تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان علاقه مند به سالیدورکز
به فرهاد خان تبریک میگم این عنوان حقشون بود.
دوستان اگه میخواید آموزش سالیدورک رو به صورت کامل داشته باشید از سایت زیر استفاده کنید آموزش هاش کامله و از سال 2007 تا 2012 رو شامل میشه و 107 پارت 470 مگابایتیه
دانلودش وقت میبره اگه خواستید هم میتونید تهیه ش کنید هزینه ش فک نمیکنم زیاد باشه تو همون سایت توضیح داده.
دانلود مجموعه آموزش جامع SolidWorks -بیش از 50 گیگابایت

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
اگر طوری بشه که همه این فیلما رو داشته باشن خیلی خوب میشد
متخصص سالید اگر تاپیکی بزنه منم ایرادامو برطرف میکنم
شیما خانم خودتون لطفا پیگیر باشید
این آدرسی که توی پست بالا گذاشتن(متاسفانه اسمشون رو نمیدونم)من هم تعریفش رو شنیدم
حدود 4تا از فایلای همین آموزش رو هم دارم
علاوه بر این یک سری دیگه هم آموزش دارم که به گستردگی لینک بالا نیست اما باز هم خوبه
به نظرم اگه متخصص سالید تاپیک جدید رو بزنن خیلی خوبه اینجا اصلا شبیه مرجع آموزش نیست

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
از همه دوستانی که نسبت به بنده اظهار لطف میکنند ممنونم منو شرمنده میکنید:redface:
از بقیه کاربران که این تاپیک مرجع سر میزنند هم بابت پست های غیر مرتبط عذر خواهی میکنم.
ایشالا یه تاپیک ایجاد میکنم مخصوص آپلود منتخب آموزش های سالیدورکز...

saeid15207

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشی خدمت همه کسانی که تو این تاپیک زحمت میکشن و پاسخ گو سوالات دوستان هستن
یه سوال داشتم و اون اینه که تو نرم افزار سالید از کجا وچگونه میشه که از روی عکس از 3 نما قطعه میشه ان قطعه را مدل کرذ.
با تشکر

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
با عرض سلام و خسته نباشی خدمت همه کسانی که تو این تاپیک زحمت میکشن و پاسخ گو سوالات دوستان هستن
یه سوال داشتم و اون اینه که تو نرم افزار سالید از کجا وچگونه میشه که از روی عکس از 3 نما قطعه میشه ان قطعه را مدل کرذ.
با تشکر
سلام دوست عزیز
بستگی به نوع قطعه داره بعضی قطعات خیلی ساده میشه رسمشون کرد مثلا" از یکی از نماها شروع میکنید و با توجه به نماهای دیگه بهش حجم میدید و اگه نیاز بود یه قسمتهایی رو ازش کم یا زیاد میکنید
اما برای یه سری از قطعات که رسمشون به این سادگی نیست باید هر خط از سه نما ها که به هم مرتبط هستش و در واقع یک خط هستن در نماهای مختلف رو رسم کرد و بعد از این سه خط خط اصلی رو پیدا کنید. که بیشتر برای طراحی های سنگین مثل خودرو کاربرد داره
کاش نقشه تون رو میذاشتید تا بهتر راهنمایی میکردم:d

saeid15207

عضو جدید
سلام دوست عزیز
بستگی به نوع قطعه داره بعضی قطعات خیلی ساده میشه رسمشون کرد مثلا" از یکی از نماها شروع میکنید و با توجه به نماهای دیگه بهش حجم میدید و اگه نیاز بود یه قسمتهایی رو ازش کم یا زیاد میکنید
اما برای یه سری از قطعات که رسمشون به این سادگی نیست باید هر خط از سه نما ها که به هم مرتبط هستش و در واقع یک خط هستن در نماهای مختلف رو رسم کرد و بعد از این سه خط خط اصلی رو پیدا کنید. که بیشتر برای طراحی های سنگین مثل خودرو کاربرد داره
کاش نقشه تون رو میذاشتید تا بهتر راهنمایی میکردم:d

دوست عزیز از جه دستوری برای انجام این کار استفاده میشه؟

mer30fery

کاربر ممتاز
با تشکر
با سلام و درود
در حالت کلی چه از روی عکس چه از روی سه نما نمیتوان قطعه را ایجاد کرد.
ولی میتوان از تصویر کمک گرفت و طرح خود را پیاده کرد:
برای این کار در محیط اسکچ دستور tools--> Sketch tools --> sketch picture را اجرا کنید.
در پنجره open عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید تا به محیط اسکچ وارد شود.
(سالیدورکز اکثر فرمت های رایج مثل jpg , bmp , gif را قبول میکنه)
مقیاس و مکان تصویر را تنظیم کنید.
اکنون میتوانید با رسم خطوط منطبق بر تصویر اسکچ خود را ایجاد کنید.

