تاپیک سوالات قدرتی

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خیلی خیلی ممنون که دارد جواب میدید
مشکل من هم همونه
چون f و hرو کاربر تعریف خواهد کرد معلوم نیست چین !!!!
ممکن هست سینوسی باشن یا چند جملایی !!!!هر چی!!!
آهان الان فهمدیم سوالتون چی هست :)
دستور مشتق گیری عددی می دونم diff هست
برای تابع را نمی دونم
سعی می کنم توی هلپ متلب بگردم براتون پیدا کنم
تا کی وقت دارین؟

eee.eee99

عضو جدید
نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم که دارین جواب میدین خدا خیرتون بده
diff?
age betunam bara matlab tarif konam ke tabe F va h ro az karbar begir va bezar tu xdot,bagiasho mitunam ba estefade az ode45 hal konam.
تنها مشکلم تعریفh و f
شنبه
یعنی من توی این ۳ سال کارشناسی با همچین مساله یی مواجه نشدم!!!
ازتون سپاسگزارم

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
diff?
age betunam bara matlab tarif konam ke tabe F va h ro az karbar begir va bezar tu xdot,bagiasho mitunam ba estefade az ode45 hal konam.
تنها مشکلم تعریفh و f
شنبه
ازتون سپاسگزارم

فکر کنم واسه این کار نیاز به تعریف m فایل دارین (البته مطمئن نیستم )
من سعی می کنم روش فکر کنم
البته یه کار هم می تونید بکنید که حرفه ای نیست
اونم این که خودتون یه تابع بزارید برای f , h و بعد برنامه را بنویسید (البته نه این که بیان مثلا سینوس تعریف کنید خودتون هم دستی بگید مشتقش کسینوس می شه ) که مشتق حساب کنه
و اونقت هر کس خواست به صورت دستی f , h و مابقی ورودی ها را تغییر بده
بله diff()
برای مشتق گیری عدی هست البته
می تونم بپرسم منظورتون از ode45 چیه ؟
می تونید برنامه را با دوتابع فرضی بنویسید و بزارید تا ببینم چه کار می خواید بکنید (f وh را خودتون دستی بزارید )
البته من متاسفانه تا دوشنبه برنامم کامل پره اصلا خونه نیستم ولی به هر حال شاید تا فردا فکری به ذهنم رسید
موفق باشید

hosseinassar

مدیر ارشد
diff?
تنها مشکلم تعریفh و f
شنبه
ازتون سپاسگزارم

با دستور sync آشنایی دارید؟
با این دستور دیگه لازم نیست توابع رو از قبل تعریف کنید
برای موقعی که نمی دونیم چه توابعی از ورودی دریافت می کنیم خیلی کمک می کنه
متاسفانه این قسمت از تولباکس مطلب روی سیستم من نصب نمیشه(به دلیل 64 بیت بودن ویندوز)
وگرنه بیشتر می تونستم کمک کنم

hosein..mec84

عضو جدید
کی میتونه برای طراحی ترانس کمکم کنه

میخوام یک لوله به طول یک متر و قطر 1cmرو که آب درون جریان داره رو گرم کنم تاآب جوش بیاد

Behzad nejati

عضو جدید
گرم کردن اب

گرم کردن اب

میخوام یک لوله به طول یک متر و قطر 1cmرو که آب درون جریان داره رو گرم کنم تاآب جوش بیاد
این کاری که شما میخوای انجام بدی نه طراحی است و نه ربطی به ترانس داره که شما تو قسمت موضوع نوشتین
این کاری که شما میخوای انجام بدی انتخاب المنت مناسب برای گرم کردن لوله هست که نوع المنت بستگی به دمایی داره که مد نظر شماست و مدت زمانی که دوست دارین به اون دما برسین این المنتی که من مشخصاتش رو براتون میگذارم میتونه دمای این حجم از اب رو تو مدت نسبتا کوتاهی به بیش ازش100 درجه برسونه که نقطه جوش اب هست
R=اهم40
P=1210w
V=220v

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
من در این پروژه عایقی برای جاذبه زمین لازم دارم تا پروژه کامل شود

اگر امکان دارد در مورد این عایق بیشتر توضیح دهید .میدانید یه مقدار شبیه داستانهای علمی تخیلیست اگر این عایق ساخته شود نه فقط مشکل برق که مشکل سفر های بین شهری و بین سیاره ای هم حل خواهد شد !

