تحصیلات تکمیلی | دروس تخصصی دانشجویان کارشناسی ارشد معماری

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها برای درس نظریه و روشهای تحقیق استادتون چی ازتون خواسته؟؟؟من نمیدونم براش باید چیکار کنم؟؟؟
دوست داشتم یه طرح رو پروسه طراحی و روشش تحقیق کنم اما نمیدونم چیکار باید بکنم و چحوری...کسی از دوستان پیشنهاد و کمکی نداره؟؟؟

بوکانی

کاربر فعال
سلام بر همگی لطفا یک بیان حل مسله برای ما بچه های ترم پایین ارایه کنید ممنون میشیم هر چی فکر میکنم چیزی پیدا نمی کنم خواهشا کمک کنید ;)

darkwater

عضو جدید
یخورده بی ربطه به اینجا ولی جای دیگه به ذهنم نرسیدکسی مطلبی راجع به طراحی مراکز تحقیقاتی یا پژوهشی نداره؟؟

mm.ai

عضو جدید
سلام مهندسهای عزیز -یه سوال -بچه ها آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد واسه امسال تاریخ ثبت نامش کی هست و سایتش چیه ؟؟؟؟پیشاپیش ممنون

lili8667

عضو جدید
دوستان ن بحث حکمت یک معمار که علامه بوده . نظریات ملاصدرا را نقد میکرده و پس از انقلاب از دنیا رفته کسی میدونه کی هست؟
و اینکه حکیم هایی که در معمای ازشون الهام گرفتن کسی میتونه چند تاشون رو نام ببره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

samanerezaee

عضو جدید
سلام بچه ها میشه راجع به بیان مساله توضیحاتی بدین.برای مثال عنوان من طراحی مجتمع مسکونی با رویکرد معماری سبز هست من تو پروپوزال برای قسمت بیان مساله معماری سبز رو توضیح بدم یا طراحی مجتمع مسکونی رو لطفا راهنمایی کنید فردای عاشورا ارائه دارم

arefeh

کاربر ممتاز
سلام بچه ها میشه راجع به بیان مساله توضیحاتی بدین.برای مثال عنوان من طراحی مجتمع مسکونی با رویکرد معماری سبز هست من تو پروپوزال برای قسمت بیان مساله معماری سبز رو توضیح بدم یا طراحی مجتمع مسکونی رو لطفا راهنمایی کنید فردای عاشورا ارائه دارم

اینجور که من متوجه شدم که امیدوارم درست باشه بیان مسئله دقیقا چیزی هست که دغدغه فکر شما شده...اینکه باعث شده تا این موضوع رو انتخاب کنید...
خوب شما معماری سبز رو توضیح دادی ولی اصلا هدفت برای اینکه مجتمع مسکونی با معماری سبز تلفیق بشه چیه؟؟؟آیا نیاز به فضای سبز برای خانه های روی هم که دسترسی به حیاط ندارند هست؟؟آیا هدفت کمک به سیمای شهری است؟؟آیا مشکلی توی اون شهر انتخابیت هست که میخوای همچین کاری انجام بدی...این میشه بیان مسئاله...
یعنی:
طرح سئوال و مشکل و دغدغه ای که باعث شده شما به طرف این موضوع بری

مهديه مقدم

عضو جدید
اینجا چه سوت و کور شده!تاپیک داره خاک می خوره!کجایین بچه ها؟؟!عارفه،رضا معمار،بابا لنگ دراز،بهار...:w01:کوشین پس؟ینی ارشد منو داغون کرده...چه کاری بود آخه داشتیم زندگی میکردیم!!

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا چه سوت و کور شده!تاپیک داره خاک می خوره!کجایین بچه ها؟؟!عارفه،رضا معمار،بابا لنگ دراز،بهار...:w01:کوشین پس؟ینی ارشد منو داغون کرده...چه کاری بود آخه داشتیم زندگی میکردیم!!
:biggrin:واقعااااا ;)
اینقدر درسا سنگین شده..از یه طرف هم مقاله که کلا وقت رو گرفته...
.
خب واسه اینکه بحث رو راه بندازیم بگین تا الان چه کارایی کردین و چه مرحله ای از طرح هستین؟واسه روش تحقیق مقاله ها به کجا رسید؟

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی ارشیتکت های گل باشگاه مون...
امیدوارم همه هر جا هستن موفق و شاد باشن.
ممنون از تایپیک خوبی که زدین..عالیییییییییییییییییه..;)

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
خب واسه اینکه بحث رو راه بندازیم بگین تا الان چه کارایی کردین و چه مرحله ای از طرح هستین؟واسه روش تحقیق مقاله ها به کجا رسید؟
موضوع طرح یک ما طراحی نظرگاه به سمت مدرسه و هتل مادرشاه .خیابون چهار باغ..;)
تازه کلیت طرح داره شکل میگیره ..

