تاپیک جامع تحصیل در خارج از کشور

m.hamidifar.m

عضو جدید
با سلام . یه مستند در مورد فرار مغزها و تحصیل در خارج کشور هست به نام میراث البرتا دیدنش خالی از لطف نیست سایتش می زارم براتون: http://mirasealberta.ir

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
با سلام به دوستان عزیزم ،من برگشتم، بالاخره تاپیک مورد علاقمو پیداکردم آخه تاپیک قبلی که ایجاد کردم رو قفلش کردن ونابودش کردن!!!!!
نمیخوام آیه ی یاس بخونم اما با این وضعیت قیمت دلار تمام برنامه ریزیهام نقش بر آب شد من خودم از کسانی بودم که برای رفتن برنامه داشتم اما با این وضعیت بین زمین و آسمون گیرکردم!!!!
اما بالاخره یه روزی از اینجا میرم!!!!!
هرکی پایه رفتنه بهم خبر بده ;):thumbsup::thumbsup2:
با سلام

البته نیست و نابود نشد، مشکلاتی به وجود اومده بود و چون آقا آیدین مسئول وقت اینجا صلاح ندونستن قفل شده بود منم نمیخواستم نظرم رو تحمیل کنم. بعدها شخصا چون میدیدم دوستان علاقه دارن یه همچین تاپیکی باشه پست های مفید شما و دیگر دوستان رو منتقل کردم اینجا تا یه تاپیک جامع در این مورد باشه.

بورسیه ادامه تحصیل

بورسیه ادامه تحصیل

آیا برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور با سن 31 الی 32 سال هم میشود بورسیه گرفت؟(رزومه کامل باشد)

f.babaei

عضو جدید
سلام مهندس. برای بورسیه گرفتن سن شخص معیار نیست!! مهم داشتن مقاله ونمره بالای تافل یا آیلتس ومعدل بالا در دانشگاه البته اگه میخواید از دانشگاه های خوب دنیا پذیرش بگیرید.موفق باشی

hoomif

عضو جدید
سلام مهندس. برای بورسیه گرفتن سن شخص معیار نیست!! مهم داشتن مقاله ونمره بالای تافل یا آیلتس ومعدل بالا در دانشگاه البته اگه میخواید از دانشگاه های خوب دنیا پذیرش بگیرید.موفق باشی

سلام
ببخشید شما میخواید اپلای کنید؟؟ یا کردید؟؟ یا کلا تو فکرش هستید چجوریه؟؟ اطلاعات دارید در این زمینه؟؟

f.babaei

عضو جدید
سلام
ببخشید شما میخواید اپلای کنید؟؟ یا کردید؟؟ یا کلا تو فکرش هستید چجوریه؟؟ اطلاعات دارید در این زمینه؟؟
سلام دوست عزیز. من هنوز اپلای نکردم!!!
اما میخوام اینکار رو انجام بدم اگه سوالی دارید در حد توانم جواب میدم;)

hoomif

عضو جدید
سلام دوست عزیز. من هنوز اپلای نکردم!!!
اما میخوام اینکار رو انجام بدم اگه سوالی دارید در حد توانم جواب میدم;)

مرسی. ببین واسه مستر که فاند و اینا نمیدن...واسه همینم دارم میخونم واسه کنکور ارشد ببینم چی میشه...ولی میخوام با یه رزومه ی توپ درخواست بدم ایشاا... . ببین اول اگه میشه رزومه خودتو بگو ببینم چجوریاس...کلا اگه میشه برنامتو بگو...اگرم نخواستی خصوصی بگو...من اطلاعاتم کمه میخوام راه بیفتم...

f.babaei

عضو جدید
مرسی. ببین واسه مستر که فاند و اینا نمیدن...واسه همینم دارم میخونم واسه کنکور ارشد ببینم چی میشه...ولی میخوام با یه رزومه ی توپ درخواست بدم ایشاا... . ببین اول اگه میشه رزومه خودتو بگو ببینم چجوریاس...کلا اگه میشه برنامتو بگو...اگرم نخواستی خصوصی بگو...من اطلاعاتم کمه میخوام راه بیفتم...

