مردمان منطقه اش دفاع کند منطقی به نظر نرسد .

با آغاز بازی و نظرسنجی که شبکه سهند برای این بازی در نظر گرفته بود و نتایج آن می توان به این نتیجه رسید که هواداران تراکتور خود را مجرم قلمداد نمی کنند که بخواهند حرکات برخی ها را در تهران را محکوم هم کنند، گزینه های نظرسنجی شبکه سهند در حالی 50 به 50 جلو می رفت که می توانست همین نتیجه نشان دهد که گزارشات تولیدی این رسانه از مردم که به جهت محکومیت این حرکات به قول آنها به اصطلاح تماشاگرنما، تنها باید در آرشیو شبکه ای قرار گیرد که به جزء پخش آن فوتبال آنهم به آن سبک و سلیقه خاص خود نمی تواند مخاطب بیشتری پای خود بکشد، چرا که شبکه سهند ره خود می رود و هواداران و مخاطبان نیز ره خود میروند و این نشان بارزی از کم تاثیر بودن برنامه های شبکه ای دارد که برنامه هایش آنقدر کم محتواست که کسی را پای خود نگه ندارد، آیا بهتر نبود برنامه سازان شبکه سهند در این مورد سکوت می کردند تا خود را مجبور نکنند که بخواهند با کشاندن صحبت های کارشناس برنامه از فوتبال به تماشاگرها آنها را هم مجاب کنند که از زبان آنها هم مطالبی در محکومیت رفتارهای هوادارانی که کاری جزء پرتاب ساندیس آنهم بدلیل توهین های هواداران تیم تهرانی نکرده اند، خود را بیشتر به دردسر بیندازند!.

برنامه فوتبال گل شبکه سهند اگر می خواهد که مخاطبان خود را افزایش دهد باید چند نکته را باید مد نظر داشته باشد و آن اینکه مردم این دیار چشمهایشان باز و گوش هایشان هم آنقدر گیرایی دارد که بدانند که برنامه ای که فقط برای میهمانان تحلیلگر خود چند دقیقه بیشتر زمان نمی شناسد و بیشتر برنامه مخصوصا در بین دو نیمه متوجه آگهی های بازرگانی است و با پایان فوتبال هم برنامه با خداحافظی شتاب زده ای چیز خاص دیگری ندارد هیچگاه نمی تواند برایشان آنقدر جذابیت داشته باشد که بتوان گفت همین رسانه می تواند برای آنها جریان سازی هم بکند .

در هر صورت مخاطبان این شبکه آنقدر هم دراز گوش نیستند که ندانند که مجازاتی که برای آنها در نظر گرفته شده است در مورد بازی با پرسپولیس تهران تنها یک هدف را دنبال می کند و آن هم خرد کردن احساسات و عواطف هوادارانی است که تیم شهر خود و دیار خود را به هیچ چیز و هیچ کسی نمی فروشند و این می توان برای برنامه سازان شبکه سهند پیغام خوبی نباشد که برنامه های تولیدی آنها آنقدر هم جذابیت ندارد که مخاطب را از راه درستی که خود تشخیص داده دور کند، در این راه هم بهتر بود تا رسانه مورد نظر سکوت می کرد تا با دست گذاشتن بر موضوعی حساسی چون این موضوع نشان نداده باشد(عقلا برای خود)که رسانه ای کم تاثیر است که مخاطبانش حتی به برنامه هایش اگر آن فوتبال هم نبود چندان توجه نمی کردند .
http://www.tractorchelar.com/