مهديه مقدم

عضو جدید
.
آره واقعا منم در همین شرایطم،استاد طرح ما واقعا سخت گیره اما نمیشه گفت متاسفانه چون به اندازه سخت گیریش اطلاعات داره و واقعا از لحاظ برنامه ریزی و مدیریت کلاس حرف نداره کارش هر جلسه یه سری تمرین اسکیس و طراحی متفرقه داریم که حجمش خیلی زیاده و از اول هفته درگیر اونام و یه سری کار برا طراحی اصلی که مجموعه تفریحی در سایت 18 هکتاری بسیار بسیار سخت و شیبداره به همراه لند اسکیپ کامله الانم مطالعات تموم شده و لکه گذاری سایت مشخص شده و رفتیم تو کار طراحی اما واقعا خیلی سخته شرایط سایتمون،مقاله روش تحقیق هم بیان مسئله رو انجام دادم و این جلسه یه سری اطلاعات رو جمع بندی میکنم و فعلا در همین حد...اما با شرایط کاری من واقعا به سختی دارم سر میکنم با ارشد:(خلاصه فکر نمیکردم این همه سخت باشه برام

razi azad

عضو جدید
آره واقعا منم در همین شرایطم،استاد طرح ما واقعا سخت گیره اما نمیشه گفت متاسفانه چون به اندازه سخت گیریش اطلاعات داره و واقعا از لحاظ برنامه ریزی و مدیریت کلاس حرف نداره کارش هر جلسه یه سری تمرین اسکیس و طراحی متفرقه داریم که حجمش خیلی زیاده و از اول هفته درگیر اونام و یه سری کار برا طراحی اصلی که مجموعه تفریحی در سایت 18 هکتاری بسیار بسیار سخت و شیبداره به همراه لند اسکیپ کامله الانم مطالعات تموم شده و لکه گذاری سایت مشخص شده و رفتیم تو کار طراحی اما واقعا خیلی سخته شرایط سایتمون،مقاله روش تحقیق هم بیان مسئله رو انجام دادم و این جلسه یه سری اطلاعات رو جمع بندی میکنم و فعلا در همین حد...اما با شرایط کاری من واقعا به سختی دارم سر میکنم با ارشد:(خلاصه فکر نمیکردم این همه سخت باشه برام

سلام عزیزم.....زیاد سخت نگیر خدا بزرگه....منم شرایطم باتو یکیه!!!

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی میتونه چند تا ایده واسه طراحی موزه هنرهای اسلامی بده؟
قراره تو دل بافت سنتی یزد، طراحی شه.

TARANE-ARCH

عضو جدید

سلام مهدیههههههههههه کار روش تحقیقو انجام دادی مابرا طرح سه هفته هست تعطیلیم انقد خوبه بعد یهو میاد میگه خب خانوما اقایون طرحارو بزارین رو میز از اون یکی کلاس خبری داری؟

arefeh

کاربر ممتاز

تنها ایده هایی که به ذهنم میرسه پررسی طرحهای پلانینگ و ایده های همون بناهای در حال حاضر است و نکات و عناصری که در معماری اونها استفاده شده....و سپس تبدیل اونها به عناصر مدرن....به نحوی که در بافت هم حرف باشند....نه اینکه کلا یه چی دگ بگه برای خودش

یه سئوال هم من از دوستان داشتم...کسی در مورد محیط کالبدی تعریف ...مقاله و یا چیزی نداره که بخونم ببینم داستان از چ قراره/؟؟؟
ممنون میشم

shima 70

عضو جدید
:)

:)

منم با جابه جایی که از مشهد به یزد داشتم دوباره روز از نو و روزی از نو!!!این دانشگاه جدید طرح داریم که موضوعش طراحی مدرسه بین المللی معماری هستش .فعلا خونه های قاره های مختلق رو بررسی کردیم الانم خونه های یزدو داریم بررسی میکنیم!تمرین اسکیس به صورت متفرقه هم داریم و همینطور نمونه معرفی میکنه هر هفته که تا هفته بعد دیده باشیم و دربارش کتاب بخونیمو بیاریمو ...
سازه های نو هم که در حال کنفرانس سازه های جدیدیم و اینکه ماکتشم باید بسازیم بیشتر در جریان نیستم
همساز با افلیم به کتاب انگلیسی رو تدریس میکنه !!!باید خونه خودمون رو با این کتاب بررسی کنیم و کنفرانس بدیم به علاوه یک نمونه خوب کارشده...
روش تحقیق هم که عاااالیه در حال تدریس عنوانه ولی من خودم جون نوشتن مقاله ای رو در مشهد شروع کرده بودم همچنان دارم ادامش میدم