ببینید دوست عزیز برای مستر هم فاند میدن اما گرفتن این فاند هم خیلی سخته وهم اینکه مقدارش کمه وکفاف زندگی رو نمیده در واقع در دوره ی مستر به دانشجویان خودشون بیشتر بها میدن! به همین دلیل گرفتن پذیرش با فاند در دوره دکتری امکانش بیشتره- اگه میخوای از صفر شروع کنی به نظر من اول باید توی یکی از دانشگاه های طراز اول کشورمون (تهران-صنعتی شریف-امیر کبیر و... ) قبول بشی ودوره ارشد رو بگذرونی تا خودت رو محک بزنی ببینی که میتونی از پسش بر بیایی! چند مورد هست که باید رعایت کنی اول اینکه در طول درس خوندنت زبانت رو قوی کنی و تافل یا آیلتس امتحان بدی (به نظرم تافل بهتره چون تو کل دنیا اعتبار داره اما آیلتس رو بیشتر کشورای اروپایی قبول دارند واگه قصدتون کشورای اروپاییه بهتره آیلتس امتحان بدی) نمره زبان شما تا یکسال اعتبار داره پس باید جوری برنامه ریزی کنی که هنگام ارسال نمره زبان برای دانشگاه مورد نظرتون اعتبار داشته باشه( ترم دوم) دوم اینکه حداقل یک مقاله داخلی یا خارجی داشته باشی البته بودند کسانی که بدون مقاله هم پذیرش گرفتن اما باید تو بقیه موارد قویتر باشی مثلا نمره زبان90 از 100بشی! سوم اینکه باید معدل خوبی (کمتر از 17نباشه، هرچی بالاتر بهتر) داشته باشی البته دانشگاه های کانادایی وآمریکایی بیشتر رو این قضیه حساس ترند! ودر نهایت اگه بتونی با استادهای دانشگاه مورد نظر از طریق اینترنت ارتباط برقرار کنی و رزومه ی خودت رو بطور خلاصه براشون بفرسی(چون شاید در طول هفته چند صد تا ایمیل به طرف برسه اصلا وقت نکنه بخونه وفقط چند خط اول رو بخونه ببینه حوصلش سر میره بی خیالش میشه!!) اگه همه اینا رو عالی باشید بهترین فاند وپذیرش رو میتونید بدست بیارید چون رقابت خیلی سنگینه فقط ما ایرانیا نیستیم که دنبال پذیرشیم هندیا، ژاپنیا، پاکستان و...خلاصه کشورای دیگه هم هستند! شما بعد از اینکه همه این مراحل رو طی کردی مدارکتون رو ترجمه میکنید و از طریق پست برای دانشگاه مورد نظرتون میفرسید که بعد از دو هفته جوابتون میاد و انشاا... قبول میشید- البته به نظر من همه شرایط رو باید در نظر بگیرید مثل دوری از خانواده و هزینه ها (چون شاید فاند کفاف زندگی رو نده) و.... و تو تصمیم گیری عجله نکنید که مبادا پشیمون بشید!( اینم بگم که برای آقایون باید خدمت سربازی رفته باشن یه وثیقه گرو بزارند ودر ضمن چه آقایون وچه خانومها تعهد آموزش رایگان نداشته باشن) در کل امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم. با سپاس:gol:

