تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

moeed48

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میتونه یه کد پایتون برای مدل سازی یک ورق با تعدادی نامعلوم ترک را تهیه کنه؟

Zienkiewicz

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میتونه یه کد پایتون برای مدل سازی یک ورق با تعدادی نامعلوم ترک را تهیه کنه؟

سلام، حتما منظورتان با تعداد معلومی ترک است. به عبارت دیگر تعداد و مکان ترک ها بصورت پارامتر در ابتدای مدل سازی از کاربر گرفته شود و مدل بر اساس آن ساخته شود. اگر منظورتان همینی باشد که گفتم با پایتون می شود چنین کاری را کرد. موفق باشید

rezagi

عضو جدید
آباکوس6.13.4 با کدوم ورژن visual studioمیتونه لینک بشه?ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

arsalaneti

عضو جدید
فایل های آموزشی کامل اباکوس

فایل های آموزشی کامل اباکوس

چند وقت پیش من یه مشکل برای مدل کردن FSI در اباکوس داشتم! که هیچ کدم از دوستان تو این فرم نتونستم بهم کمک کنن! یکی از بچه ها گفت که تو فایل های اموزشی dassault-system این مطلب به صورت کامل توضیح داده شده!! که با سرچ کردن به این وبلاگ رسیدم! http://mec20.blogfa.com/page/abaqus همه فایل های اموزشی اباکوس رو خریدم، واقعـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا معرکه بود بخدا...... بهتون توصیه میکنم حتما تهیه کنید این فایل ها رو!! البته تو وبلاگ های دیگه هم این فایل ها واسه دانلود هست، ولی تو این وبلاگ ارزون تره!! هر چی که پیرامون اموزش اباکوس بخواین، تو این فایل ها هست!! خیلی خیلی خیلـــــــــــــــــــــــــــــــی کامله!

Zienkiewicz

عضو جدید
دوستان عزیز سلام، من تجربه مختصری از کار با آباکوس در زمینه های مختلف دارم. بسیار خوشحال خواهم شد اگر بتوانم به سوالات دوستان در حد توانم پاسخ دهم. ارادتمند شما

iranika

عضو جدید
سلام
مهندسین محترم،کسی میدونه که چجوری با آباکوس باید تحلیل cfd انجام داد؟
یا نمونه پروژه نمونه حلی چیزی داره که در اختیار بزاره
با سپاس فروان

parandme

کاربر بیش فعال
چند وقت پیش من یه مشکل برای مدل کردن FSI در اباکوس داشتم! که هیچ کدم از دوستان تو این فرم نتونستم بهم کمک کنن! یکی از بچه ها گفت که تو فایل های اموزشی dassault-system این مطلب به صورت کامل توضیح داده شده!! که با سرچ کردن به این وبلاگ رسیدم! http://mec20.blogfa.com/page/abaqus همه فایل های اموزشی اباکوس رو خریدم، واقعـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا معرکه بود بخدا...... بهتون توصیه میکنم حتما تهیه کنید این فایل ها رو!! البته تو وبلاگ های دیگه هم این فایل ها واسه دانلود هست، ولی تو این وبلاگ ارزون تره!! هر چی که پیرامون اموزش اباکوس بخواین، تو این فایل ها هست!! خیلی خیلی خیلـــــــــــــــــــــــــــــــی کامله!

خیلی جالبه
شما که این پست ، اولین پستتون هستش چطور از بچه های این فروم برای راهنمایی کمک خواستین که نتونستن کمک کنن:w20::w20::w20:

این فروم رایگانه شما اگه راست میگی و فایلها رو خریدی بزار بقیه هم استفاده کنن... لطفا

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
آباکوس6.13.4 با کدوم ورژن visual studioمیتونه لینک بشه?ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

سلام

مشخصات ویژوال استودیو و فرترن توصیه شده به این صورته:

C++ Compiler: Microsoft Visual C++ 10.0.40219.1
Fortran Compiler: Intel Fortran Compiler 12.1​

