تاپیک رفع اشکال درس کنترل خطی کنکور کارشناسی ارشد

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
سوال مربوط به برق87 هست که در فهم پاسخ ان دچار مشکل شدم.با توجه به اینکه- ew(زتا)رو کوچکتر از -2 هستش چرا در معادله مشخصه به جای s-2 مقدار s+2رو ننوشته؟!خواهشا توضیح کامل دهید

0.jpg

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام كسي ميدونه مثال14 صفحه17 كتاب تقوي چرا k1=7 شده؟ (چرا k1-3درمنفي ضرب شده؟)

شما کافیه تابع تبدیل رو بدست بیاری.بعدش اون دوتا ریشه رو که تو سوال داده به صورت یه تابع تبدیل مرتبه 2 بدست بیاری

و بعدش ضرایب متحد رو باهم مساوی قرار بدی

Reza system 94

عضو جدید
Re: تاپیک رفع اشکال درس کنترل خطی کنکور کارشناسی ارشد

سلام دوستان
سوال مربوط به برق87 هست که در فهم پاسخ ان دچار مشکل شدم.با توجه به اینکه- ew(زتا)رو کوچکتر از -2 هستش چرا در معادله مشخصه به جای s-2 مقدار s+2رو ننوشته؟!خواهشا توضیح کامل دهید

مشاهده پیوست 223691
سلام دوست عزیز
اگر این درس سیگنال بود s+2 کاملا درست میشد
اما در حقیقت اینجا مثل سیگنال شیفت منحنی (شکل)نداریم بلکه خود محور است که شیفت پیدا میکنه محور 2 واحد به چپ میره

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
اگر این درس سیگنال بود s+2 کاملا درست میشد
اما در حقیقت اینجا مثل سیگنال شیفت منحنی (شکل)نداریم بلکه خود محور است که شیفت پیدا میکنه محور 2 واحد به چپ میره

درود بر شما

مشکل من اینجاست که دلیله این امرو نمیفهمم چیه؟
در فرم s=-ew+j(1-e^2)^1/2 خب اگر در اینجا بخواهیم -ewکوچکتر از -2 باشد s-2 باشد که جور نمیشه !اگه برای خودمون چند تا عدد بدیم درست در نمیاد

از پاسخ گوییتان سپاسگزارم;)

amir3620

عضو جدید
شما کافیه تابع تبدیل رو بدست بیاری.بعدش اون دوتا ریشه رو که تو سوال داده به صورت یه تابع تبدیل مرتبه 2 بدست بیاری و بعدش ضرایب متحد رو باهم مساوی قرار بدی
دليل منفي كه در k-3 ضرب شده رونمي فهمم؟ يعني به اين دليله كه ريشه هاي سمت راست-1و-3 هستند ؟يا اتحاده؟

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
دليل منفي كه در k-3 ضرب شده رونمي فهمم؟ يعني به اين دليله كه ريشه هاي سمت راست-1و-3 هستند ؟يا اتحاده؟

شما با مثبت چهار مساوی قرار بده.

دوتا ریشه در -1 و -3 داره.بصورت یه معادله درجه 2 بنویسی میشه

s^2+4s+3

که k-3 را با 4 مساوی قرار بده میشه 7

آخرین ویرایش:

amir3620

عضو جدید
این که نشد دلیل شما میگید دو طرف رودر منفی ضرب کنم من میگم چراk-1 در منفی ضرب کرده برای بدست اوردن ریشه ها؟

malih9068

عضو جدید

این که نشد دلیل شما میگید دو طرف رودر منفی ضرب کنم من میگم چراk-1 در منفی ضرب کرده برای بدست اوردن ریشه ها؟
دوست عزیز فرمول داریم
aX^2+bX+c=0
که ضرب ریشه ها میشه -b/a
جمع ریشه ها هم میشه c/a
قرار دادن منفی به خاطر اینه!

