تراختور!!!؟؟؟و....

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
:eek::eek:

به نظر شما دایره واژگان تورکی گسترده تره یا فارسی ؟

تورکی با 16 هزارتا فعل
فارسی با 2 هزار و چن تا
(حالا فقط این فعلهاشه) :surprised:

زبان فارسی ای که "مادر" رو از انگلیسی عاریه گرفته میاد "آنا" = مادر ، رو از دایره لغات مردم حذف میکنه . (تایپیکش همین چن لحظه پیش پاک شد)
این یعنی چی به نظر شما

به نظر من یعنی تلاش برای نابودی یه فرهنگ
نابودی هویت یه ملت

نظر شما چیه ؟:surprised:

"آنا" به زبان ترکیه ایه (استانبولی) ... مگه نه؟؟؟؟ شما مگه "ننه" نمی گین؟؟؟؟؟ پس چرا داری سر چیزی که واسه ترکای عزیزه کشورمون نیست دعوا می کنید..

این کدوم هویت رو داره نابود می کنه؟؟؟؟ تا اونجا که یادمه تمام ترکای خوابگاه برداشته بودن رو در کمداشون عکس ماه و گرگ زده بودن... اینجا هویت از بین نمیره؟؟؟؟

Sarp

مدیر بازنشسته

"آنا" به زبان ترکیه ایه (استانبولی) ... مگه نه؟؟؟؟ شما مگه "ننه" نمی گین؟؟؟؟؟ پس چرا داری سر چیزی که واسه ترکای عزیزه کشورمون نیست دعوا می کنید..

این کدوم هویت رو داره نابود می کنه؟؟؟؟ تا اونجا که یادمه تمام ترکای خوابگاه برداشته بودن رو در کمداشون عکس ماه و گرگ زده بودن... اینجا هویت از بین نمیره؟؟؟؟
اینها شاخه های زبان تؤرکی هستند :
1.یاقوت ها
2.چوواش ها
3.قیرقیز ها
4.قازاق ها
5.اویغورها(ترکان ترکستان شرقی).
6.ازبکها(أوزبکها)(ترکی جاغاتای نیز جزء این دسته محسوب می شود)
7.ترکمنها(تؤرکمن ها)
8.ترکان غازان،باشقرد(تؤرکان غازان،باشقورد)
9.ترکان شمال قفقاز(قوموق،نوقای)
10.ترکان غرب: آنادولی(ترکیه)، آزربایجان ،عراق و سوریه
11.ترکان کریمه
12.قاقاووزها یا کوک اوغوزها(ترکان مسیحی رومانی)
14.ترکان آلتای
15.ترکان خاکاس – آباقان
16.ترکان سویون یاتووا
17....

تؤرکی

و ضمنا کلمه "آنا" یه مثال بود .

اگه قرار به حذف افسانه های ملل باشه پس باید کل شاهنامه حذف شه با افسانه "سیمرغ" ـش ;)

افسانه "بؤزقورد" = گرگ خاکستری یه افسانه در بین ملل تؤرک هست که از اؤیغورستان چین تا اروپا گستره شده . این افسانه ریشه در فولکلور این ملت دارد .
پس چسباندن این پوستر رو کمد عین هویت خواهیه ;)

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینها شاخه های زبان تؤرکی هستند :
1.یاقوت ها
2.چوواش ها
3.قیرقیز ها
4.قازاق ها
5.اویغورها(ترکان ترکستان شرقی).
6.ازبکها(أوزبکها)(ترکی جاغاتای نیز جزء این دسته محسوب می شود)
7.ترکمنها(تؤرکمن ها)
8.ترکان غازان،باشقرد(تؤرکان غازان،باشقورد)
9.ترکان شمال قفقاز(قوموق،نوقای)
10.ترکان غرب: آنادولی(ترکیه)، آزربایجان ،عراق و سوریه
11.ترکان کریمه
12.قاقاووزها یا کوک اوغوزها(ترکان مسیحی رومانی)
14.ترکان آلتای
15.ترکان خاکاس – آباقان
16.ترکان سویون یاتووا
17....

تؤرکی

و ضمنا کلمه "آنا" یه مثال بود .