mohammad-iee

عضو جدید
با سلام
نمی دونم منظورت از فایده یعنی چی ! ولی همانطور که توان اکتیو منجر به انجام یه کار خاصی تو یه مدار میشه توان راکتیو هم یه فعالیتی رو تو مدار انجام میده ، بطور مثال یه موتور سه فاز یا تکفاز رو درنظر بگیر همانطوری که می دونی اگه این موتور القایی باشه توان خروجی به صورت توان راکتیو (که میتونه سلفی یا خازنی باشه) ظاهر میشه ، تو تمام مداراتی که با سلف و خازن سرو کار دارن توان بصورت راکتیو یا ترکیبی از اکتیو و راکتیو و البته مفیده !

amintahghighi

عضو جدید
با سلام
یک پروژه مطلب دارم برای شبکه 24 باسه پخش بار به روش گوس سایدل اگر کسی دستورات مطلب در مورد سیستم های قدرت رو داره بی زحمت تو تاپیک بذاره.
سیمیولینک هم داشته باشه که خیلی عالیه.
موید باشید.

Elfy

عضو جدید
چند مدار از الکترونیک قدرت

چند مدار از الکترونیک قدرت

با سلام خدمت همه ی مدیران عزیز و تشکر خدمت همشون که وقت گران بهاشون رو صرف این فروم میکنن و به دیگران کمک میکنن خدا اجرتون بده;);)
بنده این ترم یه پروژه برداشتم در مورد درس الکترونیک صنعتی استاد به من گفت چند مدار که در رابطه با الکترونیک قدرت باشه تحلیلش کن بیار بنده 10 مدار ساده که توش تریستور تریاک و از این چیزا به کار رفته مثلا یک یکسو کننده یا مدار کنترل دور یه موتور از این چیزا که خیلی پیچیده نباشه میخوام. کسی این جا میتونه به من کمک کنه سایتی مطلبی چیزی؟

بعد یه درخواست دیگه که داشتم این هست که من میخوام چند مدار را با یه نرم افزار ساده بکشم و بعد پرینتش کنم تو کاغط a4 من الان با paint خود ویندوز میکشم ایا برنامه ای هست که کار باهاش هم آسون باشه و راحت بشه باهاش چند مقاومت دیود رو سر هم کرد بشه یه مدار شیک اگه هست لطفا اسمش رو بگین (میدونم که هست اما یه چیز ساده میخوام که بشه با این اینترنت دیزلی دانلودش کرد)

خیلای خیلی ممنونم اگر امکانش هست یه خورده سریع مرا یاری کنید اخه تا آخر هفته باید بدم تحویل:)

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
فایده توان راکتیو در مدار های فدرت چیه؟
چون نوشتن فرمول و کشیدن بردار در اینجا ممکن نیست عکسش رو آپلود کردم.

رابطه نوشته شده در سطر اول از لحاظ برداری می باشد و از نظر عددی مجموع مقادیر توان دوم P و Q برابر S خواهد بود.
برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
با سلام
یک پروژه مطلب دارم برای شبکه 24 باسه پخش بار به روش گوس سایدل اگر کسی دستورات مطلب در مورد سیستم های قدرت رو داره بی زحمت تو تاپیک بذاره.
سیمیولینک هم داشته باشه که خیلی عالیه.
موید باشید.
دوستای من که ارشد قدرتن میگن پروه های مربوط به پخش بار سختن و خیلی کم به نتیجه میرسن.
اگه ممکنه موضوعتو عوض کن.
اگه کسیم داشته باشه بعیده بده بهت.این موضوع تاپه و هر کی داشته باشه مقالش میکنه فکر نکنم بزاره تو سایت

alirezazadeh

عضو جدید
سلام.

من یه بار از استادمون شنیدم که می گفت معمولا این اجسام کروی شکل جا هایی که خطوط از روی جاده یا بزرگراه و ... عبور می کنند مورد استفاده قرار می گیره و راهنما و هشداری برای نقشه برداری با هلیکوپتر و ... هستش

alirezazadeh

عضو جدید
مرسی جناب
منظور من این هستش که ایا این توان رکتیو برای ما کار مفیدی انجام میده یا نه اصلا اشکالی داره اگه نباشه!!!

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی جناب
منظور من این هستش که ایا این توان رکتیو برای ما کار مفیدی انجام میده یا نه اصلا اشکالی داره اگه نباشه!!!
ما تعیین نمی کنیم که باشه یا نه. این بار مصرف کننده هست که مشخص می کنه. بسته به این که اهمی، سلفی ... باشه. ببینید به زبان ساده وقتی درباره تولید صحبت می کنیم P توان میده به شبکه و Q توان رو می کشه . از اونطرف در مصرف کننده P از شبکه توان می کشه و Q به شبکه توان میده.

