تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
متاسفانه سالید با ورژن بالا ندارم الان سالید 2011 دارم نتونستم فایلتون رو ببینم.
ولی در حالت کلی زمانی که اسکچ مشکل داشته باشه یعنی باز باشه یا دارای خضوط متقاطع باشه یا... دستور extrude اجرا نمیشه.
و یا زمانی که ضخامت صفر بوجود بیاد اکسترود انجام نمیشه.
ولی اینکه انجام بشه و چیزی نشون نده بدون error این غیر عادیه.
گزینه merg در پنجره تنظیمات extude رو بر دارید ببینید فرقی میکنه.

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
شیما خانوم مدلتون رو دانلود کردم و سعی کردم داخلش یه استوانه ایجاد کنم موقع ایجاد استوانه ارور میده و ارورشم ضخامت صفر هستش
همنطور که آقا فرهاد هم پایین توضیح دادن

متاسفانه سالید با ورژن بالا ندارم الان سالید 2011 دارم نتونستم فایلتون رو ببینم.
ولی در حالت کلی زمانی که اسکچ مشکل داشته باشه یعنی باز باشه یا دارای خضوط متقاطع باشه یا... دستور extrude اجرا نمیشه.

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
ببینید الان داخل لیوان یه استوانه ایجاد کردم

گزینه merg در پنجره تنظیمات extude رو بر داریدsolid.jpg

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز

ببینید الان داخل لیوان یه استوانه ایجاد کردم

گزینه merg در پنجره تنظیمات extude رو بر داریدمشاهده پیوست 207476

دوستان بسیار ممنونم از راهنماییاتون
بله درست شد
کاش یه نظری راجع به طرح کلی بگین که اگه ایرادی داره برطرفش کنم البته شمایی که فایلم رو تونستید باز کنید(ببخشید من اسم یا فامیلی هیچ کدومتون رو نمیدونم مجبور میشم اینطور حرف بزنم امیدوارم حمل بر بی ادبی نذارین!!!)
باز هم از هردوی شما سپاسگذارم;)

mer30fery

کاربر ممتاز
بله درست شد
کاش یه نظری راجع به طرح کلی بگین که اگه ایرادی داره برطرفش کنم البته شمایی که فایلم رو تونستید باز کنید(ببخشید من اسم یا فامیلی هیچ کدومتون رو نمیدونم مجبور میشم اینطور حرف بزنم امیدوارم حمل بر بی ادبی نذارین!!!)
شما لطف دارین.
والا این نمودار درختی که من میبینم 20 متر ارتفاعشه ولی شکلت اینقدا هم چیزی نداره من یه revolve میبینم فقط
اگر نقشه داری بذار یا یه سه نما بگیر بذار.
فکر خوبیه ساده ترین طرح رو ازش در بیاریم
بعد به اشتراک میذاریم...;)

mech.shima

کاربر ممتاز
این چند تا عکس از طرحم
نگاه کنید که بازم سوال دارم:

نظرتون رو قبلش بدید!!!

hamed_bagheri

عضو جدید
tol analyst

tol analyst

سلام
دوستان کسی تمرین یا قطعات مونتاژی با تلرانس هندسی نداره

mech.shima

کاربر ممتاز
حالا یه سوال
عکس آخری رو نگاه کنید هایلایت شده
الان داخل این لیوان باید دقیقا روی همین برآمدگی فرورفتگی داشته باشم!!!!دستوری هست که کارم رو راحتتر کنه؟یه جورایی که انگار اثر پرس ساخت این قطعه روی طرف دیگرش اثرگذاشته

