تاپیک جامع تحصیل در خارج از کشور

javad ta

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست StudyAbroad.zip
پسر دختر عموم ارشد مخابرات سیستم از امیر کبیر داره رفته ترکیه اقامت برای امریکا یا کانادا بگیره .
نمی دونم چرا مستقیم نرفت ولی برادرم گفت اگر در امریکا درس بخونی ( دانشجوی ارشد یا دکترا ) وقتی درس ات تموم می شه باید کشور رو تا دو سال ترک کنی .
برادرم می گفت اگر شش ماه بری ترکیه یا کشور های اروپایی کار کنی راحت می شه ویزا اقامت در امریکا بگیری .
کسی اطلاع دقیق نداره!!!!!!!
مشاهده پیوست StudyAbroad.zip
امیدوارم این به دردتون بخوره

eh3@n

اخراجی موقت
گران‌ترین کشورها برای ادامه تحصیل (آذر ۹۲)
گران‌ترین کشورها برای ادامه تحصیل

بانک خصوصی «اچ‌اس‌بی‌سی» در گزارش جدید خود استرالیا را به عنوان گران‌ترین مقصد آموزش عالی برای دانشجویان بین‌المللی معرفی کرد.

در گزارش بانک «اچ‌اس‌بی‌سی» انگلیس آماده است: استرالیا که از نظر وسعت ششمین کشور جهان محسوب می‌شود از نظر بالا بودن هزینه‌های تحصیلی بسیاری از کشورهای صنعتی و پیشرفته را پشت سر گذاشته است. در این گزارش پس از استرالیا کشورهای آمریکا و انگلیس نیز همچنان جزو گران‌ترین کشورها برای ادامه تحصیل هستند.

انتشار این گزارش موجب تعجب بسیاری از دانشجویان بین‌المللی شد چرا که آنها معمولا انگلیس را به لحاظ هزینه‌های زندگی و تحصیلی به عنوان گران‌ترین کشور جهان می‌دانستند. با این حال همچنان تحصیل در انگلیس هزینه بالایی دارد و در این رده‌بندی در ردیف سوم قرار گرفته است. به دنبال بروز بحران اقتصادی در اروپا و آمریکا، بسیاری از موسسات آموزش عالی شهریه‌های خود را افزایش دادند تا بتوانند بر کمبود بودجه‌های دولتی خود فایق آیند و در عین حال نیز درآمدهای خود را افزایش دهند. این مسئله سبب فراری دادن دانشجویان خارجی از کشورهای پرهزینه به سمت کشورهای کم‌هزینه تر نظیر سنگاپور، هنگ کنگ و استرالیا شد.

اما اطلاعات ارائه شده در این گزارش این ذهنیت را به کلی تغییر داد. اگرچه میزان شهریه سالانه دانشجویان خارجی در دو کشور آمریکا و استرالیا تقریبا به یک اندازه، یعنی حدود ۲۵ هزار دلار است اما هزینه‌های سنگین زندگی در استرالیا، این کشور را از نظر هزینه‌های سالانه برای ادامه تحصیل بالاتر از سایر کشورها قرار داده است.

دانشجویان خارجی در استرالیا باید سالانه مبلغی حدود ۳۸ هزار دلار هزینه کنند که این رقم برای دانشجویان خارجی در آمریکا ۳۵ هزار دلار و در انگلیس ۳۰ هزار دلار است.

بانک «اچ‌اس‌بی‌سی» با انتشار گزارش فوق به تحلیل داده‌های دولتی دریافتی از ۱۳ کشور جهان پرداخته است و با تلفیق مبلغ میانگین هزینه‌های دانشگاه و هزینه‌های زندگی، میانگین هزینه‌های سالانه هر یک از دانشجویان بین‌المللی را برآورد کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه‌های اینترنتی یونیورسیتی‌هرالد، در این فهرست آلمان در میان ۱۳ کشور با میانگین سالانه ۶۲۰۰ دلار برای شهریه و هزینه‌های زندگی وضعیت مناسب‌تری داشته است. در آسیا نیز کشورهای سنگاپور و هنگ کنگ پس از استرالیا پرهزینه‌ترین کشورها برای دانشجویان بین‌المللی معرفی شده‌اند. دانشجویان بین‌المللی در این کشورها به ترتیب باید سالانه مبالغ ۲۴ هزار دلار و ۲۲ هزار دلار هزینه کنند.