hoomif

عضو جدید
ببینید دوست عزیز برای مستر هم فاند میدن اما گرفتن این فاند هم خیلی سخته وهم اینکه مقدارش کمه وکفاف زندگی رو نمیده در واقع در دوره ی مستر به دانشجویان خودشون بیشتر بها میدن! به همین دلیل گرفتن پذیرش با فاند در دوره دکتری امکانش بیشتره- اگه میخوای از صفر شروع کنی به نظر من اول باید توی یکی از دانشگاه های طراز اول کشورمون (تهران-صنعتی شریف-امیر کبیر و... ) قبول بشی ودوره ارشد رو بگذرونی تا خودت رو محک بزنی ببینی که میتونی از پسش بر بیایی! چند مورد هست که باید رعایت کنی اول اینکه در طول درس خوندنت زبانت رو قوی کنی و تافل یا آیلتس امتحان بدی (به نظرم تافل بهتره چون تو کل دنیا اعتبار داره اما آیلتس رو بیشتر کشورای اروپایی قبول دارند واگه قصدتون کشورای اروپاییه بهتره آیلتس امتحان بدی) نمره زبان شما تا یکسال اعتبار داره پس باید جوری برنامه ریزی کنی که هنگام ارسال نمره زبان برای دانشگاه مورد نظرتون اعتبار داشته باشه( ترم دوم) دوم اینکه حداقل یک مقاله داخلی یا خارجی داشته باشی البته بودند کسانی که بدون مقاله هم پذیرش گرفتن اما باید تو بقیه موارد قویتر باشی مثلا نمره زبان90 از 100بشی! سوم اینکه باید معدل خوبی (کمتر از 17نباشه، هرچی بالاتر بهتر) داشته باشی البته دانشگاه های کانادایی وآمریکایی بیشتر رو این قضیه حساس ترند! ودر نهایت اگه بتونی با استادهای دانشگاه مورد نظر از طریق اینترنت ارتباط برقرار کنی و رزومه ی خودت رو بطور خلاصه براشون بفرسی(چون شاید در طول هفته چند صد تا ایمیل به طرف برسه اصلا وقت نکنه بخونه وفقط چند خط اول رو بخونه ببینه حوصلش سر میره بی خیالش میشه!!) اگه همه اینا رو عالی باشید بهترین فاند وپذیرش رو میتونید بدست بیارید چون رقابت خیلی سنگینه فقط ما ایرانیا نیستیم که دنبال پذیرشیم هندیا، ژاپنیا، پاکستان و...خلاصه کشورای دیگه هم هستند! شما بعد از اینکه همه این مراحل رو طی کردی مدارکتون رو ترجمه میکنید و از طریق پست برای دانشگاه مورد نظرتون میفرسید که بعد از دو هفته جوابتون میاد و انشاا... قبول میشید- البته به نظر من همه شرایط رو باید در نظر بگیرید مثل دوری از خانواده و هزینه ها (چون شاید فاند کفاف زندگی رو نده) و.... و تو تصمیم گیری عجله نکنید که مبادا پشیمون بشید!( اینم بگم که برای آقایون باید خدمت سربازی رفته باشن یه وثیقه گرو بزارند ودر ضمن چه آقایون وچه خانومها تعهد آموزش رایگان نداشته باشن) در کل امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم. با سپاس:gol:

با تشکر از وقتی که گذاشتی...منم کم کم راه میوفتم و ایشاا... به بقیه کمک میکنم. پس بهترین کار در حال حاضر خوندن واسه قبولی جای خوبه...بعد اون هم کار کردن روی معدل و زبان و مقاله است...یه سوال دیگه اینکه من متاهلم و شرایط خانومم دقیقا مثل منه...توصیه ی شما چیه؟؟؟ اینکه دوتایی میخوایم بریم کار رو واسمون سختتر میکنه یا راحتتر؟؟ شنیدم تو بحث اقامت و اینا که دستمون جلوتره...چجوریاس؟؟ با سپاس
:gol:

f.babaei

عضو جدید

پس بهترین کار در حال حاضر خوندن واسه قبولی جای خوبه...بعد اون هم کار کردن روی معدل و زبان و مقاله است...
اگه میخواید بعد از قبولی دانشگاه روی مقاله و زبان کار کنی بنظرم به مشکل بر میخوری از همین الان هم که شروع کنی دیره!!
یه سوال دیگه اینکه من متاهلم و شرایط خانومم دقیقا مثل منه...توصیه ی شما چیه؟؟؟ اینکه دوتایی میخوایم بریم کار رو واسمون سختتر میکنه یا راحتتر؟؟ شنیدم تو بحث اقامت و اینا که دستمون جلوتره...چجوریاس؟؟ با سپاس
:gol:
متاسفانه در مورد اینکه متاهل باشید و دونفری بخواید اقامت بگیرید اطلاعاتم کمه! اما میدونم که شما بعد از اتمام تحصیل 6 ماه فرصت داری تا کار ی پیداکنید که با شما قرارداد چند ساله ببنده که در اینصورت امکان داره مثلا به شما 5 سال اقامت یا اگه کار دایم باشه اقامت دایم بدهند البته گرفتن اقامت از کشورهای مختلف فرق میکنه وبستگی به شرایطتون داره ولی مطمین باشید اگه خودتون رو تو رشته تخصصیتون نشون بدید محاله بزارند برگردید!!!! اما راجع به اینکه دونفرید مسلما هم خوبی داره هم بدی! خوبی از این نظر که تنها نیستید ودغدغه همسرتون رو در خارج از کشور ندارید و میتونید با هم پیش برید و موفقیت کسب کنید و........ وبدی اینکه از نظر هزینه ممکنه دچار مشکل بشید که البته اگه دو نفری مشغول به کار بشید این مشکل حله و مسایل دیگه که باید خودتون قبل از رفتن مد نظرتون باشه!! البته اینم بگم که همه این مواردی که گفتم بستگی به کشوری داره که میخواید اپلای کنید یا اقامت بگیرید
:)

javad ta

عضو جدید
کاربر ممتاز
Institution
Score
Institution
Score
1
McGill University
4.64
31Brandon University
3.13
2
University of Toronto
4.61
32Bishop's University
3.12
3
University of British Columbia
4.22
33Royal Military College of Canada
3.11
4
McMaster University
3.89
34Trent University
3.10
5
University of Alberta
3.63
35Wilfrid Laurier University
3.09
6
York University
3.61
36Acadia University
3.08
7
Carleton University
3.58
37Brock University
3.07
8
Simon Fraser University
3.55
38Technical University of Nova Scotia
3.06
9
University of Manitoba
3.50
39Mount Allison University
3.05
10
University of Ottawa
3.45
40Mount Saint Vincent University
3.04
11
University of Calgary
3.39
41University of Lethbridge
3.03
12
Universite de Montreal
3.38
42University of Prince Edward Island
3.02
13
University of New Brunswick
3.37
43Universite du Quebec (Montreal)
3.01
14
Universite Laval
3.36
44Athabasca University
2.99
15
University of Windsor
3.34
45Saint Mary's University
2.97
16
University of Western Ontario
3.32
46St. Thomas University
2.95
17
University of Winnipeg
3.31
47Universite du Quebec (Trois-Riveres)
2.92
18
Memorial University of Newfoundland
3.30
48Ryerson Polytechnic University
2.90
19
Universite de Sherbrooke
3.29
49Universite du Quebec (Chicoutimi)
2.85
20
University of Saskatchewan
3.28
50University of St. Michael's College
2.84
21
Queen's University (Kingston)
3.27
51Trinity Western University
2.82
22
University of Waterloo
3.26
52Universite du Quebec (Hull)
2.80
23
University of Victoria
3.25
53Universite du Quebec (Rimouski)
2.77
24
Dalhousie University
3.24
54Nova Scotia Agricultural College
2.73
25
Concordia University
3.23
55University College of Cape Breton
2.70
26
University of Guelph
3.20
56Universite du Quebec (Abitibi-Temiscaminque)
2.69
27
University of Regina
3.18
57St. Francis Xavier University
2.65
28
Lakehead University
3.16
58Universite Sainte-Anne
2.60
29
Laurentian University
3.15
59University of King's College
2.53
30
Universite de Moncton
3.14
60Saint Paul University
2.47
SOURCE: Compiled from The Gourman Report, Undergraduate Programs, 10th Edition 1998, Dr. Jack Gourman, Princeton Review Publishing, NY, USA, ISBN 0-679-77780-6
Disclaimer: The above is provided for general information only. The author and publisher of this website are not experts in higher education. Refer to the Gourman Report for full details.