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
آموزش حرفه ای نرم افزار SOLID Works حاوی 11 حلقه دی وی دی شامل:

اسکچ ، پارت ، ورقکاری ، طراحی سطوح ، مونتاژ ، تهیه نقشه های مهندسی ،تحلیل المان محدود ، تحلیل و شبیه سازی رفتار دینامیکی سیالات ، تحلیلمکانیزم ها ، مهندسی معکوس ، قطعات استاندارد ، طراحی بسیار قدرتمندچرخدنده ، ماشینکاری و قالبسازی ، طراحی قالبهای چند مرحله ای Progressive و مثال های کاربردی بسیار حرفه ای شامل موتور سیکلت هارلی دیویدسون و اتومبیل SUV و اتومبیل با تکنیک های SOLID Modeling

ارائه شده توسط آکادمی طراحی مهندسی ایران دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد
با تدریس وحید خدابخش
آموزش تصویری به زبان فارسی
شرح کامل کلیه ی فیلم های آموزشی همراه با نمونه عکس و فیلم در وب سایت
با امکان خرید پستی و ارسال به تمام نقاط ایران
سلام و خسته نباشید
اول از همه بگم که بنده هیچ کدوم از محصولات شمارو تهیه نکردم و در همین تاپیک با سایت شما آشنا شدم.
دوم اینکه لطفا" به قوانین سایت پایبند باشید و احترام بگذارید

قانون شماره 10) از نوشتن نامه های تجاری و یا تبلیغات تجاری پرهیز كنید. اگر جواب سوال كاربری به گونه ای بود كه مربوط به سایتهای تجاری میشد میبایست فقط در زمینه سوال كاربر سایت معرفی شود و از به كار بردن جملات و كلمات تبلیغاتی خودداری نمایید.
2. درج ایمیل وشماره تلفن در پست به هیچ عنوان مجاز نبوده و کاربران برای تبادل پروژه می توانند از امکانات سایت و یا آپلود فایل و درج لینک فایل در پست استفاده نمایند

تخلف :
تبليغات بی رويه
مقدار امتياز منفي : 2 امتياز
مدت اعتبار : 60 روز

از شما که مدیر یک سایت آموزشی هستید و احترام به قوق کپی رایت رو یک ارزش میدونید همچین حرکتی بعید هستش
امیدوارم با تماس با ادمین سایت و درخواست تبلیغات از ایشون در سایت محصولات خودتون رو به نمایش بگذارید نه با این شیوه.
ممنون از همکاریتون

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام
دستور Simulation Xpress رو چطوری پیدا کنم
تو قسمت کاستمایز گشتم نبود

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز

میخوام یه مدل پایپینگ به عنوان تمرین ارائه بدم که با سالید کار شده اما میخوام که یه ذهنیت کلی داشته باشم کسی هست که پروژه ای یا طراحی داشته باشه برام بفرسته؟

بسیار ممنونم

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
دانلود آموزش مالتی مدیای نرم افزار Solid Works 2011-2012 به زبان فارسی

در این مجموعه آموزشی مباحثی از جمله : طراحی دو بعدی ، طراحی سه بعدی ، Assembly یا مونتاژ قطعات ، Drawing یا ترسم چندنما از مدل طراحی شده ،
نحوه Block کردن مدل ها ، نحوه پیکر بندی مدل ، Simulation Xpress برای آنالیز مدل طراحی شده ، FloXpress برای مدل سازی حرکت سیال ، Study motion برای شبیه سازی حرکت مدل و… به همراه انجام مثالهایی بسیار متنوع با کیفیت بالا از لحاظ صوتی و تصویری در 100 قسمت توسط مهندس ایوب شاه نظری تهیه و تنظیم شده و در اختیار شما عزیزان قرار دارد.