بنا بر اعلام بانک «اچ‌اس‌بی‌سی»، ۱۳ کشور پرهزینه برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی شامل کشورهای ذیل می‌شوند:

۱- استرالیا سالانه ۳۸ هزار و ۵۱۶ دلار

۲- آمریکا سالانه ۳۵ هزار و ۷۰۵ دلار

۳- انگلیس سالانه ۳۰ هزار و ۳۲۵ دلار

۴- امارات متحده عربی سالانه ۲۷ هزار و ۳۷۵ دلار

۵- کانادا سالانه ۲۶ هزار و ۱۱ دلار

۶- سنگاپور سالانه ۲۴ هزار و ۲۴۸ دلار

۷- هنگ کنگ سالانه ۲۲ هزار و ۴۴۳ دلار

۸- ژاپن سالانه ۱۹ هزار و ۱۶۴ دلار

۹- روسیه سالانه ۹۴۴۱ دلار

۱۰- چین سالانه ۸۷۶۶ دلار

۱۱- تایوان سالانه ۲۵۷۸ دلار

۱۲- اسپانیا سالانه ۷۰۰۶ دلار

۱۳- آلمان سالانه ۶۲۸۵ دلار

javad master

عضو جدید
خدایی دلم میسوزه اون فدر خرابه مملکت که همه دوستام رفتند
خیلی دلم گرفته...........................................................................................

ashkan 56789

اخراجی موقت

سلام
میشه اطلاعاتی راجع به هزینه ها و شرایط پذیرش در دانشگاه های ترکیه بگی ؟؟؟
ممنون !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه ترکیه
تحصيل دربيش از17 دانشگاه گروه يك(ممتاز) تركيه (داراي سيستم آموزشی مطابق باكشورهاي پيشرفته)

در مقاطع كارشناسي.كارشناسي ارشد ودكتري
(در رشته هاي مهندسي –پزشكي-علوم پايه –حقوق- بازرگاني وهنر)
فارغ التحصيلان اين دانشگاهها تاسطح دكتري توسط وزارت علوم ارزشيابي ميشوند
سايت وزارت علوم تركيه:http://www.yok.gov.tr
سايت سازمان سنجش تركيه:http://www.osym.gov.tr

پذيرش دانشجو درمقطع كارشناسي
پذيرش دانشجو درمقطع كارشناسي از طريق آزمون YOSودر پايان فروردين ماه صورت مي پذيرد
منابع آزمون YOS:رياضي –هوش/حداقل امتياز لازم براي انتخاب رشته 40 از 75 ميباشد.با داشتن امتياز بالاتر مي توان رشته ودانشگاه بهتر ويا مورد نظرراانتخاب نمود.

شرايط پذيرش دانشجو درمقطع كارشناسي ارشد ودكتري:

ارائه مدركGMAT براي رشته مديريت و GRE براي بقيه رشته ها (انگليسي) وياLES(تركي) آزمون GRE ((generalدر ايران(توسط سازمان سنجش- به پيك سنجش مراجعه شود) ودرتركيه نيز در طول سال چند مرحله برگزار ميگردد
آزمون ALES درتركيه برگزار ميگردد
بعد از ارائه مدارك واخذ پذيرش. مصاحبه علمي از مباحث تخصصي بعمل مي آيد.دانشجودرصورت نداشتن مدرك TOEFL ويا TOMER
بايستي در زمان شروع كلاسها در دوره زبان انگليسي ويا تركي شركت نمايد

اسامي دانشگاههاي ممتاز:
1-دانشگاه Ege ازمير
2-دانشگاه آناتولي(اسكي شهير)
3-دانشگاه آنكارا
4--دانشگاه ارزروم
5-دانشگاه بغازيچي استانبول(انگليسي)
6-دانشگاه چوكوروا(آدانا)
7-دانشگاه دكوزايلول(ازمير)
8 -دانشگاه Gaziآنكارا
9-دانشگاه حاجت تپه انكارا(داراي رشته هاي انگليسي-تركي-فرانسه-آلماني)
10-دانشگاه فني استانبول
11-دانشگاه استانبول(داراي رشته هاي انگليسي-تركي-فرانسه-آلماني)
12-دانشگاه مارمارا( استانبول)
13-دانشگاه فني خاورميانه(آنكارا)(انگليسي)
14-دانشگاه ممارسينان(استانبول)
15-دانشگاه فني ييلديز(استانبول)
16-دانشگاه بيلكنت آنكارا(خصوصي)
17-دانشگاه فني كارادنيز(ترابوزان) و...