javad ta

عضو جدید
کاربر ممتاز
Institution

Score
Institution

Score

1
McGill University

4.64
31
Brandon University

3.13

2
University of Toronto

4.61
32
Bishop's University

3.12

3
University of British Columbia

4.22
33
Royal Military College of Canada

3.11

4
McMaster University

3.89
34
Trent University

3.10

5
University of Alberta

3.63
35
Wilfrid Laurier University

3.09

6
York University

3.61
36
Acadia University

3.08

7
Carleton University

3.58
37
Brock University

3.07

8
Simon Fraser University

3.55
38
Technical University of Nova Scotia

3.06

9
University of Manitoba

3.50
39
Mount Allison University

3.05

10
University of Ottawa

3.45
40
Mount Saint Vincent University

3.04

11
University of Calgary

3.39
41
University of Lethbridge

3.03

12
Universite de Montreal

3.38
42
University of Prince Edward Island

3.02

13
University of New Brunswick

3.37
43
Universite du Quebec (Montreal)

3.01

14
Universite Laval

3.36
44
Athabasca University

2.99

15
University of Windsor

3.34
45
Saint Mary's University

2.97

16
University of Western Ontario

3.32
46
St. Thomas University

2.95

17
University of Winnipeg

3.31
47
Universite du Quebec (Trois-Riveres)

2.92

18
Memorial University of Newfoundland

3.30
48
Ryerson Polytechnic University

2.90

19
Universite de Sherbrooke

3.29
49
Universite du Quebec (Chicoutimi)

2.85

20
University of Saskatchewan

3.28
50
University of St. Michael's College

2.84

21
Queen's University (Kingston)

3.27
51
Trinity Western University

2.82

22
University of Waterloo

3.26
52
Universite du Quebec (Hull)

2.80

23
University of Victoria

3.25
53
Universite du Quebec (Rimouski)

2.77

24
Dalhousie University

3.24
54
Nova Scotia Agricultural College

2.73

25
Concordia University

3.23
55
University College of Cape Breton

2.70

26
University of Guelph

3.20
56
Universite du Quebec (Abitibi-Temiscaminque)

2.69

27
University of Regina

3.18
57
St. Francis Xavier University

2.65

28
Lakehead University

3.16
58
Universite Sainte-Anne

2.60

29
Laurentian University

3.15
59
University of King's College

2.53

30
Universite de Moncton

3.14
60
Saint Paul University

2.47
SOURCE: Compiled from The Gourman Report, Undergraduate Programs, 10th Edition 1998, Dr. Jack Gourman, Princeton Review Publishing, NY, USA, ISBN 0-679-77780-6
Disclaimer: The above is provided for general information only. The author and publisher of this website are not experts in higher education. Refer to the Gourman Report for full details.
jadval bala ranking daneshgah kanada hastesh age kasi rahnomayi edame tahsil dar kharej az keshvar ra mikhad man pdf__sho daram mailesho bezare barash beferestam............

esy_007

عضو جدید
سوال درباره اپلای کردن از دانشگا های خاص

سوال درباره اپلای کردن از دانشگا های خاص

با سلام خدمت دوستان گرامی.با توجه به اینکه بعضی از دوستان در مورد انتخاب بعضی از دانشگاه ها ی خاص مثل مالک اشتر ،شاهد و شهید عباسپورمردد هستن. (به دلیل احتمالی وجود مشکل در اپلای کردن)گفتم این تایپیک رو ایجاد کنیم تا اگه کسی اطلاعاتی داره در اختیار بچه ها قرار بده.با تشکر.:gol:

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی تاپیک مفیدیه
منم میخوام اقدام کنم و تو فکرش هستم اما نمیدونم از کجا شروع کنم، فکر میکنم اگه ارشد رو تو یکی از دانشگاهای خوب تهران بخونم بتونم کلی اطلاعات در مورد پذیرش و ثبت مقاله و ... بدست بیارم
دوستان استرالیا به نظرم خیلی کشور قشنگیه و خوب هم مهاجر برای کار قبول میکنه، کسی خبر داره دانشگاهاش در چه سطحی هستن و ارزش داره برای این کشور تلاش کنیم؟

rezarst1911

عضو جدید
با سلام
دوستان دقت کنید که برای گرفتن فاند دانشگاه شریف / تهران و امیرکبیر رو بیشتر قبول دارند و احتمال فاند دادن به دانشجوهای دیگر دانشگاه های تهران کمتره. پس اگر از نظر مالی مشکلی ندارید شبانه این دانشگاه ها رو مد نظر داشته باشند

f.babaei

عضو جدید
با سلام
دوستان دقت کنید که برای گرفتن فاند دانشگاه شریف / تهران و امیرکبیر رو بیشتر قبول دارند و احتمال فاند دادن به دانشجوهای دیگر دانشگاه های تهران کمتره. پس اگر از نظر مالی مشکلی ندارید شبانه این دانشگاه ها رو مد نظر داشته باشند
باحرف شما موافق نیستم! بودند بچه هایی از دانشگاه های دیگه مثل اصفهان و شیرازو... وحتی دانشگاه آزاد!!! از دانشگاه های تاپ10 پذیرش با فاند گرفتن فقط بخاطر تعداد مقالات ونمرات GRE و TOFLE خوب ومعدل و رزومه خوب!
وباید بگم که دانشگاه های آمریکا وکانادا روی دانشگاههایی که شما گفتید شناخت دارند ودانشگاههای اروپایی واسترالیایی و... شاید اسم این دانشگاه رو هم ندونندچون اکثر بچه هاییی که از شریف اپلای میکنن برای آمریکاست وچون بچه های دانشگاه تهران وشریف مخصوصا شریف درخارج ازکشور خوب ظاهر شدند وموفق بودند همین یه امتیاز مثبتی در ذهن اون استادی که میخواد به شما فاند بده پس شما با داشتن یه رزومه خوب هم میتونید فاندبگیرید نیازی نیست تهران یا شریف خونده باشی!

f.babaei

عضو جدید
خیلی تاپیک مفیدیه
منم میخوام اقدام کنم و تو فکرش هستم اما نمیدونم از کجا شروع کنم، فکر میکنم اگه ارشد رو تو یکی از دانشگاهای خوب تهران بخونم بتونم کلی اطلاعات در مورد پذیرش و ثبت مقاله و ... بدست بیارم
دوستان استرالیا به نظرم خیلی کشور قشنگیه و خوب هم مهاجر برای کار قبول میکنه، کسی خبر داره دانشگاهاش در چه سطحی هستن و ارزش داره برای این کشور تلاش کنیم؟
شما اول باید هدفتون رو مشخص کنید که میخواید تا مستر یا دکترا ادامه بدید یا صرفا فقط برای کار میخواید اقدام کنید.
اگه برای دکتر میخواید اقدام کنید از همین الان باید به فکر یه رزومه خوب باشید مثلا نوشتن مقاله ٰ معدل خوبٰ نمره تافل یا آیلتس خوب و این خوبه که خودتون رو توی ایران محک بزنید که میتونید ارشد رو توی یه دانشگاه خوب بگذرونید ودر کنارش مقاله و زبان کار کنید وسال آخر اپلای کنید.
درضمن اگه هدفتون تحصیله بهتره به کاناداوآمریک فکر کنید تا استرالیا!!!!

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما اول باید هدفتون رو مشخص کنید که میخواید تا مستر یا دکترا ادامه بدید یا صرفا فقط برای کار میخواید اقدام کنید.
اگه برای دکتر میخواید اقدام کنید از همین الان باید به فکر یه رزومه خوب باشید مثلا نوشتن مقاله ٰ معدل خوبٰ نمره تافل یا آیلتس خوب و این خوبه که خودتون رو توی ایران محک بزنید که میتونید ارشد رو توی یه دانشگاه خوب بگذرونید ودر کنارش مقاله و زبان کار کنید وسال آخر اپلای کنید.
درضمن اگه هدفتون تحصیله بهتره به کاناداوآمریک فکر کنید تا استرالیا!!!!
ممنون بابت توضیحاتتون، مستر منظور همون ارشده؟ من ارشدو تو ایران میگیرم و واسه دکترا میخوام اقدام کنم و میخوام همونجا واسه کار خوب بمونم و هدفم فقط تحصیل نیست

