تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

شما یک set تعریف کنید بعد از اون اگر تحلیلتون دینامیک هست history outputبگیرید و اگر هم نیست تو خود قسمتی که خروجی میگیری درست میشه.
سلام. مشکل اساسی من در آباکوس اینه که وقتی یک تیر رو بار گذاری می کنم بعد از تحلیل نیرو های گره ای صفر است (البته به غیر از نیرو های گره ای در تکیه گاه و محل اعمال بار) اما در همان نقاط تنش داریم.لطفا راهنمایی نمایید که نیروهای نقاط چگونه بدست می آید.
h

AbaqusCenter

عضو جدید
سلام دوست عزیز
شما برای دیدن نیروهای گرهی از چه متغیری استفاده می کنید؟ در ماژول Step، فیلد اوتپوت رو ویرایش کرده و از قسمت Forces/Reactions گزینه NFORC را تیک دار کنید.

AbaqusCenter

عضو جدید
سلام. مشکل اساسی من در آباکوس اینه که وقتی یک تیر رو بار گذاری می کنم بعد از تحلیل نیرو های گره ای صفر است (البته به غیر از نیرو های گره ای در تکیه گاه و محل اعمال بار) اما در همان نقاط تنش داریم.لطفا راهنمایی نمایید که نیروهای نقاط چگونه بدست می آید.
h
سلام دوست عزیز
شما برای دیدن نیروهای گرهی از چه متغیری استفاده می کنید؟ در ماژول Step، فیلد اوتپوت رو ویرایش کرده و از قسمت Forces/Reactions گزینه NFORC را تیک دار کنید.

shahrokhblash

عضو جدید
با درود
من می خوام از documention نرم افزار اسفاده کنم با وجود اینکه اول داکیومنت نصب کردم بعد نرم افزار اما موقع
اسفاده این پیغام میاد برام:
The target of the hyperlink you have clicked is located in the Abaqus HTML documentation collection.
However, the collection could not be located. This may indicate that it was not installed or that there was a problem with the Abaqus installation. Please contact your system Administrator for assistance.
Information about how to correct this problem is found in the Abaqus Installation and Licensing Guide
لطفا راهنمایی کنید
با سپاس

با سلام خدمت شما. بنده هم این مشکل رو در کامپیوتر خانه داشتم و فهمیدم که باید یه ورژن پایینترشو نصب کنم. به نظر کامپیوترتون ورژن 32 بوده و شما آخرین ورژن آباکوس رو نصب کردید. شاید بخاطر این باشه.
با درود
من می خوام از documention نرم افزار اسفاده کنم با وجود اینکه اول داکیومنت نصب کردم بعد نرم افزار اما موقع
اسفاده این پیغام میاد برام:
The target of the hyperlink you have clicked is located in the Abaqus HTML documentation collection.
However, the collection could not be located. This may indicate that it was not installed or that there was a problem with the Abaqus installation. Please contact your system Administrator for assistance.
Information about how to correct this problem is found in the Abaqus Installation and Licensing Guide
لطفا راهنمایی کنید
با سپاس

shahrokhblash

عضو جدید
با سلام خدمت شما. بنده هم این مشکل رو در کامپیوتر خانه داشتم و فهمیدم که باید یه ورژن پایینترشو نصب کنم. به نظر کامپیوترتون ورژن 32 بوده و شما آخرین ورژن آباکوس رو نصب کردید. شاید بخاطر این باشه.

نه برادر کامپیوترم ویندوز 7 64بیتی نصب هست من طبق راهنما اول داکیومنت نصب کردم!!شایدم باید نسخه قدیمی نصب کنم یعنی دوباره دانلود کنم!!؟
در ضمن دوستان استاد مطلب جامع در مورد mesh زدن می خوام مبتدی هستم اگر ممکنه فایل اموزشی در این مورد برام بگذارین

الان این قطعه تمرینی می خوام قسمت نارنجی قابل mesh زدن بشه اون قسمت باید partition درست کنم روشش دوستان لطفا کنن توضیح بدن
قسمت حفره مشکل دارم

با سپاس..