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

من یه بار از استادمون شنیدم که می گفت معمولا این اجسام کروی شکل جا هایی که خطوط از روی جاده یا بزرگراه و ... عبور می کنند مورد استفاده قرار می گیره و راهنما و هشداری برای نقشه برداری با هلیکوپتر و ... هستش
دوست عزیز وقتی می خواهید به یک سوال خاص پاسخ بدید لطفا گزینه پاسخ با نقل قول رو انتخاب کنید تا معلوم بشه به کدوم ارسال جواب میدهید.:smile::gol:

3tare_87

عضو جدید
یه سوال داشتم خیلی ضروریه
میخوام بدونم چطور تابع دلتا(ضربه) تو مطلب مینویسند.صورت سوالم اینه.
y[n]-1/4y[n-1]=x[n-1]
x[n]=δ[n]​

مرسی جناب
منظور من این هستش که ایا این توان رکتیو برای ما کار مفیدی انجام میده یا نه اصلا اشکالی داره اگه نباشه!!![/QUOTE

شک نکن پسر!!!
توان reactive هیچ کار فیزیکی مفیدی برای ما انجام نمیدهد
ولی وجودشون برامون مهمه!
مثلا در مدارهای LC سلف توان reactive تولید و خازن مصرفش میکنه
البته این فقط در مورد محاسبات فازوری درسته

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی جناب

در یک الکتروموتور نمی توان بدون توان راکتیو نیروی الکتروموتوری ایجاد نمود .

amintahghighi

عضو جدید
با سلام
باتشکر از شما دوست عزیز بابت حسن توجهتان.
احتمالا شما منظور منو بد متوجه شدین. این پروژه کارشناسی من نیست. پروژه پایان ترم درس بررسی سیستم های قدرت1 منه.
پخش بار به روش گوس سایدل در شبکه 14 باسه. فایل WORD را هم ضمیمه کردم جهت اطلاعات بیشتر.
در نرم افزار مطلب
موید باشید

پیوست ها

• 14 bus test system (term2_ 88-89).doc
    110 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mehdi3f

عضو جدید
درخواست نقشه Dialux

درخواست نقشه Dialux

سلام به بچه هاي عزيز

ممنون ميشم اگه چند تا نقشه برق كشي ساختمان يا بيمارستان كه با اين نرم افزار كشيده شده رو برام بذاريد

يا علي

hosseinassar

مدیر ارشد
با سلام خدمت همه ی مدیران عزیز و تشکر خدمت همشون که وقت گران بهاشون رو صرف این فروم میکنن و به دیگران کمک میکنن خدا اجرتون بده;);)
بنده این ترم یه پروژه برداشتم در مورد درس الکترونیک صنعتی استاد به من گفت چند مدار که در رابطه با الکترونیک قدرت باشه تحلیلش کن بیار بنده 10 مدار ساده که توش تریستور تریاک و از این چیزا به کار رفته مثلا یک یکسو کننده یا مدار کنترل دور یه موتور از این چیزا که خیلی پیچیده نباشه میخوام. کسی این جا میتونه به من کمک کنه سایتی مطلبی چیزی؟

بعد یه درخواست دیگه که داشتم این هست که من میخوام چند مدار را با یه نرم افزار ساده بکشم و بعد پرینتش کنم تو کاغط a4 من الان با paint خود ویندوز میکشم ایا برنامه ای هست که کار باهاش هم آسون باشه و راحت بشه باهاش چند مقاومت دیود رو سر هم کرد بشه یه مدار شیک اگه هست لطفا اسمش رو بگین (میدونم که هست اما یه چیز ساده میخوام که بشه با این اینترنت دیزلی دانلودش کرد)

خیلای خیلی ممنونم اگر امکانش هست یه خورده سریع مرا یاری کنید اخه تا آخر هفته باید بدم تحویل:)

برای کشیدن نقشه های الکترونیکی برنامه زیاده
مثل pspice وewb و....
در قسمت نرم افزار ها می تونید پیدا کنید

reza_n8

عضو جدید
سلام دوستان عزیز یه مقاله در مورد "" طراحی و محاسبه روشنایی مورد نیاز برای يك اتاق""" می خواستم اگه میشه کمکم کنید .
ممنون میشم.
اگه براتون امکان داره برام ایمیلش کنید.
با تشکر رضا کوثری
m_disloyal_n8@yahoo.com