آموزش کد نویسی تو آباکوس رو از کجا باید گیر بیارم دوستان ؟؟

این پست رو نگاه کنید: #1453
(تو این پست واسه نوشتن کد UMAT توضیحاتی دادم)

rezagi

عضو جدید
سلام دوستان،من جدیدا هر تحلیلی حتی ساده ترینو می خوام انجام بدم با ارور زیر مواجه میشم:
Error in job Job-1: The executable pre.exe aborted with system error code 1073741819. Please check the .dat, .msg, and .sta files for error messages if the files exist. If there are no error messages and you cannot resolve the problem, please run the command "abaqus job=support information=support" to report and save your system information. Use the same command to run Abaqus that you used when the problem occurred. Please contact your local Abaqus support office and send them the input file, the file support.log which you just created, the executable name, and the error code.
Job Job-1 aborted due to errors.
کسی راه چاره میدونه؟

behavar

عضو
با درود بر دوستان گرامی.
سوال اولم اینه که می خوام خواص پلاستیک فولاد ST37 رو مدل کنم آیا دوستان جدول تنش و کرنش پلاستیک این فولاد رو دارن و می تونن در اختیار من بگذارند؟
سوال دومم اینه که چطور می شه اثر بوشینگر رو در آباکوس لحاظ کرد؟ من باید رفتار هیسترزیس یک اتصال رو بررسی کنم و می دونیم که تنش تسلیم فولاد در چرخه های مختلف بارگذاری به تدریج کاهش می یابه که به اون اثر بوشینگر می کن. دوستان چه توصیه ای برای مدل کردن این پدیده دارن؟
با سپاس.

saeid92

عضو جدید
اتفاقا همین مشکل منم هست منم نمیدونم باید چیکار کنم
پیدا کردی به منم بگو دوست عزیز دمت گرم
karimi.mohamad38@gmail.com
با درود بر دوستان گرامی.
سوال اولم اینه که می خوام خواص پلاستیک فولاد ST37 رو مدل کنم آیا دوستان جدول تنش و کرنش پلاستیک این فولاد رو دارن و می تونن در اختیار من بگذارند؟
سوال دومم اینه که چطور می شه اثر بوشینگر رو در آباکوس لحاظ کرد؟ من باید رفتار هیسترزیس یک اتصال رو بررسی کنم و می دونیم که تنش تسلیم فولاد در چرخه های مختلف بارگذاری به تدریج کاهش می یابه که به اون اثر بوشینگر می کن. دوستان چه توصیه ای برای مدل کردن این پدیده دارن؟
با سپاس.

Fathy

با درود بر دوستان گرامی.
با سپاس.

سلام

واسه فولاد St37 میتونی از مشخصات زیر استفاده کنی:

(Yield stress (MPaPlastic strain
2400
3700.17

E=210 GPa
ν=0.3
ρ=7850 kg/m[SUP]3[/SUP]​

اثر باشینگر در واقع گرد شدگی منحنی تنش-کرنش در بارگذاری معکوس در تنشهای فرا الاستیک هستش که در بارگذاریهای سیکلیک بایستی از مدل پلاستیسیته Kinematic استفاده کنید.

Zienkiewicz

عضو جدید
دوستان کسی با اباکوس cfd کار کرده؟!!!:(
سلام، من مختصری کار کرده ام. تحلیل cfd با آباکوس خیلی پیشنهاد نمی شود چون آباکوس اصولا یک نرم افزار جامداتی است و تحلیل cfd آن در مقایسه با نرم افزارهای ویژه تحلیل سیالاتی بسیار ضعیف تر است. به عنوان نمونه مشکلات زیر در تحلیل cfd با آباکوس وجود دارد:
1- امکان مدل سازی دوبعدی وجود ندارد
2- امکان شبکه بندی لایه مرزی بسیار محدود است
3- مدل های مختلف سیال مانند مدل تراکم پذیر در آن وجود ندارد
4- مدل های توربولان آن ضعیف است و دارای چند مدل محدود است
5- کنترل های مربوط به روش و پارامترهای تنظیم آن دراختیار یوزر نیست

Zienkiewicz

عضو جدید
سلام، من یک موقع با این ارور روبرو شدم و نتونستم بطور دقیق بفهمم که مشکل از کجاست و راه حل اصولی حل مشکل چیست. اما فهمیدم که اگر که سایز المان ها را کمی تغییر بدهم بدون انجام هیچ کار دیگری این مشکل حل می شود.