Send from my sony using Taptalk

Reza system 94

عضو جدید

درود بر شما

مشکل من اینجاست که دلیله این امرو نمیفهمم چیه؟
در فرم s=-ew+j(1-e^2)^1/2 خب اگر در اینجا بخواهیم -ewکوچکتر از -2 باشد s-2 باشد که جور نمیشه !اگه برای خودمون چند تا عدد بدیم درست در نمیاد

از پاسخ گوییتان سپاسگزارم;)
سلام
به نظرم استدلالتون اشکال داره درسته ما میدونیم قطب سمت چپ -2 هست اما جای دقیقشو که نمیدونیم
درصورتی تو معادله مشخصه صدق میکنه و k درست رو میده که قطبمون رو جایگذاری کنیم

Piruz-68

عضو جدید
یه نفر میتونه این تغییر فاصله در فنر و دمپر رو توضیح بده؟
مگر همیشه در تغییر فاصله ابتد ایکس 1 و بعد ایکس 2 رو نمیذاریم.پس چرا بعضی جاها تغییر میکنه و برعکس میشه؟
فنر چه کشیده بشه چه جمع بشه مگر نیروی خلاف جهت تولید نمیکنه؟یا اینکه فقط کشیده بشه نیروی مخالف تولید میکنه؟

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
یه نفر میتونه این تغییر فاصله در فنر و دمپر رو توضیح بده؟
مگر همیشه در تغییر فاصله ابتد ایکس 1 و بعد ایکس 2 رو نمیذاریم.پس چرا بعضی جاها تغییر میکنه و برعکس میشه؟
فنر چه کشیده بشه چه جمع بشه مگر نیروی خلاف جهت تولید نمیکنه؟یا اینکه فقط کشیده بشه نیروی مخالف تولید میکنه؟

سلام...من مفهوم فیزیکیشو نمی دونم دقیقا منظورتون چی بود و کلا هم نمی دونم ... ولی مفهوم مداریشو دقت کنید... شما در روش گره وقتی توی یه گره kcl می نویسید بعدش مگه ولتاژ اون قسمتو مثبت فرض نمی کردید و منهای ولتاژ طرف دیگه می کردید و در واقع جریان اون شاخه از مقاومت رو خروجی در نظر می گرفتید... واسه سیستم های مکانیکی هم همین طوری هستش... مطابق عکسی که گذاشتم ..مهم این نیست نیرو کدوم طرف و شما چی فرض می کنی ..مهم این هست دو طرف فنر چه اسم گذاری شده باشه بعدش مطابق عکسی که گذاشتم عمل کنید( اون نقطه چین هایی که گذاشتم میتونه هرچی باشه جرم دمپر و... که واسه اونا معادلش نو.شته میشه و جمع جبری میشه)

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

ممکنه سوالم رو یه نگاه بندازید ببینید درست نوشتم یا خیر؟ و اگر خیر دلیل خود را بفرمایید
http://upload7.ir/imgs/2014-10/09896559620412097451.jpg

و سواله دیگر اینکه در قسمت دوم که kبزرگتر از صفر می باشد قطب صفر نمیتوانه در این حالت به صفر مجاور حرکت کند بنابراین مکان ریشه از قطب صفر به سمته راست میشه ایا در اینجا این امر باعث ناپایداری نخواهد شد و چرا؟؟؟؟!

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
.
.
و تو سواله زیر بازه مکان ریشه های روی محور حقیقی رو از کجا فهمیده؟

Arman-7

عضو جدید
.
.
.
و تو سواله زیر بازه مکان ریشه های روی محور حقیقی رو از کجا فهمیده؟

سلام دوست عزیز
همونطور که اطلاع دارید مکان ریشه ها روی محور حقیقی برای k مثبت بخش هایی میشه که سمت راست اون تعداد فرد صفر یا قطب باشه توی سوال بالا بین 0 و -1 سمت راستش یک صفر وجود داره که تعدادش فرده پس جزو مکانه همچنین بین -3 و منفی بینهایت هم سمت راست دو قطب و یک صفر وجود داره پس بازم تعدادش فرد و جزوه مکانه
برای k منفی سمت راست اگر تعداد صفر و قطب ها زوج بود جزو مکان هست. :)

siavash39

عضو جدید
سلام
قبل از گفتن سوالم، میخواستم بگم من مدت هاست خواننده این تاپیک های رفع اشکال هستم و از اطلاعات شما دوستان استفاده میکنم :smile:

و اما سوالم

این اولین سوال کنترل آزمون پارسه امروز بود

DSC_0135.jpg
من نمیدونم چجوری میشه تشخیص داد تغییر علامت کجا بوده

اگر کسی بلده و جواب بده ممنون میشم:)