اگه قرار به حذف افسانه های ملل باشه پس باید کل شاهنامه حذف شه با افسانه "سیمرغ" ـش ;)

افسانه "بؤزقورد" = گرگ خاکستری یه افسانه در بین ملل تؤرک هست که از اؤیغورستان چین تا اروپا گستره شده . این افسانه ریشه در فولکلور این ملت دارد .
پس چسباندن این پوستر رو کمد عین هویت خواهیه ;)

خلج ها رو یادت رفت :D;):biggrin::biggrin:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم دقیقا جوابهات بود که دادم .
اصفهان میخواد کدوم معضلش رو مثل ما حل کنه ؟
شمال چی ؟

و اگه قرار به پاسخگوئی باشه (که واسه هیچ کدوم از سوالاتون جوابی کم نذاشتم) برگردید صفحات قبلی و سوالاتم رو جواب بدین ;)
اصفهان و یزد بیان بوسیله فوتبال مشکل کم ابی و بی ابی خودشون رو مطرح کنن.
اهوازیها بیان مشکل فقر و گردو غبار رو با فوتبال مطرح کنن.
شمالی ها بیان نداشتن راه اهن رو تو ورزشگاه ها مطرح کنن.
مشهدی ها هم عدم امنیت از سوی مهاجرین غیر قانونی افغانی رو مطرح کنن.
کردها و سیستانی هم معضلات خودشون.

یعنی واقعا یه زبان ترکی اینقدر معضل شده که اینطور امنیت ملی رو همشهریهای ترک ما نشونه گرفتن؟؟؟فقط برا یه زبان محلی؟؟؟

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودت چی فک میکنی؟ شاید ..............

کل نظر من اینه:
1.فوتبال فوتباله.نباید از ورزش برای خواسته های حق یا نا حق دیگه استفاده بشه.چون اینطوری سنگ رو سنگ بند نمیشه.
2.ترکها بوسیله تراکتور دارن یه جوری با فارسها جنگ میکنن.حالا برای جوکسازی این تهرونیا یا هر چی دیگه(زبان ترکی بهانه هست.این رو کاملا مطمئنم)
3.همین لج و لجبازی با فارسها داره یه جور امنیت ملی مارو خدشه وارد میکنه.کافیه اخبار و لینکهای اعتراضات هواداران تراکتور رو تو سایتهای خارجی دنبال کنیم.
4.اکثر ترکهای درگیر تو این بحث تراکتور بحث انتقام گرفتن از فارسها رو در پیش دارن و قسمتی هم خواهان تدریس زبان مادری هستن(منطقی یا غیر منطقی)اما پان ترکیسمها این وسط دارن موج سواری میکنن و همه این اختلافها و اعتراضها رو به نفع خودشون بهره برداری میکنن.و ازش به جنبش استقلال خواهانه ملت ترک علیه فارسهای نژاد پرست نام میبرند.(این یعنی یه چیزی اونور تر از فاجعه)
5.این همه نماینده ترک زبان داریم.دولتمردهای ترک زبان داریم.رهبر هم که ترکه.نصف حکومت دست ترکاست.به زبون ترکی هم عشق میورزن.اونا برای حفظ زبان ترکی بیشتر و بهتر و مفیدتر میتونن دل بسوزونن تا یه همشهری که تا پنجم درس خونده رفته تو بازار.از فوتبال هم سر در نمیاره و بعد میاد استادیوم فقط چون جنگ بین ترک و فارسهاست!!!!پس میشه از مبادی قانونی و منطقی خواسته های(منطقی یا غیر منطقی)رو پیگیر شد.نه؟؟؟
6.من هنوز قانع نشدم که کشورهای دیگه ای باشن که زبان محلی رو هم درس بدن.دوستان هی تند تند میگن که دیگر کشورها هستن.خب بیارید کدوم کشورها.فقط به حرف که نیست.بگید کدوم کشورها و چه زبان محلی هست که داره تدریس میشه.چطوره؟؟؟

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
منم میخوام یعنی چی اصلا ما هم میخوایم زبانمون تو مدارسمون تدریس بشه چه معنی داره فقط ترکها بخوان کلی حال میده ادم تو مدرسه مازنی صحبت کنه ولی یه چیزی برام جالب بود چند وقت پیش یکی اومد ادرس میخواست کلا ترکی صحبت میکرد البته یه پیر مرد بود اینجام هیشکی بلد نبود اخر مجبور شد زنگ بزنه به یکی دیگه اون برا ملت ترجمه کرد که این اقا بنده خدا میخواد بره دستشویی ادرس میخواست:surprised:

bahareh85

عضو جدید
کسی جدایی نمیخواد ...
مدرسه به زبان مادری اصلی ترین خواسته ماست.
:w15::w15::w15:
شما همینجوری هم فارسی حرف زدنتون به اندازه کافی ضایع هست همین مونده که تو مدرسه هم تورکی حرف بزنید
(البته قصدم توهین به همه نبود صرفا منظورم جنگلی و امثال اونه چون ایشون خیلی مودب اند زیاد نمیشه باهاشون درست صحبت کرد)