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
بله درست شد
سلام مجدد
اسمم کاردو هستش:D
ببینید طرحتون خوبه و مشکلی نداره اما همونطور که فرهاد گفت تعداد دستورات خیلی زیاده شما بیش از 40 دستور رو استفاده کردید(اسکچ هارو حساب نکردم) در حالیکه میشه با نهایتا" 7-8 دستور همین طرح رو بدست آورد. هرچی تعداد دستورهاتون کمتر باشه معلومه سراحیتون قویتره;)
یه نکته هم اینکه لبه لیوان زیادی جلو اومده به نظرم کمتر باشه بهتره(پیشنهاد بود)
حالا یه سوال
عکس آخری رو نگاه کنید هایلایت شده
الان داخل این لیوان باید دقیقا روی همین برآمدگی فرورفتگی داشته باشم!!!!دستوری هست که کارم رو راحتتر کنه؟یه جورایی که انگار اثر پرس ساخت این قطعه روی طرف دیگرش اثرگذاشته

اون قسمت رو هم میشه از همون اسکچی که برای برجستگی استفاده کردید با دستور کانورت یه نمونه ازش رو کپی کنید و با دستور شل shell فرورفتگی رو درش ایجاد کنید یا حتی میشه از دستورات دیگه ای هم استفاده کرد مثلwrap

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام مجدد
اسمم کاردو هستش:D
ببینید طرحتون خوبه و مشکلی نداره اما همونطور که فرهاد گفت تعداد دستورات خیلی زیاده شما بیش از 40 دستور رو استفاده کردید(اسکچ هارو حساب نکردم) در حالیکه میشه با نهایتا" 7-8 دستور همین طرح رو بدست آورد. هرچی تعداد دستورهاتون کمتر باشه معلومه سراحیتون قویتره;)
یه نکته هم اینکه لبه لیوان زیادی جلو اومده به نظرم کمتر باشه بهتره(پیشنهاد بود)

اون قسمت رو هم میشه از همون اسکچی که برای برجستگی استفاده کردید با دستور کانورت یه نمونه ازش رو کپی کنید و با دستور شل shell فرورفتگی رو درش ایجاد کنید یا حتی میشه از دستورات دیگه ای هم استفاده کرد مثلwrap

اول :ممنونم از نظرتون
دوم:
با 7یا8 دستور!!!؟؟؟؟خیلی مایلم بدونم چطوری!!!

درمورد روشتون کار میکنم ببینم میتونم اما دستورwrap نمیدونم چه دستوریه;)

آخرین ویرایش:

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
دوم:

حالا یه دستور کم یا زیاد میشه انجام داد الان نمودار درختی شما فوق العاده طولانیه
ببینید میشه همین کار رو در اسکچ اولیه ای که میکشید انجام بدید و نمای کلی لیوان رو بدست بیارید و با دستور revolve دوران بدید
شما در اسکچ اول باید سعی کنید نیمی از لیوان رو طراحی کنید و حول خودش دوران بدید
این همون نمایی هستش که باید بیشترین استفاده رو ببرید
livan.jpg

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
دوم:

شیما خانوم یه نمونه از کارتون که خیلی ساده طراحی شده رو میذارم و برای جزییات میشه بهتر روش کار کرد (منظورم همون اسکچ اول هستش) من یه خورده سریع کشیدم فقط ببینید با تعداد کمتر دستور هم میشه همین کار رو کرد
livan1.jpg

mech.shima

کاربر ممتاز
شیما خانوم یه نمونه از کارتون که خیلی ساده طراحی شده رو میذارم و برای جزییات میشه بهتر روش کار کرد (منظورم همون اسکچ اول هستش) من یه خورده سریع کشیدم فقط ببینید با تعداد کمتر دستور هم میشه همین کار رو کرد
مشاهده پیوست 207644

حق با شماست من زیادی دستور استفاده کردم
بیشتر هم به خاطر ته لیوان بود
یعنی ته لیوان رو با این طریق میشه مثل طرح من درآورد؟

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
حق با شماست من زیادی دستور استفاده کردم
بیشتر هم به خاطر ته لیوان بود
یعنی ته لیوان رو با این طریق میشه مثل طرح من درآورد؟

بله میشه
من فایل این رو در اختیارتون قرار میدم تا بدونید با دستور revolve چکارای میشه کرد

بهداد کریمی

عضو جدید
با سلام

دوستان ببخشید راهنمای نصب سالید 2014 رو میخواستم یه مدتیه استفاده نکردم میخوام دوباره شروع کنم ممنون میشم از راهنماییاتون