• Like

arasbaran

عضو جدید
دریاچه اورمیه فاجعه زیست محیطی جهانی

حامیان محیط زیست آذربایجان:عده ای فکر میکنند که در صورت خشک شدن دریاچه اورمیه تنها دور بر اطراف دریاچه صدمه خواهد دید اما اگر به اخبار هواشناسی توجه کرده باشید که ذرات گرد غبار از خاک اردن عربستان سوریه و حتی از شمال افریقا به طرف مناطق مرکزی ایران در حرکت است و نقشه های این پدیده را میتوانید در اخبار هواشناسی شبکه های خبری ایران مشاهده کنید ولی در صورت خشک شدن دریاچه اورمیه ذرات نمک توسط بادهای مدیترانه ای که از طرف غرب به طرف شرق میوزد ذرات نمک را باخود تا به شعاع ۵۰۰ کیلومتری خواهد برد که اگر این مسیر را در google Eartدنبال بکنیم در مسیر دریاچه اورمیه تا شهر تهران باران نمک وذرات نمک هوا را اشباح خواهد کرد خاکهای کشاورزی را نابود ومزارع دشت قزوین زمینهای حاصلخبز ورامین بطور کلی از بین خواهد رفت برای دوری جستن از چنین ییشامد زیست محیطی اول از هر مسئله احساس مسئولیت مسئولین میباشد که اکثرشان مرکز نشین میباشند وفکر میکنند که در صورت خشک شدن دریاچه اورمیه مناطق مرکزی ایران در امن و امان خواهد بود بلکه طبق نقشه های هواشناسی که در سطور بالا یاداور شدم مناطق مرکزی ایران هم شامل خواهد شد من در مقاله بعدی نقشه حرکت بادهای مدیترانه ای را از روی نقشه google Eart تنظیم وبه اطلاع علاقمندان خواهم رساند
راه چاره جلو گیری از خشک کردن دریاچه اورمیه اول اینکه سدهایکه در حوزه ابریزی دریاچه اورمیه ساخته اند و اکثرا بلا استفاده مانده پنجاه درصد از اب سدها باز کرده تا قسمتی از اب تبخیر شده دریاچه ترمیم یابد و بهترین راه برای اب رساندن به دریاچه اورمیه استفاده از اب سد خدا افرین است که از طریق کانال به طرف دریاچه اورمیه کشیده شود واز ازاب مازاد این کانال هم شهرهای مسیر کانال استفاده کشاورزی وجهت شرب شهرها ودر اخرهم به دریاچه اورمیه میرسد رودخانه ارس امسال تا شش متر بالا امده بود که اگر چنین ابهای اضافی را بطرف دریاچه اورمیه هدایت کنند مشکل دریاچه اورمیه تا حدودی حل خواهد شد ولی مسئه اصلی دریاچه اورمیه مدیریت انسانی ودرک وفهم انسان از طبیعت است ولی محیط زیست مثل انسانها برای خودش مرزهای مصنوعی نساخته است و طبیعت قدرتمند تر از ان است که انسان مرز مصنوعی بتواند در کار طبیعت خللی پیش اورد شاید در ظاهر چنین باشد ولی در بازی طبیعت انسان دنباله رو طبیعت خواهد بود واگر بخواهد به طبیعت چنگ اندازی کند فاجعه دریاچه اورال یا دریاچه نمک امریکا یا دریاچه پریشان و سایر فجایع محیط زیستی که توسط انسان کره خاکی انجام شده است . در اخر تنها این میتوان گفت ما فقط یک کره آبی خاکی داریم .

arasbaran

عضو جدید
جنایات ارامنه و موضع ایران

نکته حائز اهمیت اینجاست که دولت ایران در سیاست خارجی خود در زمینه محکوم کردن متجاوزین و اشغالگران بلاد اسلامی، سیاست یک بام و دو هوا را پیش گرفته است. بارزترین گواه این موضوع موضعگیری جمهوری اسلامی ایران در مقابل دولت جنایتکار و غاصب ارمنستان در اشغال اراضی مسلمانان قره باغ آذربایجان می باشد. از زمانی که ارامنه جنایتهای خود را در مناطق مختلف آذربایجان شروع کردند هیچ گونه انزجاری نسبت به جنایتهای آنها از طرف دولتمردان ایران انجام نگرفته در عوض همکاریهای مختلف سیاسی و اقتصادی با ارمنستان همچنان ادامه دارد! بطور مثال در تمامی نقشه های ایرانی منطقه اشغالی قره باغ جزء خاک ارمنستان قلمداد می شود. و در رسانه های گروهی ایران از قره باغ به عنوان منطقه مورد مناقشه!! یاد می شود