Fathy

سلام، من مختصری کار کرده ام. تحلیل cfd با آباکوس خیلی پیشنهاد نمی شود چون آباکوس اصولا یک نرم افزار جامداتی است و تحلیل cfd آن در مقایسه با نرم افزارهای ویژه تحلیل سیالاتی بسیار ضعیف تر است. به عنوان نمونه مشکلات زیر در تحلیل cfd با آباکوس وجود دارد:
1- امکان مدل سازی دوبعدی وجود ندارد
2- امکان شبکه بندی لایه مرزی بسیار محدود است
3- مدل های مختلف سیال مانند مدل تراکم پذیر در آن وجود ندارد
4- مدل های توربولان آن ضعیف است و دارای چند مدل محدود است
5- کنترل های مربوط به روش و پارامترهای تنظیم آن دراختیار یوزر نیست

با تشکر از شما، باتوجه به رشته دوستمون به نظر میرسه که هدف دوستمون احتمالا مدل کردن آب اونهم در سازه های آبی باشه که در این صورت امکان مدلسازی دو بعدی وجود داره (مثلا با استفاده از المان آکوستیک برای سیال و اعمال شرایط مرزی far field و near field) و آباکوس میتونه نرم افزار مناسبی باشه و میتونه سازه و اندرکنش سازه سیال رو هم در نظر بگیره.

aminbahrami69

عضو جدید
سلام دوست عزیز.پایان نامه ارشد من حول محور جوشکاری اصطکاکی اغتشاشی هستش.خواستم بپرسم با اباکوس میتونم مدلسازی این مدل جوشکاریو انجام بدم؟؟؟؟؟ممنون

aminbahrami69

عضو جدید
با سلام.پایان نامه ارشد من حول محور جوشکاری اصطکاکی اغتشاشی هست.خاستم ببینم مدل سازی این نوع جوشکاری و تحلیل این فرایند مقدور هست در اباکوس؟؟

saeid92

عضو جدید
ببخشید میشه یه کم بیشترتوضیح بدید؟
من فقط میخوام از یه نمونه تحت تنش معکوس شونده نمودار هیسترزیس بگیرم
اگه ممکنه بفرمایید باید بارگذاری و استپ رو چجوری تعریف کنم
ممنون از راهنماییتون
ایمیلم این هست
karimi.mohamad38@gmail.com
سلام

واسه فولاد St37 میتونی از مشخصات زیر استفاده کنی:

(Yield stress (MPaPlastic strain
2400
3700.17

E=210 GPa
ν=0.3
ρ=7850 kg/m[SUP]3[/SUP]​

اثر باشینگر در واقع گرد شدگی منحنی تنش-کرنش در بارگذاری معکوس در تنشهای فرا الاستیک هستش که در بارگذاریهای سیکلیک بایستی از مدل پلاستیسیته Kinematic استفاده کنید.

fered_sch

عضو جدید
با سلام.پایان نامه ارشد من حول محور جوشکاری اصطکاکی اغتشاشی هست.خاستم ببینم مدل سازی این نوع جوشکاری و تحلیل این فرایند مقدور هست در اباکوس؟؟
سلام
مدلسازی روش شما هم در آباکوس مقدور است هم در DEFORM 3D.
موفق باشید

Zienkiewicz

عضو جدید
با تشکر از شما، باتوجه به رشته دوستمون به نظر میرسه که هدف دوستمون احتمالا مدل کردن آب اونهم در سازه های آبی باشه که در این صورت امکان مدلسازی دو بعدی وجود داره (مثلا با استفاده از المان آکوستیک برای سیال و اعمال شرایط مرزی far field و near field) و آباکوس میتونه نرم افزار مناسبی باشه و میتونه سازه و اندرکنش سازه سیال رو هم در نظر بگیره.