پیوست ها

• 3-25-2014 11-10-28 AM.jpg
    3-25-2014 11-10-28 AM.jpg
    15.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 3-25-2014 11-37-10 AM.jpg
    3-25-2014 11-37-10 AM.jpg
    34.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

farzin1370

عضو جدید
با سلام
ببخشین من میخوام تنش در یک لوله رو بدست بیارم.
و میخوام لوله رو بصورت دوبعدی شبیه سازی کنم ولی هیچ ایده ای ندارم که چطور هندسه رو باید ایجاد کنم.
کسی در این مورد اطلاعی داره؟آموزشی چیزی در این مورد دیدین؟
ممنون

sepehr1

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید.
من یک مدل ارتوتروپیک دارم که در ماژول property با engineering constants مقادی وارد کردم اما ایرور میده میتونیت کمکم کنید مرسی؟

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
با عرض سلام و خسته نباشید.
من یک مدل ارتوتروپیک دارم که در ماژول property با engineering constants مقادی وارد کردم اما ایرور میده میتونیت کمکم کنید مرسی؟

سلام دوست عزیز عمرانی.
لطفا بیشتر توضیح بدید. دقیقا چی طراحی کردی و چه اروری میده؟ اگر عکس بزاری یا فایل مدل رو بزاری فکر کنم دوستانی که در اینجا هستن بهتر بتونن بهت کمک کنن.

parandme

کاربر بیش فعال
با سلام
و میخوام لوله رو بصورت دوبعدی شبیه سازی کنم ولی هیچ ایده ای ندارم که چطور هندسه رو باید ایجاد کنم.
ممنون

سلام
تیری ایجاد کنید با پروفیل لوله ای شکل

alireza2022

عضو جدید
با سلام من میخوام یه مخزن cng رو تو abaqus تحلیل کنم کسی یه مثال شبیه به این حالا هر نوع مخزنی تحت فشار داخلی نداره؟که به من ایده بده؟ممنون

mousa Foadi

عضو جدید
سلام
دوستان کسی رو هست که احیانا مدل 3d از یک خودرو داشته باشه که بشه تو Abaqus بصورت پارت import کرد ممنون میشم. چون این اطراف کسی تو این حوزه اطلاعاتی نداره. (برای انالیز تصادف خودرو لازمش دارم)

پیشاپیش ممنون.

mousa Foadi

عضو جدید
دوستان کسی هست که مدل سه بعدی یک خودرو داشته باشه که بشه توو
Abaqus
بصورت پارت
import
کرد؟
ممنون میشم. چون این اطراف کسی تو این حوزه اطلاعاتی نداره. (برای انالیز تصادف خودرو لازمش دارم)

پیشاپیش ممنون.

mousa.foadi@gmail.com

kardikola

عضو جدید
من میخوام در در آباکوس تحلیل حرارتی این مساله رو انجام دهم
کسی میتونه کمک کنه ؟
figure.jpg

kardikola

عضو جدید
کس می تونه کمک کنه
میخواهم آنالیز حرارتی این مساله رو انجام دهم
figure.jpg

mrnd67

عضو جدید
با سلام من میخوام یه مخزن cng رو تو abaqus تحلیل کنم کسی یه مثال شبیه به این حالا هر نوع مخزنی تحت فشار داخلی نداره؟که به من ایده بده؟ممنون

حلیل مخازن جدار نازک خودروهای سواری

http://mr-nezamdost.blogfa.com/page/abaqus
اینجا برو

Zienkiewicz

عضو جدید
با سلام
ممنون

سلام، بستگی داره که بارگذاری چطوری باشه. بیشتر توضیح بدهید لطفا.

mohsen.sme

عضو جدید
با سلام کسی با predefined manager کار کرده؟
و اینکه کسی میدونه چجوری این errore را رفع کنم
The following instance is not available in the previous job.
Select another job, select another instance, or rename the instance
با تشکر