دانشگاههاي گروه 2(خوب)كه مورد تاييدوزارت علوم كشور تركيه باشند صرفآدرسطح كارشناسي ارزشيابي مي شوند(فارغ التحصيلان اين گروه ازدانشگاهها نيز با داشتن معدل 3از4 به همراه ارائه يك مقاله علمي ازرساله دوره كارشناسي ارشد يا پايان نامه دوره دكتري درنشريات معتبر بين المللي(غيرازايران وكشورمحل
تحصيل)درسطح كارشناسي ارشد ويادكتري ارزشيابي ميشوند)

هزينه غذا ماهيانه:200دلار
هزينه خوابگاه 75-150 دلار
شهريه دانشگاهها(متغيروبستگي به نوع دانشگاهها دارد): هر ترم مهندسي :700-850دلار- علوم پايه-اقتصاد-مديريت و...:450-700دلار شهريه رشته هاي علوم پزشكي(ساليانه):1200دلار آذري زبانها .طبق ضوابطي تقريبآ30 درصد شهريه راپرداخت مي كننددربيشتر دانشگاهها رشته هاي تحصيلي به زبان تركي ارائه مي گردنددربعضي ازدانشگاهها رشته هاي انگليسي وتركي ارائه مي گردد​
رشته هايي كه به زبان انگليسي ارائه ميگردند بشرح ذيل مي باشند:
مهندسي شيمي-مهندسي كامپيوتر-اقتصاد-مديريت-فيزیک -رياضيات-ژنتيك وبيولوژي ملكولي-فلسفه-زبان وادبيات انگليسي-روانشناسي-جامعه شناسي-تاريخ-مديريت امور دريايي-مديريت گردشگري-روابط بين الملل-برق والكترونيك-مهندسي عمران-مهندسي انرژي هسته اي-پزشكي-دندانپزشكي-محيط زيست-داروسازي(دانشگاه خصوصي يدي تپه استانبول-شهريه سالانه 8000 دلار)-صنايع-مكانيك-مواد
ومتالورژي-الكترونيك ومخابرات-آمار-علوم سياسي ومديريت عمومي-طراحي محصولات صنعتي-معماري-شهرسازي-مهندسي غذا-مهندسي هواوفضا-مهندسي معدن-مهندسي زمين سناسي-مهندسي نفت وگاز-تجارت بين الملل-سيستمهاي مدیریت انفورماتيك-مترجمي انگليسي-و
تعدادي ازرشته ها به هردوزبان انگليسي وتركي ارائه مي گردند مانند:دامپزشكي –هواشناسي و...

fr2

عضو جدید
kheyli dos daram baraye doktoraberam canada ya alman.
ama aval bayad arshad to iran ekja khob ghabol sham badesh fun begiram beram

پست های خود را به دستور خط فارسی ارسال کنید . مدیریت

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arizona08

عضو جدید
اگه کسی میخواد بره ترکیه هر اطالاعاتی بخواد من میتونم کمکش کنم
با تشکر از توضیحاتتون.یک سوال تخصصی تر :
برای دوره دکتری (برق -قدرت) ایا اصلا ترکیه کشور مناسبی برا این دوره می باشد؟
پیش نیاز هاش رو دقیق تر می فرمایید؟(مقاله یا ...؟)
کدوم دانشگاهش در زمینه مهندسی و به خصوص مهندسی برق مناسبه؟
زبان تدریس در دوره دکتری انگلیسی هست یا ترکی؟
ممنون میشم.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
با تشکر از توضیحاتتون.یک سوال تخصصی تر :
برای دوره دکتری (برق -قدرت) ایا اصلا ترکیه کشور مناسبی برا این دوره می باشد؟
پیش نیاز هاش رو دقیق تر می فرمایید؟(مقاله یا ...؟)
کدوم دانشگاهش در زمینه مهندسی و به خصوص مهندسی برق مناسبه؟
زبان تدریس در دوره دکتری انگلیسی هست یا ترکی؟
ممنون میشم.
با اجازه سرکار خانم نازلی که انشالله ایشون هم جواب شما رو میدن.

مطمئنا نمیشه دانشگاههای ترکیه را با دانشگاههای کشورهای اروپایی، آمریکا و یا استرالیا و حتی کشوری مثل ژاپن مقایسه کرد.

بهترین دانشگاه فنی ترکیه ODTU و یا به انگلیسی METU همون دانشگاه خاورمیانه هست که در آنکارا واقع شده و زبان تحصیل هم انگلیسی هست.

