تاپیک سوالات قدرتی

داش رضا

عضو جدید
محاسبه توان مصرفي ساختمان

محاسبه توان مصرفي ساختمان

با سلام -توان مصرفي يك ساختمان اداري با 30 اتاق و هر اتاق به طور متوسط شامل دو سيستم كامپيوتر و همچنيني كل ساختمان يك سرور و يك سيستم تهويه چقدر است

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اقا براي تهيه يك ديزل ژنراتور كه قرار است برق اضطراري يك ساختمان اداري تامين كند چه فاكتور هايي بايد در نظر گرفته شود
اول باید برآورد مصرف اضطراری ساختمان رو محاسبه کنی، که میشه P درخواستی. بعد باید ضریب توان رو تخمین بزنی و با توجه به اینها و ضرایب همزمانی و رشد، قدرت درخواستی دیزل ژنراتور رو بر حسب KVA محاسبه کنی.

Behzad nejati

عضو جدید
با سلام -توان مصرفي يك ساختمان اداري با 30 اتاق و هر اتاق به طور متوسط شامل دو سيستم كامپيوتر و همچنيني كل ساختمان يك سرور و يك سيستم تهويه چقدر است

سلام اطلاعاتی که شما دادی کافی نیست شما باید در مورد روشنایی اونجا وتوان لامپ ها اطلاعات بدین در ضمن شما گفتی دو تا کامپیوتر در هر اتاق قرار داره خیلی چیزا وجود داره که تو توان کامپیوتر دخیله(بیشتر مشخصات سخت افزاری کامپیوتر مد نظره).
من یه کار خیلی راحت بهت پیشنهاد میکنم تو یه ساعت خاصی برو کنتور رو نگاه کن و دوباره 48 ساعت بعد هم اینکارو بکن و اعداد رو یادداشت کن تفاضل این دو عدد انرژی مصرف شده تو 48 ساعت بر حسب​
KWH می باشد حالا باید حالا باید انرژی مصرفی(بر حسب KWH)رو به مدت زمان بر حسب ساعت( اینجا همون 48 ساعته) تقسیم کنی تا توان مصرفی بر حسب KW رو بدست بیاری

Behzad nejati

عضو جدید
سلام دوستان.
سوالی داشتم در مورد مدار فرمان ستاره_ مثلث؟؟؟؟
زمانی که موتور از حالت ستاره به مثلث رفت میشه تایمر رو هم از مدار خارج کرد یا نه؟؟؟;)

سلام مهندس.
من هم با شما موافقم اما تو عمل جواب نمیده .البته شاید بقیه دوستان نظر دیگه ای داشته باشن.

سلام برای اینکه راجع به چگونه خارج کردن تایمر از مدار توضیح بدم لازم میدونم ابتدا یه کم راجع به مدار ستاره مثلث اتوماتیک توضیح بدم تو این مدار با فشردن شستی موتور اول به صورت ستاره کار میکنه و پس از مدت زمان تعیین شده به حالت مثلث میره تو این مدار 3 تا کنتاکتور داریم
1-کنتاکتور مشترک که سه فاز رو به موتور میرسونه و در هر دو حالت ستاره و مثلث در مداره(کنتاکتور​
K1)
2- کنتاکتور ستاره که فقط تو اتصال ستاره در مدار قرار میگیره و انتهای کلاف ها رو به هم متصل میکنه(کنتاکتور
K2)
3- کنتاکتور مثلث که فقط تو اتصال مثلث در مدار قرار میگیره(کنتاکتور
K3)
با این حساب پس از مدت زمان تعیین شده
K2 از مدار خارج میشه وK3 وارد مدار میشه بنابراین تایمر رو به صورت پارالل(موازی) با K2 قرار میدیم و به محض خارج شدن K2(تغییر اتصال ستاره به مثلث) تایمر از مدار خارج میشه

hosseinassar

مدیر ارشد
دوستان کسی یک پدف و یا سایت میشناسه که من با استفاده از مثال هاش بتونم به روش الگوریتم jhenetik
ضرایب kp kd ki
PID رو برا یک سیستم moshakhas طراحی کنم ؟
چون ۳۰ امتحانم تموم میشه و ۱ باید تحویل بدم ،و تا الان اصلآ با الگوریتم ژنتیک کار نکردم ،۲ تا هم کتاب دارم که که پر از تعریف هستن و ....
یا کتابی معرفی کنین که ساده باشه و فقط کارمو راه بندازه ..:(
ازتون پیشاپیش ممنونم