Reza system 94

عضو جدید

سلام
قبل از گفتن سوالم، میخواستم بگم من مدت هاست خواننده این تاپیک های رفع اشکال هستم و از اطلاعات شما دوستان استفاده میکنم :smile:

و اما سوالم

این اولین سوال کنترل آزمون پارسه امروز بود

مشاهده پیوست 224574
من نمیدونم چجوری میشه تشخیص داد تغییر علامت کجا بوده

اگر کسی بلده و جواب بده ممنون میشم:)
سلام
جواب گزینه 3میشه?
اگه درسته بگو تا توضیح بدم

elham_90

عضو جدید
سلام به همگی.

میشه لطفا یکی از دوستان به صورت جمع بندی یک کتاب کنترل عالی برای درصد 50-60 به من معرفی کنه؟

بسیار ممنونم

خودم کتاب علوی رو شنیدم از یکی از دوستانم.لطفا نظرتون رو بگین.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی.

میشه لطفا یکی از دوستان به صورت جمع بندی یک کتاب کنترل عالی برای درصد 50-60 به من معرفی کنه؟

بسیار ممنونم

خودم کتاب علوی رو شنیدم از یکی از دوستانم.لطفا نظرتون رو بگین.

ببخشید اشتهاتون خیلی زیاده 50 یا 60 درصد :biggrin:

رتبه های بالا کنترل رو کم میزنند.چون واقعا سخته.در مورد کتاب هم باید ببینید پایتون تو کنترل چطوریه

Reza system 94

عضو جدید

درسته ;)

میشه برای منم توضیح بدی؟
تعداد ریشه های متقارن نسبت به مبدا منهای یک میشه توان اس اولین سطر صفر میشه21
تعداد ریشه های متقارن که سمت راست هستن میشه میشه تغییر علامت بین سطر اول و دوم صفر که 3 تا هست
حالا از همه متقارنا یکی کم کن و دوباره همین روشو انجام بده تا سطر صفر بدی بدست بیاد
تا اخر بررسی
اگه لازم بود بگو عکس هم برات میذارم که بیشتر جا بیفته

siavash39

عضو جدید
تعداد ریشه های متقارن نسبت به مبدا منهای یک میشه توان اس اولین سطر صفر میشه21
تعداد ریشه های متقارن که سمت راست هستن میشه میشه تغییر علامت بین سطر اول و دوم صفر که 3 تا هست
حالا از همه متقارنا یکی کم کن و دوباره همین روشو انجام بده تا سطر صفر بدی بدست بیاد
تا اخر بررسی
اگه لازم بود بگو عکس هم برات میذارم که بیشتر جا بیفته

ممنون متوجه شدم

ولی چجوری بعد از آخرین سطر صفر 2 تا تغییر علامت داریم؟

اگر شکل بکشیم توی مرحله آخر فقط یک جفت صفر مزدوج میمونه پس میشه یه دونه تغییر علامت

Reza system 94

عضو جدید

ممنون متوجه شدم

ولی چجوری بعد از آخرین سطر صفر 2 تا تغییر علامت داریم؟

اگر شکل بکشیم توی مرحله آخر فقط یک جفت صفر مزدوج میمونه پس میشه یه دونه تغییر علامت
سیاوش جان
فقط سمت راست رو حساب کن که میشه 1 تغییر علامت
گفته کدام گزینه نادرسته که تایید کردی گزینه 3
ما 1تغییر داریم نه 2تا
دورش خط کشیدم
تکررش هم تو تعداد تغییر علامت مهم نیست
متوجه شدی؟

آخرین ویرایش:

siavash39

عضو جدید
سیاوش جان
فقط سمت راست رو حساب کن
دورش خط کشیدم
تکررش هم تو تعداد تغییر علامت مهم نیست

درسته، متوجه ام چی میگی!

ولی توی گزینه 3 که جواب هست نوشته " بعد از آخرین سطر صفر 2 تغییر علامت رخ داده "

توی همون شکل خودت مرحله 4 یه دونه صفر سمت راست داریم! پس میشه یه دونه تغییر علامت دیگه! نمیشه؟:surprised:

بالا