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کدوم دانشگاهی شما؟
منم با جابه جایی که از مشهد به یزد داشتم دوباره روز از نو و روزی از نو!!!این دانشگاه جدید طرح داریم که موضوعش طراحی مدرسه بین المللی معماری هستش .فعلا خونه های قاره های مختلق رو بررسی کردیم الانم خونه های یزدو داریم بررسی میکنیم!تمرین اسکیس به صورت متفرقه هم داریم و همینطور نمونه معرفی میکنه هر هفته که تا هفته بعد دیده باشیم و دربارش کتاب بخونیمو بیاریمو ...
سازه های نو هم که در حال کنفرانس سازه های جدیدیم و اینکه ماکتشم باید بسازیم بیشتر در جریان نیستم
همساز با افلیم به کتاب انگلیسی رو تدریس میکنه !!!باید خونه خودمون رو با این کتاب بررسی کنیم و کنفرانس بدیم به علاوه یک نمونه خوب کارشده...
روش تحقیق هم که عاااالیه در حال تدریس عنوانه ولی من خودم جون نوشتن مقاله ای رو در مشهد شروع کرده بودم همچنان دارم ادامش میدم
آزاد یزد...شما کدوم دانشگاه هستید؟
من که این مدت یه مقاله نوشتم و امروز فرستادم به "کنفرانس بین المللی نیارش شهر پایا"
اگه ترم 1 هستی چرا دروس پایه بر نداشتی؟!!

مهديه مقدم

عضو جدید
سلام مهدیههههههههههه کار روش تحقیقو انجام دادی مابرا طرح سه هفته هست تعطیلیم انقد خوبه بعد یهو میاد میگه خب خانوما اقایون طرحارو بزارین رو میز از اون یکی کلاس خبری داری؟
سلام آرزو آره بابا شما خوش به حالتونه حسابیییییییی ،ما هم چنان پر از استرس داریم کار میکنیم...:cry: روش تحقیق هفته بعد شاید برم دنبال پایان نامه،فعلا دنبال مقاله پی نخود سیام:biggrin:،اون یکی کلاس که کلاسش منو کشته کلا کاری با ما نداره،خیلی هم شیک:lol:

مهديه مقدم

عضو جدید
سلام،ایده که نمیشه گف اما میشه بری دنبال موضوعاتی مثل بادگیر که چطوری یه جورایی کولر امروزیه!!! در گذشته، یا مثلا مساجد امروزی و مدرن امروزی عرب که اصرار دارن شکل قدیمی مساجد رو تغییر بدن و ... خلاصه موضوع رو به اینجا برسونی که میخوای با احترام به گذشته (برعکس عموم که در همچین موضوعی اجبارا میرن سراغ سنت و گذشته و ... )یه کار جدید با شکل و فرم جدید طراحی کنی و سنت شکنی کنی و بگی که دنیای اسلام امروز باید روح جدید به کالبدش دمید و تو این موضوع میخوای یه کار جدید میخوای انجام بدی این جوری طرحت جالب تر هم میشه چون گفتم ذهن خیلیا در همچین موضوعی میره پی خاک و سنت و بادگیر و باد و ... به نظرم جالب نیس...

TARANE-ARCH

عضو جدید
اره بابا اون یکی کلاس کلا یه مدلی دیگه ان مال ما هم جلسه اولمون شاید بشه 16 اذر بابا شما همشو کم مونده تموم کنین حالا فکرکن پروژه رو کلشم استاد از ما بخواد خخخخ پایان نامه اگه میری تبریز صبرکن باهم بریم

arefeh

کاربر ممتاز
سلام ببخشید بچه ها شما نمیدونید از کجا من میتونم نظریات افرادی مثل برادبنت و لاوسون رو یا مقالات مرتبط به اونها رو پیدا کنم؟؟خیلی عجله ای است اسم این افراد رو میزارم اگر بهم بگید ممنون میشم
بررسی اثار -دیدگاه ها-مقالات وروشهای طراحی معماران وصاحب نظران ایرانی یاخارجی ازقبیل :اقای دکترحمید ندیمی/دکترعلیرضاعینی فر/دکترحمیدرضاانصاری/دکترسیدامیرسعیدمحمودی/دکترکامران افشارنادری/کن یانگ/برادبنت/لاوسن ویاسایرمواردمشابه دراین زمینه.
برای درس نظریه و روش های طراحی
یا موضوع مناسب در رابطه با این درس؟
ممنون میشم:redface:

baharestan.f

کاربر بیش فعال
سلام.
یه کتاب ارزشمند هست به نام " طراحان چگونه می اندیشند. " نوشته لاوسون که دکتر ندیمی اونو ترجمه کرده. البته یه ترجمه دیگه هم داره که مجتبی دولتخواه است.
یه کتاب دیگه هست به نام " درباره معماری با برادبنت " به کوشش دکتر حمید ندیمی. که شامل ترجمه مقالات برادبنت است.
دکتر محمودی هم یه مقاله داره به نام برنامه دهی معماری.

arefeh

کاربر ممتاز
سلام.
یه کتاب ارزشمند هست به نام " طراحان چگونه می اندیشند. " نوشته لاوسون که دکتر ندیمی اونو ترجمه کرده. البته یه ترجمه دیگه هم داره که مجتبی دولتخواه است.
یه کتاب دیگه هست به نام " درباره معماری با برادبنت " به کوشش دکتر حمید ندیمی. که شامل ترجمه مقالات برادبنت است.
دکتر محمودی هم یه مقاله داره به نام برنامه دهی معماری.
مرسی دوستم کتاب اول رو که دارم ولی چون این کتاب جز منبع درس است به نوعی نمیشه ازش استفاده کرد متاسفانه
کتاب دوم رو گشتم شهرمون نیست باید این هفته که میرم تهران تهیه کنم البته استادم گفت چیز خاصی نداره و بیشتر در مورد خود برادبنت نوشته شده تا مقالات و نظریاتش
اما دکتر محمودی رو سرچ میکنم چون اینو نمیدونستم...ممنونم از راهنماییت

baharestan.f

کاربر بیش فعال
مرسی دوستم کتاب اول رو که دارم ولی چون این کتاب جز منبع درس است به نوعی نمیشه ازش استفاده کرد متاسفانه
کتاب دوم رو گشتم شهرمون نیست باید این هفته که میرم تهران تهیه کنم البته استادم گفت چیز خاصی نداره و بیشتر در مورد خود برادبنت نوشته شده تا مقالات و نظریاتش
اما دکتر محمودی رو سرچ میکنم چون اینو نمیدونستم...ممنونم از راهنماییت

خواهش می کنم. البته لاوسون یه کتاب دیگه داره که جلدش مشکی رنگه از انتشارات یزدا ، مترجمش فکر کنم محمودی باشه . هرچه به مغزم فشار میارم اسمشو یادم نمیاد....:(

arefeh

کاربر ممتاز
خواهش می کنم. البته لاوسون یه کتاب دیگه داره که جلدش مشکی رنگه از انتشارات یزدا ، مترجمش فکر کنم محمودی باشه . هرچه به مغزم فشار میارم اسمشو یادم نمیاد....:(
چ خوب اگر یادتون اومد میشه لطفا بهم بگید ؟من در مورد دکتر محمودی شد موضوعم یه 5تا مقاله ازش پیدا کردم شاید اون کتاب هم تنها از صحبتهای لاوسونننباشه و کمی بهم بتونه کمک کته
ممنونم دوستم

بچه ها راستی یه کمک و راهنمایی ازتون میخوام
اگر بخوایم یه امام زاده رو بر اساس اصول تاریخی بافت اون محله و همینطور اقلیم اون طراحی داخلی کنیم...یعنی کلا نوع رنگ دیوار یا مصالح و یا تزیینات داخلی سقف گنبد و خلاصه همه چی...؟؟
از کجا باید مطالعه کنم میدونم که در مورد بافت اون محله باید تحقیق کنم اما یه روش طراحی میخوام...یه راهنمایی که بدونم پله پله باید چه مراحلی رو طی کنم؟؟تا بفهمم باید از کجا شروع کنم و به کجا برسم...خیلی برام مهم...لطفا رهنماییم کنید..
ممنووووون

آخرین ویرایش:

samanerezaee

عضو جدید
سلام به همگی با درسا چیکار میکنید
بچه ها استاد طرح 1 از ما برای طراحی لنداسکیپ پارک ایده خواسته ،من خیلی فکر کردم بعدش هم گفتم میخوام هفت شهر عشق عطار رو طراحی کنم میشه کمکم کنید دقیقا نمیدونم چیکار کنم؟لطفا منو راهنمایی کنید؟

samanerezaee

عضو جدید
کسی در مرود پارک های دیزی لند اطلاعات داره کمکم کنه؟از کجا میتونم مطلب پیدا کنم