آخرین ویرایش:

bahareh85

عضو جدید
کلا شما مشکل دارید.تو توهمات سر میکنید.اینقدر ضعف از خودت نشون نده.
چرا فکر میکنید همه دارند بهتون توهین میکنند.
آدم وقتی خود کم بیتی داشته باشه از این مشکلها داره
من اهوازییم ما استنی داریم که ربان عربی- زبان فارسی-زبان لری- لهجه دزفولی-شوشتری-بهبهانی-راهمرمزی...
نمیتونی تصور بکنی که این لهجه ها حرف هم رو هم اگه اتحاد روی زبان فارسی نداشتند نمیفهمیدن.
بیشتر به نظر مییان اینابا ایرانی بودن مشکل دارند که اونم جوابش روشنه:neutral:

arasbaran

عضو جدید
کل نظر من اینه:
1.فوتبال فوتباله.نباید از ورزش برای خواسته های حق یا نا حق دیگه استفاده بشه.چون اینطوری سنگ رو سنگ بند نمیشه.
2.ترکها بوسیله تراکتور دارن یه جوری با فارسها جنگ میکنن.حالا برای جوکسازی این تهرونیا یا هر چی دیگه(زبان ترکی بهانه هست.این رو کاملا مطمئنم)
3.همین لج و لجبازی با فارسها داره یه جور امنیت ملی مارو خدشه وارد میکنه.کافیه اخبار و لینکهای اعتراضات هواداران تراکتور رو تو سایتهای خارجی دنبال کنیم.
4.اکثر ترکهای درگیر تو این بحث تراکتور بحث انتقام گرفتن از فارسها رو در پیش دارن و قسمتی هم خواهان تدریس زبان مادری هستن(منطقی یا غیر منطقی)اما پان ترکیسمها این وسط دارن موج سواری میکنن و همه این اختلافها و اعتراضها رو به نفع خودشون بهره برداری میکنن.و ازش به جنبش استقلال خواهانه ملت ترک علیه فارسهای نژاد پرست نام میبرند.(این یعنی یه چیزی اونور تر از فاجعه)
5.این همه نماینده ترک زبان داریم.دولتمردهای ترک زبان داریم.رهبر هم که ترکه.نصف حکومت دست ترکاست.به زبون ترکی هم عشق میورزن.اونا برای حفظ زبان ترکی بیشتر و بهتر و مفیدتر میتونن دل بسوزونن تا یه همشهری که تا پنجم درس خونده رفته تو بازار.از فوتبال هم سر در نمیاره و بعد میاد استادیوم فقط چون جنگ بین ترک و فارسهاست!!!!پس میشه از مبادی قانونی و منطقی خواسته های(منطقی یا غیر منطقی)رو پیگیر شد.نه؟؟؟
6.من هنوز قانع نشدم که کشورهای دیگه ای باشن که زبان محلی رو هم درس بدن.دوستان هی تند تند میگن که دیگر کشورها هستن.خب بیارید کدوم کشورها.فقط به حرف که نیست.بگید کدوم کشورها و چه زبان محلی هست که داره تدریس میشه.چطوره؟؟؟

اینو میخوام بگم که شما تورک نیستین پس در مورد اونا قضاوت نکن

Sarp

مدیر بازنشسته
اصفهان و یزد بیان بوسیله فوتبال مشکل کم ابی و بی ابی خودشون رو مطرح کنن.
اهوازیها بیان مشکل فقر و گردو غبار رو با فوتبال مطرح کنن.
شمالی ها بیان نداشتن راه اهن رو تو ورزشگاه ها مطرح کنن.
مشهدی ها هم عدم امنیت از سوی مهاجرین غیر قانونی افغانی رو مطرح کنن.
کردها و سیستانی هم معضلات خودشون.

یعنی واقعا یه زبان ترکی اینقدر معضل شده که اینطور امنیت ملی رو همشهریهای ترک ما نشونه گرفتن؟؟؟فقط برا یه زبان محلی؟؟؟
تو باز هم اومدی همون چن کیلومتر راه رو با یه فرهنگ مقایسه کردی

خواهشا برو یه مطالعه ای کوچیک رو فرهنگ و تاریخ ملل داشته بعد بیا واسه بقیه بحث .