masoudsalimi7

عضو جدید
سلام

کسی راجع به دانشگاههای اروپا اطلاعاتی نداره خصوصا سوییس؟؟

ممنون

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام

کسی راجع به دانشگاههای اروپا اطلاعاتی نداره خصوصا سوییس؟؟

ممنون

سلام

دانشگاهای خوب سوییس جز بهترین دانشگاهای اروپا و جهان هستن و برای پذیرش داشتن معدل کارشناسی خیلی بالا جز شروط اصلی اونه.پذیرش از دانشگاهای سوییس هم خیلی سخته

M_O_H_3_E_N

اخراجی موقت
سلام

دانشگاهای خوب سوییس جز بهترین دانشگاهای اروپا و جهان هستن و برای پذیرش داشتن معدل کارشناسی خیلی بالا جز شروط اصلی اونه.پذیرش از دانشگاهای سوییس هم خیلی سخته

آره موافقم دوسته منم که رفته بود اونجا همینو میگفت دانشگاههای سوییس بهترینن ولی تو پذیرش بدترینن :smile:

M_O_H_3_E_N

اخراجی موقت
نمایشگاه موسسات اعزام دانشجو به خارج برگزار می شود (شهریور ۹۲) به گزارش خبرنگار مهر، نمایشگاه بین المللی آموزش و خدمات آموزشی روزهای ۲۱ تا ۲۴ شهریورماه به مدت ۴ روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ در سالنهای نمایشگاه بین المللی تهران آغاز می شود.

در این نمایشگاه، ۸۴ موسسه آموزشی، زبان، کنکور و همکار با کانون موسسات اعزام دانشجو به خارج حضور دارند؛ همچنین یک غرفه مجزای ۱۲۰ متری برای ۲۲ موسسه تخصصی اعزام دانشجو به خارج در نظر گرفته شده است.

به گفته رئیس کانون موسسات اعزام دانشجو به خارج، طی روزهای برگزاری این نمایشگاه، موسسات اعزام دانشجو به خارج اطلاعات دقیق در اختیار مردم قرار می دهند و مشاورهای عالی آموزشی می شوند.

در این نمایشگاه، هدف این است که موسسات اعتماد صد در صد مردم را برای اعزام فرزندانشان به خارج جذب و مدام به مردم تاکید کنند امور مربوط به اعزام را تنها به دست موسسات مجازی که از وزارت علوم مجوز می گیرند، بسپارند.

هدف نمایشگاه مذکور، تعامل موسسات اعزام دانشجو به خارج که از وزارت علوم مجوز گرفته اند، اعلام شده است.

مهر

LM741

عضو جدید
پسر دختر عموم ارشد مخابرات سیستم از امیر کبیر داره رفته ترکیه اقامت برای امریکا یا کانادا بگیره .
نمی دونم چرا مستقیم نرفت ولی برادرم گفت اگر در امریکا درس بخونی ( دانشجوی ارشد یا دکترا ) وقتی درس ات تموم می شه باید کشور رو تا دو سال ترک کنی .
برادرم می گفت اگر شش ماه بری ترکیه یا کشور های اروپایی کار کنی راحت می شه ویزا اقامت در امریکا بگیری .
کسی اطلاع دقیق نداره!!!!!!!

daruish_red star

عضو جدید
پسر دختر عموم ارشد مخابرات سیستم از امیر کبیر داره رفته ترکیه اقامت برای امریکا یا کانادا بگیره .
نمی دونم چرا مستقیم نرفت ولی برادرم گفت اگر در امریکا درس بخونی ( دانشجوی ارشد یا دکترا ) وقتی درس ات تموم می شه باید کشور رو تا دو سال ترک کنی .
برادرم می گفت اگر شش ماه بری ترکیه یا کشور های اروپایی کار کنی راحت می شه ویزا اقامت در امریکا بگیری .
کسی اطلاع دقیق نداره!!!!!!!