اگه فایلی داشتین بفرستین به b.karimi67@yahoo.com

بهداد کریمی

عضو جدید
با سلام

دوستان ببخشید راهنمای نصب سالید 2014 رو میخواستم یه مدتیه استفاده نکردم میخوام دوباره شروع کنم ممنون میشم از راهنماییاتون

خیلی تو انترنت گشتم ولی راهنما پیدا نکردم ممنون از همگی

mer30fery

کاربر ممتاز
بله میشه
من فایل این رو در اختیارتون قرار میدم تا بدونید با دستور revolve چکارای میشه کرد

یک فیلم آموزشی در باره دستور revolve را در اینجا ببینید: (زبان انگلیسی)
11-part-Revolved Boss

آخرین ویرایش:

mishp

عضو جدید
با سلام .یه پوسته گیربکس داریم.چجوری میشه قسمت های خالی رو به صورت پر و قسمت های پر رو به صورت خالی دید به طوری که بتوان فضاهای خالی را به صورت یه پارت جدا دید.با دستور کمباین انجام میدادم اما روش کار یادم رفته!
لطفا کمکم کنین

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام یه سوال:میخوام دور همون لیوان شیارداشته باشم با چه دستوری این کارو انجام بدم؟یعنی حلقه های پشت سرهم که بر بدنه لیوان مماس باشه

آخرین ویرایش:

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام یه سوال:میخوام دور همون لیوان شیارداشته باشم با چه دستوری این کارو انجام بدم؟یعنی حلقه های پشت سرهم که بر بدنه لیوان مماس باشه

سلام شیما خانوم
منظورتون از شیار چه نوع شیاری هستش؟ شیار های دایره ای که دور لیوان رو بگیره؟
اگه به این صورت میخواید باید اول یه نیم دایره بکشید و به همون اندازه ای که میخواید شیار داشته باشید نیم دایره بدنه ی لیوان پوشش بده بعد با استفاده از دستور revolved نیم دایره رو دور لیوان دوران بدید

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام شیما خانوم
منظورتون از شیار چه نوع شیاری هستش؟ شیار های دایره ای که دور لیوان رو بگیره؟
اگه به این صورت میخواید باید اول یه نیم دایره بکشید و به همون اندازه ای که میخواید شیار داشته باشید نیم دایره بدنه ی لیوان پوشش بده بعد با استفاده از دستور revolved نیم دایره رو دور لیوان دوران بدید

ببینید من تقریبا تا لبه لیوان شیار باید بزنم یعنی برای هر شیار باید این کارو بکنم؟راهی نیست که فقط یه بار این کارو انجام بدم؟
ببینید من میخوام کل بدنه لیوان شیاردایره ای که بر بدنه اش مماسن رو داشته باشه

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
ببینید من تقریبا تا لبه لیوان شیار باید بزنم یعنی برای هر شیار باید این کارو بکنم؟راهی نیست که فقط یه بار این کارو انجام بدم؟

نه نمیخواد برای هر کدوم تک تک همین کار رو بکنید
به تعداد شیار هایی که میخواید نیم دایره ایجاد کنید بام میگم باید یه قسمتهایی از نیم دایره روی بدنه بخره تا بشه اینکار رو کرد
تا پایین با همین روش نیم دایره بنید و در آخر از دستور revolved cut استفاده کنید(من در دستور قبل cut رو یادم رفت بنویسم)
برای همه شیار ها یک دستور revolved cut کافیه

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز

شیما خانوم من الان رو این سیستم سالید ندارم برای همین روش انجامش رو رو پینت براتون کشیدم:دی
ببینید شما باید اول صفحه front رو فعال کنید و وقتی لیوان به شکل زیر در اومد به لحاظ دید(حتما" باید از صفحات اصلی front یا right استفاده کنید که اسکچ ها روی مرکز لیوان بیوفته و برای دوران مشکلی ایجاد نشه)
شما میتونید از هر روشی برای کشیدن اسکچ هاتون استفاده کنید و بعد از اینکه اسکچ مورد نظر رو کشیدید revloved cut رو بزنید