برای مشاهده جزئیات و دانلود این مجموعه اینجا کلیک کنید
-----------------------------------------------------------------
من به طور اتفاقی با این مطلب روبرو شدم گفتم اینجا معرفی کنم شاید دوستان بخوان استفاده کنن.
برای کسانی که امکان دانلود با حجم بالا رو ندارن امکان خرید هم وجود داره.

سلام .در این سایت قبلا میشد همه پارتیشن هاشو دانلود کرد ولی الان به صورت اینترنتی باید خریداری بشه. میشه اگه مقدوره فیلم های اموزشی دیگه ای رو معرفی کنید بشه مستقیم دانلود کرد؟

mer30fery

کاربر ممتاز
سلام .در این سایت قبلا میشد همه پارتیشن هاشو دانلود کرد ولی الان به صورت اینترنتی باید خریداری بشه. میشه اگه مقدوره فیلم های اموزشی دیگه ای رو معرفی کنید بشه مستقیم دانلود کرد؟
سلام
هر چند آموزش های فارسی ارائه شده در آن سایت هنوز هم ارزش خرید را دارد،
ولی شما میتوانید مجموعه آموزشهای جامع سالید ورکز را از اینجا دانلود کنید: (البته به زبان انگلیسی)
http://vatandownload.com/2012/01/solidworks-learn-download-free-2011-direct-link-دانلود.php#more
اگر امکان دانلود 50 گیگ را ندارید اینجا را ببینید:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/569393-مرجع-آموزش-های-تصویری-Solid-Works

آخرین ویرایش:

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
سلام
هر چند آموزش های فارسی ارائه شده در آن سایت هنوز هم ارزش خرید را دارد،
ولی شما میتوانید مجموعه آموزشهای جامع سالید ورکز را از اینجا دانلود کنید: (البته به زبان انگلیسی)
http://vatandownload.com/2012/01/solidworks-learn-download-free-2011-direct-link-دانلود.php#more
اگر امکان دانلود 50 گیگ را ندارید اینجا را ببینید:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/569393-مرجع-آموزش-های-تصویری-Solid-Works[/QUOT
ممنونم. حق با شماست ارزشو داره ولی این که کی به دستت برسه مهمه تازه اینقد سر این گونه سایت ها شلوغه که ممکنه محصول اشتباه بفرستن شاید این سایت این جوری نباشه.زمان دسترسی برام اهمیت داره.

جز این فیلم اموزشی که فارسی بود شما اسم شرکت دیگه که اموزشی سالید که بشه بیرون تهیه کرد رو ندارید.
باز ممنونم.

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز

میخوام یه مدل پایپینگ به عنوان تمرین ارائه بدم که با سالید کار شده اما میخوام که یه ذهنیت کلی داشته باشم کسی هست که پروژه ای یا طراحی داشته باشه برام بفرسته؟

بسیار ممنونم

کسی از دوستان نمیتونن کمکم کنن
زمان زیادی ندارم

mer30fery

کاربر ممتاز
ممنونم. حق با شماست ارزشو داره ولی این که کی به دستت برسه مهمه تازه اینقد سر این گونه سایت ها شلوغه که ممکنه محصول اشتباه بفرستن شاید این سایت این جوری نباشه.زمان دسترسی برام اهمیت داره.

جز این فیلم اموزشی که فارسی بود شما اسم شرکت دیگه که اموزشی سالید که بشه بیرون تهیه کرد رو ندارید.
باز ممنونم.
خواهش میکنم.
درباره اطمینان نظری ندارم ولی در مورد زمان تحویل محصول با مسئولین فروش خود شرکت کاسپین صحبت کنید.
من جای دیگه با این قیمت سراغ ندارم ارزشش از 17500 تومان واقعا بیشتره...!
محصولات به ظاهر ! کامل تر ولی شاید با کیفیت پایین تر قیمت های بالای 100 و یا 200 هزار تومان دارند. چند پست قبل راجع بهشون بحث شده.
من پیشنهاد میکنم مجموعه 50 گیگی رو تهیه کنید.
بدون صدا هم نگاه کنید یاد میگیرید.
من هنوز بعد از این همه سال ویدئو های این آموزش رو میبینم چیز جدید یاد میگیرم.