به این تاپیک سر زدید؟
چند کتاب درباره الگوریتم ژنتیک داره
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/161827-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%87%D8%A7-%D8%8C-%D8%AC%D8%B2%D9%88%D8%A7%D8%AA-%D8%8C-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D8%B7%D9%84%D8%A8/page5

ngr_eghbali

عضو جدید
سلام
من به برنامه avr برای پروژه : شناسایی R و L ذر یک مدار سری از اعمال موج پله و اندازه گیری جریان با معلوم بودن معادله جریان بر حسب زمان
خیلی فوری نیاز دارم
لطفا اگه کسی میتونه کمک کنه

bigworm

عضو جدید
عایق های خلا

عایق های خلا

سلام دوستان اگه کسی مطلبی درباره استفاده از خلا به عنوان عایق در فشار قوی داره برام بفرسته خیلی عجله دارم دمتون گرم

mhgeng_2009

عضو جدید
روش طراحي سولنوئيد با هسته E شكل

روش طراحي سولنوئيد با هسته E شكل

دوستان كسي ميدونه روش طراحي سولنيد چيه؟ هدف طراحي سولنوئيد براي توليد نيروي 400N و تعداد 16 بار در ثانيه مي باشد.

archilles

عضو جدید
سلام به همه.
یه مشکلی برام پیش اومده تو تحلیل نرم افزار اسپایس :(
یه مدار مونو استابل اپ امپی رو میزنم تحلیل کنه یه شکل موج فضایی میده بهم :cry:
کسی میدونه اشکال ازچی میتونه باشه .اینم مدارم:

http://www.irupload.ir/images/4j5j1vqkw5cmgz5e07ki.jpg

یه چیز دیگه اپ امپ 741 تو اسپایس کجاست دقیقا هر چی گشتم پیداش نکردم

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
سوالی داشتم در مورد مدار فرمان ستاره_ مثلث؟؟؟؟
زمانی که موتور از حالت ستاره به مثلث رفت میشه تایمر رو هم از مدار خارج کرد یا نه؟؟؟;)
سلام دوست من
چرا نشه خارج کرد . بعد از عمل تایمر دیگه نیازی به اون نداریم . بنابراین از مدار خارج می کینم . کافیه بسته رله ای که برای حالت مثلث کار میکنه رو با تغذیه ی تایمر "اند" کنیم .
در مدارهای استاندارد رله ای و پی ال سی هم عمل انجام میشه .

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
سوالي مطرح ميكنم كه در كنكور ارشد سراسري و دكترا آزاد آمده است:

اگر تعداد دور سيم پيچ روتور 2 برابر شود و سطح مقطع سيم ها نصف گردد، گشتاور ماكزيمم چه تغييري ميكند؟

ببینم کی جواب میده کامل.....

علاقه مندان ماشین کجایین.....
- طبق رابطه با زیاد شدن طول مقاومت 2 برابر میشه . با کاهش مقطع هم باز مقاومت 2 برار خواهد شد .
پس تا حالا ما تو روتور مقاومت رو 4برابر کردیم .
فرمول گشتاور ماکزیمم دقیقا یادم نیست . ولی فکر نکنم گشتاور ماکز ربطی به مقاومت روتور داشته باشه .