الان من برای اسکچ هام هم از دایره هم از نیم دایره استفاده کردم که بعد از استفاده از revolved cut نتایج مشابهی رو میبینید
livan.jpg

mer30fery

کاربر ممتاز
با سلام .یه پوسته گیربکس داریم.چجوری میشه قسمت های خالی رو به صورت پر و قسمت های پر رو به صورت خالی دید به طوری که بتوان فضاهای خالی را به صورت یه پارت جدا دید.با دستور کمباین انجام میدادم اما روش کار یادم رفته!
لطفا کمکم کنین
سلام و درود بر شما
شما یک حجم مثلا مکعبی دور باید ایجاد کنید به طوری که کل حجم قبلی رو احاطه کنه. و نکتش تو اینه که گزینه merg رو فعال کنی تا body جداگانه ای بوجود بیاد.(در نمودار درختی در قسمت solid bodies) دو حجم را مشاهده خواهید کرد)
در ادامه دستور combine رو اجرا کنید گزینه operation type را بر روی subtract یا فصل مشترک قرار دهید.
در گزینه main body حجم مکعب جدید را انتخاب کنید ودر قسمت bodies to combine پوسته گیربکس را انتخاب کنید.
به صورت یک پارت جداشو متوجه نشدم!
اگر جواب سوالتون ناقص بود واضخ تر بیان کنید.
شاد باشید....:)

mer30fery

کاربر ممتاز
راهنمای نصب سالیدورکز 2014 به همراه عکس

راهنمای نصب سالیدورکز 2014 به همراه عکس

با سلام

راهنمای نصب سالیدورکز 2014 به همراه عکس:

1-در ابتدا ارتباط کامپیوتر را با اینترنت کاملا قطع کنید و برای اطمینان بیشتر آنتی ویروس خود را هم غیر فعال کنید.

2-در پنجره اول نصب گزینه individual را انتخاب کنید و next بزنید.

3-شماره سریال مورد نیاز در مرحله چهار را از داخل فایل تکست که معمولا در فولدر کرک است را پیدا کنید.

4-یکی از سریال ها رو در اینجا کپی پیست کنید:

5-در مرحله بعد گزینه کنسل را انتخاب کنید.

6-در این مرحله گزینه change روبروی download Option را بزنید:

7-تیک گزینه use the background downloader را بردارید.
و back to summery را بزنید

8-در قسمت محل نصب برنامه و محل نصب toolbox را اگر میخواهید تغییر دهید.

9-نصب آغاز میشود...

10-گزینه no tanks را انتخاب کنید و FINISH

11-بعد از نصب برنامه را اجرا نکنید تا کرک انجام شود.

کرک ها ممکن است متفاوت باشند
در فولدر کرک SW2010-2014.ACTIVATOR.GUI.SSQ اجرا کنید.

12-تیک همه گزینه های 2014 را فعال کنید سپس Activate را بزنید.

13-با نمایش پیغام All DONE! Enjoy! کرک با موفققیت پایان یافته است.

از
سالیدورکز 2014 لذت ببرید.;)

شاد باشید...:)
mer30fery

mehdi amiry

عضو جدید
آموزش DMU در سالید دارین؟

من ماژولی به نام DMU برای سالید ندیدم، ولی خود سالید این قابلیت را داره، قسمت motion study این کار رو انجام میده، در ضمن قابلیت جدید solidworks composer هم تقریبا اینکار رو انجام میده، ماژولهای دیگه ایی هم، سالید برای اینکار داره.

hamidrta

عضو جدید
سلام دوستان
رویه نقشه های سالید ایا امکانی وجود داره نقشه ها رو فقط با فرمت read only گذاشت؟
تو تمام محیط های

بتونه تمام مراحل نقشه رو ببینه ولی نتونه اصلا ویرایش کنه؟

رمز گزاری رویه فایل ها چطور؟

ممنون