و اینکه هنوز سومین زبان دنیا رو یه زبان محلی میدونی . رو این مورد هم یه مطالعه ای داشته باش
کل نظر من اینه:
یکی از دوستان یه جوابی داد به این سوال شما
هیشکی دیوونه نیست واسه یه بازی فوتبال از بازرگان بزنه بره تهران
تراختور یه وسیله هست . حالا به نظر شما چه درست باشه و چه اشتباه
منم میخوام یعنی چی اصلا ما هم میخوایم زبانمون تو مدارسمون تدریس بشه چه معنی داره فقط ترکها بخوان کلی حال میده ادم تو مدرسه مازنی صحبت کنه ولی یه چیزی برام جالب بود چند وقت پیش یکی اومد ادرس میخواست کلا ترکی صحبت میکرد البته یه پیر مرد بود اینجام هیشکی بلد نبود اخر مجبور شد زنگ بزنه به یکی دیگه اون برا ملت ترجمه کرد که این اقا بنده خدا میخواد بره دستشویی ادرس میخواست:surprised:
این حق مسلم شماست
که به زبان خودتون هم تحصیل کنید

Sarp

مدیر بازنشسته
آدم وقتی خود کم بیتی داشته باشه از این مشکلها داره
من اهوازییم ما استنی داریم که ربان عربی- زبان فارسی-زبان لری- لهجه دزفولی-شوشتری-بهبهانی-راهمرمزی...
نمیتونی تصور بکنی که این لهجه ها حرف هم رو هم اگه اتحاد روی زبان فارسی نداشتند نمیفهمیدن.
بیشتر به نظر مییان اینابا ایرانی بودن مشکل دارند که اونم جوابش روشنه:neutral:
هروقت توسنتی مثل من حقتو بخوای اونوقت مطمئن میشم که شما خود کم بینی ندارید :gol:;)

و اینکه شما با اصل این مسئله مشکل دارید
لااقل بهتره این تایپیک رو از اول بخونید تا سرنخ دستتون بیاد:gol:

• Like
واکنش ها: ayja

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از دوستان یه جوابی داد به این سوال شما
هیشکی دیوونه نیست واسه یه بازی فوتبال از بازرگان بزنه بره تهران
تراختور یه وسیله هست . حالا به نظر شما چه درست باشه و چه اشتباه
مشکل ما هم همینه.دقیقا همین.که بخوان از هر وسیله سو استفاده کنن برای خواسته ها.در ضمن موارد رو دونه دونه جواب میدادید تا منطقی تر دوستان دیگر میفهمیدن که کی چه حرفی میزنه و کدوم جواب برا کدوم سوال قانع کننده تر هست.
جواب این سوال رو ندادی که هر شهری اگه بخواد روال شما رو پیش بگیره باید چکار کرد؟؟؟
و البته موارد 2 و 3 و 4 و 5 و 6

Sarp

مدیر بازنشسته
مشکل ما هم همینه.دقیقا همین.که بخوان از هر وسیله سو استفاده کنن برای خواسته ها.در ضمن موارد رو دونه دونه جواب میدادید تا منطقی تر دوستان دیگر میفهمیدن که کی چه حرفی میزنه و کدوم جواب برا کدوم سوال قانع کننده تر هست.
جواب این سوال رو ندادی که هر شهری اگه بخواد روال شما رو پیش بگیره باید چکار کرد؟؟؟
و البته موارد 2 و 3 و 4 و 5 و 6
عزیز من این هم واسه سومین بار که جواب این سوالت رو میدم
مشکل ما مشکل چن کیلومتر راه آهن و گرد و خاک و نبود جاده و . .. نیست که آخه هی اینا رو باهم مقایسه میکنی ؟
هویت که شکر خدا میدونی چیه ؟ :warn:

و اینکه شما این همه دقیق هستید برگردید پستهای قبلی رو بخونید و جوابهای منو هم مرحمت کنید و جواب بدین ;)

و 2 و 3 و 4 و 5 و 6 هم همشون راجع به تراختور بودند که جوابش رو خودتون قرمز رنگ ردین

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز من این هم واسه سومین بار که جواب این سوالت رو میدم
مشکل ما مشکل چن کیلومتر راه آهن و گرد و خاک و نبود جاده و . .. نیست که آخه هی اینا رو باهم مقایسه میکنی ؟
هویت که شکر خدا میدونی چیه ؟ :warn:

و اینکه شما این همه دقیق هستید برگردید پستهای قبلی رو بخونید و جوابهای منو هم مرحمت کنید و جواب بدین ;)

و 2 و 3 و 4 و 5 و 6 هم همشون راجع به تراختور بودند که جوابش رو خودتون قرمز رنگ ردین
لرستانیا هم داره به فرهنگشون توهین میشه.و تحقیر میشه.
سیستانیها که جونشون کف دستشونه
بقیه هم ادعای کم اهمیتی به فرهنگ و اداب و سنن رو داد بزنن.
حالا میبینی که مشکل اینا هم کمتر از شما نشد.
فقر هم که همه جا هست.تو ایران هم. خیلی از شهر ها هم بیان مشکلات فقرشون رو اعلام کنن.اخه ادم گرسنه فرهنگ و زبان و ... نمیشناسه که.
چطوره؟؟
حالا هم سطح شدن؟؟؟
در ضمن موارد 2 الی 6 بنده اگه بخونی میبینی اصلا ربطی به تیم تراکتور نداشت.بلکه بحث ترکها و امنیت ملی و خواسته هاشون بود.بخون یه بار دیگه"!

arasbaran

عضو جدید
فقر هم که همه جا هست.تو ایران هم. خیلی از شهر ها هم بیان مشکلات فقرشون رو اعلام کنن.اخه ادم گرسنه فرهنگ و زبان و ... نمیشناسه که.
چطوره؟؟
حالا هم سطح شدن؟؟؟
در ضمن موارد 2 الی 6 بنده اگه بخونی میبینی اصلا ربطی به تیم تراکتور نداشت.بلکه بحث ترکها و امنیت ملی و خواسته هاشون بود.بخون یه بار دیگه"!

بیان دفاع کنن این یاور هست تو فاصله ها واقعا توهینه کسی جلوشونو نگرفته
بقیه رو نمیدونم من نمیتونم خودمو به بی غیرتی بزنم و شعار صدای... تبریز ... نمیادو نشنوم میشنوم وحتما در موقع مناسب جوابش را خواهم داد
بی غیرتی تو خون تورک جماعت نیست که جلوی چشماش ببینه فرهنگش داره از بین میره
دیگه کار به جایی رسیده که برنامه کودک شبکه استانی هم فارسیه اگه بگین خوب اشکالی نداره باید بگم شما مشکل دارین مشکل غیرت که متاسفانه پزشک متخصص هم نداره

EAS

عضو جدید
زبان ترکی زبان جالبیه ، ولی یه لحظه فرض کنید آدم باید سر کلاس 4 تا زبان یاد بگیره ، به نظر من اول آموزش عربی رو حذف کنن بعد زبان مادری جاش بذارن . چطوره ؟

arasbaran

عضو جدید
زبان ترکی زبان جالبیه ، ولی یه لحظه فرض کنید آدم باید سر کلاس 4 تا زبان یاد بگیره ، به نظر من اول آموزش عربی رو حذف کنن بعد زبان مادری جاش بذارن . چطوره ؟

حاجی مثلا بچه مسلمونیا این عربی اونقد برا اخوندا مهمه که تو کنکور ازش سوال میاد چی فکر کردی؟

EAS

عضو جدید
مثلا برا چی عربی یاد میگیریم ؟ اگه واسه خوندن قرآنه که این همه قوائد میخواد چیکار؟ خوندن و فهمیدن قرآن خیلی آسون تر از عربیه .

rezaafsharpoor

عضو جدید
کاربر ممتاز

wasper

عضو جدید

حتی خود من بدم نمیاد که حداقل یک زبان مثل ترکی مثل کردی یاد بگیرم و حداقل کمی ازش بلد باشم.
و در مورد جای عربی بزارند هم اگر موقع تحصیل خودم بود.موافق بودم.
چون خیلی در عربی خنگ بودم.

wasper

عضو جدید
اگه پست بالا که دوستمون نقل قول کردن صحت داشته باشه واقعا باید برای اینجا تاسف خورد که یه کاربری که عنوان ممتاز داره بیا اینجوری با امنیت یه فروم بازی کنه...واقعا متاسفم
سلام:zalzalak_amir

كاربران نيمه محترم باشگاه:

پيرو توهينات مكرر برخي كاربران و عدم برخورد مناسب مديران تالار تصميم
برآن شد كه از اين به بعد كوچكترين توهين به ترك ها برابر عزم جدي بنده و
چند تن از دوستان براي هك كردن كامپيوتر شخصي فرد خاطي و انتشار
اطلاعات شخصي وي علارغم ميل باطني و مباني ديني خواهد بود .