دایی بنده هم در ترکیه کار میکنه ایشون اپراتور پست برق فرودگاه انکارا است..
اون در زمانی هست که شما یادر اون کشور مشغول به تحصیل هستید یا اقامت دائم دارید یا همسرتون ترکیه ای باشه.

M_O_H_3_E_N

اخراجی موقت
ماجرای پیامک واحد امارات دانشگاه آزاد برای قبول نشدگان کنکور/ پاسخهای رئیس مرکز آزمون

واحد امارات دانشگاه آزاد اسلامی اقدام به ارسال پیامکی برای قبول نشدگان کنکور کارشناسی ارشد کرده و رئیس مرکز آزمون نیز این پیامک را تایید می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد کنکور سال جاری دانشگاه آزاد اسلامی، برای برخی از داوطلبان پذیرفته نشده پیامکی توسط واحد امارات دانشگاه آزاد ارسال شده است.
در این پیام که تصویر آن در ادامه مشاهده می شود، ذکر شده که داوطلب مذکور امکان ثبت نام در واحد بین الملل امارات را دارد.
در همین باره، ناصر اقبالی رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مرکز آزمون این پیامک را تایید می کند، گفت: در صورتیکه داوطلب حد نصاب قبولی را که معمولاً 4 تا 5 هزار است، کسب کرده باشد با توجه به نوع رشته می تواند در واحد بین الملل امارات تحصیل کند.
وی درباره علت ارسال این پیامک توسط واحد امارات، تاکید کرد: هزینه تحصیل در این واحد گران است و دانشجویان بعد از قبولی به این واحد مراجعه نمی کنند، بنابراین ` پیامک مذکور در صورت کسب حداقل نمره، برای متقاضیان ارسال می شود.
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد، گفت: واحد امارات دانشگاه آزاد مکانی را در تهران برای تحصیل دانشجویان فراهم کرده است.

eh3@n

اخراجی موقت
[h=2]
((معاون دانشجویی وزیر علوم و تحقیقات: اعزام دانشجو" به انگليس تا اطلاع ثانوی ممکن نيست))

با توجه به توافقات و مذاکرات ذکر شده در معاهدات ژنو تا اطلاع ثانوي اعزام دانشجو به
دانشگاه‌هاي انگليس وجود ندارد.

مجتبي صديقي، معاون دانشجويي وزير علوم تحقيقات و فناوري در گفتگو با خبرنگار
دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: با توجه به برداشتن برخي از تحريم‌ها در مذاکرات ژنو بر پرداخت مستقيم شهريه به دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها براي دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل در خارج از کشور تا مبلغ توافق شده براي يک دوره شش‌ماه اين امر هم اکنون در حال بررسي است.

وي در پاسخ مبني بر اينکه آيا بر اساس اين مصوبه ذکر شده در ژنو دانشجويان ايراني در
دانشگاه‌هاي انگليس نيز مي‌توانند تحصيل کنند، اظهار داشت: البته اين نکته نيز بايد ذکر شود که براي اعزام دانشجو در اکثر دانشگاه‌هاي خارج از کشور براي اعزام هيچ مشکلي نداشته‌ايم. البته بحث دانشگاه انگليس از جمله مسائلي است که در گذشته اتفاقاتي رخ داده است.

وي افزود: جمع بندي مراجع مسئول اين بوده که تا اطلاع ثانوي مبادله دانشجو به
دانشگاه‌هاي اين کشور نداشته‌ايم.

هم اکنون يک سري بررسي‌هايي صورت گرفته است، چنانچه بررسي بر روي اين مسئله که اين مبادلات شامل اعزام دانشجو است يا دانشجوياني که با هزينه شخصي هم مي‌روند، مي‌شود تا بتوانند از تسهيلات استفاده کنند.
[/h]