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام دوستان میخوام تصویر گسترده این شکل رو به دست بیارم اما دستورFlatten غیر فعاله چرا؟

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان میخوام تصویر گسترده این شکل رو به دست بیارم اما دستورFlatten غیر فعاله چرا؟

سلام شیما خانوم
برای اینکه به حالت گشترده در بیاد باید روی
دستورFlatten کلیک راست کنید و گزینه suppress یا un suppress رو بزنید.

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام شیما خانوم
برای اینکه به حالت گشترده در بیاد باید روی
دستورFlatten کلیک راست کنید و گزینه suppress یا un suppress رو بزنید.

سلام آقای مهندس

نه نمیشه

روی دستور کلیک راست کنم هیچ دستوری نیست

به نظرتون اصلا این شکل گسترده میشه؟

mech.shima

کاربر ممتاز
علاوه بر سوال بالایی یه سوال دیگه دارم چطور یه زانویی طراحی کنم؟تو اون خم وسطیش مشکل دارم

mer30fery

کاربر ممتاز

یه تیکه س؟
یا دوتا کانال روی همه؟
خب گستردش یه مستطیل نمیشه؟!:question:
فایلشو میتونی بفرستی از راه دور نمیشه کاریش کرد.

علاوه بر سوال بالایی یه سوال دیگه دارم چطور یه زانویی طراحی کنم؟تو اون خم وسطیش مشکل دارم

انواع و اقسام زانویی وجود داره به حداقل 127 روش میشه زانویی طراحی کرد.
ببین اینجا یه دونه هست بدرت میخوره...:)

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-Solid-Works?p=7310818&viewfull=1#post7310818

mech.shima

کاربر ممتاز
یه تیکه س؟
یا دوتا کانال روی همه؟
خب گستردش یه مستطیل نمیشه؟!:question:
فایلشو میتونی بفرستی از راه دور نمیشه کاریش کرد.

انواع و اقسام زانویی وجود داره به حداقل 127 روش میشه زانویی طراحی کرد.
ببین اینجا یه دونه هست بدرت میخوره...:)

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-Solid-Works?p=7310818&viewfull=1#post7310818

نه یه تیکه نیست

دوتا کانال روی همه
یعنی اینطوری نمیشه؟من تازه دارم رو این موضوع کار میکنم اطلاعاتم خیلی کمه میشه یه کم راهنماییم کنین؟
پس چطور یه کانال طراحی کنم که گسترده بشه؟
راستی در مورد پایپینگ هیچ مدلی ندارین ازش کمک بگیرم؟

آخرین ویرایش:

mer30fery

کاربر ممتاز
نه یه تیکه نیست

دوتا کانال روی همه
یعنی اینطوری نمیشه؟من تازه دارم رو این موضوع کار میکنم اطلاعاتم خیلی کمه میشه یه کم راهنماییم کنین؟
پس چطور یه کانال طراحی کنم که گسترده بشه؟
راستی در مورد پایپینگ هیچ مدلی ندارین ازش کمک بگیرم؟
با سلام و درود
خانوم مهندس mech.shima ...
درسته که اسم این تاپیک : "تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works" هستش، ولی بیشتر به درد رفع اشکال و سوالات کاربران درباره سالیدورکز میخوره تا آموزش...!
سوال شما اینقدر کلیه که یعنی من باید مبحث ورق کاری رو توضیح بدم که عملا امکانپذیر نیست..
سوالتون رو واضحتر بپرسید بتونم بهتر کمکتون کنم.
شما میتوانید مطالبی در باره ورق کاری در این تاپیک و مطالبی در مورد moldflow را در این تاپیک مشاهده کنید.
بزودی ویدیو های آموزشی تاپیک "مرجع آموزش های تصویری Solid Works" تکمیل بشه این مواردی که شما نیاز دارید هم آپلود میکنم.
در مورد پایپینگ خودم مدلی و اطلاعاتی ندارم اینجا رو بـبـیـنـیـد:
https://grabcad.com/library?per_page=20&query=piping
شاد باشید...:)