ولی کسی که در کشوری درس میخونه جتما باید به زبان اون کشور آشنایی داشته باشه والا کارش سخت میشه.

hoomif

عضو جدید
برای ادامه تحصیل Ph.D برق-قدرت در اروپا کدام کشور ها را پیشنهاد می کنید؟؟؟
از نظر کار و اقامت و ...
با سپاس

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
از نظر کار و اقامت و ...
با سپاس

من درمورد برق قدرت نمیدونم ولی کلا فکر میکنم آلمان که چون خیلی صنعتی هستش رشته های فنی فرصت شغلی زیادی داره. میخوای بدونی برو سایتهای دانشگاه های کشورهای مختلفو نگاه کن ببین کدوم فعالیتش زیاد تره.
در زمینه انرژی اینا هم فکر میکنم هلند بد نباشه

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
از نظر کار و اقامت و ...
با سپاس

من خودم هدفم آلمان هست.فقط باید در یه حد ابتدایی آلمانی هم بلد باشی تا بتونی پذیرش بگیری.
البته چون دانشگاههاش در مقطع دکتری رایگان هست برا همین سخت بورسیه میکنن و هزینه زندگی کمی گرون در میادد.

javad ta

عضو جدید
کاربر ممتاز
معرفی پرطرفدارترین دانشگاه های آلمان

معرفی پرطرفدارترین دانشگاه های آلمان

آلمان یکی از پرطرفدارترین کشورهای جهان برای دانشجویان خارجی است. در میان کشورهایی که زبان اصلی شان انگلیسی نیست، آلمان محبوب ترین کشور برای تحصیلات آکادمیک است.
رتبه دهم: دانشگاه شهر کلن
دانشگاه شهر کلن رتبه دهم را در میان دانشگاه های محبوب آلمان به دست آورده است. مردم خون گرم این شهر و نزدیکی آن به کلان شهرهای بزرگ اروپا چون آمستردام، بروکسل و پاریس، این شهر دانشگاهی را از محبوبیت زیادی برخوردار کرده است.
رتبه نهم: دانشگاه گوته در شهر فرانکفورت
نام این دانشگاه برگرفته شده از نام شاعر نامدار این کشور ولفگانگ فون گوته است. فرانکفورت شهری است با تنوع فرهنگ های مختلف و آسمان خراش های بسیار. همین امر سبب شده که به آن منهتن آلمان بگویند. مرکز بسیاری از مراکز مالی و بانک های بزرگ در فرانکفورت است.
رتبه هشتم: دانشگاه دویسبورگ اسن
دانشگاه دویسبورگ اسن با ۳۷ هزار دانشجو یکی از بزرگ ترین دانشگاه های آلمان است. این دانشگاه در سال ۲۰۰۳ میلادی از همکاری دانشگاه های دو شهر دویسبورگ و اسن به وجود آمد. دانشگاه دویسبورگ اسن در منطقه «روهر» آلمان قرار دارد که از نظر جمعیتی یکی از متراکم ترین مناطق آلمان است.
رتبه هفتم: دانشگاه شهر هایدلبرگ
دانشگاه هایدلبرگ که در سال ۱۳۶۴ میلادی تاسیس شده قدیمی ترین دانشگاه آلمان است. قدمت این مرکز آموزش عالی، دانشگاه هایدلبرگ را نزد دانشجویان خارجی بسیار پراهمیت کرده است. این در حالی است که شهر هایدلبرگ بافت قدیمی بسیار زیبایی دارد که گردشگران آلمانی نیز با علاقه به آن سر می زنند.
رتبه ششم: دانشگاه هومبولت شهر برلین
دانشگاه هومبولت در شهر برلین نیز از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان است. این دانشگاه فارغ التحصیل های بنامی داشته چون اتو فون بیسمارک، هاینریش هاینه و رابرت کوخ. دانشگاه هومبولت شهر برلین در دوران جدایی دو بخش آلمان، در بخش شرقی شهر قرار داشت.
رتبه پنجم: دانشگاه فنی شهر برلین
پایتخت آلمان تنها جاذبه های گردشگری ندارد. دانشجویان خارجی نیز به این شهر علاقه مند هستند. دانشگاه فنی شهر برلین نه تنها از بهترین دانشگاه های فنی است، بلکه در شهری قرار دارد که به نسبت دیگر کلان شهرهای اروپایی، هزینه زندگی کمتر است.
رتبه چهارم: دانشگاه فنی شهر آخن
شهر آخن آلمان در مرز دو کشور بلژیک و هلند قرار دارد. دانشگاه فنی شهر آخن بزرگ ترین دانشگاه فنی آلمان است و برنامه های علمی خود را با شعار «فکر به آینده» در بخش های نظری و عملی همساز می کند.
رتبه سوم: دانشگاه فنی شهر مونیخ
شهر مونیخ آلمان در ایالت بایرن دو دانشگاه فنی بسیار معتبر دارد. یکی از آنها دانشگاه فنی شهر مونیخ است. در سال تحصیلی ۲۰۱۳ از هر پنج دانشجوی این دانشگاه یکی خارجی بوده است.
رتبه دوم: دانشگاه لودویک ماکسیمیلیان شهر مونیخ
دانشگاه معتبر دوم شهر مونیخ دانشگاه لودویک ماکسیمیلیان نام دارد. دانشگاه لودویک ماکسیمیلیان شهر مونیخ یکی از دانشگاه های بسیار قدیمی آلمان است. از دانشجویان پیشین این دانشگاه تا کنون ۳۴ نفر جایزه نوبل دریافت کرده اند. هماهنگی این دانشگاه در کنار جاذبه های دیدنی شهر مونیخ دانشجویان خارجی را به سوی این دانشگاه می کشد.
رتبه اول: دانشگاه آزاد شهر برلین
دانشگاه آزاد شهر برلین در سال ۱۹۴۸ تاسیس شد. این دانشگاه در دوران جدایی دو بخش آلمان در بخش غربی قرار داشت و به همین جهت نام دانشگاه آزاد برلین را بر خود دارد. این دانشگاه یکی از ۱۱ دانشگاه برتر آلمان شناخته می شود.