سلام دوست عزیز، ممنون از توضیحتون، آره کاملا با شما موافقم. اگر بخواهید از مدل آکوستیک استفاده کنید می توانید مسائل سیال سازه را با آباکوس به خوبی حل کنید. حدس من این بود که دوستمان شاید دارد به مسائل fluid flow اشاره می کند. همانطور که می دانید در مدل آکوستیک سیال ساکن در نظر گرفته می شود و تنها انشتار امواج درون سیال در نظر گرفته می شود. بنابراین اگر که flow field در مسئله شما مهم باشد استفاده از مدل آکوستیک مناسب نیست.

Zienkiewicz

عضو جدید

سلام، این فرایند حاوی تغییر فرم پلاستیک شدید است. این نوع تغییر فرم باعث ریز شدن grain های ماده می شود. بطوری که حتی ممکن است ریزساختار تا حد نانومتر ریز شود. علاوه بر آن به دلیل چرخش سریع پین خواص ماده strainrate dependent باید در نظر گرفته شود. همه این موارد باعث پیچیده شدن مدل سازی این فرایند می شود. من تاکنون چنین پدیده ای را مدل نکرده ام اما حدس می زنم نکته کلیدی مسئله این است که شما بتوانید تغییرات material property را در طول فرایند مدل سازی کنید و این نیازمند اطلاعات تجربی از تغییرات خواص ماده در این فرایند است که باز هم حدس نمی زنم بتوانید به چنین اطلاعاتی به سادگی دست پیدا کنید.

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، این فرایند حاوی تغییر فرم پلاستیک شدید است. این نوع تغییر فرم باعث ریز شدن grain های ماده می شود. بطوری که حتی ممکن است ریزساختار تا حد نانومتر ریز شود. علاوه بر آن به دلیل چرخش سریع پین خواص ماده strainrate dependent باید در نظر گرفته شود. همه این موارد باعث پیچیده شدن مدل سازی این فرایند می شود. من تاکنون چنین پدیده ای را مدل نکرده ام اما حدس می زنم نکته کلیدی مسئله این است که شما بتوانید تغییرات material property را در طول فرایند مدل سازی کنید و این نیازمند اطلاعات تجربی از تغییرات خواص ماده در این فرایند است که باز هم حدس نمی زنم بتوانید به چنین اطلاعاتی به سادگی دست پیدا کنید.

در ابتدا در مورد فرایندهای تغییر فرم شدید پلاستیک یا SPD باید بگم که من حدود 5 سال هیت که دارم این موضوع شبیه سازی رو با اباکوس کار میکنم و فرایندهایی مانند CGP , CGR , RCS , RCGP , ECAP , ECAR و سایرر فرایندهای مرتبط رو شبیه سازی کنم .

دقت کنید که هدف شما از شبیه سازی چیست؟
مزمئنا در اباکوس و در هیچ نرم افزاری نمیتونید GRAIN SIZE رو بگیرید.
اندازه دانه و فاکتور اندازه دانه فقط و فقط از طریق ازمونهای تجربی حاصل میشه.
اما شما میتوانید با ارتباط دادن میزان کرنش موثر پلاستیک با میزن دانسیته نابجایی تاثیر مثبت این فرایندها را بر متریال اثبات کنید.

در شبیه سازی جوش کاری اصطکاکی هدف شما چیست؟ یعنی چه خروجیهایی رو میخواهید بگیرید؟

در مورد موضوعی که شما تصمیم دارید کار کنید من بیش از 10 پایان نامه رو دیدم. میتونید به دیتابیس دانشگاههای شیراز و مالک اشتر و صنعتی اصفهان و نجف اباد اصفهان مراجعه کنید.

موفق و پیروز باشید.