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد پست های برق سوالی داشتم. نصب سلول اندازه گیری وجودش الزامیه؟ تو پستهای خصوصی که در محوطه یک سایت بزرگ نصب میشه آیا لازم هست سلول اندازه گیری نصب بشه؟

mehdi_m_kh

عضو جدید
سلام به همه دوستان من دنبال استاندارد IPS یا NPCS در مورد طراحی روشنایی سایت ها هستم
اگه کمکم کنیید ممنون می شم.یا علی
:w08::w08::w08:

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان من دنبال استاندارد IPS یا NPCS در مورد طراحی روشنایی سایت ها هستم
اگه کمکم کنیید ممنون می شم.یا علی
:w08::w08::w08:
نشریه 195 سازمان مدیریت و برنامه ریزی در مورد روشنایی سایت و محوطه مفیده

afshin#

عضو جدید
بله شما میتونی از یک کنتاکت ncکنتاکتور مثلث سر راه تغذیه تایمر استفاده کنی

rashidishahram

مشاور صنعت برق
با سلام خدمت مدیر سایت
در مورد سیستم حفاظت کاتودیک و نحوه نگهداری و تعمیرات آن مقداری اطلاعات می خواستم

استاندارد ips قسمت drawing هاش رو ببین نقشه هایی که مربوط به حفاظت کاندیک هستن برا شروع و اشنایی بد نیس. تجهیزات و ارتباطاتش رو بشناسی میتونی در مورد تجهیزات سرچ کنی و هر اطلاعاتی میخوای بگیری.

آخرین ویرایش:

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد پست های برق سوالی داشتم. نصب سلول اندازه گیری وجودش الزامیه؟ تو پستهای خصوصی که در محوطه یک سایت بزرگ نصب میشه آیا لازم هست سلول اندازه گیری نصب بشه؟
در مورد پستهای باصطلاح پاساژ که کنترل و نگهداری اونا بعهده خود اداره برق میباشد و طبق لی اوت خودشان ساخته میشوند این سلول برای اندازه گیری مصرف و صدور قبض لحاظ میشود ولی در بقیه موارد اختیاریست ولی بنظر من اگر تعداد پستهایتان زیاد است و فواصلشان طولانی کمی هزینه کردن با هدف مونیتورینگ تمام پستها و مشاهده تمامی پارامترهایشان در یک اتاق کنترل ایده بدی نیست.

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز

M.Ghadamyari

عضو جدید
علت تفاوت معادل ستاره مثلث در مقاومت و امپدانس

علت تفاوت معادل ستاره مثلث در مقاومت و امپدانس

سلام خدمت همه دوستان

یک سوال برای من پیش آمده.
فرمول تبدیل ستاره به مثلث در مقاومت و امپدانس شبیه هم هست.
وقتی تبدیل می کنیم یعنی می خوایم همون اثر روی مدار حفظ بشه.

در مقاومت ها که وقتی تبدیل می کنیم معادل هستند. ( ستاره = مثلث )
اما چرا در امپدانس ها وقتی تبدیل می کنیم ، امپدانس مثلث = یک سوم امپدانس ستاره ؟؟ مگه این ها قرار نیست معادل باشن و یک اثر روی مدار داشته باشن ؟
Z∆=3*ZY

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام خدمت همه دوستان

اما چرا در امپدانس ها وقتی تبدیل می کنیم ، امپدانس مثلث = یک سوم امپدانس ستاره ؟؟ مگه این ها قرار نیست معادل باشن و یک اثر روی مدار داشته باشن ؟
Z∆=3*ZY
سلام
مقاوت حالتت ستاره با مقاومت حالت مثلث برابر نیست
در کل امپدانس (که شامل مقاومت هم میشه)به خاطر وجود اختلاف ولتاژ و جریان حالت ستاره و مثلث متفاوت هست
فقط در حالت خاص که امدانس های مثلث مساوی هستند میشه تقسیم بر 3 کرد ( برای تبدیل به ستاره)

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه دوستان

Z∆=3*ZY

سلام دوست من .
فکر کنم شما دچار اشتباه شدید .
مقاومت در ستاره و مثلث با هم برابر نیستند .
در مورد امپدانس هم خدمتت عارض شم که امپدانس از دو قسمت تشکیل شده قسمت حقیقی یا رئال که مقاومت اهمی خالص رو شامل میشه و قسمت ایمجری یا غیر حقیمی که موهومی هم گفته میشه و مقادیر سلفی و خازنی رو تشکیل میده . با جمع برداری این دو تا امپدانس درست میکنیم که میتونه ترکیبی از حالات اهمی،سلفی و خازنی باشه . که در مورد موتورها هم که اهمی سلفیه . واسه همین میان تو کارخونه ه یی که از موتورهای زیادی استفاده میکنن ا بانک های خازنی استفاده میکنن که بیان اون امپدانس رو به حالت حقیقی نزدیکتر کنند ( همون بحث ضریب کیفیت و این حرفا cos fi )