اميد وارم برخي دوستان توجيه شده باشند؟؟؟

هرگونه انتقادي از اين حركت را پذيرا ميباشم؟

مدير تيم امنيتي خلخال سيتي هك گروپ...

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=2254486#post2254486

Sarp

مدیر بازنشسته
چطوره؟؟
حالا هم سطح شدن؟؟؟
عزیز من ، من به همه قومیتها و حقوقشون احترام میذارم .
چون درکشون میکنم برخلاف شما
چرا باید کار به جایی بکشه که هر کی بخواد حقشو طلب کنه .
طلب رو سروقت بدی بعدا دیگه دردسر نمیشه

من یکی که شخصا فرهنگمو به خاک نمیفروشم . میخوام صد سال سیاه ایران و کل دنیا نباشن .:gol:

ولی من یاد گرفتم گشنه هم باشم هویتمو فراموش نکنم .:gol:
عزیز من نیازی نیست که شما هم یاد بگیرید (البته اگه دلتون خواست یاد بگیرید اون قضیه ش جداست):gol:
اگه پست بالا که دوستمون نقل قول کردن صحت داشته باشه واقعا باید برای اینجا تاسف خورد که یه کاربری که عنوان ممتاز داره بیا اینجوری با امنیت یه فروم بازی کنه...واقعا متاسفم
اولا من کار ایشون رو تایید نمیکنم
و دوما اینکه ایشون امنیت باشگاه رو تهدید نکردند .
امنیت سیستم کاربران رو تهدید کردند که به خود ایشون و کاربر مورد نظر ربط داره:gol:
سلام:zalzalak_amir

كاربران نيمه محترم باشگاه:

پيرو توهينات مكرر برخي كاربران و عدم برخورد مناسب مديران تالار تصميم
برآن شد كه از اين به بعد كوچكترين توهين به ترك ها برابر عزم جدي بنده و
چند تن از دوستان براي هك كردن كامپيوتر شخصي فرد خاطي و انتشار
اطلاعات شخصي وي علارغم ميل باطني و مباني ديني خواهد بود .

اميد وارم برخي دوستان توجيه شده باشند؟؟؟

هرگونه انتقادي از اين حركت را پذيرا ميباشم؟

مدير تيم امنيتي خلخال سيتي هك گروپ...

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=2254486#post2254486
حالا تو چرا اینو اینجا نقل قول کردی ؟
میخوای یوزرت رو بدم طرف تا فردا سیستمت رو بزنه ؟ :warn:
البته سیسم تو زدن نداره
آی پیت هم مال ایرانسله
اینطور نیست ؟ :biggrin:;)

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ کشوری به مسخرگی ایران نیست که بری تو یه شهر دیگش زبونشو نفهمی
فارسی زبان ملی ایران دیگه کردی لری عربی ترکی بلوچی و .... چه صیغه ایه که تدریس هم بشه در مدارس :surprised: به حد کافی از زبان مزخرف عربی کشیدیم تو مدارس حتی دانشگاه:razz:

rezaafsharpoor

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا من کار ایشون رو تایید نمیکنم
و دوما اینکه ایشون امنیت باشگاه رو تهدید نکردند .
امنیت سیستم کاربران رو تهدید کردند که به خود ایشون و کاربر مورد نظر ربط داره:gol:

باشگاه مهندسان رو کاربراش کردن باشگاه مهندسان نه کس دیگه ای....ایشون با تهدید کاربران دارن باشگاه رو تهدید می کنن

Sarp

مدیر بازنشسته
هیچ کشوری به مسخرگی ایران نیست که بری تو یه شهر دیگش زبونشو نفهمی
فارسی زبان ملی ایران دیگه کردی لری عربی ترکی بلوچی و .... چه صیغه ایه که تدریس هم بشه در مدارس :surprised: به حد کافی از زبان مزخرف عربی کشیدیم تو مدارس حتی دانشگاه:razz:
این بچه باز تو خواب داره حرف میزنه :razz:
عزیزم شما همون فارسیت رو بخون
ما میخوایم یه کم سطح سواد نداشته مون بالا یره:gol:
باشگاه مهندسان رو کاربراش کردن باشگاه مهندسان نه کس دیگه ای....ایشون با تهدید کاربران دارن باشگاه رو تهدید می کنن
ای بابا
حالا شما هم هی گیر بده به این

بابا این یه چیزی گفت