hoomif

عضو جدید
من خودم هدفم آلمان هست.فقط باید در یه حد ابتدایی آلمانی هم بلد باشی تا بتونی پذیرش بگیری.
البته چون دانشگاههاش در مقطع دکتری رایگان هست برا همین سخت بورسیه میکنن و هزینه زندگی کمی گرون در میادد.

مرسی. مطمئنی در مقطع دکتری رایگانه؟؟؟ همش رایگانه یا بعضیاش؟؟؟

Army Of One

کاربر بیش فعال

در مورد ارشد هم اطلاع دارین؟
بنظرتون بهتره آدم واسه کدوم مقطع اقدام کنه؟

1234hamid

عضو جدید
البته المان دیگه هر رشته ای رو اجازه نمیده به بهانه انتقال تکنوژی بعضی رشته ها رو قبول نمیکنه اگه شرایطشو داشته باشید برای فوق لیسانس برید بهتره

roozbeheng

عضو جدید
بچه ها تحصیل در خارج چقد هزینه میخاد ؟
برای کسی که درآمدی نداره میتونه به حقیقت بپیونده این رویا ؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
بچه ها تحصیل در خارج چقد هزینه میخاد ؟
برای کسی که درآمدی نداره میتونه به حقیقت بپیونده این رویا ؟
بحث کلی هست، کشور به کشور، دانشگاه به دانشگاه متفاوت هست این قضیه.

برای کسی که درآمد نداره ولی بتونه بورس بگیره چرا که نه ولی برای مقدمات اون هم حداقل چندین میلیون در ایران لازمه.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. پس چرا من از استادم که آلمان دکترا گرفته پرسیدم، ایشون گفتن نه رایگان نیست؟!.

hoomif

عضو جدید
سلام. پس چرا من از استادم که آلمان دکترا گرفته پرسیدم، ایشون گفتن نه رایگان نیست؟!.

دکترا در برخی کشورهای اروپا شغل محسوب می شود به این معنی که اگر شما پذیرش شوید قطعا حقوق یا همون بورسیه دارید...مثل آلمان
ارشد و لیسانس پولی هستش...اما در قاره آمریکا ارشد رو هم بورسیه می دهند اگر رزومه خوبی داشته باشید

بهار امیدوار

عضو جدید

برای کسی که درآمد نداره ولی بتونه بورس بگیره چرا که نه ولی برای مقدمات اون هم حداقل چندین میلیون در ایران لازمه.

میشه چند تا دانشگاه رایگانو بفرمایید ؟ و اینکه چجوری شروع کنم؟

Pencil

عضو جدید

حداقل چند میلیون؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
حداقل چند میلیون؟
مهندس من خودم تحقیقاتم در این زمینه را تازه شروع کردم و به همین دلیل هنوز قطعی نیست و نمی تونم قطعی نظر بدم چون برای نظر دادن باید کاملا از همه جوانب قضیه مطلع بشیم.

ولی در مورد سوالتون چیی که از دوستان میبینیم، به هر حال حتی اگه دانشگاه هم هزینه بر نباشه یه هزینه اولیه لازمه تا در کلاسها و آزمون های بین المللی شرکت کرد، از ترجمه مدارک بگیرین تا... همه هزینه بر هست.