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام

دوستان من این نرم افزار رو نصب کردم ولی وقتی میخوام بازش کنم باید دوباره برم قسمت لایسنس و قسمت استارت استاپش رو دوباره بزنم به نظرتون چیکار کنم برای هر بار باز کردن این نرم افزار لازم نباشه برای فعال سازی دوباره؟

mo1367

عضو جدید
سلام دوستان ، خسته نباشین
من تازه کار با آباکوس رو شروع کردم ولی به یه مشکلی خوردم ،وقتی میخوام مثلا تیر رو مش بندی کنم اخطار پایین رو میده
dependent part instances cannot be edited or assigned mesh attributes
try the operation on the associated part , or select "Make independent" from the instance in the model tree
مشکل کجاست ؟ باید چه جوری رفعش کنم ؟ اگه کسی بلد هست لطفا کمک کنه

kmeisam

عضو جدید
سلام دوستان
من برای پروژه قراره یه جرثقیل کارگاهی رو با آباکوس تحلیل کنم،حالا میخواستم ببینم برای اینکار باید کدوم مباحث آباکوس رو بخونم،تا بتونم این پروژه رو انجام بدم.
ممنون

Zienkiewicz

عضو جدید
سلام دوستان ، خسته نباشین
من تازه کار با آباکوس رو شروع کردم ولی به یه مشکلی خوردم ،وقتی میخوام مثلا تیر رو مش بندی کنم اخطار پایین رو میده
dependent part instances cannot be edited or assigned mesh attributes
try the operation on the associated part , or select "Make independent" from the instance in the model tree
مشکل کجاست ؟ باید چه جوری رفعش کنم ؟ اگه کسی بلد هست لطفا کمک کنه

سلام، وقتی که پارت ها را وارد ماژول اسمبلی می کنید یک گزینه دارید که تعیین می کند می خواهید مش روی پارت باشد یا مش روی instance. خب حالا اگر انتخاب کنید که مش روی پارت باشد و بعد بخواید instance ها را مش بزنید خطای فوق رخ می دهد. برای رفع این مورد دو کار می توانید انجام دهید. 1- روی منوی درختی سمت چپ instance مورد نظر را اختخاب کرده و گزینه make independent را اختاب کنید. 2- در ماژول مش از نوار بالای صفحه part را انتخاب کنید. موفق باشید

Zienkiewicz

عضو جدید
سلام دوستان
من برای پروژه قراره یه جرثقیل کارگاهی رو با آباکوس تحلیل کنم،حالا میخواستم ببینم برای اینکار باید کدوم مباحث آباکوس رو بخونم،تا بتونم این پروژه رو انجام بدم.
ممنون

سلام، خب حدس می زنم که سازه جرثقیل باید با ورق و به صورت جوشکاری ساخته شده باشد و برخی قسمت ها نیز با اتصالات پیچی متصل شده باشند. اگر این طور باشد بهتر است که از المان های shell استفاده کنی. البته باز حدس می زنم که تحلیل استاتیکی خطی مد نظر باشد. موفق باشید

Zienkiewicz

عضو جدید
سلام
ممنون از لطفتون
تماس بین دو لایه frp با tie بهتره یا contact
و تماس بین frp با بتن چطور؟؟

سلام، از آن جهت که لایه های مختلف کامپوزیت با چسب به هم می چسبند بنابراین باید از tie استفاده کنید. در مورد بتن هم همینطور. موفق باشید

mo1367

عضو جدید
ببخشید این سایتی که نوشتین برای من باز نمیکنه ،باید چه کار کنم

mo1367

عضو جدید
با درود
آموزش 8 طهاکو
دوستان برای اولین بار در ایران آموزش بهینه سازی با ماژول optimazation آباک-وس امشب 24 فروردین 91 تکمیل میشه
فردا میتونید به لینک زیر مراجعه کنید
امیدوارم لذت ببرید
http://teha-co.com/abaqus
شاد باشید

ببخشید این سایتی که نوشتی برای من باز نمیکنه ، چه کار باید بکنم؟