• Like

Sarp

مدیر بازنشسته
نه دیگه نشد نیگا تو میگی زایش کوروش افسانه هست (نمونه های واقعی از تولد اینشکلی وجود داشتن) من میگم به واقعیت نزدیکه. شما سر سیمرغ گفتی افسانه هست منم گفتم آره افسانه هست اما یه افسانه ملایم نه مثل افسانه گرگ خاکستری. نمیخوام بگم گرگ خاکستری شبیه افسانه های اسکاندیناوی هستا اما مسئله اینه که از نماد گرگ خاکستری برای نژاد پرستی استفاده میشه اما سیمرغ چی؟پشت سکه 50 تومنی هست با یه جایزه سیمرغ بلورین هست که اونم برگرفته از منطق الطیر عطار هست نه شاهنامه فردوسی. مسائل رو قاطی نکن. من با هویت مخالف نیستم اما با نژاد پرستی مخالفم چه فارس چه ترک چه اسلامیش حتی همین آیه که تو امضام هست نفی نژاد پرستی هست.
:eek::eek:
تو همش اون چیزی که از قبل تو مخت هست رو رو میکنی
نه پستها رو میخونی و نه بهشون درست جواب مدی !
من تا حالا درباره تولد کوروش نظری ندادم که حالا بخوام به افسانه ربطش بدم یا به حقیقت .
که چی ؟ میخوای از فردا یه پرچم سیمرغ بگیرم دستم و برم تو خیابون شعار مرگ بر ولایت فقیه بگم . اونوقت حتما میگن سیمرغ نشانه ضد ولایت فقیه هاست :surprised: . استدلالت جالب بود .
و هنوز هم ما متوجه نشدیم کدوم گروه پان ترکی از این نماد استفاده کرده . شما لطف میکنید ما رو روشن میکنید .;)

بله در زبان میگی با نژادپرستی مخالفی . در حالی که افکارت پر است از چیزهایی که با گفته هات تناقض داره .
نیس که شما درباره قوم فارس زیاد سواد دارید. جالبه
نه . من در مورد قوم فارس سواد ندارم . دربارش نظر هم نمیدم . من همونقدر که از زبان فارسی غافل شده ام چند برابر اون رو زبان و ادبیات و تاریخ ترکی مطالعه و تحقیق داشتم . ولی باز هم ادعا ندارم ;)
جنایات ارامنه و موضع ایران

نکته حائز اهمیت اینجاست که دولت ایران در سیاست خارجی خود در زمینه محکوم کردن متجاوزین و اشغالگران بلاد اسلامی، سیاست یک بام و دو هوا را پیش گرفته است. بارزترین گواه این موضوع موضعگیری جمهوری اسلامی ایران در مقابل دولت جنایتکار و غاصب ارمنستان در اشغال اراضی مسلمانان قره باغ آذربایجان می باشد. از زمانی که ارامنه جنایتهای خود را در مناطق مختلف آذربایجان شروع کردند هیچ گونه انزجاری نسبت به جنایتهای آنها از طرف دولتمردان ایران انجام نگرفته در عوض همکاریهای مختلف سیاسی و اقتصادی با ارمنستان همچنان ادامه دارد! بطور مثال در تمامی نقشه های ایرانی منطقه اشغالی قره باغ جزء خاک ارمنستان قلمداد می شود. و در رسانه های گروهی ایران از قره باغ به عنوان منطقه مورد مناقشه!! یاد می شود
از این طرف هم که نگاه کنی ، ارامنه 200 هزار نفری مدرسه مخصوص به خودشان رو دارند .
ولی چند ده میلیون ترک . . . . . .

ارامنه هر سال در کلیسای خرابه جلفا جمع میشن و پیروزی خودشون تو جنگهای صلیبی بر مسلمانان رو جشن میگیرند . ما هنوز هم نمیتونیم سالگرد پیروزیهای ستارخان رو جشن بگیریم .

alicad

عضو جدید
وقتی تو کشوری تریبون آزاد وجود نداشته باشه مردم از هر طریقی که بتونن میخوان ابراز عقیده کنن و خواسته هاشونو بگن.

الان تراختور یه تیم نیست.یه تریبون برای بیان خاسته های مردم آزربایجانه....:gol:

تراکتور یه تریبون برای فریاد مظلومیت ملت آذربایجانه اگه محرومش کنن ، خاموش نمیشه سر از یه جای دیگه در میاره مثلا سالن والیبال توی ارومیه.

• Like