زانا

عضو جدید
دورود

دورود

سلام دوستان

راجع به مزایای ترکیب نور زرد و سفید و معایب یکدست بودن نور در هر مورد مطلبی داشته باشین ممنون میشم

mojtaba_golpesar

عضو جدید
درخواست مقاله PLC به زبان LD جهت ارائه تحقیق به استاد

درخواست مقاله PLC به زبان LD جهت ارائه تحقیق به استاد

سلام به همه دوستان
من 1 مقاله بدون تگ تبلیغاتی در مورد PLC به زبان LD میخاستم تا به استادمون تحویل بدم.
اگه داشته باشید ممنون میشم
اگه کسی داشت لطفا DIRECT LINK بزارید
باتشکر............:smile:

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام به همه دوستان
من 1 مقاله بدون تگ تبلیغاتی در مورد PLC به زبان LD میخاستم تا به استادمون تحویل بدم.
اگه داشته باشید ممنون میشم
اگه کسی داشت لطفا DIRECT LINK بزارید
باتشکر............:smile:

سلام
چیزی که شما می خوایید بیشتر به صورت آموزش هست( PLC به زبان LD میشه یه مقاله آموزشی)
اگه همین طوری می خوایین بگید تا گذاشته بشه

Neptune

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

راجع به مزایای ترکیب نور زرد و سفید و معایب یکدست بودن نور در هر مورد مطلبی داشته باشین ممنون میشم

سلام

این مطلب بر میگرده به دمای نورها . نورهای سفید مثل نور مهتابی های سفید رنگ به عنوان نور سرد شناخته میشن و نورهای زرد نور گرم هستند. به صورت حسی هم می تونید سردی و گرمی این نورها رو حس کنید .

استفاده از نورهای سرد میتونه باعث افسردگی و اختلال خواب بشه و این نورها فقط برای محیط کاری خوبن ولی در منازل و محیط هایی که برای استراحت و آرامش هستند باید نور گرم استفاده بشه و به همین دلیل برخی جاها از نور ترکیبی استفاده می کنن تا دمای نور رو گرم تر کنن .

برای اطلاعات بیش تر به کتاب های روشنایی فنی رجوع کنید.

ali_nikdel

عضو جدید
سلام چرا چنبره موتور دی سی رو ورقه ورقه میسازن در حالی موتور دی سی هست.

mr.khamechian

عضو جدید
! سلام به تمام قدرتی های عزیز
یه مشورت و کمک میخواستم

میخوام پروژه پایانیمو با پی ال سی یه پروژه ی کنترلی بردارم و روش کار کنم ولی صفرم و تازهمیخوام فشرده شروع کنم یاد گرفتن پی ال سی

میخواستم ببینم کسی میتونه یه توضیحی راجع به پی ال سی بهم بده و یه جزوه ی کامل واسه یادگیری داره معرفی کنه؟

و پیشنهادهایی دیگری هم واسه پروژه بهم بدین ممنون میشم ولی راحت باشه که بتونم تو 1ترم هم پی ال سیو یاد بگیرم هم پروژرو انجام بدم

پیشاپیش تشکر

SINA ELECTRON

عضو جدید
درخواست مدلهای پروتئوس

درخواست مدلهای پروتئوس

با سلام خدمت بزرگواران:

اینجانب نیاز به مدل سیمولاسیون ad7715,ad7710 نرم افزار پروتئوس دارم هر آقا یا خانمی اگرکمکم کند ممنون میشوم

alidiode

عضو جدید
با سلام
در ارتباط با ثبات هاي موجود در پست هاي زميني توزيع مي خواستم بدونم چطور ميشه اطلاعات بار روزانه رو استخراج كرد( نرم افزار و كابل رابط به چه صورت است)قبلا تشكر مي كنم

vshirdeli

عضو جدید
در خواست فوری

در خواست فوری

مطالبی راجع به سیستم های انتقال توزیع میخواستم اگه کمک کنید ممنون میشم:)