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام
شاید حق با شما باشه
اما من یه آموزش کامل نخواستم
میخوام بدونم برای رسم کانالی که دقیقا همین شکل کانال رسم شده خودم باشه اما گسترده بشه چه نکاتی رو باید در نظر داشته باشم
اگر هم براتون امکان پذیر نیست
هیچ مشکلی نیست جواب سوالم رو بالاخره پیدا میکنم
بازم بخاطر راهنماییاتون سپاسگذارم

mer30fery

کاربر ممتاز
سلام
شاید حق با شما باشه
اما من یه آموزش کامل نخواستم
میخوام بدونم برای رسم کانالی که دقیقا همین شکل کانال رسم شده خودم باشه اما گسترده بشه چه نکاتی رو باید در نظر داشته باشم
اگر هم براتون امکان پذیر نیست
هیچ مشکلی نیست جواب سوالم رو بالاخره پیدا میکنم
بازم بخاطر راهنماییاتون سپاسگذارم

در کل برای بدست آوردن گسترده در محیط شیت متال باید:

1-در نمودار درختی بر روی گزینه Flat-Pattern (که در حالت معمول suppress شده هست یعنی غیر فعاله) کلیک راست کنید و Unsuppress رو بزنید.
2-بر روی شکل کلیک راست کنید و flatten را بزنید.
3-در نوار ابزار sheet metal گزینه flatten را بزنید.

و در محیط drawing برای ایجاد نمای گسترده:

1-گزینه model view را از نوار ابزار view layout را بزنید و بعد از انتخاب قطعه در صفحه next(فلش آبی بالای پنل) گزینه refrence configuration را را از حالت default بر روی SM-FLAT-PATTERN قراردهید و نمای جدید را بر روی صفحه قرار دهید.
2-در پنل سمت راست(Task pane) در برگه view palette نمای flat pattern را بگیرید و بر روی صفحه نقشه بکشید و رها کنید.

همه این موارد در صورتی است که قطعه قابلیت گسترده شدن را داشته باشد.
موفق باشید...;)

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
اینجا کسی منبع خاصی برای آموزش cosmos می شناسه؟
دنبال منبعی هستم که به راحتی این بخش از سالید را آموزش داده باشه
سپاس

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
درود
اینجا کسی منبع خاصی برای آموزش cosmos می شناسه؟
دنبال منبعی هستم که به راحتی این بخش از سالید را آموزش داده باشه
سپاس
سلام آقا احمد
راستش من آموزش خاصی که در مورد کاسموس باشه رو ندیدم و به نظرم بهتره باهاش کار کنی تا باهاش آشنا بشی
البته یه سری ویدیو آموزشی هست که فرهاد خان زحمت آپلودش رو میکشه و احتمالا" در قسمت simulition میتونی یه سری چیزهارو یاد بگیری

تاپیک: مرجع آموزش های تصویری Solid Works

شاید هنوز قسمت سیمولیشن رو آپلود نکرده باشن اما به احتمال خیلی زیاد اون رو هم میذارن

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام
میخوام تو قسمت اسمبلی جهت دو زانویی که میخوره به لوله رو عوض کنم اما نمیشه
کلا تو اسمبلی از چه دستوری برای انواع وصل کردن دوقطعه استفاده میکنن؟

mamed0111

عضو جدید
سلام و خسته نباشد

دوست عزیز یه سوال میخواستم تو نرم افزار سالید رو قطعه آرم یا مارک بزنم مثل شیر یا طرح گل یا طرح های دیگه که سختر ...ه.

میخواستم یه راهنمایی بکنی که این طرف ها رو میشه با سالید دقیق کشید یا بانرم افزار دیگه میشه راحتر کشید بعد اورد تو سالید...

بعد یه سوال دیگه میخواستم بین 2 استوانه دستوره Rib رو بزنم ولی نمیزنه ..

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
میخوام تو قسمت اسمبلی جهت دو زانویی که میخوره به لوله رو عوض کنم اما نمیشه
کلا تو اسمبلی از چه دستوری برای انواع وصل کردن دوقطعه استفاده میکنن؟

سلام
برای عوض کردن جهت میتونید از قید های مختلفی برای اینکار استفاده کنید و یا در قسمت قید ها جهت رو تغییر بدید

بستگی داره قطعات رو چطور بخواید به هم متصل کنید ولی همه ی دستورات در قسمت mate قرار داره(همون قید گذاری هستش)