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با درود بر دوستان گرامی.
با سپاس.

با سلام
اگر قصد شما تعیین پاسخهایی با قابلیت اطمینان بالاست به شما پیشنهاد میکنم یا یک نمونه فولاد مورد نظر را تحت تست کشش قرار داده و نتایج را ثبت کنید و یا اینکه در مقالات معتبر فاکتورهای مورد نظرتون رو استخراج کنید.

خاطرمان باشد که یک مهندس از اطلاعات بدون مرجع هیچگاه استفاده نمیکند.
به شما هم پیشنهاد میکنم به این اعداد و ارقام بی پایه و اثاث که در کامنتهای مختلف مشاهده میفرمایید دقت نفرمایید.

موفق باشید.

Fathy

سلام

اگر قصد شما تعیین پاسخهایی با قابلیت اطمینان بالاست به شما پیشنهاد میکنم یا یک نمونه فولاد مورد نظر را تحت تست کشش قرار داده و نتایج را ثبت کنید و یا اینکه در مقالات معتبر فاکتورهای مورد نظرتون رو استخراج کنید.

قابلیت اعتماد (Reliability) یک سیستم با یکبار اندازه گیری یکی از متغیرهای تصادفی (Random Variables) اون افزایش پیدا نمی کنه و این متغیر هم از حالت متغیر تصادفی به متغیر متعین (Deterministic) تبدیل نمیشه و در واقع قابلیت اعتماد سیستم از احتمال شکست سیستم محاسبه میشه که تابعی از شاخص ایمنی (Safety index) سیستم است.
میدونم منظور شما از بالا بردن "قابلیت اطمینان" بدست آوردن داده های مطمئن برای انجام کار پژوهشی دوستمون بود ولی استفاده از کلمه قابلیت اطمینان در اینجا اشتباه بود.

خاطرمان باشد که یک مهندس از اطلاعات بدون مرجع هیچگاه استفاده نمیکند.
به شما هم پیشنهاد میکنم به این اعداد و ارقام بی پایه و اثاث که در کامنتهای مختلف مشاهده میفرمایید دقت نفرمایید.
موفق باشید.

این اعدادی که بنده به دوستمون گفتم بی پایه و اساس نبود چون ایشون درخواست این داده ها رو کرده بودن منم اون داده ها رو به اشتراک گذاشتم.
میدونم اینجا هم منظور شما نپذیرفتن هیچ اطلاعاتی بدون مرجع و دلیل در کارهای پژوهشیه ولی بی پایه اساس خوندن کامنت ها (که در اینجا منظور شما کامنت بنده بود)، صحیح نبود.

mohsen.sme

عضو جدید
سلام من دارم روی یک فرایندspdکار می کنم
من نمودار کرنش برشی بر حسب ضخامت رو می خوام ولی مشکل اینجاست که اعداد نمودار من منفی میشند. من برای این کار از (
LogarithmicShear Strain(LE12 استفاده میکنم. و این در حالی هست که در مقاله مورد نظرم اعدادش منفی نمیشند.
کسی میدونه چرا؟و اینکه راه صحیح اندازه گیری کرنش برشی چیه؟

saeid92

عضو جدید
سلام
من میخوام یه مقطع نیم دایره که دو طرفش دایره کامله رو بارگذاری کنم
بار رو فشار میخوام بذارم یعنی pressure
چجوری باید بارگذاری رو انجام بدم که مقطع خمش و پیچش نداشته باشه
ممنون میشم راهنماییم کنید
یجورایی تست کشش تحت بار سینوسیه ولی مقطع نامتقارنه خم میشه
خواهش میکنم کمکم کنید خیلی واجبه

hamedhamedy27

عضو جدید
با سلام
چطور میتوان در ایمپوت فیل طوری برنامه را نوشت که دو قطعه که یکی ثابت و دیگری متحرک است باوارد کردن مختصات در ایمپوت فایل ،قطعه دوم به چند نقطه داده شده حرکت و به موقعیت قبلی خود برگردد.